Dodaj do ulubionych

Czy chodzenie do Kaliskiej to snobizm?

IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 23.07.02, 21:49
Ostatnio usłyszałam taką opinię i ciekawa jestem co na ten temat sądzicie.
Dla mnie to niedorzeczne jak chodzenie do jednego pubu może być uznawane za
snobizm, a do drugiego - nie.
Obserwuj wątek
    • ixtlilto Re: Czy chodzenie do Kaliskiej to snobizm? 23.07.02, 21:59
      Heh.. ktoś czytał przewodnik NEWSWEEK'a :)

      swoją drogą- nie podobało mi się to co zostało napisane o Łodzi, wygląda to tak
      jakby w Łodzi była tylko KALISKA i same snoby... a to nie jest prawdą...
      zkoda, że opisali tylko te kluby i nawet nie wspomnieli o ogromej różnorodności
      innych lokali.. i wyszło, że w Łodzi nie dośc, że snoby to jeszcze tylko
      house'owej muzyki słychają i mają kluby na karty klubowe...

      No i pytanie: gdize jest miejsce zbiórek??
      "na murku" (tak jak podaje newsweek), na pasku czy pod Saspolem?


      Ixtlilto

      link: [ newsweek.redakcja.pl/archiwum/artykul.asp?Artykul=10045 ]
      • ixtlilto a może tak... 23.07.02, 22:41
        ixtlilto napisała:

        > No i pytanie: gdize jest miejsce zbiórek??
        > "na murku" (tak jak podaje newsweek), na pasku czy pod Saspolem?
        [ newsweek.redakcja.pl/archiwum/artykul.asp?Artykul=10045 ]

        Wiecie co? tak mi wpadło, że jako Łodizanie- możemy napisać do Newsweeka z
        poprawkami do tego artykułu...
        Czekam więc na propozycje: jakie lokale i jakie miejsca "zbiórek" powinny
        zostać wymienione... (wiem, że był wątek o pubach, ale tu czekam na konktetny
        opis: "ten i ten pub/ klub, bo:...")

        Ixtlilto
        • Gość: Stępniak Re: a może tak... IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 23.07.02, 22:50
          To jest BARDZO dobry pomysł. Zastanowię się nad treścią.
          • ixtlilto Re: a może tak... 23.07.02, 22:57
            treść jest ofc wazna, jak już będizemy wiedzieli co mamy napisać, to się to
            ładnie skei do kupy.. ale... TRZEBA SIĘ STRESZCZAĆ, żeby sprostowanie było już
            w następnym wydaniu!!!

            moja propozycja:
            wszystkie te knajpki meksykańskie i inne, "klimatyczne"
            • Gość: Stępniak Re: a może tak... IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 23.07.02, 23:17
              i kawiarnia Verte! Uwielbiam.
              • Gość: Stępniak verte IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 24.07.02, 02:20
                a najbardziej tę małą szufladkę w stole w rogu, do której bywalcy wrzucają
                swoje zdjęcia, wpisy, swoje ciągi myślowe bardziej czasem zakręcone od Joyce'a,
                a to wszystko na:
                torebkach od herbaty
                od cukru
                biletach mpk
                i pkp
                wreszcie na chusteczkach. cudowne miejsce.
        • geograf Re: a może tak... 23.07.02, 23:19
          Osobiście uważam, ze nie powinno w oóle sie takich miejsc zbiórek podawać, bo jak dla mnie- to w jaki sposób scharakteryzowano "to" na Placu Komuny Paryskiej jest błędne...
          Przede wszystkim Saspol, Plac Komuny Paryskiej, Central II, ZUS, i inne paski i pasidła są raczej prywatne do ustalenia i raczej nie warto słuchać co inni mówia, bo sa to raczej prywatne rozmowy;)

          Z miejsc które mógłbym plecić (choć nie zmnam zbytnio mapy rozrywek, bom nierozrywkowy osobnik) to zapewne ta nowa meksykańska knajpka przy kinie Polonia, latynoskie COś przy Pietrynie po zachodniej stronie (nie pamiętam numeru i miejsca, ale Blenda o tym konkretnie opowiadała na meczu- takie coś z lampami powieszonymi nad całym podwórkiem:).
          Na pewno nie może zabraknąć pub'ów karaoke- Wall Street (Pl. Komuny Paryskiej) i Jamy Madejowej (Piotrkowska przy Pasażu Meyera)...
          La Strada nie jest dyskoteką, ale za to Fabryka i Cabaret są...
          Oczywiście o Irish Pubie zapomnieć nie wolno, jak i o sławetnej restauracji z ogródkiem dwupiętrowym;) (tak abstrachując od przewodniego tematu)

          Hmmm..chyba nic nie wymyślę więcej:) Ja tak tylko z pamięci wypisuję;)

          pozdrawiam i w pełni popieram pomysł.
          • Gość: Stępniak Re: a może tak... IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 23.07.02, 23:23
            Do Irish Pub'u mnie jeszcze nie wpuszczają ;)
          • geograf Re: a może tak... 23.07.02, 23:39
            Dodam jeszcze świetną dyskotekę/klub latynoamerykański w głębokim podwórku, po zachodniej stronie Piotrkowskiej, niedaleko Roosvelta, w tym samym budynku co duuuża kawiarenka internetowa.
            Nie kojarze nazwy. Ktoś pamięta??
    • meganka2 Re: Czy chodzenie do Kaliskiej to snobizm? 24.07.02, 09:19
      ten kto stwierdził, że chodzenie do Kaliskiej to snobizm... chyba z lekka
      przesadził... może sam się tam źle czuje, może nie pasuje do towarzystwa, bo
      np. woli disco (!!!:-).... nie wiem...
      bardzo jestem ciekawa umotywowania tejże smętnej wypowiedzi...
      Kaliska to mój ulubiony pub, gdzie można spotkać naprawdę fajowych ludzi....
      ale czy jestem snobką bo chodzę tam, gdzie po prostu dobrze się czuję ???
      bzdura totalna !!!
      a czy snobami są ludzie bywający w Cabarecie ??? tam chociaż wstęp był
      drogi....
      snobką mogłabym się nazwać wtedy, gdy ... nie lubiłabym Kaliskiej a chodziłabym
      tam np. ze względu na artykuł w Newsweeku (bo modne miejsce...) albo z powodu
      faktu, że tam "trzeba" bywać.... bo cośtam....

      niechże każdy chodzi sobie tam, gdzie mu pasuje (w jakikolwiek sposób)...
      na Twoim miejscu nie przejmowałabym się takimi bzdurami wypowiadanymi przez
      człowieka, którego już chyba nie darzę sympatią...
      pozdr
      meganka
    • geograf Ixik- coz ripostą??:-) 24.07.02, 09:29
      No to jak, piszemy??

      Podaj miejsce i godzinę;))

      pozdrawiam serdecznie:)
      • ixtlilto Nico... 24.07.02, 23:27
        Geo: napierw muszę wiedzieć o czym pisać... co do gdzie i kiedy... hmm już
        powinno być napisane... :(
        • geograf Re: Nico... 24.07.02, 23:29
          Ixik, do której nie śpisz??
          do pierwszej obiecuję, ze napiszę...
          przesłałbym Ci, a Ty byś coś wstawiła ewentualnie, oki??
    • khuti Re: Czy chodzenie do Kaliskiej to snobizm? 24.07.02, 13:09
      To zalezy w jakich srodowiskach. Ostatnio "cool" wsrod mlodych ludzi zrobila
      sie chyba Stacja.

      Pozdrawiam
      • geograf Re: Czy chodzenie do Kaliskiej to snobizm? 24.07.02, 17:56
        co to jest ta STACJA ???
        • khuti Re: Czy chodzenie do Kaliskiej to snobizm? 24.07.02, 18:01
          Murek na parkingu za stacja benzynowa CPNu (obecnie chyba ORLENu) na Tuwima, za
          dawnym Tivoli (nie wiem jak sie to teraz nazywa). Murek graniczy ze skwerkiem.
          Najpierw miejsce spotkan "startowych" do rajdu po pubach, obecnie ze wzgledu na
          dobrze zaopatrzony sklep na stacji benzynowej - mily i tani lokal dla
          niewymagajacych. W zasiegu wzroku: West Side, Iron Horse dla zmotoryzowanych i
          bardzo blisko do naszej glownej ulicy tetniacej nocnym zyciem.

          Pozdrawiam
          • geograf Re: Czy chodzenie do Kaliskiej to snobizm? 24.07.02, 19:58
            To jest właśnie Plac Komuny Paryskiej;)
            • khuti Re: Czy chodzenie do Kaliskiej to snobizm? 24.07.02, 23:11
              Do licha, masz racje.

              Pozdrawiam
      • chupacabra Re: Czy chodzenie do Kaliskiej to snobizm? 24.07.02, 19:18
        zdecydowanie jestem młoda ale nigdy tam nie byłam... pozdrawiam.
    • Gość: pepe Re: Czy chodzenie do Kaliskiej to snobizm? IP: *.lodz.msk.pl / 10.120.48.* 24.07.02, 13:12
      eloł!

      Nie, chodzenie do Kaliskiej nie jest snobizmem, ale faktem jest, że jak chcesz
      spotkać snoba to tam znajdziesz ich tuziny o każdej porze.

      Wspomniany artykuł jest natomiast w ziemię wbijający swą prostotą i
      zwięzłością. Być może autorka wcześniej pracowała przy tworzeniu encyklopedii,
      ale styl encyklopedyczny w magazynie społeczno-politycznym jest drażniący i
      irytujący.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka