Dodaj do ulubionych

Alstom chce podwyzek

IP: *.elb.vectranet.pl 13.05.08, 17:15
www.elblag24.pl/elblag,pracownicy_alstom_po
Gwoli wyjasnienia. Klotnia jest o 153 zlote brutto, chcemy podwyzki
o 373 zlote brutto. Kondycja zakladu jest najlepsza w historii
Alstom (najwiekszy wypracowany zysk!). Chcemy byc beneficjentami
tego zysku. Nie mamy 13-nastki tylko marna premie w wysokosci 5%
rocznej podstawy wynagrodzewnia. Pracujemy po 12 godzin dziennie, a
musimy byc dostepni 24/7. Dlaczego szwajcar, czy francuz, ktory
robi dokladnie to samo, ma zarabic 4x wiecej??? To sa fakty, dlatego
pikietujemy.
Obserwuj wątek
    • Gość: ex-alstomek Re: Alstom chce podwyzek IP: *.ssp.dialog.net.pl 13.05.08, 19:50
      Nie pracuję już w Alstomie ale jestem całym sercem z Tobą.

Taki Francuzik, Szwajcar czy Polak ma załóżmy 2000 na rękę.

Tyle, że tam euro a tu złotówek... A ceny wcale nie dużo (o ile w
      ogóle...) wyższe.

Ale myślę, że podnoszenie kwestii "Alstom dobrze stoi to nam dajcie"
      nie bardzo ma rację bytu. Dlaczego? Ano dlatego, że:
      1. Jak Wam dadzą, to Alstom już tak dobrze stał nie będzie, w końcu
      to kupa kasy w sumie;
      2. Jeśli Alstom będzie pod kreską chcielibyście aby Wam Alstom
      zabrał, bo źle stoi?

Inna sprawa, żw te oferowane podwyżki to śmiech na sali... W dobrej
      prywatnej firmie magazynier zarabia c.a. tyle co inżynier w
      Alstomie. Wystarczy porównać odpowiedzialność.
      • Gość: Elbinger Re: Alstom chce podwyzek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.05.08, 20:39
        Jest dużo innych firm w Elblągu, w których sie mniej zarabia, więc jak wam się
        nie podoba to zmieńcie pracę!
        • Gość: ex-alstomek Re: Alstom chce podwyzek IP: *.ssp.dialog.net.pl 13.05.08, 20:46
          No już daaawno zmieniłem.
        • Gość: antytroll Re: Alstom chce podwyzek IP: 217.98.20.* 14.05.08, 11:22
          ty, elbinger, z twojej kieszeni im nie wypłacają, wiec zamknij dupę i dygaj
          dalej w hipermarkecie za 900 zł nieudaczniku
          • ol4 Re: Alstom chce podwyzek 14.05.08, 12:59
            elbinger pracuje w supermarkecie za 900pln ? nonono :)
          • Gość: Elbinger Re: Alstom chce podwyzek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 16:22
            ty, antytroll, przez dupę to ty się rodziłeś. Są zawody, w których zarabia się grosze i mają powód do narzekań (lekarze, strażacy, pracownicy urzędów, czy nawet twoi zamiatacze z hipermarketu)), a tobie na posadce w kotłowni alstomowskiej ciągle mało. Dostałeś palec, a chcesz całą rękę. Co za gó..ana mentalność...
            • Gość: antytroll Re: Alstom chce podwyzek IP: 217.98.20.* 14.05.08, 16:50
              A ty co? adwokat wszystkich uciśnionych i mało zarabiających? jak już mówiłem,
              nie z twoich podatków ani z twojej kieszeni te podwyżki, więc to ty schowaj
              swoja gó..ana mentalność zawistnego polaczka i nie zabieraj głosu w sprawie ,
              która ciebie personalnie nie dotyczy.
              • Gość: Elbinger Re: Alstom chce podwyzek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 19:37
                Po prostu jestem racjonalistą i śmieszą mnie takie chciwe polaczki jak ty.
                Pewnie jakby np. lekarze chcieli podwyżek to byś panikował, że to z twojej
                kieszeni, a jak tobie sie wydajesz, że mał ozarabiasz to od razu drzesz mordę
                jak pinda. Samolub!
                • Gość: antytroll Re: Alstom chce podwyzek IP: *.dialog.net.pl 14.05.08, 23:28
                  Chłopcze, pokaż mi palcem w którym miejscu napisałem ze pracuję w alstomie i
                  płaczę że mało zarabiam? A w ogóle co ty szczylu możesz wiedzieć o pracy i
                  zarabianiu na życie? Pracowałeś może w wakacje na zmywaku w irlandii albo
                  truskawki na wsi zbierałeś i wydaje ci się że wiesz wszystko o życiu? Nie
                  osłabiaj mnie witowski i sprobuj sam dobierać słownictwo zamiast wykorzystywać
                  czyjeś teksty, w końcu jesteś humanistą marny cwaniaczku. I stul już ryja, bo
                  temat ciebie jeszcze nie dotyczy, a skończysz jako nauczyciel w podrzędnym
                  gimnazjum, wtedy będziesz mógł zazdrościć tym, którzy będą zarabiać cztery razy
                  więcej od ciebie.
                  • Gość: Elbinger Re: Alstom chce podwyzek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.08, 06:43
                    > I stul już ryja,

Zamknij pałę, bo psuje się atmosfera jak coś gadasz. Sam atakujesz bez powodu
                    ludzi gó..arzu więc spodziewaj się tego samego...
                    • Gość: antytroll Re: Alstom chce podwyzek IP: *.dialog.net.pl 15.05.08, 08:37
                      Chłopcze, ojcem twoim mógłbym być, wiec określenie "gó..arz" jest nie na
                      miejscu, a jak sie wczytasz w wątek, to dostrzeżesz kto zaatakował ludzi bez
                      powodu. I nie pyskuj łukaszku, nie pyskuj. A twoje ataki śmieszny studenciku
                      spływają po mnie jak po kaczce.
                      • Gość: Elbinger Re: Alstom chce podwyzek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.08, 18:58
                        Ty, jako wielce obrońca ucieśnionych alstomowców, który potem się przyznał, że
                        sam tam nie pracuje. A mi zarzucał, że Alstom to nie moja sprawa, bo w nim nie
                        pracuję.

> twoje ataki śmieszny studenciku spływają po mnie jak po kaczce.

Widać to szczególnie po każdej twojej bulwersacji moimi postami. Musialem
                        uderzyć w samo sedno sprawy. Gorzej niż leon...
                        • Gość: antytroll Re: Alstom chce podwyzek IP: *.dialog.net.pl 15.05.08, 20:16
                          Albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, albo odwracasz kota ogonem. Nikogo
                          nie broniłem tylko skomentowałem twoją zawiść i zazdrość, nigdzie również nie
                          napisałem ze w alstomie pracuję. I nie zarzucałem ci że to nie twoja sprawa bo
                          nie pracujesz w alstomie, tylko to, że nie masz o tym pojęcia bo w życiu jeszcze
                          nigdzie nie pracowałeś. Wiec z łaski swojej nie wciskaj mi tu ciemnoty, albo
                          skup się nad tym co czytasz, może jak będziesz czytał wolniej to więcej ci do
                          łba trafi? Reszty nauczy cię życie, bo póki co to jeszcze gó.. o nim wiesz. I
                          uwierz ze nie chciałbyś doznać mojej bulwersacji, bo jak na razie to świetnie
                          sie bawię patrząc jak próbujesz znaleźć jakąkolwiek ripostę. Tyle że kiepsko ci
                          to wychodzi. A teraz wracaj do książek chłopcze, bo sesja niedługo i nie
                          zabieraj głosu w tematach o których nie masz bladego pojęcia tylko po to, żeby
                          wszyscy sobie przypomnieli ze istniejesz. I zanim cokolwiek odpiszesz,
                          przeczytaj ze 4 razy, żeby dokładnie zrozumieć, unikniesz wtedy wciskania komuś
                          ciemnoty.
                          • Gość: Elbinger Re: Alstom chce podwyzek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.08, 06:36
                            A skąd wiesz, że nigdzie nie pracuję i nie pracowałem? Jesteś jednym z tych
                            trolli internetowych, któremu wydaje się, że wiedzą wszystko o wszystkich?
                            Zgrywasz wielce doświadczonego, a jesteś zwykłym zarozumialcem. Widać życie
                            jeszcze cię mało nauczyło. Skoro nie pracujesz w Alstomie to skorzystaj ze
                            swojej wlasnej rady i nie zabieraj głosu w sprawie, która cieie nie dotyczy.
                            Krzyczysz chyba tylko po to by krzyczeć. Robisz tylko zamęt na forum i twój nick
                            ma się nijak do twego zachowania...

> I uwierz ze nie chciałbyś doznać mojej bulwersacji

Narazie znajduję ją w każdym twoim poście i świetnie się bawię przy twoich ściemach.

> nigdzie również nie napisałem ze w alstomie pracuję.

A ja nigdzie nie napisałem, że jeszcze studiuje albo, że nie pracuję. Co?
                            Myślisz, że ty możesz komuś wkręcać ciemnotę a inni tobie nie zarozumiały
                            człowieczku? Za kogo ty się uwazasz...

> przeczytaj ze 4 razy, żeby dokładnie zrozumieć, unikniesz wtedy
                            > wciskania komuściemnoty.

Dokładnie to smao tyczy się ciebie, ale tacy jak ty widzą tylko błędy u innych....
                            • Gość: antytroll Re: Alstom chce podwyzek IP: *.dialog.net.pl 16.05.08, 08:27
                              No wreszcie sie rozwinąłeś, szkoda tylko że to sama woda panie magistrze od
                              niepotrzebnych rzeczy. Zawsze wykorzystujesz wypowiedzi innych jako swoje? I nie
                              denerwuj sie tak, bo złość piękności szkodzi i cię kasia już nie będzie chciała.
                              • Gość: Alstomowiec Re: Alstom chce podwyzek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.05.08, 09:16
                                Pracuje w alstomie i nie rozumiem ciebie elbinger, co masz do nas?
                                Dostac sie tutaj jest bardzo ciezko, trzeba miec bardzo wysokie
                                kwalifikacje, albo "byc dobrze urodzony". Znac super angielski i
                                najlepiej jeszcze drugi jezyk. Skonczyc nalezy dobre studia
                                techniczne, a do tego miec doswiadczenie. Do tego praca jest tutaj
                                ciezka, stresujaca, czesto w nagodzinach - sobota, niedziela. Trzeba
                                byc pod telefonem 24/7 (nie mamy sluzobowych!). Pytanie skoro jest
                                tak zle to czemu nie zmienie pracy? Po prostu mimio wszystko lubie
                                to co robie, a jesli chodzi o Elblag lepsze warunki znalezc ciezko.
                                Inne miasto nie wchodzi w gre bo jestem lokalnym patriota.
                                • Gość: o! Re: Alstom chce podwyzek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.08, 10:29
                                  chlopie daj sobie spokoj z tym elbingerem, przeciez widac ze to
                                  jakis szczeniak co moze studiuje jakas ochrone srodowiska czy inna
                                  politologie i zal mu dupe sciska ze bedzie musial tyrac za najnizsza
                                  krajowa, bo zadnej lepszej roboty nie znajdzie
                                  • Gość: Elbinger Re: Alstom chce podwyzek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.08, 17:37
                                    Słuchaj cieciu. Studia mam już dawno za sobą, a tyram za rozsądne pieniądze i
                                    nie narzekam, więc daruj sobie te wyzudane teorie...
                                • Gość: Elbinger Re: Alstom chce podwyzek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.08, 17:35
                                  > Pytanie skoro jest
                                  > tak zle to czemu nie zmienie pracy? Po prostu mimio wszystko lubie
                                  > to co robie, a jesli chodzi o Elblag lepsze warunki znalezc ciezko.

I właśnie o taką prostą odpowiedź mi chodziło. Ale z drugiej strony z tego co mi
                                  wiadomo Alstom to już niemal "interes rodzinny" :)
                                  • Gość: alstomowiec Re: Alstom chce podwyzek IP: *.elb.vectranet.pl 16.05.08, 17:41
                                    To pochwal sie gdzie pracujesz i za jaka stawke, ze nie protestujesz
                                    i jest ci tak dobrze? Uprzedze twoja odpowiedz, inne miejsce niz
                                    Elblag nie wchodza dla mnie w gre. Patrz, lokalny patriotyzm!
                                    • Gość: o! Re: Alstom chce podwyzek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.08, 17:45
                                      nie pochwali sie bo to szczyl 24 letni z gownianymi studiami i na
                                      garnuszku u mamusi siedzi
                                      • Gość: Elbinger Re: Alstom chce podwyzek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.08, 19:01
                                        To ty się pochwal jak jesteś taki mądry!!!
                                    • Gość: Elbinger Re: Alstom chce podwyzek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.08, 18:59
                                      Też wolę Elbląg bez wględu na wszystko. Nie będę się chwalił gdzie pracuje, a
                                      już na pewno ile zarabiam - ważne, że dsotalem się tam sam, bez układów :)
                                      Zdradzę tylko, że to typowa praca za biurkiem. Alstom jakos mnie nie przekonuje.
                                      Szkoda tylko, że MAAG albo Siemens nie wypuszczają żadnych ofert pracy. Pewnie
                                      też potrzebne są tam rodzinne koneksje...
                                      • Gość: alstomowiec Re: Alstom chce podwyzek IP: *.elb.vectranet.pl 17.05.08, 08:52
                                        Oj cos sciemniasz, tylko po co i w jakim celu? "Szkoda tylko, że
                                        MAAG albo Siemens nie wypuszczają żadnych ofert pracy. Pewnie
                                        też potrzebne są tam rodzinne koneksje..." - kolejna sciema z twojej
                                        strony, albo mieskzasz w innym elblagu, moze w tym w stanie Kansas?

• Gość: Elbinger Re: Alstom chce podwyzek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.08, 09:00
                                          Mam wielu znajomych w Alstomie i wiem jak tam jest :)
                                          • Gość: alstomowiec Re: Alstom chce podwyzek IP: *.elb.vectranet.pl 17.05.08, 10:31
                                            A ja tam pracuje, ale oczywiscie ty masz lepsze ode mnie informacje.
                                            Dziecko jestes jakies nie ma co dyskutowac.
                                            • Gość: Elbinger Re: Alstom chce podwyzek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.08, 17:17
                                              Nie wiem czy lepsze. Mam jakie mam wiadomości od znajomych, którzy tam robią.
                                              Akurat z twojego pokroju pracowników produkcyjnych nie znam. Ale jakie
                                              wykształcenie taka płaca...
                                              • Gość: alstomowiec Re: Alstom chce podwyzek IP: *.elb.vectranet.pl 20.05.08, 18:28
                                                Politechnika Gdanska, specjalnosc informatyka techniczna mgr inz.,
                                                dyplom obroniony na 5.0, masz lepsze wyksztalcenie BłAŻNIE?
                                                • Gość: ex-alstomowiec Re: Alstom chce podwyzek IP: 89.174.178.* 21.05.08, 08:49
                                                  Uuuuu, ale nas straszysz!

Tyle, że znam wielu ludzi bez wykształcenia mądrzejszych i
                                                  pracowitszych niż niejeden "mgr. inż." z Alstoma (takich też znam...)

Obudź się chłopaku.
                                                  • Gość: alstomowiec Re: Alstom chce podwyzek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.05.08, 12:52
                                                    oczywiscie panie flustrat
                                                  • Gość: ex-alstomowiec. Re: Alstom chce podwyzek IP: *.elblag.dialog.net.pl 21.05.08, 22:10
                                                    A coto jest "flustrat" panie mgr. inż. od siedmiu boleści?

Języka ojczystego pewnie nie było na Twoim kierunku? No ale cóż...
                                                  • Gość: alstomowiec Re: Alstom chce podwyzek IP: *.elb.vectranet.pl 22.05.08, 20:36
                                                    a co w nowej pracy sie nie powiodlo? pracodawca nie docenil?moze nie
                                                    lubia frustratow?
                                                  • Gość: ex-alstomowiec Re: Alstom chce podwyzek IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.05.08, 10:05
                                                    W jakiej nowej pracy? Co się nie powiodło? O co biega, bo nie
                                                    chwyciłem?
                                                • Gość: Elbinger Re: Alstom chce podwyzek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.08, 19:38
                                                  A więc masz wymarzoną pracę w swoim zawodzie, który studiowałeś to się ciesz. A
                                                  jak ci źle to są inne firmy...niekoniecznie w Elblągu./
                                          • Gość: o! Re: Alstom chce podwyzek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.08, 10:34
                                            a z twoim wyksztalceniem to mozesz ksiazki w bibliotece odkurzac
                                            malolacie
                                            • Gość: Elbinger Re: Alstom chce podwyzek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.08, 17:15
                                              A ty ze swoim szorować WC w Alstomie...
                                              • Gość: o! Re: Alstom chce podwyzek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.08, 17:48
                                                ach coz za cieta riposta, na miare szczeniaka z gimnazjum, ale coz,
                                                jakie wyksztalcenie takie i zachowanie: gowniane
                                                • Gość: Elbinger Re: Alstom chce podwyzek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.08, 19:34
                                                  Tak smao jak i twoje ciołku. Kto mieczem wojuje od miecza ginie!
                              • Gość: Elbinger Re: Alstom chce podwyzek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.08, 17:39
                                > Zawsze wykorzystujesz wypowiedzi innych jako swoje?

a ty zawsze wtrącasz się sprawy, które ciebie nie dotyczą?

> I nie denerwuj sie tak, bo złość piękności szkodzi

Jedynym, który się tu czymkolwiek denerwuje jesteś ty podrostku. W końcu to ty
                                mnie pierwszy zaatakowałeś bez najmniejszego powodu. Chyba, że tak okazujesz
                                ludziom sympatię...
                                • Gość: antytroll Re: Alstom chce podwyzek IP: 217.98.20.* 16.05.08, 17:51
                                  A jednak należy stosować zasadę "nie dyskutuj z debilem bo sprowadzi cię do
                                  swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem".

Nie potrafisz chłopcze odpowiedzieć na proste pytania, może za dużo zielska
                                  jarasz? A podrostkiem to ja bylem jak ciebie jeszcze na świecie nie było, gdybyś
                                  uważnie czytał, to byś o tym wiedział. Zawsze wtrącasz się w sprawy, które
                                  ciebie nie dotyczą?
                                  • Gość: Elbinger Re: Alstom chce podwyzek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.08, 19:00
                                    > A podrostkiem to ja bylem jak ciebie jeszcze na świecie nie było

A skąd ty to możesz wiedzieć cieciu malinowy. Twój nick masie nijak do psotawy
                                    jaką prezentujesz...
                                    • Gość: antytroll Re: Alstom chce podwyzek IP: *.dialog.net.pl 16.05.08, 20:28
                                      A stąd wiem, że cię doskonale znam cieciu malinowy. Tłukiem byłeś, jesteś i
                                      zawsze będziesz. Powtarzasz się z tym nickiem.
                                      • Gość: Elbinger Re: Alstom chce podwyzek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.08, 09:00
                                        > A stąd wiem, że cię doskonale znam cieciu malinowy.

W takim razie i ja znam ciebie szczylu...
                                        • Gość: antytroll Re: Alstom chce podwyzek IP: 217.98.20.* 17.05.08, 10:28
                                          No widzisz szczylu, wreszcie coś mądrego wymyśliłeś.
      • Gość: alstomowiec Re: Alstom chce podwyzek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.08, 09:03
        Jesli jestes ex-altomowiec, to pamietasz czasy reorganizacyjne i
        brak podwyzek. Czy wtedy zaloga buntowala sie? Czy mamy sie upodlic,
        stac sie najtansza sila robocza? Ten zaklada ma tradycje i wspaniala
        zaloge na wysokim poziomie. Realizujemy wszystkie te projekty, ktore
        nie sa w stanie zrobic zakaldy w Niemczech, Francji, Szwajcarii
        itd., wiec teksty w stylu nie strajkujcie bo was zamkna i przeniosa
        produkcje do Chin sa wyssane z palca. Chinczycy pomimo nowej
        fabryki, nowych maszyn i oprogramowania jeszcze bardzo dlugo nie
        beda w stanie samodzielnie wyprodukowac turbiny. Podstawa jest
        zaloga, jej wiedza i doswiadczenie, a jesli o to chodzi jestesmy w
        czolowce swiatowej.
        • Gość: ex-alstomowiec Re: Alstom chce podwyzek IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.05.08, 17:37
          No sam piszesz "nie było podwyżek". Ale co zrobilibyście gdyby
          zarząd ogłosił "jesteśmy pod kreską, kontraktów nie ma lub są po
          kosztach, musimy obniżyć pensję, zabrać pięcioprocentową premię
          roczną i obciąć radykalnie urlopowe. Wtedy to byłby krzyk?

Co do zamykania zakładów - już kilka zostało zamkniętych, chyba
          wiesz, np. w Niemczech. Elbląska turbinówka ledwo zipie, nie ma się
          co oszukiwać.

Żeby nie było - mam sentyment do Alstoma, bo to dobra firma i
          uważam, że płace są relatywnie niskie w stosunku do obowiązków.
          Ale kwestia "firma dobrze stoi więc zapłaćcie więcej" jest bez sensu
          i do obalenia przez pierwszego lepszego księgowego. Bo zyski nie
          mogą iść tylko w pracowników. Rozwój, inwestycje, wszystko kosztuje.

Ale fakt jest faktem, że wysokie pensje żabojadów są kosztem niskich
          Waszych pensji i to jest bardzo nie fair.
          • Gość: alstomowiec Re: Alstom chce podwyzek IP: *.elb.vectranet.pl 14.05.08, 19:13
            "Elbląska turbinówka ledwo zipie, nie ma się
            co oszukiwać" - to jest juz naduzycie, zyski Alstmu w Elblagu sa
            najwyzsze w historii!!! Firma prosperuje (wpaniale to za male
            slowo), kontraktow jest cala masa, ludzi do [racy brak (firma nie
            chce zatrudniac chetnie nowych, najwyzej kooperantow z Baamy).
            Dlaczego odbiegasz od sprawy i snujesz katastroficzne wizje, co by
            bylo gdyby?? Alstomowcy nie maja 13nastek tylko 5% premie (marne
            grosze). Srednia 5000 brutto ppliczona jest z pensjami kierownikow,
            ktore sa na poziomie 15.000 -20.000 tys PLN. Pracujemy pod presja, a
            halas, brud, smar, pot sa z nami na co dzien (i to nie tylko
            fiziczni, ale rowniez inzynierowie na produkcji). Niestety cale
            zyski pozera zarzad+kierownictwo, dlatego buntujemy sie!
            • Gość: ex-alstomowiec Re: Alstom chce podwyzek IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.05.08, 10:02
              "Firma prosperuje (wpaniale to za male slowo), kontraktow jest cala
              masa, ludzi do [racy brak (firma nie chce zatrudniac chetnie nowych,
              najwyzej kooperantow z Baamy)."

Co z tego, że kontraktów masa, jak po kosztach? Zyskowność na
              projektach jest znikoma. Właśnie nie ilość a zyskowność stanowi o
              pozycji i eksluzywności firmy. I dlatego szuka się oszczędności w
              postaci kooperantów, bo gdyby każdy pracował w Alstomie, to by już
              Alstomu tu nie było (za wysokie koszta produkcji)

"Dlaczego odbiegasz od sprawy i snujesz katastroficzne wizje, co by
              bylo gdyby?? "

Bo taka jest prawda. Jeżeli nic się nie zmieni w kwestii kosztów
              produkcji i zyskowności zarząd nie będzie miał oporów aby przenieść
              produkcję na wschód, nawet daleki. Alstom nie jest po to aby robić
              dobrze Elblążanom, tylko po to, żeby zarabiać pieniądze. Brutalne?
              Nie, normalne w kapitalistycznym świecie.
              Ponadto ekspansja krajów dalekiego wschodu (Indie, Chiny, Korea)
              postępuje w zastraszającym tempie. Póki co tej ekspansji jakoś
              jeszcze opiera się Ameryka Północna, ale oni mają zakorzenione, że
              produkty z tych obszarów są "passe". Jeszcze.
              Koncerny motoryzacyjne już pokazują pazury, uwierzyłbyś 20 lat temu,
              że KIA będzie miała lepsze recenzje niż VW? Chiny się "zbroją" w
              statki, gospodarka chińska wchłania większość globalnej produkcji
              stali, aluminium, miedzi itp. Zgadnij dlaczego?

"Alstomowcy nie maja 13nastek tylko 5% premie (marne
              grosze)."

Nie wiem, czy się orientujesz, ale o takich 5% może pomarzyć
              większość pracowników z innych firm (że nie wspomnę o dodatku
              urlopowym, który jest w porównaniu z większością firm jest
              kosmiczny).

"Srednia 5000 brutto ppliczona jest z pensjami kierownikow,
              ktore sa na poziomie 15.000 -20.000 tys PLN."

Skąd Ty bierzesz takie bzdurne dane? Pensje kierowników są o połowę
              niższe od tego co podałeś... Nie wypisuj bzdur, bo potem takie ploty
              ludzie czytają i wierzą. "Podobno w Alstomie na dzień dobry zarabia
              się 5000 brutto a kierownik to nawet 20000"...

"Pracujemy pod presja, a halas, brud, smar, pot sa z nami na co
              dzien (i to nie tylko fiziczni, ale rowniez inzynierowie na
              produkcji)."

A tu to się podpiszę OBIEMA kończynami górnymi.
              • Gość: alstomowiec Re: Alstom chce podwyzek IP: *.elb.vectranet.pl 25.05.08, 15:16
                1. nie wypowiadaja sie na temat zyskownosci elblaskiego oddzialu
                firmy alstom, bo nie masz o tym pojecia. Elblaski odzial zawsze
                przynosil zyski, w tym roku sa rekordowe! I to jest fakt.
                2. kooperanci sa na calym swiecie, wiec dlaczego Elblag ma nie byc w
                tym gronie
                3. 5% to okolo 1500zl wiec jesli to jest twoje marzenie, to nie mamy
                o czym rozmawiawiac (dlaczego marna premia skoro takie wyniki -
                zyski "przezerane sa" przez kadre menadzerska.
                4. z choinki sie urwales i nie wiem co robiles w alstomie, bo jak
                pokazuje przyklad chin nie da sie produkcji przeniesc tam
                bezposrednio i postawic czlowieka z pola ryzowego. Jeszcze duzo wody
                musi uplynac, by oni tam cokoliwek dali rade zrobic.
                5. twoje frustracje sa zbyteczne, po co sie taraz mscisz na swoim
                dawnym chlebodawcy?
                • Gość: alstomowiec Re: Alstom chce podwyzek IP: *.elb.vectranet.pl 25.05.08, 15:28
                  Reasumujac to nie wiem do czego pijesz, a ty chyba sam nie wiesz o
                  co ci chodzi. Z jednej strony uwazasz, ze mamy wysokie zarobki i
                  premie, z drugiej strony snujesz wizje o nierentownosci firmy i
                  klesce - sam jestes przeciez zywym przykladem uciemiezenia i
                  wyskiwania przez niejaka firme ALSTOM. Wiec o co ci chodzi
                  czlowieku, bo juz zglupialem, jestes z nami (piekietowalismy w
                  sprawie podwyzek), czy uwazsz, ze za duzo zarabiamy. Jesli tak to
                  chyba firma musi byc we wspanialej kondycji, skoro placi nam
                  za "pierdzenie w stolek" - tylko po co zmieniales prace wtedy skoro
                  w/w firmie placa 5000 tys brutto za lezenie. Frajer jestes?
                  • Gość: ex-alstomowiec Re: Alstom chce podwyzek IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.05.08, 18:38
                    Primo - skąd u Ciebie to zapatrzenie w Alstom? Pikietujesz, że za
                    mało kasy, ale poszukać innej to strach? Że co, że nie zechcą, lub
                    tyle nie dadzą? Cóż...

Secundo - dlaczego zmieniłem firmę? Bo są firmy, niekoniecznie w
                    samym sercu E-ga, ale w jego bliskiej okolicy, które za to samo
                    płacą 3x tyle, więc po co się szarpać? Że trzeba dojechać 30 minut w
                    jedną stronę? Coś za coś.

Tertio - oswój się z tym, że to co wyrokuję jest nieuniknione. Mówię
                    o przeniesieniu produkcji na wschód. Ty już tego nie doczekasz, ale
                    Tym, którzy zaczynają pracę w Alstomie za 20-25 lat to widmo zajrzy
                    w oczy. Biznes to biznes, z zamknięciem fabryk w DE nikt się nie
                    cackał.

Quarto - wyluzuj facet... Podchodzisz do tematu jakby napisanie, że
                    coś jest lepsze od Alstoma było równoznaczne z wymierzeniem Ci
                    policzka. To tylko praca pamiętaj o tym. Żyj życiem, nie pracą.
                    • Gość: alstomowiec Re: Alstom chce podwyzek IP: *.elb.vectranet.pl 25.05.08, 18:58
                      1. kto powiedzial, ze chce zmienic prace?
                      2. odpowiedz na pytanie czy 1500zl premii rocznej to jest dla ciebie
                      szczytem mozliwosci i zadowolenia - skoro twierdzisz, ze owe 5% to
                      tak duzo
                      2. uwazasz ze za duzo zarabiamy, a sam masz 3xtyle - jak twierdzisz -
                      kolejna hipokryzja
                      3. 20-25 lat byc moze, widze ze juz zmiekles, bo niedawno
                      twierdziles, ze zaraz przeniesiona zostanie produkcja na wschod,
                      zobaczymy co jutro bedziesz pisal
                      4. nic nie napisales w temacie zarobku elblaskiego alstomu w tym
                      roku (czekam na konkrety)
                      5. wole pracowac w Elblagu, niz nabijac kase malomiasteczkowym
                      prywaciarzom ze wsi
                      • Gość: ex-alstomowiec Re: Alstom chce podwyzek IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.05.08, 19:09
                        1. kto powiedzial, ze chce zmienic prace?
                        Nie chcesz? Dobrze Ci? To po co pikietujesz? Nie chwytam...

2. odpowiedz na pytanie czy 1500zl premii rocznej to jest dla ciebie
                        szczytem mozliwosci i zadowolenia - skoro twierdzisz, ze owe 5% to
                        tak duzo
                        Nie jest ale rozejrzyj się wkoło i pokaż mi ile procent Elblążan ma
                        taką premię poza Alstomem?

2. uwazasz ze za duzo zarabiamy, a sam masz 3xtyle - jak twierdzisz -
                        kolejna hipokryzja
                        A gdzie napisałem, że za dużo? Wskaż mi te miejsce...

3. 20-25 lat byc moze, widze ze juz zmiekles, bo niedawno
                        twierdziles, ze zaraz przeniesiona zostanie produkcja na wschod,
                        zobaczymy co jutro bedziesz pisal
                        Jak w pkcie 2 - gdzie napisałem, że "zaraz"?

5. wole pracowac w Elblagu, niz nabijac kase malomiasteczkowym
                        prywaciarzom ze wsi
                        Ale co pracując w Elblągu masz jakieś złudzenia? Przecież pracujesz
                        dla obcego koncernu... Ja wolę pracować w normalnych warunkach
                        u "małomiasteczkowego prywaciarza".
                        • Gość: alstomowiec Re: Alstom chce podwyzek IP: *.elb.vectranet.pl 25.05.08, 19:15
                          pkt 1 do pkt. 5. przeczytaj jeszcze raz uwaznie wszystkie art.
                          dotyczace pikiety, bo mam wrazenie, ze nie umiesz czytac ze
                          zrozumieniem.
                          • Gość: Olgierd Re: Alstom chce podwyzek IP: 89.174.178.* 26.05.08, 12:01
                            Alstomowiec, ja Cię nie rozumiem.
                            Czytając Twoje posty odnosze wrażenie, że podoba Ci się w Alstomie,
                            z drugiej strony - pikietujesz, bo za mało zarabiasz.

Odpowiedz mi w takim razie na pytanie - jesteś w stanie znaleźć
                            sobie lepszą pracę? Jeśli tak to czemu tego nie zrobisz? Jeśli nie -
                            o czym mowa?

Mam w rodzinie dwóch "alstomowców" ale między nami mówiąc tylko i
                            wyłącznie miękka rura powoduje, że nie szukaja pracy. Boją się, że
                            jak szef się dowie, że szukają to nie będzie fajnie.

A co do Waszej podwyżki. Ponoć jakies problemy macie, bo
                            wynegocjowano 7,5 % a dostaliście mniej? To tu akurat macie
                            rozwiązanie - zamiast pikietować co nie przyniesie żadnego efektu
                            poza poprawieniem sobie nastroju, może by tak jakaś PIP?
                            • Gość: alstomowic Re: Alstom chce podwyzek IP: *.elb.vectranet.pl 01.06.08, 11:33
                              Sposob podzialu podwyzki nie jest zadowalajacy i w tej sprawie jest
                              ten spor. Dlaczego jestescie takie lenie, ze nie chce wam sie
                              przeczytac art. Pracy dla inzyniera w Elblagu i okolicach jest cala
                              masa. Nikt nikogo na sile nie trzyma, ludzie zmieniaja prace jesli
                              tylko chca, wiec nie rozsiewaj falszywych inforamcji.
                              • Gość: Serdel Re: Alstom chce podwyzek IP: *.ssp.dialog.net.pl 01.06.08, 19:48
                                No to czyli nie chcesz zmienić?
                                Sam napisałeś "jak chcą to zmieniają".

Mi jak żona fikała to zmieniłem ;-)

Bo trzeba twardym być... A nie kwękać... Skoro już jest
                                postanowione, to co dadzą pikiety, poza 56-ciowpisowym wątkiem na
                                gazeta.pl?
                                • Gość: alstomowiec Re: Alstom chce podwyzek IP: *.elb.vectranet.pl 01.06.08, 20:04
                                  Da i to bardzo duzo, bo niektorym sie wydaje, ze w tej firmie
                                  zarabia sie krocie, za nic nie robienie!
                                  • Gość: Lolek Re: Alstom chce podwyzek IP: 89.174.178.* 02.06.08, 07:13
                                    Ale co da (nie napisałeś)? Że się ludzie dowiedzą że mało
                                    zarabiacie? Wiesz, dla jednego mało to 800 PLN dla innego 8000 PLN.

Dla wielu (np. ja - 1050 PLN netto zarabiam, ktoś musi...)
                                    wspomniane przez Ciebie 200 PLN podwyżki brutto to krocie...
                                    • Gość: alstomowiec Re: Alstom chce podwyzek IP: *.elb.vectranet.pl 10.06.08, 17:04
                                      Chyba nie wiesz co to sa studia na polibudzie, predzej bym wyjechal
                                      gdzie pieprz rosnie niz pracowalbym za 800zl. P.S. ten kto studiowal
                                      to wie, ze jest to droga przez meke i to nie jest najlepszy okres w
                                      zyciu czlowieka, swiadcza o tym statystyki doszylych i niedoszlych
                                      samobojcow, ktorych presja rodziny, czy wlasna ambicja posunela do
                                      takeigo czynu.
                                      • Gość: MIT_EL Re: Alstom chce podwyzek IP: *.elblag.dialog.net.pl 10.06.08, 19:09
                                        Bredzisz... Wszystko Ci nie pasuje - praca ciężka, studia - gehenna.
                                        Weź wyjedź i będzie spokój, jak za mało zarabiasz.
                                        • Gość: gosc Re: Alstom chce podwyzek IP: *.elb.vectranet.pl 10.06.08, 19:51
                                          Ty sie ciesz chlopie, ze sa tacy co wiaza swoja przyszlosc z
                                          Elblagiem. Co ty zrobisz sieroto? Na razie utrzymuja cie rodzice,
                                          jak to sie skoczy to pewnie gdzies wyjedziesz! Wiec doceniaj tych co
                                          wiaza swoja przyszlosc z Elblagiem!
                                          • Gość: MIT_EL Re: Alstom chce podwyzek IP: *.elblag.dialog.net.pl 10.06.08, 20:36
                                            Chyba mnie z kimś pomyliłeś skoro twierdzisz, że utrzymują mnie
                                            rodzice.

Ponadto ton Twojej wypowiedzi pokazuje, że to Ty jesteś nieletni...
                                            Z charakteru na pewno.

Ja swoją przyszłość związałem z Elblągiem, ale tylko dlatego, że
                                            jestem zaradny i potrafię o nią zadbać. A jeśli ktoś nie umie i
                                            tylko narzeka - cóż...
                                            • Gość: gosc Re: Alstom chce podwyzek IP: 213.77.49.* 11.06.08, 09:40
                                              snisz chlopie juz sam nick pewnie podswiadomie wstawiles mitomanie!
                                              • Gość: Tedi Re: Alstom chce podwyzek IP: 89.174.178.* 11.06.08, 09:58
                                                Przynajmniej jakiś ma ;-D

Bo tu co drugi jest "gość"
                                                • Gość: dyrektor Re: Alstom chce podwyzek IP: *.elb.vectranet.pl 13.06.08, 22:03
                                                  Wiekszosc z was nie zdaje sobie w ogole sprawy co takiego produkuje
                                                  ta firma i jaki charakter ma ta praca. A prac zwiazana z
                                                  besposrednio z produkcja jest trudna i odpowiedzialna. Pytanie
                                                  dlaczego skoro jest taka trudna, kazdy chce tam pracowac? Bo jest to
                                                  firma stabilna, ktora w obecnym czasie ogromnego zapotrzebowania na
                                                  energie bedzie sie rozwijac. Po drugie daje duzo satysfakcj, a
                                                  zarobki mimo wszystko jak na Elblag sa dobre! Wiec zapraszam
                                                  wszystkim w dniu 21 czerwca na dni otwarte do Alstom. Ambitnych
                                                  absolwentow ze znajomoscia angielkiego (przynajmniej na poziomie
                                                  sredniozaawansowanym) zapraszam na rozmowe kwalifikacyjna.
                                                  • Gość: Majro Re: Alstom chce podwyzek IP: 78.8.25.* 16.06.08, 17:34
                                                    Ty, "dyrektor" weź mnie nie rozśmieszaj... Dyrektorować to sobie
                                                    możesz wśród kolegów jak Cię nie spławią...

"zapraszam na rozmowę kwalifikacyjną", hyhyhy... To napisz gdzie i
                                                    kiedy.

Żeś wyskoczył...
                                                  • Gość: inż. Jon Re: Alstom chce podwyzek IP: *.adsl.inetia.pl 03.07.08, 19:33
                                                    witam a czy nie wiecie panowie nic na temat inwestycji Alstom na terenie
                                                    Elektrowni Bełchatów jakie są szanse dla młodego inżyniera dostać sie do pracy
                                                    (zaznaczę ze jestem po mechanice i budowie maszyn specjalizacji inżynieria
                                                    energii) proszę was o poradę.
                                                  • Gość: alstomowiec Re: Alstom chce podwyzek IP: *.elb.vectranet.pl 03.07.08, 19:46
                                                    Mam takowa wiedze, ale jesli chodzi oszczegly to jest to oczywiscie
                                                    tajemnica firmy. Ogolne informacje na ten temat znajduja sie na
                                                    www.alstom.pl, oczywiscie inwestycja jest wykonywana przez alstom,
                                                    ktory w Polsce i w duzej mierze w Europie, czy na swiecie jest
                                                    monopolista w tej dziedzinie. Jesli chodzi o prace w Alstom, to jest
                                                    chyba najlepszy okres na szukanie pracy zwiazany z "hossą" na rynku
                                                    energetycznym.
                                                  • Gość: inż. Jon Re: Alstom chce podwyzek IP: *.adsl.inetia.pl 06.07.08, 17:40
                                                    Rozumiem nie tyle interesują mnie szczegóły inwestycji co praca na terenie
                                                    budowy bloku 857MW w Alstom. złożyłem CV ale na razie tydzień i cisza
                                                  • Gość: alstomowiec Re: Alstom chce podwyzek IP: *.elb.vectranet.pl 08.07.08, 21:22
                                                    Po krotce: elementy wirnik, kadłub, łopatki z montażem, generator
                                                    wykonywane sa w Elblagu i Wrocławiu. Mozntaz calosci odbywa sie na
                                                    miejscu w Belchatowie. Interesuje Cie wiec praca albo w elektrowni
                                                    Belchatow albo w naszym zakladzie serwisowym vel wroclawski. Kontakt
                                                    z tymi biurami znajduje sie na stronie www.alstom.pl
                                                  • Gość: tom Re: Alstom chce podwyzek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.08, 10:24
                                                    Pytanie do zorientowanych w temacie: Czy realne jest zarobic w
                                                    ALSTOMIE jak opertaotr frezarki 4tys./m-c netto??? Bede wdzieczny za
                                                    odpowiedz.
                                                  • Gość: tom Re: Alstom chce podwyzek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.07.08, 09:35
                                                    No i jak nikt sie nie orientuje?????
                                                    "Pytanie do zorientowanych w temacie: Czy realne jest zarobic w
                                                    ALSTOMIE jak opertaotr frezarki 4tys./m-c netto??? Bede wdzieczny za
                                                    odpowiedz."

• Gość: . Re: Alstom chce podwyzek IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.07.08, 15:31
                                                    tak i nie...
                                                  • Gość: gosc Re: Alstom chce podwyzek IP: *.elb.vectranet.pl 16.07.08, 17:17
                                                    Jesli masz doswiadczenie i jestes dobry w tym co robisz to w
                                                    systemie 4-brygadowym + ewentualne nadgodziny zarobisz i wiecej.
                                                  • Gość: Fred Re: Alstom chce podwyzek IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.07.08, 19:05
                                                    Potwierdzam.

Ale tylko i wyłącznie, jeśli jesteś wymiatacz, a nie świeżynek...
                                                  • Gość: Mercury Re: Alstom chce podwyzek IP: 89.174.178.* 17.07.08, 07:15
                                                    No i jest rzecz, o której nie można zapomnieć - na terenie Alstomu
                                                    działają tzw. spółki, czyli firmy pracujące na rzecz Alstoma, na
                                                    sprzęcie Alstoma z ludźmi Alstoma, pod nadzorem ludzi z Alstoma,
                                                    jedyna różnica, że pensja 2-3 razy mniejsza niż w Alstomie.

Nie pojmę tego, dlaczego prawo zezwala na takie gusła i żadne
                                                    argumenty "jakby wszyscy pracowali w Alstomie to by padł" mnie nie
                                                    przekonują. Dla mnie jest to nie OK.
                                                  • Gość: inżynier Re: Alstom chce podwyzek IP: *.elblag.dialog.net.pl 02.05.09, 19:08
                                                    Panie Dyrektorze,po co Pan zaprasza na rozmowę kwalifikacyjną
                                                    absolwentów.Wiadomo jest,że i tak nie zostaną przyjęci.Wam potrzebna jest kadra
                                                    z doświadczeniem.Zadam Panu jedno proste pytanie:czy Pan po studiach miał
                                                    doświadczenie czy go nie miał? Doświadczenia nie było,ale zatrudniając Pana
                                                    ktoś dał Panu szansę.Proszę to przemyśleć,
                                                    bo specjalistą się nie rodzi.

• Gość: hehe do inzyniera IP: *.dialog.net.pl 03.05.09, 02:10
                                                    A ty biedaku uwierzyłeś ze to dyrektor pisze? Napisz jeszcze coś do prezydenta,
                                                    premiera i wójta gminy Odrowąż. Na pewno przeczytają i odpiszą .
    • Gość: rrrrrrrrrrrrrrrrrr Re: Alstom chce podwyzek IP: *.gprs.plus.pl 14.10.08, 22:30
      i tak mają dużo inni mają o wiele mniej . a i tak połowa ludzi w tym alsztomie
      będąc na chorobowym są na wczasach
      • Gość: gosc Re: Alstom chce podwyzek IP: *.elb.vectranet.pl 14.10.08, 22:34
        Tak ludzie tu niezle zarabiaja. W kazdym razie zapraszamy:
        www.pracuj.pl/oferty/1341878.html
        www.pracuj.pl/oferty/1341880.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka