Gość: ixi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.05.06, 23:33 co tam strajki/towarzysz Dorn załatwi sprawe Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: ixi Re: Rozpoczął się bezterminowy protest świętokrzy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.05.06, 23:34 a Lipiec Krzysku(były nauczyciel) bedzie sie tłumacz,ze jak zwykle o niczym nie wiedział. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kielczanin Re: Rozpoczął się bezterminowy protest świętokrzy IP: *.satbit.pl / 81.219.208.* 30.05.06, 00:37 lekarze,ludzie wykształceni,a jak te barany,pozwalają się prowokatorom strajków,prowadzić na rzeż. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maju ci "prowokatorzy"bardzo prowokować nie muszą... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.06, 01:24 ..wystarczy,że słyszy się,że górnikom wystarczyła zapowiedź kolejnej rozróby w Warszawie,żeby dostać premie- no bo przecież nie ma pieniędzy!...dla Ochrony Zdrowia nie ma. Słyszeliśmy już o prowokatorach z firm farm., coraz głośniej słyszy sie o prowokatorach z PO, i o tym,iż strajk ma podłoże polityczne jedynie...niestety nic nie słyszymy o woli spełnienia postulatów strajkujących...natomiast straszy sie lekarzy prokuratorem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krzef No to teraz powinny skończyc się łapówki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.05.06, 07:58 Jeżeli lekarze dostaną podwyżkę i w końcu będą pracować za godziwe pieniądze, to chyba nie będą już brać łapówek, będą życzliwi dla pacjentów, będą w końcu leczyć a nie szkodzić. Bo jeżeli nic się po tej podwyżce nie zmieni w podejściu lekarzy, to wtedy społeczeństwo powinno zrobić strajk, aby niektórzy lekarze pracowali za takie pieniądze, jakie im się należą - 800 zł brutto to i tak za dużo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: abdul Re: No to teraz powinny skończyc się łapówki IP: *.amwaw.edu.pl 30.05.06, 08:21 ale jesteś głupi jak wąż Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZOWI1 Re: No to teraz powinny skończyc się łapówki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.06, 08:34 Jestem za podwyżkami dla lekarzy.Myślę,że podwyżka 60% i wprowadzenie kas fiskalnych do gabinetów załatwia problem i reguluje porządek na lata.Najłatwiej jest obciążyć bałaganem społeczeństwo? Odpowiedz Link Zgłoś
maka777 Re: No to teraz powinny skończyc się łapówki 30.05.06, 08:54 Wątpię aby przy obecnej mentalności lekarzy podwyżka nawet 50% zmieniła ich podejście do pacjenta, że będą bardziej przykładać się do pracy no i co było w postulatach strajkujących - więcej czasu będą poświęcać pacjentom. Ten ostatni postulat (obietnica) jest dla mnie najśmieszniejszy. Myślę, że przez to nie poprawi się również trafności diagnoz, które obecnie dla wielu lekarzy są jak trafienie 6 w dużego lotka. Poza tym Szanowni Lekarze Nikt Wam nie karze pracować akurat w tym zawodzie, który obecnie wykonujecie, nikt nie mówił, że będziecie przyklejeni do swoich stołków do samej emerytury. Ludzie na całym świecie (także w Polsce) zmieniają miejsca pracy. Jeżeli inni mogą zmienić pracę ze względu na złe warunki tam panujące Wy również możecie. I nie stosujcie zagrywek typu: jeżeli nie dostaniemy pieniędzy to odchodzimy od łóżek, bo szantaż w którym chodzi o życie lub zdrowie ludzkie świadczy tylko o Waszym poziomie troski o dobro pacjenta. Acha i skoro strajkujecie to zamknijcie też Wasze gabinety prywatne. W końcu jak strajk to strajk. Owszem są lekarze dla których dobro pacjenta jest najważniejsze. Sam spotykałem ich wielu ale coraz więcej jest też lekarzy, którzy przy miernych umiejętnościach chcieliby się tylko nachapać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Iwona Re: Rozpoczął się bezterminowy protest świętokrzy IP: 81.26.4.* 30.05.06, 08:36 Czy widział ktoś biednego lekarza , takiego bez "chałupy" i porządnej gabloty i wczasów w ciepłych krajach?. Ja nigdy w życiu, ale może sie mylę. Niech mnie ktoś oświeci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lekarz1 Re: Rozpoczął się bezterminowy protest świętokrzy IP: *.satbit.pl / 81.219.208.* 30.05.06, 11:51 Proponuje na poczatek wycieczke na parking szpitalny: 3 moze 4 nowe dobre auta - reszta stare zuzyte samochody zwykle powypadkowe lub kupowane od kogos a nie w salonie. sa biedni i sa bogaci jak wszedzie. Moi koledzy maja domy owszem ale nikt nie pyta jaki kredyt wzieli zwykle 100- 200tys zł, nikt nie pyta czy to prawda ze pracuja po 100 godz tygodniowo w roznych miejscach, nikt nie pyta ile dostali od rodzicow ile lat na to [pracowali. Jezeli wszyscy sa bogaci i tak im dobrze dlaczego co raz wiecej ich wyjeżdża? łapowki?? oczywiscie wszyscy mowia ze je daja tylko dlaczego najczesciej pacjent nawet nie wie kto go operował i uwierzcie mi ze bardzo czesto nie powie nawet zwykłe dziekuje. Rzad nas upodlił naród opluł nie dziwcie się że to my niedługo podziekujemy temu panstwu bo granica cierpliwosci została juz dawno przekroczona Odpowiedz Link Zgłoś
maka777 Re: Rozpoczął się bezterminowy protest świętokrzy 31.05.06, 07:57 Panie Lekarzu1 Nie znam banku, który dałby kredyt w wysokości 200 tys. złotych komukolwiek bez sprawdzenia jego wypłacalności. Rata takiego kredytu wynosi około 1000 PLN. Doliczając jeszcze utrzymanie kredytobiorcy (1500 PLN/miesiąc) to taki kredytobiorca musi zarabiać na rękę przynajmniej 2500 PLN na rękę, żeby wziąć kredyt. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lekarz Re: Rozpoczął się bezterminowy protest świętokrzy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.06, 12:53 No to prosze spojrzec na mnie - kredyt na mieszkanie bede splacal jeszcze 25 lat, na samochód nie mam widoków, na wczasy ani pieniedzy ani kasy bo trzeba pracowac aby bylo za co jesc. Moja zona tez jest lekarzem. Spoleczenistwo nie ma bladego pojecia o tym co sie dzieje. Hydraulik przychodzi do mnie i za zmiane jakiejs czesci, za 10 min. pracy bierze 50 zl - ja na 50 zl musze pracowac 10 ale godzin !!!! Po ciezkich studiach i z cholerna odpowiedzialnością. Pozostaje tylko wyjazd z tego kraju po zrobieniu specjalizacji i leczcie sie sami bo ze wschodu nikt nie przyjedzie - tam zarabiaja lepiej ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zdenerwowana Re: Rozpoczął się bezterminowy protest świętokrzy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.06, 15:14 no patrze, na Ciebie, drogi lekarzu i nie widze w Tobie nic niezwyklego. Wiekszosc mlodych ludzi żyje obecnie tak jak Ty, z kredytem na 25 a nawet i 30 lat, bez perspektyw na wakacje jakiekolwiek. Zgodze sie, ze lekarze w szpitalach (!!!), bez prywatnych gabinetow, zarabiaja marne grosze jak na odpowiedzialność jaką na siebie przyjmuja. Ale jak zaczales studiowac, to przeciez nikt Ci nie obiecywal, ze od razu bedziesz mial wille z basenem, najnowszy model audi w garazu i wakacje na Majorce, prawda? Chyba ze wlasnie po to poszedles na medycyne i teraz sie gorzko rozczarowales... A Ty sie skarzysz, ze masz kredyt na mieszkanie i nie masz samochodu, a o wakacjach to nawet nie masz co marzyc? Ależ mi przykro. No wiec puk, puk witamy w smetnej rzeczywistosci. >Pozostaje tylko wyjazd z tego kraju po zrobieniu > specjalizacji i leczcie sie sami bo ze wschodu nikt nie przyjedzie - tam > zarabiaja lepiej ! A jak chcesz wyjechac, to moze zrob specjalizacje w tym kraju, do ktorego zamierzasz wyjechac, co? A nie, tu sie wyksztalcisz a potem fruuu, bo tu mi tak zle i tak niedobrze, ojojoj. Zreszta tu ludzie i tak zaczynaja leczyc sie sami, bo na porady i leki wypisywane przez szanownych lekarzy po prostu ich nie stac. I jeszcze jedno. Ten hydraulik to skasowal Cie na to 50 zl za prywatna wizyte, prawda?, a lekarz prywatnie kasuje 100 i wiecej, wiec Twoje porownanie hydraulika na prywatnej robocie w ogole ma sie nijak do lekarza na etacie. Moze załóż prywatny gabinet i nie bedziesz juz marudzil, ze na nic Cie nie stac. A moze i bedziesz?... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lekarz Do zdenerwowanej IP: *.tebo.net / *.internetdsl.tpnet.pl 31.05.06, 06:50 Tylko popatrz ilu jest pacjentow pod drzwiami gabinetow, ilu ciagle narzeka ze musi czekać w kolejkach. Zaproponuj tym ludziom, zeby leczyli sie u Goździkowej, gdy lekarze (mlodzi) wyjadą, a starsi przjda na emeryturę. Ty jeszcze naprawdę nie chorowałaś. Każdego na starość czekają i cierpienie i operacje i konieczność leczenia się. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zdenerwowana Re: Do lekarza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.06, 13:07 a i owszem, kolejki pod gabinetami sa. Tylko czesto tez jest to wina lekarzy, a moze nie? ostatnio, kiedy moje dzieci chorowaly, bylam z wizyta w przychodni mniej wiecej co drugi dzien. i zawsze (!) byl przynajmniej jeden przedstawiciel farmaceutyczny. jak myslisz, z recepta na jakie leki wychodzilam? na te tansze zamienniki czy na te, ktore szanowny lekarz ma przepisywac z polecenia tegoz przedstawiciela? a moja babcia od roku zalatwia sobie aparat sluchowy, i wreszcie moze za miesiac go dostanie. Na poczatku, gdy przestała słyszeć, chciala isc na wizyte w przychodni, ale lekarz ciągle byl nieobecny. A na drzwiach wisiala kartka, że po poludniu przyjmuje, oczywiscie prywatnie, w tym samym gabinecie. Jesli chce na NFZ to prosze bardzo, za 1,5 miesiaca. A na pytanie dlaczego nie przyjmuje normalnie w godzinach przyjec, to odpowiedz brzmiala: bo on miał cos do zalatwienia. No to co jej zostalo? Tylko wizyta prywatna albo Gozdzikowa. Tylko taki wybor nam dajecie, drodzy lekarze. Odpowiedz Link Zgłoś
gosia336 Re: Do lekarza 31.05.06, 22:57 jaka ty glupiutka dziewczynko jestes.Wiesz dlaczego wizyta jest za poltora miesiaca ?bo kasa chorych wprowadzila limity.Jest konkretny limit punktow na miesiac,za wiecej przyjetych osob kasa nie placi.To nie jest wina lekarza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lekarz-hydraulik do zdenerwowanej IP: 80.50.70.* 01.06.06, 12:00 Kto tu jest zdenerwowany, to widać i słychać. A poza tym, lekarz, to nie jest "większość młodych ludzi" z prostego powodu: żeby ukończyć medycynę trzeba mieć odpowiedni poziom inteligencji, bodajże ponad 120. (dlaczego nikt o tym nie wspomina!!!)Taki poziom ma nie więcej niż 5% ludności, więc nie jest większość!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Leo77-77 ZNÓW - bezterminowy protest IP: *.proxy.gov.pl / *.mofnet.gov.pl 30.05.06, 11:03 Dorna nie załtwi tego problemu - ONI - lekarze sami powinni go rozwiązać - pozwalniać sie i isć do prywaciarza do łopaty - tam chłopy nie strajkują bo mają po 5.000 zł miesięcznie NA RĘKĘ. Lekarze zapraszam do łopat - przepraszam - do PRACY - znajdziecie ją tu - łapownicy - www.betoniarnie.pl, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: arava Re: ZNÓW - bezterminowy protest IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.06, 11:55 Naturalnie , lekarze powinni zarabiac lepiej , tak samo pielegniarki i wiele innych osób. Cop do górników , troche offtopicujac-ilu z was było w kopalni? Normalnej , pracującej? Ja miałam okazje kilkakrotnie , ostatnio byłam w kopalni węgla kamiennego , przy kombajnie , wysoka temperatura , huk , pył węglowy wszędzie , wysoka wilgotność- koszmar.Po godzinie nie miałam siły na nic.A górnik wytrzymuje tam kilka h dziennie , codziennie , na 4 zmiany.Kopalnie są nierentowne , wszyscy do tego jeszcze dokładamy. A co do lekarzy- babrzą się , ale sami na to babranie sie zdecydowali , tak , jak mechanik babrez się w smarach itp. Ilu znacie lekarzy , którzy pracuja na jednym tylko etacie? I to nie chodzi o wiązanie końca z koncem.Niby na etacie w szpitalu , a spędzja tam 4 godzinki , potem jeszcze jakaś przychodnia i wreszcie prywatny gabinet.Ze nie każdy tak postepuje? Ale wielu , znam to środowisko, to nie są odosobnione przypadki. Oczywiście , nikt z nas nie mógłby bez lekarzy funkcjonować.Ale to nie oznacza , że masmy sie godzic na nieuczciwość z ich strony , , bo każdy płacacy na NFZ utrzymuję tą grupe zawodową Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZOWI1 Re: ZNÓW - bezterminowy protest IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.06, 12:13 Znacie taki wierszyk:murarz domy buduje itd każda grupa zawodowa jest potrzebna i chyba nie pora się licytować kto się dłużej uczył,ale pora aby każdy mógł żyć normalnie,każdy zarabiał,płacił podatki i miał perspektywy? Dlaczego nie jesteśmy wszyscy równo traktowani wobec prawa? Lekarze i prawnicy nie mają kas fiskalnych,która grupa zawodowa jeszcze? Młodzi ludzie po studiach idą na staż za 500zł a jak im się nie podoba zmieniają zawód. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lekarz Re: ZNÓW - bezterminowy protest IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.06, 13:43 sam pracuj z łopata jeli tyle potrafisz - ciekawe, kto cie w razie czego zoperuje jesli lekarze pojda do łopat hehe :)))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Iza Re: Rozpoczął się bezterminowy protest świętokrzy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.06, 12:44 Panowie z GW sprawdźcie zarobki lekarzy w szpitalu powiatowym w Konskich. średnie pensja lekarz to 5 tys. zł. oczywiście netto. Każdy z lekarzy ma piekny dom i drogie samochody. Tak jest w Konskich. Odpowiedz Link Zgłoś
gosia336 Re: Rozpoczął się bezterminowy protest świętokrzy 31.05.06, 23:00 a skad ty to wiesz ?Nie kazdy lekarz ma piekny dom i samochod ,wiem cos o tym Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ada Re: Rozpoczął się bezterminowy protest świętokrzy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.06, 12:51 W Końskich na chwilę przestali brać łapówki.......padł blady strach na lekarzy po aresztowaniu ordynatora okulistyki. A może sprawdzić majątki koneckich lekarzy... oj chyba wtedy nie miał by kto leczyć większość patrzyła by na świat zza krat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pacjent Re: Rozpoczął się bezterminowy protest świętokrzy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.06, 12:54 Panie Źiobro niech Pan zainteresuje się koneckimi lekarzami. Bedzie wielka afera!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a Re: Rozpoczął się bezterminowy protest świętokrzy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.05.06, 14:40 spokojna głowa - do czego jest rodzina a przecież Rodzina jest w naszym kraju najważniejsza Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kielczanin Re: Rozpoczął się bezterminowy protest świętokrzy IP: *.satbit.pl / 81.219.208.* 30.05.06, 16:16 Obecni lekarze ,są uczniami profesorów Akademii Medycznych,którzy swe stopnie naukowe ,zawdzięczają przynależności do PZPR,ZSMP.Tylko tacy zostawali na Uczelniach.Sami pozbawieni wiedzy o etyce oraz odcięci od filozofii i innych nauk humanistycznych/Akademie Medyczne,celowo odłączono od Uniwersytetów/,nie przekazali pokoleniom lekarzy wiedzy , o sensie zawodu lekarza.Widzimy tego efekty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chory Re: Rozpoczął się bezterminowy protest świętokrzy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.06, 17:20 Lekarze i pielęgniarki, walczcie o swoje,popieram Was, dużo Wam zawdzięczam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jola Re: Rozpoczął się bezterminowy protest świętokrzy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.06, 20:06 ty jesteś jednym z niewielu na tym forum, który widzi ludzi wartościowych w sł zdr a nie tylko bandę łapówkarzy i nierobów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mara Re: Rozpoczął się bezterminowy protest świętokrzy IP: *.futuro.kielce.msk.pl 30.05.06, 21:11 Nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności (zdrowotnych) miałam okazję przyglądać się kiedyś lekarzom różnych specjalności.. Kraków, Kielce, Warszawa, Końskie....Nie miałam żadnych uprzedzeń . Co najwyżej bezgraniczne, naiwne zaufanie. Owszem , owszem, spotkałam kilka osób szlachetnych. Z klasą , powiedziałabym godnych tego niezwykłego i ciężkiego zawodu. Przeważająca część lekarzy, niestety- mentalnie i moralnie jakoś nie sięgała szczytów. Czy winić za to li tylko system płac? Przy całej złożoności sprawy nie rozumiem jednego :jak można odmawiać leczenia stronie (pacjentom), którzy chcąc nie chcąc , ale powszechnie i od lat te chore płace rekompensują!! I oczywistą brednią jest zaprzeczanie temu faktowi ( że niby nie wiemy kto nas operuje,he,he). Obawiam się,że mimo podwyżek przyzwyczajenia pozostaną. NIESTETY, zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lekarz1 aresztowac wszystkich lekarzy!!!! IP: *.satbit.pl / 81.219.208.* 30.05.06, 21:35 jak widac polskie piekiełko w całej okazałosci!!. aresztowac wszystkich lekarzy - przeciez to łapówkarze nieuki i darmozjady zarozumiałe. a ci co zostaną niech zapieprzają za 800zł. W Końskich super zarabiają?! to dlaczego już niedługo ubędzie przynajmniej 3 dobrych lekarzy (jadą na zachód) Potraficie pluć narzekać i osadzać innych!!! Chcecie nieomylnych wykształconych lekarzy? ok to dajcie im na to kase. Rzeczywistosc jest taka, że przecietnego lekarza nie stac na to by gdzies wyjechac, nauczyc sie. dlaczego ? bo musi.. przepraszam za okreslenie zapie..ć 12 godz na dobe w różnych miejscach. Nie stac go na to by chorowac, odpoczywac uczyc sie. Ten zawód w Polsce osiągnął dno rząd i ciemny naród w tym pomógł (tylko 10% ludzi ma wyższe wykształcenie),co dalej? LUDZIE zastanówcie się!!!! Tu chodzi także o waszą przyszłość! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: megadeth Re: Rozpoczął się bezterminowy protest świętokrzy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.06, 21:52 Gość portalu: jola napisał(a): > ty jesteś jednym z niewielu na tym forum, który widzi ludzi wartościowych w sł > zdr a nie tylko bandę łapówkarzy i nierobów. w służbie zdrowia pracują wartościowi i pracowici ludzie, ale niestety to mniejszość :( Odpowiedz Link Zgłoś
oryganion1 Re: Rozpoczął się bezterminowy protest świętokrzy 30.05.06, 20:28 o przepraszam, nikt nikomu nie zabraniał ucześzczac na wykłady filozofii - np na UJ, wielu kończyło jednocześnie prawo, filozofie i medycyne w latach 70 -tych non stop trwały nieformalne spotkania i dyskusje - od Teraz do Teatru Starego Piwnicy pod Baranami do itd do STS pozniej po 1968 roku ozyło zycie studenckie wbrew wszystkiemu - ktpo pamieta Kraków latr 70 wie o czym mowa. Tylko zależało od człowieka - a juz opowieści o komunistach korzxy zezwalali starym profesorom Aklademii Medycznej - to jest obraza tych ludzi = co może Kepiński był agentem albo Tempka, a może Wcisło,a mże Leyman. a może Ackerman czy Cichecki?noze Gryglewski czy Bidzinski? Kirhmayer - bzdura - to ze towarzystwo doznało amoku i mysli że na czele z Wildsteinem czy Wildszumem przyniesie odnowe moralną - gó.. prawda - do piet nie dorastaja powojennym profesorom - moga sobie tylko pomarzyc a to ze odłączano Aklademię - i co - myślicie że potrafili podzielic srodowisko uniwersyteckie - w żaden spośob - i studencci i profesorowei trzymali sie razem - od tego nmiejsca ze razem mieszkali na stancji do tego że medycy kończyli wydziału UJ - mozecie sobie dzisuaj pom,arzyć o takim środowisku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kielczanin Re: Rozpoczął się bezterminowy protest świętokrzy IP: *.satbit.pl / 81.219.208.* 30.05.06, 22:09 Proszę nie żartować .Jaka filozofia?Marksistowska!Wymienieni profesorowie odeszli w latach 80-tych.I zakrólował prymityw Popiela. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kieczanin Re: Rozpoczął się bezterminowy protest świętokrzy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.06, 22:41 A dlaczego wy wszyscy narzekacie na lekarzy.Nie ma przymusu leczenia się. Mozna chodzić do czarowników szamanów.Jak wam lekarze niepotrzebni to zgłaszać się do kas chorych i tam się leczyć.Lekarzy którzy mają głowę na karku zapraszam do Wielkiej Zjednoczonej Europy gdzie mogą pracować i godnie żyć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kielczanin Re: Rozpoczął się bezterminowy protest świętokrzy IP: *.satbit.pl / 81.219.208.* 30.05.06, 23:08 Każdy z nas umrze.Ja wolę umrzeć bez opieki lekarskiej.Nie chcę, aby ratując mnie ,zaaplikowali mi dodatkowe cierpienia.Nie chcę aby od mych dzieci wyciągnęli moje,dla tych dzieci ,oszczędności.Boję się lekarzy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alfa Re: Rozpoczął się bezterminowy protest świętokrzy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.05.06, 23:26 własnie Dorn wyrzucił w łodzi doktorów z roboty Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lekarz Do kielczanina IP: *.tebo.net / *.internetdsl.tpnet.pl 31.05.06, 06:54 Nikt cię nie zmusza do chodzenia do lekarzy. Tylko błągam, gdyby coś cię zabolało nie wzywaj pogotowia. Gotowi cię zawieźć do szpitala. Wcześniej zamów sobie Goździkową. Odpowiedz Link Zgłoś
gosia336 Re: Rozpoczął się bezterminowy protest świętokrzy 31.05.06, 23:02 a moze by tak przeswietlc twoj majatek ,co sie tak przyczepilas do lekarzy Odpowiedz Link Zgłoś