Dodaj do ulubionych

Cityrunner a Walter Janke

17.01.02, 21:25
No właśnie. Widzę to już oczami wyobraźni. Szybki (bardzo) tramwaj podjeżdża do
skrzyżowania z Waltera Janke. Zwalnia bo widzi nadjeżdżający samochód. Kierowca
samochodu niestety nie jeździ tą trasą codziennie i nie jest pewien czy
rzeczywiście ma pierwszeństwo - zwalnia. Cityrunner widząc zwalniający zamochód
przystaje. Czeka aż kierowca z prędkością 20 km/h przejedzie przed jego nosem.
Niestety samochód został już dogoniony przez cały tabun stalowych rumaków.
Citek ma pół minuty postoju. Dobra - droga wolna. Citek gwałtownie przyśpiesza,
by za 25 metrów ponownie się zatrzymać. No cóż widać nietutejsi kierowcy jeżdżą
także w drugą stronę. Jednakże niestety Citek przejechał 25 metrów, a sam ma
długość 30 metrów. Pięć metrów Citka zostało na poprzednim pasie. Pas jest w
połowie zablokowany. Nieważne. Jeszcze tylko pół minuty postoju i szybki
tramwaj pomknie dalej.

A wystarczy zamienić znaki...

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: Paweł Re: Cityrunner a Walter Janke IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 17.01.02, 21:30
      albo postawić światła dające pierwszeństwo tramwajom
      • Gość: arkus Re: Cityrunner a Walter Janke IP: *.tvsat364.lodz.pl 18.01.02, 00:42
        Jestem pod wrażeniem tak nowatorskiego pomysłu. Teraz tylko roczna procedura
        przygotowawcza, analiza komisji, głosowanie półjawne rady miasta, okres
        karencji i juz w 2005 zmiana znaków zostanie dokonana! Nie ma to jak inicjatywa
        oddolna.
        • Gość: Pietja Re: Cityrunner a Walter Janke IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 18.01.02, 18:26
          Ehhh...
          Trochę optymizmu!!!

          Jakby co zrobimy znak i go postawimy. Zanim ktoś się z władz o tym dowie to już
          dopiero nasze wnuczki będą robiły drugi.

          Takie są plusy kiepskiej władzy. :))
          • Gość: Ja Re: Cityrunner a Walter Janke IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 18.01.02, 19:11
            Po co robić, znaki są, wystarczy je tylko zamienić.
            A swoją drogą to przecież 805 blokuje tyłem dwa pasy, to Cityrunner zastawi
            chyba całą jezdnię.
            Obawiam się, że Cityrunner polegnie z panami Janke i Witosem (bo przecież to
            fantazyjne skrzyżowani nosi nazwę "rondo(albo plac?) W. Witosa".)
            • michal.ch Re: Cityrunner a Walter Janke 18.01.02, 19:50
              Spokojnie. Wszędzie ma być sygnalizacja z pierwszeństwem dla tramwaju. Takie są
              plany. Pozostaje poczekać tylko na ich realizację... A to już inna historia ale
              nie popadajmy od razu w skrajny pesymizm :-)
    • Gość: rafgeo Re: Cityrunner a Walter Janke IP: 172.16.69.* 25.03.02, 18:50
      Citek ma wyruszyć na trasę za kilka dni (oby wreszcie okazało sie to prawdą) a
      na skrzyżowaniu z Waltera nihil novi. Mówi się o planach zmiany organizacji
      ruchu na skrzyżowaniu Piłsudskiego z Przędzalnianą, a o dzielnym Walterze nikt
      nie pamięta. A chyba uzyskanie pierwszeństwa przez tramwaj w tym miejscu jest
      konieczne nie tylko ze względu na Citka, który blokowałby prawie trzy pasy
      ruchu, ale również ze względu na zbyt duży animusz kierowców. Ostatnio miały
      tam miejsce dwa dosyć poważne wypadki i zmuszenie kierowców do zwalniania chyba
      byłoby całkiem rozsądnym posunięciem.
      • Gość: flip Re: Cityrunner a Walter Janke IP: *.p.lodz.pl 25.03.02, 19:34
        A nie mowilem??
      • Gość: Michał Re: Cityrunner a Walter Janke IP: *.retsat1.com.pl 27.03.02, 22:22
        Gość portalu: rafgeo napisał(a):

        > Mówi się o planach zmiany organizacji
        > ruchu na skrzyżowaniu Piłsudskiego z Przędzalnianą, a o dzielnym Walterze nikt
        > nie pamięta.
        >[...]

        A skąd te informacje, że nikt nie pamięta? Ja słyszałem, że pamiętają ci, którzy
        powinni.

        • Gość: rafgeo Re: Cityrunner a Walter Janke IP: 172.16.102.* 27.03.02, 23:08
          Czyżby jutro znaki miały zmienić ustawienie??
          • Gość: Ja Re: Cityrunner a Walter Janke IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 28.03.02, 20:36
            Jeśli nawet, to nie zmieniły (patrz wątek "Premiera...").
    • geograf Re: Cityrunner a Walter Janke 29.03.02, 15:28
      Rzeczywiście tam jest z Citkiem problem...
      Ale jak ja jechałem nie było go:)))
      Panowie i Panie (albo na odrót;) kierowcy rozPASZCZAli się na widok Citka i ustepowali mu drogi:)))

      pozdrawiam:))
      Czy ktoś wie o jakiś ewentualnych zmianach w tamtym miejscu???
      • Gość: Michał Re: Cityrunner a Walter Janke IP: *.retsat1.com.pl 29.03.02, 16:21
        geograf napisał(a):

        > [...]
        > Czy ktoś wie o jakiś ewentualnych zmianach w tamtym miejscu???

        Tak.

        • Gość: mch Re: Cityrunner a Walter Janke IP: *.pai.net.pl 29.03.02, 16:24
          No to wal. Nie lubimy jak ktoś nas trzyma w niepewności.

          Tam ponoć mają zrobić sygnalizację. To wszystko, co mogę powiedzieć w tej
          sprawie.
        • geograf Re: Cityrunner a Walter Janke 29.03.02, 16:25
          prosimy o pikantne szczegóły...........

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka