Dodaj do ulubionych

Nowe urządzenie na krzyżówkach - licznik dla pi...

IP: *.adsl.inetia.pl 22.02.11, 18:38
Czyli na niektórych skrzyżowaniach będą się spotykać mało spięci kierowcy i mało spięci piesi. I problem dziur monstrualnych rozwiąże się sam. Cud nad Łyną!
Obserwuj wątek
    • Gość: Pieszy Nowe urządzenie na krzyżówkach - licznik dla pi... IP: *.olsztyn.vectranet.pl 22.02.11, 18:54
      Fachowcy od dróg tracą czas na jakieś popierdółki a rzeczywiste problemy leżą odłogiem.
      • Gość: ogórek Re: Nowe urządzenie na krzyżówkach - licznik dla IP: *.adsl.inetia.pl 22.02.11, 19:01
        Grunt się pali pod nogami, to trzeba szybko wymyślić jakiś sposób na zabezpieczenie niepewnej przyszłości...
      • Gość: sciagiUWM www.sciagiuwm.pl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.11, 21:51
        Pomoce naukowe dla studentów UWM ;)
    • Gość: ** Na usta cisną się tylko niecenzuralne słowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.11, 19:08
      Świateł ustawić nie umieją, robią z ludzi psy Pawłowa, a liczniczki chcą montować.
      Na ogół ludzie już nauczyli się, że mają wciskać przyciski, czy potrzeba, czy nie. Bo czasem jak nie wcisną, to im się światło nie zapali, a czasem to nie ma znaczenia, czy coś wcisną, bo światło się zaświeci i tak (ale wolą nie ryzykować). Światła włączają się w jakimś swoim cyklu, więc od wciśnięcia do zapalenia się może minąć mnóstwo czasu. A jak się spóźnisz z wciśnięciem, to ci się zielone nie zaświeci, chociaż akurat jest na nie czas. Tylko odczeka to następnego cyklu. Niektóre światła i przyciski są bez sensu. Szczególnie przyciski.
      • Gość: wkurPieszy Re: Na usta cisną się tylko niecenzuralne słowa IP: *.olsztyn.vectranet.pl 23.02.11, 17:57
        tego idiotę co zamontował przyciski (które nic nie zmieniają w cyku ogólnym świateł na danym skrzyżowaniu i czy je wciśniesz czy nie i tak światła idą swoim cyklem a jeżeli ktoś twierdzi inaczej to znaczy ze nigdy nie korzysta z olsztyńskich przyciskanych przejść...) skazał bym na dożywotnie z nich korzystanie w wydzielonym getcie dla półgłówków, gdzie jest miejsce dla tego indywiduum o ujemnym IQ, które kazało to to powciskać wszędzie gdzie się da, chyba jedynie z tego powodu ze od każdego zamontowanego urządzenia dostał w łapę odpowiednia prowizje bo innego logicznego wytłumaczenia nie widzę
    • Gość: KTM Re: Nowe urządzenie na krzyżówkach - licznik dla IP: *.olsztyn.mm.pl 22.02.11, 19:20
      Wiedząc o tym, że na prawie wszystkich skrzyżowaniach ze światłami w tym grodzie są takie żółte przyciski i że na prawie wszystkich tych skrzyżowaniach trzeba nacisnąć ten przycisk, by przejść, to te liczniki musiałyby pokazywać (przed naciśnięciem przez pieszego tego przycisku)... TO. ;)
      • Gość: wojcekr Re: Nowe urządzenie na krzyżówkach - licznik dla IP: *.olsztyn.mm.pl 22.02.11, 19:25
        widziałem dizajnerski pomysł światła i licznika w jednym.......elektroniczna klepsydra
        wystarczy odpowiedni układ z diód
    • Gość: b28 Nowe urządzenie na krzyżówkach - licznik dla pi... IP: *.olsztyn.mm.pl 22.02.11, 19:37
      W olsztyńskim MZDiM pieniądze są tylko na bezproduktywne gadżety. Już nie będę wspominał o sukcesach olsztyńskich drogowców w budowie kładek i rewitalizacji placów...

      Warto przypomnieć iż w zeszłym roku zginęło w Olsztynie 6 osób w zdarzeniach drogowych. Byli to TYLKO I WYŁĄCZNIE PIESI. Liczniki opisywane w artykule nie poprawią bezpieczeństwa, w przeciwieństwie do np:
      lunaro.pl/produkty-info-46-22-pl.htm
      "SeeMe to wysokiej klasy aktywny system przejścia dla pieszych wykorzystujący technologię solarną i diody LED. Podstawowym zadaniem SeeMe jest ochrona pieszego w czasie, gdy znajduje się na przejściu lub w jego bezpośredniej okolicy. Nie działa w sposób ciągły tylko w momentach, gdy jest potrzebny.
      ...
      Atuty SeeMe
      1. Większa czujność i koncentracja kierowców w miejscach, gdzie piesi przekraczają drogę.
      2. Redukcja prędkości - doraźny sygnał ostrzegawczy aktywowany we właściwym momencie jest bardziej efektywny niż sygnał ostrzegawczy ciągły.
      3. Wzrost bezpieczeństwa pieszych - przejścia dla pieszych wyposażone w system SeeMe zdecydowanie zwiększają poziom bezpieczeństwa osób przekraczających przejście.

      Dlaczego SeeMe
      1. SeeMe uaktywnia się tylko wtedy, gdy pieszy faktycznie zbliża się i przekracza drogę.
      2. SeeMe jest ekonomiczne i proekologiczne, zasilane jest energią słoneczną
      3. SeeMe jest łatwe w instalacji oraz mobilne – zawsze można zmienić jego lokalizację.
      4. SeeMe jest bezprzewodowe.
      5. SeeMe może być alternatywą dla drogiej tradycyjnej sygnalizacji świetlnej lub zastępować ją w miejscach, gdzie nie jest ona wskazana."

      Film pokazujący działanie:
      www.youtube.com/watch?v=-_BfKh5y3I4
      Inne ciekawe rozwiązanie do zastosowania w Olsztynie:
      news.komunikacja.krakow.pl/kraj/4952,1,artykul,swietlna_tablica_ma____zawstydzac_piratow_drogowych.html
      Oczywiście łatwiej w olsztyńskich realiach ustawić zegar na przejściu, niech plebs i ciemnota przypomni sobie cyferki.
    • Gość: Gostek Nowe urządzenie na krzyżówkach - licznik dla pi... IP: *.olsztyn.vectranet.pl 22.02.11, 19:42
      Olaboga, normalnie Kopenhaga w Olsztynie - http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=en&geocode=&q=Ingerslevsgade&aq=&sll=55.755907,12.559433&sspn=0.073993,0.207539&ie=UTF8&hq=&hnear=Ingerslevsgade,+K%C3%B8benhavn,+K%C3%B8benhavn+V,+Denmark&ll=55.671519,12.567512&spn=0.001047,0.006486&t=h&z=18&layer=c&cbll=55.671568,12.567622&panoid=_A8pvZHq19FfAATnOe2mSw&cbp=12,149.59,,1,7.83 (licznik zmienny w ciągu dnia). "Test wypadł pomyślnie. Co prawda drogowcy obliczyli, że liczniki nie miały żadnego wpływu na przepustowość skrzyżowania." - normalnie bez komentarza.
      "Taki licznik oszczędza nerwy pieszym. [...] Z naszych obserwacji wynika też, że pieszy widząc, że za dwie czy trzy sekundy zapali się czerwone, nie decyduje się już wbiegać na skrzyżowanie." - wolne żarty. Proponuję zamontować w ciągu ulicy Limanowskiego lub na 1 maja. Z pewnością będę uspokojony widząc, że zielone pojawi się za... 3 minuty. I z całą pewnością wykorzystam pozostałe... 3 sekundy aby tyle nie czekać. W dodatku te koszmarne przejścia dwuetapowe...
    • Gość: Gostek Nowe urządzenie na krzyżówkach - licznik dla pi... IP: *.olsztyn.vectranet.pl 22.02.11, 19:46
      P.S.
      Dlaczego skoro kierowcy mają fazy świateł jednowlotowe (gdzie piesi są czasami bez sensu przetrzymywani na czerwonym świetle) - nie ma zielonej fazy dla pieszych na całym skrzyżowaniu? Proponuje aby drogowcy policzyli ile czasu zajmuje pieszemu zrobienie kółeczka po olsztyńskich przejściach.
    • mariusz2010 Nowe urządzenie na krzyżówkach - licznik dla pi... 22.02.11, 21:03
      Biorąc pod uwagę czas czekania na krzyżówkach, mogliby też, od czasu do czasu mały serialik puścić..
      • Gość: ania Re: Nowe urządzenie na krzyżówkach - licznik dla IP: 46.186.61.* 22.02.11, 21:11
        i kawkę z ciachem zapewnić :)
        • Gość: Taki jeden Re: Nowe urządzenie na krzyżówkach - licznik dla IP: *.olsztyn.mm.pl 23.02.11, 00:12
          Proponowałbym też ławki, byle jakoś osłonięte od kierowców chlapiących błockiem. Skoro mam stać kilka minut, to posiedzę i się zrelaksuję.
    • Gość: Gonia Nowe urządzenie na krzyżówkach - licznik dla pi... IP: 80.50.142.* 23.02.11, 07:58
      Na tym skrzyżowaniu w większości przypadków pieszy i tak wie kiedy będzie miał zielone. Wystarczy spojrzeć kiedy skończy się czerwone dla kierowców.... Czy to jest aż tak skomplikowane i konieczne są oddzielne liczniki dla pieszych?
      Proponuję jeszcze licznik: "ile metrów zostało ci do przejścia dla pieszych" wraz z informacją na telebimie : jeśli chcesz zdążyć na zielone zwiększ liczbę kroków na minutę o...
      A może jeszcze kamerki zainstalować i zatrudnić człowieka, który wpisywał by informację na telebimie: np. niech pani w czerwonym przyspieszy jeśli chce zdążyć na zielone, lub niech pan w kapeluszu zwolni bo i tak nie zdąży....
      • Gość: pik Re: Nowe urządzenie na krzyżówkach - licznik dla IP: *.olsztyn.mm.pl 23.02.11, 08:00
        Kiedy na skrzyżowaniach będą wodotryski ?
      • mariusz2010 Re: Nowe urządzenie na krzyżówkach - licznik dla 23.02.11, 08:01
        ...i jakąś pieśń dla tych, co nie zdążyli...
        • Gość: Gonia Re: Nowe urządzenie na krzyżówkach - licznik dla IP: 80.50.142.* 23.02.11, 08:22
          ....albo z głośników pocieszyciel ciepłym głosem: nie przejmuj się, nic się nie stało ,za chwileczkę znowu będzie zielone, postój jeszcze chwilę, naprawdę nie ma się czym przejmować, ooo zobacz już tylko 5 sekund, a nie mówiłem? no możesz już maszerować przez przejście, miłego dnia....
    • Gość: Jo Nowe urządzenie na krzyżówkach - licznik dla pi... IP: *.olsztyn.mm.pl 23.02.11, 09:31
      WOW! NOWOŚĆ!!!
      Nawet w Rumunii, akie urządzenia dwa lata temu widziałam na każdym przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu



      • Gość: Olsztyn - wiocha Re: Nowe urządzenie na krzyżówkach - licznik dla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.11, 14:08

        Miejski Zarząd Dróg i Mostów podobne urządzenia, tyle że dla kierowców wypróbował w ubiegłym roku. Test wypadł pomyślnie...
        Kuźwa - testy...! Nie tylko w Rumunii, nawet na większym zadupiu są one codziennością a te zarozumiałe barany musiały "testować" Co za brak kwalifikacji S-ki Szczuka i reszta!!!
    • Gość: kret Nowe urządzenie na krzyżówkach - licznik dla pi... IP: *.olsztyn.vectranet.pl 23.02.11, 13:00
      Przestańcie zajmować się pierdołami . Siedzicie za biurkami zamiast wyjść na ulice. Wasze decyzje pogorszyły tylko komunikację w mieście. Jeden przykład z centrum. Skrzyżowanie Piłsudskiego/Kościuszki. Za krótkie zielone światła dla pieszych. Wjeżdżanie na skrzyżowanie na czerwonym świetle i blokowanie go to norma. Popatrzcie na pieszych jak biegną wcisnąć przycisk a potem uciekają przed samochodami, które wymuszają pierwszeństwo na pasach.
      i ta wasza zielona fala , która działa oczywiście ale tylko w nocy jak nie ma ruchu.
      Jesteście żałośni.
      • Gość: DobraRada jestescie zalosni IP: *.olsztyn.vectranet.pl 23.02.11, 18:16
        bo taki <cenzored> z wydziału komunikacji powinien codziennie rozporządzeniem narzuconym odgórnie innym srodkiem transportu do pracy dojezdzac i z niej wracac, a zeby nie bylo szwindli to po drodze punkty kontrolne. I tak:
        np w pn rowerem
        we wtorki pieszo,
        w srody samochodem
        w czwartki na rolkach
        a w pt do wyboru na wózku inwalidzkim albo pchajac wózek ddzieciecy ,
        i wtedy zniknęły by wszystkie te absurdalne zapory z naszego miasta, bo dla własnego dobra taki urzędas musiał by kombinować jak je usunąć.
    • Gość: Taxi Nowe urządzenie na krzyżówkach - licznik dla pi... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.11, 13:06
      Dziury w jezdniach, zatkane miasto, brak parkingów itd...itp WIOCHA. Olsztyn przyjazny dla Jaszczuka!
      • Gość: pieczewianka Re: Nowe urządzenie na krzyżówkach - licznik dla IP: *.olsztyn.vectranet.pl 23.02.11, 14:36
        Wszelkie Gustki i Jaszczuki przyjdźcie na przejście k. Carrefoura i spróbujcie przelecieć ul. Krasickiego. Tam jest niby przejście dwuetapowe. Który z debili tak postanowił? Tam nikt nie czeka na drugi etap, bo to strata paru minut. Każdy zapiernicza (ja też) na czerwonym - taka jest praktyka i na kija mi licznik, jeśli to czerwone nie pali się wystarczająco długo,żeby przejść na drugą stronę w jednym etapie.
    • Gość: Taxi Nowe urządzenie na krzyżówkach - licznik dla pi... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.11, 16:48
      W odróżnieniu dla zegarów dla kierowców, to te są zbędne.
      Ale o czym tu w ogóle gadać - te urządzenia sprawdzają się gdy są masowe a pojedyńcze, to tylko idiotyczne 'testy" dla niekompetentnych drogowców olsztyńskich zajmujących się pierdoami a nie ruchem ulicznym w mieście...
      Panie Gustek, weź Pan lepiej wiadro i zalewaj dziury w jezdniach!!!
    • Gość: hahaha Zbigniew+Gustek IP: *.olsztyn.vectranet.pl 23.02.11, 18:25
      info.wiadomosci.gazeta.pl/szukaj/wiadomosci/Zbigniew+Gustek
      poczytajcie sobie o pomysłach tego pana, ...pasmo absurdalnych pomysłów i porażek
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka