Gość: big IP: 212.244.173.* 21.02.06, 10:39 czy zmywarka musi miec koniecznie program 70 st., czy wystarczy 65 st.??? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Olo Re: zmywarka IP: 212.160.172.* 21.02.06, 11:12 Wystarczy 65 st. ja cały czas używam ECO 50 st., a 65 st. tylko gdy naprawdę wszystko jest skrajnie zapieczone, zaschnięty tłuszcz, przypalone mleko itd. (jak narazie dwa razy od grudnia 2005) choć na 50 st. tez udało mi sie domyć garnek po mocno zaschniętym mleku na granicy przypalenia, a naczynia zmywam co dwa dni a zdarzyło się że i po trzech np. gdy często jedliśmy po za domem to sie zbierało i zbierało :)))Zreszta jesli taki producent jak np. BOSCH uznaje, że 65 st. wystarczy to znaczy, że ktoś to przetestował i uznał że to optymalna temperaturka do garów :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: big Re: zmywarka IP: 212.244.173.* 21.02.06, 11:25 no wlasnie o zmywarke boscha mi chodzi...wolnostojaca inoxowa. model z programem 70 st. kompletnie mi sie nie podoba, jest po prostu pomalowany na srebrno... a ten ktory mi sie podoba ma tylko program 65 st. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: big Re: zmywarka IP: 212.244.173.* 21.02.06, 11:38 zastanawiam sie na tym modelem Boscha SGS 45E08EU ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Olo Re: zmywarka IP: 212.160.172.* 21.02.06, 11:51 To ja mam odpowiednik twojej czyli SIEMENS SE25M850EU (porównaj a zobaczysz, że sa prawie identyczne) www.planeta-agdrtv.pl/szczegoly.php? kategoria_id=5&towar_id=4151&podkat=22 Kupiłem Siemensa bo bardziej podobały mi się przyciski niż pokrętło :)))) a te 70 st. mam tak przy okazji, ale jak już pisałem nie używam :) Jesli korci Cie te 70 st. to polecam swoją :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Olo Re: zmywarka IP: 212.160.172.* 21.02.06, 11:45 Myslę, że co jak co, ale bosch zmywarki robi bardzo dobre (ja mam siemensa, ale to jest to samo, napisem sie różni)Ludzie piszą, że trzeba odrzu po jedzeniu zmywać, że zaschnięte to tylko 70 st. to bzdury wiem to z doświadczenia, pytałem sie kiedyś znajomych czy w swojej zmywarce próbowali domyć zaschnięte gary i talerze w 50 st. a oni na to, że się nie da, gdy zapytałem czy choć raz spróbowali powiedzieli, że nie :)))) Ja przetestowałem jeszcze lepszy numer kiedyś sprawdziłem co sie stanie gdy to samo co zwykle (pełna zmywarka)umyje w super oszczednym programie 45 st. 30 min. bez suszenia (10 l) i byłem zaskoczony domyło się prawie wszystko a co najsmieszniejsze gdy tylko otworzyłem dzwi zmywarki naczynia w minute były suche bo same odparowały :))) Nie używam tego programu bo jednak na dwóch czy trzech szklankach było troszkę pianki a to niezbyt higieniczne .... jednak eksperyment się udał i teraz wiem że tak można tylko trzeba mniej naczyń napchać. Przed zakupem poczytaj jeszcze troszkę opinii na forum a moje zdanie już znasz :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: big Re: zmywarka IP: 212.244.173.* 21.02.06, 11:50 a tego SIEMENSa SE25M850EU - polecasz w calej rozciaglosci ??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Olo Re: zmywarka IP: 212.160.172.* 21.02.06, 11:58 ... no jest fajny i jestem zadowolony, kupiłem inox bo przez rurke od gazu zabudowana by wystawała, a inox moze troszkę wystawać a dodatkowy plus to że mało kto ma taką zmywarkę bo większość osób kupują zabudowane lub białe. Jedyne co mnie zszokowało i potwornie zasmuciło podczas pierwszego użycia to czas trwania programu 140 min. ale gdy zaczełem temat drążyć okazało się że to całkiem normalne bo nie jest wazne ile program trwa tylko to ile przy tym wody i pradu pochłonie a to jest klasa AAA uruchamiasz na noc i idziesz spać a rano wszystko czyste trudno by po 140 min. było brudne :))) a awaryjnie masz jeszcze szybką 45 st. 30 min. (już o tym pisałem w innym watku) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: big Re: zmywarka IP: 212.244.173.* 21.02.06, 12:04 a jak z glosnoscia ??? ma stosunkowo duzo db... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Olo Re: zmywarka IP: 212.160.172.* 21.02.06, 12:45 To indywidualna sprawa ... no szmer to to nie jest, ale tez nie chałas :) Ja kuchnie mam dość daleko 9po przekontnej) od sypialni i mogę zamknąc dzwi i spac spokonie(przy otwartych tez spałem i ok), natomias gdy włacze ją ok. 22:00 i jeszcze coś oglądam w pokoju a wejcie od pokoju jest naprzeciwko wejcia do kuchni (przy braku dzwi) i nie jest to irytujące, ale akustyka to złozone pojęcie i w każdym mieszkaniu będzie inaczej zaleznie od wielkości, wyposarzenia, czy są dywany czy nie, co wisi na ścianach i pod jakim kontem jest zmywarka do dzwi itd. ale tu zawadzamy o granice absurdu. Ja założyłem, że Siemens za blisko 2 tys nie może być zły i się nie pomyliłem. Jeśli masz mozliwosć zamknięcia dzwi w kuchni lub sypialni to się raczej nie zastanawiaj bo zawsze będziesz mógł je zamknąć jeśli nie masz cuż to juz musisz iść do serwisu może ci uruchomią i posłuchasz :)Reasumując mnie to nie denerwuje choć mieszkam z dala od drogi i w nocy jest prawie idealna cisza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: big Re: zmywarka IP: 212.244.173.* 21.02.06, 14:48 a moze ktos jeszcze ma cos do powiedzenia na temat programu 70 st. i wiecej - czy jest w zmywarce konieczny ? Odpowiedz Link Zgłoś
luizaa2 Re: zmywarka 21.02.06, 17:45 Zgadzam się z Olo. Ja mam Boscha, zmywam co 2 dzień tylko na eko w 50 st i wszystko jest domyte. Odpowiedz Link Zgłoś
kasiulek78 Re: zmywarka 21.02.06, 21:34 Ja mam zmywarke simensa i zmywam programem auto 55 -65 stopni. Wszystko jest domyte i lsniace. Ostatnio pieklam zeberka w naczyniu zaroodpornym, ktore wewnatrz bylo prawie cale przypalone. Wrzucilam do zmywarki i wyjelam je jak by bylo nowe. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
efciaeb Re: zmywarka 01.03.06, 10:23 Mam boscha i prawie wszystko myję w programie 45st. W zupełności wystarcza na codziennie zmywanie. Jeśli opuszczę jeden lub dwa dni zmywania (bo uznam, ze za mało się nazbierało), to nastawiam 50st. 70 st tak naprawdę nie jest potrzebne, chyba, ze ktoś ma fioła na punkcie sterylności i chce mieć idealnie wyparzone butelki dla niemowlęcia, to proszę bardzo (ja nawet te butelki myję w 45 stopniach i są czyściusieńkie, nie ma śladu po zupce, kaszce czy soczku-żadnych przebarwień nawet po marchewce). Odpowiedz Link Zgłoś