Dodaj do ulubionych

Najwyższa wieża w mieście

27.03.07, 21:35
"były trzy karczmy, bram cztery ułomki, klasztorów dziewięć i gdzieniegdzie
domki"...
Obserwuj wątek
    • Gość: podol Najwyższa wieża w mieście IP: *.c244.petrotel.pl 27.03.07, 21:54
      WY SZPITALE BUDUJTA A NIE KOŚCIOŁY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • Gość: mesalka Re: Najwyższa wieża w mieście IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.03.07, 08:54
        eee tam-szpitale, w kaplicy mozna pomodlic sie o zdrowie i poczekac na cót-
        zawsze to tansze niz leczenie ......
    • Gość: mieszkaniec Najwyższa wieża w mieście IP: *.c154.petrotel.pl 27.03.07, 22:01
      Proponuje Vwctrę na generalnego wykonawcę. Ciekawe ile cm od pionu będzie
      odchylona ta wierza,może tam też użyją stali bez atestów. <haha>
      • Gość: gość Re: Najwyższa wieża w mieście IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.03.07, 22:04
        W USA i Europie zamykają koscioły
        • Gość: hihi Re: Najwyższa wieża w mieście IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.07, 22:10
          niech se budują, w końcu nie za moje
    • Gość: J23 Najwyższa wieża w mieście IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.07, 22:07
      Kurczę, ta wieża to "Łagiewniki bis"?
      • pikalex Re: Najwyższa wieża w mieście 27.03.07, 23:38
        upload.wikimedia.org/wikipedia/pl/thumb/2/22/Bazylika-%C5%82agiewniki.jpg/450px-Bazylika-%C5%82agiewniki.jpg
    • Gość: ortalion Re: Najwyższa wieża w mieście IP: *.plock.mm.pl 27.03.07, 22:42
      ciekawe ile będzie kosztowac i ile dałoby się kupić posiłków dla dzieci za tą kasę
      ilu biednym ludziom dałoby sie pomóc za ten modlitewnik
      • Gość: koral Re: Najwyższa wieża w mieście IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.07, 23:27
        Pytanko ...czy ktoś wie kiedy usuną te rusztowania z budynku PERN-u ?
      • Gość: pl Re: Najwyższa wieża w mieście IP: 194.181.237.* 28.03.07, 07:30
        Zapomniałeś jeszcze przeliczyć to na bułki.
    • Gość: I&I Najwyższa wieża w mieście IP: *.c149.petrotel.pl 28.03.07, 07:18
      Wielki Babilon płonie!! Chwała Jah!!
    • Gość: jarche Najwyższa wieża w mieście IP: 193.59.95.* 28.03.07, 07:21
      Czytam te posty i tak się zastanawiam ilu z Forumowiczów wybierze się wieczorem
      2 kwietnia w al.Jana Pawła II?
      Wygląda na to, że większości wystarczy jeden ciepły posiłek dziennie za całe
      szczęście. Żadnych innych pragnień.
      Płock trwa setki lat. Co pozostało z jego przeszłości? Jaka pamięć pozostanie
      po nas?
      Narody, które tracą swoją tożsamość - umierają. Chrześcijańska Europa umiera na
      naszych oczach. Tam gdzie mogły stanąć kościoły - błyskawicznie powstają
      meczety. Przyroda nie zna próżni. Sami wybieramy.
    • Gość: przemyślenia Re: Najwyższa wieża w mieście IP: 195.33.116.* 28.03.07, 07:41
      " Znajdziecie mnie pod każdym kamieniem, pod każdym drzewem..."

      Nie potrzebne nam murowane, czy drewniane, płynące przepychem, prześcigające
      się wymyślnością formy i treści budynki. Kościół to ludzie, wiara i
      wszechobecny Bóg, który patrzy na to wszystko i dziwię się, że jeszcze nie
      grzmi...
      Powstanie kolejna świątynia, w której będzie się nawoływać do nienawiści do
      tych co są "inni". Inni w poglądach, inni w postrzeganiu świata, inni, bo nie
      godzą się na doktrynację opasłych panów, przebierających się w czarne sukienki
      i umoralniająych innych... Innych, czyli tych, co chcą wierzyć w dobro, a nie w
      księży.

      Droga do piekieł będzie wysłana purpurą, a po niej będą kroczyć grzesznicy.
      Purpurą biskupów i reszty możnowładców kościoła, którzy uczą jak żyć.
      A u bram piekielnych będzie stał sam pan Rydz, ojcem zwany i witał tych, którzy
      za życia poszli jego drogą...
      • Gość: Wierny Re: Najwyższa wieża w mieście to Babilon IP: *.plock.mm.pl 28.03.07, 07:56
        wypowiedzi zgodne z zasiedlonymi w mieście. Za waszego brata szeli ., pobratymcy
        rzucili sie proboszczowi do gardła, żeby go udusić. Ksiądz zaczął modlitwę,
        chłopy na kolana ale kiedy modlitwa skończyła sie , oprawcy rzucili sie do
        gardła, ksiądz zaczął modlitwę, wasi bracia na kolana.... ale księdzu sił
        zabrakło....
        Nigdzie nic by nie zostało, gdyby kiedyś ktoś nie wybudował, tego co widzimy. A
        jedzenie... jedli, jedli i zniknęli.
        Kościół jest i był potrzebny. Sama budowla nie musi być wieżą Babel, lecz
        powinna z czasem utworzyć czyste miejsce, wymodlone w Wierze i pełne Sacrum.
        • Gość: Rade.k Re: Najwyższa wieża w mieście to Babilon IP: 80.51.246.* 28.03.07, 08:09
          popieram, mądrze powiedziane :)
        • ainipoajom Re: Najwyższa wieża w mieście to Babilon 28.03.07, 11:01
          dylewski, zmiana nicka nic nie da, jestes rozpoznawalny po swoi jezyku
          kloako nienawisci
        • Gość: zenek Re: Najwyższa wieża w mieście to Babilon IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.07, 18:14
          Odpowiadasz na :
          Gość portalu: Wierny napisał(a):

          > wypowiedzi zgodne z zasiedlonymi w mieście. Za waszego brata szeli .,
          pobratymc




          Zenek aleś ty mądry.
          • Gość: x Re: Najwyższa wieża w mieście to Babilon IP: *.plock.mm.pl 28.03.07, 18:36
            to wszystko powiesz na POW8
      • Gość: Rade.k Re: Najwyższa wieża w mieście IP: 80.51.246.* 28.03.07, 08:08
        ...chyba Cie poniosło troche.
        gdzie jak gdzie, ale w tym kościele nie słyszałem żadnych takich nienawistnych
        nawoływań.
        Projekt bardzo ładny wg mnie i mam nadzieję, że nie zrezygnują z tej wieży, bo
        byłby to fajny akcent - charakterystyczny element architektoniczny tego
        osiedla. Może nawet pamiątka po naszym pokoleniu dla następnych.
        ...coś przecież musi być fotografowane na widokówkach, ciągle tylko katedra? ;-)

        P.S. zauważyłem że dużo jest ludzi martwiących się o nie swoje pieniądze oraz
        pseudo-współczujących, przeliczających wszystko na bułki dla biednych i tym
        podobne. Ciekawe czy swoje pieniądze też tak przeliczają...?
        • Gość: przemyślenia Re: Najwyższa wieża w mieście IP: 195.33.116.* 28.03.07, 11:12
          > gdzie jak gdzie, ale w tym kościele nie słyszałem żadnych takich
          nienawistnych
          > nawoływań.

          W tym może nie, ale w Kościele... - to już inna sprawa.
          Kościół w mojej wypowiedzi, to nie "ten" konkretnie budynek, a środowisko.
          Kościół to ludzie, wiara, nadzieja, Bóg. I do tym nic nie mam.
          Mam natomiast do następnego elementu, który tym wszystkim zarządza- do kleru.
          Nie nazywam konkretnego księdza po imieniu- piszę generalnie według
          zasady: "zobaczysz pijanego żołnierza, to znaczy, że wojsko pije"
          Słyszę w kościele nawoływania do pogardy tego, co danemu panu w czarnych
          szatach nie pasuje, to generalizuję, że się nawołuje do nienawiści. Wiem, że
          źle robię, ale robię to celowo.
          Celowo, bo tych czarnych owiec wśród duspasterzy jest coraz więcej.
          Prawdziwych księży, z powołania, z umiłowania do Boga i chcących nieść dobrą
          nowinę, naukę, przykład jak dobrze żyć, będących wzorami do naśladawania- jest
          niestety bardzo mało.
          Liczy się kasa, mieszanie w politykę, piętnowanie i szkalowanie tego, co jest
          inne (ale inne w ocenie subiektywnej danego księdza).
          A kościoły coraz bardziej świecą pustkami.
          Młodzi ludzie (do których również należę) odwracają się od kościoła, ale nie
          Kościoła. Od kościoła, czyli od kięży, którzy nie potrafią mówić językiem
          współczesnym, zrozumiałym i odpowiednim do czasów, w jakich przyszło nam żyć.
          Nie potrafią nauczać - oni pouczają.
          Nie potrafią wskazać drogi - oni nakazują.
          Nie potrafią powiedzieć, co jest złe - oni zakazują.
          Więc nie ma się co dziwić, że średnia wieku wiernych na mszy, to 50-60lat.

          Na co nam kościoły, w których bliźniego o innych skłonnościach seksualnych
          nazywa się zboczeńcem, chorym, dewiantem. Nie mówi się o miłowaniu, o
          nawracaniu, za to się nawołuje do piętnowania, do pokazywania palcem, do
          wyplenienia zła, jakim jest człowiek, który urodził się odrobinę inny od nas -
          nas w znaczeniu posłusznych temu, co głosi kościół (celowo z małej litery).

          Natomiast Kościół i jego nauka - nauka Chrystusa, Biblia, nie rozróżnia płci,
          orientacji seksualnej, przynalezności do opcji politycznej, koloru skóry,
          przeszłości historycznej. Kościół naucza kochać bliźniego, jak siebie samego.
    • ref6 Re: Najwyższa wieża w mieście 28.03.07, 08:02
      Klechy zakute
      Jak można tak marnotrawić pieniądze - a glupie społeczeństwo leci i wali na
      tace mocherostwo jedne!
      A wypierd...lać stąd, a nie ciągnąć i ciągnąć kasę od naiwniaków. zamiast
      zakłądy opieki zdrowotnej leczyć, to kolejny meczet biskupowi krwa stawiają!!
      jak tak dalej ludzie będą walić na tace - to co rok to prorok bedzie nowy
      stał, aż zrobią osiedle kościołów.
      Czarni powinni wiare głósić, a nie sie krwa prześcigać w co raz to większych,
      bardziej wyrafinowanych i coraz to droższych projektach "świątyń Bożych".
    • Gość: Krzycho3@op.pl Najwyższa wieża w mieście IP: *.plock.msk.pl 28.03.07, 08:14
      A nie lepiej przedszkole czy przychodnię dla chorych.
    • Gość: ssawa Najwyższa wieża w mieście IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.07, 08:22
      Ciekawi mnie ile Urząd dołoży z naszych podatków.To są kpiny z wyborców.Zamyka
      się szpitale.Likwiduje się przedszkola.Caritas okrada tych którym powinien
      pomagać.Afery pedofilskie w kościołach.Jak długo to jeszcze będzie trwało.Warto
      się nad tym zastanowić.
    • Gość: ktos Paranoja IP: *.zep.com.pl 28.03.07, 08:40
      A mozeby tak na biednych ta kase dac a nie budowac cos co bedzie stalo puste.
      Przeciez kosciol i tak niedlugo upadnie.
      • Gość: lex Re: Paranoja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.07, 08:56
        Dlaczego wszyscy przeciwnicy budowy kościoła -nie mieszkają w lepiankach, nie
        jedzą suchego chleba ,ile tracą na używki, nie chodzą w starych
        szmatach ,posiadają drogie samochody ,domy , robią zakupy w eleganckich
        sklepach ,jak wyglądają budynki urzędow ,firm ...ILE bułek można by za to kupić?
      • Gość: kolo Re: Paranoja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.07, 08:57
        kolejny bunkier ,który bedzie swiecił pustką a zapełni sie w połowie dwa razy w
        roku ,kosztujacy grube miliony ,a pleban dzwonem bedzie przypominał całemu
        osiedlu kto tu rzadzi.
        • Gość: Płocczanin Re: Paranoja IP: *.plock.mm.pl 28.03.07, 09:15
          Po tych paranoicznych wypowiedziach zjadających suchy chleb z ćwiartka świniaka,
          forumowicze i tak idą do kościoła odruchem Pawłowa. a przecież chodzi tu o
          świadomy wybór Wiary jako drogę życia dla siebie i całej rodziny. Ciekawe czy
          żony wiedzą, co wypisują tu ich partnerzy? dobrze piszę, teraz niewierzący już
          nie mają żon a dzieci nie maja słowa mama, tata, tylko hodowca.

          I tu ma racje młode pokolenie architektów, że w Płocku nie można nic godnego
          wybudować. |Ze Skarpy przeganiają a na wsi Podolszyce tylko nie potrzebują. Nie
          dogodzi.
          • Gość: baca Re: Paranoja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.07, 11:18
            Płocczanin
            sam jesteś paranoikiem i bolejesz nad tym że średniowiecze juz minęło ,stosy w
            imię wiary ,inkwizycja ,rozmodlony naród słuchajacy jedynego słusznego głosu .
            Zasad , szacunku dla rodziców nauczysz sie w rodzinie do tego nie jest
            potrzebny kościół , a może do b.Petza się zgłosisz to cię poduczy .
            Żyjemy w demokracji ,dla tych co chcą sie modlić wystarczy kaplica /po co
            budować wiekszy obiekt jak ludzi co raz mniej chodzi do kościoła / a czasy
            jedynie słusznej ideologi już minęły.
            A może by tak dać szansę wypowiedzi mieszkańcom osiedla /wszystkim /czy chcą
            wielki kosciół czy też na przykład boisko.
            Ja nie chcę żeby za moje pieniądze /grunt za złotówkę ,dotacje -patrz świątynia
            opatrzności w W-wie / pleban realizował swoje megalomańskie ambicje /jak chce
            niech zbuduje na pustkowiu.
          • ainipoajom Re: Paranoja 28.03.07, 11:44
            dylewski, nie oblizaj ludziom
            kazdy kto choc troche mysli nie wierzy w te brednie i nadal jest mama, tata i
            dzieckiem
    • Gość: kIBIC Najwyższa wieża w mieście IP: *.ruch.com.pl 28.03.07, 09:50
      Argument księdza, że na Podolszycach mieszka obecnie 14.000 ludzi to żaden
      argument. To są płocczanie z innych części miasta, którzy mogą jeżdzić do
      swoich "starych" kościołów. Po wybudowaniu nowego stare opustoszeją. Wybuduje
      się nowe osiedle - nowy kościół i tak w kółko a "stare kościoły" trzeba
      utrzymać bez względu na zmniejszenie tacy. Ciekawym skąd się weźmie pieniądze -
      oczywiście to pytanie retoryczne, odpowiedź jest oczywista da miasto lub
      państwo z naszych podatków.Policzcie stan kościołów na dzień dzisiejszy.
      Pozdrawiam.
      • Gość: jarche Re: Najwyższa wieża w mieście IP: 193.59.95.* 28.03.07, 10:28
        Słusznie, słusznie. Niepotrzebne są u nas żadne kościoły - to takie obciążenie
        dla podatników. Poszedłbym jeszcze dalej i rzucił propozycję zburzenia tych,
        które już stoją (..."zburzcie Świątynię jerozolimską..."). Sporo się na tym
        zaoszczędzi w przyszłości. Zburzyć, wyrównać, posiać trawkę. Będzie elegancko i
        po europejsku. Nikt nam nie zarzuci żadnych ortodoksyjnych poglądów. Proponuję
        zacząć od katedry, później załatwić Górki i farę. Po co mają wywyższć się swoim
        widokiem ponad skarpę? Psuć krajobraz i przypominać o ludowych korzeniach
        większości płocczan. Wtedy dopiero wszystkie sieroty będą szczęśliwe a bezdomni
        dostaną adres i ciepły obiad. W Płocku jest tylko jeden kościół z prawdziwego
        zdarzenia. Dziwnym zbiegiem okoliczności - też na Podolszycach. Ciągną do niego
        tłumy co niedziela. Nawet z okolic kursują specjalne autobusy doworzące
        parafian. I dobrze!
        "Nie było was - był las.
        I nie będzie was - będzie las"
        Pozdrawiam - Jarek
    • Gość: wierząca Najwyższa wieża w mieście IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.07, 10:50
      wierząca nie praktykująca

      trele morele.... Kolejna wieza, kolejny pałac, a w szpitalach brakuje łożek,
      domy dziecka przepełnione, schroniska - szkoda gadac. Po co nam kościół jak
      żagiel? Kosciól to ludzie, a nie budynki. Modernizujmy te najstarsze,
      zabytkowe. Nie dobudowywujmy nowych, bo jest ich więcej jak szpitali. Moze na
      podolszycach jest wiernych 14 tysięcy, ale ilu praktykujących? 1/4 z tych 14
      tys? Nie przesadzajcie. Jak na razie to przez działania księzy wierni odchodzą
      od koscioła. Najwyższa wieża w Płocku. Phi!!!Scyzoryk w kieszeni się otwiera.
      Pomagajcie ludziom, a nie budujcie pałace. Pałace stoją (kościół na górkach,
      katedra, fara i piękne stare kościoły wiejskie).Zadbajcie żeby były wieczne,
      żeby nie zniszczały. Wystarczy juz tych budynków. Dla Jana Pawla II wierni
      stali na placu św Piotra. Potrzebujemy znów wierzyć w instytucje kościola, a
      nie podziwiać maszty, wiezyczki, przepych... Bo to aż zniechęca...
      • Gość: aaa Re: Najwyższa wieża w mieście IP: 62.225.158.* 28.03.07, 10:56
        a na dodatek ten architekt, ktory Tumska tak zepsul.....szkoda gadac
    • gibki Re: Najwyższa wieża w mieście 28.03.07, 11:06
      największym atutem wg mnie jest ta wieża widokowa
      jeśli powstanie to jestem za
    • enaka Re: Najwyższa wieża w mieście 28.03.07, 11:16
      Fajnie:-) W Plocku zdecydowanie brakuje okazalych budynkow, dzieki ktorym
      miasto nie wyglada na prowincjonalne. A przeciez sam Pern nie wystarczy, zeby
      tego dokonac. Mam nadzieje, ze zostanie on pieknie wkomponowany w architekture
      miasta.

      A co do zlego spozytkowania tych pieniedzy, to zupelnie plockich krzykaczy nie
      rozumiem. Przeciez nikt Wam nie kaze dawac pieniedzy na tace. To nie jest
      OBOWIAZEK kazdego obywatela tego panstwa. Takim wlasnie OBOWIAZKIEM, i to
      koncertowo marnotrawionym, sa skladki ZUS. Ten urzad tez buduje ogromne
      budynki, wrecz palace (w samym Plocku sa dwa, przy czym jeden z nich sluzy
      jedynie dyrekcji). To wszystko za pieniadze, ktore powinny USTAWOWO byc
      przeznaczone na emerytury.

      I jakos nikt z Was nie protestuje.
    • claratrueba Re: Najwyższa wieża w mieście 28.03.07, 11:44
      Kolejny gmach, w którym niewierzący praktykujący będą mogli nowe ciuchy pokazać.
      Jakoś nie zauważyłam, żeby liczne płockie kościoły były przepełnione. A że
      trzeba do nich z Podola podjechać? Za duże wyrzeczenie dla wiary? To może
      objazdowa msza albo ksiądz na rowerze, żeby nie trzeba było już żadnego wysiłku
      bycia katolikiem? A może głupio gadam, będzie kościół nowy to się potężna grupa
      miejscowej młodzieży z łysymi łbami i świniokształtnymi psami nawróci, może do
      gimnazjum nr 8 nie będzie strach dziecka posłać, śmieci i psie kupy znikną z
      trawników. Jak wszędzie, gdzie nowe kościoły powstają che, che...
      • Gość: liberał Re: Najwyższa wieża w mieście IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.07, 13:57
        Czemu Wy wszyscy interesujecie się cudzymi pieniędzmi, jak Kościół chce sobie
        postawić taki budynek i ma na to pieniądze to czemu ma tego nie robić. Czy wy
        wszystkie swoje pieniądze przeznaczacie na jedzenie dla ubogich itp.? Pozatym
        ten budynek na wizualizacjach wygląda całkiem fajnie.
        • Gość: zorro Re: Najwyższa wieża w mieście IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.07, 07:47
          Gość portalu: liberał napisał(a):

          > Czemu Wy wszyscy interesujecie się cudzymi pieniędzmi, jak Kościół chce sobie
          > postawić taki budynek i ma na to pieniądze to czemu ma tego nie robić. Czy wy
          > wszystkie swoje pieniądze przeznaczacie na jedzenie dla ubogich itp.? Pozatym
          > ten budynek na wizualizacjach wygląda całkiem fajnie.

          ale ty głupi jesteś! kościół nie ma swoich pieniędzy. kościół ma nasze pieniądze
          - podatników!
          • enaka Re: Najwyższa wieża w mieście 29.03.07, 14:55
            A z ktorych konkretnie podatkow Kosciol korzysta?
    • ainipoajom kolejna swiatynia obludy, ot co 28.03.07, 11:45
      jak miasto sie nie dolozy to nie mam nic przeciwko
    • Gość: Arnold Najwyższa wieża w mieście IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.03.07, 14:49
      Ciekawe jak świat by wyglądał gdyby same takie kretyni na nim byli jak ci co
      wszystko przeliczają tylko na bułki, szpitale, leki, pomoc dla ku.estwa itd. ?
      Oni tylko przeliczają, ale i na te bułki itd. nie dają. To są takie
      malkontenty, nerwusy, nieużytki społeczne, pieniacze.
    • Gość: Yaa Nieprzeliczone rzesze niezadowolonych IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.03.07, 15:04
      Cieszę się, że nie mieszkam już w Płocku... wszystko na co Was stać to zawiść,
      złość, sarkanie. Dulszczyzna w najlepszym wydaniu. Kościół budują? A dlaczego
      nie szpital? Szpital? Dlaczego nie szkołę.
      Ludzie - policzcie się. Skoro jest Was WIĘCEJ i nie potrzebujecie kościołów to
      dlaczego nie budujecie tak potrzebnych przytułków, przedszkoli, przychodni?
      Gdzie Wasza hojność? A może stać Was tylko na zawiść wobec tych, którzy
      potrafią się zorganizować. Na frustrację przy dobrym winie za własne
      pieniądze... CO ZROBILIŚCIE DLA INNYCH? MOŻE NIC? Obym się mylił...
    • Gość: Kali DOSYĆ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.07, 17:16
      Nie ma pięniędzy na służbę zdrowia, dla biednych itp., a na budowę wypasionych
      kościołów zawsze się znajdą. Dosyć tego!
      • gibki Re: DOSYĆ! 28.03.07, 17:43
        biedni są często sami sobie winni że są biedni
    • Gość: Kali DOSYĆ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.07, 17:26
      Dodam tylko, że zaledwie w odległości około 600 metrów, na Podolszycach
      południowych powstaje nowy ogromny kościół. Nie rozumiem więc, dlaczego obok ma
      powstać drugi jeszcze bardziej okazały.
      • Gość: dr Lekki Jestem ZA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.07, 18:06
        Ja natomiast popieram tę budowę całym sercem. Mieszkam w Płocku, na Podolu od
        wielu lat i absolutnie nie przeszkadza mi to, że powstają nowe kościoły. Jeżdżę
        po świecie i widzę ile tam jest kościołów, które nawet takie "pajacyki" jak ci
        wszyscy krytykujący tę nowo powstającą budowlę (jak podrosną i się wzbogacą)
        będą chcieli zwiedzać.
        Kościół ma absolutne prawo do budowania świątyń i tego też oczekuję od mojej
        parafii na Podolszycach. To jest budowla na wieki a nie jakaś akcja promocyjna;
        to jest wyraz wiary i szacunku do Boga dla wielu, którzy są z Bogiem związani i
        tyle. Na te 14 tys. do kościoła chodzi zapewne 4.000 co niedziela, następne
        3.000 raz w miesiącu lub raz na dwa m., a jeszcze pewnie z 4.000 raz lub dwa w
        roku. To nie moje wyliczenia - tak jest w całej Polsce.
        Ci ludzie MAJĄ DO TEGO PRAWO!!!!!!!!!!! Reszta niech robi co chce, byle tylko
        nie klepała bez sensu - bo to tylko o nich świadczy.
        Bułki, schroniska, obiadki dla biednych i całe mnóstwo innych rzeczy niech
        budują instytucje do tego powołane; są ludzie którzy za to biorą pieniądze od
        państwa i niech to robią. A tak przy okazji takie argumenty powtarzane przy
        każdej sposobności, gdy artykuł dotyczy KK już nawet nie bawią, są żenujące,
        żeby nie powiedzieć - debilne!
        Pozdrawiam wszystkich wierzących i dumnych z tego, że mogą mieć piękne
        światynie, w których chwalą Boga.
        A psy i tak będą szczekać - taka ich natura.
        • Gość: jaca Re: Jestem ZA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.07, 18:41
          te dr lekki a moze by tak udać sie do psychiatryka , sam jestes debilny i
          pajacyk któremu się wydaje że lud powinien dzielić sie na głośno klepiących
          pacierze /jedynych mądrych / ,i nie klepiących ale siedzących cicho i w
          milczeniu /tych gorszych /.Co do wyliczeń że Polacy są wierzący to odsyłam
          kilkadziesiąt lat wstecz /też były 99 procentowe poparcie w wyborach dla
          jedynie słusznego kierunku /,natomiast że będzie to budowane z funduszy
          kościoła to włóż to między bajki /tak jak w warszawie /,a chcę przypomnieć że
          demokracja polega między innymi na wolności słowa i poglądów ,a ja nie chcę
          żeby szalony dzwonnik napierd...ł mi swoją melodię w okna bloku.
          • Gość: pan_zemsta Re: Jestem ZA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.07, 19:11
            jak nie chcesz, to sie przeprowadz kolego :) a spalinowy smrod i halas
            tloczacych sie w korku samochodow Ci nie przeszkadza? i co zrobisz, jesli tak?
            bedziesz postulowal wprowadzenie w Plocku tylko i wylacznie ruchu pieszo-
            rowerowego? Nie rozsmieszaj
            Jesli Twoj post polegajacy na rzucaniu inwektyw i kalumni ma byc przykladem
            wolnosci slowa, to ja jestem jak najbardziej za jej limitowaniem.

            Kosciol niech robi ze swoimi pieniedzmi, co chce. Wierni rzucajacy na tace tez.
            Rozwala mnie hipokryzja co niektorych, krytykujacych innych. Myslalby kto, ze
            wszyscy angazujecie sie spolecznie w pomoc biednym i pokrzywdoznym. Smiech na
            sali.

            I zeby byla jasnosc, jestem przeciwny budowie niepotrzebnych i bezsensownych
            molochow w rodzaju Swiatyni Opatrznosci Bozej czy najwiekszego potworka
            polskiej architektury w historii czyli Bazyliki w Licheniu, ktora pod wzgledem
            pysznych ornamentow i zlocen moze zapewne smialo konkurowac ze slynnymi
            palacami Nerona. Ale tez...gros pieniedzy na ta budowe pochodzi od wiernych i
            naprawde, zagladanie im w portfele nie przystoi ludziom zyjacym w cywilizowanym
            (podobno) swiecie...
            • Gość: masz słuszność Re: Jestem ZA IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.03.07, 21:19
              to są ich pieniądze,a skąd je mają? tu niech się zastanowią wszyscy płacący na
              tacę,na chrzest,na komunię,na ślub,na kolędę,i na pochówek i na BÓG wie co jeszcze.
              • Gość: wiem ze mam ;) Re: Jestem ZA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.07, 21:30
                Jasne, tylko ze jesli ktos nie ma zamiaru uczestniczyc w jakiejkolwiek z
                wymienionych przez Ciebie uroczystosci, to popraw mnie jesli sie nie myle, ale
                raczej nie pojawi sie Hiszpanska Inkwizacja, ktora ogniem i mieczem wymusi na
                tej osobie uiszczenie oplaty tudziez udanie sie na msze? Ludzie chca, to i
                placa.

                Inna kwestia to mentalnosc "co ludzie powiedza" i czesto bezczelne zachowanie
                duchownych w niektorych parafiach (vide jeden z proboszczow z kosciola
                nieopodal Plocka, ktory tuz przed koleda rozdawal wiernym koperty, do ktorych
                mieli wkladac datki z zaznaczonym na spodzie miejscem do wpisania kwoty ofiary).

                Nie obywa sie oczywiscie bez problemow. Nie wiem, jak jest z tym Plocku, ale w
                wielu miastach funkcjonuja czarne kartele odgornie ustalajace stawki za
                niektore z powyzszych uroczystosci w cenie "nie mniejszej niz...", ktora do
                niskich nie nalezy. Zastanawiam sie, czy takimi praktykami nie powinien zajac
                sie UOKiK? :)

                Pozdrawiam
      • Gość: zed Re: DOSYĆ! IP: 213.17.216.* 29.03.07, 16:54
        mam nadzieje, że ta śmieszna, kit wciskająca instytucja i tak szybko upadnie, a
        w budynku będziemy mieli dyskotekę, albo centrum handlowe ze sterczącą wieżą
        widokową:)
    • Gość: parafianin gratulacje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.07, 19:33
      Czytając wszystkie komentarze to przychodzą dwie refleksje: 1. jezeli w płocku
      jest tyle osób myślących o głodnych i biednych to w tym miescie to zjawisko
      powinno być niespotykane; 2. Polaków narodowa cecha - narzekanie - jest bardzo
      silna.
      Mi osobiście projekt bardzo się podoba,oprócz tego że jest bardzo potrzebny na
      podolszycach to jeszcze wnosi coś wyjątkowego do naszego miasta Płocka.
      Gratuluje projektu i życze powodzenia w realizacji.
      • Gość: lolo Re: gratulacje IP: *.plock.msk.pl 28.03.07, 21:25
        A ja jestem jak najbardziej za budową tego kościoła, sam się do tego dołożę jak
        będą mógł, bo lepiej dać na ten kościół niż wydać kupe kasiory w auchan i
        dorobić paru żabojadów. a tak a propos, to dla 80 proc. osób, które tu się
        wypowiedziały, to chyba kościołem jest właśnie Auchan, gdzie chadzają
        regularnie co niedzielę!!!! to smutne, patrząc w naszą historię, konsumpcja i
        pogoń za mamoną przesłoniła ludziom nie tylko oczy i rozum, ale juz nawet wiarę-
        w końcu nikt nikogo nie zmusza, zeby wierzył w Boga, chodził do kościoła i
        dawal kasę na budowę tej świątyni - pozdrowienia od parafian z Walecznych dla
        ks. proboszcza - TRZYMAMY KCIUKI i proszę nie zwracać uwagi na paru idiotów,
        oni jak by była zrzuta np. na budowę szpitala lub dożywianie dzieci, też by nic
        nie dali tylko sobie ponarzekali, dlatego trzeba być ponad paru świrusów,
        którzy niestety, mają polskie obywatelstwo, ale już ich korzenie nie wrosną
        nigdy w ziemię i jedyne co po sobie zostawią, to wille, dacze i pare innego
        barachła. za parę chwil nikt o nich nie będzie pamiętał
        • Gość: zorro Re: gratulacje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.07, 08:02
          Gość portalu: lolo napisał(a):

          > A ja jestem jak najbardziej za budową tego kościoła, sam się do tego dołożę
          >jak
          > będą mógł, bo lepiej dać na ten kościół niż wydać kupe kasiory w auchan i
          > dorobić paru żabojadów. a tak a propos, to dla 80 proc. osób, które tu się
          > wypowiedziały, to chyba kościołem jest właśnie Auchan, gdzie chadzają
          > regularnie co niedzielę!!!! to smutne, patrząc w naszą historię, konsumpcja i
          > pogoń za mamoną przesłoniła ludziom nie tylko oczy i rozum, ale juz nawet wiarę
          > -
          > w końcu nikt nikogo nie zmusza, zeby wierzył w Boga, chodził do kościoła i
          > dawal kasę na budowę tej świątyni - pozdrowienia od parafian z Walecznych dla
          > ks. proboszcza - TRZYMAMY KCIUKI i proszę nie zwracać uwagi na paru idiotów,
          > oni jak by była zrzuta np. na budowę szpitala lub dożywianie dzieci, też by nic
          >
          > nie dali tylko sobie ponarzekali, dlatego trzeba być ponad paru świrusów,
          > którzy niestety, mają polskie obywatelstwo, ale już ich korzenie nie wrosną
          > nigdy w ziemię i jedyne co po sobie zostawią, to wille, dacze i pare innego
          > barachła. za parę chwil nikt o nich nie będzie pamiętał

          ale ty głupi jesteś i ograniczony. każdy robi co mu się podoba - jedni chodzą
          leżeć krzyżem w kościele, a inni na zakupy do oszołoma. ich wybór i gó.. ci do
          tego! chcą swoje cięzko zarobione pieniądze dać na tace? to niech dają. chcą
          wydawać na kiełbachę? niech wydają. ale jak myślisz że ten kościół wybuduje sie
          z datków wiernych to ci się zdrowo coś pomyliło! w tym sęk czy ty chcesz czy
          nie, czy chodzisz do kościoła czy nie, ten kościół zostanie wybudowany z
          pośrednio moich pieniędzy - z podatków! a na to się nie zgadzam! i nie zgadza
          się wiele ludzi. w czasach kiedy nie ma pieniędzy na pensje dla budżetówki,
          prowadzi się politykę rozdawnictwa (czarny socjalizm) stawianie takich molochów,
          czy dawanie 20 mln zł na świątynie opatrzności rodzi wątpliwości i sprzeciw.
          • enaka Re: gratulacje 29.03.07, 15:01
            Powtarzam: o co Ci chodzi z tymi podatkami?
            I czemu rzucasz miesem? Nie potrafisz sie wypowiadac normalnie, tylko uzywajac
            przeklenstw? Moze bys uzyl jakichs argumentow?
    • Gość: rafe Re: Najwyższa wieża w mieście IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.03.07, 09:08
      szpitale budujta a nie kościoły !!!
      • teufel7 Re: Najwyższa wieża w mieście 29.03.07, 09:18
        Gość portalu: rafe napisał(a):

        > szpitale budujta a nie kościoły !!!


        ...bo pacjentów, jak widać, przybywa...:)
    • zielonyjarek1 Kumacie Ziomkowie? 29.03.07, 09:18
      Poczytałem te wypowiedzi Ziomków powyżej i pomyślałem, że pora zabrać głos
      (trudno wytrzymać, hmm...).
      A więc ten kościół to nie Łagiewniki - nie dostąpimy tego zaszczytu.
      Nie jest to również nic wspólnego ze świątynią Opatrzności - pamiętamy o bardzo
      długo zwlekanej realizacji przyrzeczenia budowy tego votum.
      To jest, kurna nasz kościół na Podolach. Kumacie Ziomkowie? Na Podolach są
      sklepy, są szkoły i musi być kościół. Podole to nie tylko dzisiejsze 14 000
      mieszkańców. To ciąg ludzi na to największe osiedle i ciągle rosnąca liczba
      jego mieszkańców. Czy wyobrażanie sobie miasto czternastotysięczne (bo już nie
      wieś) gdzie nie ma kościoła? Na Podolu jest kaplica. Dzięki staranności
      proboszcza i parafian wyglądem nie ujmuje godności Sakramentu jaki w niej się
      znajduje. To dobrze. Ale to za mało wobec naturalnemu rozrostowi osiedla. To
      zrozumiałe, że musi (musi!) dojść do rozbudowy tego obiektu. Wybrano budowę
      nowego kościoła i to jest najlepsze wyjście. To jest prawda oczywista i wszyscy
      o tym wiemy. Fakt. Wiemy!
      Istnieje jednak inne zjawisko, jakaś fala oporu. Wcale się temu nie
      należy dziwić wobec wydarzeń jakie ujawniono w środowisku kleru, w Płocku. ALE
      NIE NA PODOLACH! Nie na Podolach, zauważcie. Nie tu! I dzięki Bogu, że możemy
      się szczycić naszym kapelanem takim jakim jest.
      Jeżeli jednak już nie będziesz zapalczywy w swoich opiniach na "NIE" i
      przestaniesz dziamać bez sensu to zrobisz wiele. I wcale nie musisz dawać swojej
      cegiełki na budowę świątyni. Nie wiem czy będą tu wmurowane nazwiska fundatorów.
      Każdy sobie sam jakąś tam tabliczkę wmuruje w swoje sumienie. Kościołowi na
      Podolach należy się miejsce i będzie on wybudowany bo taka jest wola parafian.
      Kto jest obok lub za płotem - niech patrzy. Pluć i rzucać kamieniem się nie
      godzi. Cóż to był by za sąsiad. A przecież dobry sąsiad to skarb, prawda?
      • Gość: Plocczanin Re: Kumacie Ziomkowie? IP: *.plock.mm.pl 29.03.07, 15:58
        Dobrze napisane. Dziękuje.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka