Dodaj do ulubionych

Nie będzie cyfry, będzie Murdoch?

IP: *.nat.student.pw.edu.pl 28.06.07, 03:14
> Elżbieta Kruk, przewodnicząca KRRiT: - Mieliśmy te częstotliwości trzymać
> w szufladzie? W ubiegłych latach NIK już zarzucał Krajowej Radzie, że
> chomikuje pasma. W całej tej sprawie musimy dbać nie tylko o interes nadawców,
> ale również o interes odbiorców, którzy nie mają dostępu do wielu stacji
> w niektórych rejonach - zaznacza Kruk.

Szanowna Pani,

a co jest dbaniem o interes odbiorców - umożliwienie im dostępu do 1
dodatkowego programu, w wielu miejscach o bardzo niskiej jakości, tak, że
łączenie będą mieli 4-6 programów? Czy może jednak umożliwienie dostępu do
dodatkowych 4-10 kanałów (w telewizji cyfrowej w zależności od zastosowanego
standardu na tej samej częstotliwości co 1 kanał analogowy "mieści się" od 4
do nawet 10 cyfrowych), o bardzo dobrej jakości (cyfrowa postać pozwala
korygować błędy w transmisji)?
Obserwuj wątek
    • tetlian Re: Nie będzie cyfry, będzie Murdoch? 28.06.07, 07:05
      Ludzkie oko i ucho i tak nie wyłapuje różnicy między super a super-hiper
      jakością obrazu i dźwięku.
      • Gość: Ścibi Re: Nie będzie cyfry, będzie Murdoch? IP: *.nat.student.pw.edu.pl 28.06.07, 07:21
        Ale tu nie chodzi o różnicę między super a super-hiper tylko o różnicę między
        zaśnieżonym obrazem i zaszumionym dźwiękiem a super obrazem/dźwiękiem. Pewnie
        nie widziałeś różnicy pomiędzy odbiorem naziemnej telewizji analogowej a cyfrowej...
        • Gość: Miki Re: Nie będzie cyfry, będzie Murdoch? IP: *.cc.duth.gr 28.06.07, 09:07
          Rzecz w tym że telewizja cyfrowa albo sie odbiera albo nie. A telewizja
          analogowa dopoki sygnal nie jest nieznosnie slaby pozwala cos zobaczyc. Lepiej,
          gorzej ale jednak. Dla wiochy to jest bez znaczenia.
          • pe1 Re: Nie będzie cyfry, będzie Murdoch? 28.06.07, 09:11
            Rzecz w tym, że telewizja cyfrowa posiada mechanizmy pozwalające skorygować
            błędy transnisji nawet przy bardzo złych warunkach propagacji, takich, przy
            których telewizji analogowej nie da się już oglądać, bo jest sam śnieg i szum.
            • Gość: Miki Re: Nie będzie cyfry, będzie Murdoch? IP: *.rochester.res.rr.com 28.06.07, 09:18
              Co i tak nie zmienia fakt ze po prekroczeniu pewnej granicy nie ma zmiłuj, nie
              zobaczysz nic.
              • Gość: assback Re: Nie będzie cyfry, będzie Murdoch? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 10:13
                co nie zmienia faktu że zamiast stosować 1MW nadajnik, w cyfrze podobne pokrycie
                uzyska się z mocą 10-20krotnie mniejszą. Do tego większa przepustowość - zamiast
                jednego - kilka kanałów. Z ekonomicznego pkt widzenia nawet nie ma się nad czym
                zastanawiać tylko trzeba lobbować i naciskać żeby coś robiono w celu wdrożenia
                dvb-t! W Europie się już z nas śmieją że chcemy uruchamiać analogowe
                częstotliwości jeszcze :/
              • pe1 Re: Nie będzie cyfry, będzie Murdoch? 28.06.07, 10:34
                Gość portalu: Miki napisał(a):

                > Co i tak nie zmienia fakt ze po prekroczeniu pewnej granicy nie ma zmiłuj, nie
                > zobaczysz nic.

                czy nie dociera do ciebie, że owa granica dla tv cyfrowej leży grubo poza
                granicą dla analogowej ???
    • acid.jazz Korupcja 28.06.07, 07:26
      Gdyby to było za SLD już byłby wrzask
    • Gość: Gość Re: Nie będzie cyfry, będzie Murdoch? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 08:45
      I bardzo dobrze. Mam już dość libertyńskich TVN, Polsaty, TV 4 itp. Chcę
      wreszcie oglądać program porządnej stacji telewizyjnej, który mnie nie będzie
      obrażał.
      • Gość: mańka Masz TV Trwam, TVP i TV Puls IP: *.spray.net.pl 28.06.07, 08:46
        Mało ci katolickich stacji?
        • mark.brando Re: Masz TV Trwam, TVP i TV Puls 28.06.07, 10:10
          I to właśnie miałem napisać. Czyli PIS polubił niektóre media TV Trwam, TVP i TV
          Puls, ale dlaczego nie myśli strategicznie i przyszłościowo. Zamiast ogłosić
          konkurs na cyfrowe nadawanie i kazać się wszystkim dostosować to "telewizyjną
          nocną zmianę" . Ciekawe co za to dostał Pan premier?

          Wyróżniaj się lub zgiń
          launching.blox.pl
    • red.t.fox.life jest szansa na normalną telewizję.WSItv zagrożone 28.06.07, 08:46
      będzie plucie i szczekanie na dwa kanały..
    • Gość: emigrant soon Ach ten dziki socjalizm i biurokracja. n/t IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 08:55
    • Gość: sf Re: Nie będzie cyfry, będzie Murdoch? IP: *.eranet.pl 28.06.07, 09:04
      Propagandowy artykuł napisany na zamówienie TVN i Polsatu. No cóz, dziennikarze
      GW pewnie są w kieszeni Solorza. A ja uważam, że wejście Murdocha zwiększy
      konkurencję na rynku mediów w Polsce a Panowie Solorz i Walter się tego boją
      • nutka57 Re: Nie będzie cyfry, będzie Murdoch? 28.06.07, 09:26
        Przyznawanie częstotliwości na zamówienie polityczne jest tym samym
        przestępstwem,za które siedzi Jakubowska(albo będzie siedziała). Dlatego
        proponuję w nowej kadencji sejmu,jeśli wygrają nie ci,co teraz,powołanie
        komisji sejmowej,która przyjży się tej sprawie.Oczywiście z JM Rokitą na
        czele.Oj,będzie się działo....
        • ambl Re: Nie będzie cyfry, będzie Murdoch? 28.06.07, 18:04
          nutka57:oj chyba się nie "przyjży"
    • Gość: Wacuś ...częstotliwości trzymać w szufladzie... IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.06.07, 09:27
      W ramach "pomocy" wyłączono emisję DVB-T z Żórawiny pod Wrocławiem. Zwolniony
      kanał trafi się teraz TV Puls?
    • Gość: rodo Nie będzie cyfry, będzie Murdoch? IP: *.icpnet.pl 28.06.07, 09:56
      Kto smaruje, ten jedzie.............!
    • Gość: Andrzej Nie będzie cyfry, będzie Murdoch? IP: *.nll.se 28.06.07, 10:05
      Co za szczescie, ze Agora nie dostala mozliwosci zbudowania lewicowo-koszernej
      telewizji! Miller powinien dostac za to medal!
      • pe1 Re: Nie będzie cyfry, będzie Murdoch? 28.06.07, 10:54
        całe szczęście, że faszystowscy "katolicy" są rasą na wymarciu, podobnie jak
        wszystkie gatunki złożone z głupoli
    • Gość: Nana Pani Kruk! - prosimy o cyfrową TV!!! IP: 212.160.172.* 28.06.07, 10:54
      Powiedzcie mi o co tutaj chodzi? W Europie już są kraje, gdzie telewizja cyfrowa
      dociera do 80% ludności, a w sklepach sprzedają telewizory (zresztą u nas też
      są) z wbudowanym odbiornikiem cyfrowym. USA chcą wcześniej niż planowały
      wyłączyć przekaz analogowy, bo ludzie przyjęli z aplauzem to, że inwestując w
      przystawkę za ok. 30$ lub nowy telewizor mają po 30 kanałów w świetnej jakości.
      Wprowadzenie ucyfrowienia przekazu w Polsce to możliwość odbioru ok. 10-20
      bezpłatnych kanałów w miejscach, gdzie teraz można odbierać 2-3. Zwłaszcza, że
      nasz kraj zobowiązał się do wyłączenia nadajników analogowych do 2012 roku, więc
      czas biegnie, świat się unowocześnia a my dreptamy w miejscu. Ale władze wiedzą
      lepiej! To samo było z telefonią komórkową. Jak był tylko analogowy centertel,
      to w ramach konkurencji chciano wprowadzić... drugiego operatora analogowej
      sieci komórkowej, bo mądrzy rządzący uznali, że telefonia cyfrowa jest zbyt
      skomplikowana i za droga dla Polaków, a powiedzcie mi ile osób obecnie korzysta
      z analogowych komórek centertela??? Ponadto nie piszcie o interesach polsatu czy
      TVN-u, bo wprowadzenie bezpłatnych naziemnych pakietów (choćby 10 stacji) może
      poważnie zagrozić ich płatnym platformom satelitarnym. Jeszcze gorzej na
      telewizji w standardzie DVB-T mogą wyjść sieci kablowe, które za dystrybucję
      średniej ilości i jakości kanałów żądają stosunkowo sporej zapłaty, a możliwość
      zakupu skrzyneczki za 50-100 zł i wpięcia jej między aktualnie używany telewizor
      i aktualnie używaną antenę może tym praktykom kablówek poważnie zaszkodzić.
      • Gość: grze Re: Pani Kruk! - prosimy o cyfrową TV!!! IP: 212.160.172.* 28.06.07, 11:08
        Jak nie widać o co chodzi to chodzi o pieniądze i władzę! Politycy i TVP (i
        POLSAT) nie chcą DVB-T ponieważ utracą monopol na nadawanie ogólnopolskie.
        Polsat i TVN maja również platformy cyfrowe (płatne) których sens istnienia
        zniknie po wprowadzeniu porównywalnej TV Cyfrowej naziemnej. Dodtkowo chcą u
        nas wprowadzić MPEG4 (skuteczniejszy i nowocześniejszy)zamiast stosowanego w
        większości krajów MPEG2 ale dla którego nie ma tanich odbiorników - zamiast 30 -
        200 Euro i mozna zapomnieć o kupnie TV w Niemczech.
    • Gość: napalona szparka wynając na darmowe pornosy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.07, 11:01
      i zrobi się mokro i miło :)
    • Gość: widz a kto na tym zarobi? IP: 207.218.42.* 28.06.07, 11:18
      to wlasnie telewizja cyfrowa dzieki wiekszemj ilosci kanalow na tym samym
      pasmie powoduje wzrost konkurencji czyli zamiast cofac sie do sredniowiecza
      nalezaloby wykonac ruch na przod i jak najszybcjej wejsc w nadawanie cydrowe a
      wtedy dla Pulsu i Polsatu itd itp bedzie miejsce w eterze. To prawdziwy skandal
      niestety zainteresowanie mediow (o dziwo) tym tematem jest o wiele mniejsze niz
      bzdetnymi lustracjami i butami Kaczora. To jest wlasnie temat na promocje
      kultury elektronicznej i wolnosci dostepu do informacji z wielu zrodel.
      No ale ta cala rada jest jak widac wykonawca woli politycznej -co za dziwny
      kraj, co za dziwni ludzie w nim mieszkaja....
    • Gość: maj Nie będzie cyfry, będzie Murdoch? IP: 84.38.160.* 28.06.07, 11:30
      Polsat był zmuszony sprzedać udziały w Pulsie właśnie Murdochowi? Teraz płacz
      nad rozlanym mlekiem. Mógł odstąpić je np.Agorze i mielibyśmy teraz o 1 kanał
      religijny mniej.
    • Gość: gosc Re: Nie będzie cyfry, będzie Murdoch? IP: *.devs.futuro.pl 28.06.07, 11:30
      Chodzi o to by zamiast prawdziwej konkurencji - czyli na dzień dobry 1 multipleks z 6-8 kanałami
      ogólnopolskimi dać zarobić wybranym na reklamach.
      A cyfrowa telewizja naziemna to będzie konkurencja przede wszystkim dla kablówek i platform, ale i dla
      nich jest szansa pod warunkiem, że będą dostarczać dobrej jakości kanały tematyczne i usługi dodane.
      A jak ktoś nie widzi różnicy w odbiorze obrazu 4:3 PALowskiego a 16:9 w wersji cyfrowej w obojętnie
      której wersji (625linii, 720 czy 1080 linii p lub i) to chyba czas iść do okulisty :))))
    • presentation1 ...Pan Sobala............. 28.06.07, 11:44
      z TV PULS bardzo dobrze prowadzi publicystyke.Na wysokim poziomie czego powinny nauczyc sie inne media typu TVN czy nawet TVP.
    • Gość: limak czy ta stacja nie była stworzona przez poprzenią IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 11:52
      prawicę (AWS) i nie przeżywała za jej rządów swojej świetności? czy nie w tę stację zostały wpompowane miliony z państwowych firm (PZU, KGHM)? i dlaczego się nikt tym nie zajął - żadna komisja, bo bardzo to śmierdzi. A po drugie, czy w dużych miastach eter jest bardziej pojemny niż w małych, gdzie ledwo można odbierać dwa kanały TVP i po pięc radiowych - w tym bliźniacze ZET i RMF. Dziwny kraj, za dużo regulacji. pozdr
    • Gość: ww ii Nie będzie cyfry, będzie Murdoch? - BŁĄD Gazety IP: *.chello.pl 28.06.07, 12:07
      W artykuł wkradł się błąd. Gazeta napisała, że zasięg Pulsu to 16% gospodarstw
      domowych podczas, gdy wg AGB Nielsen Media Research zasięg Pulsu w maju 2007
      wyniósł 56,8%. Gazeta podała zasięg naziemny zapominając (pomijając) o zasięgu
      kablowym i satelitarnym.

      ww ii
    • Gość: sasza Murdoch pytał nadpremiera co to za ludzie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.07, 12:12
      po drugiej stronie ulicy, krzyczą i manifestują ?. Kaczka powiedziała, że to
      manifestacja poparcia dla rządu !.
    • Gość: maro Re: Nie będzie cyfry, będzie Murdoch? IP: 195.94.209.* 28.06.07, 12:18
      Do 2012 pozostało 5 lat. To nie jest wiele. Nie wiem na co liczą decydenci, może
      na to, że terminten będzie można jeszcze przesunąć o parę lat? Zakładając
      jednak, że w 2012 nadajniki analogowe zgodnie z planem zostaną wyłączone,
      wydanie decyzji o przyznaniu dodatkowej częstotliwości dla systemu analogowego
      byłoby równoznaczne z przyznaniem się do wzięcia łapówki lub z chorobą głowy.
      Innej możliwości nie ma.

      Jak już napisano wielokrotnie telewizja cyfrowa ma same zalety, a jej jedyną
      wadą jest to, że należy weń inwestować. Dla takiego Murdocha uruchomienie
      nadajników analogowych nie niosłoby kosztów, bowiem mógłby montować sprzęt w
      innych krajach zdemontowany.

      Uważam, że nawet odnawianie kończących się koncesji na nadawanie w systemie
      analogowym powinno być obecnie warunkowane obowiązkiem równoległego uruchomienia
      w tych miejscach nadajników cyfrowych. Pozwoliłoby to na bardziej płynną
      transformację pomiędzy systemami.
    • toja3003 Po co w ogóle media tzw. publiczne? 28.06.07, 16:03
      Ten przykład jest jasny, dlatego pytam: po co w ogóle media tzw. publiczne?

      Ileż w nich marnotrawstwa podatniczych pieniędzy
      nie mowiąc już o nonsensowności abonamentu
      radiowo-telewizyjnego.

      Przecież media papierowe (prasa, książki)
      znakomicie sobie radzą bez wtrącania się
      państwa. Czy rząd ma zacząć drukować
      publiczne gazety, publiczne ksiażki
      i ściągać za to abonament prasowo-książkowy?

      A cóż takiego jest w RTV publicznym czego
      nie ma na kanałach prywatnych? Na ekranie ten sam
      Rambo tu i tam biega z karabinem a w radio
      leca te same "hity z satelity".

      Szczytem kuriozalności jest utrzymywanie
      telewizji "Polonia".

      Proponuję: zlikwidować abonament RTV
      i zredukować liczbę państwowych kanałów radiowych
      do 1-go, telewizyjnych do 1-go i opłacać to
      z budżetu; zamiast dotychczasowego profilu TV Polonia
      (odgrzewane kotlety z innych kanałów) nadawać
      profesjonalny program w obcych językach promujący
      Polskę.

      I proszę o opublikowanie listy wydatków TVP wraz z płacami
      – to są nasze pieniądze.
    • Gość: abc Nie będzie cyfry, będzie Murdoch? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.07, 16:14
      Bedzie EURO2012 w PAL i cala Europa, ktora do nas przyjedzie nie bedzie mogla
      wyjsc ze zdumienia ze oni wszedzie maja TV cyfrowa, ze TV cyfrowa bedzie
      powszechna na Ukrainie (tak tak Ukraina buduje sieci cyfrowe !!) a Polska jak
      na zascianek Europy przystalo bedzie nadawac analogowo... Ale czemu sie dziwic
      skoro nauczycielka historii jest szefowa KRRiT, dziwie sie ze nie chcemy
      uruchamiac jakiegos historycznego standardu, moze tak pani od historii
      zaproponuje powrot do SECAMU albo i emisje NTSC ? Najbardziej beda zdziwieni
      kibice, ktorzy w calej Europie beda mogli ogladac na komorkach mecze a w Polsce
      zeby obejrzec mecz beda musieli zalatwic sobie odbiornik analogowy...
    • Gość: waldek099 Re: Nie będzie cyfry, będzie Murdoch? IP: 62.148.92.* 29.06.07, 09:32
      Częstotliwości dla Pulsu (dobro rzadkie) za darmowy PR w prasie Murdocha na
      świecie - to nie lepiej Niemcom oddać Śląsk - skutek ten sam ..i oni zwykle
      dotrzymują obietnic.
    • elfhelm Kruk wydaje się być niedopieszczona 29.06.07, 17:35
      Jej potrzebny jest program erotyczny jakiś, to może przestanie szkodzić polskim
      mediom?
    • Gość: abc Chodzi jak zwykle o kase, wladze i pieniadze IP: *.gprspla.plusgsm.pl 01.07.07, 13:33
      Politycy PIS wiedza ze uruchomienie powszechne TV cyfrowej to dostep
      spoleczenstwa do nowych programow (niekoniecznie przychylnych dla nich) z
      drugiej strony nadawcy (TVP, Polsat, TVN) tez nie sa zainteresowani konkurencja
      wiec im sie do cyfryzacji nie spieszy i nie podnosza tego problemu chwala
      Gazecie ze podjela ten temat. Przyczyny sa wiec jasne - chodzi o duza kase z
      reklam zdobywana na rynku TV naziemnej (50% ludzi w Polsce oglada naziemnie, to
      np. ze Puls jest FTA z satelity jest malo wazne, dla reklamodawcow liczy sie to
      jaki jest zasieg naziemny a jest on dla Pulsu malutki). Murdoch moze bardzo
      duzo wiec zyskac za dostep do kanalow naziemnych zapewne bedzie musial sie
      odwdzieczyc PISowi moze nie lapowka ale przynajmniej odpowiednimi programami
      przychylnymi dla PIS. Dziwie sie ze p. Strezynska tak przeciwna koncentracji i
      monopolom w telekomunikacji w telewizji jak najbardziej popiera oligopol
      nadawcow i nie chce radykalnych rozwiazan za pomoca cyfryzacji gdzie moznaby
      wprowadzic prawdziwa konkurencje w telewizji. Ale widac wladze PIS ja
      odpowiednio do tego tematu ustawily. A Murdocha nie urzadza wejscie do
      multipleksu cyfrowego w MPEG4 (co wymyslili polscy politycy pod wplywem
      nadawcow chcacych opoznic cyfryzacje) bo wie ze odbiornikow jest malo i sa
      drogie wiec zasieg bedzie mizerny a nie jest idiota zeby w taki glupi pomysl
      sie dac wmanewrowac. Wymyslil wiec analog co bedzie tanie szybkie i skuteczne.
      Gdyby politycy chcieli szybkiej cyfryzacji juz dawno by ja zrobili uruchamiajac
      multipleksy w MPEG2 - pelno ludzi ma do tego odbiorniki w sklepach polowa
      nowych telewizorow ma tuner cyfrowy w MPEG2. Jak widac nie chca a przyczyny
      podalem na poczatku. Polska nigdy nie byla nowoczesnym krajem ale dzialania PIS
      ja cofaja w rozwoju jeszcze bardziej...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka