Gość: swiatowy IP: 91.104.86.* 25.02.10, 19:50 Panie Tomku prosze wyjac z formaliny ten wiezowiec,teraz to leci.Po wiezowcach,tramwaje a dopiero po tramwajach lotnisko.Aha wskoczyly juz parkometry to niedlugo poleci parking przy Starym Miescie Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: newas Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.olsztyn.mm.pl 25.02.10, 19:53 Miejmy nadzieję, że w następnej kadencji Pana Kotasa już nie zobaczymy na salonach politycznych, a ujrzymy w roli trenera młodzieżowej drużyny koszykówki. Brak wiedzy, dyletancwto, bezsensowny upór jest przeważająca cechą niektórych "urzędników". Najgorsze jest to, że brak jest odpowiedzialości ekonomicznej za niecelowe, z góry wiadome trefne "inwestycje". Lotnisko jest potrzebne tam gdzie mieszkają ludzie, toć truizm, czyli 177 tys mieszkańców Olsztyna i 120 tys mieszkańców powiatu olsztyńskiego, będzie miało większy z niego pożytek, niż 26 tys mieszkańców pięknego Szczytna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sponsor Masz coś do koszykarzy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.10, 23:58 > Miejmy nadzieję, że w następnej kadencji Pana Kotasa już nie > zobaczymy na salonach politycznych, a ujrzymy w roli trenera > młodzieżowej drużyny koszykówki. No nie, w czym ci zawiniła drużyna koszykówki? że chcesz ją tak pokarać !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pasażer Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.10, 20:35 Jeśli nie bedzie lotniska koło Olsztynka będziemy jeżdzić do Gdańska i Modlina a te w Szymanach padnie z powodu bankructwa. Ostatnio czytałem plan budowy nowych dróg jakoś nie znalazłem drogi do Szyman.Myślę że upór Pana Marszałka mówi sam za siebie na kogo glosować w następnych wyborach. Myślę, że przez tego pana straci całe PO. Odpowiedz Link Zgłoś
zzatorza Re: Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsz 25.02.10, 21:22 > Jeśli nie bedzie lotniska koło Olsztynka będziemy jeżdzić do Gdańska i Modlina eeee tam... do Modlina nikt z Olsztyna nie bedzie jeżdzić... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: allensteiner Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.olsztyn.vectranet.pl 25.02.10, 20:37 Może szofer pana marszałka zakłada koguta i zasuwa, ile fabryka dała? To pan marszałek ma prawo nie wiedzieć ile się naprawdę jedzie do Szyman... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: weganin11 Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.olsztyn.mm.pl 25.02.10, 20:48 W Olsztynku to lotnisko dla kogo? W Gryźlinach to rozumiem , bo do Olsztyna blisko i taka opcja jest najlepsza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antyweganin Re: Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.02.10, 21:18 ot znów ruszyło martwe cielę ogonem... na lotnnisko w gryźlinach trzeba przejechać przez wieś gryźliny, przejechać tory kolejowe, to są same problemy. kilka kilometrów dalej pod olsztynkiem tych problemów nie ma... no ale czy ty byłeś w gryźlinach czy olsztynku? śmiem czytają twoje wypociny wątpić... Odpowiedz Link Zgłoś
weganin11 Re: Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsz 26.02.10, 10:19 Gość portalu: antyweganin napisał(a): > ot znów ruszyło martwe cielę ogonem... na lotnnisko w gryźlinach > trzeba przejechać przez wieś gryźliny, przejechać tory kolejowe, to > są same problemy. kilka kilometrów dalej pod olsztynkiem tych > problemów nie ma... no ale czy ty byłeś w gryźlinach czy olsztynku? > śmiem czytają twoje wypociny wątpić... Schowaj swoją interesowność i nienawiść do kieszeni Wtedy się twoje myślenie zmieni Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: b28 Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.olsztyn.mm.pl 25.02.10, 20:53 Nie rozumie o co chodzi z Szymanami. Na pokazy lotnicze w rocznicę Grunwaldu w 1960r., z Szyman startowały dziesiątki maszyn wojskowych. Ostatnimi laty CIA woziło z Afganistanu talibów i też lotnisko w Szymanach było OK. Dlaczego więc samoloty pasażerskie nie mogą lądować w Szymanach i co trzeba zrobić aby lądowały?? Przecież nie potrzebujemy lotniska na dziesiątki czy setki samolotów dziennie, chodzi o kilka lotów na dzień. Cały region stracił już ponad 10 lat na debaty, efektów nie widać, zaraz skończy się kasa z UE, trzeba będzie paczki żywnościowego wysyłać do Grecji, biedne dzieci adoptować z Hiszpanii i NIGDY nie będziemy mieć lotniska. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: -=kolg=- Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.olsztyn.mm.pl 25.02.10, 21:21 Lotnisko w Szymanach to pomyłka !!! Brak infrastruktury i wszedzie daleko. Popieram Olsztynek. Popieram. Panie Protas podpadł Pan. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 123 Re: Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsz IP: *.olsztyn.mm.pl 25.02.10, 21:37 Właściwie to jaki merytoryczne argumenty posiada marszałek przeciwko tej lokalizacji? bo jak na razie jest "nie, bo nie". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: swiatowy Re: Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsz IP: 91.104.86.* 25.02.10, 21:42 URZAD MARSZALKOWSKI PUDEL NA SMYCZY ELBLAGA-O to argumenty! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 123 Re: Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsz IP: *.olsztyn.mm.pl 25.02.10, 23:34 Przeciez Nowaczyk to były Pisowiec, wieć dziwię się dlaczego ma taką pozycję w PO Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: OSTr Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.02.10, 21:46 SZYMANY TO WIELKA POMYŁKA I SZASTANIE PUBLICZNYMI PIENIĘDZMI. DO SZYMAN NA PEWNO NIE BĘDĘ JEŹDZIŁ. WOLĘ DO GDAŃSKA. TO MA BYĆ LOTNISKO REGIONALNE A NIE DLA SZCZYTNA I OLSZTYNA. Odpowiedz Link Zgłoś
drwallen gmina Olsztynek to żydzi 25.02.10, 21:49 Ci z Olsztynka to żydzi! Co oni sobie myślą? Chcą budować lotnisko na Warmii zamiast na Mazurach? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mazurzak Re: gmina Olsztynek to żydzi IP: *.olsztyn.vectranet.pl 25.02.10, 23:52 łehehehehe, tylko że i Szymany i Olsztynek to Mazury ;-))) Odpowiedz Link Zgłoś
drwallen Re: gmina Olsztynek to żydzi 27.02.10, 17:00 Szymany to oczywiście że Mazury, ale Olsztynek to nie Mazury - to warmia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zygzak Re: gmina Olsztynek to żydzi IP: 83.19.115.* 01.03.10, 11:32 drwallen napisał: > Szymany to oczywiście że Mazury, ale Olsztynek to nie Mazury - to warmia Olsztynek nigdy nie leżał na Warmii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.02.10, 21:50 Nieudacznik Tomuś, który chodzi na pasku u Pampucha, popiera innych nieudaczników/Stegienko z Poluszczykiem/ z Olsztynka-sam tam mieszka, którzy przy pomocy hasła "lotnisko" chcą wygrać kolejne wybory. Do roboty lenie a nie tylko gadanie o lotnsku i tajemniczym inwestorze z 300 mln Euro. Nie wierzę ,że jak goście mają taką kasę to nie mogą załatwić w Warszawce zgody na lotnisko.Podniecenie niepotrzebne, a Tomuś musi na wierszówce parę groszy zarobić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kot Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.anonymouse.org 25.02.10, 21:51 Po prostu jest już spółka Porty lotnicze Szymany, siedzi tam prezesik pewnie znajomy protasa, bierze kase i ot cała tajemnica. Dlaczego jeden człowiek może decydować gdzie ma być lotnisko?? Zróbmy referndum, jak wyjdzie że większość jest za Olsztynkiem, czyli przeciwko Protasowi, to odwołać go.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lukas Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.olsztyn.vectranet.pl 25.02.10, 22:02 Szymany to logistyczna porażka dla województwa. Jaki jest sens generalnego remontu przestarzałego lotniska i remontu 60 km odcinka kolejowego oraz drogowego z Olsztyna. Jeśli można wybudować od podstaw nowoczesny Port Lotniczy pod Olsztynkiem za podobną sumę w tym część środków mogą wyłożyć prywatni inwestorzy. Przy tym i tak dla województwa potrzebna jest nowa S51 na odcinku Olsztyn-Olsztynek, ponieważ łączy się ze strategiczną dla rozwoju regionu drogą S7 i S16. A jeśli chodzi o remont torów kolejowych to do Olsztynka jest 30 km więc o połowę mniej niż do Szczytna. Aglomeracja Olsztyńska(licząca około 300 tys. mieszkańców) jest naturalnym motorem napędowy dużej części województwa oraz stolicą która pełni określone funkcje. Ponad to ma znacznie lepsze połączenia drogowe i kolejowe z resztą województwa niż peryferyjne Szymany. Nie jestem pewien czy Szymany byłby wstanie ściągnąć jakiekolwiek linie lotnicze do regularnych lotów na dłuższy okres, rachunek ekonomiczny byłby okrutny dla tego lotniska. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: motor napędowy Re: Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsz IP: *.olsztyn.mm.pl 25.02.10, 23:01 Olsztyn nie tworzy aglomeracji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: James Re: Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsz IP: *.olsztyn.vectranet.pl 26.02.10, 10:42 Ktoś ma nieaktualne wiadomości Olsztyn sam nie tworzy aglomeracji, ale Olsztyn z gminami ościennymi zaczynać tworzyć Aglomeracje Olsztyńską. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emkej Re: Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsz IP: *.toya.net.pl 27.02.10, 20:32 > Samorządowcy liczą, że lokalizacja tuż > przy drogach krajowych "7" i "51" okaże > się na tyle atrakcyjna, żeby przyciągnąć > inwestorów. Jakich inwestorów? Nikt nie zainwestuje w budowę lotniska, które obsługiwać będzie max. kilka lotów dziennie. Kilka lotów "prawdziwych" tanich linii jak Ryanair, które latają z "łączki na łączką" wykorzystując regionalne, drugo- lub trzeciorzędne lotniska. W dodatku takie linie lotnicze rządają jak najniższych opłat lotniczych za opłaty lotniskowe (zatem na czym zarabiać?) oraz marketingowych od portu lotniczego i regionu za to, że w ogóle operują. Firmy inwestujące w lotniska wiedzą o tym i nie będą uważać Szyman ani lotniska koło Olsztyna za dobrą inwestycję. Bo nią nie będą. Jeśli te lotniska zaczną działać komercyjne to za pieniądze podatników. --- mojeprzeloty.pl - tradycyjne i tanie linie lotnicze w Polsce, Europie i na świecie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Biznesmen Olsztyn Problem Olsztyna ---> Pan Jacuś IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.10, 23:42 > Jakich inwestorów? Nikt nie zainwestuje w budowę lotniska Chyba ktoś jest tutaj źle poinformowany co najmniej od 2006r prywatny inwestor chce w Wilkowie wybudować lotnisko ze swoich własnych środków, niestety w interesie kilku prominentów z Olsztyna oraz żyda z dwoma paszportami jest to by w Szymanach utopić jak najwięcej pieniędzy, a budowie lotniska pod Olsztynkiem ukręcić łeb. Tekst linka Tekst linka Tekst linka Tekst linka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Em Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.olsztyn.vectranet.pl 25.02.10, 22:56 Jedno jest pewne, lotnisko w Szymanach to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Szkoda jednak, że przy tej okazji zupełnie nikt nie pamięta o istniejącym, choć nieczynnym, lotnisku w Ornecie. Jest tam betonowy pas startowy o długości około 2 km. Orneta leży 50 km od Olsztyna (177 tys mk) i od Elbląga (126 tys. mk), co daje razem 300 tysięcy potencjalnych klientów portu tylko z tych miast. Czy ktoś kiedyś rozważał te lokalizacje? Czy robił stosowne analizy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xa Re: Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsz IP: *.ip.netia.com.pl 25.02.10, 23:10 Bydgoszcz i Toruń z przyległościami i dobrą komunikacją to 700 tysięcy ludzi a lotnisko pada. Jaki sens w Olsztynie i okolicach? Nie lepiej tę samą kasę na lepsze drogi i PKP z sensownymi połączeniami nawet poza granicę województwa? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olsztyniak Re: Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsz IP: 91.104.86.* 25.02.10, 23:16 Rzeszow 150 tys. plus przylaczone wsie i inwentarz i lotnisko rozkwita Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jk Re: Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.02.10, 23:19 Mój kolega z Bydgoszczy lata z Poznania, bo ma blisko i częste loty. Ale Rzeszów już się rozwija i ma podobne uwarunkowania do Olsztyna.Natomiast Szymany to 100% porażki porównując to np. BYdgoszczy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karamba Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.02.10, 22:57 Nawet IKEA nie chce inwestować w Szymanach!!! Panie Marszałku! Proszę zauważyć , że najlepsi inwestorzy na świecie opierają się na 3 zasadach: 1.Lokalizacja 2.Lokalizacja 3.Lokalizacja Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Olsztynek Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.olsztyn.mm.pl 25.02.10, 23:48 Panie Marszałku! Apeluje o rozsądek. Lotnisko w Szymanach to błąd. Daleko od szosy, nigdy nie ma szans stać się prawdziwie regionalnym portem, bo nie ma infrastuktury. Olsztynek leży przy S7, a jak się połączy z Olsztynem S51 to dojazd będzie idealny. A do Szczytna nigdy nie powstanie dwupasmówka, a drogi kręte nie zostaną nagle naprostowane!! Rozwagi!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JoteS Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.10, 00:44 Zdumiewające. Jest prowokowana następna dyskusja na temat lotniska regionalnego. Informacje jakie są nam przekazywane są relacją o zaangażowaniu decydentów. Nic więcej. Niestety nie po raz pierwszy w artykułach prasowych pomija się jakże istotną informację, czy dla tych wariantów lokalizacji lotniska regionalnego (Szymany, Olsztynek i Wilkowo) sporządzono studium wykonalności lub przynajmniej jego element, analizę efektywności przedsięwzięcia. Przypomnę, że opracowanie takie przedstawia uzasadnienie najkorzystniejszej (z tych trzech wariantów) lokalizacji i realizacji projektu. Opracowanie te powinno być podstawowym dokumentem w kwalifikacji projektu do finansowania z funduszy unijnych. Z tego opracowania można byłoby dowiedzieć się jakie nakłady finansowe należy ponieść dla każdego z trzech wariantów by osiągnąć zamierzony cel. Jeśli takich danych nie ma a przedstawiona w artykule wiedza decydentów jest prawdziwa to niestety ... robi się coraz smutniej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J23 Problem z Marszałkiem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.02.10, 01:34 Lotnisko w Wilkowie koło Olsztynka to bardzo dobre rozwiązanie, wejdźcie na google maps wpiszcie olsztynek, droga nr.51 będzie szła prosto od Gryźlin do ronda które będzie się znajdowało zaraz za Sudwą, do tegoż ronda będą dochodzić drogi nr.7 Olsztynek-Gdańsk Olsztynek-Warszawa. W ten sposób drogi się nieco wyprostują, drogi nr.7 Warszawa-Elbląg oraz nr.51 Olsztynek-Tomaszkowo będą dwupasmowe, za Tomaszkowem ma być obwodnica Olsztyna. Lotnisko w Wilkowie ma być niedaleko ronda za Sudwą a jego pas startowy ma biec równolegle z drogą nr.51. Niestety budowa lotniska w Wilkowie jest cały czas blokowana przez jednego jedynego człowieka który nazywa się Pan Jacek Protas. Żeby dowiedzieć się trochę o panu Jacku wystarczyło mi 5 minut googlowania: Tekst linka Tekst linka Tekst linka Tekst linka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Drogowiec Re: Problem z Marszałkiem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.03.10, 10:27 Przydało by się by feldmarszałek w końcu przestał sabotować budowę lotniska w Olsztynku, by mogła ona wreszcie ruszyć razem z przebudową drogi nr 51. Aktualna mapa budowanych dróg Tekst linka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Drogowiec Re: Problem z Marszałkiem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.03.10, 10:57 Dla porównania lokalizacja lotniska w Szymanach. Tekst linka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jar Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.olsztyn.vectranet.pl 26.02.10, 09:11 Olsztynek,tylko Olsztynek.Ale mam wrażenie ,że nasi wszechwiedzący urzędnicy co dla województwa najlepsze" nawet nie przeczytają tych wypowiedzi.Bo i po co.Lepiej ładować pieniądze w Szymany i spółki z Szymanami związane.A że jest deficyt! Przecież to nie są ich prywatne. pieniądze Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mruczek Marszałek ma racje - lotnisko potrzebne jest teraz IP: *.dip.t-dialin.net 26.02.10, 09:24 jakis dziwny nawal krytycznych komentarzy wobec Szyman. Taki jest wlasnie ten zypyzialy Olsztyn! Region nie jest i nie bedzie nigdy aglomeracja. Tu chodzi jedynie o lotnisko regionalne(zeby nie powiedziec prowincjonalne). Ilez tu naraz fachowcow od inwestycji. W Szymanach potrzebna jest juz tylko "kosmetyka" i poprawa dojazdu. Gdyby komus na tym zalezalo - za rok moglo by to lotnisko juz funkcjonowac wg aktualnych norm. Droga nr 7 i dojazd z niej do Olsztyna od lat sa przeladowane. Ilosc wypadow smiertelnych w obszarze dojazdu do waszej "Lokalizacji" pod Olsztynkiem nie jest zadnym atutem na plus. Co innego, gdyby te dojazdy byly autostradami. A budowanie nowego lotniska w polu to powrot gierkowszczyzny. Takie chciejstwo na wyrost. Marszalek wiec ma racje: Lepszy wrobel w garsci niz golab na dachu. Teraz pare razy do roku przylecial bym z Niemiec do Szyman. Za 10 lat bede na emeryturze, a wtedy bede mial dosc czasu by wybrac sie na wycieczke autokarowa. I lotniska nie bede potrzebowal. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tinky Winky Region to nie tylko Olsztyn IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 26.02.10, 10:05 Region to nie tylko Olsztyn i należy o tym pamiętać. Lotnisko w Szymanach ma tę zaletę, że jest położone centrycznie i zapewnia w miarę równy dostęp także dla wschodniej części województwa, która zawsze była traktowana nieco po "macoszemu". Ten stan należy wreszcie zmienić. Tak naprawdę, jest tutaj więcej emocji, niż rzeczywistych problemów z tymi Szymanami. To raptem około 50 km od Olsztyna i tyle samo z Pisza, czy Mikołajek lub Rucianego. I o to właśnie chodzi. Podstawą winna być polityka zrównoważonego rozwoju. To własnie wschodnia część województwa ma największy potencjał turystyczny i będzie generowała największy ruch. Biedna i zacofana Warmia (za wyjątkiem Olsztyna jako swoistej enklawy) ma charakter typowo rolniczy i żadnych szans na przemysł, turystykę lub inne większe inwestycje. Lotnisko w Wilkowie to typowe lotnisko w kartoflisku, które tak naprawdę służyłoby wyłącznie Olsztynowi i ościennym gminom. Warto także wskazać, iż bez Pisza, Giżycka, Mrągowa, Mikołajek, czy Rucianego nie ma też Olsztyna jako stolicy województwa. Trzeba o tym pamiętać. Szymany to szansa dla rozwoju wschodniej części regionu, to szansa na poprawę infrastruktury drogowej i kolejowej (przetargi na remont linii kolejowej 219 już jest na stronie plk), to szansa na skok cywilizacyjny Mazur. Poza tym, cóż to znaczy około godzinny dojazd do lotniska, w sytuacji w której z centrum Warszawy na Okęcie taksówką jedzie się nieraz 1,5 godziny (z północnych dzielnic miasta nie wspominając). Zatem nie ta skala i nie te problemy. Do Modlina też jest około 50 km i jakoś nikt z tego nie robi problemu. Po modernizacji linii kolejowej dojazd zajmie maź 50 minut, a to jest czas jak najbardziej optymalny. Olsztyn nie jest pępkiem ani świata, ani województwa i biorąc pod uwagę wielkość miasta, jego skromny potencjał ekonomiczny nigdy nie był i nigdy nie będzie znaczacym ośrodkiem turystyki, kultury, przemysłu, czy handlu. I nie porównujmy tutaj Bydgoszczy - miasta ponad 300 tysięcznego, znaczacego ośrodka przemysłowego. Olsztyn wypada skromnie pod względem wielkości i potencjału nawet z Białymstokiem, choć istotnie bez porównania Olsztyn jest miastem ładniejszym, lepszym do życia i bez porównania bardziej urokliwym. Ale to trochę mało. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olsztyniak100% Re: Region to nie tylko Olsztyn IP: *.olsztyn.mm.pl 26.02.10, 10:28 Gość portalu: Tinky Winky napisał(a): > Region to nie tylko Olsztyn i należy o tym pamiętać. Lotnisko w > Szymanach ma tę zaletę, że jest położone centrycznie i zapewnia w > miarę równy dostęp także dla wschodniej części województwa, która > zawsze była traktowana nieco po "macoszemu". Ten stan należy > wreszcie zmienić. Akurat ze wschodniej części województwa, z Ełku, Gołdapi i Olecka bliżej będzie do nowo powstającego białostockiego lotniska w Sanikach koło Tykocina niż do Szyman. > Olsztyn > wypada skromnie pod względem wielkości i potencjału nawet z > Białymstokiem, choć istotnie bez porównania Olsztyn jest miastem > ładniejszym, lepszym do życia i bez porównania bardziej urokliwym. > Ale to trochę mało. Widzę, że kolega dawno nie był w Białymstoku, Olsztyn może kiedyś i był miastem ładniejszym, lepszym do życia i bardziej urokliwym. Niestety w ciągu kilku ostatnich lat Białystok wykonał ogromny skok inwestycyjny naprzód, w Olsztynie natomiast się dużo mówi i nic nie robi. Ostatnio Olsztyn został wyprzedzony nawet przez Rzeszów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tinky Winky Re: Region to nie tylko Olsztyn IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 26.02.10, 17:26 Wschodnia częśc województwa to obszar od Kętrzyna przes Szczytno na wschód. To zatem nie tylko tzw. strefa EGO (Ełk Gołdap Olecko). Stamtąd istotnie bliżej do Białegostoku. Jednak serce Mazur to Ruciane Nida, Mikołajki, Giżycko, Mrągowo, Pisz i inne miejscowość na szlaku i obok szlaku WJM. To tu koncentruje się największy ruch, dlatego jestem tak gorącym zwolennikiem poprawy infrastruktury technicznej tej części województwa. Z Rucianego do Szyman to zaledwie 40 km (no może minimalnie więcej). Szymany są zatem rozsądnym kompromisem, bowiem region elbląski i tak zawsze będzie miał bliżej do Gdańska, nie tylko przestrzennie, ale też mentalnie. Elbląg zawsze był związany z Gdańskiem i będzie nadal, pomimo (moim zdaniem, choć jestem związany z Mazurami, bo tu jest mój dom) sztucznego podziału administracyjnego w tym zakresie. Wiem, o czym piszę, bo przez wiele lat (od 1975r) Mazury były podzielona na pół. Ci, co mieli więcej szczęścia znaleźli się w woj. olsztyńskim, a ci co mieli pecha - w suwalskim. Podział ten był sztuczny i nigdy mieszkańcy Mazur się z tym nie pogodzili. Nadal związani byliśmy z Olsztynem, choć formalnie wepchnięto nas pod suwalskiego buta. Ale to inny temat do dyskusji. W każdym razie teraz wszystko jest tak, jak być powinno, brakuje tylko dobrej infrastruktury, a i różnorakie grupy lobbystów próbują torpedować konieczne inwestycje. Ale damy radę! Pozdrawiam :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gogo Re: Region to nie tylko Olsztyn IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.02.10, 11:19 Twinki dlaczego wydajesz osąd "Olsztyn nigdy nie będzie" jasnowidz jesteś?, rzeczywiście nie będzie jak lotnisko będzie w Szymanach, a ekspresówka do nie czynnego przejścia granicznego w Grzechotkach i o to właśnie walczymy nie o stolicę WM w Elblągu tylko w Olsztynie to tu przebiega strategiczna dla Litwy Łotwy i Estonii droga nr 16 i droga na południe z DZIAŁAJĄCEGO dużego przejścia w Bezledach! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AC Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: 212.160.172.* 26.02.10, 11:43 Przepraszam, nie bardzo rozumiem jaka jest istota sprawy... Czy północna część ulicy Sielskiej w Olsztynie jest aż tak zabudowana zabytkami najwyższej klasy, że nie można tam budować? A może jest coś o czym nie wiem, co powoduje, że Olsztyn jest tak samo cennym punktem na mapach podróży jak Żywkowo, czy Borki Wielkie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: światowid Re: Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsz IP: *.olsztyn.mm.pl 26.02.10, 12:18 A z tym wieżowcem to jak będzie? Bo wszyscy tylko o lotnisku i o lotnisku. A z wieżowca też jest dobry widok i można Olsztyn-Kochać, nie tylko z samolotu. Wdrapałbym się, popatrzył, pokochał. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: smart Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.olsztyn.mm.pl 26.02.10, 12:58 To że lotnisko zlokalizowane niedaleko Olsztyna to jedyne rozsądne rozwiązanie to rzecz oczywista. Mnie tylko zastanawia gdzie byli samorządowcy tak walczący o tę sprawę kilka lat temu gdy odbywały się konsultacje społeczne dotyczące realizacji lotniska w Szymanach. To był odpowiedni moment na dyskusje, a teraz to tylko bicie piany przed zbliżającymi się wyborami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ełczanin Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsztynek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.10, 17:46 Wolał bym aby lotnisko powstało w Szymanach, bo wtedy może wreszcie uruchomiono by linie kolejową Ełk-Pisz-Szczytno-Olsztyn. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tinky Winky Re: Marszałek woli lotnisko Szymany, a gminy Olsz IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.02.10, 15:58 Ełczanin, masz w zupełności rację. W związku z lotniskiem już rozpoczęta jest procedura gruntownej modernizsacji linii 219 olsztyn - szczytno. To nie prosta naprawa i remont, ale modernizacja z prawdziwego zdarzenia. Chętnych odsyłam na stronę plk. Lotnisko w Szymanach to także w perspektywie modernizacja dalszego odcinka linii 219 Szczytno - pisz - ełk. Na tym odcinku od 3 lat trwają prace remontowe, których efektem jest już skrócenie czasu przejazdu z pisza do olsztyna o ponad godzinę!!! Pracy jest jeszcze dużo, bo zaniedbania ogromne - kilkudziesięcioletnie, ale coś się dzieje. Lotnisko w Szymanach to szansa dla tej linni na nowe życie. A jeszcze niedawno były plany, aby ją zlikwidować. I wtedy jakoś dyżurne ekologiczne autorytety regionu i miłośnicy Mazur siedzieli cicho jak w przypadku rajdu w Mikołajkach. Ale to temat na inna dyskusję. Reasumujac, dla Mazur lotnisko w Szymanach jest szansą rozwoju wschodniej części województwa, tak zaniedbanej i zapomnianej przez kolejne lata. Teraz coś się zaczyna pozytywnego dziać w każdej dziedzinie, remontowane są drogi, kolej i jest szansa na nową dk nr 16, co wreszcie pozwoli odblokować Mazury i trochę da odetchnąć mieszkańcom. I nie zrażajmy się grupą lobbystów o lewackim i anarchistycznym zacięciu i wizji świata z epoki dzieci - kwiaty. Ich jest niewielu, choć są głośni. A Mazury są nasze, a nie ich. A jak się jednemu lub drugiemu nie podoba, to zawsze można wrócić tam, skad się przyjechało tj. na łono m.st. Warszawy. Z korzyscią dla Mazur i mieszkańców Odpowiedz Link Zgłoś