Gość: rasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.11, 09:19 Prostopadłościan ma podstawę prostokątną, trójkatną ma graniastosłup. A przy okazji może by zamieścić jakieś ilustracje, bo tej klasy opis niewiele pomaga. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: paul mark von ... Przyszłość to dość polskiej okupacji. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.11, 10:29 Wszędzie nieład nieporządek łapownictwo i głupota. Ludziska emigrują lub się wieszają po pijaku. Oto do czego doprowadziła polska okupacja Prus. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gminny "swiatowy' nie zaakceptuje wyniku sondy... IP: *.wbp.olsztyn.pl 22.03.11, 10:35 Brak tam Centaurusa ze zmywakiem dla swiatowego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olsztyniak Wybierz architektoniczny symbol przyszłości - s... IP: *.olsztyn.vectranet.pl 22.03.11, 11:03 "Olsztynianie czują niedosyt, bo nie powstają tu budowle, o których mówi Polska." - Oj nie zgadzam się redaktorze. O Forum Dezorum i świecących pałach mówiła cała Polska. Tak poza tym to mam w nosie, czy gdzieś tam będą mówili o Olsztynie, czy nie. Olsztynianie zasługują na to, by w swym mieście po prostu spokojnie i wygodnie żyć. Bez betonowych monstrów i robionych na siłę, nieodpowiedzialnych inwestycji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prusak Wybierz architektoniczny symbol przyszłości - s... IP: *.xdsl.centertel.pl 22.03.11, 11:13 jaka prowincja taka architektura, ktoś ma tu ewidentnie jakiś kompleks... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Taki jeden Wybierz architektoniczny symbol przyszłości - s... IP: *.olsztyn.mm.pl 22.03.11, 11:20 Olsztynianie czują niedosyt, bo nie powstają tu budowle, o których mówi Polska. Autor prawdę rzecze. Każde spotkanie w pubie, każdy obiad rodzinny, każda rozmowa telefoniczna ze znajomymi rozpoczyna się tak samo: - Wiesz, stary, czuję niedosyt. - Z jakiego powodu? - W Olsztynie nie powstają budowle, o których mówi Polska. Potem lecą już banały, ktoś chce stówę pożyczyć, ktoś chce iść na piwo, ktoś pyta co słychać. Ale ten niedosyt jest tak namacalny, że można go kroić nożem. Nie brakuje jednak ostatnio nowych projektów. Czy wśród nich znajdzie się przyszła ikona miasta? Nie, panie redaktorze, nie znajdzie się. Te projekty są banalne, do ich stworzenia wystarczy ekierka, długopis i kwadrans spokoju. To nie Wysoka Brama, Ratusz, Planetarium czy Urania, takich budynków w Polsce jest od metra i trochę, nikt po nich nie rozpozna Olsztyna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oki Re: Wybierz architektoniczny symbol przyszłości - IP: *.olsztyn.mm.pl 22.03.11, 11:32 > Pomysł Andrzeja Dezora. To platforma widokowa ulokowana za ratuszem. Ten odważny projekt nosi nazwę "Horyzont Olsztyna". ODWAŻNY? Bzdura. W Olsztynie pretensjonalność nie wymaga odwagi, jest wręcz popierana przez stadko kolesiów-prowincjuszy. Odwagi potrzeba, by przedstawić coś prostego i naturalnego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antydezor Wybierz architektoniczny symbol przyszłości - s... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.11, 12:44 Pan Dezor już się popisał pałami na placu i powinno mu się podziękować. Niech już więcej nie upiększa Olsztyna. Odpowiedz Link Zgłoś
mariusz2010 Wybierz architektoniczny symbol przyszłości - s... 22.03.11, 12:47 Wśród podanych obiektów nie widzę nic, co mogłoby być ikoną Olsztyna. Odważnego i pięknego oczywiście także nie. Głupie owszem. Nieciekawe, jak najbardziej. Żeby wstydu sobie oszczędzić, najlepiej "przesunąć" ten pomysł w bliżej nieokreśloną przyszłość. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: allensteiner Wybierz architektoniczny symbol przyszłości - s... IP: *.olsztyn.vectranet.pl 22.03.11, 12:52 Jasna cholera! Czy rzeczywiście w środku miasta trzeba ciągle gdzieś upychać coś wielkiego? Popatrzcie na historię "wieży" na gwałt dociśniętej do biurowca "Społem" przy Pieniężnego. Może zróbcie coś SENSOWNEGO z placykiem przy 1 Maja, co by pasowało do zabudowy ul. Ratuszowej! Zróbcie coś SENSOWNEGO z budynkiem po byłej hurtowni elektrycznej tuż obok ratusza! Sensowne, to nie znaczy wyższe od ratusza. Sensowne, to nie znaczy - o kształcie bomby, sarkofagu, bunkra czy może egipskiej piramidy. Zadbajcie też, by nie zawalił się z braku użytkownika budynek Luisen-Schule przy Wyzwolenia. Zastanówcie się, jak uniknąć głupot na placu po kinie Kopernik. A budynki o tzw. nowoczesnych kształtach, których w całej Polsce pełno - słusznie powstają na Kortowie - tam JESZCZE jest trochę miejsca by je postawić i przestrzeni, by je podziwiać, choć ikonami zostaną pewnie dopiero, jeżeli przetrwają IV wojnę światową. I w ogóle, opanujcie się z wymyślaniem ikon! Projektanci Sukiennic nie projektowali ikony Krakowa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Taki jeden Re: Wybierz architektoniczny symbol przyszłości - IP: *.olsztyn.mm.pl 22.03.11, 13:57 A budynki o tzw. nowoczesnych kształtach, których w całej Polsce pełno - słusznie powstają na Kortowie - tam JESZCZE jest trochę miejsca by je postawić i przestrzeni, by je podziwiać, choć ikonami zostaną pewnie dopiero, jeżeli przetrwają IV wojnę światową. Owszem. Taki np. Centaurus miałby szansę trafić do tego zestawienia, gdyby postawiono go w miejscu zapewniającym "oddech" i możliwość obejrzenia całej bryły. Tymczasem wpakuje się go w takie miejsce, gdzie nie da się oglądać całości. Przypomina to trochę budowanie domu przez nowobogackich, którzy co prawda wydali kasę na ciekawy projekt, ale wpakują go w standardową działkę 20x20 metrów. Dzięki temu dom ma do płotu po pół metra z każdej strony i wygląda jak karykatura, ale właściciel jest zbyt ograniczony, żeby to zrozumieć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mal445 Wybierz architektoniczny symbol przyszłości - s... IP: *.olsztyn.vectranet.pl 22.03.11, 14:28 Brakuje w zestawieniu przepięknego i wspaniałego Centaura, naszej dumy i nadziei naszych wybrańców na zapewnienie sobie nieśmiertelności! Tego pomnika przerośniętego ego i jednocześnie prowincjonalnych kompleksów. Przyszłe pokolenia będą tamtędy przemykać, aby szybciej, i mocno uważać, żeby niebacznie nie podnieść wzroku do góry. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xara A jaką miarą ten symbol chcesz mierzyć? IP: *.olsztyn.vectranet.pl 22.03.11, 14:36 Jeżeli miarą naszych włodazry, to pały postawione przed ratuszem są niezwykle trafionym symbolem. Nie ma znaczenia, że nie podobają się one mieszkańcom tak jak i wiele innych dzieł zrealizowanych na zupełnie przypadkowych "papierach" wytworzonych w ratuszu, ale podoba się to włodarzom. W końcu - jak zawsze - oni wiedzą najlepiej :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Endi Wybierz architektoniczny symbol przyszłości - s... IP: *.olsztyn.vectranet.pl 22.03.11, 14:42 Koszmary Dezora jak z najgorszego snu. Brakuje mi projektu przebudowy Starostwa na placu Bema. To było bardzo ciekawe i mam nadzieje, że zostanie zrealizowane. A jeżeli realizacja byłaby na wysokim poziomie, to miałaby szansę zaistnić bardzo interesująca architektura. W tym przypadku mamy do czynienia z bardzo nowoczesną formą świetnie wkomponowaną w zabytkowe otoczenie. Bardzo dobry architekt, ma człowiek talent. Na to będę głosować, ale jakoś zabrakło tego projektu w GW. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miki Re: Wybierz architektoniczny symbol przyszłości - IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.11, 14:50 i jeszcze zamek i katedra!!! do przebudowy na dezorki kanciaste!!! i wszędzie pały, pały, pały.......a są jeszcze miejsca w psychaitryku? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: plUm Wybierz architektoniczny symbol przyszłości - s... IP: *.ip.netia.com.pl 22.03.11, 15:00 .... a niech budują co chcą. Z obecnym prezydentem będą mogli tylko zacząć, bo ten Pan nie lubi kończyć..... Co Autor miał na myśli mówiąc ARCHITEKTURA w naszym mieście, bo ikona to wiem co to jest. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mijau bez kompleksów IP: 217.153.60.* 22.03.11, 15:07 Ludzie, pozbądźcie się kompleksów. Nie znam Olsztyna, ale dwa pierwsze projekty są zypełnie fajne. Wysoka pozycja Warmia Towers oraz 53% odpowiedzi "żąden z budynków" świadczy o strasznym kompleksie niższości mieszkańcó tego miasta. Pokochajcie je, skoro w nim mieszkacie i nauczcie się dostrzegać ciekawe rzeczy, jakie się w nim dzieją :)) Trzymam kciuki za ciekawsze z wymienionych propozycji Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xara Re: bez kompleksów IP: *.olsztyn.vectranet.pl 22.03.11, 15:22 Nie chodzi tutaj o jakieś kompleksy, ale o zrobienie najzwyklejszego użytku z umysłu. W najbardziej zatloczonej części miesta, gdzie nie ma gdzie ustawić samochodu wokół szeregu instytucji pakuje się wielopiętrowy budynek bez żadnego zaplecza podarszający jeszcze i tak trudną sytuację. W niedalekiej odległości są jeszcze miejsca znacznie bardziej pretendujące dla takich rozwiązań. Nie mam nic przeciwko wieżowcom i nawet przyklasnęła bym, gdyby zastosowano przykład rozwiązań nawet 100 pietrowego budynku prosto z Chin. Przestrzeń miasta, to nie przestrzeń dla klocków z przedszkola, gdzie bez żadnych negatywnych skutków ubocznych można sobie stawiać klocki gdzie popadnie i je później przestawiać. Kto jak kto, ale architekci i projektanci powinni taką świadomość posiadać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MM-N Wybierz architektoniczny symbol przyszłości - s... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.03.11, 15:33 @mijau I tu masz absolutną rację. Pierwsze dwa projekty są całkiem całkiem... o ile ktoś nie zna Olsztyna i ogląda wizualizacje nie zdając sobie sprawy z tego jak naprawdę wygląda ich otoczenie. Na tle szarych brył bez żadnej faktury i pozbawionych detali nawet jakoś się to prezentuje . :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m&m Wizualizacje Dezora fałszują perspektywy IP: *.olsztyn.mm.pl 22.03.11, 15:42 A Dezor swoje dzieła pokazuje zawsze tylko z góry? Dla kogo te widoki? Niech je przedstawi z perspektywy zwykłego przechodnia, z ulicy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jas Re: Wizualizacje Dezora fałszują perspektywy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.03.11, 13:15 Bo to bliska mu perspektywa, perspektywa lewitacji czy innych uniesień ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pomyłka? Wybierz architektoniczny symbol przyszłości - s... IP: *.olsztyn.vectranet.pl 22.03.11, 17:05 Słuchajcie - a może to konkurs na architektoniczny koszmar? Takie go najwięjkszego gargamela Olsztyna? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 100%olsztyniak Re: Wybierz architektoniczny symbol przyszłości - IP: *.pool1.Croydon-GLN2000-BAS0001.orangehomedsl.co.uk 22.03.11, 20:00 Kiedy ruszy budowa Warmii Tower,ktora miala ruszyc na przelomie lutego i marca?.Kto blokuje ta inwestycje?SARP? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zzzziuuuu Re: Wybierz architektoniczny symbol przyszłości - IP: *.olsztyn.mm.pl 22.03.11, 20:08 Gość portalu: 100%olsztyniak napisał(a): > Kiedy ruszy budowa Warmii Tower,ktora miala ruszyc na przelomie lutego i marca? > .Kto blokuje ta inwestycje?SARP? Zdradzę ci sekret, ale psssst, nie mów nikomu: blokują Oni. Pamiętaj, cicho-sza, bo to straszna tajemnica! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oj,oj Re: Wybierz architektoniczny symbol przyszłości - IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.03.11, 13:16 Ja dodam jeszcze jedno, tylko cicho sza, tam nie przewidują zmywaka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gargamel Wybierz architektoniczny symbol przyszłości - s... IP: *.olsztyn.mm.pl 22.03.11, 22:23 koszmary senne pana architekta! wziąć parę sześcianów i innych brył i je poutykać w mieście każdy głupi by potrafił...to co się dzieje w Olsztynie to coś w stylu "a to co? jezioro! a to nie, jezioro damy tam, a tu bloki" ;DDD Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 100%olsztyniak Re: Wybierz architektoniczny symbol przyszłości - IP: *.pool1.Croydon-GLN2000-BAS0001.orangehomedsl.co.uk 22.03.11, 22:31 Pomijac nieudany pomysl z lampami kolo ratusza p.Dezor bije na leb na szyje miernoty architektoniczne typu Rozen czy Hryniewicz a o Sosaku vel dr.Frankensteinie nawet nie wspomne.Wiec nie szczekajcie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kołysanka Re: Wybierz architektoniczny symbol przyszłości - IP: *.olsztyn.vectranet.pl 22.03.11, 23:37 A ty bidaku 100%olsztyniaku swoją głupotą bijesz najgłupszych z najgłupszych. Pewnie w towarzystwie rozumnych ludzi nie potrafisz "gęby" otworzyć, no chyba tylko uda ci się rozdziawić "gębę". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jas Panoszenie się po zabytku! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.03.11, 13:22 Piszecie o dezorkach przy ratuszu (przykrywka z pseudo parkingiem bo o powierzchnie handlową tu chodzi oraz wieżowczyk o architektonicznym horyzoncie autora) a nikt nie zauważył, że ów geniusz architektniczno-konserwatorski ze swoimi pomysłami wlazł na bryłę budynku ratusza. Odpowiedz Link Zgłoś
zygzak_fro.net.pl Re: Panoszenie się po zabytku! 23.03.11, 13:33 Gość portalu: jas napisał(a): > a nikt nie zauważył, że ów geniusz architektniczno-konserwatorski ze swoimi pomysłami wlazł na bryłę budynku ratusza. ale na zasadzie synergii ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ej, ej Re: Panoszenie się po zabytku! IP: *.olsztyn.vectranet.pl 23.03.11, 20:08 geniusz architektoniczno-biznesowy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 100%olsztyniak Re: Panoszenie się po zabytku! IP: *.pool1.Croydon-GLN2000-BAS0001.orangehomedsl.co.uk 23.03.11, 20:36 Jasiu czy Ty widziales jak wygladaja miasta podobnej wielkosci w Holandii czy w Niemczech?Olsztyn wyglada przy nich jak Kozia Wolka . "Wlazl na bryle ratusza"?Szkoda ze nie wlazl w co innego.Gul wam chodzi panowie architekci ze a.Dezor wyprzedza was o epoke a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o? P.S."O powierzchnie handlowa tu chodzi"?Oby.Czyje interesy reprezentujesz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jas Re: Panoszenie się po zabytku! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.03.11, 11:39 100% Ol. skoro jesteś tak dobrze poinformowany to może podasz czyje interesy reprezentuje Dezor. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oj,oj Najwyższy czas?! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.03.11, 14:18 Jaki symbol, taka przyszłość. Czy to znak, że już czas pakować walizki? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olka Re: Najwyższy czas?! IP: *.olsztyn.mm.pl 23.03.11, 19:38 Marzy mi się ikona w postaci normalnych, życzliwych ludzi, oby cała Polska mówiła dobrze o olsztyniakach, reszta jest mniej ważna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Wybierz architektoniczny symbol przyszłości - s... IP: *.dynamic.mm.pl 23.03.11, 20:39 Znowu sponsorowany artykuł ? uwzględnić Warmia Towers, który do dziś nie wiadomo czy powstanie ( ale lobbowany przez Arbet ) a za pomnieć o Centaurusie, który lada dzień wystartuje z budową ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 100%olsztyniak Re: Wybierz architektoniczny symbol przyszłości - IP: *.pool1.Croydon-GLN2000-BAS0001.orangehomedsl.co.uk 23.03.11, 20:52 I co z tego ze lobbowany przez Arbet?Przeciez to jest smieszne zeby nie powiedziec chore ze jest tu grupka ludzi ,ktorym przeszkadza wybudowanie w miescie tej wielosci 14 pietrowego "wiezowca"!W miastach prawie 3 razy mniejszych jak Pila czy Stalowa Wola stoja 16 pietrowe bloki i nikt nie robi z tego wielkiego hallo a tu zacofanie jak w Taplarach z Konopielki Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kołysanka Re: Wybierz architektoniczny symbol przyszłości - IP: *.olsztyn.vectranet.pl 24.03.11, 16:36 No proszę 100%olsztyniak "zabłysnął" przynajmniej znajomością filmu. A Konopielka to jego klimaty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mieszkaniec Wybierz architektoniczny symbol przyszłości - s... IP: 213.77.49.* 25.03.11, 10:14 Żaden z przedstawionych projektów nie zasługuje na miano ikony Olsztyna. Pudełka, pudełka i jeszcze raz pudełka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: OL symbole IP: *.wilanow.2a.pl 25.03.11, 10:18 Interesujące zestawienie, ciekawe gdzie Centaurus? Może mógłby powalczyć w sondzie z Warmia Towers, Europa się ściga na wieżowce, dlaczego Olsztyn by się miał nie ścigać :) może tak jakieś małe porównanie dwóch najwyższych inwestycji olsztyńskich? Odpowiedz Link Zgłoś