Dodaj do ulubionych

Dotacja z ISPA

14.07.03, 22:36
Echo donosi:

www.wr.com.pl/index.php?option=news&task=viewarticle&sid=285
Śmieci mamy zapewnione. Ruszy budowa zakładu śmieci
14-07-2003
Do końca roku ma się odbyć przetarg na budowę nowoczesnego zakładu utylizacji
śmieci w Radomiu. – Czekamy na firmę, która ten przetarg przygotuje –
powiedział Józef Nita, wiceprezydent.
Przed dwoma miesiącami Rada Miejska przyjęła uchwałę o budowie nowoczesnego
zakładu. Ma powstać na Wincentowie. Inwestycja ma kosztować 72 mln zł, z tego
około 46 mln zł miasto ma otrzymać z Unii Europejskiej, z Funduszu ISPA. - W
Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska złożyliśmy wniosek o wyznaczenie firmy
konsultingowej, która ma nam pomóc od strony technicznej. Ona przygotuje
specyfikację przetargu na wyłonienie inżyniera kontraktu, wykonawcę
technicznego projektu i całej inwestycji – poinformował Józef Nita.
Wiceprezydent dodał, że zaangażowanie wspomnianej firmy odbędzie się w ramach
kosztów całej inwestycji. Przetarg będzie międzynarodowy i ma być
rozstrzygnięty do końca tego roku. W przyszłym rozpocznie się budowa zakładu,
a w 2006 roku zostanie oddany do użytku. Wiceprezydent odpiera ataki
oponentów, którzy uważają, że w obecnej sytuacji miasta nie stać na taką
inwestycję i że nie ma pewności na zabezpieczenie przyjmowania odpowiedniej
ilości śmieci. - Jeśli teraz się za to nie weźmiemy to kiedy? Trzeba
wykorzystać pieniądze z unijnych funduszy. A śmieci? Będą i od mieszkańców
miasta, i od podradomskich gmin – oznajmił Józef Nita. Według danych, jeden
mieszkaniec Radomia „produkuje” przeciętnie 420 kg śmieci w roku. Na miejskie
wysypisko trafia 350 kg. Reszta wyrzucana jest prawdopodobnie na nielegalne
wysypiska.

Autor: (Roman FURCIŃSKI) Echo Dnia


Obserwuj wątek
    • Gość: IRA Re: Dotacja z ISPA IP: *.tkdami.net / 172.16.9.* 15.07.03, 20:08
      Coraz bardziej całe to postępowanie w sprawie budowy zakładu utylizacji odpadów
      zaczyna przypominać postępowanie sejmowej komisji kultury w sprawie ustawy
      medialnej. Bez względu na to wszystko, co się pisało i mówiło - robiła swoje,
      czyli pchała ustawę do upragnionego przez niektórych końca. W przypadku tego
      zakładu postępuje się tak samo. Mówi się już o przetargach, które będzie
      rozstrzygał NFOŚ, o firmach, które wytypowała Bruksela /wyraźnie widać, jaki
      awans przeżywamy - kiedyś to były Kielce, niedawno Warszawa, a teraz proszę -
      sama stolica UE/ ale - ani mru... mru o tym, jak to wszystko się ma do
      postępowania lokalizacyjnego. Kto, i jaką decyzję podpisał? Do jakiej kategorii
      szkodliwości został zakwalifikowany ten zakład? Wiemy tylko, że o śmieci nie
      musimy się martwić! Tego dobra na pewno nie zabraknie. Pan Prezydent
      gwarantuje, że jakby nie udało się wytworzyć w Radomiu, to - dowiozą. Myślę, że
      nie pora na żarty. Czas już na poważną rozmowę z mieszkańcami Radomia i na
      analizę dotychczasowego postępowania. Wygląda to wszystko bardzo brzydko i
      pachnie tak samo!
    • isoxazolidine Re: Dotacja z ISPA 15.07.03, 20:50
      GW donosi:

      www1.gazeta.pl/radom/1,35219,1574736.html
    • Gość: sylwia Re: Dotacja z ISPA IP: 217.153.15.* 17.07.03, 10:09
      ludzie czy wy jestescie normalni. o czym wy myslicie. przciez nasi radni nie
      dojrzali do akiej decyzji. czy oni wogóle wiedza co to jest ta dotacja. skad
      srodki i wogóle?! mi sie zdaje ze nie wiedz. głaby chca sie pchac w cos takiego
      ale niestety nie potrafia zrobic drobnej rzezczy. Jaka dotacja ... na co... na
      nowe wysypisko... gdzie ... na wincentowie..? jezeli ci na stolkach chca tam
      zrobic super zakład utylizacji śmieci to moze najpierw nareperuja drogi, to tak
      na początek. Na Wincentowie mieszkają albo starsze osoby albo osoby z dziećmi
      tak wiec zróbcie do cholery ta drogę bo dzieci nie maja jak chodzic na
      przystanek autobusowy do szkoły. Co chwila przjeżdza koło nich setki
      samochochodów ciężarowych a drogi są tak nierówne i wąskie że w końcu dojdzie
      do tragedii. ale co ja pisze do tragedii to juz doszło 3 razy. na ulicy witosa
      z powodu zbyt wąskiej i nierównej nawierzchni doszło do 3 smiertelnych wypadków
      z udziałem dzieci. A najzabawniejsze w tej całej sprawie to są trzy rzeczy:
      1)na ulicy Witosa znajduje się firma która remontuje kilometry dróg radomskich
      a niemoga wyremontować 3 kilometrów cholernej drogi po której jeżdzą codziennie.
      2)na ulicy Witosa znajduje sie siedziba firmy zajmującej się utylizacją
      odpadów "SITA" jest to firma która działa w największych polskich miastach i na
      ulicy witosa tez ma siedzie. Ludzie firma która generuje zyski w milionach nie
      ma pieniędzy zeby wyremontowac 3 kilometry drogi.szczyt wszystkigo. Do ich
      firmy przyjeżdzaja tiry które podczas wysokich temperatur i nie tylko poprostu
      psują drogę. Kto słyszał żeby o godzinie 3 w nocy mieszkańcy czuli z ich
      mieszkania się trzęsą ponieważ przejeżdza "leciutki" kilkadziesiąo-tonowy
      samochodzik. Prezesi zamieszkajcie wraz z rodziną na tej ulicy chociaż jeden
      tydzień i puście dzieci do szkoły tylko autobuse a nie samochodem zobaczycie
      jaki niepokó poczujecie gdy zobaczycie ze wasze dziei idą do na przystanek a
      koło ich przejeżdzają te "leciutkie samochodziki".
      Na koniec jeszcze jedna sprawa na ulicy Witosa znajduje się już jedno wysypisko
      smieci. Na cholere nam jeszcze jedno. Jak jestes ciekaw jak wygladaja wakacje
      dzieci z ulicy Witosa to przeczytaj dalej opis. Od godziny 7 rano do 15
      śmieciarki jezdza intensywnie wtedy lepiej jak dzici siedza na podwórkach nie
      wychodzą na ulicę to jest zbyt niebezpieczne. po godzinie 15 ruch smieciarek
      jest zmniejszony jednakże nadal jezdza do późnego wieoczoru. dzieci nie ogą
      czyc sie bezpiecznie przez caly czas. nawet jak chca isc do sklepu to nigdy nie
      wiadomo czy z niego wróca poiewaz nie ma chodnika musza isc ulicą a kolo nich
      jak juz napisalam przejezdzaja te leciutkie samochodziki.
      ludzie a matki z wozkami gdzie maja chodzic. jak wyszlam z siostrzenica do
      sklepu okolo 11 to szlam ulica przede mna samochód za mna samochod obok kałuze.
      i co mialam zrobic oczywiscie nie zeszlam zdrogi samochód z tyłu naszczescie
      jechał powoli (co sie bardzo rzadko zdaża)i zatrzymał sie za mną. poprostu
      musialam zatarasowac ruch. a gdyby jechał szybko tak jak cieżarówki
      (około70km/h) to co nie zdazyłby sie zatrzymac i kolejny wypadek smiertelny.
      Postawcie tam chociaz policje w godzinach pracy tych zakładów. to zobaczycie
      jak sie podreperuje budżet radomia.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka