IP: 212.244.173.* 21.02.06, 10:39
czy zmywarka musi miec koniecznie program 70 st., czy wystarczy 65 st.???
Obserwuj wątek
    • Gość: Olo Re: zmywarka IP: 212.160.172.* 21.02.06, 11:12
      Wystarczy 65 st. ja cały czas używam ECO 50 st., a 65 st. tylko gdy naprawdę
      wszystko jest skrajnie zapieczone, zaschnięty tłuszcz, przypalone mleko itd.
      (jak narazie dwa razy od grudnia 2005) choć na 50 st. tez udało mi sie domyć
      garnek po mocno zaschniętym mleku na granicy przypalenia, a naczynia zmywam co
      dwa dni a zdarzyło się że i po trzech np. gdy często jedliśmy po za domem to
      sie zbierało i zbierało :)))Zreszta jesli taki producent jak np. BOSCH uznaje,
      że 65 st. wystarczy to znaczy, że ktoś to przetestował i uznał że to optymalna
      temperaturka do garów :)))
      • Gość: big Re: zmywarka IP: 212.244.173.* 21.02.06, 11:25
        no wlasnie o zmywarke boscha mi chodzi...wolnostojaca inoxowa. model z
        programem 70 st. kompletnie mi sie nie podoba, jest po prostu pomalowany na
        srebrno... a ten ktory mi sie podoba ma tylko program 65 st.
        • Gość: big Re: zmywarka IP: 212.244.173.* 21.02.06, 11:38
          zastanawiam sie na tym modelem Boscha SGS 45E08EU ?
          • Gość: Olo Re: zmywarka IP: 212.160.172.* 21.02.06, 11:51
            To ja mam odpowiednik twojej czyli SIEMENS SE25M850EU (porównaj a zobaczysz, że
            sa prawie identyczne) www.planeta-agdrtv.pl/szczegoly.php?
            kategoria_id=5&towar_id=4151&podkat=22

            Kupiłem Siemensa bo bardziej podobały mi się przyciski niż pokrętło :)))) a te
            70 st. mam tak przy okazji, ale jak już pisałem nie używam :)

            Jesli korci Cie te 70 st. to polecam swoją :)))
        • Gość: Olo Re: zmywarka IP: 212.160.172.* 21.02.06, 11:45
          Myslę, że co jak co, ale bosch zmywarki robi bardzo dobre (ja mam siemensa, ale
          to jest to samo, napisem sie różni)Ludzie piszą, że trzeba odrzu po jedzeniu
          zmywać, że zaschnięte to tylko 70 st. to bzdury wiem to z doświadczenia,
          pytałem sie kiedyś znajomych czy w swojej zmywarce próbowali domyć zaschnięte
          gary i talerze w 50 st. a oni na to, że się nie da, gdy zapytałem czy choć raz
          spróbowali powiedzieli, że nie :)))) Ja przetestowałem jeszcze lepszy numer
          kiedyś sprawdziłem co sie stanie gdy to samo co zwykle (pełna zmywarka)umyje w
          super oszczednym programie 45 st. 30 min. bez suszenia (10 l) i byłem
          zaskoczony domyło się prawie wszystko a co najsmieszniejsze gdy tylko
          otworzyłem dzwi zmywarki naczynia w minute były suche bo same odparowały :)))
          Nie używam tego programu bo jednak na dwóch czy trzech szklankach było troszkę
          pianki a to niezbyt higieniczne .... jednak eksperyment się udał i teraz wiem
          że tak można tylko trzeba mniej naczyń napchać. Przed zakupem poczytaj jeszcze
          troszkę opinii na forum a moje zdanie już znasz :)))
          • Gość: big Re: zmywarka IP: 212.244.173.* 21.02.06, 11:50
            a tego SIEMENSa SE25M850EU - polecasz w calej rozciaglosci ???
            • Gość: Olo Re: zmywarka IP: 212.160.172.* 21.02.06, 11:58
              ... no jest fajny i jestem zadowolony, kupiłem inox bo przez rurke od gazu
              zabudowana by wystawała, a inox moze troszkę wystawać a dodatkowy plus to że
              mało kto ma taką zmywarkę bo większość osób kupują zabudowane lub białe. Jedyne
              co mnie zszokowało i potwornie zasmuciło podczas pierwszego użycia to czas
              trwania programu 140 min. ale gdy zaczełem temat drążyć okazało się że to
              całkiem normalne bo nie jest wazne ile program trwa tylko to ile przy tym wody
              i pradu pochłonie a to jest klasa AAA uruchamiasz na noc i idziesz spać a rano
              wszystko czyste trudno by po 140 min. było brudne :))) a awaryjnie masz jeszcze
              szybką 45 st. 30 min. (już o tym pisałem w innym watku)
              • Gość: big Re: zmywarka IP: 212.244.173.* 21.02.06, 12:04
                a jak z glosnoscia ??? ma stosunkowo duzo db...
                • Gość: Olo Re: zmywarka IP: 212.160.172.* 21.02.06, 12:45
                  To indywidualna sprawa ... no szmer to to nie jest, ale tez nie chałas :)
                  Ja kuchnie mam dość daleko 9po przekontnej) od sypialni i mogę zamknąc dzwi i
                  spac spokonie(przy otwartych tez spałem i ok), natomias gdy włacze ją ok. 22:00
                  i jeszcze coś oglądam w pokoju a wejcie od pokoju jest naprzeciwko wejcia do
                  kuchni (przy braku dzwi) i nie jest to irytujące, ale akustyka to złozone
                  pojęcie i w każdym mieszkaniu będzie inaczej zaleznie od wielkości,
                  wyposarzenia, czy są dywany czy nie, co wisi na ścianach i pod jakim kontem
                  jest zmywarka do dzwi itd. ale tu zawadzamy o granice absurdu. Ja założyłem, że
                  Siemens za blisko 2 tys nie może być zły i się nie pomyliłem.

                  Jeśli masz mozliwosć zamknięcia dzwi w kuchni lub sypialni to się raczej nie
                  zastanawiaj bo zawsze będziesz mógł je zamknąć jeśli nie masz cuż to juz musisz
                  iść do serwisu może ci uruchomią i posłuchasz :)Reasumując mnie to nie
                  denerwuje choć mieszkam z dala od drogi i w nocy jest prawie idealna cisza.

    • Gość: big Re: zmywarka IP: 212.244.173.* 21.02.06, 14:48
      a moze ktos jeszcze ma cos do powiedzenia na temat programu 70 st. i wiecej -
      czy jest w zmywarce konieczny ?
    • luizaa2 Re: zmywarka 21.02.06, 17:45
      Zgadzam się z Olo. Ja mam Boscha, zmywam co 2 dzień tylko na eko w 50 st i
      wszystko jest domyte.
    • kasiulek78 Re: zmywarka 21.02.06, 21:34
      Ja mam zmywarke simensa i zmywam programem auto 55 -65 stopni. Wszystko jest
      domyte i lsniace. Ostatnio pieklam zeberka w naczyniu zaroodpornym, ktore
      wewnatrz bylo prawie cale przypalone. Wrzucilam do zmywarki i wyjelam je jak by
      bylo nowe. Pozdrawiam
      • efciaeb Re: zmywarka 01.03.06, 10:23
        Mam boscha i prawie wszystko myję w programie 45st. W zupełności wystarcza na
        codziennie zmywanie. Jeśli opuszczę jeden lub dwa dni zmywania (bo uznam, ze za
        mało się nazbierało), to nastawiam 50st. 70 st tak naprawdę nie jest potrzebne,
        chyba, ze ktoś ma fioła na punkcie sterylności i chce mieć idealnie wyparzone
        butelki dla niemowlęcia, to proszę bardzo (ja nawet te butelki myję w 45
        stopniach i są czyściusieńkie, nie ma śladu po zupce, kaszce czy soczku-żadnych
        przebarwień nawet po marchewce).

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka