yellow3
11.05.02, 23:35
Nie wierze w to, co tu czytam!
Dlaczego wstydzicie sie Polski, zmieniacie nazwiska, zapominacie lub udajecie
zapomnienie ojczystego jezyka? Tez mieszkam poza Polska, ale do glowy by mi
nie przyszlo, zeby wypierac sie wlasnej tozsamosci! Moze to kwestia
srodowiska - moje lubi poznawac elementy obcych kultur i jezykow. Ja tez
nieustannie wzbogacam wlasne zycie o kulture, obyczaje i jezyk kraju w ktorym
mieszkam, ale nie wypieram sie wlasnego jestestwa. To przeszlosc nas
ksztaltuje, jak pisal Kolakowski, zal mi tych, ktorzy na sile probuja sie tej
przeszlosci wyzbyc. Chetnie odwiedzam Polske, mam oba obywatelstwa, jezyka
polskiego nie zapominam, wnosze tradycje polskie w zycie rodziny, opowiadam o
swoim kraju z przyjemnoscia. Na pytanie o narodowosc odpowiadam zawsze:
POLSKA. Nie szanujecie sie sami, postrzegacie siebie samych jak smiecie, wiec
i tak was traktuja.