Forum   na żądanie

na żądanie

(26 wyników)
 • Pracownikowi przysługuje w każdym roku 4 dni urlopu na żądanie. Jednak nie oznacza to , że pracownik może skorzystać z takiego uprawnienia w dowolnym czasie , bez konsultcji z przełożonym. Co ważne , urlop nie jest ujmowany w planie urlopowym. Pracodawca może odmówć żądaniu pracownika ze względu na szczególne okoliczności, które powodują , że jego zasługujący na ochronę wyjątkowy interes wymaga obecności pracownika w pracy! Przepis ten powinno się zmienić na korzyść pracownika a nie pra...
 • Z tego wynika , że pracodawca chce nam zabrać cztery dni naszego wypoczynkowego urlopu. Proponuję, by pracodawcy musieli dodać nam 4 dni urlopu do naszego już nabytego i wtedy niech sobie dysponują tymi czterema dniami. Na pewno nie będę się tłumaczył z mojego ustawowego urlopu ! To jest ograniczenie praw obywatelskich !!!!
 • czy Wy też musicie podawać około miesiąca wcześniej kiedy chcecie wziąć urlop na żądanie?? czy to zgodne z kodeksem pracy?? przecież jak nie potrzebuje dodatkowych dni wolnych to nie musze wcale wykorzystywać urlopu na żądania prawda?? Jeśli się nie mylę to jakimi prawami kieruje się kierownictwo banku bo nie chciałabym podważać czyjegoś zdania bezpodstawnie ;))??
 • Ja sądzę, że takich dni wolnych to powinno być więcej, np. 8 dni w ciągu roku. Nasz naród zabawy huczne urządza i z tego względu się należy - no chyba, że pracodawca woli, żebym pijany do pracy przychodził. No, ale co to za praca jak ja sobie wypić nie mogę?
 • Zaczyna się. Krok nr.3: Mniejsze prawa pracowników PO w 100% u władzy. 1. Likwidacja urlopów na żądanie. 2. Zniesienia obowiązku wykonania badań lekarskich pracownika w przypadku lipnych umów o pracę powtarzanych co 30 dni. 3. "Odformalizowanie" karania pracowników. Bronek podpisze.
 • mam głupie pytanie, głupie - bo zaraz zrozumiecie dlaczego. jak wiadomo urlop płatny przysługuje dopiero po przepracowanym pół roku, ale u mnie w pracy - w restauracji - jest inaczej. pod koniec roku zawsze, należy kierownikowi podać w przybliżeniu daty planowanego urlopu - 20 dni, bo tyle nam przysługuje. dodam, iż mam etat 3/4. i teraz najwazniejsze: ja już swoje 20 dni wykorzystałam. 20 dni za 2009 rok wykorzystałam w styczniu i wrześniu '09. i moje pytanie nie dotyczy urlopu, tylko URLO...
 • Przysluguja mi 4 dni urlopu na zadanie w roku, w srode wyjezdzam, a nie chce i sie kombinowac ze zwolnieniami lekarskimi, i postanowilam wykorzystac 3 dni tego urlopu, i sie tak zastanawiam, czy mozna je wykorzystac pod rzad? Czy moze sa jakies ograniczenia w kwestii urlopu na zadanie?
 • Mam pytanie do fachowców... Firma Commercial Union wpadła na następujący pomysł: Jeżeli w poniedziałek pracownik prosi o 1 dzień urlopu, który miałby wypaść w tym samym tygodniu np. w czwartek - to pracownik ten ma obowiązek wystawić ten urlop jako "dzień na żądanie"... Czy to jest zgodne z prawem?
 • Czy przysługujące mi 4 dni urlopu na żądanie mogę wziąć od razu? Wiem,że pracodawca będzie się krzywił, ale trudno. Czy jest jakiś przepis zabraniający tych 4 dni pod rząd?
 • witam serdecznie:) pracuję jako jeden z kilku sprzedawców w sklepie w dużym centrum handlowym w systemie dwunastogodzinnym od poniedziałku do soboty, w niedziele sklep jest czynny od 10 do 21 (oczywiscie nie pracuje cały czas w tych godzinach;) być moze będzie mi potrzebny wspomniany w tytule wątku UNŻ. znam ogólne przepisy, prześledziłem również prawne interpretacje dotyczące terminu składania wniosków o UNZ. mam natomiast następujące pytanie: czy w przypadku wzięcia 4 dni UNŻ (kt...
 • Witajcie, od niedawna pracuję jako nauczycielka w liceum. Okazało się, że nie mogę wziąć jednego dnia urlopu na żądanie. W poprzedniej pracy (firma handlowa) korzystałam z tego przywileju pracowniczego :) Moja kadrowa w szkole nie umiała sensownie wytłumaczyć dlaczego nauczyciel jest pozbawiony prawa do urlopu na żądanie. Mówiła coś, a właściwie bredziła o zapisach w Karcie Nauczyciela. Nie znalazłam nic w Karcie ani w Kodeksie Pracy. Może słabo szukałam. Dlaczego więc, jako...
 • "Pracodawcy domagają się zmiany zasad udzielania urlopów wypoczynkowych. Chcą aby z kodeksu pracy usunięto prawo pracowników do korzystania z urlopu na żądanie. Często jego celem nie jest bowiem wypoczynek, ale wymuszenie ustępstw na swoich przełożonych. - Będziemy analizować propozycje zmiany przepisów przygotowane przez partnerów społecznych – zapewnia Jolanta Fedak, minister pracy i polityki społecznej. (...) - Pracownicy często wykorzystują go jako nieformalny sposób na str...
 • witam, czy pracodawca może odmówic mi urlopu na żądanie? pracuje w firmie produkcyjnej i nie chcą mi dać urlopu mimo złożenia wcześniej wniosku. czy moge po prostu zadzwonic w sylwestra i wziąc urlop na żądanie? nie jestem pewien ale myślałem że w tym urlopie wszystko polega na tym, że dzwonie, mówie że mnie nie bedzie a reszta mnie nie obchodzi, to już pracodawca musi znaleźć rozwiązanie. hm? pomóżcie, jak to wygląda z tym urlopem?
 • Witam, Mam pytanie, czy jesli pracodawca zaplanował mi urlop (wszystkie dni, które mi się należą do konca tego roku), a ja to zaakceptowałam to czy we wczesniejszym terminie mogę wziąc dzien na żądanie? Czyli np. mam zaplanowany urlop np 6 dni na koniec grudnia to czy np. 3 grudnia mogę wziąć dzień na żadanie (podkreslam, ze te 6 dni to są wszystkie dni, które przysługują mi do konca roku)?
 • Proszę o odpowiedź, czy jeśli jestem zatrudniona na umowę o pracę od czerwca, w lipcu wykorzytałam 4 dni urlopu wypoczynkowego (tego nabytego za czerwiec i tego który niejako nabywałam w lipcu), i teraz w sierpniu chciałabym wziąć 1 dzień wolnego to mogę to zrobić w ramach urlopu na żądanie? Za odpowiedzi będę wdzięczna.
 • Jak to jest z urlopem na żądanie?? Czy przysługują 4 dni takiego urlpou? Czy można je wziąć jeden po drugim? Czy pracodawca może tego zabronić? Ktoś może mi pomóc?
 • Jestem troszke wkurzona po dzisiejszym dniu gdyz w środe złożym na biurko mojej brygadziski 2 DNI URLOPU NA ŻĄDANIE, gdyz jest wiele pracy i normalnego urlpu wypoczynkowego byl nie dostała. Przychodze dzis do pracy i brygadzistka mnie zrypała jak to ja moglam tak sobie Położyć ten wniosek na biurko, ze powinnam jej to zglosic a najlepiej ZADZWONIC(bo taki urlop to niby tylko na telefon jak cos komus ważnego wypadnie)i ze moge tylko 1 DZIEN wziąść na raz a nie 2 albo wiecej. Prze...
 • Witam, wiem, ze już byly wątki na ten temat, ale nie bardzo mam czas korzystać teraz z wyszukiwarki. chodzi o wzięcie urlopu na żadanie w dniu, w którym pracodawca odmówil udzielenia urlopu "zwyklego". Czy z punktu widzenia KP jest to mozliwe i nie grozi przykrymi konsekwencjami typu nagana lub co gorsza dyscyplinarka? Bede bardzo wdzięczny za odpowiedź.
 • złożyłem pisemny wniosek o urlop na żądanie na 31 grudnia. oddałem go 14 grudnia dzis sie dowiaduje że mam nieobecnosć bo złożyłem go za wczesnie ahahahahah no to chyba absurd co nie? to raczej miło z mojej strony że daje znak iż mnie nie bedzie w sylwestra. gdzie sie moge z tym zgłosić jeśli nie chcą mi tego uwzględnić?
 • Witam Dzisiaj w mojej "fabryce" kierownictwo oznajmiło, że do odwołania wstrzymane jest udzielanie urlopów (również tych na żądanie). Nie ma sytuacji nieprzewidzianych, pogrzebów, ślubów, choroby dziecka, wyjazdów rodzinnych czy też zwykłego kaca lub zaspania. Nic. Mam się stawiać w pracy i nie zrzędzić. Jedyny ratunek dla chcących mieć chociażby 1 dzień wolnego to L4. A właśnie za kilka dni muszę mieć wolne (długo planowany i sporo kosztujący wyjazd)... Szukałem w kodeksie prac...
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się