Dodaj do ulubionych

Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach

10.12.09, 00:35
Towazystwo Milosnikow Miasta Bydgoszczy zapewne znajdzie sposob aby
wesprzec Pana Prezasa Portu Lotniczego.Np.bilboardy w Warszawia z
informacja o kwescie na rzecz Portu.Maja doswiadczenie...
Obserwuj wątek
    • dento Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 04:53
      aliasqbek napisał:

      > Towazystwo Milosnikow Miasta Bydgoszczy zapewne znajdzie sposob aby
      > wesprzec Pana Prezasa Portu Lotniczego.Np.bilboardy w Warszawia z
      > informacja o kwescie na rzecz Portu.Maja doswiadczenie...<

      Już tak sobie z tego nie dworuj, bo dobro tego lotniska leży również w toruńskim
      interesie. Bo jeśli by upadło, to Toruń od razu, automatycznie, może zapomnieć o
      organizacji jakichkolwiek ważniejszych imprez, zarówno sportowych jak i
      kulturalnych. Takie są teraz światowe wymogi i nic tego nie zmieni. O szansach
      na ESK2016 już nawet nie wspominając, bo wtedy byłyby absolutnie zerowe.
      • szlachcic Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 07:17
        > O szansach na ESK2016 już nawet nie wspominając, bo wtedy byłyby
        >absolutnie zerowe.

        tez tak mysle, nie bedzie tramwaju do fordonu to nie mamy szans na
        ESK
    • gadolinn Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 08:20
      Moze to lotnisko jest niepotrzebne.
      • frych47 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 08:28
        Takich anomalii nie ma chyba w całej Polsce, żeby mniejsze miasto dzieliło kasę
        dla większego, to tak jakby np.w Bydgoszczy dzielono kasę dla Warszawy, ciekawe
        kto porobił takie przekręty.
      • thornwald Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 11.12.09, 00:34
        No nie rozśmieszaj mnie, Toruń nie jest wstanie przekształcić lotniska aeroklubowego w Port lotniczy. Uwierz, że jest to niemożliwe.
    • martens7 Lotnisko 10.12.09, 08:28
      Trzeba po prosyu zamknąć upadający kórnik nazywany w gwarze
      prowincjonalnej portem. Marszałek na pewno NIE WYRZUCI W BŁOTO
      PUBLICZNYCH PIENIĘDZY, ŻEBY SPONSOROWAĆ INTERESY PRYWATNEJ FIRMY
      TRANSPORTOWEJ. To byłaby defraudacja!!! TORUŃ W PRZYPADKU ZDOBYCIA
      TYTUŁU ESK 2016 SAM JEST W STANIE PRZYGOTOWAĆ SOBIE SWOJE LOTNISKO
      DYSPOZYCYJNE NA POTRZEBY OBSŁUGI RUCHU TURYSTYCZNEGO I BIZNESOWEGO -
      B E Z P O Ś R E D N I O!!! TO OPTYMALNE ROZWIĄZANIE, BEZ ŻADNYCH
      POŚREDNIKÓW!!!
      • borba_1 Re: Lotnisko 10.12.09, 08:38
        Nie ma to jak dobre samopoczucie. Torunia nie stać praktycznie na nic bez pomocy
        z zewnątrz, a ty mówisz o wybudowaniu lotniska. Hahahahahahahahahaha. Nie mogę.
        Właśnie wpadłem pod biurko. Z budżetem Torunia co najwyżej to możesz budować
        przystanki autobusowe a nie lotnisko.
        • szlachcic Re: Lotnisko 10.12.09, 13:29
          > Właśnie wpadłem pod biurko. Z budżetem Torunia co najwyżej to
          możesz budować przystanki autobusowe a nie lotnisko.

          was widac tez nie stac na finansowanie tego lotniska, a taka to
          potezna metropolia jestescie
      • libero72 Re: Lotnisko 10.12.09, 09:19
        martens7> Dziękuję. Dzięki Tobie rozumiem sens powiedzenia -
        człowiek ze wsi wyjdzie, wieś z człowieka nigdy...

        Proponuję dodatkowo kosmodrom, do tego czasu może nawiążemy kontakt
        z jakąś pozaziemską cywilizacją i Toruń będzie mógł stać się
        Galaktyczną Stolicą Kultury... wtedy kosmodrom jak znalazł. I tak
        wybudować port pełnomorski, co tam... tradycje hanzeatyckie
        zobowiązują. Plus przy okazji metro na Kluczyki.

        To wszystko nie zapominając o wielkim pomyśle zakupu lotniskowca z
        demobilu ( ciekawe czy ktoś pamięta ) :))))
      • frych47 Re: Lotnisko 10.12.09, 09:33
        A na trąby wojskowe w Toruniu Marszałek da publiczne pieniądze?
      • brods Re: Lotnisko 10.12.09, 12:10

        martens7 napisał:TORUŃ W PRZYPADKU ZDOBYCIA
        > TYTUŁU ESK 2016 SAM JEST W STANIE PRZYGOTOWAĆ SOBIE SWOJE LOTNISKO

        Tak , będą przyjmowac balony i latawce.Torunia nie stac na budowę
        mostu , a Ty pieprzysz jak rydzyk na antenie radia ma-ryja.Dużo osób
        z Torunia ,Świecia , Włocławka ,lata z Bydgoszczy , wystarczy
        zerknąc na nr.rej. samochodów. całbecki na orkiestrę chciał wyłożyc
        forsę od ręki , a na jedyne lotńisko w województwie forsy nie
        da ? !!!!!.O czym to świadczy ???? , że ten łysy gośc , to chodząca
        wiocha , a zamiast mózgu ma siano ...... . Do prawie wszystkich
        lotńisk w Polsce Urząd Marszłkowski dokłada , no ... , ale Łysy
        całbecki woli miec muzyków przygrywających na kościelnych
        imprezach ....
    • tortor5 Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 09:26
      Kiedy rusza budowa kolejki do portu lotniczego? Na Okęcie do dzisiaj
      takowa nie dojeżdża, a w Bydgoszczy zdaje się niedługo.
      • wujek.andrzejek Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 10:39
        Rusza, powstanie, ale czy wtedy będzie jeszcze lotnisko???
        • frych47 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 10:48
          wujek.andrzejek napisała:

          > Rusza, powstanie, ale czy wtedy będzie jeszcze lotnisko???

          A Marszałek toruński czy też jeszcze będzie
          • lukasz_sadowski Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 11:19
            Zdaje się że lotnisko funkcjonuje tylko dla lepszego samopoczucia mieszkańców, a
            nie z przyczyn merytorycznych. Chyba niektórzy przegapili koniec komunizmu.
            • borba_1 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 11:29
              Wiele imprez organizowanych w regionie jest organizowanych także dzięki
              istnieniu tego lotniska. Oczywiście Toruniowi to lotnisko jest mniej potrzebne
              bo takich imprez praktycznie nie organizuje, ale jeśli mówimy o regionie i jego
              rozwoju, to taki argument nie powinien mieć racji bytu.
            • frych47 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 12:39
              lukasz_sadowski napisał:

              > Zdaje się że lotnisko funkcjonuje tylko dla lepszego samopoczucia mieszkańców,
              > a
              > nie z przyczyn merytorycznych. Chyba niektórzy przegapili koniec komunizmu.
              To samo bym powiedział o komunistycznym UMK
          • wujek.andrzejek Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 13:18
            Przemyśl raz jeszcze to co napisałem i co ty napisałeś. Robimy jako
            region gigantyczną inwestycję kolejową, która docelowo ma m.in.
            spowodować zwiększenie dostępności lotniska. Budowa potrwa 3-4 lata
            pewnie. W tym czasie nie daj Boże Ryanair wyprowadzi się z
            Bydgoszczy. Lotnisko zostaje zdegradowane do roli obsługującego ruch
            biznesowy i małe cargo. Moja wypowiedź dotyczy hipotetycznej
            sytuacji, gdy za kilkaset mln PLN doprowadzimy tory do
            zmarginalizowanego lotniska. WNIOSEK: BIT City ma sens, gdy PL
            Bydgoszcz istnieje i działa prężnie. Ergo - marszałku - daj kasę na
            lotnisko i to szybko. Dziękuję, dobranoc.

            • arafat11 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 13:25
              Przemyśl raz jeszcze to co napisałem i co ty napisałeś. Robimy jako
              > region gigantyczną inwestycję kolejową, która docelowo ma m.in.
              > spowodować zwiększenie dostępności lotniska. Budowa potrwa 3-4
              lata
              > pewnie. W tym czasie nie daj Boże Ryanair wyprowadzi się z
              > Bydgoszczy. Lotnisko zostaje zdegradowane do roli obsługującego
              ruch
              > biznesowy i małe cargo. Moja wypowiedź dotyczy hipotetycznej
              > sytuacji, gdy za kilkaset mln PLN doprowadzimy tory do
              > zmarginalizowanego lotniska. WNIOSEK: BIT City ma sens, gdy PL
              > Bydgoszcz istnieje i działa prężnie




              a co ty kolego wymysliles! celem bit city jest polaczenie 2 miast
              plus lotniska a ty sugerujesz,ze chodzi tylko o zwiekszenie
              dostepnosci lotniska dla torunia...a sam koszt budowy lacznicy z
              bydgoszczy do lotniska to okolo 40 milionow....
            • szlachcic Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 13:28
              Obsluga lotniska przez SKM bedzie marginalna bo marginalne znaczenie
              dla Torunia ma to lotnisko
              SKM bedzie sluzyl do przemieszanaia sie do szkol, pracy i
              bydgoszczan na weekendy do Torunia
              • frych47 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 13:46
                szlachcic napisał:

                > Obsluga lotniska przez SKM bedzie marginalna bo marginalne znaczenie
                > dla Torunia ma to lotnisko
                >
                Swięte słowa,zgadzam się całkowicie z tym tak jak marginalne znaczenie dla
                Torunia będzie miała wspólna metropolia z Bydgoszczą.

                Tylko Metropolia Bydgoska
              • arafat11 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 15:12
                Obsluga lotniska przez SKM bedzie marginalna bo marginalne znaczenie
                > dla Torunia ma to lotnisko

                2 tygodnie temu szlachcic napisal:


                przestan lac wode, jestes przeciwko SKM czyli nie chcesz podstawowej
                inwestycji dla tego lotniska, ba SKM to nie tylko komunikacja z
                lotniskiem - to zblizenie miast - to danie powera miejscowoscia
                miedzy miastami



                czyli dzis pisze, ze obsluga lotniska przez skm bedzie marginalna a
                kilka tygodni temu, ze to podstawowa inwestycja dla lotniska...

                zobacz jak bredzisz szlachcic....
                • szlachcic Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 17:11
                  > 2 tygodnie temu szlachcic napisal:
                  > przestan lac wode, jestes przeciwko SKM czyli nie chcesz
                  >podstawowej inwestycji dla tego lotniska,

                  hehehehe
                  arafat, znowu wyszedles na durnia
                  jezeli uwazasz ze dla Chelmzy Torun ma takie samo znaczenie jak
                  Chelmza dla Torunia to udowadniasz po raz setny ze jestes durniem
                  rozumiesz?
                  • arafat11 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 17:14
                    2 tygodnie temu szlachcic napisal:
                    > > przestan lac wode, jestes przeciwko SKM czyli nie chcesz
                    > >podstawowej inwestycji dla tego lotniska,
                    >
                    > hehehehe
                    > arafat, znowu wyszedles na durnia
                    > jezeli uwazasz ze dla Chelmzy Torun ma takie samo znaczenie jak
                    > Chelmza dla Torunia to udowadniasz po raz setny ze jestes durniem
                    > rozumiesz?


                    durniem jestes ty! popatrz co napisales i powiedz co ma jedno do
                    drugiego?
                    • szlachcic Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 19:12
                      > durniem jestes ty! popatrz co napisales i powiedz co ma jedno do
                      > drugiego?

                      arafat, nie wycofuj sie rakiem z tego co napisales
                      twoj post jest jednoznaczny w ocenie, uwazasz ze jak napisalem ze
                      dla lotniska jest bardzo wazne aby torunianie mieli dogodny dojazd
                      to znaczy ze dla torunian tak samo to lotnisko jest bardzo wazne
                      Bzdury do potegi entej
                      to lotnisko nie ma alternatywy aby walczyc o torunskiego
                      podroznego!!!
                      My mamy kilka innych lepszych mozliwosci latania!!!!!
                      Ty tego nigdy nie zrozumiesz ze cos waznego dla jednego nie musi byc
                      wazne na odwrot
                      dlatego podalem ci przyklad chelmza-torun
                      ale jak widac nadal nie rozumiesz
                      • arafat11 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 19:30
                        Obsluga lotniska przez SKM bedzie marginalna bo marginalne znaczenie
                        > dla Torunia ma to lotnisko

                        2 tygodnie temu szlachcic napisal:


                        przestan lac wode, jestes przeciwko SKM czyli nie chcesz podstawowej
                        inwestycji dla tego lotniska, ba SKM to nie tylko komunikacja z
                        lotniskiem - to zblizenie miast - to danie powera miejscowoscia
                        miedzy miastami


                        to w koncu skm jest podstawowa inwestycja dla lotniska czy nie? bo
                        raz piszesz ze tak( 2 post) a w pierwszym piszesz,ze lotniska przez
                        skm bedzie marginalna! to jak ma byc to kluczowa inwestycja skoro
                        bedzie obslugiwala malo ludzi?


                        a cala reszta to jakis belkot...

                        twoj post jest jednoznaczny w ocenie, uwazasz ze jak napisalem ze
                        > dla lotniska jest bardzo wazne aby torunianie mieli dogodny dojazd
                        > to znaczy ze dla torunian tak samo to lotnisko jest bardzo wazne
                        > Bzdury do potegi entej


                        gdzie ja to napisalem? ja sie tylko pytam jak sie maja do siebie 2
                        twoje wypowiedzi....

                        znow zmieniasz temat...
                        • szlachcic Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 11.12.09, 08:09
                          > to w koncu skm jest podstawowa inwestycja dla lotniska czy nie? bo
                          > raz piszesz ze tak( 2 post) a w pierwszym piszesz,ze lotniska
                          przez
                          > skm bedzie marginalna! to jak ma byc to kluczowa inwestycja skoro
                          > bedzie obslugiwala malo ludzi?

                          ty naprawde nie rozumiesz, wiec odpowiadam na pytanie jakie kiedys
                          zadales abym ci wskazal tekst w ktorych sie kompromitujesz, to
                          kolejny z nich!!!
                          dla lotniska torunianin jest super waznym klientem dlatego ze
                          Bydgoszcz nie jest duzym miastem i samemu nie podola a Torun spora
                          grupke klientow moze dac co poprawic moze statystyki
                          Oczywiscie aby byl torunski klient musi miec wygodny dojazd
                          Dlatego dla lotniska SKM ma fundamentalne znaczenie bo po prostu nie
                          ma alternatywy to lotnisko
                          Natomiast torunianie maja wybor prawdziwych lotnisk bo akurat lezymy
                          geograficznie w takim miejscu, A1 i szybko jestesmy na prawdziwym
                          lotnisku, juz dzisiaj nawet gdanskie lotnisko jest atrakcyjniejsze
                          dla nas
                          To SKM jako podstawa moze dac szanse poprawy notowan tego lotniska
                          Widzisz roznice pomiedzy tymi

                          Inna sprawa byloby gdyby lotnisko mialo inwestowac w SKM
                          • arafat11 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 11.12.09, 20:48
                            ty naprawde nie rozumiesz, wiec odpowiadam na pytanie jakie kiedys
                            > zadales abym ci wskazal tekst w ktorych sie kompromitujesz, to
                            > kolejny z nich!!!


                            kompromitujesz sie ty, bo nie widzisz bezsensu swoich wywodow!

                            dla lotniska torunianin jest super waznym klientem dlatego ze
                            > Bydgoszcz nie jest duzym miastem i samemu nie podola a Torun spora
                            > grupke klientow moze dac co poprawic moze statystyki
                            > Oczywiscie aby byl torunski klient musi miec wygodny dojazd
                            > Dlatego dla lotniska SKM ma fundamentalne znaczenie bo po prostu
                            nie
                            > ma alternatywy to lotnisko


                            jezeli to jest prawda, to jak wytlumaczys sie z tego, ze
                            napisales,ze niewielu ludzi bedzie tym jezdzilo? bo jezseli bedzie
                            jezdzilo niewielu to oznacz,ze nie bedzie to fundamentalna
                            inwestycja dla lotniska bo po prostu nie dostarczy mu pasazerow
                            (wielu) a jezeli ich nie dostarczy to znaczy, ze ma dla lotniska
                            male lub bardzo male znaczenie....nie rozumiesz? a ty piszesz tak 2
                            skrajne rzeczy w 2 postach. po prostu skm dla lotniska jest tylko
                            wtedy wazny gdy bedzie nim dojezdzalo duzo torunian, a ty piszesz,z
                            e nie bedzie...wiec automatycznie nie bedzie skm dla lotniska
                            wazny...

                            masz problemy z logicznym mysleniem?


                            To SKM jako podstawa moze dac szanse poprawy notowan tego lotniska
                            > Widzisz roznice pomiedzy tymi


                            moze dac szanse tylko wtedy gdy wygeneruje duzy ruch na lotnisko, a
                            sam piszesz,ze nie wygeneruje, wiec szansa nie bedzie...pomysl o
                            czym piszesz...
    • qbba77 Ryanair... ktos lata tym gównem??? 10.12.09, 13:29
      jesli "lotnisko" miałby zostać dla potrzeb ww. firmy to ja juz wolę pole
      ziemniaczane, nie wiem czy ktos z Was miał okazje latać z Ryanairem, jedno
      jest pewne to uwłaczajace!!!
      qbba77
    • banter Z lotniska zostanie ziemniaczane pole 10.12.09, 13:43
      @qbba77 Ja latam tym "gownem", Ryanair to bardzo wazny filar komunikacji
      lotniczej w Unii Europejskiej.

      Lotnisko na terenie jakiegokolwiek miasta jest niezmiernie wazne dla rozwoju
      regionu. Lepiej, zeby Ryanair nie zrezygnowal z Bydgoszczy. To jedna z
      nielicznych szans na przyszlosc dla tego miasta o "przemyslowym" charakterze.
    • torunczyk2 To lotnisko jest potrzebne!!! 10.12.09, 13:49
      Czy się to komuś podoba czy nie to bez lotniska międzynarodowego stoczymy się
      na dno. Pomimo, że nigdzie z Bydgoszczy nie można dolecieć to i tak jest ono
      ważne.
      • arafat11 Re: To lotnisko jest potrzebne!!! 10.12.09, 16:28
        Pomimo, że nigdzie z Bydgoszczy nie można dolecieć to i tak jest ono
        > ważne.



        chyba ci sie pomylilo z torunskim lotniskiem....ale nawet tam jest
        regularny ruch szybowcow;-)
    • nika_j Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 13:58
      Lotnisko w Bydgoszczy ma tak małą ofertę, że w ogóle odpada jako argument o
      organizacji imprez itp.
      Poza tym to chyba jasne, że metropolię bydgoską chyba powinno być stać na
      opłacenie swojego portu, skoro pretenduje do tego tytułu. Co to za metropolia
      bez lotniska?
      • frych47 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 14:02
        Wreszcie w Toruniu zrozumieli, że z Bydgoszczą nie ma co lepiej samemu.
      • dychtrojber Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 14:11
        nika_j napisała:

        > Lotnisko w Bydgoszczy ma tak małą ofertę, że w ogóle odpada jako
        argument o
        > organizacji imprez itp.
        > Poza tym to chyba jasne, że metropolię bydgoską chyba powinno być
        stać na
        > opłacenie swojego portu, skoro pretenduje do tego tytułu. Co to za
        metropolia
        > bez lotniska?


        Dlatego nie chcemy mieć nic wspolnego z toruńskimi złodziejami.
        O przepraszam z urzędnikami przesuwającymi środki ze względów
        merytorycznych.
        __________________________________________________

        TOUJOURS EN VEDETTE
        Friedrich zw. Gr. / 1740 /
        • frych47 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 14:21
          dychtrojber napisał:

          >
          > Dlatego nie chcemy mieć nic wspolnego z toruńskimi złodziejami.
          > O przepraszam z urzędnikami przesuwającymi środki ze względów
          > merytorycznych.

          Wężykiem Jasiu, wężykiem.
        • szlachcic Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 17:06
          > Dlatego nie chcemy mieć nic wspolnego z toruńskimi złodziejami.

          to dlaczego glowni specjalisci od rynku lotniczego na tym forum chca
          skubac kase dla lotniska na przejedzenie z budzetu wojewodztwanie
          chcecie z nami miec nic wspolnego dawajcie kase z budzetu Bydgoszczy
          oto wlasnie nam chodzi
          • arafat11 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 17:12
            to dlaczego glowni specjalisci od rynku lotniczego na tym forum chca
            > skubac kase dla lotniska na przejedzenie z budzetu wojewodztwanie
            > chcecie z nami miec nic wspolnego dawajcie kase z budzetu
            Bydgoszczy
            > oto wlasnie nam chodzi


            od kiedy kasa wojewodztwa to to samo co kasa torunia?
            chyba ci sie znow cos pomylilo....i zobacz jeszcze kto na ta
            wojewodzka kase najwiecej daje...
            • szlachcic Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 19:18
              > od kiedy kasa wojewodztwa to to samo co kasa torunia?

              a gdzie ja to napisalem
              kasa wojewodzka powinna sluzyc calemu wojewodztwu a poki co
              lotnisko jest lotniskiem miejskim Bydgoszczy i juz finansuje sie
              loty do Wawy co uwazam tez za blad bo to kasa na przejadanie
              a przewoznik chce kasy za promocje miasta Bydgoszczy wiec nie
              rozumiem dlaczego ma to byc z naszych wspolnych pieniedzy.
              rozumiesz czy nadal nie?
              • arafat11 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 19:43
                a gdzie ja to napisalem



                to dlaczego glowni specjalisci od rynku lotniczego na tym forum chca
                skubac kase dla lotniska na przejedzenie z budzetu wojewodztwanie
                chcecie z nami miec nic wspolnego dawajcie kase z budzetu Bydgoszczy


                co ma wspolnego chec bycia z toruniem w metropolii a dawaniem kasy
                na lotnisko z budzetu wojewodztwa?
                • szlachcic Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 11.12.09, 08:14
                  > co ma wspolnego chec bycia z toruniem w metropolii a dawaniem kasy
                  > na lotnisko z budzetu wojewodztwa?

                  bo pieniadze wojewodzkie sa takze pieniedzmi torunskimi a poki co
                  lotnisko w B jest lotniskiem nie dosc ze marginalnym to jeszcze
                  miejskim i takim uwazam ze zostanie
                  twoja filozofia jest taka ze do brania kasy chcesz wspolnoty a do
                  wydawania liczy sie tylko bydgoszcz
                  • arafat11 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 11.12.09, 20:50
                    bo pieniadze wojewodzkie sa takze pieniedzmi torunskimi


                    bydgoskich jest tam duzo wiecej dla scislosci...


                    twoja filozofia jest taka ze do brania kasy chcesz wspolnoty a do
                    > wydawania liczy sie tylko bydgoszcz


                    to filozofia torunia, wystarczy spojrzec za co budujecie hale
                    sportowa...


                    czyli potwierdza sie, ze uwazasz kase regionu za torunska, chociaz
                    bydgoszcz ma prawie 2 razy wiekszy wklad w jej uzyskanie...niezla
                    logika...taka torunska...
      • torunczyk2 Re: Port Lotniczy u sąsiadów w tarapatach 10.12.09, 16:13
        Tu zawsze chodzi o możliwość wylądowania czarteru-czytaj gwiazdy, biznesmena,
        inwestora, grupy sportowców, szary człowiek jest na samym końcu.
    • nslaw Z lotniska zostanie ziemniaczane pole 10.12.09, 14:27
      Jak nie mamy nic sensownego do powiedzenia to sobie (jak zwykle) po.....my o
      miłości.
    • dzialacz.pzpn Z lotniska zostanie ziemniaczane pole 10.12.09, 18:59
      A niby z jakiej racji marszałek województwa ma ładować kasiorę w
      port lotniczy, który po jakże nieudanej prywatyzacji (ponoć jako
      pierwszy port lotniczy w Polsce) w większości jest własnością
      austriackiej firmy, czyli jest prywatnym folwarkiem. Nawet
      Dombrowicz nie chce w niego ładować pieniędzy, ponieważ nie ma nad
      nim kontroli.
      Całbecki wyraził się jasno, iż UM jest gotowy wykupić od prywatnego
      inwestowa większościowy pakiet i wtedy będą inwestycje.
      • suger.suger Re: Co nas obchodzi kartoflisko w Bydgoszczy? 10.12.09, 20:18
        Nie je zaoraja. Marszałkowi wara, od naszej torunskiej kasy. Jak
        bydgoszczaki chca , to niech zebraja w Warszawie.
        Po ich ostatnim wystepie z plakatami,ze Bydgoszcz jest 2x wieksza od
        Torunia, maja z pewnoscią zaje, szanse..........na klapsa w tyłek.
    • zdrajca1 Dyskusja- jak scenariusz Klanu albo Złotopolskich. 10.12.09, 20:31
      A co by było jakby Ruscy wrócili ? I w Toruniu i w Bydgoszczy są
      tylko lizodupy partyjnych władców ze stolycy a nie regionalni
      politycy.Przecież o takie dyskusje im tylko chodzi.Jak można
      niezbudować przez 20 lat mostu w Toruniu albo obwodnicy w Bydgoszczy?
      Ludzie.To tylko 44 km.Przestańcie.Do urn w 2010 a nie na forach się
      kłócić.
      • frych47 Re: Dyskusja- jak scenariusz Klanu albo Złotopols 11.12.09, 09:27
        zdrajca1 napisała:

        > Przestańcie.Do urn w 2010 a nie na forach się
        > kłócić.
        A co zrobisz jak na listach wyborczych masz do wyboru gorszy kandydat lub
        jeszcze gorszy kandydat a tych dobrych nie dopuszczą.
        Mam wybierać jak Jaruzelski mniejsze zło.
        • zdrajca1 Re: Dyskusja- jak scenariusz Klanu albo Złotopols 11.12.09, 11:11
          Żadnego mniejszego zła nie ma.Jaruzelski jak Andreotii niech umiera
          na emigracji.Jeżeli wybierzemy Kosmę-Złotowskiego,Jaśnie
          Oświeconego,Kłopotka,Jasiakiewicza albo innego właściciela
          warzywniaka- to nie zmienimy nic.Musi kandydować ktoś nowy, bez
          milionów i rozkazów z partyjnej kasy.Czy damy sobie szansę ?
          Najpierw pójdźmy.Cztery lata temu była to najmniejsza frekfencja w
          kraju wśród miast do 400tys mieszkańców.Liczby dokładnej nie
          pamiętam.Niby pruskie miasto a same wyborcze lenie.
          • frych47 Re: Dyskusja- jak scenariusz Klanu albo Złotopols 11.12.09, 11:25
            zdrajca1 napisała:

            > Jeżeli wybierzemy Kosmę-Złotowskiego,Jaśnie
            > Oświeconego,Kłopotka,Jasiakiewicza albo innego właściciela
            > warzywniaka- to nie zmienimy nic.Musi kandydować ktoś nowy, bez
            > milionów i rozkazów z partyjnej kasy.Czy damy sobie szansę ?
            > Najpierw pójdźmy.Cztery lata temu była to najmniejsza frekfencja w
            > kraju wśród miast do 400tys mieszkańców.Liczby dokładnej nie
            > pamiętam.Niby pruskie miasto a same wyborcze lenie.

            Najlepszego nie podałeś, pewnie masz na myśli Derendę.
            może chodzi Ci o frekwencję

            Tylko METROPOLIA BYDGOSKA
    • jarmil65 Z lotniska zostanie ziemniaczane pole 11.12.09, 12:32
      Latanie samolotem powinni finansować ci, którzy latają. Ja nie korzystam z
      linii Ryanair, dlaczego moje podatki mają iść na finansowanie prywatnej firmy
      i to irlandzkiej?
      • arafat11 Re: Z lotniska zostanie ziemniaczane pole 11.12.09, 19:06
        Latanie samolotem powinni finansować ci, którzy latają. Ja nie
        korzystam z
        > linii Ryanair, dlaczego moje podatki mają iść na finansowanie
        prywatnej firmy
        > i to irlandzkiej


        a ja nie jezdze pociagami arrivy, dlaczego mam angielski kapital
        wspomagac? nie chodze do csw dlaczego mam na to placic....?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka