Dodaj do ulubionych

Patriotyzm po śląsku. Napisały książkę, pochwal...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.12, 07:16

Po trzech latach wywalczyła ten paszport, i to chyba jako pierwsza Polka. Kiedy już ta polskość ocalała, kiedy już mogła odwiedzić rodzinny dom na Śląsku,

= no pieknie, dziewczyny, ale po co wam to rozdwojenie jaźni, czyżbyście z historii nie wiedzialy ze Polska składa się z regionów a w niej każdy ma swoje barwy, ktore tworzą razem piękny polski kobierzec? Może trzeba obcego świata zewnętrznego by to wreszcie pojąć? Dobrze żeście wreszczie zrozumialy że śląskie to polskie tak jak góralskie, mazowieckie, podlaskie i tak dalej. A robienie z tego narodu, jak to zrobiła grupka młodych idiotów niedouków ( młody Glensk!) wspieranych przez sklerotyków (stary Glensk!) daleko nie zaprowadzi... tylko do śmieszności przed światem..

Więcej... opole.gazeta.pl/opole/1,35086,12481451,Patriotyzm_po_slasku__Napisaly_ksiazke__pochwalil.html#ixzz26PyBRqfD
Obserwuj wątek
    • Gość: behemot Re: Patriotyzm po śląsku. Napisały książkę, pochw IP: *.dynamic.chello.pl 14.09.12, 07:44
      Czytam, czytam i dalej nie wiem jaki jest tytuł szwesterbucha. A swoją drogą jak panny są z domu?
      • Gość: sekstans Re: Patriotyzm po śląsku. Napisały książkę, pochw IP: *.punkt.opole.pl 17.09.12, 09:27
        Mas zproblemy z czytaniem ze zrozumienie, B? Przecież stoi wyraźnie "Hajer blues"...
    • Gość: Slezak s Polska Re: Patriotyzm po śląsku. Napisały książkę, pochw IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.09.12, 10:08
      Jeśli "śmiesznie" odbiera to "cały świat" tzn. Polska to jakoś to przeżyję, czego spodziewać się po ludziach dla których "wielobarwność" rozumiana jest według bizantyjskich zasad wyniesionych z priwislańskiego kraju? Dla mojej rodziny w Europie to nie śmieszne, ale normalne - najpierw ojcowizna potem jakieś społeczeństwo.
    • Gość: a przidom zaś! Re: Patriotyzm po śląsku. Napisały książkę, pochw IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.12, 10:23
      Dobra, a "wielobarwność" germańskiego kraju: Bawarzy, Szwabowie (Szwabi?), Fryzyjczycy, Sasi to nie Niemcy? Odmów Bawarczykowi prawa nazywania się Niemcem to cię oszczy (oleje) po piwie !
      Niemcy mialy i mają swój kobierzec i Polska też. Verstanden palanto mio?
      • Gość: Slezak s Polska Re: Patriotyzm po śląsku. Napisały książkę, pochw IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.09.12, 10:31
        Nie dyskutuję na prawdziwie polskim poziomie pisuaru.
      • jureek Re: Patriotyzm po śląsku. Napisały książkę, pochw 14.09.12, 10:35
        Gość portalu: a przidom zaś! napisał(a):

        > Dobra, a "wielobarwność" germańskiego kraju: Bawarzy, Szwabowie (Szwabi?), Fryz
        > yjczycy, Sasi to nie Niemcy?

        Ci wymienieni przez Ciebie owszem w większości uważają się za Niemców, ale u Łużyczan nie jest to już tak jednoznaczne. Część z nich uważa się za Niemców, a część nie. I co im zrobisz?

        > Odmów Bawarczykowi prawa nazywania się Niemcem to
        > cię oszczy (oleje) po piwie !

        Przecież nikt Ślązakom nie odmawia prawa do nazywania się Polakami. Więc o co Ci chodzi?
        A Bawarczycy też są różni. Jedni obrażą się, gdy powiesz, że nie są Niemcami, a inni z kolei obrażą się, gdy im powiesz, że są Niemcami.
        politikpla.net/forum/freie-diskussionen/48622-deutschland-ohne-bayern.html
        • Gość: erno gero Drobna uwaga IP: *.com.pl 14.09.12, 11:37
          "Cholonek" pani redaktor - CHolonek, a nie "Holonek" jak stoi w tekscie.
      • twiej Re: Patriotyzm po śląsku. Napisały książkę, pochw 14.09.12, 11:51
        Fryzyjczycy są oficjalnie uznaną mniejszością narodową w Niemczech. Podobnie jak na przykład Duńczycy.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka