Gość: Ścibi
IP: *.nat.student.pw.edu.pl
28.06.07, 03:14
> Elżbieta Kruk, przewodnicząca KRRiT: - Mieliśmy te częstotliwości trzymać
> w szufladzie? W ubiegłych latach NIK już zarzucał Krajowej Radzie, że
> chomikuje pasma. W całej tej sprawie musimy dbać nie tylko o interes nadawców,
> ale również o interes odbiorców, którzy nie mają dostępu do wielu stacji
> w niektórych rejonach - zaznacza Kruk.
Szanowna Pani,
a co jest dbaniem o interes odbiorców - umożliwienie im dostępu do 1
dodatkowego programu, w wielu miejscach o bardzo niskiej jakości, tak, że
łączenie będą mieli 4-6 programów? Czy może jednak umożliwienie dostępu do
dodatkowych 4-10 kanałów (w telewizji cyfrowej w zależności od zastosowanego
standardu na tej samej częstotliwości co 1 kanał analogowy "mieści się" od 4
do nawet 10 cyfrowych), o bardzo dobrej jakości (cyfrowa postać pozwala
korygować błędy w transmisji)?