Dodaj do ulubionych

Arab to koń? Domagają się redakcji haseł w słow...

IP: *.ksi-system.net 08.08.12, 09:17
Nowomowa w natarciu!
Obserwuj wątek
    • Gość: adam.nie.nadam Arab to koń? Domagają się redakcji haseł w słow... IP: *.free.aero2.net.pl 08.08.12, 09:27
      jak czytam w artykule słowa:"mowy nienawiści" to zawsze budzi się we mnie przekonanie że za tym stoją jakieś lewackie organizacje a całość jest inspirowana przez Gazetę Wyborczą.
      Nie wiem dlaczego, ale tak mam.
      • Gość: Antoniszczak Dobra terapia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.08.12, 10:51
        powinna pomóc. Szkoda zdrowia.
        • Gość: opinjotfurczy Masz 100% racji. IP: *.dynamic.chello.pl 08.08.12, 13:13
          Cały kościół postępu i jaśnie oświecenia z Czerskiej, takoż jego wyznawcy, powinni czym prędzej oddać się w ręce specjalistów. Manię prześladowczą da się leczyć z powodzeniem.
      • Gość: Jan Re: Arab to koń? Domagają się redakcji haseł w sł IP: *.opera-mini.net 08.08.12, 16:25
        Bo taka jest prawda. Nie od dziś wiadomo, że w Wybiórczej ton nadają lewacy, przyjaciele żydów i cyklistów. "Mowa nienawiści", "walka z dyskryminacja", "tolerancja, "alternatywa", "kooperatywa", "nowi mieszczanie" - takie teksty są wałkowane tylko tutaj. Ile można?
    • Gość: megas Errata PWN IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.12, 10:48
      Jest.....
      Powinno być:

      arab - stary biedny bezzębny mężczyzna w brudnej galabiji siedzący na schodku z kozą zabitą w nalocie (amerykańskim lub izraelskim)
      żyd - stary biedny bezzębny mężczyzna siedzący na schodku w typie bohaterów Skrzypka na dachu
      cygan - stary biedny bezzębny mężczyzna w kapeluszu i z papierosem bez filtra siedzący na schodku
      • Gość: adam.nie.nadam Re: Errata PWN IP: *.free.aero2.net.pl 08.08.12, 11:21
        > żyd - stary biedny bezzębny mężczyzna siedzący na schodku w typie bohaterów Skrzypka na dachu

        to zabawne w jaki sposób postrzegasz świat
    • mt7 polak> pot. złodziej, pijak i głupek 08.08.12, 11:52
      To dla tych, którzy uważają, ze nie ma o czym mówić.
      • Gość: gość Re: polak> pot. złodziej, pijak i głupek IP: *.radom.vectranet.pl 08.08.12, 12:23
        www.youtube.com/watch?v=8aovH3UwPWE&feature=player_embedded polecam!
      • aarvedui tak, i żądaj zakazu "polish jokes" w USA 08.08.12, 12:43
        tak, i żądaj zakazu "polish jokes" w USA...

        twoje debilne sugestie cenzury przypominają rok 1984 Orwella.


        jeśli cyganom lub żydom zależy nad zmianą potocznego znaczenia słów, to niech zaczną nad tym pracować - walcząc swoim zachowaniem ze stereotypem.

        niech wszyscy cyganie osiądą i zaczną uczciwie pracować, to znaczenie słowa cygan się zmieni.
        • Gość: campanilista Re: tak, i żądaj zakazu "polish jokes" w USA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.12, 14:38
          Tu nie chodzi o rzeczywiste zachowanie danej grupy etnicznej, a o utrwaloną w języku tradycję, która niekoniecznie musi odpowiadać rzeczywistości. Czytając Twój wpis, będący przykładem kompletnej ignorancji, mógłbym dojść do wniosku - zgodnie zresztą z Twoim sposobem myślenia - że Polacy zasłużyli sobie na Polish jokes.
          • aarvedui Re: tak, i żądaj zakazu "polish jokes" w USA 08.08.12, 17:52
            Gość portalu: campanilista napisał(a):

            > zgodnie zresztą z Twoim sposobem myślenia - że Polacy zasłużyli sobie na Polish jokes.

            ale ja się z tym absolutnie zgadzam. polska emigracja do USA miała rozmaitą jakość na przestrzeni czasu - najpierw byli to nasi niepokorni z europejskiej ery imperiów i powstań - niezależni postępowcy i buntownicy, żołnierze, inteligenci, patriotyczne ziemiaństwo...

            potem już nie emigrowali Polacy, tylko podwładni Cara Rosyjskiego, obywatele Prus czy C.K.Monarchii.

            po wojnie II RP przypadła cała masa rosyjskich prostych żydów - zacofanych, niepiśmiennych, ciemnych i zabobonnych, których to żydów, zgodnie z rasistowską polityką Rosji, przesiedlano do konkretnych regionów - i przy okazji ustalania granic, podrzucono tę bombę demograficzną nowej Polsce.
            silna emigracja tych żydów (niby-Polaków, bo przecież z nowej Polski, chociaż ci żydzi nie potrafili nawet wydukać po polsku podstawowych zwrotów) przyczyniła się do pierwszych polish jokes w USA.

            drugą falę polish jokes wywołała masowa emigracja prostych górali w latach 80 i 90, którzy sami w sobie mają tendencję do tworzenia zamkniętych społeczności i przenoszenia tej tradycji na nowe ziemie.
            a w USA jeśli jesteś mrukiem stroniącym od towarzystwa lokalnych mieszkańców, kolegów z pracy, sąsiadów, na dodatek nie lubiącym uczyć się języka angielskiego i mającym dziwne zwyczaje ze swojej wioski - cóż, proste skojarzenie to amisze, sekciarze lub dzicy z buszu.

            tak więc - tak, jak najbardziej jakość polskiej emigracji przyczyniła się do powstania polish jokes.

            i nie jest to nic złego, żarty o imigrantach czy sąsiadach ma każdy kraj.

            idiotyzmem jest jednak zakazywanie żartów czy tradycji językowych nakazami urzędowymi.
            to jest zachowanie tępych totalitarnych biurwokratów, i takie faszystowskie tendencje do regulowania wszystkiego należy tępić w zarodku.
      • Gość: campanilista Re: polak> pot. złodziej, pijak i głupek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.12, 14:32
        Mamy taki język, a nie inny, więc, proszę, nie obrażaj się na niego. W przeciwnym razie ostatnie wyjaśnienie z Twojej pseudo-definicji będzie pasowało idealnie do Ciebie.
    • Gość: hm Kiedy zmieniła się pisownia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.12, 13:03
      ROM na Rom? Początkowo był to skrótowiec a teraz wygląda na zwykły rzeczownik.
      • Gość: Arap Głupota. IP: *.124.100.200.rybnet.pl 08.08.12, 13:38
        Język jaki jest każdy z nas widzi.
        Dlaczego ma więc słownik tego nie zauważać?
        W imię politycznej poprawności czy jak?
    • jan.grz Arab to koń? Domagają się redakcji haseł w słow... 08.08.12, 15:20
      Nie chcę przesadzac, ale słownikowe teksty sa dla mnie wręcz szokujące i nie do przyjęcia. Czy w ten sposób grupa tępaków (oby tylko tępaków?) w PWN chce kształłtowac mentalność modego pokolenia?! Moze powstała w PWN grupa ludzi o niebezpiecznych poglądach? Moze powinien zająć się sprawa prokurator, bo to pachnie dyskryminacją mniejszości narodowych. Jesli zlekcewazymy taka sprawe, to następny wybryk ludzi z PWN może byc grożniejszy. I niech nikt nie mydli mi oczu, ze takie jest potoczne znaczenie wymienianych słów. Zyje juz b. długo i ani ja, ani nikt z mojego otoczenia nie wymysliłby tak głupich i poniżających definicji, choc nikt z nas nie jest Arabem, Zydem czy Cyganem.




      • Gość: campanilista Re: Arab to koń? Domagają się redakcji haseł w sł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.12, 15:51
        Czy nic nie rozumiesz? Tu nie chodzi o Araba, Żyda, Cygana czy Roma, a o araba, żyda, cygana i rom, które to słowa - czy z tym się spotkałeś, czy nie i czy Ci się to podoba, czy nie - mają takie, a nie inne znaczenie w języku polskim. Twoja znajomość języka nie powinna być tu żadnym kryterium. Piszę to jako człowiek, który z pochodzenia jest Żydem, w rodzinie ma Cyganów (czy jakbyś wolał Romów), a jego jednym z najlepszych przyjaciół był iracki Arab.
      • Gość: Jan Re: Arab to koń? Domagają się redakcji haseł w sł IP: *.opera-mini.net 08.08.12, 16:31
        "niebezpieczne poglądy", "dyskryminacja mniejszości" - pieprzysz jak lewak przesiąknięty ideologią GW. Nie masz poważniejszych problemów?
    • Gość: . ta jasne pewnie jeszcze homoseksualizm to norma? IP: *.dynamic.chello.pl 08.08.12, 15:55
      to zboczenie płciowe.
    • Gość: Jan Arab to koń? Domagają się redakcji haseł w słow... IP: *.opera-mini.net 08.08.12, 16:19
      Krucjaty Koszernej w obronie "narodu wybranego" ciąg dalszy. Teraz nie podobają jej się definicje żydów. Poprawność polityczna przede wszystkim, wiadomo. Jeszcze niedawno była nagonka na właściciela, który nie przyjmował obywateli Izraela i USA, teraz cisną na PWN, co następne? To chore, ogarnijcie się żydoredaktorzy!
    • telegram29 Re: Arab to koń? Domagają się redakcji haseł w sł 08.08.12, 16:59
      O co to całe zamieszanie? Sprawa jest z natury językoznawcza, a robi się ideologiczna. Zresztą została ona wystarczająco już wyjaśniona. Słownik (nie tylko zresztą PWN-owski) uwzględnia tylko wyrazy pospolite (pisane małą literą) - oraz odnotowuje fakty językowe, a nie kreuje rzeczywistość. Zatem "arab" to koń, a "cygan" to w potocznycm słownictwie oszust. Zupełnie inna byłaby definicja Araba oraz Cygana - jako nazw własnych, pisanych dużymi literami, ale nazw własnych słownik z założenia po prostu nie uwzględnia. Jeszcze raz podkreślę - słownik służy odzwierciedleniu stanu języka, a nie ocenianiu jego. Skoro ludzie tak mówią, trzeba to uwzględnić, jedynie kwalifikatorem oznaczając, że dany wyraz/znaczenie są potoczne, wulgarne, pejoratywne itp.
    • teczowa-szmata Ludzie mają nadmiar czasu, 08.08.12, 17:11
      tworzą wydumane problemy. Zmieńmy obowiązkowo niepoprawne politycznie nazwiska np Żydek, mam takiego w pracy.
    • Gość: vasco Arab to koń? Domagają się redakcji haseł w słow... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.12, 21:43
      Słowa mają swoją siłę. Gdyby tak nie było, nikt nie protestowałby w sprawie "polskich obozów śmierci"
    • gervee Arab to koń? Domagają się redakcji haseł w słow... 08.08.12, 22:32
      Gówniarze dorwały się do sieci i głupoty wymyślają. Politycznej poprawności im się zachciewa, czego jeszcze? Psychuszka byłaby lepszym dla niech adresem niż PWN.
      • Gość: wodnikSzuwarek Re: Arab to koń? Domagają się redakcji haseł w sł IP: *.tktelekom.pl 09.08.12, 07:43
        Czyżby ci młodzi POstępacy z fejsbuka usłyszeli coś o planach powołania Ministerstwa Prawdy ?

        bo tak się starają żeby mieć co wpisać w CV...
    • lehoo Arab to koń? Domagają się redakcji haseł w słow... 12.08.12, 09:09
      "Cóż to jest ? DYNDALSKI. podnosząc się. Żyd - jaśnie panie,. Lecz w literę go przerobię."

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka