Dodaj do ulubionych

Czy nadszedł u nas czas na wysoką zabudowę?

18.03.08, 19:47
jak najbardziej jak najszybciej zanim sie inwestor nie rozmysli zniechecony
histeria jaka rozpetali okoliczni emeryci przeciesz ten budynek poprawi
architekture miasta nada mu wielkomiejski charakter animuszu i byc moze
przyciagnie atrakcyjniejsze miejsca pracy bo chyba o to najbardziej chodzi
bezmyslne ludziska tej okolicy narzekac i nic nie robic
Obserwuj wątek
    • mega_faflun Czy nadszedł u nas czas na wysoką zabudowę? 18.03.08, 19:57
      a tak pozatym lepiej bedzie jesli ci ze wspolnoty za porzadki sie wezma i
      trzymaja w czystosci swoje obejscia w szczegolnosci klatki schodowe i drzwi
      wejsciowe bo wstyd tamtedy przechodzic jakby bydlo tam mieszkalo
      • jakub_lauder Re: Czy nadszedł u nas czas na wysoką zabudowę? 18.03.08, 21:17
        Masz niesamowite wyobrazenia o wielkomiejskosci... Wielkomiejskosc
        to nie WIELKOSC budynkow!
        • onanes Re: Czy nadszedł u nas czas na wysoką zabudowę? 19.03.08, 09:54
          jakub_lauder napisał:
          > Masz niesamowite wyobrazenia o wielkomiejskosci... Wielkomiejskosc
          > to nie WIELKOSC budynkow!

          Wysokość budynków i ich rozmach jest jak najbardziej jednym z
          wyrazów wielkomiejskości. Mówi o prężności miasta, jego dynamice i
          robi wizerunek miasta nowoczesnego i współczesnego. Właśnie m.in.
          dlatego kilka polskich miast decyduje się na takie budowy.
          • realista333 Re: Czy nadszedł u nas czas na wysoką zabudowę? 19.03.08, 11:49
            onanes napisał:

            > Wysokość budynków i ich rozmach jest jak najbardziej jednym z
            > wyrazów wielkomiejskości. Mówi o prężności miasta, jego dynamice i
            > robi wizerunek miasta nowoczesnego i współczesnego. Właśnie m.in.
            > dlatego kilka polskich miast decyduje się na takie budowy.

            Które? Kraków?
            • onanes Re: Czy nadszedł u nas czas na wysoką zabudowę? 19.03.08, 14:03
              realista333 napisał:

              > Które? Kraków?

              Które?: Katowice, Szczecin, Wrocław, Poznań, wkrótce Gdynia, Gdańsk.
              A Kraków jak najbardziej też (Cracovia Business Center).
    • da_wit Czy nadszedł u nas czas na wysoką zabudowę? 18.03.08, 21:32
      Już najwyższy czas aby w Toruniu powstał jakiś nowoczesny biurowiec. Oby było
      ich więcej w naszym mieście.
    • jareknajberg Czy nadszedł u nas czas na wysoką zabudowę? 18.03.08, 22:34
      Bardzo interesująca koncepcja.
      Szczególnie cieszy że powstała w głowie lokalnego Przedsiebiorcy.
      Myślę, że należy nad nią się głęboko pochylić i jeżeli nie ma
      przeszkód formalnych ni prawnych, pozytywnie kibicować.
    • kdesw Czy nadszedł u nas czas na wysoką zabudowę? 18.03.08, 23:49
      Panorama starówki.
      Skąd ją obserwujemy?
      Jadąc drogami wlotowymi do centrum?,z toruńskich przedmieść,czy idąc
      ul.Szeroką?, a może z wieży ratuszowej?,bo chyba to jedyny punkt/nie licząc
      drugiej strony Wisły/ z którego można ją obserwować i tylko starówkę,bo wokół są
      wieżowce przy Bema,przy Wojska Polskiego,widać jeszcze część Bydgoskiego
      Przedm. i w oddali Rubinkowo i to wszystko.

      Pozostaje jeszcze widoczna panorama Starego Miasta z drugiej strony Wisły z
      Kępy Bazarowej i mostu drogowego oraz kolejowego i tylko w tym przypadku można
      dyskutować ,czy aby kilka wysokościowców miałoby wpływ na panoramę starówki od
      strony Wisły ,a jeśli tak to w jakiej odległości i rejonie mogłyby takie obiekty
      powstać.
    • ext Czy nadszedł u nas czas na wysoką zabudowę? 19.03.08, 00:19
      Argument,że wieżowiec będzie komuś psu widok z okna jest żałosny.Całe rubinkowo
      ma widok z okna gorszy niż ustawa przewiduje i co z tego.Wszyscy żyją.Czy taki
      wieżowiec będzie psuł panoramę starówki? wystarczy zrobić projekcję komputerową
      i będzie widać gołym okiem. Toruń musi skończyć z małomiasteczkowością. Być może
      to nie jest taki zły pomysł. Wrocław będzie miał wysokościowiec made in
      Czarnecki, my możemy mieć Marbudu.
    • jmm6 Projekt calkiem niezly 19.03.08, 03:45
      patrzac na mape faktycznie moze troche panorame popsuc, ale jest
      dosc daleko z tylu wiec warto by bylo zeby ktos najpierw sprawdzil
      to i przeliczyl bo stojac na brzegu po drugiej stronie wisly wydaje
      mi sie ze nawet 16 pieter nie powinno byc widoczne. No chyba ze
      ogladamy panorame z helikoptera ;)

      Sam projekt jest fajny i wyglada calkiem niezle, napewno duzo lepiej
      niz to "g" ktore francuzi chca budowac i ktore architekt bezczelnie
      nazywa nowoczesnym projektem.
    • bladzimir Czy nadszedł u nas czas na wysoką zabudowę? 19.03.08, 09:54
      No prosze Was, przeciez ten projekt to badziew maksymalny....
      Ja jaestem z nowoczesna zabudowa w Toruniu, oczywiscie nie musza to
      byc wiezowce ( no moze na skarpie fajnie by to wygladało) A jesli
      chodzi o ten projekt to jakis laik go projektował....Polecam strone
      www.bryla.pl moze sie czegos nauczą.
      • tryg.sk Re: Czy nadszedł u nas czas na wysoką zabudowę? 19.03.08, 11:42
        Być może przyszedł czas na wysoką zabudowe, ale tych paru wysokościowców
        zbudowanych w latach 70 niewielkie miasta w Europie teraz żałują. Musimy
        powtarzać te błędy? Nie.

        Dla mnie ważniejszą sprawą jest przyszły los budynku na rogu Jagiellońskiej i
        Grudziądzkiej. Budowla Marbudu ma powstać "na bazie budynku na rogu ul.
        Grudziądzkiej i Jagiellońskiej, który zostanie zmodernizowany".

        O nie, panie Bartosiński. Tutaj już stoi modernistyczny budynek z lat 30, dawny
        "pośredniak". Jego przebudowę uważam za gwałt na toruńskim dorobku modernizmu.
        Jak rozumiem, inwestor wyrzuci z klatek schodowych poręcze i inne detale.
        Elewacja także powinna podlegać ochronie. Szkoda już zmarnowanego na kiosk
        podcienia. Kiedyś był tam przystanek tramwajowy.
        • onanes Re: Czy nadszedł u nas czas na wysoką zabudowę? 19.03.08, 14:05
          No szkoda też dawnego dworca autobusowego. Gdzie byli konserwatorzy
          wtedy?
          • tryg.sk PKS 19.03.08, 15:27
            Zdaje się, ze rozbiórka PKS stanęła, więc coś jest na rzeczy - mam nadzieję.
    • torunczyk2 biurowce 19.03.08, 11:32
      może by tak stworzyć nowe centrum Torunia na Podgórzu w pobliżu projektowanego
      mostu. Po jednej stornie panorama starówki, po drugiej centrum "biurowe". Owszem
      to na dzień dzisiejszy brzmi jak fantasmagoria, ale od czegoś trzeb zacząć.
      • tryg.sk Re: biurowce 19.03.08, 11:43
        Toruńczyku, świetny pomysł.
        • tryg.sk Re: biurowce 19.03.08, 15:38
          Z mapy wynika, ze planowany wysokościowiec, widziany z najbardziej popularnego
          punktu widokowego, będzie wystawać lekko znad Zamku Krzyżackiego lub Zboru
          Ewangelickiego: img296.imageshack.us/img296/1907/oswidokowarv3.jpg
          • tryg.sk Re: biurowce 19.03.08, 16:02
            Cóż za brednie: "Chcemy, aby to była wizytówka nowoczesnego Torunia - mówi
            Marian Bartosiński, prezes Marbudu. (...) przyjedzie wielu gości z zagranicy,
            którzy (...) zobaczą rozsypujące się rudery." Tak, City Center to odpowiedź, te
            rudery nie znikną wcale. Cóż za obłuda. Nic błędniejszego. Tak w Ameryce
            Południowej, widać będzie zarówno rudery jak i wieżowce o podwyższonym
            standardzie. Co wiecej, powiększy się kontrast pomiędzy zadbanym a zaniedbanym.
            • torunczyk2 Re: 19.03.08, 16:06
              ale czy to wina Marbudu?
    • antywafel Czy nadszedł u nas czas na wysoką zabudowę? 19.03.08, 16:06
      z takim konserwatorem i architektem nigdy taki czas nie nadejdzie
      każda wypowiedź tych dwóch panów to kompletna żenada
      śmiać się chce jeżeli ktoś po raz kolejny mówi o średniowiecznym charakterze
      miasta i panoramie starówki nie przedstawiając w zamian żadnej innej konkretnej
      koncepcji w celu zagospodarowania wolnych terenów w centrum miasta

      a następnie pozwala na budowę marketu NETTO na miejscu starego dworca
      autobusowego oraz przychyla sie wstępnie do koncepcji architektonicznej nowego
      hotelu na miejscu szpitala wojskowego

      WSTYD!!!!!!!!!

    • arthur.tor1 Czy nadszedł u nas czas na wysoką zabudowę? 19.03.08, 19:52
      Toruń jest swoistym przykładem jak najlepiej unieważniać wszelkie
      ciekawe inwestycje .Zawsze rochodzi się o zbyt duży kontrast między
      starówką a inwestycją , o kiluset letnie klony itp.. Patrząc na inne
      miasta , my nadal stoimi w miejscu. Niestety w Toruniu wszytsko
      porównuje się do starówki , ratusza itp. a co za tym idzie
      odrzucanie nowoczesnej architektury , poprzez kontrast starówki do
      reszty. Nic nowoczesnego architektonicznie zbudować w obrębie
      starówki nie można , ale zasłonić krzywą wieżę poprzez sale
      konferencyjną nowego hotelu na miejscu koszar tak , absurd , ...
      Takie jest to miasto i tego się nie zmieni dopóki się nie zmieni
      architekt miejski ewentualnie ekipa rządząca. Jeżeli Toruń chce być
      postrzegany jako nowoczesne i dynamicznie rozwijający się ośrodek ,
      powinnien stawiać na tego typu inwestycje , jak biurowiec Marbudu.
      Absurdem jest że patrząc z punktu widokowego , wieża ratusza będzie
      mniejsza i cieńsza od biurowca . Jeżeli architekt miejski ma zamiar
      porównywać styl 21 wieku do stylu gotyckiej starówki , to może niech
      zamiast biurowców będą budowane chatki w stylu tych z muzeum
      etnograficznego . Wtedy władze miasta będą miały istny gotycki
      renesans .. Czas najwyższy to zmienić i dać naszemu miastu szanse
      rozwijać się i konkurować choć w niewielkim stopniu z innymi
      miastami . A poprzez ciągłe 'ale' do jakich kolwiek inwestycji ,
      unieważniania ich , stoimi w miejscu , mogąc tylko pozazdrościć
      innym tego czego u nas nie ma .

      Skarżenie się iż biurowiec zasłoni i tak już mizerny widok z
      wieżowca jest żałosny. Całe osiedla mają okna naprzeciw siebie w
      niewielkiej odległosći. Niektórzy mieszkańcy zamiast szukać taniej
      sensacji powinni w końcu wziąć się za porządki na swoich klatkach
      itp. bo te czasem pozostawiają bardzo wiele do rzyczenia , nie
      wspominając o fetorze jaki panuje w niektórych...

      Niech to miasto zrobi w końcu krok do przodu i zezwoli na budowe
      czegoś co będzie nas mogło tymczasowo reprezentować w zakresie
      nowoczesnego budowinictwa .
      • izzle Re: Czy nadszedł u nas czas na wysoką zabudowę? 20.03.08, 00:07
        pięknie ładnie, ale NIE TU i NIE TO, bo to bardzo średni projekt, żywcem wyjęty
        z lat 90.
    • roger_wolff Starówka=syf 20.03.08, 09:35
      80% mieszkań bez centralnego ogrzewania, palenie węglem, miałem lub
      plastikowymi butelkami, 80% mieszkań jest nieopomiarowana, w 80%
      klatek nie radze pokazywać się po zmierzchu, szczury wielkie jak
      koty, myszy, grzyby, niedocieplone mieszkania, nieszczelne
      spruchniałe okna, zaszczane klatki, śmieci składowane na podwórzach,
      bez kontenerów - taka jest toruńska starówka - ktoś dostaje kase za
      chronienie dziadostwa, a to co nowoczesne, jest przy tym skazane na
      porażkę. W Poznaniu 300 metrów od starówki sa nowoczesne centra
      handlowe - w Toruniu rozwijają się tylko Biedronki i Żabki.
      Zaściankowośc Torunia i pana Narębskiego jest godna politowania.
    • roger_wolff Starówka=syf 20.03.08, 09:35
      80% mieszkań bez centralnego ogrzewania, palenie węglem, miałem lub
      plastikowymi butelkami, 80% mieszkań jest nieopomiarowana, w 80%
      klatek nie radze pokazywać się po zmierzchu, szczury wielkie jak
      koty, myszy, grzyby, niedocieplone mieszkania, nieszczelne
      spruchniałe okna, zaszczane klatki, śmieci składowane na podwórzach,
      bez kontenerów - taka jest toruńska starówka - ktoś dostaje kase za
      chronienie dziadostwa, a to co nowoczesne, jest przy tym skazane na
      porażkę. W Poznaniu 300 metrów od starówki sa nowoczesne centra
      handlowe - w Toruniu rozwijają się tylko Biedronki i Żabki.
      Zaściankowośc Torunia i pana Narębskiego jest godna politowania.
      • torunczyk2 Re: Starówka=syf 20.03.08, 09:59
        > porażkę. W Poznaniu 300 metrów od starówki sa nowoczesne centra
        > handlowe

        ale panoramy poznańskiej starówki nie obejrzysz zza warty i tu jest pies
        pogrzebany. Swoją drogą kiedyś musi dojść do tego, że zza panoramy będzie widać
        wieżowce. Swoją drogą dlaczego nikt nie protestuje, że na tle panoramy (patrząc
        z mostu) widać komin elektrociepłowni?
        • tryg.sk Re: Starówka=syf 20.03.08, 12:19
          Wysadzić go! Wysadzić i zrobić szmakowisko w Grębocinie.
    • lodowa.live Czy nadszedł u nas czas na wysoką zabudowę? 22.03.08, 16:07
      to dopiero pomysl.to bedzie wygladac jak gowno w lesie
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka