Dodaj do ulubionych

Wszystko jest poezją

04.06.22, 07:36
To słowa jednego z pisarzy.

Zaczynam rozumieć ze poeta to nie osobnik który posiadł technikę językową, ale on mówi w sposób zwykły jak każdy inny człowiek. Tylko dostrzegł więcej w naturze życia.

Jogin mówił ze najlepiej czytać słownik. Nauczyć się języka. Reszta wychodzi sama z człowieka. Nie jest kwestią przyswojonej mądrości.

Poezja jak sądzę to tak subtelna forma egzystencji w której metafory i inne takie stają się żywą realnością. Tak jak w matrixie Neo ma dar czytania matrixa tylko on przekłada go na język binarny, a tak naprawdę kodem źródłowym jest poezja. Jest właśnie odwrotnie. Materializm chce wszystko sprowadzić do badania materii a ona jest ostatnia. Najbardziej zrodlowa w doswiadczalnym świecie jest poezja


Obserwuj wątek
  • dotera Re: Wszystko jest poezją 04.06.22, 07:42
   Przecież nie głupota może stworzyć mądrość, tylko mądrość może się ograniczyć i stać głupotą. A czy materia nie jest ograniczeniem właśnie.
   • dotera Re: Wszystko jest poezją 04.06.22, 07:54
    Jeśli na czymś ufundowane jest szczęście w świecie materialnym to jest to zapomnienie. Uważamy upływ czasu za przemijanie jako starzenie, a niedostrzegamy ze tylko dzięki temu przemijaniu jeszcze nie oszaleliśmy z natłoku przytłaczających doświadczeń. DLaczego młodość to okres największego szczęścia i nieszczęścia. Bo to okres w którym pamięć jest najkrótsza, ale i najintensywniejsza. Wszystko będzie zależeć po której jesteś stronie.
    • dotera Re: Wszystko jest poezją 04.06.22, 08:05
     Nasza kultura oddziela to co wysokie od tego co niskie poziomem abstrakcji. Ale w sposób toksyczny. chodzi o ogólniki platońskie. Chodzi o to zeby jedno sprowadzić do drugiego. A znane może być opanowane. A ja myślę ze wyżej jest całkiem jednostkowo. Tak jak doświadczenie poety jest najbardziej jednostkowe.
    • dotera Re: Wszystko jest poezją 04.06.22, 08:40
     To też okazja do naswietlenia kolejnej manipulacji Freuda. Jego toksycznej idei wyjścia z zapomnienia i powrotu do dzieciństwa. CHodziło w tym podobnie jak w każdej innej formie materializmu o to by ludzi zinfantylizować i zanurzyć w swoim bagnie, a nie wyrosnąć na nim jak kwiat. Ludzie którzy dziś rzadzą światem wiedzą co mają robić zeby mieć coraz więcej władzy. Mozna się zdziwić jak system dba o władzę nad dziedzinami które wydają się mało użyteczne, a są nimi dlatego bo dba właśnie o to zeby były toksyczne.

     Jeśli należy wrócić do młodości to właśnie dlatego ze poeci najczęściej są młodzi. Odrzucić narosły jak grzyb cynizm intelektu.

     Religie przypominają ze na pewno umrzemy. Religie mówią też ze zmartwychwstaniemy. Pierwsze jest jak w banku. O drugim nic nie wiemy. Ale mysle ze religie mowią o tym takze ze w ciagu zycia jest też śmierć i w ciągu życia jest też zmartwychwstanie. I być może jedno z drugim ,smierc zza zycia i ta je konczaca, jest związane jak budowa atomu z systemem planetarnym. I jeśli jest to zmartwycwstanie za zycia jest ono poezją. Powrotem do jednostkowego swiata, który nas obmywa jak chrzest i wody płodowe.
  • dotera Re: Wszystko jest poezją 04.06.22, 18:51
   Słowa poety wyryte w materii
   • dotera Re: Wszystko jest poezją 04.06.22, 18:56
    Light my fire

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka