Gość: , IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 13.12.02, 12:29 www.lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/232970.html Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
maxxman Re: Łódź - Warszawa 13.12.02, 15:11 Przecież w Polsce jest już CMK na której można rozwijac 200 km/h a miejscami nawet ciut więcej, ale nie mamy taboru który mógłby taką prędkośc rozwijać i nie mamy kasy na parę dodatkowych zakupów które zwiększyłyby bezpieczeństwo jazdy po CMK z tą prędkością, więc wybaczcie, ale realną perspektywę wybudowania miedzy naszymi miastami superszybkiej linii między bajki wkładam. Odpowiedz Link Zgłoś
michal.ch Re: Łódź - Warszawa 13.12.02, 15:18 Rekord na CMK to około 265km/h (teraz dokładnie nie pamiętam; musiałbym zerknąć w "źródło tekstowe"). Odpowiedz Link Zgłoś
maxxman Re: Łódź - Warszawa 14.12.02, 23:23 Tak, ok. 265 km/h osiągnęło kiedyś tam Pendolino ale co ciekawe trzy lata temu skład doświadczalny lokomotywa EU 11 + wagon osiągnęły na krótkim odcinku prędkość 250 km/h. Dodam tylko, że obecnie IC jeżdżą po CMK max 160 km/h. Odpowiedz Link Zgłoś
michal.ch Re: Łódź - Warszawa 13.12.02, 15:12 Wygląda na to, że przez Łódź będzie krócej. Przez Opoczno robi się niepotrzebny objazd, w dodatku przez słabo zaludnione tereny. Ciekawi mnie tylko jak oni chcą sie przebić przez miasto. Zrobią tunel jak w Warszawie, czy funkcję dw. Fabrycznego przejmie nowa stacja wybudowana Widzewie i pociągi pojadą dookoła Łodzi trasą obwodową? Odpowiedz Link Zgłoś
geograf Re: Łódź - Warszawa 13.12.02, 23:36 obstawiałbym albo przez Łódź-Chojny, albo przez Łódź-Kaliską... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: flip Re: Łódź - Warszawa IP: *.p.lodz.pl 13.12.02, 19:17 "Poza tym dla UE istotniejsze są już realizowane dwa korytarze kolejowe wschód – zachód (Kunowice – Poznań – Warszawa – Terespol oraz Zgorzelec – Wrocław – Katowice – Kraków – Medyka) i na nie wykłada pieniądze." Jest to glupota, jakich malo. Kolej do Wroclawia na znacznej dlugosci moglaby byc rowniez koleja Berlin-Moskwa. Przez Lodz, oczywiscie. Odpowiedz Link Zgłoś
maxxman Re: Łódź - Warszawa 14.12.02, 16:17 Nie ma sensu linia Berlin-Wrocław bo cały wysiłek skupia się na linii Berlin- Poznań i to ma sens, a my musimy tak działać by odcinek Poznań-Warszawa biegł przez Łódź. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: flip Re: Łódź - Warszawa IP: *.p.lodz.pl 15.12.02, 16:21 Co prosze? Jaki Berlin-Wroclaw? Ja napisalem, ze na dlugim odcinku linia Warszawa-Berlin moglaby pokrywac sie z linia Warszawa-Wroclaw. Przy zdwojonym ruchu warto by bylo wykosztowac sie na przekroczenie Lodzi. Walka o magistrale Warszawa-Wroclaw (o ktorej byla mowa) ma znacznie wiekszy sens, jesliby sie powiedzialo, ze jest to jednoczesnie magistrala WZ na polowie dlugosci. Odpowiedz Link Zgłoś