Dodaj do ulubionych

Woda coraz droższa. Za dwa lata 10 zł za m sześć.

01.01.10, 23:22
Postawili oczyszczalnie, wymienili rury w mieście to trzeba płacić, nic tylko
patrzeć jak ludzie zaczną po 2012 wodę z Odry nosić na chatę...
A może by tak zwolnić kilkunastu urzędasów i będzie więcej kasy na utrzymanie
pompowni???
Obserwuj wątek
    • kvakva Oczyszczalnia Pomorzany 01.01.10, 23:47
      Być może ma ona funkcję oczyszczania ścieków, ale przede wszystkim jest to
      wytwornica smrodu. W dodatku obsługiwana przez ludzi nie potrafiących wyjaśnić
      i rozwiązać tego problemu. Zakładam, że w ogóle jest to możliwe, że ktoś za
      łapówkę przymknął oko i nie kupił jakichś gó...anych, smrodotwórczych
      urządzeń, wcale bym się nie zdziwił...
      • Gość: aci Re: Oczyszczalnia Pomorzany IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.10, 09:05
        Panie kvakva. Przy procesie oczyszczania ścieków i zadbaniu o to by proces ten przebiegał we właściwy sposób, naturalnym jest wydzielanie takich zapachów. Przepisy regulują zasięg strefy ochrony sanitarnej w której powinna znajdować się oczyszczalnia ścieków tzn. między innymi jaka może byc minimalna odległość od najbliższych zabudowań mieszkalnych ze względyu na te zapachy. Jak pan zacznie robić pachnące kupki to może przestanie śmierdzieć ;-)
    • frasio Woda coraz droższa. Za dwa lata 10 zł za m sześć. 02.01.10, 07:37
      Kiedy się prowadzi własny dom,działalność to dąży się do tego aby kredyt jak najszybciej spłacić.Miasto natomiast szaleje zaciąga kolejne kredyty na kolejne inwestycje.Co w końcu skutkuje takimi podwyżkami-ktoś musi spłacić fanaberie władzy.To bezczelność i banków i miasta.Gdy jakiś Kowalski idzie po kredyt to jeśli ma już inne i traci płynność finansową bank mu odmawia.Natomiast jeśli miasto zaciąga kredyt -to co tam zawsze można mieszkańcom zwiększyć podatki i po sprawie...To działania ocierające się o kradzież a nie zarządzanie.Tak to potrafi każde dziecko które już mówi:Mamo daj mi na coś tam.Wywalanie pieniędzy na jakieś filharmonie,obwodnice jest w tym momencie bezczelnością .Jeśli się nie potrafi zapewnić miastu zyskownych inwestycji nie należy podejmować kolejnych bezczelnie zwiększając obciążenia finansowe mieszkańców.
      • Gość: gość Za dwa lata 10 zl, a za trzy - 20 zł?... złodzieje IP: *.chello.pl 02.01.10, 08:42
        >....To bezczelność i banków i miasta.Gdy jakiś Kowalski idzie po
        kredyt to jeśl
        > i ma już inne i traci płynność finansową bank mu odmawia.Natomiast
        jeśli miasto
        > zaciąga kredyt -to co tam zawsze można mieszkańcom zwiększyć
        podatki i po spra
        > wie...To działania ocierające się o kradzież a nie zarządzanie.


        Dokładnie tak jest ....
        forum.gazeta.pl/forum/w,70,103376206,105020301,Brak_zaufania_.html?wv.x=2

        Jak wezmą qrwa jakiś kredyt i przeinwestują to bulić musi taki
        przeciętny szczecinski Kowalski... obawiam się że odpowiedzialni za
        kredyty i ich zaciąganie podejmują decyzje zgodnie z własnym widzi
        mi się, i jak podkładają kumplowi partyjnemu fuchę, albo jakiemuś
        innemu znajomkowi, to mogą być bardzo zainteresowani wydaniem dużych
        pieniędzy, od których dostaną tantiemy, a to wszystko dzieje się
        wbrew interesowi miasta... wbrew interesowi okradanych mieszkańców
        Czyli jest to wbrew naszym interesom, krótko - okradają nas
        bezczelnie...

        Inwestycje tego typu idące w dziesiątki czy setki mln złotych, nie
        mają ŻADNEGO nadzoru.. żadnego, ponieważ ta niby ustawowa kontrola
        jest śmiechu warta... kto z mieszkańców, czyli rzeczywistych
        płatników może mieć swobodny wgląd w takie decyzje, inwestycje
        etc.????

        Decyzje zapadają tak naprawdę hoooy wie gdzie.. i np. taki szpital
        miejski wart dziesiątki mln złotych pójdzie ZA DARMO dla jakiś kilku
        zakonnic, a my musimy bulić za inwestycje o wątpliwej przejrzystości
        decyzyjnej i finansowej... zamiast zapłacić szpitalem za konieczne
        inwestycje oddajemy szpital za darmo i bulimy za podejrzane i
        szemrane decyzje podejmowane bez naszej zgody...
      • Gość: Mike Re: Woda coraz droższa. Za dwa lata 10 zł za m sz IP: *.teleton.pl 02.01.10, 13:50
        Sam mam obawy co do nadmiernego zadlzuania, ale weź poprawke na fakt że bez kredytow nie bylibysmy w stanie zrealizować inwestycji wspólfinansowanych z UE. W jaki sposób Szczecin mialby samodzielnie sfinansować budowe oczyszczalni?? Zeby to sfinansowac w calosci ze srodkow walsnych podwyzki musialyby byc duzo wieksze i wprowadzone duzo wczesniej przed rozpoczeciem inwestycji, żeby nazbierać kase na inwestycje.A oczyszczalnie przecież trudno nazwać fanaberią. Generalnie, praktycznie nie da sie zrealizowac jakis wiekszych inwestycji bez zaciagania kredytu. Poza tym z tego co mi wiadomo wiekszosc kredytow ma byc zaciagnieta z instytucjonalnych banków europejskich gdzie oprocentowanie jest sporo nizsze niz w bankach komercyjnych. Gdyby nie zaciagnieto kredytow na inwestycje to tacy jak ty marudziliby że wladze miasta nic nie budują i że nie wykorzystują dotacji unijnych.
        • frasio Re: Woda coraz droższa. Za dwa lata 10 zł za m sz 02.01.10, 15:57
          "Gdyby nie zaciagnieto kredytow na inwestycje to tacy jak ty marudziliby że wladze miasta nic nie budują i że nie wykorzystują dotacji unijnych."

          Najgorsi są właśnie tacy jak ty którzy za mnie wiedzą co ja bym zrobił gdyby...
          • andreas.007 Re: Woda coraz droższa. Za dwa lata 10 zł za m sz 02.01.10, 16:16
            wybudowanie czegoś co trzeba będzie dotowac
            nie nazwalbym inwestycja...

            Wybacz ale wydawanie ponad miliona plus stadion
            na drużynę Pogoni nie jest dla nikogo normalnego inwestycja!

            Tak samo jak gdy kupisz większy telewizor i kino domowe,
            to nie jest inwestycja, a pociąga dalsze koszty.

            Gdyby te pieniądze zainwestowano powiedzmy...
            to bym się cieszył, bo wartość nieruchomosci i działek wzroslaby,
            gdyż stalyby się atrakcyjniejsze...

            Po prostu to jest konsumpcja...
            • Gość: awanturnik Re: Woda coraz droższa. Za dwa lata 10 zł za m sz IP: *.globalconnect.pl 02.01.10, 21:54
              Ja tam mogę zapłacić te kilka złotych więcej. U mnie jakość wody wyraźnie się
              poprawiła po inwestycjach w sieć wodociągową, z czego się bardzo cieszę. Nie to
              żebym walił kranówę ;) ale nie czuć tego obrzydliwego chloru jak kilka lat temu.

              Co do stadionu - pełna zgoda. Na chloerę nam to w Szczecinie? Już lepiej halę
              widowiskowo-sportową wybudować i organizować imprezki masowe przez cały rok.
      • Gość: ZED Re: Woda coraz droższa. Za dwa lata 10 zł za m sz IP: *.ipspace.xilinx.com 03.01.10, 00:33
        kiedy prowadzi sie wlasny dom, i czlonek rodziny zaciagnie kredyt na
        samochod do swojej firmy to od niego zalezy to jak gospodaruje kasa i
        jak go splaca. nie rzucacie sie cala rodzina i nie splacacie z wlasnego
        budzetu (naszych podatkow) jego kredytu.

        tacy ludzie jak ty nie rozumieja tego, ze za kilka lat nie bedzie
        dotacji unijnych i bedziesz wtedy pil zardzewiala wode ze starych rur ,
        ale tez za 10zl bo koszty utrzymania starej instalacji tez beda duze.
        • Gość: anty-ZED-bredzik Zwolennik PO ZED o internautach: psy, zboki, trole IP: *.szczecin.mm.pl 03.01.10, 11:37
          ZEDZiu, trzeba mieć kasę i brać środki unijne, ale jest kilka ale:
          1. Nikt nie policzył, czy te kredyty nie utopią Szczecina za 4-7 lat, bo Krzystek widzi 2050 pod wodą więc co go obchodzi.
          2. Ilość marnotrawionych przez miasto pieniędzy jest taka, że gdyby synektury, pociotki i niejasne przetargi wyeliminować, to nie trzeba byłoby brać takich komercyjnych kredytów... by dołożyć się do środków unijnych.
          3. Lista inwestycji jest niemal w całości nierozwojowa...
          • Gość: ZED Re: Zwolennik PO ZED o internautach: psy, zboki, IP: *.ipspace.xilinx.com 05.01.10, 08:26
            1. policzyl.
            2. jaka jest ta ilosc?
            3. jak elementy ktore stanowia o kazdym wielkim miescie moga byc
            nierozwojowe?
      • blog.erka Re: Woda coraz droższa. Za dwa lata 10 zł za m sz 06.02.10, 08:42
        Miasto nie myśli w tych kategoriach, które przedkłada Frasio
      • michaiil Re: Woda coraz droższa. Za dwa lata 10 zł za m sz 14.02.10, 12:00
        kiedy...kredyt jak najszybciej spłacić
      • jilker Re: Woda coraz droższa. Za dwa lata 10 zł za m sz 14.05.10, 09:39
        lepsza jakość, wyższa cena
    • andreas.007 inflacja nie wynosi 3,5 proc. 02.01.10, 09:04
      W górę idzie także podatek od nieruchomości (o 3,5 proc., czyli o
      wskaźnik inflacji).
      -----/////

      Inflację nie oszacowano na 3,5 proc.
      Szacują na 3-3,2 proc.

      Równie dobrze mogli podnieść o wskaźnik termometru....

      Po prostu podwyższyli o 3,5 proc.
      co stanowi wiecej nic wskaźnik inflacji!

      Inflację można "oszukać" kupując tańszy produkt,
      bo przecie nie wszystko zdrozalo, ale wyższy podatek
      musimy zapłacić...
      • andreas.007 Re: inflacja nie wynosi 3,5 proc. 02.01.10, 09:11
        Wskaznik inflacji jest tylko statystycznym wskaznikiem -
        cis zdrozalo o 29, coś o 50, coś potanialo...
        jak twierdzi zarząd miasta i radni usługi budowlane tanieja!

        Trzymając głowę w piekarniku rozgrzanym,
        zaś nogi w lodzie - osiagamy statystycznie
        najkorzystniejsza temperaturę...

        Tłumaczenie sie jakims wskaźnikiem inflacji i jeszcze zawyzajac go
        jest jakimś idiotyzmem do potęgi!

        Równie dobrze można skonstruowac koszyk,
        który zdrozal o 30 proc. lub nawet 50 proc......
        • andreas.007 To jest działanie na szkodę mieszkańców! 02.01.10, 12:27
          Na spore wydatki muszą się szykować właściciele firm. Podatek za każdy
          1000 m kw. (grunt i budynek), wykorzystywanych pod działalność
          gospodarczą, wzrasta średnio o 680 zł.
          -----------/


          Każda podwyżka w czasie kryzysu, gdy radni i zarząd
          dopuścili do likwidacji miejsc pracy
          jest dzialaniem na szkodę mieszkancow!

          Moim zdaniem niszczą to miasto!
          • andreas.007 Re: To jest działanie na szkodę mieszkańców! 02.01.10, 12:44
            Zarząd i radni mówią, ze to świetny czas na inwestycje,
            bo wszystko tanieje - biorą kredyt najtańszy na świecie,
            a mieszkańcom robią kolosalne podwyżki!

            Czy to banda idiotów jest?

            Przecież teraz przedsiębiorcy bedą musieli
            te pieniądze wyciągnąć od ludzi, a wiec radni i zarząd
            rozpetali ciąg podwyżek - otworzyli puszke Pandory!
            • andreas.007 Re: To jest działanie na szkodę mieszkańców! 02.01.10, 12:48
              Może sie wiec okazać, ze do wakacji spadną przychody miasta
              mimo wzrostu aktywności komornikow, bo firmy bedą zawieszac działanie!

              Przy aferze z paliwem pisano, ze pieniądze lokowano w wykup
              nieruchomosci po likwidiwanych przedszkolach!
              Czyżby chodziło o likwidację firm i stworzenie długów właścicieli
              by musieli sprzedawać swoje nieruchomosci z braku wpływów?

              Czy chcą zniszczyć mieszkańców?
              • Gość: ZED Re: To jest działanie na szkodę mieszkańców! IP: *.ipspace.xilinx.com 03.01.10, 00:38
                czy ty nie nauczysz sie nigdy pisac w jednym poscie? masz jakas
                nerwice, ze sam musisz sobie notorycznie odpisywac?
                • andreas.007 Re: To jest działanie na szkodę mieszkańców! 03.01.10, 00:52
                  Czy Ty nie nauczysz sie nie odpisywac na posty,
                  gdy nie masz zadnych argumentów tylko personalne zagrywki?
                  Sprawia Tobie jakas trudnosc czytanie kilku postów?

                  Raz juz tłumaczyłem -
                  po pierwsze z kazdym postem watek jest podbijany,
                  po drugie majac wiecej postów jest bardziej czytany,
                  to taka mała socjotechnika... na moje potrzeby.

                  Moze czytaj po jednym poscie... czytasz, zrób przerwe,
                  czytasz i przerwa, czytasz - dasz rade Zed!
            • Gość: S.I Re: To jest działanie na szkodę mieszkańców! IP: *.chello.pl 03.01.10, 15:26
              A ja myślę, że to dobra pora do zażywania kąpieli .Dopóki tanio.
              Przyjemniej bedzie z tego powodu we wszystkich publicznych miejscach
              i może z tego powodu więcej ciepła i serdeczności
          • Gość: kiełbaska Re: To jest działanie na szkodę mieszkańców! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.10, 23:02

            > andreas.007 napisał:
            >
            > Każda podwyżka w czasie kryzysu, gdy radni i zarząd
            > dopuścili do likwidacji miejsc pracy
            > jest dzialaniem na szkodę mieszkancow!
            >
            > Moim zdaniem niszczą to miasto!
            >
            >


            Powiem wprost: władza (a radni to niby w naszym imieniu są durniami)
            nie ma mieszkańców w d.u.p.i.e., władza martwi się o nas jak tylko
            umie!
          • tarczka Re: To jest działanie na szkodę mieszkańców! 03.02.10, 17:19
            powinieneś podziękować
      • Gość: kiełbaska Re: inflacja nie wynosi 3,5 proc. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.10, 22:59
        Andrea, daj spokój. Nawet gęś ma więcej rozumu, ale ona nie ma prawa
        wyborczego. Radni muszą jeść więcej gęsi, a może będą kurczakami na
        kiełbaskę
        Daj spokój, ta cała władza to umysłowe partactwo.
      • Gość: ZED Re: inflacja nie wynosi 3,5 proc. IP: *.ipspace.xilinx.com 03.01.10, 00:35
        jedni szacuja na tyle, drudzy na tyle. jako biznesmen wolisz
        zanizyc szacunki czy zawyzyc?
        • andreas.007 Re: inflacja nie wynosi 3,5 proc. 03.01.10, 01:05
          A czy radni i zarzad miasta pełnia funkcje biznesmenów,
          którzy maja zarabiac na mieszkańcach?

          Czy moze sa wybranymi przez tych mieszkanców by zarzadzali
          majatkiem miasta dla korzysci mieszkanców, a nie na ich szkode!?

          Biznesmen podwyzke zrobi o 10, 20 czy 80 proc.
          ma wszystkich w dupie - albo kupuja albo nie,
          a zarzad miasta i radni maja myslec o tym
          by mieszkancom zylo sie dobrze, a gdy ich przedstawiciele
          rozpoczynaja podwyzki w czasie, gdy znikaja miejsca pracy -
          to widac zapomnieli po co ich wybrano!

          Biznesmeni sie znaleźli... w zarzadzie i radzie...
          co sobie na rynku nie radzili, to poszli w polityke,
          a teraz biznesmenami sa... tak to widzisz Zed?
          • Gość: ZED Re: inflacja nie wynosi 3,5 proc. IP: *.ipspace.xilinx.com 05.01.10, 08:29
            po pierwsze nie radni a skarbnik miasta. po drugie srednia w tym roku
            wskazywala na 3,5 i niewiele sie od tego rozni.

            biznesmen robi takie podwyzki by nie miec strat. miasto tez nie moze
            miec strat. jak ktos robi interesy i nie zna pojecia inflacja to sam
            jest sobie winien.
            • andreas.007 Glupcze, zrozum 05.01.10, 10:02
              Ale jesteś głupi Zed...
              Miasto i zarząd to nie firma i nie biznesmeni!
              Bo każde działanie zarządu przynosi "straty" glupcze!
              Budowa filharmonii to z punktu biznesowego strata!
              Budowa basenu dla sportowców, to z punktu biznesowego strata!
              Zed jesteś...

              Podwyżki robią biznesmeni, ale nie wszyscy...
              dlatego pan Piotr K. twierdzi i Ty tez ze uslugi budowlane tanieja!

              Zarząd i radni postąpił jak cwany biznesmen,
              bo w miesiącu w którym inflację oszacowano na 3-3,2 proc.,
              nadto miała tendencje spadków od kilku miesięcy,
              to wyliczyli na 3,5 proc. podwyżkę...

              To dla durni tylko mowa o inflacji - rozumiesz?
              W życiu nie prowadziles żadnego biznesu a madrzysz się,
              jak kura ci zniesie jajko i gdaka na cała okolice!

              Podwyżka to podwyżka a inflacja to statystyka!

              Kiedyś Polityka robiła takie różne "koszyki" wyliczajac
              ile który tam koszyk podrozal, bo zależnie jak to skonstruujesz,
              to wychodzą różne procenty podwyżek!

              Rozumiesz to - jesteś w stanie, to statystyka,
              która wylicza się biorąc jakieś przykładowe towary,
              a nie wszystkie jakie są dostępne... to szacunek!

              Jednak miasto i zarząd nie kupują chleba, mięsa, ubrań...
              ich te podwyżki nie dotyczą i bzdura jest podwyzszanie oplat
              o wskaźnik wzrostu ceny tych produktów!

              Usługi budowlane, inwestycje tego rodzaju tanieja i to jest
              wskaźnik, który jest ważny dla zarządu!

              Jesteś to w stanie zrozumieć glupcze?
              • andreas.007 Re: Glupcze, zrozum 05.01.10, 10:29
                Zed, wsadzić głowę do rozgrzanego piekarnika,
                a nogi do lodu... wvten sposób średnia temperatura
                Twojego ciała będzie zbliżona do idealnej dla życia człowieka!

                Rozumiesz to czy jeszcze nie?

                Jak ja mam milion na koncie, a Ty umierasz z głodu,
                to średnio mamy po pól miliona i jesteśmy szczęśliwi!

                Traktowanie statystyki w ten sposób przynosi takie efekty i wnioski,
                które probuja jacyś politycy i inni glupcy, którym nie wyszło
                prowadzenie własnego biznesu i poszli w politykę...
                są bzdurne!

                Zrobili podwyżkę a idiotom powiedzieli, ze o inflację,
                co już jest nieprawda bo zawyzyli, ale nie to ważne,
                ale to ze kretyni tacy jak Ty kiwaja głowami
                ze zrozumieniem...

                Własnie za chwile zaniose nowe faktury i umowy -
                tez zaokraglilem żeby strat nie mieć do 10 proc. podwyżkę!
                A zapłacą klienci...
      • wand-zia Re: inflacja nie wynosi 3,5 proc. 05.02.10, 19:19
        żałuj, że nie w dół
      • jilker Re: inflacja nie wynosi 3,5 proc. 17.05.10, 08:45
        teraz jest różnica 0,3%
    • Gość: bruno wątpliwy Re: Woda coraz droższa. Za dwa lata 10 zł za m sz IP: *.chello.pl 02.01.10, 09:31
      nie jest tak źle
      www.cena-wody.pl/
      • Gość: kasjer PO ty jesteś od Geblewicza czy co??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.10, 11:29
        w porównaniu z Elblągiem i Rzeszowem jest bardzo źle.
    • Gość: . Ale nie będę żałował, żeby spuścić po PO!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.01.10, 10:36
      .
      • Gość: as Zamiast wody trzeba spuścić PO bedzie dla nas tani IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.01.10, 10:39
    • marysia.3.3 Woda coraz droższa. Za dwa lata 10 zł za m sześć. 02.01.10, 11:14
      "Ludzie oszczędzając mniej zużywają wody, a co za tym idzie spadają
      wpływy do kasy"- tak kiedyś przedstawiciel "wodociągów" wytłumaczył
      podwyźkę.
      • andreas.007 Re: Woda coraz droższa. Za dwa lata 10 zł za m sz 02.01.10, 11:29
        Pamietam to i powiedział prawdę!
        ZWiK ma stałe koszty bez znaczenia jest
        czy ludzie biora wiecej czy mniej wody -
        różnica minimalna w kosztach, ale w kasie wpływy mniejsze,
        gdy wodę oszczędzają!

        Gdybyśmy przestali w ogóle korzystać z wody,
        to koszty ich nie zmalalyby znacząco...
        • Gość: mirek Re: Woda coraz droższa. Za dwa lata 10 zł za m sz IP: 217.153.158.* 02.01.10, 14:58
          czy ktoś dobrze poinformowany może podać listę płac w ZWiK oraz
          powiązania poszczególnych osób z różnymi osobami decyzyjnymi w
          mieście. Na pewno byłaby ciekawa lektura wyjaśniająca przyczyny
          wzrostu cen za wodę.
          • Gość: Księgowa Re: Woda coraz droższa. Za dwa lata 10 zł za m sz IP: *.chello.pl 02.01.10, 22:55
            Gość portalu: mirek napisał(a):

            > czy ktoś dobrze poinformowany może podać listę płac w ZWiK oraz
            > powiązania poszczególnych osób z różnymi osobami decyzyjnymi w
            > mieście. Na pewno byłaby ciekawa lektura wyjaśniająca przyczyny
            > wzrostu cen za wodę.

            Bardzo proszę!

            Zarząd:

            * Olgierd Geblewicz - Prezes Zarządu,
            * Ryszard Wójcik - Członek Zarządu,
            * Mieczysław Żywotko - Członek Zarządu,
            * Stanisław Jankowski - Członek Zarządu,
            * Elżbieta Ostatek - Członek Zarządu.

            Rada Nadzorcza:

            * Władysław Husejko,
            * Michał Przepiera
            * Elżbieta Kubiaczyk - Hrabi,
            * Anna Biel,
            * Karol Wasilewski
            * Grzegorz Górski
            * Ryszard Słoka
            * Stefan Mazurkiewicz

            www.serwis.zwik.szczecin.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=3&Itemid=76
      • Gość: skarbnik PO zarząd musi przecież zarobić IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.10, 11:31
        gdyby tak pensja Geblewicza była uzależniona od ilości (nie od ceny
        i wpływów) sprzedanych metrów sześciennych wody, wtedy POdejrzewam,
        że POdwyżki ceny wody byłyby małoPOpularne...
        • Gość: Tetti Re: zarząd musi przecież zarobić IP: *.centertel.pl 02.01.10, 11:45
          Geblewicz mieszkacw Goleniowie, to go to ,,wali,, !!!!
    • mihal111 A może zamiast milionów na ... 02.01.10, 12:10
      A może zamiast zaciągać kredyty na budowę gmachów ktore nie
      przynoszą dochodów tylko generuja koszty (filharmonia, hala
      widowiskowa itp.), wydac pieniądze na prawdziwe inwestycje, które
      pomoga ściągnąć firmy do Szczecina? Mam na myśli promocje miasta,
      ale nie taką z kilkoma ulotkami i stoiskiem na targach z
      boxem "przyklejonym" przypadkiem do województwa
      zachodnoiopomorskiego, z osobami które nic nie wiedzą o prawdziwej
      promocji.
      Może przygotowac grunty i drogi i po jakimś czasie dzieki temu
      ściągać poprzez podatki pieniądze na budowe hal i filharmonii???
      Pan Prezydent i Rada Miasta mylą funkcję publiczną z chęcią
      przedostania sie za wszystkie siły na następną kadencje, a kto
      będzie płacił odsetki od kredytów? Nie jestem przeciwnikiem
      wydawania pieniędzy na kulture ale WYDAWAJMY ZAROBIONE a nie
      pożyczone.
      • Gość: gość Re: A może zamiast milionów na ... IP: *.chello.pl 02.01.10, 14:26
        > Może przygotowac grunty i drogi i po jakimś czasie dzieki temu
        > ściągać poprzez podatki pieniądze na budowe hal i filharmonii???
        > Pan Prezydent i Rada Miasta mylą funkcję publiczną z chęcią
        > przedostania sie za wszystkie siły na następną kadencje, a kto
        > będzie płacił odsetki od kredytów? Nie jestem przeciwnikiem
        > wydawania pieniędzy na kulture ale WYDAWAJMY ZAROBIONE a nie
        > pożyczone.


        Od dawna pisałem na tym forum, że miasto najpiewr musi wybudować
        swoje podstawy ekonomiczne, mieć silną gospodarkę, a dopiero później
        może wydawać pieniądze na konieczne i potrzebne inwestycje lub na
        luksus filharmonii, stadionów etc...

        Teraza jakieś id..ty zadłużają miasto, co my będziemy MUSIELI
        SPŁACAĆ, a kretynizm pozostanie CAŁKOWICIE BEZKARNY...

        czy mogę podać kogoś do sądu i żądać odszkodowania jesli naraził
        mnie na poważne straty finansowe i zmusza do płacenia nie swoich
        długów? NIE, ponieważ działa zgodnie z prawem czyli może mnie
        pozbawiać pieniędzy całkiem bezkarnie... Czy istnieje jakaś
        instytucja czy urząd który to kontroluje? W rzeczywistości nie...

        Choć chętnie bym się zgodził na takie rozwiązanie, żedy decydenci
        płacili za zaciągane długi w moim imieniu, ale wbrew mojej woli...
        • Gość: ZED Re: A może zamiast milionów na ... IP: *.ipspace.xilinx.com 03.01.10, 00:42
          kretynizm to jest takie myslenie jak ty przedstawiasz, zwlaszcza, ze
          zostalo kilka lat na korzystanie z dotacji.

          nikt nie zalozy firmy w miescie w ktorym sa same fabryki. to nie jest
          prl a my nie jestesmy nowa huta.
          • andreas.007 Re: A może zamiast milionów na ... 03.01.10, 01:14
            Masz racje Zed wszyscy inwestuja w firmy w Goleniowie...
            tam co miesiac o mozliwosc zainwestowania pyta sie 5-6 firm,
            znowu dwie firmy beda tam inwestowac...
            • Gość: ZED Re: A może zamiast milionów na ... IP: *.ipspace.xilinx.com 05.01.10, 08:32
              niech inwestuja. tam pracuja ludzie ze szczecina a i sam goleniow bez
              szczecina nie przyciagnalby za wiele.
          • Gość: 123456789 Re: A może zamiast milionów na ... IP: *.pr1-nat.espol.com.pl 03.01.10, 11:10
            no problem jest tego rodzaju, ze tych firm w szczecinie, to naprawde bardzo nieduzo.
            sugerujesz ze filharmonia czy hala przyciagnie firmy??
            • andreas.007 Re: A może zamiast milionów na ... 03.01.10, 11:21
              a basen olimpijski czy placyk rekreacyjny wokół bajorka
              lub swiecaca fontanna - myślisz ze nie przyciagna?
              Inwestorzy powazni tylko czekają jak zaswieci swiatelkami...

              Jak odkrywano nowe lądy to tubylcom dawano
              różne takie koraliki, lustereczka, by ich ograbic z ziemi...
              od tamtego czasu nic się nie zmieniło!
            • Gość: ZED Re: A może zamiast milionów na ... IP: *.ipspace.xilinx.com 05.01.10, 08:30
              nie, ale zatrzyma tu ludzi a ci ludzie beda pracowac albo zakladac
              wlasne firmy. nikt nie chce mieszkac w miescie gdzie nic nie ma i nic
              sie nie dzieje a ludzie sa coraz bardziej mobilni i z sentymentu w
              szczecinie nie beda zostawac.
              • andreas.007 Re: A może zamiast milionów na ... 05.01.10, 10:46
                Zed glupcze w mieście dzieje się nie wtedy,
                gdy robi się laweczki i olimpijskie baseny dla sportowców,
                ale wtedy gdy ludzie maja pieniądze, bo maja prace!
                Wtedy do takiego miasta przyjeżdżają inni inwestorzy...
                bo każdy z nich glupcze chce zarobić,
                a nie kiepsko zabawić się na jakimś płacili przy bajorku...
                zreszta z którego zapachy nie są miłe!

                Jeżeli tego nie zrozumie zarząd i radni,
                to będzie jak jest a nawet gorzej!

                Biznesmeni zainwestują gdy stworzywtworzy się im warunki,
                by mogli prowadzić dzialnosc i zarabiać,
                a nie gdy podwyzszy podatki by zrobić basen olimpijski
                czy oświetlenie miasta w kolorach FG 2050!


      • michaiil Re: A może zamiast milionów na ... 03.02.10, 12:30
        Przecież można przygotować grunty i drogi i po jakimś czasie dzięki
        temu ściągnąć poprzez podatki pieniądze na budowę hali i filharmonii
    • neleszek Re: Woda coraz droższa. Za dwa lata 10 zł za m sz 02.01.10, 18:27
      No to może Leszek prawdę wam powie, Jarek uzupełni?
      • Gość: Gość Re: Woda coraz droższa. Za dwa lata 10 zł za m sz IP: 217.153.4.* 02.01.10, 21:28
        Podobno woda jest oczyszczana to dlaczego z kranu leci brudna?
        A jeszcze mam za nią drożej zapłacić?
        • Gość: kazik jest super, jest super IP: *.globalconnect.pl 02.01.10, 22:38
          więc o co Ci chodzi, jest super. jest super......
          mamy ekstra rząd i super prezydenta
          mamy autostrady i zadnych wybojów
          mamy....
          ...
          hehehe
    • Gość: kiełbaska Takiej ściemy jaką uprawia ta władza to i prl się IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.10, 22:54
      wstydził.
      Amortyzują to za co spłacamy kredyt. No to jakaś nowa jakość. A
      durny naród kupuję tę papkę i głosuje ZA.

      Szkoda dla niego litości.
      • Gość: -.- Re: Takiej ściemy jaką uprawia ta władza to i prl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.10, 23:06
        Witam.

        Szkoda litości dla narodu czy dla "papkowców".

        -.-
        • Gość: kiełbaska Re: Takiej ściemy jaką uprawia ta władza to i prl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.10, 23:28
          Papkowcy muszą czekać. W tej chwili tylko zero litości dla narodu.
          Potem może jak się ocknie to i papkowcy zejdą jak wielu przed nimi.
          Szkoda tylko, że brak mi wiary w to, że i wtedy jacyś papkowcy
          resztę narodu (wtedy może już europejskiego) zniewolą kiełbaską,
          • Gość: -.- Re: Takiej ściemy jaką uprawia ta władza to i prl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.10, 23:36
            ;)

            Jeżeli to będzie kiełbaska w "wielu" postaciach to i owszem,
            a zakusy na kiełbaskę jarską też są...,
            tylko czy to jeszcze będzie kiełbaska...?!

            -.-
    • Gość: wyborca krzystka życzyłem ostatniego sylwestera PK na stolku prezyd IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.01.10, 11:40
      wśród grona znajomych którzy w wiekszosci oddali na niego głos i wiecie co
      ?zgodzili sie z tymi życzeniami.
      • Gość: Menel Re: życzyłem ostatniego sylwestera PK na stolku IP: *.chello.pl 03.01.10, 17:26
        A ja życzyłem swoim kolegom, żeby w Nowym Roku nie pili wody od Ola,
        tylko wina od Jabola!

    • Gość: sceptyk Re: Woda coraz droższa. Za dwa lata 10 zł za m sz IP: *.static.espol.com.pl 04.01.10, 12:17
      Oszczędzajcie, a będzie wam zabrane. Za małe wpływy ze zużycia to
      podnosimy.
      • andreas.007 Nie oszczedzajmy wody - bedzie tańsza! 04.01.10, 12:39
        Nie wiem czy takie dzialanie nie zasługuje na jakas kare
        jakiejs komisji unijnej, ale wychodzi na to, ze im mniej
        bedziemy oszczedzac wody - tym bedzie tansza...

        Tak czy siak musimy zaplacic, ale za to mozemy szastac woda!
        • swarozyc "Cynk" ze Szwecji... 04.01.10, 12:44
          kapcie sie w pracy...
          ...kto moze.
    • Gość: Lilia ile oarabiają za nicnierobienie w tych wodocigach IP: *.ip.netia.com.pl 05.01.10, 17:06
      No oni w tych wodiciągach to za duzo zarabiają a z ludzi zdzierają
      pieniadze, grube tysiace każdy kasuje za nic nierobienie. A ilu ich
      tam pracuje, pierdzą w stólki a kaska leci
      • Gość: Słuchacz Re: ile oarabiają za nicnierobienie w tych wodoci IP: *.chello.pl 06.01.10, 21:00
        Szmalec
        w budżetówce teraz zarabiają jedynie człony z PełO!



        • wand-zia Re: ile oarabiają za nicnierobienie w tych wodoci 03.02.10, 14:18
          ale wiesz za co robisz i bulisz
          • Gość: kiełbaska a tam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.10, 18:37
            - Zwiększyły się koszty eksploatacji - tłumaczy Tomasz Makowski,
            rzecznik prasowy ZWiK. - Zdrożały przecież ceny energii
            elektrycznej. Wzrastają także podatki od nieruchomości

            A Kżystek płaci za pałac Urzędu Miasta do kasy Miasta?
    • wielewarta Woda coraz droższa. Za dwa lata 10 zł za m sześć. 10.02.10, 20:26
      Dlatego trzeba zacząć ją oszczędzać. Sama zastanawiam się nad jakimś urządzeniem, które mogłoby mi pomóc.
      Jakieś sugestie?

      Z góry dziękuję za podpowiedzi!
      • Gość: mieszkaniec Re: Woda coraz droższa. Za dwa lata 10 zł za m sz IP: *.agro.ar.szczecin.pl 11.02.10, 11:57
        Był kiedyś artykuł z wpowiedziami jakiegos władcy
        wodociągów,brzmiał on coś jak: w związku ze zmniejszonym zuzyciem
        wody przez mieszkańców,którzy pozakładali liczniki,oszczedzają...
        firma ma mniejsze dochody więc podwyższmy cenę....??
        Nic dodać!!!
    • goldnet Woda coraz droższa. Za dwa lata 10 zł za m sześć. 17.05.10, 10:35
      Wszystko drożeje ale wypłaty nie stają się większe - paranoja
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka