Dodaj do ulubionych

Priobiotyki

13.07.10, 09:37
czy jest sens brac dostępne w polskich aptekach probiotyki na wakcje
do tunezji
czy 'zadziałają' w tamtejszych warunkach (klimat, inna flora bakt
etc)
mysle o produktach typu lacido baby, acidolac baby itp
czy moze w razie konieczności kupowac coś miejscowego w tamtejszych
aptekach?
Obserwuj wątek
    • joanna_poz Re: Priobiotyki 13.07.10, 10:30
      ja Ci mogę tylko powiedzieć, że nasze probotyki niestety nie
      uchroniły mnie i syna przed zemstą faraona w Egipcie.
      • marghot Re: Priobiotyki 13.07.10, 10:35
        nie tyle chodzi mi o uchroninie, ile o podanie probiotyku w trakcie
        lub po "zemscie"

        widziałam tez preparaty typu orsalit, no i zastanawiam się jaka
        apteczke skomponowac
        • leigh4 Re: Priobiotyki 13.07.10, 12:35
          Brałam sama i dawałam synkowi trilac na trzy tyg przed wyjazdem do
          egiptu, podczas pobytu dicoflor raz-dwa razy dziennie. nie wiem na
          ile to własnie probiotyki a na ile przypadek sprawiły, ale zemsty
          faraona ani nawet lekkiej niestrawności nie mieliśmy. Moim zdaniem
          zatem warto przed wyjazdem do Egiptu(z naciskiem na PRZED, bo po to
          je sie przyjmuje, żeby przygotować organizm do innej flory
          bakteryjnej, mysle, że samo przyjmowanie na miejscu, bez
          wczesniejszej "zaprawy" nic nie da). Chociaż akurat w Tunezji raczej
          niebezpieczeństw żołądkowych nie ma, byliśmy na przełomie maja i
          czerwca, nie brałam żadnych probiotyków, jedliśmy i piliśmy
          wszystko, myliśmy zęby w normalnej wodzie i nikt nie miał żadnych
          problemów.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka