Dodaj do ulubionych

remont w kamienicy-zgoda konserwatora zabytkow?

IP: *.devs.futuro.pl 08.08.06, 08:52
Zastanawiamy sie nad kupnem mieszkania w przedwojennej kamienicy do calkowitego remontu. Wiemy, ze jesli budynek jest wpisany do rejestru zabytkow to potrzebujemy zgody miejskiego konserwatora na wymiane okien. Czy wymog ten dotyczy rowniez innych zmian, tzn wewnatrz mieszkania? Czy te formalnosci sa bardzo skomplikowane, czy moga w zwiazku z tym wyniknac jakies problemy? Jak dlugo zwykle trwa zalatwianie tych spraw? Bede bardzo wdzieczna za wszelkie podpowiedzi i uwagi:)
Obserwuj wątek
    • Gość: al9 a po cholerę? IP: *.com / *.teleton.pl 08.08.06, 14:34
      Jesli nie zmieniasz podziałów okien i zachowujesz materiał (np drewno) - daj
      sobie spokój z konserwatorem i po prostu wymieniaj. Konserwator moze Ci
      skoczyć..
      Wewnątrz - jesli nie masz np zabytkowych kaflowych pieców (szkoda byłoby je
      usuwać) - rób co chcesz...
      Bez przesady. Konserwator ma inne obowiązki - niech dba o elewacje,
      wkomponowywanie nowych budynków, szyldy, wejścia.... A Twoje okna niech sobie
      ma w d...
      Pozdrawiam
      al
      • Gość: ania Re: a po cholerę? IP: *.devs.futuro.pl 08.08.06, 21:48
        No dzieki, ale wciaz nie jestem pewna - znajomi nie mogli wymienic okien bez zgody konserwatora. Na tym forum tez znalazlam watek, co prawda nie o wymianie okien ale o przerobce :
        http://www.gratka.pl/dom/tresc.phtml?id_og=23938565&id_podrubryka=1&id_rubryka=1&id_region=12&miasto=katowice&dzielnica=&ulica=&metraz_od=80&metraz_do=&id_jednostka_pow=1&cena_od=&cena_do=&id_waluta=1&liczba_pokoi=3&slowa=&forma_wlasnosci%5B1%5D=1&forma_wlasnosci%5B2%5D=2&forma_wlasnosci%5B3%5D=3&forma_wlasnosci%5B5%5D=5&pietro_od=2&pietro_do=&liczba_pieter_od=&liczba_pieter_do=&rok_budowy_od=&rok_budowy_do=&rp=on&z_dnia=-1&inte=on&gaze=on&biur=on&search=&szukaj=Szukaj&nr=9&key_unique=b7efb7580f237cad3416854637487014&region2=12

        skad wiec wiadomo kiedy potrzebna zgoda a kiedy nie?
        • Gość: al9 upieram się IP: *.com / *.teleton.pl 09.08.06, 12:07
          Odpowiem:
          zgoda jest konieczna zawsze, ale po prostu to zlekceważ. jak 99% innych.
          Konserwator nie ma ani środków prawnych ani technicznych ani finansowych żeby
          nie tylko cokolwiek monitorować ani karać. W moim mieście (450 tys mieszkańców)
          pracuja tam 3 zmęczone Panie, które utrudniaja życie naprawde poważnym
          inwestorom, a nie remontującym mieszkanka. Naprawdę - dobrze Ci radzę
          pa
          al
          • Gość: ania Re: upieram się IP: *.devs.futuro.pl 09.08.06, 19:17
            dzieki wielkie!! o tym nie wiedzialam, juz mialam wizje krwiozerczego nadzoru budowlanego robiacego mi demolke w domu:) Dzieki za zdroworozsadkowe spojrzenie praktyka:)
            • andrzej.sawa Re: upieram się 09.08.06, 21:09
              "Życzliwych",którzy doniosą niestety możesz mieć.
              • raakk Re: wielki kit 13.08.06, 22:19
                tez mieszkam na starowce, robiac remont zgodnie z prawem wystapilam do
                konserwatora zabytkow o zgode, wymienialam m.in. okna. Tygodniami czekalam na
                pozwolenie zoobowiazal mnie do okien drewnianych , odpowiednie sprosy itd.
                Zaplacilam majatek a teraz widze , ze inni sasiedzi montuja "plasiki" i jest
                ok. Czyli zdoda konserwatora to wieki kit
                • Gość: ania Re: wielki kit IP: *.devs.futuro.pl 14.08.06, 20:27
                  dzieki raak:)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka