Dodaj do ulubionych

Drogo, choć nie gorąco

10.08.08, 20:59
Nie bardzo rozumiem czemu pan Bronisław tak bardzo piekli się o te
marne 10 %? Toż to zaledwie 2 paczki papierosów rocznie!
Ale teraz już poważnie.
1. Rzeczywiście w Polsce w najlepsze kwitnie proceder uprawiany
przez nieuczciwych sprzedawców dla nabijania swojej kabzy kosztem
konsumentów, często tego nieświadomych. Wszystko wskazuje na to, że
i w tym przypadku mamy z taką formą złodziejstwa doczynienia. Tyle,
że p. Bronisław nie jest jeleniem i nie daje się robić w rogi !
2. Metoda taka jest o tyle skuteczna, że mało kto będzie się
wykłócał o te przykładowe 2 paczki papierosów, ale wystarczy to
pomnożyć np razy 100 tys podzielników i już mamy dwa miliony
rocznego, ukradzionego przychodu extra !
3. Wypowiedź p.Włudygi jest dla niego skandaliczna i kompromitująca!
Chciałoby się zawołać: "skończ Waść, a wstydu oszczędź!". Nie sądzę
by zrozumiał ten gość o co chodzi, ale to jego sprawa> Natomiast
jego przełożonym zalecałbym prędką wymianę takiego pracownika.
4. P.Wydługa ma najwyraźniej p. Bronisława za kompletnego idiotę,
który zakłada kontrolny podzielnik i otwiera w zimie okna. P.
Wydłuba zapomina, że w takiej sytuacji oba podzielniki wskażą
mniejsze zużycie energii, ale różnica 10 % nadal się utrzyma (prawa
fizyki z kalormetrii - to p. Wydłuba powinien znać!).
5. Argument o innej strukturze sąsiedniego żeberka -bez względu na
to z jakiego dziś jest wykonany materiału - świadczy, że p. Wydłuba
żyje w jakiejś nierzeczywistości technologicznej. Taki argument może
byłby - a i w to wątpię - dobry 150 lat temu, gdy odlewy żeliwa
robone były ręcznie, a nie dziś, kiedy nawet "manufaktura" w
Stąporkowie posiada cały proces odlewania kontrolowany i sterowany
komputerowo.
6. I ostatnie: samo to, że został zmieniony regulamin dotyczący
opłat za c.o. - co przyznaje p. Wydłuba - świadczy o niedoskonałości
systemu i możliwości występowania błędów w pomiarach na
poszczególnych kapilarach. Żadna łaska,
tym bardziej, że już ogólne przepisy stanowią o różnicach in + i in -
w zależności położenia mieszkania.

A wystarczyłoby tylko przyznać się do błędu i byłoby po sprawie. No,
ale wtedy jaka lewa kasa ucieknie? Prawda, jakie to proste, te 10%?
Obserwuj wątek
    • Gość: wędrowiec Re: Drogo, choć nie gorąco IP: *.eranet.pl 21.10.08, 16:25
      dlaczego w kolejnych częściach swojego wywodu systematycznie zmieniasz nazwisko osoby którą oczerniasz? od nazwiska Włudyga doszedłeś do Wydłuba... eh...
    • fulwia Drogo, choć nie gorąco 23.10.08, 13:34
      Ciekawy temat, to szukanie możliwości do pobrania od mieszkańców wyższych kwot
      za ogrzewanie. Tym bardziej, że Metrona może jest w Kielcach monopolistą, co
      daje jednolity system w osiedlach: KSM, Sady< Sandomierskie/?/ i Bocianek. Które
      osiedla mają jeszcze czytniki i rozliczenia Metrony? To mój apel do forumowiczów
      o informację dot. ich osiedli.
      Sprawa jest dla mnie ciekawa, bo niedawno dowiedziałam się od nauczyciela zawodu
      z odpowiednimi UPRAWNIENIAMI, że czytnik należy instalować na środku kaloryfera
      15 cm od góry. U mnie jest inaczej. Na moją niekorzyść, bo bliżej góry i bliżej
      wlotu gorącej wody. Tzn. płacę więcej. Myślę, że różnica tych 10% powstaje
      własnie z tego. A jak montowane są czytniki u was? Jestem na Bocianku, ale nie
      wiem, czy wszyscy mają jednakowo zamontowane liczniki???
    • Gość: X Re: Drogo, choć nie gorąco IP: *.klc.vectranet.pl 23.10.08, 16:57
      miasta.gazeta.pl/kielce/1,35265,5582942,Spoldzielnia_wymienia_podzielniki_na_sile.html
      oraz


      forum.www.kielce.pl/viewtopic.php?t=1057

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka