Gość: wuzetka dziwne rzeczy Pan Kęsek wygaduje IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.06.07, 19:16 o wydanie decyzji WZiZT występuje się mając już gotowy wstępny projekt/plan inwestycji.Nie robi się tego za darmo, czy miasto wydaje nasze pieniądze żeby tylko sprawdzać czy da się wybudować czy nie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Blich Mam rozwiązanie, które zadowoli wszystkich IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.07, 19:34 I przyjezdnych i mieszkańców. Proponuję wyburzyć Halę Targową i tam zbudować parking. Razem z terenem w stronę Daszyńskiego jest tam naprawdę sporo miejsca. Przy okazji można ucywilizować kramy - zaprojektować estetyczne stoiska, zbudować przeszklony dach. Będzie ładnie i z kolorytem. Nie wierzę, by znalazł się ktokolwiek, kto żałowałby Hali Targowej. Odpowiedz Link Zgłoś
czesiekkk Re: Mam rozwiązanie, które zadowoli wszystkich 12.06.07, 19:43 Ja bym nie żałował, to po prostu wstyd jak po 15 pijani "sprzedawcy" z giełdy wracają środkami komunikacji miejskiej. Naprawdę czas na likwidację niedzielnej giełdy a jeżeli ma to pociągnąć za sobą likwidację placu targowego to trudno. Mnie też z pracy zwalniano i nikt nade mną się nie litował. Przydałoby się więcej estetyki nie tylko zresztą w tym miejscu Krakowa. Targowiska poza centrum dość szpetoty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: holota Kęsek IP: *.76.classcom.pl 12.06.07, 19:58 "Ta okolica jest dziś strasznie zakorkowana" =Kęsek czy ty jestes slepy czy głupi ? Jest spore lobby na budowe parkingu - potem znowu sie okaze ze ktos sobie dom wybudowal za lapowke tak jak bylo z parkingiem M1! Parking w tym miejscu jest niepotrzebny , korkow sa ale z innego powodu - bo grzegorzecka jest za waska ulica i zadne parkingi tego nie rozwiaza ! Precz z ta hołotą z magistratu co wszystko zalatwia po znajomosci iz za gruba kase .... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wiesiekkk Re: Mam rozwiązanie, które zadowoli wszystkich IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.06.07, 21:51 A gdzie mieszkasz, ze tak wyrzucasz targowiska z centrum? Robisz tu codziennie zakupy? Tu chodzi o plac targowy a nie o giełdę staroci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: behemot Re: Uwierz... IP: 149.156.166.* 12.06.07, 20:57 Hala Targowa to jeden z lepszych przykladow miedzywojennego funkcjonalizmu w Krakowie. Warto by wiedziec cokolwiek o kawalku miasta w ktorym sie mieszka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Blich Re: Uwierz... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.07, 23:19 Nie wiem czy to do mnie. Szczerze mówiąc zupełne mnie nie interesuje czego przykładem jest ten paskudny budynek - skansen. Jedyne co w nim dobrego, to kurczaki z rożna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: behemot Re: Uwierz... IP: 149.156.166.* 13.06.07, 11:18 Szczerze mowiac zupelnie mnie nie interesuje co o tym budynku uwazasz. Podobnie jak o Sukiennicach. To tez "paskudny budynek-skansen". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Łazarza A tak był w lutym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.07, 23:23 Radna Małgorzata Kądziela dowodziła, że ruch w niedziele na Grzegórzeckiej jest straszny i trzeba zlikwidować giełdę. Radnym targ "przeszkadza" już od dawna. Dziwne trochę, że akurat im. Dziwnie reprezentują interesy mieszkańców swojej dzielnicy. Mam nadzieję, że wyborcy o tym będą pamiętać. Ja na pewno będę. Ale: "Władze miasta, mimo monitów radnych, nie zamierzają zamykać niedzielnej giełdy. Prezydent Krakowa poinformował, że nie znajduje uzasadnienia dla prób likwidacji wpisanego w panoramę Krakowa targu. "W żadnym wypadku nie mogę zgodzić się na działania, które narażą osoby legalnie handlujące na utratę miejsc pracy. (...) Giełda jest jedną z wielu krakowskich atrakcji, decydujących o popularności i niepowtarzalności naszego miasta. Warto zatem czynić wszystko (...) byśmy nadal mogli szczycić się krakowskim "pchlim targiem" na miarę tych w Paryżu, Wiedniu czy Rzymie" - napisał prezydent." zobaczymy.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: politura Re: A tak był w lutym IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.06.07, 13:24 Najwyraźniej ta rada dzielnicy działa na niekorzyść mieszkańców.Pewnie ktoś z ich rodziny czy znajomych ma być wykonawcą budowy. Czy nie można ich wcześniej odwołać? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krakauer Bój o giełdę na Grzegórzkach IP: *.ibd.gtsenergis.pl 13.06.07, 15:35 Gdyby zdjęcie zrobione było w niedzielę np. z peerspektywy ekspresu z Warszawy i obejmowało całe otoczenie pojawiłby się zupełnie inny obraz. Jako mieszkaniec Starych Grzegórzek jestem za likwidacją niedzielnej giełdy, która jest siedliskiem chaosu, pijaństwa, złodziejstwa, brudu i smrodu, a auta parkujące i jeżdzące (sic!)po chodnikach nie dają złopać oddechu nawet w wo;ny dzień. Rada miasta odrzuciła jednak postulat likwidacji giełdy przedstawiony przez naszych legalnych reprezentantów tj. Radę Dzielnicy. Dajcie nam żyć i zlikwidujcie proszę tzw. giełdę staroci (czyt.: śmieci)! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zioło Jakich śmieci? Śmieci się sprząta, a nasza giełda IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.07, 10:15 To prawdziwy pchli targ, kupisz tam wszystko od śrubki, porzez igły do gramofonów do pięknych zabytkowych luster i mebli. Całe szczęście że w Radzie Miasta są rozsądni ludzie i zastopowali absurdalne pomysły likwidacyjne. Dobrze, że napisałeś o inicjatywie Radnych dzielnicowych - na radę dzielincy w tym składzie na pewno nie zagłosuję. Co do reszty Twoich uwag: Złodzieje są wszędzie gdzie jest dużo ludzi - pełno ich również przy Florianskiej i na Rynku - nie zmienisz tego i nie zlikwidujesz - no chyba że przeniesiesz też Rynek? Pijaczkowie rzeczywiście, może w takim skupisku są bardziej widoczni - jednak tu widzę zadanie dla służb miejskich, które nie potrafią poradzić sobie z patologią nie tylko w niedziele, ale każdego dnia, patrz na okupowany przez żuli "trawnik" przy starym wiadukcie. Zostań konstruktywnym Gospodarzem a nie likwidatorem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: politura Brawo Majchrowski ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.06.07, 13:34 masz dwa plusy u mnie za Busha i giełdę.A Ty o czym piszesz? Jesteś z tej przekręciarskiej rady? W bezpośrednim sąsiedztwie targu nie ma budynków mieszkalnych tak jak na Kleparzu, a tam też są śmieci.Tu jest Hala Targowa, lodowisko, nasyp kolejowy , parking i ulica.Mieszkańcom tagrowisko/giełda nie przeszkadza tylko radzie dzielnicy, która chce na tym zarobić, a pókii co nie ma jak. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rozsądny Bój o giełdę na Grzegórzkach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.07, 00:02 Parkingi są niezbędną inwestycją dla miasta Krakowa i tak spóżnioną o wiele lat. Handel "starociami" w tym miejscu urąga wszelkim zasadom normalności. Nie wiem o co ta awantura, skoro przy ulicy Balickiej na terenie giełdy elektronicznej od kilku lat istnieje giełda staroci dysponująca wolnymi miejscami handlowymi. Handel owocami i warzywami na czas realizacji inwestycji można przenieść na inny plac miasta Krakowa. Giełda "staroci" na Grzegórzkach powinna zostać zlikwidowana na zawsze, to najgorszy wizerunek miasta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Emocje Wizerunkiem Krakowa buzie sobie nie wycieraj IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.07, 10:01 Wizerunek Krakowa nie jest zagrożony, zajrzyj w niedzielę pod Halę, a zobaczysz zachwyconych Włochów, Anglików, Norwegów, Szwedów, Niemców, mam wymieniać dalej? Mogą kupić tu tanio drobiazgi, za które u siebie musieliby wydać fortuny. PO zakupach idą zwiedzać zabytki i kawiarnie i wywożą z Krakowa mnóstwo wspaniałych wspomnień. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rozsądny. Komentarz dla Gościa. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.07, 12:32 Nie ma gorszego wizerunku dla Krakowa jak armia pijaków handlujących byle czym aby zarobić na kolejne wino lub piwo. Taki sam obrazek można zobaczyć na placu Nowym. Oczywiście zachwyceni są obcokrajowcy mogący sfotografować pijaka spiącego na stole na placu Nowym lub oddajacego mocz na sasiednie stanowisko handlowe na Grzegórzkach.Handlujacych prawdziwymi ,starymi i ładnymi przedmiotami na Grzegorzkach jest coraz mniej, wypiera ich wkradczająca tam w coraz większym zakresie pijana byle jakość. Gość w swoim komentarzu nakreślił wizerunek Grzegórzek z przed wielu lat. A ja nadal bedę sobie wycierał buzię martwiąc się o wizerunek mojego miasta. Odpowiedz Link Zgłoś