oppeln2 02.04.13, 09:31 Pifkujący niech płacą za pokój bez dofinansowania. Skoro mają kasę na pifkowanie to i stać ich na wynajęcie stancji. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Absolwet Historii Miasteczka akademickiego nie ma. IP: 217.173.195.* 02.04.13, 10:03 Akademiki? Miasteczko akacedmickie ? - chyba obóz młodzieży kato - pisowskiej. Co wy wiecie o życiu studenckim, studiach i studiowaniu... UO, a w szczególności miasteczko akademickie zeszło na psy. Wolność, odpoczynek, czas wolny, siedzenie na trawnikach nie w Opolu. Bo albo zasrane jest przez psy, albo zakazane przez idiotów profesorków i ich lizusów. Na prawdziwych uczelniach o wiekowych tradycjach z genialną kadrą i adeptami nauki takich ograniczeń nie ma jak w niciejlandzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prawnik Można pić piwo na kampusie. Ale tylko po godz. 18 IP: *.adsl.inetia.pl 02.04.13, 10:07 czy władze uniwersyteckie mogą wskazać podstawę prawna do spożywania alkoholu terenie uczelni ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cerveza Re: Można pić piwo na kampusie. Ale tylko po godz IP: *.dynamic.chello.pl 02.04.13, 11:05 prawo zabrania spożywania alkoholu w miejscach publicznych wyznaczonych ustawą, a nie wszystkie miejsca nimi są. pić można nie na uczelni, ale na kampusie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rehabeam Re: Można pić piwo na kampusie. Ale tylko po godz IP: *.252.48.38.internetia.net.pl 02.04.13, 11:23 prawnik powyżej musiał studiować we Wrocławiu, dlatego zadaje niedorzeczne pytania... a na UO chyba wraca częściowo normalność - Polska jest własnie tak posranym krajem, że spożywanie piwa na kampusie, w parku, nad Odrą, urasta do rangi wielkiego przestępstwa i wyrodności, natomiast złodziejstwo, cwaniactwo i inna polska bandyterka jest, po katolicku, przebaczone Odpowiedz Link Zgłoś
oppeln2 Zarzygane chodniki, obszczane mury. Taka kultura 02.04.13, 11:50 Niech studenciki zaczną wymagać kultury od siebie a potem będą narzekać na obsrane trawniki przez psy. Napić to sie można ale wśród społeczności studenckiej jest i element, który wykorzysta to do chlania . Kampus to jak zakład pracy. Uczcie ludzi chlać juz na studiach to w pracy bedą efekty takie same. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prawnik Re: Można pić piwo na kampusie. Ale tylko po godz IP: *.adsl.inetia.pl 02.04.13, 11:59 obawiam się, że jeżeli przepisy mówią o terenach szkół oraz zakładów i placówek oświatowo-wychowawczych, opiekuńczych w tym domów studenckich to raczej obejmuje to kampusy a już różnicowanie tego w zależności od godziny to zwykłe naciąganie prawa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: )'( Można pić piwo na kampusie. Ale tylko po godz. 18 IP: *.play-internet.pl 02.04.13, 12:02 kiedys można było po 13 teraz po 18....zakazy,nakazy- nic się nie zmienia Odpowiedz Link Zgłoś
oppeln2 Jestes ignorant, pomyśl o tych co sie w tym czasie 02.04.13, 12:12 uczą. Chcesz sie napić - idź do pubu. Jak cie nie stać - pij herbatę. Nie tolerujesz innych co im nie pasuje jak ty drzesz japę nabrzdyngolony to nie wymagaj, aby specjalnie dla ciebie zlikwidowali zakazy bo ty nie umiesz się napić z kulturą. Ludzie co pracują/uczą się przez cały tydzień potrafią sie napić w weekend. Picie w środku tygodnia to początek alkoholizmu. Rozumiesz? Odpowiedz Link Zgłoś
jureek Re: Jestes ignorant, pomyśl o tych co sie w tym c 02.04.13, 12:50 oppeln2 napisał(a): > Ludzie co pracują/uczą się przez cały tydzień potrafią sie napić w weeke > nd. Picie w środku tygodnia to początek alkoholizmu. Rozumiesz? Początkiem alkoholizmu może być też regularne picie w weekendy. Jura Odpowiedz Link Zgłoś
oppeln2 I owszem jeżeli mowa o regularnym 02.04.13, 13:03 alhololizowaniu się. Znam takich co zaczęli wcześnie - własnie w okresie jak poczuli się dorosłymi. I po 15 latach nie skończyli. Niewiele się dorobili. Z rana hasło na zupę chmielową i tak beztrosko do dziś. Jeszcze trochę i przeistoczą się w zwykłe lumpy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zorro Można pić piwo na kampusie. Ale tylko po godz. 18 IP: *.centertel.pl 02.04.13, 12:19 to skoro mają na piwo itp. to niech płacą za siebie a nie z naszych podatków studiują i nam potem w naszych mieszkaniach też nie dają odpocząć .Powinno sie ich wszystkich wywieżć.Wolimy dac chorym dzieciom niz tym pijusom i krzykaczom na ulicach miasta . WSTYD ,że władze uczelni na to pozwalają ,sa od tego pubby ,kluby ,restauracje itp. a nawet ogródki piwne ale nie teren finansowany także przez miasto !!!! przez jego obywateli !!!!!!!!!! z jego podatków !!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prawnik Re: Można pić piwo na kampusie. Ale tylko po godz IP: *.adsl.inetia.pl 02.04.13, 12:28 u nas to jest po prostu szczególna grupa, która stać na piwo a nie stać na książki, którą stać na samochody i benzynę ale nie stać na opłaty parkingowe i z tej flustracji chodzą po nocy i drą mordy, że im się wszystko należy Odpowiedz Link Zgłoś
oppeln2 Ten kto pozwolił im pić niech zaprosi 02.04.13, 12:34 tych pijusów do siebie do domu lub ogrodu. Pewnie ma ogród a nie mieszka w bloku. Studiowałem to wiem jak "profesory" biorą w łapę. Znam pracownika uczelni co był na ognisku z takimi profesurami. Jeden profesur sie wygadał że ten młody rocznik jeszcze nie wie jak sie "studiuje". A miał na myśli dawanie w łape bo o tym był temat. A ten tzw profesur akurat budował sobie dom. Ciekawe skąd miał na to kasę. W tym przypadku jest podobnie ktos komuś coś tam i przegłosowane - mozna chlać a policja moze im naskoczyc bo takie są przepisy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Temida Re: Ten kto pozwolił im pić niech zaprosi IP: *.adsl.inetia.pl 04.04.13, 13:04 Picie na kampusie to Pikuś !! wiedząc o braniu łapówek i nie informując o tym organów ścigania, stał się Pan przestępcą !! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: opelln Można pić piwo na kampusie. Ale tylko po godz. 18 IP: *.centertel.pl 02.04.13, 12:34 władze uczelni dziwnie jakoś za nasze podatki pozwalają na alkoholizm i to na terenie kampusu / to też teren do którego dokłada miasto z podatków obywateli / .Dlaczego władze uczelni nie myślą i nie chronią , nie szanują prawa do spokoju i ciszy tych uczniów ,którzy chcą sieuczyc ,chcą odpocząć i miec czas wolny spokojny .To prawdziwi uczniowie a nie ta zakała nie tylko uczelni ale też miasta !!! .Obywatele miasta to już tak okropnie '' nienawidzą '' tej młodzieży studenckiej ,że najchętneij zapakowali by ich i wywieźli do jakiegoś kampusu daleko od miasta .Taki wstyd !!!!!!!!!!!! tyle jest róznych miejsc a tu takie coś ,zamiast nauki szerzą alkoholizm .Byliśmy kiedyś na drodze krzyżowej - ale syf tam był a większość nawet pupy nie podniosła ,roznegliżowana przy grillach ,wyśmiewali krzyż i to co sie działo jak sie modlili ludzie.Tylko obywatele Opola niech robią foty i puszczają do MEN do internetu - aby pokazać do czego doprowadziła decyzja władz uczelni .Nie dają rady wychowywać młodych ,dawać przykład ,nauczać szacunku w miejscu w którym mieszkają i uczą sie. Ludzie potracili fortuny bo nikt nie chce kupic mieszkań gdzie w poblizu wynajmuje stancje studencka brać / dziewczyny jeszcze gorsze są ,bo dopiero są akcje ze sprowadzaniem gości itp. chłopaków i to non stop ,nawet do domów rzadko jeżdżą / .Zero kultury ,szacunku .Wystarczy wyjść na ulice w pobliżu centrum ,w pobliżu skupisk studenckich ulica Luboszycka ,Sienkiewicza ,Waryńskiego ,Kominka ,Solaris ,Osmańczyka - ryki w nocy ,wrzaski pijanej gawiedzi studenckiej i nie ważne jakiej czy dziewczyny czy chłopcy ,urywanie lusterek ,dziewczyny z kolei wyrywają wycieraczki ,niszczą dobytek obywateli Opola !!!!!!! ludzie robic fotki ,umieszczać ukryte kamerki -to później zobaczą władze uczelni jakiś '' dzikusów'' kształcom bo ci ,ktorzy przyjechali sie uczyć jest na prawdę mało .A propo - mają zbyt wiele czasu wolnego ,mało zajęć bo jeszcze w nocy szaleją zamiast sie uczyc i spać . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: euro plus Re: Szczawie, można nie pić piwa na kampusie. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.13, 12:59 Pijaństwo to jest grzech! Student jest od tego by się uczył i wyrastał na porządnego obywatela, a nie na zakałę pijaka i gnoja ! Pijaństwo wśród dziewcząt sprzyja ku...waniu się i schodzeniu na psy, niechcianym ciążom, aborcji i rzeżączkom, staczaniu się na margines. Kto pije ten sie truje. Szczawie do nauki. Odpowiedz Link Zgłoś
oppeln2 Wg mnie niech chleją tylko niech 02.04.13, 13:05 nie robią tego wsród ludzi ktorzy chcą sie uczyć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: arapp Re: Szczawie, można nie pić piwa na kampusie. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.13, 14:31 A prawda jest taka, że to nie wina uczelni, tylko wychowania w domu. Druga sprawa jest taka, że często to nie studenci śmiecą, a miejscowa gawiedź, bądź przyjezdni z okolicznych wiosek. Sprawa też dotyczy rejonów. Na przykład, mało jaki student chce mieszkać na zaodrzu bo jest tam po prostu niebezpiecznie. Pozdrawiam osoby, które myślą co napisać a nie na odwrót Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aaa- opolanin Re: Szczawie, można nie pić piwa na kampusie. IP: *.centertel.pl 02.04.13, 16:32 nie ,kolego to nie przyjezdni to studentki i studenci szaleją w wynajmowanych mieszkaniach a dobrze ,ze już na Opolu zachod nie ma ich tyle w mieście centrum i na ZWM -ie też trzeba napuścić kogo trzeba na te studiujące ''PANIE'' i ''PANÓW'' - dac im po przysłowiowej dupie i to porzadnego '' kopa '' bo nie dają spac ludziom a z naszego Opola śmietnik obie robią i obywateli traktują jak coś co im przeszkadza i najchetniej wydusiliby nas . Odpowiedz Link Zgłoś
g0sc A kiedy... 02.04.13, 14:56 ... piwka i kiełbaski dla studentów będą dofinansowane przez uczelnie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: U-boot Kampus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.13, 11:43 Czyli kamery służą ochronie do zwalczania osób zaśmiecających kampus albo wyprowadzających na nim swoje zwierzęta? Dobrze wiedzieć! Jak wiele to wyjaśnia. Bo oczywiście fakt, że tylko w tym roku akademickim doszło już do 5 czy 6 poważnych pobić na terenie kampusu i to w okresie, kiedy obowiązywał zakaz "przesiadywania" nie ma absolutnie nic wspólnego z "WZOROWĄ" pracą ochrony i monitoringu, która przecież natychmiast podejmuje interwencję, gdy wracający z zakupów mieszkaniec akademika zatrzyma się na papierosa i bezczelnie położy przy nogach piwo zakupione na wieczór. Odpowiedz Link Zgłoś