aliasqbek 10.12.09, 00:35 Towazystwo Milosnikow Miasta Bydgoszczy zapewne znajdzie sposob aby wesprzec Pana Prezasa Portu Lotniczego.Np.bilboardy w Warszawia z informacja o kwescie na rzecz Portu.Maja doswiadczenie... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
dento Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 04:53 aliasqbek napisał: > Towazystwo Milosnikow Miasta Bydgoszczy zapewne znajdzie sposob aby > wesprzec Pana Prezasa Portu Lotniczego.Np.bilboardy w Warszawia z > informacja o kwescie na rzecz Portu.Maja doswiadczenie...< Już tak sobie z tego nie dworuj, bo dobro tego lotniska leży również w toruńskim interesie. Bo jeśli by upadło, to Toruń od razu, automatycznie, może zapomnieć o organizacji jakichkolwiek ważniejszych imprez, zarówno sportowych jak i kulturalnych. Takie są teraz światowe wymogi i nic tego nie zmieni. O szansach na ESK2016 już nawet nie wspominając, bo wtedy byłyby absolutnie zerowe. Odpowiedz Link Zgłoś
szlachcic Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 07:17 > O szansach na ESK2016 już nawet nie wspominając, bo wtedy byłyby >absolutnie zerowe. tez tak mysle, nie bedzie tramwaju do fordonu to nie mamy szans na ESK Odpowiedz Link Zgłoś
gadolinn Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 08:20 Moze to lotnisko jest niepotrzebne. Odpowiedz Link Zgłoś
frych47 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 08:28 Takich anomalii nie ma chyba w całej Polsce, żeby mniejsze miasto dzieliło kasę dla większego, to tak jakby np.w Bydgoszczy dzielono kasę dla Warszawy, ciekawe kto porobił takie przekręty. Odpowiedz Link Zgłoś
thornwald Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 11.12.09, 00:34 No nie rozśmieszaj mnie, Toruń nie jest wstanie przekształcić lotniska aeroklubowego w Port lotniczy. Uwierz, że jest to niemożliwe. Odpowiedz Link Zgłoś
martens7 Lotnisko 10.12.09, 08:28 Trzeba po prosyu zamknąć upadający kórnik nazywany w gwarze prowincjonalnej portem. Marszałek na pewno NIE WYRZUCI W BŁOTO PUBLICZNYCH PIENIĘDZY, ŻEBY SPONSOROWAĆ INTERESY PRYWATNEJ FIRMY TRANSPORTOWEJ. To byłaby defraudacja!!! TORUŃ W PRZYPADKU ZDOBYCIA TYTUŁU ESK 2016 SAM JEST W STANIE PRZYGOTOWAĆ SOBIE SWOJE LOTNISKO DYSPOZYCYJNE NA POTRZEBY OBSŁUGI RUCHU TURYSTYCZNEGO I BIZNESOWEGO - B E Z P O Ś R E D N I O!!! TO OPTYMALNE ROZWIĄZANIE, BEZ ŻADNYCH POŚREDNIKÓW!!! Odpowiedz Link Zgłoś
borba_1 Re: Lotnisko 10.12.09, 08:38 Nie ma to jak dobre samopoczucie. Torunia nie stać praktycznie na nic bez pomocy z zewnątrz, a ty mówisz o wybudowaniu lotniska. Hahahahahahahahahaha. Nie mogę. Właśnie wpadłem pod biurko. Z budżetem Torunia co najwyżej to możesz budować przystanki autobusowe a nie lotnisko. Odpowiedz Link Zgłoś
szlachcic Re: Lotnisko 10.12.09, 13:29 > Właśnie wpadłem pod biurko. Z budżetem Torunia co najwyżej to możesz budować przystanki autobusowe a nie lotnisko. was widac tez nie stac na finansowanie tego lotniska, a taka to potezna metropolia jestescie Odpowiedz Link Zgłoś
libero72 Re: Lotnisko 10.12.09, 09:19 martens7> Dziękuję. Dzięki Tobie rozumiem sens powiedzenia - człowiek ze wsi wyjdzie, wieś z człowieka nigdy... Proponuję dodatkowo kosmodrom, do tego czasu może nawiążemy kontakt z jakąś pozaziemską cywilizacją i Toruń będzie mógł stać się Galaktyczną Stolicą Kultury... wtedy kosmodrom jak znalazł. I tak wybudować port pełnomorski, co tam... tradycje hanzeatyckie zobowiązują. Plus przy okazji metro na Kluczyki. To wszystko nie zapominając o wielkim pomyśle zakupu lotniskowca z demobilu ( ciekawe czy ktoś pamięta ) :)))) Odpowiedz Link Zgłoś
frych47 Re: Lotnisko 10.12.09, 09:33 A na trąby wojskowe w Toruniu Marszałek da publiczne pieniądze? Odpowiedz Link Zgłoś
brods Re: Lotnisko 10.12.09, 12:10 martens7 napisał:TORUŃ W PRZYPADKU ZDOBYCIA > TYTUŁU ESK 2016 SAM JEST W STANIE PRZYGOTOWAĆ SOBIE SWOJE LOTNISKO Tak , będą przyjmowac balony i latawce.Torunia nie stac na budowę mostu , a Ty pieprzysz jak rydzyk na antenie radia ma-ryja.Dużo osób z Torunia ,Świecia , Włocławka ,lata z Bydgoszczy , wystarczy zerknąc na nr.rej. samochodów. całbecki na orkiestrę chciał wyłożyc forsę od ręki , a na jedyne lotńisko w województwie forsy nie da ? !!!!!.O czym to świadczy ???? , że ten łysy gośc , to chodząca wiocha , a zamiast mózgu ma siano ...... . Do prawie wszystkich lotńisk w Polsce Urząd Marszłkowski dokłada , no ... , ale Łysy całbecki woli miec muzyków przygrywających na kościelnych imprezach .... Odpowiedz Link Zgłoś
tortor5 Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 09:26 Kiedy rusza budowa kolejki do portu lotniczego? Na Okęcie do dzisiaj takowa nie dojeżdża, a w Bydgoszczy zdaje się niedługo. Odpowiedz Link Zgłoś
wujek.andrzejek Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 10:39 Rusza, powstanie, ale czy wtedy będzie jeszcze lotnisko??? Odpowiedz Link Zgłoś
frych47 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 10:48 wujek.andrzejek napisała: > Rusza, powstanie, ale czy wtedy będzie jeszcze lotnisko??? A Marszałek toruński czy też jeszcze będzie Odpowiedz Link Zgłoś
lukasz_sadowski Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 11:19 Zdaje się że lotnisko funkcjonuje tylko dla lepszego samopoczucia mieszkańców, a nie z przyczyn merytorycznych. Chyba niektórzy przegapili koniec komunizmu. Odpowiedz Link Zgłoś
borba_1 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 11:29 Wiele imprez organizowanych w regionie jest organizowanych także dzięki istnieniu tego lotniska. Oczywiście Toruniowi to lotnisko jest mniej potrzebne bo takich imprez praktycznie nie organizuje, ale jeśli mówimy o regionie i jego rozwoju, to taki argument nie powinien mieć racji bytu. Odpowiedz Link Zgłoś
frych47 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 12:39 lukasz_sadowski napisał: > Zdaje się że lotnisko funkcjonuje tylko dla lepszego samopoczucia mieszkańców, > a > nie z przyczyn merytorycznych. Chyba niektórzy przegapili koniec komunizmu. To samo bym powiedział o komunistycznym UMK Odpowiedz Link Zgłoś
wujek.andrzejek Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 13:18 Przemyśl raz jeszcze to co napisałem i co ty napisałeś. Robimy jako region gigantyczną inwestycję kolejową, która docelowo ma m.in. spowodować zwiększenie dostępności lotniska. Budowa potrwa 3-4 lata pewnie. W tym czasie nie daj Boże Ryanair wyprowadzi się z Bydgoszczy. Lotnisko zostaje zdegradowane do roli obsługującego ruch biznesowy i małe cargo. Moja wypowiedź dotyczy hipotetycznej sytuacji, gdy za kilkaset mln PLN doprowadzimy tory do zmarginalizowanego lotniska. WNIOSEK: BIT City ma sens, gdy PL Bydgoszcz istnieje i działa prężnie. Ergo - marszałku - daj kasę na lotnisko i to szybko. Dziękuję, dobranoc. Odpowiedz Link Zgłoś
arafat11 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 13:25 Przemyśl raz jeszcze to co napisałem i co ty napisałeś. Robimy jako > region gigantyczną inwestycję kolejową, która docelowo ma m.in. > spowodować zwiększenie dostępności lotniska. Budowa potrwa 3-4 lata > pewnie. W tym czasie nie daj Boże Ryanair wyprowadzi się z > Bydgoszczy. Lotnisko zostaje zdegradowane do roli obsługującego ruch > biznesowy i małe cargo. Moja wypowiedź dotyczy hipotetycznej > sytuacji, gdy za kilkaset mln PLN doprowadzimy tory do > zmarginalizowanego lotniska. WNIOSEK: BIT City ma sens, gdy PL > Bydgoszcz istnieje i działa prężnie a co ty kolego wymysliles! celem bit city jest polaczenie 2 miast plus lotniska a ty sugerujesz,ze chodzi tylko o zwiekszenie dostepnosci lotniska dla torunia...a sam koszt budowy lacznicy z bydgoszczy do lotniska to okolo 40 milionow.... Odpowiedz Link Zgłoś
szlachcic Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 13:28 Obsluga lotniska przez SKM bedzie marginalna bo marginalne znaczenie dla Torunia ma to lotnisko SKM bedzie sluzyl do przemieszanaia sie do szkol, pracy i bydgoszczan na weekendy do Torunia Odpowiedz Link Zgłoś
frych47 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 13:46 szlachcic napisał: > Obsluga lotniska przez SKM bedzie marginalna bo marginalne znaczenie > dla Torunia ma to lotnisko > Swięte słowa,zgadzam się całkowicie z tym tak jak marginalne znaczenie dla Torunia będzie miała wspólna metropolia z Bydgoszczą. Tylko Metropolia Bydgoska Odpowiedz Link Zgłoś
arafat11 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 15:12 Obsluga lotniska przez SKM bedzie marginalna bo marginalne znaczenie > dla Torunia ma to lotnisko 2 tygodnie temu szlachcic napisal: przestan lac wode, jestes przeciwko SKM czyli nie chcesz podstawowej inwestycji dla tego lotniska, ba SKM to nie tylko komunikacja z lotniskiem - to zblizenie miast - to danie powera miejscowoscia miedzy miastami czyli dzis pisze, ze obsluga lotniska przez skm bedzie marginalna a kilka tygodni temu, ze to podstawowa inwestycja dla lotniska... zobacz jak bredzisz szlachcic.... Odpowiedz Link Zgłoś
szlachcic Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 17:11 > 2 tygodnie temu szlachcic napisal: > przestan lac wode, jestes przeciwko SKM czyli nie chcesz >podstawowej inwestycji dla tego lotniska, hehehehe arafat, znowu wyszedles na durnia jezeli uwazasz ze dla Chelmzy Torun ma takie samo znaczenie jak Chelmza dla Torunia to udowadniasz po raz setny ze jestes durniem rozumiesz? Odpowiedz Link Zgłoś
arafat11 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 17:14 2 tygodnie temu szlachcic napisal: > > przestan lac wode, jestes przeciwko SKM czyli nie chcesz > >podstawowej inwestycji dla tego lotniska, > > hehehehe > arafat, znowu wyszedles na durnia > jezeli uwazasz ze dla Chelmzy Torun ma takie samo znaczenie jak > Chelmza dla Torunia to udowadniasz po raz setny ze jestes durniem > rozumiesz? durniem jestes ty! popatrz co napisales i powiedz co ma jedno do drugiego? Odpowiedz Link Zgłoś
szlachcic Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 19:12 > durniem jestes ty! popatrz co napisales i powiedz co ma jedno do > drugiego? arafat, nie wycofuj sie rakiem z tego co napisales twoj post jest jednoznaczny w ocenie, uwazasz ze jak napisalem ze dla lotniska jest bardzo wazne aby torunianie mieli dogodny dojazd to znaczy ze dla torunian tak samo to lotnisko jest bardzo wazne Bzdury do potegi entej to lotnisko nie ma alternatywy aby walczyc o torunskiego podroznego!!! My mamy kilka innych lepszych mozliwosci latania!!!!! Ty tego nigdy nie zrozumiesz ze cos waznego dla jednego nie musi byc wazne na odwrot dlatego podalem ci przyklad chelmza-torun ale jak widac nadal nie rozumiesz Odpowiedz Link Zgłoś
arafat11 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 19:30 Obsluga lotniska przez SKM bedzie marginalna bo marginalne znaczenie > dla Torunia ma to lotnisko 2 tygodnie temu szlachcic napisal: przestan lac wode, jestes przeciwko SKM czyli nie chcesz podstawowej inwestycji dla tego lotniska, ba SKM to nie tylko komunikacja z lotniskiem - to zblizenie miast - to danie powera miejscowoscia miedzy miastami to w koncu skm jest podstawowa inwestycja dla lotniska czy nie? bo raz piszesz ze tak( 2 post) a w pierwszym piszesz,ze lotniska przez skm bedzie marginalna! to jak ma byc to kluczowa inwestycja skoro bedzie obslugiwala malo ludzi? a cala reszta to jakis belkot... twoj post jest jednoznaczny w ocenie, uwazasz ze jak napisalem ze > dla lotniska jest bardzo wazne aby torunianie mieli dogodny dojazd > to znaczy ze dla torunian tak samo to lotnisko jest bardzo wazne > Bzdury do potegi entej gdzie ja to napisalem? ja sie tylko pytam jak sie maja do siebie 2 twoje wypowiedzi.... znow zmieniasz temat... Odpowiedz Link Zgłoś
szlachcic Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 11.12.09, 08:09 > to w koncu skm jest podstawowa inwestycja dla lotniska czy nie? bo > raz piszesz ze tak( 2 post) a w pierwszym piszesz,ze lotniska przez > skm bedzie marginalna! to jak ma byc to kluczowa inwestycja skoro > bedzie obslugiwala malo ludzi? ty naprawde nie rozumiesz, wiec odpowiadam na pytanie jakie kiedys zadales abym ci wskazal tekst w ktorych sie kompromitujesz, to kolejny z nich!!! dla lotniska torunianin jest super waznym klientem dlatego ze Bydgoszcz nie jest duzym miastem i samemu nie podola a Torun spora grupke klientow moze dac co poprawic moze statystyki Oczywiscie aby byl torunski klient musi miec wygodny dojazd Dlatego dla lotniska SKM ma fundamentalne znaczenie bo po prostu nie ma alternatywy to lotnisko Natomiast torunianie maja wybor prawdziwych lotnisk bo akurat lezymy geograficznie w takim miejscu, A1 i szybko jestesmy na prawdziwym lotnisku, juz dzisiaj nawet gdanskie lotnisko jest atrakcyjniejsze dla nas To SKM jako podstawa moze dac szanse poprawy notowan tego lotniska Widzisz roznice pomiedzy tymi Inna sprawa byloby gdyby lotnisko mialo inwestowac w SKM Odpowiedz Link Zgłoś
arafat11 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 11.12.09, 20:48 ty naprawde nie rozumiesz, wiec odpowiadam na pytanie jakie kiedys > zadales abym ci wskazal tekst w ktorych sie kompromitujesz, to > kolejny z nich!!! kompromitujesz sie ty, bo nie widzisz bezsensu swoich wywodow! dla lotniska torunianin jest super waznym klientem dlatego ze > Bydgoszcz nie jest duzym miastem i samemu nie podola a Torun spora > grupke klientow moze dac co poprawic moze statystyki > Oczywiscie aby byl torunski klient musi miec wygodny dojazd > Dlatego dla lotniska SKM ma fundamentalne znaczenie bo po prostu nie > ma alternatywy to lotnisko jezeli to jest prawda, to jak wytlumaczys sie z tego, ze napisales,ze niewielu ludzi bedzie tym jezdzilo? bo jezseli bedzie jezdzilo niewielu to oznacz,ze nie bedzie to fundamentalna inwestycja dla lotniska bo po prostu nie dostarczy mu pasazerow (wielu) a jezeli ich nie dostarczy to znaczy, ze ma dla lotniska male lub bardzo male znaczenie....nie rozumiesz? a ty piszesz tak 2 skrajne rzeczy w 2 postach. po prostu skm dla lotniska jest tylko wtedy wazny gdy bedzie nim dojezdzalo duzo torunian, a ty piszesz,z e nie bedzie...wiec automatycznie nie bedzie skm dla lotniska wazny... masz problemy z logicznym mysleniem? To SKM jako podstawa moze dac szanse poprawy notowan tego lotniska > Widzisz roznice pomiedzy tymi moze dac szanse tylko wtedy gdy wygeneruje duzy ruch na lotnisko, a sam piszesz,ze nie wygeneruje, wiec szansa nie bedzie...pomysl o czym piszesz... Odpowiedz Link Zgłoś
qbba77 Ryanair... ktos lata tym gównem??? 10.12.09, 13:29 jesli "lotnisko" miałby zostać dla potrzeb ww. firmy to ja juz wolę pole ziemniaczane, nie wiem czy ktos z Was miał okazje latać z Ryanairem, jedno jest pewne to uwłaczajace!!! qbba77 Odpowiedz Link Zgłoś
banter Z lotniska zostanie ziemniaczane pole 10.12.09, 13:43 @qbba77 Ja latam tym "gownem", Ryanair to bardzo wazny filar komunikacji lotniczej w Unii Europejskiej. Lotnisko na terenie jakiegokolwiek miasta jest niezmiernie wazne dla rozwoju regionu. Lepiej, zeby Ryanair nie zrezygnowal z Bydgoszczy. To jedna z nielicznych szans na przyszlosc dla tego miasta o "przemyslowym" charakterze. Odpowiedz Link Zgłoś
torunczyk2 To lotnisko jest potrzebne!!! 10.12.09, 13:49 Czy się to komuś podoba czy nie to bez lotniska międzynarodowego stoczymy się na dno. Pomimo, że nigdzie z Bydgoszczy nie można dolecieć to i tak jest ono ważne. Odpowiedz Link Zgłoś
arafat11 Re: To lotnisko jest potrzebne!!! 10.12.09, 16:28 Pomimo, że nigdzie z Bydgoszczy nie można dolecieć to i tak jest ono > ważne. chyba ci sie pomylilo z torunskim lotniskiem....ale nawet tam jest regularny ruch szybowcow;-) Odpowiedz Link Zgłoś
nika_j Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 13:58 Lotnisko w Bydgoszczy ma tak małą ofertę, że w ogóle odpada jako argument o organizacji imprez itp. Poza tym to chyba jasne, że metropolię bydgoską chyba powinno być stać na opłacenie swojego portu, skoro pretenduje do tego tytułu. Co to za metropolia bez lotniska? Odpowiedz Link Zgłoś
frych47 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 14:02 Wreszcie w Toruniu zrozumieli, że z Bydgoszczą nie ma co lepiej samemu. Odpowiedz Link Zgłoś
dychtrojber Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 14:11 nika_j napisała: > Lotnisko w Bydgoszczy ma tak małą ofertę, że w ogóle odpada jako argument o > organizacji imprez itp. > Poza tym to chyba jasne, że metropolię bydgoską chyba powinno być stać na > opłacenie swojego portu, skoro pretenduje do tego tytułu. Co to za metropolia > bez lotniska? Dlatego nie chcemy mieć nic wspolnego z toruńskimi złodziejami. O przepraszam z urzędnikami przesuwającymi środki ze względów merytorycznych. __________________________________________________ TOUJOURS EN VEDETTE Friedrich zw. Gr. / 1740 / Odpowiedz Link Zgłoś
frych47 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 14:21 dychtrojber napisał: > > Dlatego nie chcemy mieć nic wspolnego z toruńskimi złodziejami. > O przepraszam z urzędnikami przesuwającymi środki ze względów > merytorycznych. Wężykiem Jasiu, wężykiem. Odpowiedz Link Zgłoś
szlachcic Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 17:06 > Dlatego nie chcemy mieć nic wspolnego z toruńskimi złodziejami. to dlaczego glowni specjalisci od rynku lotniczego na tym forum chca skubac kase dla lotniska na przejedzenie z budzetu wojewodztwanie chcecie z nami miec nic wspolnego dawajcie kase z budzetu Bydgoszczy oto wlasnie nam chodzi Odpowiedz Link Zgłoś
arafat11 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 17:12 to dlaczego glowni specjalisci od rynku lotniczego na tym forum chca > skubac kase dla lotniska na przejedzenie z budzetu wojewodztwanie > chcecie z nami miec nic wspolnego dawajcie kase z budzetu Bydgoszczy > oto wlasnie nam chodzi od kiedy kasa wojewodztwa to to samo co kasa torunia? chyba ci sie znow cos pomylilo....i zobacz jeszcze kto na ta wojewodzka kase najwiecej daje... Odpowiedz Link Zgłoś
szlachcic Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 19:18 > od kiedy kasa wojewodztwa to to samo co kasa torunia? a gdzie ja to napisalem kasa wojewodzka powinna sluzyc calemu wojewodztwu a poki co lotnisko jest lotniskiem miejskim Bydgoszczy i juz finansuje sie loty do Wawy co uwazam tez za blad bo to kasa na przejadanie a przewoznik chce kasy za promocje miasta Bydgoszczy wiec nie rozumiem dlaczego ma to byc z naszych wspolnych pieniedzy. rozumiesz czy nadal nie? Odpowiedz Link Zgłoś
arafat11 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 19:43 a gdzie ja to napisalem to dlaczego glowni specjalisci od rynku lotniczego na tym forum chca skubac kase dla lotniska na przejedzenie z budzetu wojewodztwanie chcecie z nami miec nic wspolnego dawajcie kase z budzetu Bydgoszczy co ma wspolnego chec bycia z toruniem w metropolii a dawaniem kasy na lotnisko z budzetu wojewodztwa? Odpowiedz Link Zgłoś
szlachcic Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 11.12.09, 08:14 > co ma wspolnego chec bycia z toruniem w metropolii a dawaniem kasy > na lotnisko z budzetu wojewodztwa? bo pieniadze wojewodzkie sa takze pieniedzmi torunskimi a poki co lotnisko w B jest lotniskiem nie dosc ze marginalnym to jeszcze miejskim i takim uwazam ze zostanie twoja filozofia jest taka ze do brania kasy chcesz wspolnoty a do wydawania liczy sie tylko bydgoszcz Odpowiedz Link Zgłoś
arafat11 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 11.12.09, 20:50 bo pieniadze wojewodzkie sa takze pieniedzmi torunskimi bydgoskich jest tam duzo wiecej dla scislosci... twoja filozofia jest taka ze do brania kasy chcesz wspolnoty a do > wydawania liczy sie tylko bydgoszcz to filozofia torunia, wystarczy spojrzec za co budujecie hale sportowa... czyli potwierdza sie, ze uwazasz kase regionu za torunska, chociaz bydgoszcz ma prawie 2 razy wiekszy wklad w jej uzyskanie...niezla logika...taka torunska... Odpowiedz Link Zgłoś
torunczyk2 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 16:13 Tu zawsze chodzi o możliwość wylądowania czarteru-czytaj gwiazdy, biznesmena, inwestora, grupy sportowców, szary człowiek jest na samym końcu. Odpowiedz Link Zgłoś
nslaw Z lotniska zostanie ziemniaczane pole 10.12.09, 14:27 Jak nie mamy nic sensownego do powiedzenia to sobie (jak zwykle) po.....my o miłości. Odpowiedz Link Zgłoś
dzialacz.pzpn Z lotniska zostanie ziemniaczane pole 10.12.09, 18:59 A niby z jakiej racji marszałek województwa ma ładować kasiorę w port lotniczy, który po jakże nieudanej prywatyzacji (ponoć jako pierwszy port lotniczy w Polsce) w większości jest własnością austriackiej firmy, czyli jest prywatnym folwarkiem. Nawet Dombrowicz nie chce w niego ładować pieniędzy, ponieważ nie ma nad nim kontroli. Całbecki wyraził się jasno, iż UM jest gotowy wykupić od prywatnego inwestowa większościowy pakiet i wtedy będą inwestycje. Odpowiedz Link Zgłoś
suger.suger Re: Co nas obchodzi kartoflisko w Bydgoszczy? 10.12.09, 20:18 Nie je zaoraja. Marszałkowi wara, od naszej torunskiej kasy. Jak bydgoszczaki chca , to niech zebraja w Warszawie. Po ich ostatnim wystepie z plakatami,ze Bydgoszcz jest 2x wieksza od Torunia, maja z pewnoscią zaje, szanse..........na klapsa w tyłek. Odpowiedz Link Zgłoś
zdrajca1 Dyskusja- jak scenariusz Klanu albo Złotopolskich. 10.12.09, 20:31 A co by było jakby Ruscy wrócili ? I w Toruniu i w Bydgoszczy są tylko lizodupy partyjnych władców ze stolycy a nie regionalni politycy.Przecież o takie dyskusje im tylko chodzi.Jak można niezbudować przez 20 lat mostu w Toruniu albo obwodnicy w Bydgoszczy? Ludzie.To tylko 44 km.Przestańcie.Do urn w 2010 a nie na forach się kłócić. Odpowiedz Link Zgłoś
frych47 Re: Dyskusja- jak scenariusz Klanu albo Złotopols 11.12.09, 09:27 zdrajca1 napisała: > Przestańcie.Do urn w 2010 a nie na forach się > kłócić. A co zrobisz jak na listach wyborczych masz do wyboru gorszy kandydat lub jeszcze gorszy kandydat a tych dobrych nie dopuszczą. Mam wybierać jak Jaruzelski mniejsze zło. Odpowiedz Link Zgłoś
zdrajca1 Re: Dyskusja- jak scenariusz Klanu albo Złotopols 11.12.09, 11:11 Żadnego mniejszego zła nie ma.Jaruzelski jak Andreotii niech umiera na emigracji.Jeżeli wybierzemy Kosmę-Złotowskiego,Jaśnie Oświeconego,Kłopotka,Jasiakiewicza albo innego właściciela warzywniaka- to nie zmienimy nic.Musi kandydować ktoś nowy, bez milionów i rozkazów z partyjnej kasy.Czy damy sobie szansę ? Najpierw pójdźmy.Cztery lata temu była to najmniejsza frekfencja w kraju wśród miast do 400tys mieszkańców.Liczby dokładnej nie pamiętam.Niby pruskie miasto a same wyborcze lenie. Odpowiedz Link Zgłoś
frych47 Re: Dyskusja- jak scenariusz Klanu albo Złotopols 11.12.09, 11:25 zdrajca1 napisała: > Jeżeli wybierzemy Kosmę-Złotowskiego,Jaśnie > Oświeconego,Kłopotka,Jasiakiewicza albo innego właściciela > warzywniaka- to nie zmienimy nic.Musi kandydować ktoś nowy, bez > milionów i rozkazów z partyjnej kasy.Czy damy sobie szansę ? > Najpierw pójdźmy.Cztery lata temu była to najmniejsza frekfencja w > kraju wśród miast do 400tys mieszkańców.Liczby dokładnej nie > pamiętam.Niby pruskie miasto a same wyborcze lenie. Najlepszego nie podałeś, pewnie masz na myśli Derendę. może chodzi Ci o frekwencję Tylko METROPOLIA BYDGOSKA Odpowiedz Link Zgłoś
jarmil65 Z lotniska zostanie ziemniaczane pole 11.12.09, 12:32 Latanie samolotem powinni finansować ci, którzy latają. Ja nie korzystam z linii Ryanair, dlaczego moje podatki mają iść na finansowanie prywatnej firmy i to irlandzkiej? Odpowiedz Link Zgłoś
arafat11 Re: Z lotniska zostanie ziemniaczane pole 11.12.09, 19:06 Latanie samolotem powinni finansować ci, którzy latają. Ja nie korzystam z > linii Ryanair, dlaczego moje podatki mają iść na finansowanie prywatnej firmy > i to irlandzkiej a ja nie jezdze pociagami arrivy, dlaczego mam angielski kapital wspomagac? nie chodze do csw dlaczego mam na to placic....? Odpowiedz Link Zgłoś