Dodaj do ulubionych

Katowice przeprowadzka

15.12.12, 19:26
Witajcie,

Zastanawiam sie czy nie zmienic miejsca zamieszkania na Katowice. Szukam pracy juz kilka dobrych miesiecy i stwierdzilam,ze moze w Katowicach mi sie poszczesci. Czy sa tu osoby,ktore sie przeprowadzily wlasnie do Katowic z innych miast, jak Wam sie mieszka w Katowicach ? Przyznam,ze chyba nigdy tu nie bylam ale bardzo mnie intryguje to miasto od jakiegos czasu. Powazanie zastanawiam sie nad zmiana miejsca zamieszkania. Klopot dla mnie w tym,ze nie znam tam ludzi, boje sie,ze samotnosc mnie dobije zwlaszcza jak szybko nie znajde pracy.
Prosze o Wasze opinie odnosnie jakim miastem sa Katowice, czy jestescie zadowolenie,ze tu mieszkacie( chodzi mi o przyjezdnych) ?
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • jojosto Re: Katowice przeprowadzka 15.12.12, 22:42
      a skad pochodzisz? bo to chyba ma znaczenie, czy z duzego miasta czy zabitej dechami wioski.
      i czego oczekujesz od miasta?

na jakiej podstawie "miasto cie intryguje" skoro tu nigdy nie bylas? tak tylko z ciekawosci pytam ;)
      ja tu mieszkam od urodzenia (czyli ponad 30 lat) i nie narzekam
      ku mojemu zdziwieniu, sporo sie tu dzieje ostatnio

a samotnosc moze przytlaczac bez wzgledu na miejsce ...

--
      ... ... . ... ..... ...
      .. .... ... .. .......... .
      .. ..... . .. .. .......
      • kurza.dupka Re: Katowice przeprowadzka 16.12.12, 14:09
        Pochodze z duzego miasta ale mniejszego niz Katowice, mam do Was jakies 160 km od siebie:-) Intryguje mnie,poniewaz, Katowice kojarzyly mi sie z kopalniami, szaroscia, brudem itd (wybacz) a im wiecej czytam to coraz bardziej mi sie podoba fakt,ze macie tam duzo parkow zieleni, ponoc miasto sie rozwija w przeciwienstwie do mojego :-( o nowym dworcu nie wspomne,ale to dyskusyjna sprawa:P

A co do oczekiwan- zalezy mi glownie,zeby znalezc prace w administracji, niekoniecznie w duzej firmie. Nie jestem nastawiona na robienie kariery, chce pracowac w swoim zawodzie a nie na kasie w biedronce( bez obrazy dla nikogo). W miescie skad pochodze, pozamkali kilka firm, bezrobocie jest spore,miasto sie nie rozwija,wiec zmuszona jestem szukac pracy w "najblizszych" okolicach :-)
        • biurohello1 Re: Katowice przeprowadzka 17.12.12, 12:46
          Hej :)
          Razem z chłopakiem przeprowadziliśmy się 3 miesiące temu z Opola do Katowic. Powód był taki, że on dostał tu dużo ciekawszą i lepiej płatną pracę (programista). Ja skończyłam studia, wyprowadziłam się z domu, odeszłam z kiepskiej pracy :P w nadziei że ułożymy sobie życie we dwoje zupełnie od nowa. Już dzień po przeprowadzce zaczęłam rozsyłać pierwsze CV. Miałam nadzieje Katowice to przede wszystkim więcej możliwości i większe szanse na znalezienie wymarzonej pracy. Niestety, większe miasto to też większa konkurencja. Nie można się załamywać po kolejnych rozmowach kwalifikacyjnych. Mnie się udało znaleźć pracę po miesiącu :) Miałam dużo szczęścia i jestem bardzo zadowolona :)
          Najbardziej mi brakuje domu, rodziców i siostry i może jeszcze znajomych ze studiów. Tak jak Ty nie mamy jeszcze znajomych w Katowicach ale jesteśmy otwarci :) Jeśli zechcesz możemy się umówić i przy kawie wymienić doświadczeniami :) Pozdrawiam!
          • kurza.dupka Re: Katowice przeprowadzka 17.12.12, 17:49
            Hejka,

Dziekuje za propozycje, poki co jeszcze mieszkam u siebie,narazie tylko rozwazam taka opcje przeprowadzki. Jesli chodzi o konkurencje,to mysle,ze jest znacznie mniejsza niz w Krakowie, stad moj pomysl na Katowice. Moze sie myle ,ale mam nadzieje,ze bedzie mi tam latwiej znalezc prace niz w Krakowie.

z facetem jest inaczej, przynajmniej macie siebie, a "solowka" zawsze ma troche gorzej,zanim sie rozkreci....ale to kwestia podejscia i ludzi, jakich sie spotka. Najwazniejsze to znalezc prace ,reszta sama sie potoczy.

Gdyby ktos jeszcze mial jakies opinie co do Katowic, to z checia poczytam.

Pozdrawiam
    • gegx Re: Katowice przeprowadzka 19.12.12, 06:55
      Mieszkam w Katowicach od ponad 30 lat i pomimo wielu minusów także nie narzekam, zwłaszcza na rynek pracy.

Pamietaj, że praca jest nie tylko w Katowicach, ale teoretycznie w promieniu 30-60 minut jazdy masz pozostałe miasta jak Gliwice, Chorzów, Siemianowice, Świętochłowice, Sosnowiec, Dąbrowę, Będzin, Czeladź, Mysłowice, Mikołów, Tychy....
    • qwertykazik Re: Katowice przeprowadzka 12.02.20, 19:05
      chciałam się podłączyć pod temat. Mam zamiar wprowadzić się na Śląsk razem z dziećmi. I jestem ciekawa czy będziemy w stanie za klimatyzować się, ponieważ są inne tradycje,mowa. Patrząc na strony szkól podstawowych,widzę że obchodzony jest dzień śląska? Co w takiej sytuacji czy ludzie z poza obrębu a jestem z Częstochowy nie są traktowani jak obcy?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka