Gość: Stępniak IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 23.07.02, 21:49 Ostatnio usłyszałam taką opinię i ciekawa jestem co na ten temat sądzicie. Dla mnie to niedorzeczne jak chodzenie do jednego pubu może być uznawane za snobizm, a do drugiego - nie. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ixtlilto Re: Czy chodzenie do Kaliskiej to snobizm? 23.07.02, 21:59 Heh.. ktoś czytał przewodnik NEWSWEEK'a :) swoją drogą- nie podobało mi się to co zostało napisane o Łodzi, wygląda to tak jakby w Łodzi była tylko KALISKA i same snoby... a to nie jest prawdą... zkoda, że opisali tylko te kluby i nawet nie wspomnieli o ogromej różnorodności innych lokali.. i wyszło, że w Łodzi nie dośc, że snoby to jeszcze tylko house'owej muzyki słychają i mają kluby na karty klubowe... No i pytanie: gdize jest miejsce zbiórek?? "na murku" (tak jak podaje newsweek), na pasku czy pod Saspolem? Ixtlilto link: [ newsweek.redakcja.pl/archiwum/artykul.asp?Artykul=10045 ] Odpowiedz Link Zgłoś
ixtlilto a może tak... 23.07.02, 22:41 ixtlilto napisała: > No i pytanie: gdize jest miejsce zbiórek?? > "na murku" (tak jak podaje newsweek), na pasku czy pod Saspolem? [ newsweek.redakcja.pl/archiwum/artykul.asp?Artykul=10045 ] Wiecie co? tak mi wpadło, że jako Łodizanie- możemy napisać do Newsweeka z poprawkami do tego artykułu... Czekam więc na propozycje: jakie lokale i jakie miejsca "zbiórek" powinny zostać wymienione... (wiem, że był wątek o pubach, ale tu czekam na konktetny opis: "ten i ten pub/ klub, bo:...") Ixtlilto Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stępniak Re: a może tak... IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 23.07.02, 22:50 To jest BARDZO dobry pomysł. Zastanowię się nad treścią. Odpowiedz Link Zgłoś
ixtlilto Re: a może tak... 23.07.02, 22:57 treść jest ofc wazna, jak już będizemy wiedzieli co mamy napisać, to się to ładnie skei do kupy.. ale... TRZEBA SIĘ STRESZCZAĆ, żeby sprostowanie było już w następnym wydaniu!!! moja propozycja: wszystkie te knajpki meksykańskie i inne, "klimatyczne" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stępniak Re: a może tak... IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 23.07.02, 23:17 i kawiarnia Verte! Uwielbiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stępniak verte IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 24.07.02, 02:20 a najbardziej tę małą szufladkę w stole w rogu, do której bywalcy wrzucają swoje zdjęcia, wpisy, swoje ciągi myślowe bardziej czasem zakręcone od Joyce'a, a to wszystko na: torebkach od herbaty od cukru biletach mpk i pkp wreszcie na chusteczkach. cudowne miejsce. Odpowiedz Link Zgłoś
geograf Re: a może tak... 23.07.02, 23:19 Osobiście uważam, ze nie powinno w oóle sie takich miejsc zbiórek podawać, bo jak dla mnie- to w jaki sposób scharakteryzowano "to" na Placu Komuny Paryskiej jest błędne... Przede wszystkim Saspol, Plac Komuny Paryskiej, Central II, ZUS, i inne paski i pasidła są raczej prywatne do ustalenia i raczej nie warto słuchać co inni mówia, bo sa to raczej prywatne rozmowy;) Z miejsc które mógłbym plecić (choć nie zmnam zbytnio mapy rozrywek, bom nierozrywkowy osobnik) to zapewne ta nowa meksykańska knajpka przy kinie Polonia, latynoskie COś przy Pietrynie po zachodniej stronie (nie pamiętam numeru i miejsca, ale Blenda o tym konkretnie opowiadała na meczu- takie coś z lampami powieszonymi nad całym podwórkiem:). Na pewno nie może zabraknąć pub'ów karaoke- Wall Street (Pl. Komuny Paryskiej) i Jamy Madejowej (Piotrkowska przy Pasażu Meyera)... La Strada nie jest dyskoteką, ale za to Fabryka i Cabaret są... Oczywiście o Irish Pubie zapomnieć nie wolno, jak i o sławetnej restauracji z ogródkiem dwupiętrowym;) (tak abstrachując od przewodniego tematu) Hmmm..chyba nic nie wymyślę więcej:) Ja tak tylko z pamięci wypisuję;) pozdrawiam i w pełni popieram pomysł. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stępniak Re: a może tak... IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 23.07.02, 23:23 Do Irish Pub'u mnie jeszcze nie wpuszczają ;) Odpowiedz Link Zgłoś
geograf Re: a może tak... 23.07.02, 23:39 Dodam jeszcze świetną dyskotekę/klub latynoamerykański w głębokim podwórku, po zachodniej stronie Piotrkowskiej, niedaleko Roosvelta, w tym samym budynku co duuuża kawiarenka internetowa. Nie kojarze nazwy. Ktoś pamięta?? Odpowiedz Link Zgłoś
meganka2 Re: Czy chodzenie do Kaliskiej to snobizm? 24.07.02, 09:19 ten kto stwierdził, że chodzenie do Kaliskiej to snobizm... chyba z lekka przesadził... może sam się tam źle czuje, może nie pasuje do towarzystwa, bo np. woli disco (!!!:-).... nie wiem... bardzo jestem ciekawa umotywowania tejże smętnej wypowiedzi... Kaliska to mój ulubiony pub, gdzie można spotkać naprawdę fajowych ludzi.... ale czy jestem snobką bo chodzę tam, gdzie po prostu dobrze się czuję ??? bzdura totalna !!! a czy snobami są ludzie bywający w Cabarecie ??? tam chociaż wstęp był drogi.... snobką mogłabym się nazwać wtedy, gdy ... nie lubiłabym Kaliskiej a chodziłabym tam np. ze względu na artykuł w Newsweeku (bo modne miejsce...) albo z powodu faktu, że tam "trzeba" bywać.... bo cośtam.... niechże każdy chodzi sobie tam, gdzie mu pasuje (w jakikolwiek sposób)... na Twoim miejscu nie przejmowałabym się takimi bzdurami wypowiadanymi przez człowieka, którego już chyba nie darzę sympatią... pozdr meganka Odpowiedz Link Zgłoś
geograf Ixik- coz ripostą??:-) 24.07.02, 09:29 No to jak, piszemy?? Podaj miejsce i godzinę;)) pozdrawiam serdecznie:) Odpowiedz Link Zgłoś
ixtlilto Nico... 24.07.02, 23:27 Geo: napierw muszę wiedzieć o czym pisać... co do gdzie i kiedy... hmm już powinno być napisane... :( Odpowiedz Link Zgłoś
geograf Re: Nico... 24.07.02, 23:29 Ixik, do której nie śpisz?? do pierwszej obiecuję, ze napiszę... przesłałbym Ci, a Ty byś coś wstawiła ewentualnie, oki?? Odpowiedz Link Zgłoś
khuti Re: Czy chodzenie do Kaliskiej to snobizm? 24.07.02, 13:09 To zalezy w jakich srodowiskach. Ostatnio "cool" wsrod mlodych ludzi zrobila sie chyba Stacja. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
geograf Re: Czy chodzenie do Kaliskiej to snobizm? 24.07.02, 17:56 co to jest ta STACJA ??? Odpowiedz Link Zgłoś
khuti Re: Czy chodzenie do Kaliskiej to snobizm? 24.07.02, 18:01 Murek na parkingu za stacja benzynowa CPNu (obecnie chyba ORLENu) na Tuwima, za dawnym Tivoli (nie wiem jak sie to teraz nazywa). Murek graniczy ze skwerkiem. Najpierw miejsce spotkan "startowych" do rajdu po pubach, obecnie ze wzgledu na dobrze zaopatrzony sklep na stacji benzynowej - mily i tani lokal dla niewymagajacych. W zasiegu wzroku: West Side, Iron Horse dla zmotoryzowanych i bardzo blisko do naszej glownej ulicy tetniacej nocnym zyciem. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
geograf Re: Czy chodzenie do Kaliskiej to snobizm? 24.07.02, 19:58 To jest właśnie Plac Komuny Paryskiej;) Odpowiedz Link Zgłoś
khuti Re: Czy chodzenie do Kaliskiej to snobizm? 24.07.02, 23:11 Do licha, masz racje. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
chupacabra Re: Czy chodzenie do Kaliskiej to snobizm? 24.07.02, 19:18 zdecydowanie jestem młoda ale nigdy tam nie byłam... pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pepe Re: Czy chodzenie do Kaliskiej to snobizm? IP: *.lodz.msk.pl / 10.120.48.* 24.07.02, 13:12 eloł! Nie, chodzenie do Kaliskiej nie jest snobizmem, ale faktem jest, że jak chcesz spotkać snoba to tam znajdziesz ich tuziny o każdej porze. Wspomniany artykuł jest natomiast w ziemię wbijający swą prostotą i zwięzłością. Być może autorka wcześniej pracowała przy tworzeniu encyklopedii, ale styl encyklopedyczny w magazynie społeczno-politycznym jest drażniący i irytujący. Odpowiedz Link Zgłoś