Dodaj do ulubionych

Samochód Oleksego

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.05, 21:37
Posłowie z komisji ds. Orlenu zapowiadają aferę „Pęczak bis”
Józef Oleksy przez pół roku korzystał z samochodu użyczonego mu przez
prywatną firmę Polex, która, według świadków, ma być zamieszana w aferę
paliwową.
Sprawa została ujawniona wczoraj, podczas przesłuchania Oleksego przez
komisję śledczą badającą aferę Orlenu. – To wygląda na aferę „Pęczak bis”,
choć w tym przypadku problem jest nieporównywalnie poważniejszy – przekonuje
Antoni Macierewicz z RK-N, który wypytywał posła SLD o szczegóły związane z
samochodem.
Słaba pamięć
Były szef MSWiA musiał stawić się przed śledczymi, ponieważ, jak zeznał
paliwowy baron Adam Ch., szef konsorcjum Victoria Oleksy chronił przed laty
paliwowową mafię. Do odpowiedzi na pytania związane z tą kwestią polityk
Sojuszu był przygotowany doskonale. Przy pytaniach dotyczących użyczenia mu
samochodu wahał się i zasłaniał brakami pamięci.
Wysokiej klasy volkswagena Oleksy dostał od firmy Polex w lutym 2001 roku.
Korzystał z niego do lipca. Politykowi nie użyczono zresztą samego samochodu.
Razem z autem paliwowe przedsiębiorstwo przyznało mu szofera. Oleksy,
zasłaniając się luką w pamięci, nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, kto –
on czy firma – płacił za utrzymanie samochodu.
Pytania o to, czy nie jest to powtórka z afery Pęczaka, nasuwają się same. –
Sytuacja, w której Oleksy otrzymuje na pół roku samochód i nie wie, kto za
niego płaci, jest sytuacją ewidentnie pasującą do systemu wynagradzania, jaki
został ujawniony w przypadku afery Pęczaka – ocenia Zbigniew Wassermann z
PiS. Nawet reprezentant Sojuszu w komisji Bogdan Bujak przyznaje, że sprawa
jest wątpliwa. – Są pewne podejrzenia, ale zanim wyda się wyrok, trzeba
wszystko dokładnie wyjaśnić – podkreśla Bujak.
Tak jak podkreślają członkowie komisji, to wszystko przypomina sprawę
Andrzeja Pęczaka. Obaj politycy otrzymali w użytkowanie luksusowe pojazdy od
prywatnych firm. Jednak w przypadku Pęczaka, byłego już polityka SLD,
ewidentnie chodziło o łapówkę, gdyż za samochód obiecał on lobbyście Markowi
Dochnalowi pomoc w kontaktach z wysokimi rangą urzędnikami państwowymi.
Dzisiaj Pęczak i Dochnal siedzą w areszcie.
Dużo złej woli
Oleksy nie widzi w swojej sprawie niczego niestosownego. – Trzeba mieć dużo
złej woli, by wysnuć takie podobieństwo – odpowiada pytany o analogię z
Pęczakiem.
Dobrego humoru posłowi nie psuje nawet fakt, że firma Polex ma być zamieszana
w afere paliwową. Tak zeznał przed komisją Krzysztof Kruzek, były członek
zarządu Orlenu. Z firmą miała być też związana żona Oleksego. To jednak nie
ona podjęła decyzję o użyczeniu auta. Zrobiła to osoba, której nazwiska
polityk SLD nie chciał ujawnić.
Posłowie pytali też Oleksego o związki z aferą paliwową. Chcieli wyjaśnić,
czy wspierał paliwową mafię. Tak twierdzi Adam Ch. – To wierutna bzdura –
zapewniał były szef MSWiA. Wcześniej na podobne pytania odpowiadał Krzysztof
Janik, szef klubu SLD.
Data: 2005-06-28

Obserwuj wątek
    • Gość: Ucho Re: Samochód Oleksego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.05, 22:53
      Ludzie!!!!!!!!, a co Wy chcecie od "św. Józefa"? Przecież Józiowi tak "dobrze"
      patrzy z oczu ; był ministrantem nawet. Czy nie należy mu się jakieś porządne
      autko za jego skromność i dobroć? Józef był bardzo "oburzony" na Pęczaka, ale
      jak widać sam do tego doprowadził - kocha duże i szybkie samochody ........z
      kierowcą.
    • Gość: X Re: Samochód Oleksego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.05, 22:59
      Ciekawe czy miał też darmową komóre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • Gość: aha Re: Samochód Oleksego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.05, 23:14
        Wszystko to jedna szajka. Sldowcy kradna, biora lapowki, co chwile jakas afera.
        Najgorsze jest to ze kazdy kazdego broni. Ile juz wyszlo afer.... a ciekawe ile
        jeszcze wyjdzie w przyszlosci ?
        • Gość: gość Re: Samochód Oleksego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.05, 23:47
          Czy Polex to ta firma w której działał Rożniak i jego żona sędzia
          przewodnicząca Wydziału Gospodarczego w Sądzie Rejonowym w Płocku?
          • Gość: ??? Re: Samochód Oleksego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.05, 23:58
            Wydziału Gospodarczego, no no
            jak wiesz to nie pytaj
          • qtasek ta sama, ta sama 29.06.05, 14:49
            tylko nie żaden wydział gospodarczy tylko... ...sam poczytaj, poniżej zapis stenogramu:

            Poseł Konstanty Miodowicz:

            Aha. Dziękuję bardzo. Proszę pana, czy prawdą jest, że firma Polex, w radzie nadzorczej
            której pracowała pracowita pani Maria Oleksy, była objęta swoistym parasolem ochronnym
            przez urząd skarbowy, konkretny Urząd Skarbowy w Płocku? Czy to jest prawda, czy to jest
            możliwe?

            Pan Krzysztof Kluzek:

            Wiele faktów na to wskazuje, że to nie tylko była prawda i że to jest możliwe, ale taki był stan
            faktyczny. Jeden ze skazanych w tej sprawie, a mianowicie pan Rożniak, twierdzi, że zatrudnił
            jedną z pań, a dokładnie panią Danutę...

            Poseł Konstanty Miodowicz:

            K.

            Pan Krzysztof Kluzek:

            Kowalską, która pracowała w Urzędzie Skarbowym w Płocku i jakoś tak dziwnie się później
            losy pokierowały sprawą zatrudnienia pani Kowalskiej, bo ona obecnie odpowiada za dział
            podatkowy z PKN Orlen i do, bodajże do końca 2004 r. zasiadała w radzie nadzorczej Rafinerii
            Trzebinia. Tam jeszcze oprócz tego dochodziły takie głosy, że, szczególnie o tym mówiła pani
            Maria Caban z urzędu skarbowego, z którą rozmawiałem, że nigdy nie została przeprowadzana
            dokładna kontrola podatku VAT, jeżeli chodzi o PKN Orlen. Te kontrole były torpedowane, nie
            dochodziły do skutku i to samo dotyczyło zresztą firmy Polex. Dlatego warto się chyba
            zastanowić nad tym, nad rolą urzędu skarbowego płockiego w szczególności i innych urzędów
            skarbowych w dziwnych postępowaniach, jeżeli chodzi o spółki zajmujące się obrotem
            paliwami.


            a tu link do niego:
            serwisy.gazeta.pl/kraj/1,57080,2740116.html
            • Gość: 1917 Re: ta sama, ta sama IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.05, 17:15
              No proszę, Płock zagłębiem aferalnym, żadne tam Astigmatiki, tylko paliwa, vaty, Oleksy i przekręty moga nas rozsławić w świecie.
              • Gość: Iza Re: ta sama, ta sama IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.06.05, 17:25
                Czy Płock to miasto pełne mieszkających wariatów fundujących samochód z
                kierowcą?.
                Oleksy taki otrzymał i mówi,że dostał ot tak sobie za nic- do podwózki.
                • Gość: Jur Re: ta sama, ta sama IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.05, 17:34
                  a kto im wszystkim w tym pomógł?? Wszyscy którzy 4 lata wstecz głosowali na
                  S.L.D.
                  • Gość: Zabielski Re: ta sama, ta sama IP: *.hsd1.il.comcast.net 30.06.05, 21:08
                    Jemu pomogl otrzymac auto z kierowca wazeliniarz Hetkowski,trzeba bylo przyjzec
                    sie jak Oleksy przebywal w Plocku ale zalowal ze zalozyl zbyt szczuple spodnie
                    gdyz by mial szersze to Hetkowski by wlaz do nich taki szczwany poddany smiechu
                    warte on za swa Partie oblednych niedobitkow gotow by byl na wszystko ale nie
                    trzeba sie dziwic z tej stajni wychodza wlasnie takie matoly popaprance.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka