lumpior 30.09.13, 07:59 Nareszcie,ktoś zmądrzał,policzył,zdecydował. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: gosc Rychlo w czas! IP: *.dynamic.chello.pl 30.09.13, 08:06 pfff....Rychlo w czas! Miasto juz wyglada jak zaekranowane getto, kto mial zarobic juz zarobil.... a teraz po kilku latach sie nagle ocknieto gdy od samego poczatku tego szalenstwa lubie wrzeszczeli i protestowali?? TO JEST WLASNIE POLSKA, TO SA WLASNIE KIELCE!! I jak tu ma byc dobrze? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nick't Re: Rychlo w czas! IP: *.kielce.net.pl 30.09.13, 08:27 A co do tego mają kielce, to samo jest w Warszawie, to samo jest w lesie koło pipidówki mniejszej, NIestety, kto się miał nachapać to się nachapał, i miał tyle rozsądku(?) żeby nie przekozaczyć i nie chapać dale aż do złapania Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: Rychlo w czas! IP: *.dynamic.chello.pl 30.09.13, 11:18 Jak to co maja Kielce... Tu ekranow nastawiano wyjatkowo gorliwie. Jezdzac po Polsce nie widzialem drugiego tak zaekranowanego (TAKZE W CENTRUM) miasta. Odpowiedz Link Zgłoś
erazm0 Na drogach mniej ekranów. Pierwsze efekty nowyc... 30.09.13, 08:28 Domorośli biznesmeni doszli do wniosku że produkcja ekranów stała się mało opłacalna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lesio Re:Ale syf ekranowy zostaje? IP: *.dynamic.chello.pl 30.09.13, 09:42 Teraz pora na ich skracanie i likwidację! Kolejne 10% kosztów! Super interes. Oby tak dalej. Może jednak ktoś konkretnie napisze kto na tym zarobił? (chodzi o nazwę firmy produkującej te ekrany?) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: drogowiec Re:Ale syf ekranowy zostaje? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.13, 09:50 Kurcze, to te wszystkie ekrany w Kielcach to nie Lubawski poustawiał na złość mieszkańcom tylko takie wymogi przepisowe wprowadził parę lat temu rząd Tuska? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nie Tusk a PIS Re:Ale syf ekranowy zostaje? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.13, 10:10 Autorem restrykcyjnych przepisów, jak przypomina gazeta, był prof. Jan Szyszko (minister środowiska w rządzie PiS). Uważa, on że są one raczej europejską regułą. Nie spodziewałem się aż takiego efektu rozporządzenia – tłumaczy b. minister w rozmowie z „Rz". Sądziłem, że ekrany powstaną tam, gdzie jest duże zagęszczenie ludności – wyznaje Szyszko. Zródło:wpolityce.pl/wydarzenia/38162-ekrany-dzwiekoszczelne-w-szczerym-polu-na-walke-z-halasem-przy-drogach-wydano-czesto-bez-sensu-prawie-miliard-zlotych Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: drogowiec Re:Ale syf ekranowy zostaje? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.13, 10:14 To przez 6 lat rząd Tuska nie miał możliwości i czasu mienić głupawych przepisów? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re:Ale syf ekranowy zostaje? IP: *.dynamic.chello.pl 30.09.13, 11:17 No wlasnie... PiS i PO ladnie wspolpracuja.... szkoda tylko, ze tam gdzie nie trzeba. Niedobrze mi sie robi od tej niegospodarnosci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czytelnik Re:Ale syf ekranowy zostaje? IP: *.ip.netia.com.pl 30.09.13, 11:59 Toteż właśnie po 5 latach zmienił... Ale to pewnie i tak wina Tuska, jak obesrane majtki i deszcz w weekend... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re:Ale syf ekranowy zostaje? IP: *.dynamic.chello.pl 30.09.13, 12:35 Wina PiS-u... ale przez tyle lat nie zmienic tego WADLIWEGO przepisu, o ktorym od dawna wioadomo ze jest wadliwy? Nie lubie PiS-u ktory jest sprawca tego kuriozum... ale "winy Tuska" jest tu baaaaaaaaaaaaaaaardzo duzo. Jedna szybka zmiana przepisow zaoszczedzilaby MILIARDY. Co to za gospodarownie w kryzysie? Odpowiedz Link Zgłoś
werole Na drogach mniej ekranów. Pierwsze efekty nowyc... 30.09.13, 10:23 Nie jestem specjalista od budownictwa drogowego, ale sporo jezdze po swiecie. Zastanawia mnie dlaczego autostrady w Anglii czy Niemczech wyposażone sa w ekrany tylko w naprawdę miejscach niezbędnych. Jest ich 90% mniej jak u nas. Ostatnio jechałem autostrada A2, przy wyjeździe z Warszawy jedzie się tunelem, a jak się zdarzy przerwa, to za ekranami widac pole po horyzont i stado saren w oddali. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lesio Re: Na drogach mniej ekranów. Pierwsze efekty now IP: *.dynamic.chello.pl 30.09.13, 10:40 Bo to ułatwia polowania "myśliwym" ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: Na drogach mniej ekranów. Pierwsze efekty now IP: *.dynamic.chello.pl 30.09.13, 11:21 Dlatego, ze tam ekrany maja pomoc ludziom(tam gdzie sa niezbedne) a nie producentom ekranow. Tam w centrach sadzi sie ladne drzewa, ktore przy okazji pochlaniaja halas i oczyszczaja powietrze... U nas stawia sie obrzydliwe sciany dzielace miasto...a czasem nawet tnie sie pod nie drzewa... smutne :( Odpowiedz Link Zgłoś
prerekwizyt Demontować!!! 30.09.13, 11:37 Zdemontować te szaleńcze kilometry płotów!!! Kto na przykład jechał A4 między Krakowem i Tarnowem, wie dobrze, o czym piszę. Odpowiedz Link Zgłoś
butcher.vita Re: Demontować!!! 30.09.13, 11:47 prerekwizyt napisał: > Zdemontować te szaleńcze kilometry płotów!!! Kto na przykład jechał A4 między > Krakowem i Tarnowem, wie dobrze, o czym piszę. Demontować tę swołocz, która o tym decyduje razem z ich ekranami!!! Kto jechał nową S8 od Sycowa do Wrocławia, wie dobrze, o czym piszę. Postawili skurwesyny kilometry ekranów w szczerym polu i lesie. A droga się sypie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: no Re: Demontować!!! IP: *.dynamic.chello.pl 30.09.13, 12:32 Swieta racja... TO JEST GIGANTYCZNY SKANDAL.... A te wszystkie sluzby spia... Na co te NIK-i, CBA, ABW, Prokuratura????? Co oni robia? Odpowiedz Link Zgłoś
jaganova Rozwiązanie w polskim stylu!!! 30.09.13, 17:18 Niezły sposób na rozwiązanie problemu - zamiast remontów dróg, stosowania miękkich nawierzchni czy budowy obwodnic PODWYŻSZENIE NORM HAŁASU! Ktoś wspomniał o Anglii i innych krajach zachodnich - tam, nie ma takiego hałasu, ponieważ samochody jeżdżą po dobrych nawierzchniach zgodnie z przepisami ruchu drogowego. U nas rozklekotane betoniarki, cysterny, tiry i ciężarowe z przyczepami pędzą przez środek miast i wsi z nadmierną prędkością, podskakują na dziurach i łatach, z których składają się polskie drogi. Stąd ten hałas. Przeciwnikami ekranów są ludzie, którzy mają szczęście mieszkać w miejscach przesłoniętych innymi budynkami ekranującymi łomot. Oni nie myślą o tych, których nic od jezdni nie odgradza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cisza Re: Rozwiązanie w polskim stylu!!! IP: *.kielce.hypnet.pl 30.09.13, 18:24 A jak się podobają ekrany gospodarzowi tego miasta i jego architektom, którzy chętnie zabierają głos na temat dworca PKS?? Odpowiedz Link Zgłoś
butcher.vita Re: Rozwiązanie w polskim stylu!!! 30.09.13, 19:18 Gość: Artur Hajdorowicz, architekt, dyrektor Biura Planowania Przestrzennego w kieleckim Urzędzie Miasta napisał: > > Ekrany to zło. Nie znam nikogo, kto by miał inne zdanie. To nie jest problem naszej > świadomości, tylko - generalnie - braku odpowiednich narzędzi prawnych. Do stanu > pożądanej ciszy w miastach należy dochodzić stopniowo, przez dziesięciolecia, wszelkimi > dostępnymi metodami. Niestety, nasze przepisy taki stan "dekretują" - ostatnie obniżenie > wyśrubowanych norm wcale nie likwiduje problemu. Środowisko to nie tylko poziom hałasu > czy zanieczyszczeń, ale także krajobraz. Kłopot w tym, że hałas łatwo sparametryzować, a > walory krajobrazowe już nie (podobnie jak walor zabytku). Dobrze, że wybuchła na ten > temat dyskusja obejmująca wszystkie środowiska w całym kraju. > Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eh.. Re: Rozwiązanie w polskim stylu!!! IP: *.kielce.hypnet.pl 30.09.13, 19:29 Są za , a nawet przeciw.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dubliner Re: Rozwiązanie w polskim stylu!!! IP: *.ntlworld.ie 30.09.13, 20:31 Yeah, plusy dodatnie, plusy ujemne... A wracając do ekranów. Dochodzę o wniosku, że ekrany to nie jest zło. Bo one się tam same nie znalazły tylko je tam zaprojektowali/POSTAWILI tacy ludzie jak PAN dyrektor/urzędnik/biurokrata. Bezmyślni, chciwi, głupi, pazerni, bezproduktywnie pączkujący jak drożdże i jak pluskwy wysysające krew i pasożytujące na żywej tkance społecznej. Jak pisze Ziemkiewicz, nadawaliby się najwyżej na fornali w pańskich folwarkach albo na zarządców w gospodarstwach rolnych. Ze swoją inteligencją, percepcją świata, ze swoimi niezwykle światłymi umysłami, to raczej kury szczyć im prowadzać a nie politykę robić i pracować dla dobra ludzi. Bo pojęcie ICH dobra i NASZEGO dobra, diametralnie się różnią... Widać to najwyraźniej jak się wyjedzie z kraju. Człowiek widzi ład i spokój przestrzenny na każdym kroku, przywiązanie do historii, umiłowanie tradycji, nie przestawia się rzeczy z miejsca na miejsce i nie burzy dorobku przeszłych pokoleń. Nie wymyśla się cudów, robi się zgodnie ze sztuką. I co ciekawe nie mają nigdzie takiego tabunu wykształconych ponad miarę fachowców, magistrów, doktorów i profesorów, tylko normalnie wykształconych, uczciwych ludzi...Do tego obowiązują ich te same dyrektywy oraz przepisy UE. Jak oni to robią, że NIE WOLNO im oszpecać swoich własnych ojczyzn??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: detektyw Re: Rozwiązanie w polskim stylu!!! IP: *.dynamic.chello.pl 02.10.13, 10:28 czytałem już kilka innych artykułów an temat ekranów ale nikt i nigdzie nie wyjaśnił kto je produkuje, jakaś tajemnica? To coraz bardziej staje się podejrzane ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zza płotu Re: Rozwiązanie w polskim stylu!!! IP: *.183.159.124.dsl.dynamic.t-mobile.pl 02.10.13, 11:42 pod projektami i zezwoleniem na budowę widnieją podpisy ciecia z MZD Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: detektyw Re: Rozwiązanie w polskim stylu!!! IP: *.dynamic.chello.pl 02.10.13, 14:07 czyli w dalszym ciągu nie wiadomo kto daje łapówki? Wziąć ciecia na tortury! dobrze przycisnąć to wygada ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dubliner Re: Rozwiązanie w polskim stylu!!! IP: *.ntlworld.ie 02.10.13, 18:26 Utopione miliardy przy budowie dróg. Kto za to odpowiada? Jak policzył "Dziennik Gazeta Prawna" rachunek za niepotrzebne ekrany dźwiękochłonne przy autostradach za ostatnie cztery lata to ok. 1,5 mld zł. Zeszłoroczna zmiana przepisów pozwoli w ciągu kilku lat zaoszczędzić co najmniej 1,8 mld zł – Jeszcze w 2006 r. na rynku było dwóch wiodących producentów ekranów. W czasie boomu przed Euro 2012 na zapytania ofertowe odpowiadało po 20–30 spółek z Polski, Czech, Niemiec, a nawet z Włoch – mówi DGP przedstawiciel wiodącej firmy budowlanej pracującej dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Do produkcji ekranów zabrały się nawet same przedsiębiorstwa zajmujące się budową dróg, np. Polimex-Mostostal. Kto zarabiał na zabezpieczeniach przeciwhałasowych? Budowlańcy wymieniają m.in. spółki VIA Polonia, Ekrany Polska, Royal Europa, Bacc Sopot, Invest Remex i Signalco Kraków. Z czasem konkurencja zrobiła się tak duża, że walczący o role podwykonawców producenci godzili się na coraz niższe marże. Dzisiaj szukający gotówki Polimex wystawił swój zakład na sprzedaż, bo z ekranów kokosów już nie ma. Całość artykułu Jedna firma pochodzi nawet z Kielc itmb.biz/ekrany-akustyczne/ Kilka pozostałych, pewnie jest wiecej na rynku... www.royaleuropa.com/p/ekrany-akustyczne/ www.zw-hedar.pl/producent_drogowe_ekrany_akustyczne www.akustyczne.pl/ www.viapolonia.com/ www.zaberd.com.pl/pl/wykonastwo_ekranow_akustycznych,51.html www.polimex-mostostal.pl/pl/produkcja/bariery-ochronne-i-ekrany-akustyczne www.gomibud.pl/menus/243662658-ekrany-akustyczne www.weldon.pl/ekrany-akustyczne/ Odpowiedz Link Zgłoś
butcher.vita Brzydka nasza Polska cała 05.10.13, 14:11 Dobrze, że wybuchła na ten temat dyskusja obejmująca wszystkie środowiska w całym kraju a zniecierpliwione społeczeństwo zaczyna się domagać od władz ostrego działania... Brzydka nasza Polska cała Może tacy wreszcie urbaniści i architekci z Bożej łaski, co w dziesiątkach,setkach urzędów rozmaitych, pretendują do roli fachowców i udają, że pracują, ZOSTANĄ wreszcie przez społeczeństwo zmuszeni do efektywnego działania... Największa polska katastrofa Tyczy się to oczywiście i ekranów... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jamnik Re: Brzydka nasza Polska cała IP: *.kielce.hypnet.pl 05.10.13, 15:41 robota jest przy montażu,.. bedzie przy demontazu tyz ..i o oto chodzi, o co sie rochodzi..polak potrafi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: łachudra Re: Brzydka nasza Polska cała IP: *.183.129.147.dsl.dynamic.t-mobile.pl 05.10.13, 19:15 Obok wspaniałych ekranów jest jeszcze jedno kuriozum przy budowanych,lub remontowanych drogach. Otóż wycina się ogromne ilości lasu po to ,by przy drogach wykopać ogromne /czasami dochodzące do 5m głębokości / pseudo rowy odwadniające . Nie wspominam o zwierzynie-nie wiem jak sobie radzi ?!,ale w przypadku małego poślizgu wylądować w takim 5m dole-nie do pomyślenia. Nie wiem kto i dlaczego gotuje nam taki potworny los ?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Karol23 Re: Brzydka nasza Polska cała pod rządami PO IP: 213.77.117.* 05.10.13, 20:34 Tak pracują aparatczyki z rządu PO . Aby tylko kasa się liczy przywileje , premie, i inne apanaże Odpowiedz Link Zgłoś