Dodaj do ulubionych

Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek

IP: 91.104.86.* 25.02.10, 19:50
Panie Tomku prosze wyjac z formaliny ten wiezowiec,teraz to leci.Po
wiezowcach,tramwaje a dopiero po tramwajach lotnisko.Aha wskoczyly
juz parkometry to niedlugo poleci parking przy Starym Miescie
Obserwuj wątek
    • Gość: newas Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.olsztyn.mm.pl 25.02.10, 19:53
      Miejmy nadzieję, że w następnej kadencji Pana Kotasa już nie
      zobaczymy na salonach politycznych, a ujrzymy w roli trenera
      młodzieżowej drużyny koszykówki. Brak wiedzy, dyletancwto,
      bezsensowny upór jest przeważająca cechą niektórych "urzędników".
      Najgorsze jest to, że brak jest odpowiedzialości ekonomicznej za
      niecelowe, z góry wiadome trefne "inwestycje". Lotnisko jest
      potrzebne tam gdzie mieszkają ludzie, toć truizm, czyli 177 tys
      mieszkańców Olsztyna i 120 tys mieszkańców powiatu olsztyńskiego,
      będzie miało większy z niego pożytek, niż 26 tys mieszkańców
      pięknego Szczytna.
      • Gość: Sponsor Masz coś do koszykarzy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.10, 23:58
        > Miejmy nadzieję, że w następnej kadencji Pana Kotasa już nie
        > zobaczymy na salonach politycznych, a ujrzymy w roli trenera
        > młodzieżowej drużyny koszykówki.

        No nie, w czym ci zawiniła drużyna koszykówki? że chcesz ją tak pokarać !!!
    • Gość: pasażer Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.10, 20:35
      Jeśli nie bedzie lotniska koło Olsztynka będziemy jeżdzić do Gdańska i Modlina
      a te w Szymanach padnie z powodu bankructwa. Ostatnio czytałem plan budowy
      nowych dróg jakoś nie znalazłem drogi do Szyman.Myślę że upór Pana Marszałka
      mówi sam za siebie na kogo glosować w następnych wyborach. Myślę, że przez
      tego pana straci całe PO.
      • zzatorza Re: Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsz 25.02.10, 21:22
        > Jeśli nie bedzie lotniska koło Olsztynka będziemy jeżdzić do Gdańska i Modlina
        eeee tam... do Modlina nikt z Olsztyna nie bedzie jeżdzić...
    • Gość: allensteiner Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.olsztyn.vectranet.pl 25.02.10, 20:37
      Może szofer pana marszałka zakłada koguta i zasuwa, ile fabryka dała? To pan
      marszałek ma prawo nie wiedzieć ile się naprawdę jedzie do Szyman...
    • Gość: weganin11 Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.olsztyn.mm.pl 25.02.10, 20:48
      W Olsztynku to lotnisko dla kogo? W Gryźlinach to rozumiem , bo do Olsztyna
      blisko i taka opcja jest najlepsza.
      • Gość: antyweganin Re: Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.02.10, 21:18
        ot znów ruszyło martwe cielę ogonem... na lotnnisko w gryźlinach
        trzeba przejechać przez wieś gryźliny, przejechać tory kolejowe, to
        są same problemy. kilka kilometrów dalej pod olsztynkiem tych
        problemów nie ma... no ale czy ty byłeś w gryźlinach czy olsztynku?
        śmiem czytają twoje wypociny wątpić...
        • weganin11 Re: Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsz 26.02.10, 10:19
          Gość portalu: antyweganin napisał(a):

          > ot znów ruszyło martwe cielę ogonem... na lotnnisko w gryźlinach
          > trzeba przejechać przez wieś gryźliny, przejechać tory kolejowe, to
          > są same problemy. kilka kilometrów dalej pod olsztynkiem tych
          > problemów nie ma... no ale czy ty byłeś w gryźlinach czy olsztynku?
          > śmiem czytają twoje wypociny wątpić...
          Schowaj swoją interesowność i nienawiść do kieszeni
          Wtedy się twoje myślenie zmieni
    • Gość: b28 Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.olsztyn.mm.pl 25.02.10, 20:53
      Nie rozumie o co chodzi z Szymanami. Na pokazy lotnicze w rocznicę Grunwaldu w 1960r., z Szyman startowały dziesiątki maszyn wojskowych. Ostatnimi laty CIA woziło z Afganistanu talibów i też lotnisko w Szymanach było OK.

      Dlaczego więc samoloty pasażerskie nie mogą lądować w Szymanach i co trzeba zrobić aby lądowały?? Przecież nie potrzebujemy lotniska na dziesiątki czy setki samolotów dziennie, chodzi o kilka lotów na dzień. Cały region stracił już ponad 10 lat na debaty, efektów nie widać, zaraz skończy się kasa z UE, trzeba będzie paczki żywnościowego wysyłać do Grecji, biedne dzieci adoptować z Hiszpanii i NIGDY nie będziemy mieć lotniska.
    • Gość: -=kolg=- Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.olsztyn.mm.pl 25.02.10, 21:21
      Lotnisko w Szymanach to pomyłka !!! Brak infrastruktury i wszedzie daleko.
      Popieram Olsztynek. Popieram. Panie Protas podpadł Pan.
    • Gość: 123 Re: Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsz IP: *.olsztyn.mm.pl 25.02.10, 21:37
      Właściwie to jaki merytoryczne argumenty posiada marszałek przeciwko tej lokalizacji? bo jak na razie jest "nie, bo nie".
    • Gość: swiatowy Re: Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsz IP: 91.104.86.* 25.02.10, 21:42
      URZAD MARSZALKOWSKI PUDEL NA SMYCZY ELBLAGA-O to argumenty!
      • Gość: 123 Re: Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsz IP: *.olsztyn.mm.pl 25.02.10, 23:34
        Przeciez Nowaczyk to były Pisowiec, wieć dziwię się dlaczego ma taką pozycję w PO
    • Gość: OSTr Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.02.10, 21:46
      SZYMANY TO WIELKA POMYŁKA I SZASTANIE PUBLICZNYMI PIENIĘDZMI. DO
      SZYMAN NA PEWNO NIE BĘDĘ JEŹDZIŁ. WOLĘ DO GDAŃSKA. TO MA BYĆ
      LOTNISKO REGIONALNE A NIE DLA SZCZYTNA I OLSZTYNA.
    • drwallen gmina Olsztynek to żydzi 25.02.10, 21:49
      Ci z Olsztynka to żydzi! Co oni sobie myślą? Chcą budować lotnisko na Warmii
      zamiast na Mazurach?
      • Gość: mazurzak Re: gmina Olsztynek to żydzi IP: *.olsztyn.vectranet.pl 25.02.10, 23:52
        łehehehehe, tylko że i Szymany i Olsztynek to Mazury ;-)))
        • drwallen Re: gmina Olsztynek to żydzi 27.02.10, 17:00
          Szymany to oczywiście że Mazury, ale Olsztynek to nie Mazury - to warmia
          • Gość: zygzak Re: gmina Olsztynek to żydzi IP: 83.19.115.* 01.03.10, 11:32
            drwallen napisał:
            > Szymany to oczywiście że Mazury, ale Olsztynek to nie Mazury - to
            warmia


            Olsztynek nigdy nie leżał na Warmii.
    • Gość: gość Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.02.10, 21:50
      Nieudacznik Tomuś, który chodzi na pasku u Pampucha, popiera innych
      nieudaczników/Stegienko z Poluszczykiem/ z Olsztynka-sam tam mieszka,
      którzy przy pomocy hasła "lotnisko" chcą wygrać kolejne wybory. Do
      roboty lenie a nie tylko gadanie o lotnsku i tajemniczym inwestorze z
      300 mln Euro. Nie wierzę ,że jak goście mają taką kasę to nie mogą
      załatwić w Warszawce zgody na lotnisko.Podniecenie niepotrzebne, a
      Tomuś musi na wierszówce parę groszy zarobić.
    • Gość: kot Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.anonymouse.org 25.02.10, 21:51
      Po prostu jest już spółka Porty lotnicze Szymany, siedzi tam prezesik pewnie
      znajomy protasa, bierze kase i ot cała tajemnica. Dlaczego jeden człowiek może
      decydować gdzie ma być lotnisko??
      Zróbmy referndum, jak wyjdzie że większość jest za Olsztynkiem, czyli
      przeciwko Protasowi, to odwołać go....
    • Gość: Lukas Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.olsztyn.vectranet.pl 25.02.10, 22:02
      Szymany to logistyczna porażka dla województwa. Jaki jest sens generalnego
      remontu przestarzałego lotniska i remontu 60 km odcinka kolejowego oraz
      drogowego z Olsztyna. Jeśli można wybudować od podstaw nowoczesny Port
      Lotniczy pod Olsztynkiem za podobną sumę w tym część środków mogą wyłożyć
      prywatni inwestorzy. Przy tym i tak dla województwa potrzebna jest nowa S51 na
      odcinku Olsztyn-Olsztynek, ponieważ łączy się ze strategiczną dla rozwoju
      regionu drogą S7 i S16. A jeśli chodzi o remont torów kolejowych to do
      Olsztynka jest 30 km więc o połowę mniej niż do Szczytna. Aglomeracja
      Olsztyńska(licząca około 300 tys. mieszkańców) jest naturalnym motorem
      napędowy dużej części województwa oraz stolicą która pełni określone funkcje.
      Ponad to ma znacznie lepsze połączenia drogowe i kolejowe z resztą województwa
      niż peryferyjne Szymany. Nie jestem pewien czy Szymany byłby wstanie ściągnąć
      jakiekolwiek linie lotnicze do regularnych lotów na dłuższy okres, rachunek
      ekonomiczny byłby okrutny dla tego lotniska.
      • Gość: motor napędowy Re: Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsz IP: *.olsztyn.mm.pl 25.02.10, 23:01
        Olsztyn nie tworzy aglomeracji.
        • Gość: James Re: Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsz IP: *.olsztyn.vectranet.pl 26.02.10, 10:42
          Ktoś ma nieaktualne wiadomości Olsztyn sam nie tworzy aglomeracji, ale Olsztyn z
          gminami ościennymi zaczynać tworzyć Aglomeracje Olsztyńską.
        • Gość: emkej Re: Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsz IP: *.toya.net.pl 27.02.10, 20:32
          > Samorządowcy liczą, że lokalizacja tuż
          > przy drogach krajowych "7" i "51" okaże
          > się na tyle atrakcyjna, żeby przyciągnąć
          > inwestorów.
          Jakich inwestorów? Nikt nie zainwestuje w budowę lotniska, które obsługiwać będzie max. kilka lotów dziennie. Kilka lotów "prawdziwych" tanich linii jak Ryanair, które latają z "łączki na łączką" wykorzystując regionalne, drugo- lub trzeciorzędne lotniska. W dodatku takie linie lotnicze rządają jak najniższych opłat lotniczych za opłaty lotniskowe (zatem na czym zarabiać?) oraz marketingowych od portu lotniczego i regionu za to, że w ogóle operują. Firmy inwestujące w lotniska wiedzą o tym i nie będą uważać Szyman ani lotniska koło Olsztyna za dobrą inwestycję. Bo nią nie będą. Jeśli te lotniska zaczną działać komercyjne to za pieniądze podatników.

          ---
          mojeprzeloty.pl - tradycyjne i tanie linie lotnicze w Polsce, Europie i na świecie
          • Gość: Biznesmen Olsztyn Problem Olsztyna ---> Pan Jacuś IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.10, 23:42
            > Jakich inwestorów? Nikt nie zainwestuje w budowę lotniska

            Chyba ktoś jest tutaj źle poinformowany co najmniej od 2006r prywatny
            inwestor chce w Wilkowie wybudować lotnisko ze swoich własnych środków
            ,
            niestety w interesie kilku prominentów z Olsztyna oraz żyda z dwoma paszportami
            jest to by w Szymanach utopić jak najwięcej pieniędzy, a budowie lotniska pod
            Olsztynkiem ukręcić łeb.

            Tekst linka

            Tekst
            linka


            Tekst
            linka


            Tekst
            linka
    • Gość: Em Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.olsztyn.vectranet.pl 25.02.10, 22:56
      Jedno jest pewne, lotnisko w Szymanach to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
      Szkoda jednak, że przy tej okazji zupełnie nikt nie pamięta o istniejącym,
      choć nieczynnym, lotnisku w Ornecie. Jest tam betonowy pas startowy o długości
      około 2 km. Orneta leży 50 km od Olsztyna (177 tys mk) i od Elbląga (126 tys.
      mk), co daje razem 300 tysięcy potencjalnych klientów portu tylko z tych
      miast. Czy ktoś kiedyś rozważał te lokalizacje? Czy robił stosowne analizy?
      • Gość: xa Re: Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsz IP: *.ip.netia.com.pl 25.02.10, 23:10
        Bydgoszcz i Toruń z przyległościami i dobrą komunikacją to 700
        tysięcy ludzi a lotnisko pada. Jaki sens w Olsztynie i okolicach?
        Nie lepiej tę samą kasę na lepsze drogi i PKP z sensownymi
        połączeniami nawet poza granicę województwa?
        • Gość: olsztyniak Re: Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsz IP: 91.104.86.* 25.02.10, 23:16
          Rzeszow 150 tys. plus przylaczone wsie i inwentarz i lotnisko
          rozkwita
        • Gość: jk Re: Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.02.10, 23:19
          Mój kolega z Bydgoszczy lata z Poznania, bo ma blisko i częste loty.
          Ale Rzeszów już się rozwija i ma podobne uwarunkowania do
          Olsztyna.Natomiast Szymany to 100% porażki porównując to np.
          BYdgoszczy.
    • Gość: karamba Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.02.10, 22:57
      Nawet IKEA nie chce inwestować w Szymanach!!!
      Panie Marszałku! Proszę zauważyć , że najlepsi inwestorzy na świecie
      opierają się na 3 zasadach:
      1.Lokalizacja
      2.Lokalizacja
      3.Lokalizacja
    • Gość: Olsztynek Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.olsztyn.mm.pl 25.02.10, 23:48
      Panie Marszałku! Apeluje o rozsądek. Lotnisko w Szymanach to błąd. Daleko od
      szosy, nigdy nie ma szans stać się prawdziwie regionalnym portem, bo nie ma
      infrastuktury. Olsztynek leży przy S7, a jak się połączy z Olsztynem S51 to
      dojazd będzie idealny. A do Szczytna nigdy nie powstanie dwupasmówka, a drogi
      kręte nie zostaną nagle naprostowane!! Rozwagi!!!
    • Gość: JoteS Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.10, 00:44
      Zdumiewające. Jest prowokowana następna dyskusja na temat lotniska
      regionalnego. Informacje jakie są nam przekazywane są relacją o
      zaangażowaniu decydentów. Nic więcej. Niestety nie po raz pierwszy
      w artykułach prasowych pomija się jakże istotną informację, czy
      dla tych wariantów lokalizacji lotniska regionalnego (Szymany,
      Olsztynek i Wilkowo) sporządzono studium wykonalności lub
      przynajmniej jego element, analizę efektywności przedsięwzięcia.
      Przypomnę, że opracowanie takie przedstawia uzasadnienie
      najkorzystniejszej (z tych trzech wariantów) lokalizacji i
      realizacji projektu. Opracowanie te powinno być podstawowym
      dokumentem w kwalifikacji projektu do finansowania z funduszy
      unijnych. Z tego opracowania można byłoby dowiedzieć się jakie
      nakłady finansowe należy ponieść dla każdego z trzech wariantów by
      osiągnąć zamierzony cel. Jeśli takich danych nie ma a przedstawiona
      w artykule wiedza decydentów jest prawdziwa to niestety ... robi
      się coraz smutniej.
    • Gość: J23 Problem z Marszałkiem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.02.10, 01:34
      Lotnisko w Wilkowie koło Olsztynka to bardzo dobre rozwiązanie, wejdźcie na
      google maps wpiszcie olsztynek, droga nr.51 będzie szła prosto od Gryźlin do
      ronda które będzie się znajdowało zaraz za Sudwą, do tegoż ronda będą
      dochodzić drogi nr.7 Olsztynek-Gdańsk Olsztynek-Warszawa. W ten sposób drogi
      się nieco wyprostują, drogi nr.7 Warszawa-Elbląg oraz nr.51
      Olsztynek-Tomaszkowo będą dwupasmowe, za Tomaszkowem ma być obwodnica
      Olsztyna. Lotnisko w Wilkowie ma być niedaleko ronda za Sudwą a jego pas
      startowy ma biec równolegle z drogą nr.51. Niestety budowa lotniska w Wilkowie
      jest cały czas blokowana przez jednego jedynego człowieka który nazywa się Pan
      Jacek Protas. Żeby dowiedzieć się trochę o panu Jacku wystarczyło mi 5
      minut googlowania:

      Tekst
      linka


      Tekst
      linka


      Tekst
      linka


      Tekst linka
      • Gość: Drogowiec Re: Problem z Marszałkiem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.03.10, 10:27
        Przydało by się by feldmarszałek w końcu przestał sabotować budowę lotniska w
        Olsztynku,
        by mogła ona wreszcie ruszyć razem z przebudową drogi nr 51.
        Aktualna mapa budowanych dróg
        Tekst linka
        • Gość: Drogowiec Re: Problem z Marszałkiem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.03.10, 10:57
          Dla porównania lokalizacja lotniska w Szymanach.


          Tekst
          linka
    • Gość: jar Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.olsztyn.vectranet.pl 26.02.10, 09:11
      Olsztynek,tylko Olsztynek.Ale mam wrażenie ,że nasi wszechwiedzący
      urzędnicy co dla województwa najlepsze" nawet nie przeczytają tych
      wypowiedzi.Bo i po co.Lepiej ładować pieniądze w Szymany i spółki z
      Szymanami związane.A że jest deficyt! Przecież to nie są ich
      prywatne. pieniądze
    • Gość: mruczek Marszałek ma racje - lotnisko potrzebne jest teraz IP: *.dip.t-dialin.net 26.02.10, 09:24
      jakis dziwny nawal krytycznych komentarzy wobec Szyman.
      Taki jest wlasnie ten zypyzialy Olsztyn!

      Region nie jest i nie bedzie nigdy aglomeracja. Tu chodzi jedynie o
      lotnisko regionalne(zeby nie powiedziec prowincjonalne).
      Ilez tu naraz fachowcow od inwestycji.

      W Szymanach potrzebna jest juz tylko "kosmetyka" i poprawa dojazdu.
      Gdyby komus na tym zalezalo - za rok moglo by to lotnisko juz
      funkcjonowac wg aktualnych norm.

      Droga nr 7 i dojazd z niej do Olsztyna od lat sa przeladowane.
      Ilosc wypadow smiertelnych w obszarze dojazdu do
      waszej "Lokalizacji" pod Olsztynkiem nie jest zadnym atutem na plus.
      Co innego, gdyby te dojazdy byly autostradami.
      A budowanie nowego lotniska w polu to powrot gierkowszczyzny. Takie
      chciejstwo na wyrost.
      Marszalek wiec ma racje: Lepszy wrobel w garsci niz golab na dachu.

      Teraz pare razy do roku przylecial bym z Niemiec do Szyman.
      Za 10 lat bede na emeryturze, a wtedy bede mial dosc czasu by wybrac
      sie na wycieczke autokarowa. I lotniska nie bede potrzebowal.
    • Gość: Tinky Winky Region to nie tylko Olsztyn IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 26.02.10, 10:05
      Region to nie tylko Olsztyn i należy o tym pamiętać. Lotnisko w
      Szymanach ma tę zaletę, że jest położone centrycznie i zapewnia w
      miarę równy dostęp także dla wschodniej części województwa, która
      zawsze była traktowana nieco po "macoszemu". Ten stan należy
      wreszcie zmienić.

      Tak naprawdę, jest tutaj więcej emocji, niż rzeczywistych problemów
      z tymi Szymanami. To raptem około 50 km od Olsztyna i tyle samo z
      Pisza, czy Mikołajek lub Rucianego. I o to właśnie chodzi. Podstawą
      winna być polityka zrównoważonego rozwoju. To własnie wschodnia
      część województwa ma największy potencjał turystyczny i będzie
      generowała największy ruch. Biedna i zacofana Warmia (za wyjątkiem
      Olsztyna jako swoistej enklawy) ma charakter typowo rolniczy i
      żadnych szans na przemysł, turystykę lub inne większe inwestycje.
      Lotnisko w Wilkowie to typowe lotnisko w kartoflisku, które tak
      naprawdę służyłoby wyłącznie Olsztynowi i ościennym gminom.

      Warto także wskazać, iż bez Pisza, Giżycka, Mrągowa, Mikołajek, czy
      Rucianego nie ma też Olsztyna jako stolicy województwa. Trzeba o tym
      pamiętać. Szymany to szansa dla rozwoju wschodniej części regionu,
      to szansa na poprawę infrastruktury drogowej i kolejowej (przetargi
      na remont linii kolejowej 219 już jest na stronie plk), to szansa na
      skok cywilizacyjny Mazur.

      Poza tym, cóż to znaczy około godzinny dojazd do lotniska, w
      sytuacji w której z centrum Warszawy na Okęcie taksówką jedzie się
      nieraz 1,5 godziny (z północnych dzielnic miasta nie wspominając).
      Zatem nie ta skala i nie te problemy. Do Modlina też jest około 50
      km i jakoś nikt z tego nie robi problemu. Po modernizacji linii
      kolejowej dojazd zajmie maź 50 minut, a to jest czas jak najbardziej
      optymalny.

      Olsztyn nie jest pępkiem ani świata, ani województwa i biorąc pod
      uwagę wielkość miasta, jego skromny potencjał ekonomiczny nigdy nie
      był i nigdy nie będzie znaczacym ośrodkiem turystyki, kultury,
      przemysłu, czy handlu. I nie porównujmy tutaj Bydgoszczy - miasta
      ponad 300 tysięcznego, znaczacego ośrodka przemysłowego. Olsztyn
      wypada skromnie pod względem wielkości i potencjału nawet z
      Białymstokiem, choć istotnie bez porównania Olsztyn jest miastem
      ładniejszym, lepszym do życia i bez porównania bardziej urokliwym.
      Ale to trochę mało.
      • Gość: olsztyniak100% Re: Region to nie tylko Olsztyn IP: *.olsztyn.mm.pl 26.02.10, 10:28
        Gość portalu: Tinky Winky napisał(a):

        > Region to nie tylko Olsztyn i należy o tym pamiętać. Lotnisko w
        > Szymanach ma tę zaletę, że jest położone centrycznie i zapewnia w
        > miarę równy dostęp także dla wschodniej części województwa, która
        > zawsze była traktowana nieco po "macoszemu". Ten stan należy
        > wreszcie zmienić.

        Akurat ze wschodniej części województwa, z Ełku, Gołdapi i Olecka bliżej będzie
        do nowo powstającego białostockiego lotniska w Sanikach koło Tykocina niż do
        Szyman.

        > Olsztyn
        > wypada skromnie pod względem wielkości i potencjału nawet z
        > Białymstokiem, choć istotnie bez porównania Olsztyn jest miastem
        > ładniejszym, lepszym do życia i bez porównania bardziej urokliwym.
        > Ale to trochę mało.

        Widzę, że kolega dawno nie był w Białymstoku, Olsztyn może kiedyś i był miastem
        ładniejszym, lepszym do życia i bardziej urokliwym.
        Niestety w ciągu kilku ostatnich lat Białystok wykonał ogromny skok inwestycyjny
        naprzód, w Olsztynie natomiast się dużo mówi i nic nie robi.
        Ostatnio Olsztyn został wyprzedzony nawet przez Rzeszów.
        • Gość: Tinky Winky Re: Region to nie tylko Olsztyn IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 26.02.10, 17:26
          Wschodnia częśc województwa to obszar od Kętrzyna przes Szczytno na
          wschód. To zatem nie tylko tzw. strefa EGO (Ełk Gołdap Olecko).
          Stamtąd istotnie bliżej do Białegostoku.

          Jednak serce Mazur to Ruciane Nida, Mikołajki, Giżycko, Mrągowo,
          Pisz i inne miejscowość na szlaku i obok szlaku WJM. To tu
          koncentruje się największy ruch, dlatego jestem tak gorącym
          zwolennikiem poprawy infrastruktury technicznej tej części
          województwa. Z Rucianego do Szyman to zaledwie 40 km (no może
          minimalnie więcej). Szymany są zatem rozsądnym kompromisem, bowiem
          region elbląski i tak zawsze będzie miał bliżej do Gdańska, nie
          tylko przestrzennie, ale też mentalnie.

          Elbląg zawsze był związany z Gdańskiem i będzie nadal, pomimo (moim
          zdaniem, choć jestem związany z Mazurami, bo tu jest mój dom)
          sztucznego podziału administracyjnego w tym zakresie. Wiem, o czym
          piszę, bo przez wiele lat (od 1975r) Mazury były podzielona na pół.
          Ci, co mieli więcej szczęścia znaleźli się w woj. olsztyńskim, a ci
          co mieli pecha - w suwalskim. Podział ten był sztuczny i nigdy
          mieszkańcy Mazur się z tym nie pogodzili. Nadal związani byliśmy z
          Olsztynem, choć formalnie wepchnięto nas pod suwalskiego buta. Ale
          to inny temat do dyskusji. W każdym razie teraz wszystko jest tak,
          jak być powinno, brakuje tylko dobrej infrastruktury, a i różnorakie
          grupy lobbystów próbują torpedować konieczne inwestycje. Ale damy
          radę!

          Pozdrawiam :)
      • Gość: gogo Re: Region to nie tylko Olsztyn IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.02.10, 11:19
        Twinki dlaczego wydajesz osąd "Olsztyn nigdy nie będzie" jasnowidz jesteś?,
        rzeczywiście nie będzie jak lotnisko będzie w Szymanach, a ekspresówka do nie
        czynnego przejścia granicznego w Grzechotkach i o to właśnie walczymy nie o
        stolicę WM w Elblągu tylko w Olsztynie to tu przebiega strategiczna dla Litwy
        Łotwy i Estonii droga nr 16 i droga na południe z DZIAŁAJĄCEGO dużego przejścia
        w Bezledach!
    • Gość: AC Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: 212.160.172.* 26.02.10, 11:43
      Przepraszam, nie bardzo rozumiem jaka jest istota sprawy... Czy
      północna część ulicy Sielskiej w Olsztynie jest aż tak zabudowana
      zabytkami najwyższej klasy, że nie można tam budować? A może jest
      coś o czym nie wiem, co powoduje, że Olsztyn jest tak samo cennym
      punktem na mapach podróży jak Żywkowo, czy Borki Wielkie?
      • Gość: światowid Re: Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsz IP: *.olsztyn.mm.pl 26.02.10, 12:18
        A z tym wieżowcem to jak będzie? Bo wszyscy tylko o lotnisku i o lotnisku. A z
        wieżowca też jest dobry widok i można Olsztyn-Kochać, nie tylko z samolotu.
        Wdrapałbym się, popatrzył, pokochał.
    • Gość: smart Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.olsztyn.mm.pl 26.02.10, 12:58
      To że lotnisko zlokalizowane niedaleko Olsztyna to jedyne rozsądne rozwiązanie
      to rzecz oczywista. Mnie tylko zastanawia gdzie byli samorządowcy tak walczący
      o tę sprawę kilka lat temu gdy odbywały się konsultacje społeczne dotyczące
      realizacji lotniska w Szymanach. To był odpowiedni moment na dyskusje, a teraz
      to tylko bicie piany przed zbliżającymi się wyborami.
    • Gość: Ełczanin Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.10, 17:46
      Wolał bym aby lotnisko powstało w Szymanach, bo wtedy może wreszcie
      uruchomiono by linie kolejową Ełk-Pisz-Szczytno-Olsztyn.
      • Gość: Tinky Winky Re: Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsz IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.02.10, 15:58
        Ełczanin, masz w zupełności rację. W związku z lotniskiem już
        rozpoczęta jest procedura gruntownej modernizsacji linii 219
        olsztyn - szczytno. To nie prosta naprawa i remont, ale modernizacja
        z prawdziwego zdarzenia. Chętnych odsyłam na stronę plk.

        Lotnisko w Szymanach to także w perspektywie modernizacja dalszego
        odcinka linii 219 Szczytno - pisz - ełk. Na tym odcinku od 3 lat
        trwają prace remontowe, których efektem jest już skrócenie czasu
        przejazdu z pisza do olsztyna o ponad godzinę!!! Pracy jest jeszcze
        dużo, bo zaniedbania ogromne - kilkudziesięcioletnie, ale coś się
        dzieje. Lotnisko w Szymanach to szansa dla tej linni na nowe życie.
        A jeszcze niedawno były plany, aby ją zlikwidować. I wtedy jakoś
        dyżurne ekologiczne autorytety regionu i miłośnicy Mazur siedzieli
        cicho jak w przypadku rajdu w Mikołajkach. Ale to temat na inna
        dyskusję.

        Reasumujac, dla Mazur lotnisko w Szymanach jest szansą rozwoju
        wschodniej części województwa, tak zaniedbanej i zapomnianej przez
        kolejne lata. Teraz coś się zaczyna pozytywnego dziać w każdej
        dziedzinie, remontowane są drogi, kolej i jest szansa na nową dk nr
        16, co wreszcie pozwoli odblokować Mazury i trochę da odetchnąć
        mieszkańcom. I nie zrażajmy się grupą lobbystów o lewackim i
        anarchistycznym zacięciu i wizji świata z epoki dzieci - kwiaty. Ich
        jest niewielu, choć są głośni. A Mazury są nasze, a nie ich. A jak
        się jednemu lub drugiemu nie podoba, to zawsze można wrócić tam,
        skad się przyjechało tj. na łono m.st. Warszawy. Z korzyscią dla
        Mazur i mieszkańców

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka