Dodaj do ulubionych

Spalarnia odpadów w Łęgu lub Garbarni

IP: *.2.20.195.pp.com.pl 24.07.08, 23:16
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Obserwuj wątek
    • Gość: Krakowianka Spalarnia odpadów w Łęgu lub Garbarni IP: *.chello.pl 25.07.08, 00:24
      Łęg jest za blisko centrum (kiedyś to może było zadupie,ale miasto się
      rozrasta), kominy straszą i psują widok z każdego wyższego miejsca w Krakowie.
      Poza tym mieszka tam w okolicy za dużo ludzi (Dąbie, Czyżyny) i brak dróg
      dojazdowych - jak niby te śmieciary mają tam dojechać? Niech spalarnia
      powstanie gdzieś dalej od centrum, przy obwodnicy (choćby planowanej S7) gdzie
      jest/będzie lepszy dojazd i jest mniej osiedli mieszkaniowych.
      • Gość: SpeX Re: Spalarnia odpadów w Łęgu lub Garbarni IP: *.lipska.net 25.07.08, 00:46
        Przy łęgu na powstać tr. Ciepłownicza (III obwodnica )
        • Gość: gostek Re: Spalarnia odpadów w Łęgu lub Garbarni IP: *.qumak.pl 25.07.08, 08:27
          A spalarnia ma powstać na terenie elektrociepłowni! Niczego więc nie popsuje, a
          taka budowa jest szansą, żeby wymusić na mieście sensowny rozwój infrastruktury
          w okolicy. Z tego powodu jestem za spalarnią w Łęgu (mieszkam w okolicy!!!).

          Pozdrawiam
    • Gość: . a czemu nie na terenie kombinatu? IP: *.kolornet.pl 25.07.08, 00:53
      .
      • Gość: gość na działce Mikuły IP: *.chello.pl 25.07.08, 09:19
        Wybudować na działce Mikuły w Wieliczce
      • smiecismieci Re: a czemu nie na terenie kombinatu? - własnie 25.07.08, 10:55
        uważam że brak rzetelnej informacji na temat szeroko pojetej
        gospodarki odpadami w mieście to jest główny problem całego
        projektu "spalarnia śmieci". żadna władza nie interesuje się żadnym
        problemem do czasu kiedy problem zamieni się w pożar którego
        ugaszenie będzie graniczyło z cudem, a jeszcze jak w polu widzenia
        pojawią się jakiekolwiek pieniądze jest tak teraz... taki budżet
        jaki może się pojawic przysłania im cokolwiek... niestety żyjemy w
        takich a nie innych warunkach... że trzeba umieć to wszystko
        przedstawić dla nas wszytskim... odpady nie są problemem samym w
        sobie problemem jest podejście nas wszytskich do tego... czy
        będziemy podchodzic do tego emocjonalnie czy zrozumiemy że musimy
        jako świat zrobic coś z zatruwaniem naszego podwórka...
        • Gość: ode Re: a czemu nie na terenie kombinatu? - własnie IP: *.autocom.pl 25.07.08, 19:11
          Narzekając na brak rzetelnej informacji w Krakowie na temat gospodarki odpadami,
          nie zapomnij zajrzeć na www.ekocentrum.krakow.pl
          Nie widziałem drugiego takiego serwisu.
          • Gość: :) Nie na terenie kombinatu dlatego ze to nie jest... IP: *.betanet.pl 29.07.08, 10:17
            teren miasta :)
    • robertpk W garbarni juz smierdzi.. 25.07.08, 09:53
      ..wiec jesli będzie śmierdziało troche bardziej - niewiele to
      zmieni..
    • stasieczek5 Spalarnia odpadów w Łęgu lub Garbarni 25.07.08, 10:06
      Na początek: nie mieszkam ani w Łęgu ani obok garbarni.
      Dlatego pytam - po raz kolejny - czy była rozpatrywana taka
      możliwość:
      Obecny właściciel kombinatu Mittal Acelor wyburza kolejne,
      niepotrzebne obiekty na swoim terenie. Są tego setki hektarów.
      Czy rozmawiano z właścicielem n/t odsprzedaży terenów pod spalarnie ?
      Za taka lokalizacją przemawia:
      oddalenie od osiedli i domów mieszkalnych, niezły ( a po remoncie
      lepszy ) dojazd, pełna infrastruktura - tzn. elektrownia, stacja
      uzdatniania wody i oczyszczalnia śieków, bocznica kolejowa,
      niedalekie składowiska odpadów typu żwir, stary beton itp.
      Pytam bo widzę upór przy lokalizacji - mozliwie blisko centrum
      miasta. Z uporem maniaka.
      Tyle uwag z mojej strony.
      • smiecismieci Re: Spalarnia odpadów w Łęgu lub Garbarni 25.07.08, 10:56
        swiete słowa
      • Gość: kkkkkkkkkkkk Re: Spalarnia odpadów w Łęgu lub Garbarni IP: *.ver.airbites.pl 25.07.08, 17:14
        stasieczek5 napisał:> Obecny właściciel kombinatu Mittal Acelor wyburza kolejne,
        > niepotrzebne obiekty na swoim terenie. Są tego setki hektarów.
        > Czy rozmawiano z właścicielem n/t odsprzedaży terenów pod spalarnie ?
        > Za taka lokalizacją przemawia:
        > oddalenie od osiedli i domów mieszkalnych, niezły ( a po remoncie
        > lepszy ) dojazd

        lepszy dojazd?tylko do Bramy Głównej z Placu Centralnego
      • Gość: ~woda Re: Spalarnia odpadów w Łęgu lub Garbarni IP: *.autocom.pl 25.07.08, 18:05
        Dlatego blisko centrum, że spalarnia będzie produkować bardzo duże ilości
        ciepła. Nieekologicznym bezsensem byłoby to ciepło tracić na przesyle do
        oddalonych od spalarni odbiorców. A mogę Cię zapewnić, że odbiorcom takiego
        ciepła nie będzie garstka rozrzuconych domków a duże skupiska podłączone do
        sieci, które będą np. ogrzewane dzięki spalarni.
    • Gość: KraKUS Spalarnia odpadów w Łęgu lub Garbarni IP: *.chello.pl 25.07.08, 10:57
      Ta elektrownia nie będzie stała wiecznie za jakieś 30-40 lat zostanie wyburzona, a to jest jednak blisko centrum miasta. Dlatego lepiej wybudować tą spalarnie gdzieś na obrzeżach np na Rybitwach.
      • Gość: Krakowianin Re: Spalarnia odpadów w Łęgu lub Garbarni IP: 62.233.214.* 25.07.08, 12:02
        Gość portalu: KraKUS napisał(a):Dlatego lepiej wybudować tą spalarnie
        > gdzieś na obrzeżach np na Rybitwach.


        A na Rybitwach ludzie nie mieszkają?. W ten sposób rozumując nigdzie
        się spalarni nie wybuduje, bo ludzie są wszędzie. W Wiedniu
        olbrzymia spalarnia ekologiczna jest w centrum miasta i swoim
        pięknym wyglądem (jak z bajki) dodaje uroku miastu i nikt jakoś nie
        narzeka, ani nie urządza pielgrzymek protestacyjnych. Jak
        komuś "nowomiastowemu" nie pasuje to niech wraca na wieś i cieszy
        się ekologią w swoim wydaniu.
    • Gość: Pikpok A dlaczego nie wybudować jej na Zabłociu albo Woli IP: *.anonymouse.org 25.07.08, 11:58
      Justowskiej? Czy to sa złe lokalizacje? Albo pod domem Majchrowskiego?
      • Gość: Krakowianin Re: A dlaczego nie wybudować jej na Zabłociu albo IP: 62.233.214.* 25.07.08, 12:07
        Gość portalu: Pikpok napisał(a):

        > Justowskiej? Czy to sa złe lokalizacje? Albo pod domem
        Majchrowskiego?

        Ta druga propozycja jest najbardziej sensowna, bo będzie
        ukoronowaniem dorobku a zarazem podziękowaniem i nagrodą za
        całokształt, szczególnie za szerzenie w centrum miasta "kultury
        muzycznej" po godz 22. Wdzięczny mieszkaniec.
        • Gość: truck spalarnia IP: 77.119.120.* 25.07.08, 14:21
          w Wiedniu jest spalarnia wybudowana w samym centrum, to prawda, ale jest jeszcze
          jedna i trzeba dodać że ta druga jest naprawdę w odległośći 100-150 m od
          najbliższych bloków mieszkalnych i sklepów. Można przyjechać i zobaczyć jak to
          tu funkcjonuje, bardzo sprawnie, czysto i bez stresów...
          p.s
          Dojazd do planowanej spalarni nie może chyba być zbyt odległy, bo to wpływa na
          koszty wywozu i spalania (ale to juz tylko moje przypuszczenie)
          • il_pino najgorsze jest to ze kilkadziesiat smieciarek 25.07.08, 14:37
            dziennie rozwali ruch w okolicy i zasmrodzi spalinami. S7 będzie w pełni za 4-5
            lat ale czy to cos da jak kierowcy pojada tak aby im było wygodniej i taniej
            • Gość: Gostek Re: najgorsze jest to ze kilkadziesiat smieciarek IP: *.qumak.pl 25.07.08, 14:55
              Już się wypowiedziałem wcześniej, ale powtórzę. Głupio protestować może każdy,
              natomiast warto potraktować taką inwestycję jako szansę, a nie zagrożenia i
              wygrać przy tej okazji jak najwięcej. Mieszkam w okolicy i gdy zostanie to
              zrobione jak opisuję niżej jestem w 100% za!
              Po pierwsze trzeba poznać dokładną lakalizację. W przypadku Łegu będzie to
              prawdopodobnie na terenie elektrowni, więc specjalnie nie szkodzi mieszkańcom
              (poza tymi dosłownie kilkoma domami w bezpośrednim sąsiedztwie).

              Druga sprawa to drogi dojazdowe. W przypadku takiej jak wyżej lokalizacji nie
              powinno być problemu: wystarczy zapewnić, że dojazd będzie się odbywał
              wyłączenie Nowuchcka i dalej Ciepłownicza + modernizacja tego skrzyżowania w
              postaci wiaduktu - to wystarczy.

              Trzecia sprawa. Budowa spalarni jest drażliwym tematem, wymuśmy na mieść więcej
              inwestycji infrastrukturalnych w okolicy. Powstają tu nowe osiedla mieszkalne, a
              nikt nie dba o to by poprawić układ komunikacyjny. Dotyczy to nie tylko
              dzielnicy Czyżyny, ale również sąsiednich. Niech miasto sfinansuje przynajmniej
              jeden park z sprawdziwego zdarzenia w okolicy Sołtysowskiej! Niech rada
              dzielnicy lub komitet negocjuje, a nie mówi NIE, BO NIE! A tak to obecnie wygląda.
              • Gość: qwq Re: najgorsze jest to ze kilkadziesiat smieciarek IP: *.chello.pl 25.07.08, 16:11
                Tak...dojazd zakorkowaną Nowohucką... Wyobrażasz tam sobie jeszcze
                kilkadziesiesiat smieciarek dziennie? Nawet jak wybudują Trasę Ciepłowniczą to
                nie zmienia to faktu, że śmieciarki będą zmuszone jeździć do Łęgu dwoma czy
                trzema głównymi ulicami/trasami w mieście. Wydaje mi się, że duzo lepszy będzie
                dojazd do Garbarni od obwodnicy S7 poprzez przedłużoną ulicę Surzyckiego - to
                będzie zaledwie kilkaset metrów. Poza tym budowa tego kawałka obwodnicy S7
                pomiędzy węzłem Bieżanow a węzłem Rybitwy ma się zacząć już za kilka miesięcy -
                właśnie rozstrzygany jest przetarg na wykonawcę.
          • jezoslaw Re: spalarnia 25.07.08, 14:49
            Gość portalu: truck napisał(a):

            > w Wiedniu jest spalarnia wybudowana w samym centrum, to prawda, ale jest jeszcz
            > e
            > jedna i trzeba dodać że ta druga jest naprawdę w odległośći 100-150 m od
            > najbliższych bloków mieszkalnych i sklepów

            Proponuję Błonia.

            To gdzieś jakiś idiota wymyslił cos takiego jak spalarnia w środku miasta nie
            znaczy że od razu musimy kopiować każdą głupotę.

            Ciekawe co bys mowił gdyby to tobie wybudowali spalarnie pod domem, pewnie byś
            sie cieszył z rakotwórczych wydzielin z komina.
            • Gość: truck Re: spalarnia IP: 77.116.206.* 25.07.08, 17:17
              jezoslaw, nie masz fioletowego pojęcia (o zielonym nawet nie wspomnę) :-) na
              temat spalarni. Nie nazywaj głupotą tego jak zorganizowano te sprawy na terenie
              Wiednia (to już system sprawdzony), pomieszkuję często w tym mieście, właśnie w
              okolicy spalarni i zapewniam cie że rano na samochodzie nie znajdziesz zbyt
              wiele pyłu, a w Krakowie codziennie jest go tak gruba warstwa że można pisać po
              karoserii.
            • Gość: ~woda Re: spalarnia IP: *.autocom.pl 25.07.08, 18:21
              Wiesz który kraj uznano za najbardziej czysty i ekologiczny? - Norwegię -
              sprawdź sobie ile mają na swoim terenie spalarni i ile jeszcze mają w planach.
              Tam odpady się segreguje - te co się nadają - a pozostałość się pali. W ten
              sposób mają kłopot z głowy, nie trują się składowiskami (nad którymi nie ma
              żadnej kontroli, w przeciwieństwie do spalarni w których 60% całości obiektu
              stanowi filtr) a uzyskanym ciepłem ogrzewają swoje domy.
              Ktoś tu wspomniał o spalarni wiedeńskiej. Od siebie dodam, że obok tej ładnej
              spalarni jest jeszcze szpital (jakieś 250m dalej) - to dla rozwiania Twoich fobii.
              A i jeszcze jedno, te straszne wydzieliny o których mówisz, wdychasz na co
              dzień, ale gdy przechodzisz obok domów opalanych węglem. Garstka takich domów
              truje ile wlezie. Bez filtrów.
              • Gość: Spalarni nie! Re: spalarnia IP: *.anonymouse.org 28.07.08, 15:44
                Gość portalu: ~woda napisał(a):


                > Ktoś tu wspomniał o spalarni wiedeńskiej. Od siebie dodam, że obok tej ładnej
                > spalarni jest jeszcze szpital (jakieś 250m dalej) - to dla rozwiania Twoich fob
                > ii.
                > A i jeszcze jedno, te straszne wydzieliny o których mówisz, wdychasz na co
                > dzień, ale gdy przechodzisz obok domów opalanych węglem. Garstka takich domów
                > truje ile wlezie. Bez filtrów.

                To wez sobie tę spalarnie pod dom i wdychaj dym z komina skoro to takie fajne,
                zdrowe i nieszkodliwe.

                I wierz dalej w cudowne "filtry" - nie na darmo ich producent ładuje duzo
                pieniedzy w ich marketing i PR, że jakie to zdrowe, jakie to bezpieczne - a
                niektórzy, jak widać, jeszcze sie daja na to nabrac.
    • Gość: leg spalarnia IP: *.bj.uj.edu.pl 25.07.08, 15:35
      PRZECZYTAJ www.spalarnialeg.republika.pl/
      NIE DLA SPALARNI W łĘGU !!!!!!!!
    • Gość: mouse alternatywy? IP: *.68.95.138.mielec95.tnp.pl 26.07.08, 09:42
      A mnie interesuje co usłyszę z ust uczestników okrągłego stołu. Podobno goście z
      Rybitw ostro się do niego przygotowują i mają parę sensacji. Czytałam gdzieś, że
      nieźle poznali alternatywy i przygotowują serię zarzutów pod adresem
      Majchrowskiego. Jeżeli się przed nimi obroni (a coś mi mówi, że będzie miał z
      tym problem) to ok. Pozostanie dać okolicznym mieszkańcom (pewnie Łęgowi, bo to
      będzie dla mieszkańców tańsze) tego czego chcą. Ale jak się rzeczywiście okaże,
      że ta spalarnia w przyszłości nie rozwiąże problemu, albo jeżeli będzie
      kosztować mnie zbyt wiele, albo jeżeli jakakolwiek późniejsza władza nie
      dotrzyma któregokolwiek ze zobowiązań TO SAMA PóJDę NA BARYKADY W OBRONIE TYCH
      LUDZI.
      • Gość: c i juz jakies komiteciki. IP: *.betanet.pl 29.07.08, 10:21

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka