kieliszki 10.05.13, 09:10 Ku..., "w ogórku". Macie swój klik ode mnie. Nie wierzę, że zrobilibyście ten sam błąd trzy razy bezmyślnie. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Bomber Re: Mielił i zakopywał w ogórku fragmenty ludzkic IP: 83.142.195.* 10.05.13, 09:25 A ode mnie macie ku.....wa za "miększe"..... No ręce opadają.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pettrr Re: Mielił i zakopywał w ogórku fragmenty ludzkic IP: *.ip.netia.com.pl 10.05.13, 09:29 Miększy jest poprawnie pl.wiktionary.org/wiki/mi%C4%99kki Odpowiedz Link Zgłoś
galaktycznypulpet Re: Mielił i zakopywał w ogórku fragmenty ludzkic 10.05.13, 09:55 Poprawnie bo w internecie tak napisali? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Petrrr Re: Mielił i zakopywał w ogórku fragmenty ludzkic IP: *.ip.netia.com.pl 10.05.13, 10:19 Nie, poprawny bo napisali tak w słowniku języka polskiego nie będe wklejal linka bo powiesz że to też w internecie. ale możesz w wersji papierowej też sprawdzić:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Mielił i zakopywał w ogórku fragmenty ludzkic IP: *.tktelekom.pl 10.05.13, 10:51 W słowniku języka polskiego nawet "chłopacy" to forma poprawna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kris Re: Mielił i zakopywał w ogórku fragmenty ludzkic IP: *.umed.lodz.pl 10.05.13, 11:00 Tak chłopacy to forma poprawna. Możesz zobaczyć to poprzez analogię: Polak - Polacy, chłopak - chłopacy. Wszystko się zgadza. Polecam audycje Pani Kłosińskiej w radiowej Trójce, tam tego typu problemy językowe często są wyjaśniane. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: f Re: Mielił i zakopywał w ogórku fragmenty ludzkic IP: *.dynamic.chello.pl 10.05.13, 10:15 A co to jest Fakt jakiś, zrobił co zrobił, afera, itd. ale do ch*ja wacławaco ma do rzeczy, że "robił to po kaastrofie smoleńskiej"????????????????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: M Re: Mielił i zakopywał w ogórku fragmenty ludzkic IP: *.multi-play.net.pl 10.05.13, 10:49 Chcieli dodać trochę sensacji, tylko w tekście to nie wygląda tak ładnie jak na filmie, ale liczyli na wyobraźnię czytających... Odpowiedz Link Zgłoś
el_bigos I właśnie tak wygląda biznes po polsku 10.05.13, 09:28 Firm, które w podobny sposób działają są całe setki w tym kraju. Odpowiedz Link Zgłoś
needmoney Kiedy dowiemy się że mięso trafiło do ... 10.05.13, 09:37 Kiedy dowiemy się że mięso trafiło do "renomowanych" producentów wędlin ??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ula Re: Przeciez tak robią wszyscy !!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.13, 09:38 Polska to chory i zżarty przez korupcje kraj. Nikt nie robi jakiejkolwiek weryfikacji firm zajmujacych sie utylizacją. Własciciele tych firm zeby utrzymac sie na rynku zaniżają wszelkie realne ceny utylizacji, byle tylko zdobyc odpady i wystawic fakturę. Co dalej z odpadmi to juz nieistotne, opisano to w artykule. Dodam,ze to powszechna choroba w tym porabanym kraju Tusk. To samo dotyczy utylizacji odpadów elektronicznych czy opakowaniowych,a także najzwyklejszych śmieci. Niestety spoleczenstwo bedzie coraz wiecej za te "utylizacje" płacić,a urzedasy bedą zamiast kontrolowac te firmy ,-krecic coraz większe "lody" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Deregulacja - to jest zło IP: *.sgt.3s.pl 10.05.13, 10:48 To jest właśnie przykład na to, że pozostawianie wszystkiego wolnej amerykance, zwanej czasem wolnym rynkiem jest totalnym nieporozumieniem. Niedługo zderegulują każdy zawód, to wtedy będzie pełna wolność przepływu kadr np. z branży mięsnej do medycznej i z powrotem. Jednego dnia lekarz, drugiego rzeźnik, czemu nie ? Tu tak samo - czy ktoś w ogóle sprawdzał co to za szemrana firemka ? Czy nikt nie pytał dlaczego "śmieciarze" nie mają specjalistycznego wyposażenia - ubrania, samochodu itp ? Prokuratura powinna też ścigać te wszystkie placówki medyczne bo na jakiej podstawie przekazywali te odpady ? Na piękne oczy i trupi oddech Marka M. ? Odpowiedz Link Zgłoś
radon13 Re: Deregulacja - to jest zło 10.05.13, 10:53 Deregulacja nie oznacza wolna amerykanka i korupcja . Gdzie sie podział Sanepid , co żadnej kontroli nie miał , nie sprawdzali co robi ze szczatkami ? Wsadzić tych złodziei ( z Sanepdiu też) na długie lata , ukarać za bioterroryzm i zagrożenie wybuchem epidemii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pp Re: Deregulacja - to jest zło IP: 91.212.223.* 10.05.13, 11:02 Wszyscy się mylicie. Problem wcale nie tkwi w niskiej cenie. Problem tkwi w rozliczaniu i weryfikowaniu podpisanych umów: zarówno w tym przypadku jak i np. budowie dróg, autostrad. sęk w tym, że NIKPOMU tego się nie chce robić Zgodnie z ustawą o odpadach facet powieniem przrdstawiać karty utylizacji oadpaów potwierdzone przez podmiot który takiej utylizacji dokonał. I dopiero na takiej podstawie powinien dostawać pieniądze za swoje usługi (najlepszym rozwiązaniem jest jak do faktury podłaczają od razu taką kartę odpadu). Urzędnik, ktory rozlicza takie prace weryfikuje podane tam informacje) Tak samo wygląda sprawa autostrad. firmy wiedzą że mogą zanizać kwoty bo i tak niekt nie będzie specjalnie weryfikowal czy firma robi zgodnie z technologią, wymaganiami. A potem efekt jest taki, że drogi się rozpadają do 2 latach. Odpowiedz Link Zgłoś
gromek1 Re: Deregulacja - to jest zło 10.05.13, 12:20 Bez sensu przykład. Wręcz przeciwnie. ta sprawa świadczy, że regulacja nie spełnia swoich zadań. Gospodarowanie odpadami tego typu jest KONCESJONOWANE. Na większość podanych przez Ciebie pytań odpowiedź jest w moim poście powyżej. A ostatnie zdanie: "Prokuratura powinna też ścigać te wszystkie placówki medyczne bo na jakiej podstawie przekazywali te odpady ? Na piękne oczy i trupi oddech Marka M. ?" świadczy o tym, że kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz. Wydawali mu odpady bo miał zezwolenie na transport (lewe, wycyganione na podstawie fałszywych danych we wniosku albo kupione za łapówkę). Każdy ładunek był dokumentowany kartą przekazania odpadów (kopia do urzędu marszałkowskiego). Potem jak wnioskuję z opisu w artykule, facet fałszował dokumenty przekazania odpadów do spalarni. I tu jest słaby punkt bo również spalarnia powinna (wysyłając swoją kopię do marszałka) potwierdzić, że takie odpady sfajczyła. Ktoś z UM albo z lenistwa albo świadomie tego nie wyłapał. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Józek Bąk Re: Przeciez tak robią wszyscy !!!! IP: *.internetia.net.pl 10.05.13, 11:43 Trzeba POdnieść opłaty śmieciowe to POlska będzie jak Szwajcaria, pisano o tym w Wyborczej. Bo dzisiaj wiele odpadów trafia do gleby, a takie ręce czy nogi mogłyby służyć przecież do produkcji klopsików. Potrzeba tylko POrządnie obciążyć kieszeń przecietnego POlaka. Odpowiedz Link Zgłoś
gromek1 Re: Przeciez tak robią wszyscy !!!! 10.05.13, 12:11 Ktoś wydał mu zezwolenie na transport odpadów bez sprawdzania jakimi autami dysponuje i ten ktoś powinien być wzięty za d...ę. Akurat w przypadku odpadów tego typu całe ich "życie" od momentu powstania (wytworzenia) do utylizacji jest dokumentowane. Jakiś patafian w urzędzie marszałkowskim albo wziął w łapę albo spija kawę w robocie zamiast zrobić bilans wytworzonych i zutylizowanych odpadów. To kolejny kandydat do wy...a z roboty. Nic do tego nie ma rząd, ani Tusk bo to domena struktur samorządowych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: I właśnie tak wygląda biznes po polsku IP: *.swietochlowice.vectranet.pl 10.05.13, 09:47 w każdej branży!!! ale ma być tanio!!! tanio!!! jeśli facet wygrywa jakąś robotę bo dał chorą cenę , a potem ją olał bo sam zrozumiał co zrobił. zamawiający już nikomu nie zapłaci więcej , bo przecież już dostał ofertę i chce co najwyżej taniej!!! taniej!!! ot polski charakter i mentalność: prowadzenie biznesu nie polega na robieniu czegoś dobrze - on polega na "zaje......" konkurencji niską ceną. efekt? potem ci co mieli tanio padają i mają pretensje do całego świata , bo zus , bo podatki , po coś tam coś tam. a jak ja mówię , ze za godzinę pracy muszę mieć 100 złoty bez watu to patrzą na mnie jak na debila. dzięki bogu mam renomę i grono klientów którzy już wiedzą , że tanio jest drogo . ciekawe. mnie ciekawi co innego: jesli cena usługi rażąco odbiega od średniej na rynku.......nie powinni zamawiający poinformowac o tym odpowiednich organów? sanepidu , us, zus, policji? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Re: I właśnie tak wygląda biznes po polsku IP: *.internetia.net.pl 10.05.13, 11:44 Ma być tanio, a jak POlak nie daje rady to się sprowadzi Chińczyków i zrobioą za miskę ryżu, pisano o tym w Wyborczej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: I właśnie tak wygląda biznes po polsku IP: *.swietochlowice.vectranet.pl 10.05.13, 14:06 POlak? tylko tu w chorzowie na szczęście tych po lak jest ciągle mniej niż tych po silberbronze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robak Re: I właśnie tak wygląda biznes po polsku IP: *.dynamic.chello.pl 10.05.13, 09:52 A dowody na to masz, czy tylko pierdzisz ustami? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zenek Re: I właśnie tak wygląda biznes po polsku IP: *.denko.com.pl 10.05.13, 10:15 Wystarczy od czasu do czasu poczytać gazety debilu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anty Re: I właśnie tak wygląda biznes po polsku IP: *.ich.us.edu.pl 10.05.13, 10:21 Dokładnie tak. Wszyscy, a przynajmniej większość firm w tym kraju tak robi. Producenci mięs i innego rodzaju żywności dosypują najtańsze świństwa, w tym sól drogową, producenci zabawek korzystają z najtańszych, rakotwórczych materiałów, zaś właściciele zakładu utylizacji odpadów medycznych robią to, co opisano w artykule. Ale czyja to jest wina, że trzeba oszukiwać, by nie splajtować? Ano - nasze chore prawo, miażdżące drobnych właścicieli firm. Kto prowadził własny biznes dłużej niż dwa lata (po upływie których kończą się np. ulgi w ZUS), ten wie, o czym piszę. I jeśli rząd czegoś z tym nie zrobi i jakoś nie ułatwi życia przedsiębiorcom, to dalej będziemy jeść parówki z 10% mięsa, mielonkę z dodatkiem koniny lub zmielonych psów i kotów, czy inne produkty z solą drogową i cholera wie, czym jeszcze... Odpowiedz Link Zgłoś
tymon99 Re: I właśnie tak wygląda biznes po polsku 10.05.13, 11:16 tak się wydaje - z punktu widzenia ciepłej uczelnianej posadki? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: M Re: I właśnie tak wygląda biznes po polsku IP: *.multi-play.net.pl 10.05.13, 11:08 Nie tylko po polsku. Chińczycy w Wólce Kosowskiej czy gdzieś tam gdzie robią te swoje biznesy podobno w ogóle nie umierają. Podmieniają się i gdzie znikają? W wielu "plotkach" jest ziarno prawdy. Jak coś zmalują gadasz z jednym potem zjawia się drugi lub trzeci, twierdzi, że jest tym pierwszym, robi z Ciebie debila że niby ich nie odróżnisz, a policja bezradna. Rumuni zawsze wiedzą na targach kiedy będzie kontrola. Przypadek? Wielu kombinuje, tylko tyle jest służb i urzędów do pilnowania porządku, kontroli i co robią? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bat Re: I właśnie tak wygląda biznes po polsku IP: *.105.c77.petrotel.pl 10.05.13, 11:40 I to jest idealny przykład do tego by zmienić prawo przetargowe. Dokąd jedynym kryterium będzie cena, a nie jakość czy tez jak w tym przypadku kompetencja do wykonywania określonych zadań takie sytuacje będą się powtarzały. Czemu nikt nie interesuje się tym dlaczego owa cena jest tak konkurencyjna? bo kryterium jest najtańszy koszt pozbycia się odpadu, a nie to co się z nim potem dzieje i jak utylizowany. Wlepiają nam na podstawie dyrektyw unijnych koszty za segregację odpadów domowych, a takie drobiazgi jak noga czy ręka w sumie nikogo nie interesuje- mogą być zadołowane w ogródku. Ot i absurd ... tylko czemu każe się nam sortować śmieci, a nie zabezpiecza tych najgroźniejszych zagrażających życiu? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Re: I właśnie tak wygląda biznes po polsku IP: *.internetia.net.pl 10.05.13, 11:49 koszty segregacji to nie na podstawie dyrektyw unijnych tylko dyrektyw tuskomatolskich. Nie ma skąd kasy brać to się wlepi ludziom dodatkowe opłaty i powie, ze unia kazali. GWno kazali, pada huta szkła to nie ma komu szkłą przerobić, proste? I co z tego, ze sie posegreguje jeśli i tak trafi to na wysypisko, bo nikt tego nie odbierze. Nie ma przemysłu, nie ma zapotrzebowania na surowce wtórne, proste? A przemysł zdechł. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Re: I właśnie tak wygląda biznes po polsku IP: *.internetia.net.pl 10.05.13, 11:51 a poza tym jakby komuś zależało na surowcach to pierwsze czym by się zajął to sieci, które sprzedają napoje w szkle bezzwrotnym, taka n.p. Biedronka - nie ma tam piwa czy śmietany w butelkach zwrotnych. Inne markety jeśli juz coś przyjmują to na podstawie paragonów, zgubisz paragon nie masz gdzie oddać butelek. Unia kazali, ale zagranicznym marketom nie kazali? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: danielz Re: I właśnie tak wygląda biznes po polsku IP: *.bas.roche.com 10.05.13, 12:05 Taaa. I pewnie to Ty będziesz decydował, która firma ma kompetencje. Na podstawie przekazanej Ci koperty z biletami NBP. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qqq Re: I właśnie tak wygląda biznes po polsku IP: *.dynamic.chello.pl 10.05.13, 12:08 Nie zmyślaj. Cena nie jest jedynym kryterium. Wcześniej trzeba spełnić wszystkie podane wymagania. Cena jest OSTATNIM kryterium. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KZ Re: I właśnie tak wygląda biznes po polsku IP: *.x66.x21.156.jaskom.pl 10.05.13, 14:45 Dla takich ludzi nie powinno być miejsc w społeczenstwie i powinni odwalic dozywocie!! Odpowiedz Link Zgłoś
wojna71 Re: Mielił i zakopywał w ogórku fragmenty ludzkic 10.05.13, 09:34 Co skąpiec. To wina urzędów skarbowych i ordynacji podatkowej uchwalanej przez takich skąpców jak pan bizmesmen. Jak zostanie wybrany w wyborach. Każdy na wszystkim oszczędza i takie mamy kwiatki. Pomimo tego nawet żałował na wapno. Mógł przynajmniej palić w ognisku. Odpowiedz Link Zgłoś
leninwieczniezywy Mielił i zakopywał w ogródku fragmenty ludzkich... 10.05.13, 09:35 Już nigdy nie kupię żadnych "podrobów" ani kiełbas ze Śląska Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kasiaWiecznieŻywa Re: Mielił i zakopywał w ogródku fragmenty ludzki IP: *.opera-mini.net 10.05.13, 10:17 kupuj więc w Czeladzi albo Białej Rawskiej....nie będziesz musiał z apteki korzystać. Odpowiedz Link Zgłoś
gromek1 Re: Mielił i zakopywał w ogródku fragmenty ludzki 10.05.13, 12:26 Skoro jesteś tak wrażliwa(y) pomyśl ile już amputowanych rąk, nóg, wyrostków robaczkowych i macic w...ś Odpowiedz Link Zgłoś
felicjan.dulski Re: Mielił i zakopywał w ogórku fragmenty ludzkic 10.05.13, 09:36 To tylko literówka, drobnostka. Każdy średnio wyuczony upierdliwiec może to zauważyć, bo sylabizuje, nie "łyka" całych słów. Natomiast każdy wykształcony, po prostu taki który nie rzucał kamieniami na szkołę wie, że prawidłowa forma czasownika "mleć" w trzeciej osobie, w czasie przeszłym brzmi "mełł". Nie sugeruj się napisami w sklepach. P/S Była taka anegdota opowiadana przez sołtysa Kierdziołka: przychodzi stary Maciaszczyk do GS i czyta z wiszącej kartki "mieli my kawę" (mielimy kawę). A co? już ni mocie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asd Re: Mielił i zakopywał w ogórku fragmenty ludzkic IP: *.dynamic.chello.pl 10.05.13, 10:56 Bzdury opowiadasz. Mielić jest poprawne w mowie potocznej. Odpowiedz Link Zgłoś
tymon99 Re: Mielił i zakopywał w ogórku fragmenty ludzkic 10.05.13, 11:18 a tu mamy artykuł w gazecie. czyli ani potoczna, ani mowa.. Odpowiedz Link Zgłoś
czesiu.wisniak Mielił i zakopywał w ogródku fragmenty ludzkich... 10.05.13, 09:37 Ustawa śmieciowa się kłania. Ze zwykłymi będzie to samo. Odpowiedz Link Zgłoś
gromek1 Re: Mielił i zakopywał w ogródku fragmenty ludzki 10.05.13, 12:30 Wątpię za mała kasa i za duża kubatura. 3PLN za kg czyli 3.000PLN za tonę. Komunalka to pewnie 20PLN za tonę. Co innego odpady z ubojni i garbarni te pewnie są tak samo utylizowane tyle, że świńskie szczątki nie są tak medialnie nośne jak ludzkie amputowane członki i organy. Odpowiedz Link Zgłoś
senpai-michael parówki 10.05.13, 13:09 no co ty człowieku w tym kraju nic z ubojni się nie zmarnuje. Zawsze można zrobić tanie wędliny do tesco (albo parówki) bo polacy kupują najtańsze nie patrząc z czego jest. Widziałeś żeby ktoś w sklepie czytał ile jest mięsa w kiełbasie którą kupuje? Nie - czytają tylko to co się dla nich liczy najbardziej - metkę z ceną... Odpowiedz Link Zgłoś
nepwk Re: parówki 10.05.13, 15:00 e tam ludzie nie są aż tak głupi i sprawdzają ale wiadomo że papier jest cierpliwy i wszystko przyjmie, to że producent podaje 67% mięsa a jak to sprawdzić ;] Odpowiedz Link Zgłoś
hannoverring Mielił i zakopywał w ogródku fragmenty ludzkich... 10.05.13, 09:39 Może warto podać nazwę tej firmy? Odpowiedz Link Zgłoś
nanabun I niby nikt o tym nie wiedział? 10.05.13, 09:47 Tak działa większość "profesjonalnych" firm od utylizacji. Sanepid dostaje koperty, żeby nic nie widzieć i spokój. Ściga się np. stołówki, żeby odpadków przypadkiem nie wziął rolnik dla świń, ale jest ok jak się ma podpisaną umowę z "profesjonalną" firmą od utylizacji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: M Re: I niby nikt o tym nie wiedział? IP: *.multi-play.net.pl 10.05.13, 10:22 oczywiście, że wiedział albo nie chciał wiedzieć. Poza tym kiedy ludzie sie nauczą, że za bezcen nic się dobrze nie da zrobić (oczywiście nie chodzi o dołożenie kasy na ogromne łapówy tylko na profesjonalne wykonanie usługi). I jak to możliwe, że niekt nie sprawdza firmy zajmującej się taką działlnością??? Odpowiedz Link Zgłoś
gromek1 Re: I niby nikt o tym nie wiedział? 10.05.13, 12:32 Nie wypisuj bzdur na forum jak nie masz pojęcia o czym piszesz. Sanepid nie ma tu nic do rzeczy. I na pewno nie ściga stołówek za przekazanie resztek świniom bo to nie jego kompetencja. Sanepid to może sprawdzić czy w stołówce nie ma karaluchów i czy myją gary w ciepłej wodzie. Odpowiedz Link Zgłoś
harrison_bergeron Mielił i zakopywał w ogródku fragmenty ludzkich... 10.05.13, 09:48 Mój kraj, taki piękny. Hah, nie wierzę że za takie coś jest mniejsza potencjalna kara niż za przeklejenie kodu kreskowego z butelki zwrotnej na niezwrotną (8 lat). Odpowiedz Link Zgłoś
katherina1986 chytry traci dwa razy 10.05.13, 09:53 ważne, że tanio i nie ważne co będzie potem.... mógł sobie te ODPADY w lodówce trzymać.... Odpowiedz Link Zgłoś
freakwave Mielił i zakopywał w ogródku fragmenty ludzkich... 10.05.13, 09:54 bo takie mamy prawo przetargowe ze nikt nie weryfikuje jak realizowana jest umowa w przypadku razaco niskiej ceny... kolesiostwo ziomkostwo i generalny gnoj i przewaly kwitna za rzadow Dona i jego ekipy Odpowiedz Link Zgłoś
katherina1986 Re: Mielił i zakopywał w ogródku fragmenty ludzki 10.05.13, 09:56 ale po co to weryfikować? :) myślisz, że urzędnicy mają na to czas? :) Liczy się tylko to, że "tanio" a kto by się przejmował, że później trzeba to poprawiać, naprawiać itp itd, no kto by się takimi drobiazgami przejmował?? :) Odpowiedz Link Zgłoś
freakwave Re: Mielił i zakopywał w ogródku fragmenty ludzki 10.05.13, 10:09 nadrzedna jest ustawa ktora zezwala na takie patologie, ze uczciwy przedsiebiorca nie jest w stanie konkurowac cenowo ze zwyklym oszustem... Odpowiedz Link Zgłoś
katherina1986 Re: Mielił i zakopywał w ogródku fragmenty ludzki 10.05.13, 10:12 o ile mi wiadomo, nie pierwszy raz mówi się że tamta ustawa jest ZŁA... a jak coś jest złe to się to ZMIENIA... no ale racja, żeby tworzyć dobre prawo to się trzeba na tym troszkę znać :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kuba Re: Mielił i zakopywał w ogródku fragmenty ludzki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.13, 10:25 Tak właśnie kombinują Polacy, a rząd nie jest od sprawdzania prawidłowego wykonania przetargu . Odpowiedz Link Zgłoś
freakwave Re: Mielił i zakopywał w ogródku fragmenty ludzki 10.05.13, 10:32 od czego jest rzad, parlament? czy moze czasem nie od generowania ustaw ktore nie sa bublami prawnymi, poprawiania tych ktore nimi sa i czuwania nad tym aby nie tworzyc paradoksow prawnych umozliwiajacych oszustwa? ale jak najwazniejsza sprawa w panstwie jest czy jeden gej z drugim gejem bedzie mogl zyc w zwiazku malzenskim czy w konkubinacie i ile corka premiera zarobi na blogasiu po promocji w agorze i tvn to zasadniczo nie ma co sie dziwic ze takie mamy przasne prawo jakich mamy przasnych rzadzacych, stad amputowane nogi w ogrodku i rozne inne patologie za ktore NIKT nie ponosi odpowiedzialnosci. Odpowiedz Link Zgłoś
nepwk Re: Mielił i zakopywał w ogródku fragmenty ludzki 10.05.13, 15:03 rząd jest od organizowania koncertów Madonny upadłej w wielkim tzytzem van Klompa ;] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fala Re: Mielił i zakopywał w ogródku fragmenty ludzki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.13, 10:47 Człowieku, zobacz z którego roku ta sprawa jest!!!! I kto wtedy był przy władzy!!! Konusie! Odpowiedz Link Zgłoś
freakwave Re: Mielił i zakopywał w ogródku fragmenty ludzki 10.05.13, 11:41 w prawie przetargowym cokolwiek od tego czasu sie zmienilo ciole? ekipa dona w 2010 twierdzila ze ma tony nowych ustaw, jakos zmian nie widac przynajmniej na lepsze, rzadza kolesie dla kolesi :P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pp Re: Mielił i zakopywał w ogródku fragmenty ludzki IP: 91.212.223.* 10.05.13, 11:09 to nie jest kwestia dona i jego ekipy. W Polsce niestety tak od zawsze.......... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qqq Re: Mielił i zakopywał w ogródku fragmenty ludzki IP: *.dynamic.chello.pl 10.05.13, 12:09 A co prawo przetargowe ma do kontroli nad realizacją umowy ? Odpowiedz Link Zgłoś
extrafresh Mielił i zakopywał w ogródku fragmenty ludzkich... 10.05.13, 09:56 To samo robią "tanie" firmy opróżniające szamba. Potem zawartość szamb jest pompowana do miejskiej kanalizacji w ustronnym miejscu - w najlepszym przypadku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pipi Przykład wolnego rynku i deregulacji. IP: *.olsztyn.vectranet.pl 10.05.13, 09:58 To jest właśnie przykład wolnego rynku i przetargów, gdzie jedynym kryterium jest jedynie cena. Ale jak to mówi naczelny deregulator J. Gowin, rynek wszystko zweryfikuje. No i zweryfikował po latach, ale zmielonych części obywateli zakopanych w przydomowym ogródku już nikt nie zliczy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qqq Re: Przykład wolnego rynku i deregulacji. IP: *.dynamic.chello.pl 10.05.13, 12:10 Cena jest ostatnim kryterium branym pod uwagę. Wcześniej uczestnicy przetargów muszą spełnić wszystkie wymagania podane w warunkach przetargu. Nie spełniają - nie biorą udziału. Zrozumiałeś ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pipi Re: Przykład wolnego rynku i deregulacji. IP: *.olsztyn.vectranet.pl 10.05.13, 12:22 No a zrozumiałeś, że w przetargu może wystartować każda firma nawet bez żadnego doświadczenia jeśli inna firma użyczy jej referencji z tzw. doświadczeniem (nie musi być w tym celu sporządzona żadna umowa). Poza tym jak jakaś firma zostanie wykluczona z przetargów np. ten pan od zmielarki to może założyć inną spółkę i już startować do przetargów. Obecnie jednak przed deregulacją jest tak, że część czynności wykonywana jest przez osoby z uprawnieniami (jest to jakichś dowód na realne doświadczenie zawodowe). Po deregulacji będzie tak, że w firmie krzak nie będzie nawet wykwalifikowanych pracowników, bo np. urbanistą będzie mógł być każdy, zarządcą nieruchomości będzie mógł być każdy, rzeczoznawcą majątkowym będzie mógł być każdy. itd. Odpowiedz Link Zgłoś
mille666 Czepiacie się... 10.05.13, 10:00 Przedsiębiorczy człowiek i zapewne artykuł sponsorowany przez konkurencję, której nie stać na rozdrabniacz rodem z Fargo :) Odpowiedz Link Zgłoś
katherina1986 Re: Czepiacie się... 10.05.13, 10:01 ten rozdrabniacz z Fargo ledwo sobie radził :D a i robił dużo bałaganu :P Odpowiedz Link Zgłoś
aur957 Mielił i zakopywał w ogródku fragmenty ludzkich... 10.05.13, 10:01 Jak dla mnie to jest zdecydowanie lepsze od "Fargo" Odpowiedz Link Zgłoś
petras Mielił i zakopywał w ogródku fragmenty ludzkich... 10.05.13, 10:11 A może jednak męłł, a nie mielil, mimo wszystko? Odpowiedz Link Zgłoś
mariaeugenia Mielił i zakopywał w ogródku fragmenty ludzkich... 10.05.13, 10:14 Autorowi artykułu przypominam,że pisze się MEŁŁ,a nie MIELIŁ. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: acik Re: Mielił i zakopywał w ogródku fragmenty ludzki IP: *.umkatowice.static.3s.pl 10.05.13, 10:55 Mełł to jest od "mleć" np mąkę na żarnach. Odpowiedz Link Zgłoś
jogibaboo Winne są...przetargi! 10.05.13, 10:15 Zarówno w branży medycznej, jak i budowie dróg, dostawach żywności do różnych placówek, zamawianiu odzieży ochronnej, informatyzacji urzędów...Wybiera się najtańszego patałacha bez szans na prawidłowe wykonanie zamówienia. Odpowiedz Link Zgłoś
abw12300 Mielił i zakopywał w ogródku fragmenty ludzkich... 10.05.13, 10:22 Jak był kolegą Tuska, to mu nic nie będzie. Odpowiedz Link Zgłoś
pytajnik102 Re: A okoliczne masarnie sprawdzili? 10.05.13, 11:11 Zapewne inspektorom w UK nawet nie przyszło do głowy żeby szukając koniny porównać padlinę do ludzkiego DNA... Ale będą jajca. Odpowiedz Link Zgłoś
karrampa A reszta poszła do zakładów miesnych ? 10.05.13, 10:27 Przysypało się solą drogową i spoko. Odpowiedz Link Zgłoś
nieztegopodworka Mielił i zakopywał w ogródku fragmenty ludzkich... 10.05.13, 10:38 "Na miejsce natychmiast ściągnięto specjalną ekipę, która w "kosmicznych" skafandrach wyjęła odpady z auta" i natychmiast je za konkurencyjna cene zakopala we swoich ogrodkach. Ale to sie dowiemy dopiero za dwa lata. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ajka Re: Mielił i zakopywał w ogórku fragmenty ludzkic IP: *.umkatowice.static.3s.pl 10.05.13, 10:57 Czy ktoś wie gdzie ta dzaiłka? Odpowiedz Link Zgłoś
6bea Żal d.. ściska. 10.05.13, 11:04 Człowiek nie może ściąć drzewka w ogrodzi bez zgody... jakieś oczka wodne, altanki muszą być co najmniej zgłoszone w urzędzie a szkodliwość tego żadna....a jak chcesz utylizować odpady to wystarczy wykazać się posiadaniem młynka i sztychówki ?! No wspaniale... 300 szpitali podpisało i zero nadzoru ?? gdyby nie psy.... w jakim państwie my żyjemy ?? Odpowiedz Link Zgłoś