Gość: Bil IP: *.tpnet.pl 20.05.11, 17:26 "It's the economy, stupid" Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: hm Re: Awangarda w zawieszeniu. "Za drogo na powstan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.11, 17:30 osobiście nie chciałbym żeby miasto wykładało grube miliony na taką nieruchomość, wolałbym żeby wybudowało za te pieniądze nowe chodniki, przedszkola czy też żłobki Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: edgar Re: Awangarda w zawieszeniu. "Za drogo na powstan IP: *.internetdsl.tpnet.pl.A.115.19.83.in-addr.arpa 20.05.11, 17:47 A ja osobiście wolałbym aby dać szansę Awangardzie w tym okresie społecznego zidiocenia który będzie trwał jeszcze jakiś czas. Lepsze to niż niż np. wywalanie czterech baniek na nikomu potrzebną kładkę. Pamiętajmy, że Alfa - która jest bezpośrednim winowajcą upadku wszystkich kin w Olsztynie - również była pośrednio dotowana przez miasto. Teraz im nawet przejście podziemne budują. Odpowiedz Link Zgłoś
mariusz2010 Re: Awangarda w zawieszeniu. "Za drogo na powstan 21.05.11, 07:18 Już pisałem na forum, że kino powinno przejąć miasto. Dlaczego? Po pierwsze, by wykorzystać je do promocji Olsztyna. Stuletnie kino jest ewenementem na skalę europejską. ( W przeciwieństwie do święta latawców, serów, brukwi, czy innych na siłę wymyślonych "atrakcji".) Po drugie jest to sposób na utrzymanie charakteru kina, zadbania, by żaden z kolejnych dzierżawców nie zrobił z niego knajpy, agencji czy czegoś innego. Po trzecie, istotne ożywienie Starego Miasta. Po czwarte umowę dzierżawną miasto może skonstruować w ten sposób, by gwarantowała nie tylko wyświetlanie filmów ambitnych, ale także, by zobowiązywała dzierżawcę do utrzymania obiektu w odpowiednim stanie technicznym i estetycznym. No i rzecz najważniejsza. Miasto, które ma 180 tyś mieszkańców, powinno umożliwić rozwój kulturalny przynajmniej tej części mieszkańców, której repeturar multipleksu, picie piwa i niekiedy urządzane "igrzyska" już nie wystarczają. Pieniądze.... a co my mamy z milionów utopionych w beznadziejną przeróbkę placu pod ratuszem, czy potężną kładkę na j. Długim? Z milionów wywalonych na wymyślanie promocji, które jak dotąd niczego nie wypromowały? Warto by było przyjrzeć się kolejnym planowanym przez zarząd miasta wydatkom. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Judasz. Re: Awangarda w zawieszeniu. "Za drogo na powstan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.05.11, 20:49 mariusz2010 napisał: > Już pisałem na forum, że kino powinno przejąć miasto. Dlaczego? > Po pierwsze, by wykorzystać je do promocji Olsztyna. ----------------------------------------------------------------------------------------- A w jaki sposób miasto ma przejąć kino? Odebrać siłą, przeprowadzić nacjonalizację, wykupić za ile? Przecież właściciel nieruchomości może zażądać nierealną kwotę jak będzie widział możliwość wyciągnięcia kasy od miasta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z nienacka Re: Awangarda w zawieszeniu. "Za drogo na powstan IP: *.olsztyn.vectranet.pl 20.05.11, 17:44 Narodowy Instytut Dziedzictwa przygotowuje opinię, czy obiekt wraz z kinem ma wartość zabytkową. - Po jej otrzymaniu zdecydujemy o ewentualnym wszczęciu postępowania o wpis do rejestru - mówi Bartłomiej Skrago, rzecznik wojewódzkiego konserwatora zabytków w Olsztynie. - Prezydent podjął także rozmowy z wiceministrem Piotrem Żuchowskim o możliwościach wpisania na listę zabytków kamienicy, w której mieściła się Awangarda, z zastrzeżeniem o ochronie funkcji kinowej tego obiektu - dodaje Szpaderska. Śmierdzi komuną na 100 metrów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 100%olsztyniak Re: Awangarda w zawieszeniu. "Za drogo na powstan IP: 2.25.215.* 20.05.11, 17:55 The economy isn`t stupid as well as " the Gdansk Firm"from digging & distracting Varmia &Mazuria recommend by ginger Donek Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: khg Re: Awangarda w zawieszeniu. "Za drogo na powstan IP: *.internetdsl.tpnet.pl.A.115.19.83.in-addr.arpa 20.05.11, 18:05 o w mordę Światowy, toś się angielszczyzną popisał...:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Taxi Awangarda w zawieszeniu. "Za drogo na powstanie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.11, 18:09 Alfa jest preferowana przez władze Miasta i nie pozwolą one na ŻADNĄ konkurencję. Z tego samego powodu mafia nie pozwala na powstanie parkingów śródmiejskich (jedyny, płatny parking w centrum jest pod Alfą...) i puszczenie linii tramwajowej dalej niż do Alfy... Nie tylko Awangarda ale i cała Starówka zdycha kosztem alfiego monopolu. A Olsztyn to poskomunistyczna wiocha i kultura tu nikomu nie potrzebna (wg. Urzędu Miasta...)! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alfa Re: Awangarda w zawieszeniu. "Za drogo na powstan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.11, 18:22 Gość portalu: Taxi napisał(a): Olsztyn to poskomunistyczna wiocha i kultura tu nikomu nie potrzebna (wg. Urzędu Miasta...)! i większości mieszkańców. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bruno Re: Awangarda wczyli historia z morałem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.11, 18:25 Oczywiście, że starówka zdycha z powodu Alfy, ale sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało... Mam jednak wrażenie, że sprawa Awangardy to zupełnie inna bajka. Fakty są bezlitosne. Ta historia ośmieszyła olsztyńskie elity, media i obyczaje. Owóż, przed jakimś miesiącem wybucha afera. Zamykają ostatnie kino w mieście, ostoję sztuki i dobrego smaku. Media pieją z oburzenia, cytując rejtanowskie wypowiedzi dzierżawcy i opinie gminnych "ałtorytetów". W ślad za tym następują bezrefleksyjne działania typu "lubię to" na "fejsbuku" oraz pijarowskie reakcje władz miasta. Czytamy o końcu świata, upadku kultury, ogólnokosmicznym spisku przeciw kultowemu kinu. Prawda okazuje się jednak naga. Jakiś adwokacina ( ;p )z w imieniu właściciela budynku uchyla rąbka tajemnicy. Okazuje się, że pan radny i dzierżawca płaci za 600 m kw. tego budynku zaledwie 3 tys. zł miesięcznie. Ale mimo to nie płaci. Z powodu niesolidności dzierżawcy zdesperowany właściciel kamienicy szuka innego najemcy na kino. I to jest historia z morałem. Na miarę pipidówy, której na imię Olsztyn. Dobranoc Państwu ^^ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olsztyniak Re: Awangarda wczyli historia z morałem IP: *.olsztyn.vectranet.pl 20.05.11, 18:56 Gdyby to jeszcze była prawda, a nie kolejna bajka... Na dobranoc oczywiście. Społecznicy nie dadzą się uśpić - młyn zaczął swą pracę, miele powoli, ale dokładnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olsztyniak Re: Awangarda w zawieszeniu. "Za drogo na powstan IP: *.olsztyn.vectranet.pl 20.05.11, 18:53 Alfa to nowotwór, który wypączkował na samej głowie miejskiego organizmu - wszyscy to wiedzą i... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Judasz. Re: Awangarda w zawieszeniu. "Za drogo na powstan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.11, 19:30 Ale co wy chcecie od Alfy? Czym ona zawiniła? Postępu nie da się zatrzymać. Oferuje większy wybór towarów, tańsze bilety do kina, bardziej urozmaicony repertuar, dodatkowe atrakcje. A stare miasto: trochę zapyziałe, niewiele się dzieje, handel kiepsko idzie. Jak widać zmierza ku upadkowi. Należy zastanowić się dlaczego tak się stało i co należy zrobić by ożywić stare miasto. Alfę zostawmy w spokoju. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olsztyniak Re: Awangarda w zawieszeniu. "Za drogo na powstan IP: *.olsztyn.vectranet.pl 20.05.11, 19:42 Teraz już nic się nie da zrobić. Gdybyśmy mogli - odsunęlibyśmy ją w całości (razem z multipleksem) jakieś 5 - 10 km od centrum miasta. Czy wiesz Judaszu czym charakteryzuje się tkanka rakowa i jak oddziaływuje ona na otoczenie? Odpowiedz Link Zgłoś
zygzak_fro.net.pl Re: Awangarda w zawieszeniu. "Za drogo na powstan 20.05.11, 19:50 Judaszu, to dlaczego tak jest to żadna tajemnica, o tym się uczy każdy młody urbanista. Wystarczy przeczytać "The Death and Life of Great American Cities" Jane Jacobs, aby pojąć te mechanizmy. Co więcej - w cywilizowanym świecie wiadomo jak zaradzić problemom, które one powodują oraz to w którym kierunku będą rozwijały się takie centra. Sądząc po Alfie jesteśmy w stosunku do USA mniej więcej na poziomie połowy lat 70-tych, oczywiście z niektórymi ulepszeniami jakie w międzyczasie wprowadzono - ale poziom mentalności jest mniej więcej taki właśnie. Niestety nie przeskoczymy kolejnych etapów tak jak kiedyś próbował to zrobić Lenin w niedalekim kraju rolniczym. Pytanie podstawowe jest tylko jedno - ile do czasu opamiętania zdążymy narozwalać?. Jak na razie idzie całkiem nieźle - przestrzeń życiowa musi przecież być. Za parę lat te same osobniki które teraz pośrednio obsługują kruszarki zrobią skruchę i przyznają się do "błędóf pszeszłości"...dzięki czemu będą fajni - jak Kmicic co przeszedł wewnętrzną przemianę (Polacy lubią takich! oj lubią!). Od Alfy nikt nic nie chce, bo takie centra nic nikomu nie dają (nie pamiętam w każdym razie takiego cudu). Ja natomiast chcę żeby osoby które rządzą tym miastem były odpowiedzialne za swoje czyny nie tylko w ramach kadencji. To samo tyczy się mieszkańców. Odpowiedz Link Zgłoś
marduck krętacz Lenkiewicz 20.05.11, 21:14 "Od lat powtarzałem, że jedyną możliwością uratowania kina jest przejęcie go przez miasto poprzez zakup lub zamianę" Ta czyli radny chce kręcić własne lody na miejskim majątku, wyszło jaki to sposób znalazł na uratowanie swojego biznesu, żal mi ludzi którzy go bronią, że aż tak dali się zidiocić. Domyslam się , że właściciel wystawił ogłoszenie o dzierżawie na działalność kinową pod warunkiem, że najemca wyremontuje część budynku (kino i kawiarnie), no ale Lenkiewiczowi to nie w smak, on woli żeby miasto przejęło, wyremontowało, a on będzie symbolicznie płacił. Penie jak będzie potrzeba to wyjdzie ze spółki bo przecież radni nie mogą prowadzić działalności na majątku gminy. tak wpiszcie to do rejestru zbytków i patrzcie jak przez następne 5lat popada w ruinę. Olsztyn Kocham Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olsztyniak Re: walczymy o kino! IP: *.olsztyn.vectranet.pl 20.05.11, 21:56 Społecznicy walczą o 100-letnie kino, nie o p. Lenkiewicza. Odpowiedz Link Zgłoś
marduck sic! walczymy o kino 20.05.11, 22:02 to co robiliście przez ostatnie 20 lat???????????????????? gdy Wasz ulubiony miłośnik kina nie robił nic z "kinem" - knajpe otworzył, hehe - a w sali nadal brud, smród i stęchlizna obudź się Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bella do marduka czy jak cię zwał IP: *.olsztyn.mm.pl 20.05.11, 22:20 naucz się czytac ze zrozumieniem: "Żeby sala kinowa funkcjonowała tu przez kolejne lata, potrzebne są bowiem potężne inwestycje. M.in. dlatego obecny dzierżawca -czyli P.Lenkiewicz-nie zamierza się ubiegać o ponowny wynajmem lokalu". Rozumiesz to?A to,że powiedział,że miasto powinno przejąc kino,to myslisz,że miasto wyremontuje,a radny to przejmie i będzie kręcił własne lody na majątku miasta,he he...To żeś wymyślił. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olsztyniak Re: sic! walczymy o kino IP: *.olsztyn.vectranet.pl 20.05.11, 22:42 1./ Pieprz... ma czasem niewiele wspólnego z kochaniem - nie reklamuj się więc koleś, że tak bardzo kochasz Olsztyn. 2./ To, że kino ma 100 lat i aż taka wartość wyszło na jaw w 2009 r. Odpowiedz Link Zgłoś
marduck Re: sic! walczymy o kino 20.05.11, 22:54 Bello tak czytam ze zrozumieniem i to całe artykuły, nie tylko wybrane zdania - wycięte z kontekstu :) Olsztyniaku w 2009 wyszło że kino było w tym budynku od lat - nie żartuj, czy wszystkich g... to obchodziło ile lat ma ta rudera? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J.S. Wartość użytkowa stała się zabytkiem IP: *.olsztyn.mm.pl 20.05.11, 23:16 O 100 letniej tradycji funkcji (kina) pierwszy pisał w 2009 r. R. Bętkowski, wcześniej nie było takiej wiedzy. Budynek posiada w sobie zapewne starsze obiekty ale nie o te wartości tu chodzi. Zabytkiem godnym zachowania w tym przypadku stał się sposób użytkowania, właśnie kino a początkowo zapewne kino-teatr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: haft Re: Wartość użytkowa stała się zabytkiem IP: *.xdsl.centertel.pl 20.05.11, 23:52 "O 100 letniej tradycji funkcji (kina) pierwszy pisał w 2009 r. R. Bętkowski, wcześniej nie było takiej wiedzy." A wszyscy, którzy wcześniej oglądali stare zdjęcia tej kamienicy z napisem Luisen Theater myśleli przecież, że to sklep rzeźnicki :) Bętkowski na prezydenta! J.S. co najmniej na architekta miasta! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olsztyniak Re: Wartość użytkowa stała się zabytkiem IP: *.olsztyn.vectranet.pl 21.05.11, 00:05 Jest jeszcze gorzej: pierwsi napisali o tym w "Debacie" (pfuj!) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: no właśnie Re: Wartość użytkowa stała się zabytkiem IP: *.olsztyn.vectranet.pl 21.05.11, 00:07 Założę się, ze spreparowali tę historię na zlecenie Lenkiewicza ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J.S. Re: Wartość użytkowa stała się zabytkiem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.05.11, 14:28 ...a przez lata Bętkowski preparował stare pocztówki i skrycie puszczał w obieg antydatując je Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J.S. Re: Wartość użytkowa stała się zabytkiem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.05.11, 14:32 @haft. Lecz się z nienawiści do ludzi. Ani jednemu ani drugiemu awanse urzędnicze co najmniej nie w głowie ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J.S. Re: Wartość użytkowa stała się zabytkiem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.05.11, 14:40 @haft - Wskaż wcześniejszą publikację, w której wykazano to co o budynku kina "Awangarda" w 2009 roku napisał R. Bętkowski Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: haft Re: Wartość użytkowa stała się zabytkiem IP: *.xdsl.centertel.pl 22.05.11, 21:54 @J.S. - nie rozumiemy się. Fajnie, że Bętkowski jako pierwszy napisał o kinie, i fajnie, że tak dużo napisał, ale na miłość boską przestańcie się tak z tym pierwszeństwem obnosić bo trochę dziecinne. Nikt nie umniejsza Waszych zasług popularyzatorskich - przeciwnie - to Wy sami je umniejszacie, "podniecając się" za przeproszeniem swoją własną działalnością jak dzieci. Inni ludzie też myślą i trafią na wiadomości, których szukają bez tej nachalnej autoreklamy. Kubełek zimnej wody by się przydał chyba. bez obrazy :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J.S. Re: Wartość użytkowa stała się zabytkiem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.05.11, 09:58 @haft - Zawsze jest tak, że ktoś pierwszy musi zauważyć, rozpoznać, udokumentować jakąś wartość (jak się okazuje nieprzeciętną) w tym wypadku był nim R. Bętkowski, więc to jego zasługa, a przecież mógł to zrobić ktoś inny bo to przecież takie prozaiczne. To że on Ameryki nie odkrywał to oczywiste, on w porę zwrócił uwagę opinii publicznej na ten ważny fakt. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: YO Ostatecznie liczy się tylko skuteczność IP: *.olsztyn.vectranet.pl 23.05.11, 10:39 @haft - początkiem i podstawą wszystkiego jest odkrycie, którym ktoś dzieli się z innymi. Można posiadać baaardzo dużą wiedzę, ale trzymać ją tylko dla siebie. Można odkrywać, opisywać i mieć to zarazem głęboko w d... Dobrze, że ktoś poza "odkrywaniem", potrafi swoje "odkrycia" nagłośnić i nie jest na dalszy los tych "odkryć" obojętny. Wspaniale, gdy podjęte działania odnoszą skutek. Tartak Raphaelsohnów udało się uratować, komorę przy al. Wojska Polskiego także, z kinem "Awangarda" mam nadzieję również się powiedzie. W Dywitach już dawno zostały odkryte zostały pozostałości lotniska sterowcowego - czy odkrywcy zrobili od tego czasu coś by zainteresować szerszą opinię, uratować przed zagładą swe "odkrycia", zachować je dla potomności? Zachowany jeszcze "wczoraj" koszarowiec załogi bazy sterowcowej, w której nocowały takie sławy jak E. Lehmann, ostatni kapitan sterowca-kolosa "Hindenburg", został zgruzowany, resztę odkryć czeka pewnie to samo. O wszystkim będą mogli mówić w czasie przeszłym: "wiedziałem, widziałem, byłem, dotykałem". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oj,oj Re: Ostatecznie liczy się tylko skuteczność IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.05.11, 10:46 i... tu sikałem ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olsztyniak potwierdzona skuteczność IP: *.olsztyn.vectranet.pl 23.05.11, 11:01 Jeśli działać, to działać skutecznie. A skuteczne nagłaśnianie, to przecież skuteczne działanie. Wpisy @hafta skuteczność potwierdzają ;) Ratujmy dla nas samych nasze jedyne, wyjątkowe, niepowtarzalne 100-letnie kino! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: winIO Re: krętacz Lenkiewicz IP: *.woodcrane.com 21.05.11, 00:20 Sluchaj no marduck. Ty tez mozesz sobie zaczac krecic lody na miejskim majatku. Sam czytales. Ogloszenie jest, wiec gon w poniedzialek z oferta. Jesli uda Ci sie to z jednoczesnym utrzymaniem instytucji kutluralnej, to mysle ze wszyscy beda bardzo zadowoleni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z jarot Re: krętacz Lenkiewicz IP: *.olsztyn.mm.pl 21.05.11, 11:12 Chyba nie jest to taki niedochodowy biznes, skoro z oświadczenia majątkowego Lenkiewicza wynika, że przychody z tej działalności wynosiły rocznie ok. 1,3 mln zł. Z kina i kawiarni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: winIO Re: krętacz Lenkiewicz IP: *.woodcrane.com 21.05.11, 13:18 No tak. Ale koszta dzialanosci instytucji jaka jest kino tez sa spore. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: judas_priest Re: krętacz Lenkiewicz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.05.11, 16:44 PRZYCHÓD TO ............NIE DOCHÓD !!!!!!! NIE ?????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olsztyniak Re: krętacz Lenkiewicz IP: *.olsztyn.vectranet.pl 21.05.11, 19:11 Nie widzę w tym mieście nikogo, kto lepiej potrafiłby poprowadzić to kino. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: milioner_z_ulicy Re: krętacz Lenkiewicz IP: *.olsztyn.mm.pl 22.05.11, 19:41 Szanowny kolego "z jarot". Po Twoim poście, aż z ciekawością zobaczyłem sobie na to cytowane przez Ciebie oświadczenie majątkowe- w końcu jeżeli to naprawdę tak dochodowy interes, to pomyślałem że może pokuszę się o złożenie oferty na wynajem. Ale cóż się okazało? Nie wiem czy masz problemy z czytaniem i podstawami matematyki, ale ni jak z działalności rocznej kina i kawiarni nie wychodzi kwota 1,3 mln złotych. Po prostu kolego "z jarot" wprowadzasz w błąd internautów i tworzysz jakiś dziwny obraz działalności gospodarczej w tym budynku. Chyba Twoja wiedza jest pozbawiona również podstaw ekonomii bo nie wiesz co to jest "przychód" i "dochód". Trudno, to jest typowe działania dla osób szukających wszędzie spisków i przekrętów. A jeżeli nadal masz problem z czytaniem i uważasz to za niebywale dochodowy interes, to składaj ofertę i zarabiaj miliony złotych. Życzę powodzenia! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pitti Awangarda w zawieszeniu. "Za drogo na powstanie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.05.11, 17:15 Tekst linka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ciekawe Re: Awangarda w zawieszeniu. "Za drogo na powstan IP: *.olsztyn.vectranet.pl 26.05.11, 08:25 Ile jest warte dla olsztyniaków trzecie, najstarsze kino świata? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paradox Re: Awangarda w zawieszeniu. "Za drogo na powstan IP: *.olsztyn.vectranet.pl 27.05.11, 07:49 Dla Olsztyniaków kino powinno być bezcenne, ale to przecież to, czy przetrwa nie od nich zależy. Odpowiedz Link Zgłoś
mariusz2010 Re: Awangarda w zawieszeniu. "Za drogo na powstan 27.05.11, 21:17 To co stanie się z Awangardą, będzie pokazowym świadectwem kompetencji, możliwości i inteligencji władz w Olsztynie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: re: Re: Awangarda w zawieszeniu. "Za drogo na powstan IP: *.olsztyn.vectranet.pl 27.05.11, 22:59 raczej wioskowacenia Olsztyna Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jas Za drogo... IP: *.olsztyn.mm.pl 28.05.11, 15:00 Od urbanizacji do ruralizacji, od urbanistyki do ruralistyki Odpowiedz Link Zgłoś