04.10.08, 20:09
Ludzie nie korzystajcie z uług ING. Ubezpieczyłem się u nich a potem
nie chciali mi wypłacić odszkodowania . No i do dzis nie wypłacili.
Obserwuj wątek
    • zza_lady Re: ING 04.10.08, 21:57
      Słyszałam, że tam strasznie kantują ubezpieczonych, szczególnie na
      ubezpieczneiach od nieszczęsliwych wypadków! Znajoma złamała noge i
      nie dostałą ani grosza, a miałą polise
      • thermospeed Re: ING 05.10.08, 11:40
        To jest pikuś . Mam znajomych którzy wzieli tam kredyt i
        ubezpieczyli go. Niestety osoba która wzięła kredyt zmarła a rodzina
        do dziś ( a minelo kilka lat) nie dostała ani grosza.
        • Gość: Fustek Przekręty ubezpieczeniowe IP: 195.94.210.* 05.10.08, 21:03
          To przeciez trzeba do sądu iść! Albo przynajmniej z prawnikiem się
          skonsultować, czy ubezpieczyciel miał prawo tak się zachować
          • chilli-and-vanilla Re: Przekręty ubezpieczeniowe 06.10.08, 15:29
            Niestety ludzie bardzo często odpuszczają twierdząc, że z tak wielką
            firmą jak np. ING nie warto się sądzić - "bo i tak przegram".
            • Gość: Jacek Re: Przekręty ubezpieczeniowe IP: *.adsl.inetia.pl 10.10.08, 19:19
              Twierdzisz może Papryczko, że ludzie uważający, że są na straconej
              pozycji w sądowym starciu z koncernami - gigantami cokolwiek się
              mylą?!
              • thermospeed Re: Przekręty ubezpieczeniowe 11.10.08, 17:23
                No czasem sie myla. Niestety tym razem sprawa jest cięzka bo okazało
                sie że owu jest tak zawile napisane iż nie obejmuje zawału serca no
                i kicha ale trzeba było się tego nieżle naszukac. Coprawda zajęła
                się tym jakś europejska organizacja która specjalizuje się w takich
                sprawach ale jakoś na razie brak efektów.
                • Gość: LeM Re: Przekręty ubezpieczeniowe IP: *.gprs.plus.pl 13.10.08, 21:38
                  Jak skontaktować się z tą unijną organizacją pomagajacą w walce z
                  nieuczciwymi firmami ubezpieczeniowymi?
                • Gość: antypolis Re: Przekręty ubezpieczeniowe IP: *.gprs.plus.pl 15.10.08, 20:47
                  Dlatego nie warto zawierać polis ubezpiezeniowych. Bo zawsze
                  zwykłego człowieka posuną centralnie w...
                  • chilli-and-vanilla Re: Przekręty ubezpieczeniowe 16.10.08, 14:10
                    Polisę warto mieć - szczególnie włąśnie jak ma się kredyt. Nie warto
                    jednak wykupowac polis przy okazji zawierania umowy kredytowej -
                    lepiej zawrzeć normalną na życie w którymś z większych TU z dużym
                    kapitałem zakładowym i zrobić cesje na bank.
                  • thermospeed Re: Przekręty ubezpieczeniowe 17.10.08, 09:49
                    No jak sie dasz posunąć to już twoja sprawa. Ale popieram że polisę
                    warto mieć tylko w jakiejś dobrej i sprawdzonej firmie. Sam już
                    skorzystałem i jestem bardzo zadowolony.
                    • koniak96 Re: Przekręty ubezpieczeniowe 18.10.08, 11:21
                      Kiedyś wydawało mi się, że ubezpieczyciel to ktoś, kto jest naszym
                      sojusznikiem, gdy coś się stanie. Otóż nieprawda. Kasę biorą, a jak
                      do czegoś dojdzie to chcą cię oszukać!
                      • thermospeed Re: Przekręty ubezpieczeniowe 18.10.08, 18:15
                        no nie przesadzaj. to zalezy od firmy. sam jak juz wspomnialem
                        zdarzylo mi sie skorzystac i jestem bardzo zdowolony.
                        • marekpiec.zabrze Re: Przekręty ubezpieczeniowe 20.10.08, 19:04
                          To jaką firmę ubezpieczeniową możesz polecić?
                    • Gość: Gośka Re: Przekręty ubezpieczeniowe IP: *.gprs.plus.pl 21.10.08, 18:27
                      Wszystkie firmy ubezpieczeniowe to jedna wielka machina do
                      wyciągania pieniędzy. Podobnie jak fundusze emerytalne. Płacisz im
                      krocie, żeby przypominali ci o comiesięcznej wpłacie. Lepiej
                      zainwestwać w nieruchomości!
                      • chilli-and-vanilla Re: Przekręty ubezpieczeniowe 21.10.08, 18:37
                        Inwestować w nieruchomości - odradzam ! No może poza ziemią...
                        Wystarczy sobie przekalkulować za ile kupisz obecnie np. mieszkanie,
                        czy dom - a za ile możesz je za kilka lat sprzedać. Takich wzrostów
                        cen nieruchomości jak w porzpednich latach nie będzie już
                        prawdopodobnie nigdy - oczywiście będą na pewno wahania cen, ale nie
                        sądzę żeby wykraczały one poza 15%. Jak się od tej różnicy odejmie
                        jeszcze koszty utrzymania nieruchomości, koszty związane ze
                        sprzedażą/zakupem (notariusz, pcc itd.) oraz podatek dochodowy - to
                        zostaje niewiele, a często można być nawet stratnym, szczególnie jak
                        nie wyczuje się dobrego momentu na dokonanie transakcji.
                        • thermospeed Re: Przekręty ubezpieczeniowe 22.10.08, 09:37
                          A co do firm to tak jak już pisałem, nie mozna powiedzieć że są to
                          maszynki do wyciagania od ludzi pieniędzy chyba że ludzie są
                          delikatnie to mówiąc nierozsadni. Poporstu trzeba wybrać firmę dużą
                          i wcześniej sprawdzona najlepiej przez kogoś znajomego a jeśli nie
                          to sprawdzająć jej wyniki w KNF. Pozatym skoro mowa o inwestycji to
                          rzeczywiście jak powiedziała papryczka średnia to inwestycja ,
                          średnia kasa a okres czasu długi. Lepiej znacznie na polisie ,
                          przynajmnije mnije problemu. Oczywiście trezba wiedziec w co
                          inwestowac obecnie tylko rynek wschodni albo surowce. pozdrawiam
                          • Gość: muchozol Re: Przekręty ubezpieczeniowe IP: *.adsl.inetia.pl 23.10.08, 09:05
                            thermospeed - tyś chyba agent ubezpieczeniowy!
                        • Gość: kolo Re: Przekręty ubezpieczeniowe IP: *.stk.vectranet.pl 22.10.08, 09:47
                          na nieruchomościach czeka nas prawdziwa zwała. w katowicach średnia
                          cena za ostatni miesiąc to 4000/m. ale jest adnotacja , że nie jest
                          to cena wiarygodna bo prawie nie ma transakcji na rynku. mieszkania
                          są powystawiane ale nikt nie kupuje. w wlk bryt w ciągu kwartału
                          mieszkania spadły o 30 % . nas też to chyba czeka. aktualnie jest
                          ostatni moment na znalezienie banku z kredytem bez wkładu. dlatego
                          ludzie się jeszcze spieszą . ale to chyba będzie ostatnia falka
                          popytu
                          • chilli-and-vanilla Re: Przekręty ubezpieczeniowe 22.10.08, 12:56
                            Ceny ofertowe znacznie się różnią od cen transakcyjnych. Jeżeli
                            obecnie chce ktoś sprzedać mieszkanie to musi się liczyć z
                            negocjacjami rzędu -10-20%. Jak ktoś sobie spojrzy np na Gratkę to
                            widnieją tam nieraz i od roku te same oferty sprzedaży mieszkań, czy
                            domów. No ale niektórzy ludzie są uparci i nie rozumieją że ceny w
                            stos. do cen z roku 2007 są niższe, a cena rynkowa mieszkania nie
                            zależy od "widzi mi się" właściciela tylko od popytu.
                            • Gość: Fustek Re: Przekręty ubezpieczeniowe IP: 195.94.210.* 22.10.08, 20:03
                              Ale jak samodzielnie inwestować mając do dyspozycji ok. 200 zł
                              miesięcznie!? Chyba jednak trzeba kupić jakąś polisę czy coś
                              podobnego, żeby zaoszczędzić do emerytury...
                              • thermospeed Re: Przekręty ubezpieczeniowe 23.10.08, 09:10
                                Nie no jeżeli znasz sie na rynku finansowym to można inwestowac
                                zaczynajac juz od 200 zl . Choćby na forexie i darujcie sobie opinie
                                e to niemozliwe bo sam tak zaczynalem. Ale nie ukrywam ze to dos
                                trudne przy tym lewarze. Znacznie łatwiej i bezpieczniej jest
                                zainwestowac w jakas polise. Sam mam dwie , mam do nich ciagly
                                dostep i calkiem niezle sie rozwojajaja nawet pomimo tego calego
                                kryzysu:) Jakby co moge dac namiar na swojego doradce
                                • Gość: e-ityki Re: Przekręty ubezpieczeniowe IP: *.gprs.plus.pl 23.10.08, 22:10
                                  Jaki to doradca?
                                  • thermospeed Re: Przekręty ubezpieczeniowe 24.10.08, 09:31
                                    A ogolnie chyba pracuje w Commercial Union ale oferuje ogolnie
                                    wiecej firm Compensa Generali i pare innych. Taki multi broker.
                                    Bardzo spoko gosc doradzic jak trezba to odradzi . Jak cos to
                                    polecam .
                                    • Gość: pixel Re: Przekręty ubezpieczeniowe IP: *.gprs.plus.pl 26.10.08, 20:04
                                      Ale na czas kryzysu finansowego warto zawierać jakiekolwiek polisy
                                      czy lepiej sobie darować!
                                      • Gość: Fustek Re: Przekręty ubezpieczeniowe IP: 195.94.210.* 28.10.08, 19:45
                                        Daruj sobie. Lepiej kupić obligacje SP albo działkę budowlaną w
                                        Bieszczadach!
                                        • Gość: Liczaca Re: Przekręty ubezpieczeniowe IP: *.gprs.plus.pl 30.10.08, 19:18
                                          Ceny działek mogą spadać!
                                          • chilli-and-vanilla Re: Przekręty ubezpieczeniowe 30.10.08, 20:10
                                            Na razie to spadają z sufitu
                                            • thermospeed Re: Przekręty ubezpieczeniowe 31.10.08, 22:38
                                              jaki tam kryzys . Kryzys jest wlasnie po to zeby kupowac bo jak cos
                                              jest na dole to sie odbije tak jak i teraz. Zobacz na gielde jak
                                              poszla do gory. pozatym kupujac polise nie robisz tego na miesiac
                                              czy pol roku czy nawet rok . To jest inwestowanie dlugoterminowe i
                                              jesli zaufasz dobremu Towarzystwu to napewno nie stracisz. Pozdrawiam
                                              • Gość: ruta Re: Przekręty ubezpieczeniowe IP: *.gprs.plus.pl 08.11.08, 21:39
                                                Najwyżej mniej zarobisz? :-)
                                            • Gość: Fustek Re: Przekręty ubezpieczeniowe IP: 195.94.210.* 02.11.08, 21:41
                                              Ale ten sufit, to był jak w przedwojennej kamienicy. WYSOKO!
                                              • Gość: iza Re: Przekręty ubezpieczeniowe IP: *.gprs.plus.pl 03.11.08, 20:51
                                                Ależ wytrysk inteligencji pana Fustaka!
                                                • Gość: Fustek Re: Przekręty ubezpieczeniowe IP: 195.94.210.* 07.11.08, 20:19
                                                  Ależ wyczuwalna na odległość wibratora jest to chyba oziębłość
                                                  intelektualna panny Izy??? :-)
                                                  • thermospeed Re: Przekręty ubezpieczeniowe 09.11.08, 20:45
                                                    no i mamy kryzys;)
                                                  • Gość: Fustek Re: Przekręty ubezpieczeniowe IP: 195.94.210.* 10.11.08, 22:23
                                                    Ja nie czuję się kryzysowo... A różne panienki na tym forum? No nie
                                                    sobie dają luzu
                                            • Gość: Fustek Re: Przekręty ubezpieczeniowe IP: 195.94.210.* 02.11.08, 21:41
                                              Ale ten sufit, to był jak w przedwojennej kamienicy. WYSOKO!
                                            • Gość: straszak Re: Przekręty ubezpieczeniowe IP: *.gprs.plus.pl 08.01.09, 19:13
                                              Przyjdzie kryzys i zeżre zyski pośredników
            • Gość: Wkurzak Re: Przekręty ubezpieczeniowe IP: 89.108.248.* 25.11.08, 02:14
              PZU lepsze?
              Ostatnio straciliśmy z żoną 4 tyś. zł dzięki
              pewnej "przedsiębiorczej" pani z PZU Życie.
              Grunt, że składki wpływają, gorzej, gdy przychodzi do wypłaty.
              Świadczenie z dwoch polis za urodzenie dziecka i odszkodowanie za
              leczenie szpitalne żony, uleciały w przestrzeń...
              I co im zrobię?
              Mogę sobie tylko pluć w brodę.
              Dzieciak został okradziony, zaraz po tym, jak sie urodził.
              Samo życie, PZU Życie...
    • Gość: Inga Re: ING IP: *.gprs.plus.pl 15.11.08, 20:21
      Ja mam konto w ING i jestem bardzo zadowolona!
      • Gość: kasiulka Re: ING IP: *.bater.net.pl 16.11.08, 09:13
        Ja również mam w ING konto oraz polise ubezpieczeniowa, i jestem jak
        najbardziej zadowolona, już dwa razy korzystałam z polisy (pobyt w
        szpitalu i wypadek) Wiez nie piszccie głupot. ING jest Ok.
        • Gość: Fustek Re: ING IP: 195.94.210.* 19.11.08, 20:34
          Ale oczywiście nie pracujesz w dziale marketingu ING? :-)
          • thermospeed Re: ING 20.11.08, 20:13
            nie pewnie pracuje jako agentka?:))))
            • zaborzanin1 Agenci na forum 22.11.08, 19:02
              Jako agentka tajnych służb czy departamentu obsługi klientów
              indywidualnych? Czasem to zresztą na jedno wychodzi biorąc pod uwagę
              metody pracy :-)
              • Gość: klientka Re: Agenci na forum IP: *.gprs.plus.pl 24.11.08, 19:33
                Nie demonizujcie ludzi pracujących w bankach czy ubezpieczeniach. To
                są tacy sami ludzie jak my, tylko znacznie wiecej zarabiają!
                • chilli-and-vanilla Re: Agenci na forum 24.11.08, 21:54
                  hahaha ciekawe w jakim banku dużo zarabiają i na jakim stanowisku,
                  bo jeśli miałaś na myśli kierownicze to się zgodze
                  • thermospeed Re: Agenci na forum 25.11.08, 21:36
                    no i zalezy co rozumiemy po pojeciaM "DUZO ZARABIAJA"
                    • chilli-and-vanilla Re: Agenci na forum 26.11.08, 15:35
                      no tysz prawda :)
                      • Gość: monetka Re: Agenci na forum IP: *.gprs.plus.pl 26.11.08, 21:25
                        Na razie w bankach i ubezpieczeniach zarabia się krocie! W handlu
                        czy gastronomii jest znacznie mniej na podobnych stanowiskach!
                        • chilli-and-vanilla Re: Agenci na forum 27.11.08, 21:29
                          a skąd wiesz pracowałaś w którejś z tych branży ?
                          • Gość: tips Re: Agenci na forum IP: *.gprs.plus.pl 28.11.08, 22:52
                            Niestosowne są takie pytania
                            • thermospeed Re: Agenci na forum 28.11.08, 22:54
                              jak najbardziej stosowne i mysleze skoro mowi ze wie to pracowala
                              przeciez nie byla by taka zeby plotkowac. nie na tym forum;)
                              • chilli-and-vanilla Re: Agenci na forum 29.11.08, 18:19
                                Pytam, bo chcę wiedzieć czy opinia koleżanki poparta jest jej
                                własnym doświadczeniem, czy zna temat ze słyszenia. Często jest tak,
                                że znajomi, czy sąsiedzi itp. chwalą się ile to oni nie zarabiają
                                itp itd a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.
                                • Gość: Fustek Re: Agenci na forum IP: 195.94.210.* 13.12.08, 23:14
                                  Ja np. w ZOMO po 1980 r. zarabiałem 5 średnich krajowych za
                                  pałowanie staruszek wracających z konspiracyjnych spotkań przy
                                  herbacie. I się nie chwalę!!! :-)
                                  • Gość: forfik Re: Agenci na forum IP: *.gprs.plus.pl 14.12.08, 21:19
                                    Aż tyle płacili? To więcej niż teraz w ING!
                                    • marekpiec.zabrze Re: Agenci na forum 16.12.08, 20:44
                                      A skąd wiesz, ile zarabiaja w ING?
                                  • grubapupa Re: Agenci na forum 17.12.08, 20:18
                                    Przyznajesz się więc że byłeś zomowcem!
                                    • zaborzanin1 Re: Agenci na forum 20.12.08, 20:58
                                      Pani to chybw w pionie śledczym IPN się udziela?
                                      • marekpiec.zabrze Re: Agenci na forum 25.12.08, 19:22
                                        Wszyscy macie tytaj świra na punkcie ZOMO, IPN czy SB. Ludzie żyjcie
                                        przyszłoscią, chociaż to prawda, że ostatnio komuchy zbytnio
                                        podnoszą tłusty łeb :-)
                                        • Gość: Fustek Re: Agenci na forum IP: 195.94.210.* 31.12.08, 23:42
                                          Przesadzają z tym ZOMO. Ale może w Nowym Roku im minie. Za 18 minut
                                          mamy 2009!!!
                                          • Gość: MaJoNeZ Re: Agenci na forum IP: *.gprs.plus.pl 04.01.09, 22:03
                                            Przeszłość nie tak łatwo odchodzi w zapomnienie, jak wielu by w
                                            Zabrzu chciało...
                                            • thermospeed Re: Agenci na forum 05.01.09, 20:56
                                              coz za dramatyzm
                                              • Gość: scenpirn Re: Agenci na forum IP: *.gprs.plus.pl 06.01.09, 22:15
                                                Stopniowanie napięcia :-)
                                                • thermospeed Re: Agenci na forum 08.01.09, 23:29
                                                  widac ze gosc zna sie na zyciu calkiem sie rozkleilem
                                                  • Gość: Fustek Re: Agenci na forum IP: 195.94.210.* 03.02.09, 19:25
                                                    Za dużo gazu łzawiacego na śniadanie?
                                                  • Gość: zweryk ZOMO na forum IP: *.gprs.plus.pl 04.02.09, 21:15
                                                    Wy z tym ZOMO przginacie. Minęło 20 lat! Dajcie se spokój
                                                  • Gość: muchozol Re: ZOMO na forum IP: *.adsl.inetia.pl 05.02.09, 13:29
                                                    Ale dopóki ostatni komuch nie zdechnie, spokoju nie będzie!
                                                  • Gość: Fustek Re: ZOMO na forum IP: 195.94.210.* 07.02.09, 23:26
                                                    I znowu się czepiają sympatycznego niewątpliwie radnego ...
                                                  • Gość: pipka Re: ZOMO na forum IP: *.gprs.plus.pl 09.02.09, 21:01
                                                    Sympatyczny radny? A co to za dziwo????
    • Gość: overloc Re: ING IP: *.gprs.plus.pl 11.02.09, 20:32
      To idź wypłakać się w rękaw Marka Kondrata :-0
      • Gość: spinka Re: ING IP: *.gprs.plus.pl 15.02.09, 19:52
        Ja zlikwidowałam konto w ING. Ten bank musi jeszcze sporo zrobić dla
        poprawy jakości obsugi klientów
        • thermospeed Re: ING 17.02.09, 12:14
          juz nic nie zrobia maja takie klopoty finansowe ze to tylko kwetsia
          miesiecy
          • Gość: Fustek Re: ING IP: 195.94.210.* 18.02.09, 20:24
            Miałby taki potentat jak ING upaść?! NIe gadaj. A co z kasa na RORze
            czy OKU?
            • Gość: Kuba ING ogłosi upadłość? IP: *.gprs.plus.pl 19.02.09, 20:13
              Podobno ten bank jest w straszliwych kłopotach. Czy ktoś wie coś
              więcej?!
              • Gość: Fustek Re: ING ogłosi upadłość? IP: 195.94.210.* 20.02.09, 19:49
                Ja w to nie wierzę!
                • Gość: bankowy Re: ING ogłosi upadłość? IP: *.gprs.plus.pl 21.02.09, 23:09
                  I masz rację. ING jest potężną korporacją finansową działającą w
                  sposób zrównoważony. Inwestującą w bezpieczne instrumenty finansowe.
                  Nie ma obaw. ING nie zbankrutuje!
                  • chilli-and-vanilla Re: ING ogłosi upadłość? 21.02.09, 23:29
                    ING podobnie jak CU (grupa Aviva) i inne korporacje inwestują w
                    różne rzeczy (nie tylko instrumenty finansowe), poza tym jest to
                    przeważnie kilka spółek działających "pod jednym szyldem", które nie
                    tylko świadczą usługi finansowe, ale np. budują (ING - inwestycja
                    Glivia w Gliwicach, Grupa Aviva jest jednym z wykonawców projektu)
                    • zza_lady Re: ING ogłosi upadłość? 22.02.09, 20:50
                      Czyli co to znaczy? To Bank Śląski upadnie czy nie?/?
                      • Gość: Andryej Re: ING ogłosi upadłość? IP: *.gprs.plus.pl 23.02.09, 22:32
                        O tym zadecydują w gabinetach na Tajwanie czy Pekinie. Nie będzie
                        miała znaczenia sytuacja finansowa banku
                        • chilli-and-vanilla Re: ING ogłosi upadłość? 24.02.09, 22:11
                          nic nie upadnie! ludzie nie dajcie się spanikować
                          • Gość: fufa Re: ING ogłosi upadłość? IP: *.gprs.plus.pl 25.02.09, 22:27
                            A jak banki upadną, to kto zwróci nam oszczędności? Ty?!!!!
    • Gość: fix Re: ING IP: *.gprs.plus.pl 26.02.09, 23:07
      Nie warto zawierać polis ubezpieczeniowych. Lepiej kupować
      nieruchomosci!
      • chilli-and-vanilla Re: ING 27.02.09, 14:46
        tylko wiesz jest taka jedna sprawa, mianowicie budżet jakim dysponujesz na cele inwestycji
        zgadzam się że nieruchomości są obecnie najlepszą formą lokaty kapitału(oczywiście jak ktoś ma łeb na karku), np. moim zdaniem o wiele bezpieczniejszą niż trzymanie pieniędzy na koncie, ale nie każdy dysponuje tak dużą ilością gotówki żeby sobie nier. kupić. - a brać kredyt na zakup nier. w celu inwestycyjnym? uważam to za pozbawione logiki
        • marekpiec.zabrze Re: ING 02.03.09, 22:37
          Trzeba po babci jakiś większy spadek dostać i nieruchomość kupić :-)
          Albi przestać marzyć o iluzjach!
          • Gość: Fustek Alior Bank-Wyższa kultura upadania? IP: 195.94.210.* 26.03.09, 23:12
            Podobno Alior Bank ma paść? Wiecie coś o tym?
            • Gość: klient Re: Alior Bank-Wyższa kultura upadania? IP: *.stk.vectranet.pl 27.03.09, 08:58
              Fustek - skąd Ty bierzesz takowe informacje??? siedzisz i myślisz co tu ściemnić??? weź człowieku połóż się i wyluzuj
              • z_rokitnicy Re: Alior Bank-Wyższa kultura upadania? 29.03.09, 12:38
                To jest podobno filia włoskiego banku, który albo utrzyma się w
                Polsce, albo go zlikwiduja!
                • Gość: zenek Re: Alior Bank-Wyższa kultura upadania? IP: *.chello.pl 29.03.09, 18:46
                  To nie jest zadna filia, wlasciciele to polscy emigranci mieszkajacy we francji...

A co do reszty wypowiedzi to jak 100% pozostalych bankow w Poslce - albo sie
                  utrzymaja albo zostana zlikwidowane ;)
                  • z_rokitnicy Re: Alior Bank-Wyższa kultura upadania? 02.04.09, 23:10
                    To jest włoski bank. Jak nie przekonają Polaków, że są cacy - to
                    padną. Spółka matka z Italii im (i naszym oszczędnościom) nie pomoże!
                    • Gość: hmm Re: Alior Bank-Wyższa kultura upadania? IP: *.chello.pl 03.04.09, 18:39
                      z jednej strony mamy twoja wypowiedz, wybitnego, znanego i powszechnie
                      szanowanego eksperta od bankowosci, ktory wcale nie wypowiada sie anonimowo, ze
                      to wloski bank

z drugiej zas strony jest informacja na stronie www banku, ze... inwetsorem jest

Rodzina Zaleskich

Senior rodu, Romain Zaleski, jest wybitnym finansistą, zajmującym piąte miejsce
                      na liście najbogatszych Francuzów oraz 488 miejsce na liście najbogatszych ludzi
                      świata magazynu Forbes, a także kawalerem orderu Legii Honorowej.

Urodził się w 1933 roku w polskiej rodzinie w Paryżu. Po ukończeniu francuskiej
                      Politechniki i Akademii Górniczej Romain Zaleski rozpoczął pracę w administracji
                      państwowej. W 1972 podjął decyzję o przejściu do sektora prywatnego i objął
                      stanowisko dyrektora firmy Revillon. W 1979 roku Romain Zaleski rozpoczął
                      działalność jako doradca gospodarczy. Pracował m.in. dla francusko-gabońskiej
                      spółki Comilog. W roku 1984 został akcjonariuszem firmy Carlo Tassara S.p.A.
                      W 1996 rozpoczął dywersyfikację działalności spółki poprzez strategiczne
                      inwestycje w akcje spółek notowanych na giełdach papierów wartościowych.
                      W tym samym czasie jednym z wiodących współpracowników Romain’a Zaleskiego
                      została jego córka Helene. Helene Zaleski jest z wykształcenia finansistą,
                      aktuariuszem.

Rodzina Zaleskich prowadzi rozległą działalność charytatywną. Założona przez
                      Romain’a Zaleskiego Fundacja Zygmunta Zaleskiego jest jednym z głównych
                      fundatorów działalności Biblioteki Polskiej w Paryżu, jednej z najważniejszych
                      polskich instytucji kulturalnych za granicą. W latach 2000-2004, fundusze
                      Fundacji przeznaczone na remont Biblioteki oraz jej bieżącą działalność wyniosły
                      3,8 miliona EUR. W bieżącym roku pomoc Fundacji dla Biblioteki wyniosła 750 tys.
                      EUR. W 1999 i 2004, Fundacja zakupiła i podarowała Zamkowi Królewskiemu w
                      Warszawie dwa XVIII-wieczne kobierce. W 2000 roku Zamkowi Królewskiemu
                      na Wawelu został podarowany XVI-wieczny arras.

hmm komu tu wierzyc?
                      • Gość: Fustek Re: Alior Bank-Wyższa kultura upadania? IP: 195.94.210.* 04.04.09, 20:37
                        Nie wierzcie za bardzo informacjom promocyjnym z internetu!
                        • Gość: klient Re: Alior Bank-Wyższa kultura upadania? IP: *.stk.vectranet.pl 04.04.09, 21:24
                          jaki włoski bądź francuski bank albo filia??? skąd czerpiecie bzdurne informacje??? bank jest polski, tworzony od podstaw a część kapitału pochodzi z zagranicy
                        • Gość: arek Re: Alior Bank-Wyższa kultura upadania? IP: *.chello.pl 06.04.09, 20:31
                          a komu mamy wierzyc?

anonimowemu napinaczowi, ktory nie wie co pisze, i ktorego informacje nie sa
                          nigdzie potwierdzone?

o zaleskich, aliorze mozna poczytac na setkach stron i ewidentnie widac, ze
                          wlascicielem banku jest rodzina polskich emigrantow z francji

a Ty nawet nie masz odwagi podpisac sie imieniem i nazwiskiem pod swoimi rewelacjami

sorry ale anonimowi napinacze z neta zawsze maja dla mnie wiarygodnosc na
                          poziomie "Faktu"
                          • Gość: klient Re: Alior Bank-Wyższa kultura upadania? IP: *.stk.vectranet.pl 06.04.09, 20:48
                            100% akcji- Finansowa grupa Carlo Tassara, włoski inwestor Alior Banku
                            w planach jest sprzedaż częsci udziału, natomiast spore problemy ma inny gracz, który wszedł niedawno na rynek tj. Allianz Bank
                            kolego przedmówco nie irytuj się...
                            • chilli-and-vanilla Re: Alior Bank-Wyższa kultura upadania? 06.04.09, 22:22
                              weźcie se odpis z KRS-u jak macie wątpliwości :]
                            • malymiswawa Re: Alior Bank-Wyższa kultura upadania? 07.04.09, 00:44
                              tylko, ze wlascicielem "wloskiej" grupy CT jest "farncuska" rodzina "zalewskich"

to bank jest wloski, bo grupa CT zarejestrowana jest we wloszech, ale juz ta
                              sama grupa jest dalej wloska mimo, ze jej wlasciciel jest polakiem? :)

tym sposobem trzeba uznac SKOKI za luxemburskie bo przeciez SKOK Holding to
                              spolka luksemburska a oni zajmuja sie zarzadzaniem systemu SKOK

konsekwencji macie tyle co nasi politycy

jak ktos mi racjonalnie wytlumaczy, czemu alior niby alior jest wloski? bo
                              zalescy maja akcje posrednio przez swoje spolki grupy CT zarejestrowanej we
                              wloszech? no to ja jestem chinczyk bo pisze do was z wyprodukowanego w chinach
                              komputera :)

troche powagi :)
                              • Gość: klient Re: Alior Bank-Wyższa kultura upadania? IP: *.stk.vectranet.pl 07.04.09, 14:41
                                ALIOR BANK jest polskim bankiem budowanym od podstaw i nie mającym odpowiedników poza granicami kraju - to raz
                                udziałowcem jest włoska grupa, w której zarządzie zasiada "polska emigrantka", a to nie oznacza, że bank jest zagraniczny - to dwa
                                bank nie ma kłopotów (to plotka wyssana z palca, zapewne wymyślona przez konkurencje i niedoszłych pracowników), nie ma planów sprzedaży banku ani części udziałów, natomiast planowane jest dokapitalizowanie przez "kogoś" z zewnątrz - to trzy
                                informacje pochodzą ze źródła ALIOR BANK - to cztery
                          • Gość: Fustek Re: Alior Bank-Wyższa kultura upadania? IP: 195.94.210.* 08.04.09, 19:36
                            Akurat Faktowi to ludzie wierzą
                            • thermospeed Re: Alior Bank-Wyższa kultura upadania? 09.04.09, 13:53
                              jak cholera
                              • marekpiec.zabrze Re: Alior Bank-Wyższa kultura upadania? 10.04.09, 23:13
                                Wierza Faktowi. Jakby w Fakcie napisali, że Alior Bank upada, to
                                ludzie wycofaliby swoje oszczędności z niego
                                • Gość: hehe Re: Alior Bank-Wyższa kultura upadania? IP: *.chello.pl 12.04.09, 14:12
                                  Biorac pod uwage, ze w Polsce z uslug bankow korzysta 60% Polakow,a oszczednosci
                                  ma skromny % z nich to - tak zdecydowanie czytelnicy Faktu to sa ludzie
                                  trzymajacy depozyty w bankach typu Alior.

Czytelnicy faktu to mja conajwyzej mkredyty w Lukasie i GE. A jak ktos ma konto
                                  i oszczednosci [jacys emeryci] to juz w PKO BP.

Rownie dobrze mozna szukac czytelnikow Faktow wsrod kliento mBanku, Multibanku,
                                  DeutscheBank czy Fortisu ;-))))

Badzmy powazni
                                  • Gość: Fustek Re: Alior Bank-Wyższa kultura upadania? IP: 195.94.210.* 14.04.09, 20:13
                                    Jeśli więc czytam Fakt to jestem ubogi? A jeśli czytam Wyborczą lub
                                    Politykę to jestem bogaty? Obudź się... To nie takie proste!
                                    • marekpiec.zabrze Re: Alior Bank-Wyższa kultura upadania? 17.04.09, 21:11
                                      Nie. Z tego wynikia, że Fakt nie jest najbardziej opiniotwóczy :-)
                                    • malymiswawa Re: Alior Bank-Wyższa kultura upadania? 18.04.09, 15:37
                                      jasne, ze nic nie jest czarno-biale ale z cala pewnoscia mozna stwierdzic dwie
                                      rzeczy:

1. fakt nie jest gazeta opiniotworcza jak juz oztsalo zauwazone, nikt tam nie
                                      szuka porad finansowych czy inwestycyjnych, jesli ktos ma taki rozum, zeby tam
                                      szukac takich porad to mozna z duzym prawdopodobienstwem powiedziec, ze zapewne
                                      nie ma oszczednosci bo byl na tyle "rozsadny" zeby przekazac jej wrozacej na
                                      dworcu cygance albo przegral je w trzy karty

2. 90% ludzi czyatajacych fakt to ludzie ubodzy, niewyksztalceni, nieporadni
                                      zyciowo - to nie znaczy, ze GW czy Polityke czytaja bogacze bo to akurat roznie
                                      bywa - ale akurat co do Faktu wyraznie widac [i pokazuja to badania] kto go
                                      czyta - bo jesli kogos interesuja takie teksty, jesli komus odpowiada taki jezyk
                                      jakim posluguje sie fakt, to znaczy, ze jest to raczej osoba malo aktywna
                                      zyciwo, emeryt, rencista, bezrobotny

ludzie aktywni, pracujacy, myslacy maja poprostu troche inne potrzeby niz
                                      czytanie tekstow o kolorze majtek dody
                                      • Gość: Fustek Re: Alior Bank-Wyższa kultura upadania? IP: 195.94.210.* 19.04.09, 23:17
                                        Ale wszystko to nie oznacza, że jakiś bank padnie lub nie!
                                        • Gość: kija Re: Alior Bank-Wyższa kultura upadania? IP: *.gprs.plus.pl 26.04.09, 22:06
                                          No niestety, to nie świadczy o niczym
                                      • marekpiec.zabrze Re: Alior Bank-Wyższa kultura upadania? 29.04.09, 22:18
                                        Jakie potrzeby mają "ludzie aktywni, pracujący, myślący"??? Czym te
                                        potrzeby różnią się od oczekiwań "mało aktywnych życiwo, emerytów,
                                        rencistów, bezrobotnych"???
                                        Bo tak ładnie podzieliłeś te dwa światy!
                                        • Gość: ;-) Re: Alior Bank-Wyższa kultura upadania? IP: *.chello.pl 02.05.09, 22:20
                                          widelec.org/zdjecie,fakt,2682.html
                                          zapewne roznorodne - inne niz czytanie o adamie konopce ktory stracil dziewictwo
                                          czy o tym, ze ufo wytypowalo "6" w totka :)
                                  • chilli-and-vanilla Re: Alior Bank-Wyższa kultura upadania? 21.05.09, 20:32
                                    Aktualnie to tak średnio się opłaca trzymać oszczędności na koncie w
                                    banku.
                                    • Gość: fenol Re: Alior Bank-Wyższa kultura upadania? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.05.09, 21:45
                                      No proszę... nie macie zaufania do bankow!
                                  • marekpiec.zabrze Re: Alior Bank-Wyższa kultura upadania? 19.09.09, 20:32
                                    Bądźmy poważni... czyli co? Gdzie mają te konta czytelnicy Faktu?
    • Gość: ona Re: ING IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.05.09, 22:51
      A ja mam OKO i mi ono nie SKOK-o. W ING jest OK!
      • z_rokitnicy Re: ING 05.05.09, 19:41
        Ale to OKO ma już obniżone oprocentowanie! W ING jest gorzej niż w
        innych porównywalnych bankach. Nie chodzi o jakieś Polbanki czy inne
        • Gość: Fustek Re: ING IP: 195.94.210.* 08.05.09, 23:50
          Na OKU się nie opłaca. Sprawdziliśmy na kalkulatorze lokat!
          • grubapupa Gdzie się opłaca? 12.05.09, 22:25
            A gdzie warto wpłacać, żeby nie przerżnąć? Może, twój Fustek
            zomowski nos coś podpowie?
            • zaborzanin1 Re: Gdzie się opłaca? 14.05.09, 20:37
              Wszędzie wkłądacie tę politykę. Ale rozumiem, że to z okazji
              jubileuszu Wolnej Polski, który będzie w Gdańsku albo w Krakowie?
            • Gość: Fustek Re: Gdzie się opłaca? IP: 195.94.210.* 16.05.09, 20:52
              Na zomoskie nosy dawno temu wymyślili maski gazowe. Dla ochrony :-)
              • zaborzanin1 Re: Gdzie się opłaca? 20.05.09, 22:55
                No nie z okazzji 4 czerwca... ZOMOWIEC w tych warunkach to jak
                beknięcie przy stole na urodzinach cioci
                • z_rokitnicy Re: Gdzie się opłaca? 23.05.09, 21:08
                  Czy nawet na wątkach finansowych musicie uprawiać politykę?
                  • Gość: muchozol Re: Gdzie się opłaca? IP: *.adsl.inetia.pl 27.05.09, 01:10
                    Bo na przewały banków i ubezpieczycieli jest polityczna zgoda
                    wehrmachtowców.
      • macie-jow ING obniża procenty na lokatach 26.05.09, 20:38
        Podobno oprocentowanie na OKO ciągle jest obniżane, a ludzi INGo tym
        nie informuje!
        • Gość: Fustek Re: ING obniża procenty na lokatach IP: 195.94.210.* 28.05.09, 23:25
          No bo nie ma się ING czym chwalić
          • mieszkam_w_zabrzu Re: ING obniża procenty na lokatach 29.05.09, 23:30
            Teraz warto kupować nieruchomości. Póki są tanie!
            • Gość: Fustek Re: ING obniża procenty na lokatach IP: 195.94.210.* 31.05.09, 19:36
              Trzeba mieć gwarancję ożywienia gopodarczego w Polsce, żeby kupować
              nieruchomości, bo w razie kryzysu ceny będą dalej spadać. Zresztą co
              innego jest wplacić 10 tys. na OKO w ING na przykład (to byłaby
              głupota) a co innego kupić mieszkanie za 3009 tys. zł. Trzeba taką
              kasę najpierw mieć!
              • macie-jow Re: ING obniża procenty na lokatach 02.06.09, 21:15
                Ale nikt nie informuje o zmianach ofert bankowych, tych którzy już
                są klientami banków!
                • Gość: Fustek Re: ING obniża procenty na lokatach IP: 195.94.210.* 05.06.09, 21:35
                  Bankom coraz mniej zależy na klientach
                  • macie-jow Re: ING obniża procenty na lokatach 13.06.09, 23:23
                    Chociaż teraz ING rozsyła informacje o nowym oprocentowaniu OKA do
                    klientów, którzy to OKO mają!!!!
                    • zaborzanin1 Re: ING obniża procenty na lokatach 15.06.09, 19:25
                      Słyszeliście chuyba o czymś takim jak reklama? Nie trzeba w to
                      wierzyć, ale rozsyłać mogą
                      • Gość: Fustek Re: ING obniża procenty na lokatach IP: *.gl.digi.pl 17.06.09, 21:59
                        No to mówię przecież, że kryzys nie nauczył banków dbać o klientów!
                        • marekpiec.zabrze Re: ING obniża procenty na lokatach 20.06.09, 21:31
                          A ci z ING rozsyłają teraz ulotki, że jak się otworzy jakąś lokatę,
                          to przez chwilę będzie wyższy procent. Połgupieli! Czy myślą, że
                          znajdą naiwnych!???
                          • chilli-and-vanilla Re: ING obniża procenty na lokatach 23.06.09, 15:14
                            wszystkie banki teraz reklamują swoje super rewelacyjne lokaty, a
                            wystarczy się w tv przyjrzeć co jest napisane drobnym maczkiem na
                            dole i okazuje się, że wszystkie to jedna wielka ściema.
                            • Gość: Fest Re: ING obniża procenty na lokatach IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.07.09, 22:13
                              A co jest napiane drobnym maczkiem na dole?
                              • z_rokitnicy Re: ING obniża procenty na lokatach 06.07.09, 20:28
                                No na pewno nie życzenia dla pożyczkobiorcy
                                • chilli-and-vanilla Re: ING obniża procenty na lokatach 07.07.09, 14:08
                                  np. że to oprocentowanie jest w skali roku, reszty niestety nie
                                  zdążyłam nigdy przeczytać - jak się komuś to udało to niech się
                                  podzieli cenną wiedzą ;)
                                  • Gość: józef_f Re: ING obniża procenty na lokatach IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.07.09, 22:43
                                    Tych bzdur nie warto czytać!
    • zza_lady Re: ING 09.07.09, 20:13
      Wypłaty odszkodowań w każdym towarzystwie trwają i trwają...
      • mieszkam_w_zabrzu CU cuduje 16.07.09, 21:20
        Polisa na życie w Aivie to pikuś, bo jak się złamie rękę, to
        złamanego grosza nie zapłacą!
        • chilli-and-vanilla Re: CU cuduje 18.07.09, 20:39
          to zależy jaką sobie opcję wybierzesz. polisa jest "na życie" jak
          sama nazwa wskazuje. w żadnym znanym mi towarzystwie w wersji
          podstawowej polisy na życie nie ma złamań. czytajcie uważnie OWU to
          nie będziecie mieć potem zonka.
          swoją drogą jakby TU w opcji za najniższą składkę mieli złamania to
          znalazłoby się wielu chętnych, którzy z łamania kończyn zrobiliby
          sobie stałe źródło dochodu.
          • Gość: max Re: CU cuduje IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.07.09, 21:20
            Co dałabyś sobie złamać za 2 tys. zł? Jak taka mądra jesteś!
            • chilli-and-vanilla Re: CU cuduje 21.07.09, 14:44
              nie napisałam, że ja dałabym sobie coś połamać. a wierz mi że sobie
              takich historii nie wymyśliłam, nawet nie wiesz ile się po świecie
              pałęta wyłudzaczy ubezpieczeniowych
              • z_rokitnicy Re: CU cuduje 27.07.09, 18:35
                Ilu - tak konkretnie? :-)
                • chilli-and-vanilla Re: CU cuduje 27.07.09, 23:37
                  na pewno jest na to jakiś algorytm czy logarytm (matematyka nigdy
                  nie była moją pasją) ;)
                  • marekpiec.zabrze Kredyt Na Wakacje 29.07.09, 21:16
                    Napiszcie lepiej w którym zabrzańskim banku warto wziąć kredyt na
                    sierpniowy wyjazd wakacyjny?
                    • z_rokitnicy Re: Kredyt Na Wakacje 04.08.09, 20:55
                      Nie warto brać kredytu na wakacje Egipcie czy Turcji! Lepiej zostać
                      w Zabrzu i nie robić sobie długów!
                      • macie-jow Re: Kredyt Na Wakacje 06.08.09, 21:41
                        Ale rzeczywiście lepiej siedzieć w Zabrzu, chodzić na Muzyczne Lato,
                        popijać w Tukanie zamiast wydawać ciężkie pieniądze na smażone ryby
                        nad brudnym Bałtykiem?
                        • chilli-and-vanilla Re: Kredyt Na Wakacje 07.08.09, 16:14
                          a jeszcze lepiej przez cały rok sobie odkładać na wakacje - co
                          miesiąc jakąś określoną sumkę, w zależności od możliwości.
                          oczywiście trzeba być dość zdyscyplinowanym :)
                          • z_rokitnicy Re: Kredyt Na Wakacje 23.08.09, 21:32
                            A ty zamiast zostać w Zabrzu, wyjechałaś w daleką podróż. Napisz po
                            powrocie gdzie byłaś i jak było!
                            • macie-jow Re: Kredyt Na Wakacje 03.09.09, 21:46
                              olała cię :-)
                              • chilli-and-vanilla Re: Kredyt Na Wakacje 03.09.09, 22:30
                                byłam daleko, a wokół tylko woda, woda.... słona w dodatku hehehe i
                                przygoda :)