Gość: jeszcze ślązaczka Re: Radość z burzenia Katowic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.05, 17:41 Rzygać mi się zachciało, jak przeczytałam te posty po śląsku! Mam 30 lat i od pierwszej wycieczki szkolnej w podstawówce do Krakowa konsekwentnie tłumaczyłam, że na Śląsku mówi się generalnie czystą polszczyzną i wcale nie mamy buzi umorusanych węglem. Dzisiaj pierwszy raz zaglądam na fora gazety i jestem przerażona. Po co te wszystkie tłumaczenia, już nikt mi nie uwierzy jak to zobaczy! Mam nadzieję, że nie ma tu zbyt wielu wejść z reszty Polski. A jeśli już ktoś zajrzy, to pamiętajcie – to jakaś mała, wyjatkowo upierdliwa grupka ludzi! My tak nie mówimy, nie spotkałam przez te 30 lat nikogo, kto mówi taka gwarą (czy językiem), chyba, że dla jaj. I nas takie gadanie też bawi, traktujemy to jak skansen. I trzeba o tym mówić, bo nigdy nikt tu nie będzie chciał przyjechać, a młoda inteligencja będzie jeszcze szybciej stad uciekać!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: -?- Re: Radość z burzenia Katowic IP: 5.3.* / *.proxy.aol.com 07.03.05, 18:43 Ludzie czy wyscie juz kompletnie powarjowali? Kazdego dnia ginie wiele zabytkow- kultury slaska to Q...a to Was niktorych nie interesuje? W kazdym slaskim niescie sa zabytkowe zabudowania ,ktore dano nowabogackim aby zajechaly i w tym miejscu powstal ich pomnik. I to w dzisiejszych czasach wielcy znawcy architektory. Ta Wasza polimika to naprawde gdzies szczypie. Pierwszy przyklad: Byle Zaklady miesne w Chorzowie. I co znawcy? Kto staje w obronie tych obiektow? Nie to malo wazne ,ale co kiedys bylo to wszystko fuj. Gdzie sa wasze opozycje w niektorych sprawach wyburzen i to dzisiaj. Sprawa WPKiW tez nalezy wyburzyc? itd Przepraszam ale ta dyskusja moze w...c naprawde. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Peter do jeszcze ślązaczki IP: *.tarnowskie-gory.sdi.tpnet.pl 08.03.05, 00:08 Boże ale jesteś prymitywna Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Qiu Re: do jeszcze ślązaczki IP: *.pc.tek.pl 08.03.05, 08:47 jeszcze ślązaczka jest tylko naiwna , ale łatwo ją zrozumieć po lekturze wypowiedzi członków (!) i sympatyków ROŚ . A Ty , Peter jak chcesz poznać prymitywa , to pogadaj z Dede o ile znowu nie zapadł w sen zimowy ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dede Re: do jeszcze ślązaczki IP: *.radzionkow.net 09.03.05, 00:15 Qui po coś ty sie wogóle odzywał, nie masz co robić Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: settembrini Re: Radość z burzenia Katowic IP: *.bib.wpia.us.edu.pl 09.03.05, 12:05 a mnie sie chce rzygac, gdy czytam swiete oburzenie wywolane czyms, co na slasku jest calkowicie naturalnym zjawiskiem. nie mowie po slasku i bardzo tego zaluje. kobieto, masz jakis kompleks, wyprowadz sie stad, mow literacka polszczyzna i nie przekonuj nikogo, ze na slasku nie ma gwary, bo to zwykle klamstwo. z tego nalezy sie cieszyc, ale widac granatowe mundurki w peerelowskiej szkole odciesnely sie glebokim pietnem na twoim sposobie myslenia, a uniformizacja obyczajow stanowi jakis chory cel. dzis pielegnuje sie to co rzadkie i stanowi o wyjatkowosci naszego bylego autonomicznego wojewodztwa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pragliwce Re: Radość z burzenia Katowic IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.03.05, 13:31 Kej to boouo? Fto pamjynto? A My dali i ciyngjym na Nia pragliwe! Autoonoomiczny Goorny Szloonzek! Odpowiedz Link Zgłoś
hierowski Re: Radość z burzenia Katowic 09.03.05, 13:49 1. Po 1945 roku rynek w Katowicach otaczały ruiny. 2. Na rynku w Katowicach po 1945 roku nie było żadnych zabytków. 3. Rynek w Katowicach do chwili wybudowania tam Zenitu i Skarbka tak naprawdę nie istniał - został zniszczony w 1945 roku. 4. To nie Jurand Jarecki dokonał wyburzeń bo budynki zostały zniszczone w większosci w 1945 roku. 5. Jurand Jarecki i jego zespół stworzył jak na ówczesne czasy nowoczesną i ciekawą architekturę. 6. Miasto Katowice powinno zadbać o rynek i wyremontować lub chociaż wyczyścić Skarbek, Zenit i Dom Prasy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: XTC Re: settembrini , settembrini IP: *.pc.tek.pl 09.03.05, 16:40 settembrini , pomyliłeś forum ! Zjadliwe polemiki i pokazywanie miejsca w szeregu jest na forum Ultramaryny ... Odpowiedz Link Zgłoś
settembrini Re: settembrini , settembrini 10.03.05, 16:56 to wlasnie moj poprzedni post byl sprowokowany ustawianiem w szeregu, tak wiec moim zdaniem sie mylisz sadzac, ze to ja komus wmawiam na sile swoje racje. milo widziec znajomy ultramarynowy nick :) pozdrawiam pogodnie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: XTC Re: settembrini , settembrini IP: *.pc.tek.pl 10.03.05, 17:38 Masz..! internetowa pchełka z Ciebie ! a na koleżankę nie ma się co oburzać , młode , naiwne i pełne źle pojętego śląskiego kompleksu dziewcze . A burzyć trzeba . ; ) Odpowiedz Link Zgłoś
settembrini Re: settembrini , settembrini 10.03.05, 18:23 jesli Twoj post odczytac doslownie i bez ironii, to calkowicie sie z ta opinia zgadzam (a pro po burzenia vide moje posty sprzed pol roku w tym topiku) > Masz..! internetowa pchełka z Ciebie ! > a na koleżankę nie ma się co oburzać , młode , naiwne i pełne źle pojętego > śląskiego kompleksu dziewcze . > A burzyć trzeba . ; ) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: -?- Re: settembrini , settembrini IP: 5.3.* / *.proxy.aol.com 12.03.05, 10:01 Jest prawda ze wiele interesujacych budowli poszlo pod mlot. Ale wlasnie dlaczego dzisiaj wiele zabytkowych obiektow idzie pod mlod?. Wiele budynkow ktore wtopily sie w krajobraz slaska sa niszczone? Wielu z Was przechodzi obojetnie i nic nie reagujecie? Ale to co kiedys zostalo wybuzone to jest wielka awantura. Sprobowalibycie sie przecistawic wytycznym PZPR-u. Druga prawda to taka ze na rynku byla wielka luka -obecny Zenit i Dom prasy. Skarbek to inna rzecz. Byla tak wlasnie moda krajowa,aby wkladac cos nowoczesnego w centra miast. Superjednostka,Hotel, Palac slubow stoi na miejscu jak sie nie myle na terenie starej Huty. Odpowiedz Link Zgłoś