Gość: flip_
IP: *.eranet.pl
15.10.07, 13:45
Witam
Jesteśmy współwłaścicielami połowy działki i niewielkiego domu. W
w/w domu mieszka obecnie kuzynka, z która chcieliśmy porozumieć sie
w sprawie spłaty naszej cześci, co jednak nie przyniosło skutku.
Skierowalismy sprawę do sadu o spłatę. Kuzynka po otrzymaniu
wezwania postanowila sie jednak dogadac polubownie. Wynikł jednak
problem, gdyż zaznaczyła ze ona jest gotowa sprzedać w/w dom ale
jeśli wystarczy jej z tej połowy co dostanie na mieszkanie 2
pokojowe to dzielimy sie 50/50 ale jesli nie kupi w tej cenie to my
mamy sie dołożyć do tego mieszkania. Wiem że mamy możliwosc spisania
umowy notarialnej i w tym momenie możemy wycofac sprawe z sądu, ale
jak zapisac w umowie ze to mieszkanie nie moze byc drozsze
niz ...zł. Bo może sie sprzedac za 300, ale i za 200 na pół wiec w
tej drugiej opcji dołożenie do mieszkania nie wchodzi w grę bo
wyniesie to mniej niz wnioskowalismy w pozwie (dodam ze u nas
mieszkanie 2 pokojowe mozna kupic juz za 140, ale sa i oczywiscie za
240). No i co w przypadku gdyby sie wycofała z tej umowy notarialnej?