Gość: śmierć z Grobli IP: *.2.20.195.pp.com.pl 24.07.08, 23:16 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Krakowianka Spalarnia odpadów w Łęgu lub Garbarni IP: *.chello.pl 25.07.08, 00:24 Łęg jest za blisko centrum (kiedyś to może było zadupie,ale miasto się rozrasta), kominy straszą i psują widok z każdego wyższego miejsca w Krakowie. Poza tym mieszka tam w okolicy za dużo ludzi (Dąbie, Czyżyny) i brak dróg dojazdowych - jak niby te śmieciary mają tam dojechać? Niech spalarnia powstanie gdzieś dalej od centrum, przy obwodnicy (choćby planowanej S7) gdzie jest/będzie lepszy dojazd i jest mniej osiedli mieszkaniowych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SpeX Re: Spalarnia odpadów w Łęgu lub Garbarni IP: *.lipska.net 25.07.08, 00:46 Przy łęgu na powstać tr. Ciepłownicza (III obwodnica ) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gostek Re: Spalarnia odpadów w Łęgu lub Garbarni IP: *.qumak.pl 25.07.08, 08:27 A spalarnia ma powstać na terenie elektrociepłowni! Niczego więc nie popsuje, a taka budowa jest szansą, żeby wymusić na mieście sensowny rozwój infrastruktury w okolicy. Z tego powodu jestem za spalarnią w Łęgu (mieszkam w okolicy!!!). Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość na działce Mikuły IP: *.chello.pl 25.07.08, 09:19 Wybudować na działce Mikuły w Wieliczce Odpowiedz Link Zgłoś
smiecismieci Re: a czemu nie na terenie kombinatu? - własnie 25.07.08, 10:55 uważam że brak rzetelnej informacji na temat szeroko pojetej gospodarki odpadami w mieście to jest główny problem całego projektu "spalarnia śmieci". żadna władza nie interesuje się żadnym problemem do czasu kiedy problem zamieni się w pożar którego ugaszenie będzie graniczyło z cudem, a jeszcze jak w polu widzenia pojawią się jakiekolwiek pieniądze jest tak teraz... taki budżet jaki może się pojawic przysłania im cokolwiek... niestety żyjemy w takich a nie innych warunkach... że trzeba umieć to wszystko przedstawić dla nas wszytskim... odpady nie są problemem samym w sobie problemem jest podejście nas wszytskich do tego... czy będziemy podchodzic do tego emocjonalnie czy zrozumiemy że musimy jako świat zrobic coś z zatruwaniem naszego podwórka... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ode Re: a czemu nie na terenie kombinatu? - własnie IP: *.autocom.pl 25.07.08, 19:11 Narzekając na brak rzetelnej informacji w Krakowie na temat gospodarki odpadami, nie zapomnij zajrzeć na www.ekocentrum.krakow.pl Nie widziałem drugiego takiego serwisu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :) Nie na terenie kombinatu dlatego ze to nie jest... IP: *.betanet.pl 29.07.08, 10:17 teren miasta :) Odpowiedz Link Zgłoś
robertpk W garbarni juz smierdzi.. 25.07.08, 09:53 ..wiec jesli będzie śmierdziało troche bardziej - niewiele to zmieni.. Odpowiedz Link Zgłoś
stasieczek5 Spalarnia odpadów w Łęgu lub Garbarni 25.07.08, 10:06 Na początek: nie mieszkam ani w Łęgu ani obok garbarni. Dlatego pytam - po raz kolejny - czy była rozpatrywana taka możliwość: Obecny właściciel kombinatu Mittal Acelor wyburza kolejne, niepotrzebne obiekty na swoim terenie. Są tego setki hektarów. Czy rozmawiano z właścicielem n/t odsprzedaży terenów pod spalarnie ? Za taka lokalizacją przemawia: oddalenie od osiedli i domów mieszkalnych, niezły ( a po remoncie lepszy ) dojazd, pełna infrastruktura - tzn. elektrownia, stacja uzdatniania wody i oczyszczalnia śieków, bocznica kolejowa, niedalekie składowiska odpadów typu żwir, stary beton itp. Pytam bo widzę upór przy lokalizacji - mozliwie blisko centrum miasta. Z uporem maniaka. Tyle uwag z mojej strony. Odpowiedz Link Zgłoś
smiecismieci Re: Spalarnia odpadów w Łęgu lub Garbarni 25.07.08, 10:56 swiete słowa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kkkkkkkkkkkk Re: Spalarnia odpadów w Łęgu lub Garbarni IP: *.ver.airbites.pl 25.07.08, 17:14 stasieczek5 napisał:> Obecny właściciel kombinatu Mittal Acelor wyburza kolejne, > niepotrzebne obiekty na swoim terenie. Są tego setki hektarów. > Czy rozmawiano z właścicielem n/t odsprzedaży terenów pod spalarnie ? > Za taka lokalizacją przemawia: > oddalenie od osiedli i domów mieszkalnych, niezły ( a po remoncie > lepszy ) dojazd lepszy dojazd?tylko do Bramy Głównej z Placu Centralnego Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ~woda Re: Spalarnia odpadów w Łęgu lub Garbarni IP: *.autocom.pl 25.07.08, 18:05 Dlatego blisko centrum, że spalarnia będzie produkować bardzo duże ilości ciepła. Nieekologicznym bezsensem byłoby to ciepło tracić na przesyle do oddalonych od spalarni odbiorców. A mogę Cię zapewnić, że odbiorcom takiego ciepła nie będzie garstka rozrzuconych domków a duże skupiska podłączone do sieci, które będą np. ogrzewane dzięki spalarni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KraKUS Spalarnia odpadów w Łęgu lub Garbarni IP: *.chello.pl 25.07.08, 10:57 Ta elektrownia nie będzie stała wiecznie za jakieś 30-40 lat zostanie wyburzona, a to jest jednak blisko centrum miasta. Dlatego lepiej wybudować tą spalarnie gdzieś na obrzeżach np na Rybitwach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krakowianin Re: Spalarnia odpadów w Łęgu lub Garbarni IP: 62.233.214.* 25.07.08, 12:02 Gość portalu: KraKUS napisał(a):Dlatego lepiej wybudować tą spalarnie > gdzieś na obrzeżach np na Rybitwach. A na Rybitwach ludzie nie mieszkają?. W ten sposób rozumując nigdzie się spalarni nie wybuduje, bo ludzie są wszędzie. W Wiedniu olbrzymia spalarnia ekologiczna jest w centrum miasta i swoim pięknym wyglądem (jak z bajki) dodaje uroku miastu i nikt jakoś nie narzeka, ani nie urządza pielgrzymek protestacyjnych. Jak komuś "nowomiastowemu" nie pasuje to niech wraca na wieś i cieszy się ekologią w swoim wydaniu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pikpok A dlaczego nie wybudować jej na Zabłociu albo Woli IP: *.anonymouse.org 25.07.08, 11:58 Justowskiej? Czy to sa złe lokalizacje? Albo pod domem Majchrowskiego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krakowianin Re: A dlaczego nie wybudować jej na Zabłociu albo IP: 62.233.214.* 25.07.08, 12:07 Gość portalu: Pikpok napisał(a): > Justowskiej? Czy to sa złe lokalizacje? Albo pod domem Majchrowskiego? Ta druga propozycja jest najbardziej sensowna, bo będzie ukoronowaniem dorobku a zarazem podziękowaniem i nagrodą za całokształt, szczególnie za szerzenie w centrum miasta "kultury muzycznej" po godz 22. Wdzięczny mieszkaniec. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: truck spalarnia IP: 77.119.120.* 25.07.08, 14:21 w Wiedniu jest spalarnia wybudowana w samym centrum, to prawda, ale jest jeszcze jedna i trzeba dodać że ta druga jest naprawdę w odległośći 100-150 m od najbliższych bloków mieszkalnych i sklepów. Można przyjechać i zobaczyć jak to tu funkcjonuje, bardzo sprawnie, czysto i bez stresów... p.s Dojazd do planowanej spalarni nie może chyba być zbyt odległy, bo to wpływa na koszty wywozu i spalania (ale to juz tylko moje przypuszczenie) Odpowiedz Link Zgłoś
il_pino najgorsze jest to ze kilkadziesiat smieciarek 25.07.08, 14:37 dziennie rozwali ruch w okolicy i zasmrodzi spalinami. S7 będzie w pełni za 4-5 lat ale czy to cos da jak kierowcy pojada tak aby im było wygodniej i taniej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gostek Re: najgorsze jest to ze kilkadziesiat smieciarek IP: *.qumak.pl 25.07.08, 14:55 Już się wypowiedziałem wcześniej, ale powtórzę. Głupio protestować może każdy, natomiast warto potraktować taką inwestycję jako szansę, a nie zagrożenia i wygrać przy tej okazji jak najwięcej. Mieszkam w okolicy i gdy zostanie to zrobione jak opisuję niżej jestem w 100% za! Po pierwsze trzeba poznać dokładną lakalizację. W przypadku Łegu będzie to prawdopodobnie na terenie elektrowni, więc specjalnie nie szkodzi mieszkańcom (poza tymi dosłownie kilkoma domami w bezpośrednim sąsiedztwie). Druga sprawa to drogi dojazdowe. W przypadku takiej jak wyżej lokalizacji nie powinno być problemu: wystarczy zapewnić, że dojazd będzie się odbywał wyłączenie Nowuchcka i dalej Ciepłownicza + modernizacja tego skrzyżowania w postaci wiaduktu - to wystarczy. Trzecia sprawa. Budowa spalarni jest drażliwym tematem, wymuśmy na mieść więcej inwestycji infrastrukturalnych w okolicy. Powstają tu nowe osiedla mieszkalne, a nikt nie dba o to by poprawić układ komunikacyjny. Dotyczy to nie tylko dzielnicy Czyżyny, ale również sąsiednich. Niech miasto sfinansuje przynajmniej jeden park z sprawdziwego zdarzenia w okolicy Sołtysowskiej! Niech rada dzielnicy lub komitet negocjuje, a nie mówi NIE, BO NIE! A tak to obecnie wygląda. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qwq Re: najgorsze jest to ze kilkadziesiat smieciarek IP: *.chello.pl 25.07.08, 16:11 Tak...dojazd zakorkowaną Nowohucką... Wyobrażasz tam sobie jeszcze kilkadziesiesiat smieciarek dziennie? Nawet jak wybudują Trasę Ciepłowniczą to nie zmienia to faktu, że śmieciarki będą zmuszone jeździć do Łęgu dwoma czy trzema głównymi ulicami/trasami w mieście. Wydaje mi się, że duzo lepszy będzie dojazd do Garbarni od obwodnicy S7 poprzez przedłużoną ulicę Surzyckiego - to będzie zaledwie kilkaset metrów. Poza tym budowa tego kawałka obwodnicy S7 pomiędzy węzłem Bieżanow a węzłem Rybitwy ma się zacząć już za kilka miesięcy - właśnie rozstrzygany jest przetarg na wykonawcę. Odpowiedz Link Zgłoś
jezoslaw Re: spalarnia 25.07.08, 14:49 Gość portalu: truck napisał(a): > w Wiedniu jest spalarnia wybudowana w samym centrum, to prawda, ale jest jeszcz > e > jedna i trzeba dodać że ta druga jest naprawdę w odległośći 100-150 m od > najbliższych bloków mieszkalnych i sklepów Proponuję Błonia. To gdzieś jakiś idiota wymyslił cos takiego jak spalarnia w środku miasta nie znaczy że od razu musimy kopiować każdą głupotę. Ciekawe co bys mowił gdyby to tobie wybudowali spalarnie pod domem, pewnie byś sie cieszył z rakotwórczych wydzielin z komina. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: truck Re: spalarnia IP: 77.116.206.* 25.07.08, 17:17 jezoslaw, nie masz fioletowego pojęcia (o zielonym nawet nie wspomnę) :-) na temat spalarni. Nie nazywaj głupotą tego jak zorganizowano te sprawy na terenie Wiednia (to już system sprawdzony), pomieszkuję często w tym mieście, właśnie w okolicy spalarni i zapewniam cie że rano na samochodzie nie znajdziesz zbyt wiele pyłu, a w Krakowie codziennie jest go tak gruba warstwa że można pisać po karoserii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ~woda Re: spalarnia IP: *.autocom.pl 25.07.08, 18:21 Wiesz który kraj uznano za najbardziej czysty i ekologiczny? - Norwegię - sprawdź sobie ile mają na swoim terenie spalarni i ile jeszcze mają w planach. Tam odpady się segreguje - te co się nadają - a pozostałość się pali. W ten sposób mają kłopot z głowy, nie trują się składowiskami (nad którymi nie ma żadnej kontroli, w przeciwieństwie do spalarni w których 60% całości obiektu stanowi filtr) a uzyskanym ciepłem ogrzewają swoje domy. Ktoś tu wspomniał o spalarni wiedeńskiej. Od siebie dodam, że obok tej ładnej spalarni jest jeszcze szpital (jakieś 250m dalej) - to dla rozwiania Twoich fobii. A i jeszcze jedno, te straszne wydzieliny o których mówisz, wdychasz na co dzień, ale gdy przechodzisz obok domów opalanych węglem. Garstka takich domów truje ile wlezie. Bez filtrów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Spalarni nie! Re: spalarnia IP: *.anonymouse.org 28.07.08, 15:44 Gość portalu: ~woda napisał(a): > Ktoś tu wspomniał o spalarni wiedeńskiej. Od siebie dodam, że obok tej ładnej > spalarni jest jeszcze szpital (jakieś 250m dalej) - to dla rozwiania Twoich fob > ii. > A i jeszcze jedno, te straszne wydzieliny o których mówisz, wdychasz na co > dzień, ale gdy przechodzisz obok domów opalanych węglem. Garstka takich domów > truje ile wlezie. Bez filtrów. To wez sobie tę spalarnie pod dom i wdychaj dym z komina skoro to takie fajne, zdrowe i nieszkodliwe. I wierz dalej w cudowne "filtry" - nie na darmo ich producent ładuje duzo pieniedzy w ich marketing i PR, że jakie to zdrowe, jakie to bezpieczne - a niektórzy, jak widać, jeszcze sie daja na to nabrac. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: leg spalarnia IP: *.bj.uj.edu.pl 25.07.08, 15:35 PRZECZYTAJ www.spalarnialeg.republika.pl/ NIE DLA SPALARNI W łĘGU !!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mouse alternatywy? IP: *.68.95.138.mielec95.tnp.pl 26.07.08, 09:42 A mnie interesuje co usłyszę z ust uczestników okrągłego stołu. Podobno goście z Rybitw ostro się do niego przygotowują i mają parę sensacji. Czytałam gdzieś, że nieźle poznali alternatywy i przygotowują serię zarzutów pod adresem Majchrowskiego. Jeżeli się przed nimi obroni (a coś mi mówi, że będzie miał z tym problem) to ok. Pozostanie dać okolicznym mieszkańcom (pewnie Łęgowi, bo to będzie dla mieszkańców tańsze) tego czego chcą. Ale jak się rzeczywiście okaże, że ta spalarnia w przyszłości nie rozwiąże problemu, albo jeżeli będzie kosztować mnie zbyt wiele, albo jeżeli jakakolwiek późniejsza władza nie dotrzyma któregokolwiek ze zobowiązań TO SAMA PóJDę NA BARYKADY W OBRONIE TYCH LUDZI. Odpowiedz Link Zgłoś