Dodaj do ulubionych

Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa

    • mariotrs Kara smierci jest potrzebna 23.03.06, 18:01
      skazac, powiesic i po sprawie
      nie ma zadnego powodu, zeby podatnicy musieli utrzymywac takie zwierzeta przez
      nastepne 30-40 lat w wiezieniu
    • Gość: FreakyMisfit Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.dialog.net.pl / *.dialog.net.pl 23.03.06, 18:40
      Kara śmierci (ubolewam nad tym) ale jednak nie przejdzie. Zastanawiam się jednak, dlaczego marnujemy wspaniałe doświadczenie w tej dziedzinie? W średniowieczu stosowano karę chłosty. Delikwent bez odzienia jest wystawiany na widok publiczny - każdy może sobie przyjść, rzucić kamieniem, jajkiem, opluć, itp. Cała impreza odbywa się w centralnym punkcie osady, by zapewnić widownię, i jednocześnie by widownia wiedziała, że jeśli popełni takie czyny jak delikwent, to sama się znajdzie na jego miejscu. Proste i bardzo pouczające, prawda? Po czym odbywa się aplikowanie batów na gołą dupę (w odpowiedniej ilości) Daję głowę, że taka kara byłaby o niebo skuteczniejsza niż jakieś śmieszne kary finansowe, prace publiczne i inne pierdoły.
      Dlaczego nie korzystamy z tak bogatego doświadczenia?
      • Gość: Grisza To byl przystanek woodstock, zimowy. IP: *.bb.online.no 23.03.06, 18:54
    • Gość: grobunka To wszystko to jedna wielka bzdura!!!!!!! IP: 195.116.59.* 23.03.06, 20:35
      Osobiście uważam, że nie powinno się nikogo oskarżać, jeśli się nie wie, jak
      było naprawdę, jeśli się nie widziało tego i nie wie się, jak to się wszystko
      potoczyło. Napewno nikt nie chciał nikogo umyślnie zabić, a zmowa milczenia,
      która tam zapanowała była pewnie wywołana strachem mieszkańców Jordanowa.
      Ludzie ci są w moim wieku i wiem, jak mogą się czuć: oni, ich dziewczyny,
      rodziny i przyjaciele, ale to i tak ich nie usprawiedliwia. Mimo, tego kara
      śmierci lub dożywocie jest złym pomysłem, czy chcecie się zachować tak samo jak
      oni?? Zastanówcie się nad tym, wystraczy, że tych kilku chłopaków popełniło
      zbrodnię, nie róbcie tego samego. Własne sumienie ich zniszczy, będą żyć z
      poczuciem winy do końca życia. Będą mieli zmarnowane życie za kratkami i po
      wyjściu.... o ile wyjdą....jeśli sami nie zakończą swojego życia w więziennej
      celi. Zginął młody człowiek, ale oni zmarnowali również całe swoje życie. Było
      to makabryczne i bestialskie zabójstwo, ale trzeba żyć dalej, nie skazując ich
      na najwyższe kary. Nie powinno się również oskarżać całego Jordanowa i okolic,
      bo jestem przekonana, że ludzie nie wiedzieli o szczegółach zajścia i pewnie do
      dzisiaj nie wiedzą. Nikt nie będzie tego naprawdę wiedział, oprócz ich samych.
      • corgan1 Re: To wszystko to jedna wielka bzdura!!!!!!! 23.03.06, 21:13
        Gość portalu: grobunka napisał(a):

        > Osobiście uważam, że nie powinno się nikogo oskarżać, jeśli się nie wie, jak
        > było naprawdę, jeśli się nie widziało tego i nie wie się, jak to się wszystko
        > potoczyło. Napewno nikt nie chciał nikogo umyślnie zabić, a zmowa milczenia,
        > która tam zapanowała była pewnie wywołana strachem mieszkańców Jordanowa.

        Tzn kto kogo sprowokował? Ten zabity zapytal sie o godzinę i tamci go skopali
        na śmierć? Czego zatem sie bali mieszkańcu Jordanowa?

        > Ludzie ci są w moim wieku i wiem, jak mogą się czuć: oni, ich dziewczyny,
        > rodziny i przyjaciele, ale to i tak ich nie usprawiedliwia. Mimo, tego kara
        > śmierci lub dożywocie jest złym pomysłem, czy chcecie się zachować tak samo
        > jak oni??

        tzn,. policja ma ich wypuścić? Ale co wiek ma do rzeczy? Bo są młodzi to nie
        mogą spędzić 25 lat w ciasnym śmierdzącym wiezieniu? Sa młodzi wiec beda tylko
        musieli uważać pod cotygidniowym prysznicem aby nie upuścić mydełka :)

        > Zastanówcie się nad tym, wystraczy, że tych kilku chłopaków popełniło
        > zbrodnię, nie róbcie tego samego. Własne sumienie ich zniszczy, będą żyć z
        > poczuciem winy do końca życia.

        I w celu aby nie zagłuszyć młodych preżnych sumien nei można ich posłac do
        wiezienia? W celi w chwilach 25 lat bezczynnosci będą mogli popracować nad
        swoim sumieniem. Pozwolisz ze dopłace ze swoich podatków, aby nad swoim
        sumieniem konpletowali na Kleczkowskiej a nie na swojej wiosce na ławce z piwem
        w reku?

        > Będą mieli zmarnowane życie za kratkami i po wyjściu.... o ile wyjdą....jeśli
        > sami nie zakończą swojego życia w więziennej celi.

        Będą mieli zmarnowane. Nawet dolożę ze swoich podatków aby zmarnowali swoje
        zycie. Bo tego 26-letniego chlopaka juz zmarnowali. Bo gdyby wyszli to
        rozzuchwaleni bezkarnościa znowu komuś zmarnują zycie. Ciekawe co powiedzą
        rodzinie zabitego? żeby ich nie wsadzac na 25 lat żeby "sobie życia nie
        zmarnowac"? smieszna jesteś...

        > Zginął młody człowiek, ale oni zmarnowali również całe swoje życie. Było
        > to makabryczne i bestialskie zabójstwo, ale trzeba żyć dalej, nie skazując
        > ich na najwyższe kary.

        Kult młodości zrobił Ci wode z mózgu. A żyć dalej trzeba, za to życie z
        przeświadczeniem że takie psy są za kratkami że nie zmarnuja nikomu zycia jest
        o wiele ciekawsze, nie uważasz?

        > Nie powinno się również oskarżać całego Jordanowa i
        > okolic, bo jestem przekonana, że ludzie nie wiedzieli o szczegółach zajścia i
        > pewnie do dzisiaj nie wiedzą.

        No tak, ale skoro nic nie wiedzieli no to czego sie bali?

        > Nikt nie będzie tego naprawdę wiedział, oprócz ich samych.

        No wiec w tym celu policja ich aresztowała aby mogła ich spokojnie przesłuchać,
        aby mieszkańcy Jordanowa nie musili się bać, aby Ci przestepcy nie uzgodnili
        własnej wersji wydarzeń.

        pzdr
        • Gość: .... Re: To wszystko to jedna wielka bzdura!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.06, 22:35
          młody człowiek który zginął też nie należał do tych całkowicie "niewinnych"
          przykładem...
        • Gość: grobunka Re: To wszystko to jedna wielka bzdura!!!!!!! IP: 195.116.59.* 29.03.06, 14:55
          To wszystko prawda, co napisał corgan1, ale i tak uważam, że 25 lat to za dużo,
          znałam tych chłopaków i ta sprawa jest naprawdę bardzo pogmatwana, powinno się
          zamknąć ten temat do czasu ustalenia wyroków.
        • Gość: m Re: To wszystko to jedna wielka bzdura!!!!!!! IP: *.greenlan.pl 01.04.06, 15:47
          aby Ci przestepcy nie uzgodnili własnej wersji wydarzeń

          Oni juz ją ustalili..(pod młynem)
          z kad wy ku..a jestescie??
          znam jedenego doskonale i wiem ze nie ma z tym nic wspolnego a go wkopali..
          bo go nie lubią... mieli miedzy soba porachunki wiec postanowili go wrobic.

          gó..o wiecie o tej sprawie a piszecie jakiej pierd..y.

          jestem dziewczyna którego wrobili..
          i co on jest nie winny ale ma dostac np. 25 lat??
          za co???
          za to ze go nie lubią???
          ze pochodzi z bogatej rodziny??
          ze jest normalny w przeciwienstwie do nich??
          • Gość: d*u*c*k Re: To wszystko to jedna wielka bzdura!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.04.06, 17:46
            chyba wiem kim jestes... i kim jest twoj chlopak... i uwazam , ze on mogl byc
            do tego zdolny!!!
            wiem co mozesz teraz przezywac, ale to nie znaczy , ze mozesz innych obrazac z
            powodu lekkomyslnosci twojego chlopaka!!!
            • Gość: m Re: To wszystko to jedna wielka bzdura!!!!!!! IP: *.greenlan.pl 02.04.06, 14:45
              d*u*c*k-
              chyba nie wiesz kim jestem.
              moze pomyliłeś mnie z inna dziewczyna, ktora jest własnie dzieweczyna
              oskarżonego, ale on to zrobił.
      • Gość: Grisza Terefere kuku, w ten sposob mozna wszystko IP: *.bb.online.no 23.03.06, 21:27
        usprawiedliwic.Stary Testament ze swoim oko za oko to nie byl wymysl dla
        zabawowiczow z przystanku, pozal sie Boze,woodstock.
        • Gość: :) Re: Terefere kuku, w ten sposob mozna wszystko IP: *.greenlan.pl 02.04.06, 13:44
          co ty masz do woodstocku?,tam nie dzieja sie takie rzeczy,moze pije sie
          alkohol,ale nie zabija ,wszyscy sa do siebie pozytywnie nastawieni,a
          porownywanie zdarzenia z jordanowa z woodstockiem jest smieszne i
          zalosne ,pojedz na woodstock a sie przeknoasz,i nie wypisuj takich
          glupot.Chcialem jeszcze dodac ze kara smierci lub dozywocie jest zlym
          pomyslem,choc zal mi tego chlopaka,znam tych chlopakow,i wiem ze to dla nich
          bylaby za surowa kara.
    • Gość: :/ Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.03.06, 15:41
      "Przy jednej z dyskotek w Jordanowie Śląskim (...)" BŁĄD, tam jest tylko jedna
      dyskoteka... bueh bueh
      • kamel-21 Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa 26.03.06, 17:49
        Gość portalu: :/ napisał(a):

        > "Przy jednej z dyskotek w Jordanowie Śląskim (...)" BŁĄD, tam jest tylko jedna
        > dyskoteka... bueh bueh
        ty pewnie chodzisz do stodoły na zabawy ale to szczegół..i to nie forum na ten
        temat narka pozdro
    • allecia Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa 24.03.06, 19:12
      Ludzie, Jordanów nie jest wiochą zabitą deskami. I z czego się śmiejesz? Z tego
      że w wiosce jest jedna dyskoteka? Znajdź mi jakąś taką gminę jak naqsza która ma
      większą ilość dyskotek. I uważam że dla nich starczy paręlat. Potem będą mieli
      zjechane życie iu sumienie będzie ich gryzło. To gorsza kara niż zbawienna
      śmierć. Pomyślcie czasem...
      • Gość: reee Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 24.03.06, 19:37
        Policja pewnie jest z siebie dumna że wreszcie kogos złapali,moze faktycznie to
        oni...ale jest duzo przypadkow ze wsadzaja kogos tylko po to zeby HALLO wielkie
        zrobic!!!BARDZO DUZO!! Jordanów nie jest dziura,i nie mieszka tam margines!!!
        jesli tam nie mieszkasz to po co sie wypowiadasz??zastanowcie sie co wy
        gadacie!!!moze tych starszych powinni przymknac,ale tych mlodszyc??czy to ma
        sens??jak taki jeden z drugim wyjdzie (o ile wyjdzie,bo roznie bywa)to zacznie
        krasc,zabijac i wtedy sie zacznie.WIEZIENIE nie jest najlepszym
        rozwiazaniem...pomimo tego co zrobili!!! choc kara nie powinna ich ominac,bo to
        juz nie bylo by ok!!!
      • kklement Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa 01.04.06, 21:50
        allecia napisała:

        > większą ilość dyskotek. I uważam że dla nich starczy paręlat. Potem będą mieli
        > zjechane życie iu sumienie będzie ich gryzło. To gorsza kara niż zbawienna
        > śmierć. Pomyślcie czasem...

        Myślę. I myślę, że jesteś zdrowo pier... "Parę lat" za brutalne morderstwo ?!
        Fajnie. Mandat 50 PLN za gwałt zbiorowy ? Pogrożenie palcem za zmasakrowanie
        łomem ?

        Gdyby wśród Twojej rodziny była ofiara, a nie jeden ze sprawców, to inaczej byś
        mówiła. Ale dzięki Tobie rozumiem, skąd ta wioskowa zmowa milczenia. Parszywa,
        wsiurska mentalność - dzięki niej jest tyle zła.

        Ci mordercy powinni dyndać na sznurze, a nie zastanawiać się, co to jest
        to "sumienie", które rzekomo im doskwiera.

        Howgh !

      • Gość: okna Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.crowley.pl 22.04.06, 15:54
        KAMIENIOŁOMY ! ! ! ! albo inna ciężka praca
    • Gość: aka Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 24.03.06, 19:45
      Woodsock?? a co byles ze piszesz??czy moze ksiedza Rydzyka sie nasluchales??!!
      widac ze katolikow przywialo, jesli oko za oko to wydaje mi sie ze nikt by nie
      mial oczów!! kazdemu moze odbic!! nic juz nie mozna naprawic,ale chlopaki moga
      miec prz*** do konca zycia... szkoda!!
    • Gość: Mieszkaniec Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 26.03.06, 11:47
      NIe rozumiem dlaczego a artykule jast napisane że w Jordanowie zapanowała zmowa
      milczenia mieszkańców.Nie wszyscy jesteśmy bandytami skutkiem wydarzeń jakie
      miały miejsce nie jest agaresja młodych ludzi ale przymykanie oczu na to co sie
      dzieje w gminie przez władze gminy i policję Przykładem może być całkowita
      igorancja osób informujących władze o nieprawidłowościach oraz brak należytej
      reakcji na zgłoszenia ze strony policji.Ne może mieć miejsca sytuacja w której
      urzędnik wyśmiewa osobę zgłaszającą nieprawidłowość na nazywając ją kapusiem. A
      zgłaszając na policje awanturę lub przestępstwo policaja grozi że jeśli incydent
      sie niepotwierdzi to ukarze nas kosztami akcjii ( zazwyczaj obiecują że przyjadą
      po godzinie)Cy nadal uważacie że to jast zmowa mieszkańców w obronie przestępców
      czy typowo występująca w Polsce patologia władzy i policjii.
    • Gość: jjj Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 28.03.06, 16:50
      sram na ten zapizgaly jordanow fuck of plotkarzom huj w dupe
    • Gość: o.; Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 28.03.06, 17:45
      teraz w jordanowie jest tylko jeden temat wszyscy chodza i o tym co sie stalo
      gadaja wymyslaja niestworzone historie niewiecie jak bylo wiec niewymyslajcie bo
      przez to mozecie kogos skrzywdzic co wam daje to ze gadacie takie glupoty tylko
      oni wiedza co dokladnie sie wtedy wydazylo idlaczego to sie stalo... zastanowcie
      sie ludzie co wy wogole mowicie bo jak policja znowu zacznie przesluchiwac to
      przez takie plotki inni moga miec niepotrzebne klopoty
    • Gość: 666 Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.06, 17:48
      ach ci katolicy... codzień zaskakują mnie coraz bardziej.
      • Gość: motylek;( Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.06, 20:09
        wiekszosc wypowiadajacych sie osob... albo dobra niewazne... to nie byli
        bandyci!! i nie uwazam ze nimi sa obecnie!!! To co zrobili jest straszne i musza
        poniesc kare nie ma wyjscia ale jak wyjda np po 10 latach to dopiero moga stac
        sie grozni!! Nie chce ich usprawiedliwiac ale buli pijani pod wplywem
        narkotykow(?) i w duzej grupie... niestety stalo sie cos okropnego ale czasu nie
        cofniemy..wiem ze to za pozno ale oni zaluja tego co zrobili i zaden na trzezwo
        i sam nie zrobil by tego a nawet nie pomyslal o czyms takim, to zapewne nie bylo
        zaplanowane, nie bylo zrobione swiadomie..co do rodzicow sa to porzadni ludzi i
        starali sie ich dobrze wychowac, wpajac zasady moralne, maja po wiecej dzieci
        niz te ktore siedza i jakos tamte nikogo nie zamordowaly a co do ich zachowania
        nie ma zazutow....nie byli to zli chlopacy, nie trzeba bylo uciekac przed nimi.
        A ci co sie tak wulgarnie wyrazaja sami sa zacofani itp i nic im juz nie
        pomoze!!!! wiec jak ktos nie ma czegos madrego do powiedzenia niech sie nie
        odzywa. kocham jordanow, szanuje wiekszosc mieszkancow. Mam nadzieje ze nie
        dostana wysokich kar i bede mieli szanse sie poprawic, moga takze pomagac np w
        hospicjach lub innych takich. Bardzo wspolczuje rodzicom, siostrze i wszystkim
        znajomym ktorzy cierpia po stracie tego chlopaka ale i rodzicom tych co to
        zrobili bo nie macie pojecia jak oni cierpia. jemu zycia sie juz nie zwroci ale
        ci co zostali musza zyc dalej.. nie badzmy okrotni... kto jest bez winy niech
        pierwszy zuci kamien.... a gdzie osoby ktore to widzialy, gdzie ochrona
        dyskoteki gdzie cala reszta?????? uwazam ze wszyscy po czesci ponosza za to
        wine, ... niestety taka jest prawda bo nikt nawet nie zwrocil uwagi na to co sie
        dzieje a tak nie powinno byc, nie powinno byc pozwolenia na zadne bijatyki,
        ktore tak czesto sie zdazaja.. moge sie zalozyc ze zaraz jakas inteligentna
        osoba napisze ze zrobilam jakies bledy ort. zamiast zastanowic sie nad tym co
        napisalam a uwazam ze warto pomimo ze to dluga wypowiedz..
        • Gość: wątpiący Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.06, 19:19
          Motylek pisze "żaden na trzeźwo i sam nie zrobiłby tego". I ten fakt jest
          niewybaczalny. Dobrzy chłopcy powinni mieć świadomość, jaki wpływ mają używki
          na zachowanie człowieka. Dobrzy chłopcy nie zbierają się bandą, żeby skopać
          samotnego. Dobrzy chłopcy zastanawiają się nad swoją przyszłością, a nie
          trwonią życia na jałowe zabawy.
          Motylku, masz wielkie serce. Współczuję także rodzinom chłopaków, ale na nich
          się zawiodłem...
          • Gość: profilaktyka Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.06, 20:01
            Tu znajdziemy 50 tys. zł, jakie gmina wydaje na profilaktykę. Jest komisja do
            spraw..., są programy... A życie pokazuje, że to wszystko psu na
            budę...www.bip.jordanowslaski.pl/strony/do_druku/pl/uchwaly_rm/2006/03/143_2006-
            z_01.pdf
            • Gość: mmmmmmmm Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 31.03.06, 20:36
              znam jednego z nich doskonale i dam sobie reke uciac ze nie ma z tym nic
              wspolnego, a jest w to wrobiony............ witamy w polskim prawie. mieszkam km
              od jordanowa chodze tam do szkoły.
              • Gość: mieszkaniec Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.04.06, 15:02
                pamiętaj kolego ze ręka nie odrosnie w grupie kazdy jest inny z tej grupy
                wszyscy mówią o 4 ale na wizji lokalnej zobaczymy czy 4 czy 10-11 czas pokaze
        • Gość: okna Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.crowley.pl 22.04.06, 16:01
          ale rodzice dostawali ostrzeżenia . . . tylko zawsze się słyszało: "co?
          mojedziecko? niemozliwe! to nie prawda!" poprostu eliminujją ewentualnośc . . .
          a nie moga porozmawiać? jezeli cos ktos powiedział rodzicowi to chyba nie
          wzięło to się z powietrza . . . przestańmy być ślepi .
          • Gość: xxx czarny czarny chleb i czarna kawa!!!!!!!!!!!!!!!! IP: *.greenlan.pl 01.05.06, 09:52
            • Gość: xxx Re: czarny czarny chleb i czarna kawa!!!!!!!!!!!! IP: *.greenlan.pl 01.05.06, 23:46
              Strachy Na Lachy > Czarny chleb i czarna kawa

              Jedzie pociąg, złe wagony
              do więzienia wiozą mnie,
              świat ma tylko cztery strony,
              a w tym świecie nie ma mnie.

              Gdy swe oczy otworzyłem
              wielki żal ogarnął mnie,
              po policzkach łzy spłynęły,
              zrozumiałem wtedy, że...

              Czarny chleb i czarna kawa
              opętani samotnością,
              myślą swą szukają szczęścia,
              które zwie się wolnością.

              Czarny, czarny chleb i czarna kawa
              opętani samotnością,
              myślą swą szukają szczęścia,
              które zwie się wolnością!

              Młodsza siostra zapytała:
              "Mamo, gdzie braciszek mój?"
              (Brat twój w ciemnej celi siedzi),
              odsiaduje wyrok swój.

              Czarny, czarny chleb i czarna kawa
              opętani samotnością,
              myślą swą szukają szczęścia,
              które zwie się wolnością! (x2)

              Wtem do celi klawisz wpada
              i zaczyna więźnia bić,
              młody więzień na twarz pada,
              serce mu przestaje bić.

              I nadejdzie chwila błoga,
              śmierć zabierze oddech mój,
              moje ciało stąd wyniosą,
              a pod celą będą znów...

              Inny czarny chleb i czarna kawa
              opętani samotnością,
              myślą swą szukają szczęścia,
              które zwie się wolnością!

              Czarny chleb i czarna kawa
              opętani samotnością,
              myślą swą szukają szczęścia,
              które zwie się wolnością! (x2)
    • Gość: o.: Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 28.03.06, 20:15
      motylku uwazam ze masz racje w tym co napisalas mam nadzieje ze wszystko dobrze
      sie skonczy trzeba w to wierzyc my niemozemy im pomoc ale starajmy sie im
      niezaszkodzic
      • Gość: motylek;( Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.06, 21:13
        dziekuje, wiedzialam ze sa jeszcze dobrzy ludzi:) pozdrawiam
    • chrust Powiesic ich! 29.03.06, 20:20
    • Gość: hhhhhhhh Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 29.03.06, 23:46
      motylku zapewne jestes z jordanowa i znasz po części sprawę
      piszesz że ta SADYSTYCZNA ZBRODNIA (tak motylku to nie była gra komputerowa lecz
      real ) to wynik ćpania , picia oraz zachowanie grupy (psychologia tłumu) i co
      czy to ich usprawiedliwia , jest wina musi być kara - pamietaj , pojawie się
      pytanie na które nie mam odpowiedzi jaka ma być kara dla takich małych, młodych
      ludzi (swoją drogą napisałem sadystyczna zbrodnia bo to nie był przypadek lecz
      ŚWIADOME działanie motylku nic tego już nie zmieni) ,
      piszesz również że ci chłopcy byli niemal niewinni , spokojni , bezproblemowi
      otóż motylku nie jest to prawda znam ich doskonale i na pewno tacy nie byli no
      chyba że nie chcesz pamiętać że prawie co tydzień kogoś klasycznie przekopali na
      dyskotece, coś rozwalili , coś ukradli, o narkotykach nie mówię (oczywiście nie
      wszyscy ), przypomnij sobie ostatnią aferę w jordanowie z narkotykami czy to nie
      ci sami chłopcy w tym uczestniczyli choć policja wraz z urzędem gminy ukręcili
      łep sprawie bo to dotyczyło dzieci elit , zrosztą w tej sprawie polocja również
      nie była rychliwa , przecież już dzień lub parę dni po tym morderstwie
      przesłuchiwali tych których teraz zamkneli i ja nie wieże że kogoś nie złamali
      policja ma swoje sposoby jak doprzeć do muru no ale popatrz kogo zamkneli ,
      czyje to dzieći !!! (oczywiście to tylko domniemanie ale z doświadczenia wiem
      jak to jest z policją i urzędem w jordanowie)
      kto jest bez winy niech ... motylku czy wiesz o czym mówisz JA nikogo nie
      ZABIŁEM jak chcesz to mogę żucić w nich bez problemu i to nie raz bo na to
      zasługują bo są zwykłymi mordercami , najbardziej żal mi ich rodziców bo są to
      pracowici pożądni ludzie teraz muszą żyć z tą okropną świadomością
      więc nie piszcie byle czego
      problem jest olbrzymi ktoś napisał że jest 50 tyś na profilaktyke , przecież to
      zwykła kpina , kasa idzie na klub aa no ale przez te lata nie ma wyraźnych
      efektów pracy prowadzących całą tą pomoc , są tylko jakieś akcje w podstawówce i
      w gimnazjum typu "dziś rysujemy plakat o narkotykach albo o AIDS - najlepsza
      praca dostanie czekoladę" licealiści studenci czy inni mieszkańcy (w
      szczególności rodzice) nie mają żadnej możliwości zapoznania się z problemem
      który jest już od paru lat
      w jordanowie nie ma żadnego sensownego programu walki z narkotykami czy z
      alkoholizmem, jest tylko fasadowość
      młodzi ludzie powinni zająć się czymś konkretnym np sport , czy kultura w
      szerokim znaczeniu , w jordanowie nie ma wogóle kultury dzięki wujtowi który
      blokuje czyjeś inicjatywy bo się boi o wybory (w tym roku nie zorganizowano
      nawet WOŚP -pytam dlaczego i nikt mi nie odpowie) coś z kultury to jedynie mecz
      co dwa tygodnie w niedziele i to wszystko (jedyna działalność to harcerstwo,
      jakieś stoważyszenia sportowe ale są to akcje prywatnych ludzi z pasją a i tak
      są problemy z urzędnikami
      proble nie dotyczy więc tylko tej zbrodni , to jest tylko efekt kilkuletnich
      działań najczęśćiej urzędników lub nauczycieli którzy nie potrafili wspólnie z
      rodzicami wychować tych chłopców taka jest moja teza
      pozdrowienia
      • Gość: wątpiacy Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.06, 00:24
        hhh napisał:"problem nie dotyczy więc tylko tej zbrodni , to jest tylko efekt
        kilkuletnich działań najczęściej urzędników lub nauczycieli którzy nie
        potrafili wspólnie z rodzicami wychować tych chłopców"
        Pozwolę sobie polemizować z Twoją opinią: chłopcy opuszczając miejscową szkołę
        dawali nadzieję na przyszłość nam wszystkim: rodzicom, nauczycielom,
        urzędnikom. To byli nieźli uczniowie. Dobre dzieci. Ci małoletni robili też
        takie wrażenie. A zatem niekoniecznie wyłącznie czynniki wychowawcze zawiodły.
        Przychylam się do zdania, że nieskuteczna jest profilaktyka. Opowiadanie o
        zgubnych skutkach używek nie jest metodą. Wobec tego jak młodym ludziom
        uświadamiać, że alkohol i prochy mogą zaburzać świadomość aż do takiego stanu...
        Przecież widzą wokół siebie zgubne skutki i nadal eksperymentują.
      • Gość: wątpiacy Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.06, 00:32
        Do hhhhhhhh:
        masz doprawdy interesujące spostrzeżenia. Może zainicjujemy jakąś grupę
        dyskusyjną, albo bezpośrednie spotkanie w szerszym gronie? Może to będzie
        początek zmian? Może młodzi ludzie wezmą sprawy w swoje ręce. Wkrótce wybory
        samorządowe.
        • Gość: hhhhhhhh Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 30.03.06, 01:23
          wątpiący mam takie wrażenie że wiem kim jesteś
          o braku profilaktyki też napisałem
          jedno jest pewne nie wyszkoleni nauczyciele czy mops niczego nie uświadomią
          młodzieży tu są potrzebni fachowcy, specjaliści z np monaru , najważniejszą
          rzeczą jest jak sądzę praca z rodzicami, chodzi o to że rodzic powinien wiedzieć
          jakie są efekty narkotyków , powinien wiedzieć jak się zachowują czy wyglądaję
          ludzie znarkotyzowani aby ciągle kontrolować swoje pociechy , drugi problem to
          alkohol później agresja, można wymieniać a tu trzeba działać jak chcesz się
          spotkać to bardzo chętnie możemy sobie pogadać jutro się zaloguje to mi wyślesz
          meila jak będziesz chciał teraz chciałbym być anonimowy
          • Gość: wątpiacy Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.06, 12:41
            Do hhhhhh:
            Gadanie do rodziców też niczego nie załatwiło! Jeśli jesteś rodzicem i nie
            wiesz, to znaczy, że nie chodzisz na zebrania do szkoły:) Tam nawet policja
            robi pokazy i wykłady. I specjaliści z MONARU. I byli narkomani też.
            Młodzi, niestety, ulegają pokusom i świadomie narażają się na
            niebezpieczeństwo. Taki najtańszy dostępny sport ekstremalny.
            • Gość: czytelnik Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.06, 14:06
              Znalazłem nawet gminny program przeciwdziałania narkomanii w gminie.
              www.bip.jordanowslaski.pl/strony/do_druku/pl/uchwaly_rm/2006/01/140_2006-z_01.pdf
              Mylicie się. PROFILAKTYKA JEST!
              • Gość: hhhhhhhh Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 30.03.06, 18:04
                czytelniku o jakiej ty profilaktyce mówisz , to że jest uchwała z 31 stycznia
                tego roku !!!! ma świadczyć o jakieś profilaktyce , po pierwsze taka działalność
                (profilakteka) to nie jest akcja jednodniowa ale WIELOLETNIE przedsięwzięcie, u
                nas w gminie problem pojawił się kilka lat temu i dopiero teraz jak kogoś zabili
                to wójt raczył przedstawić uchwałę radnym dotyczącą problemów z uzależnieniem.
                czy zawsze musimy czekać na tragedie aby ktoś zaczął coś robić (a problem z
                narkotykami jest już od paru lat w gminie temu nikt nie zaprzeczy)
                po drugie czy drogi czytelniku czytałeś tę ustawę przecież to bełkot , nie ma
                tam żednych konkretnych działań są tylko ogólniki bo jak ma przeciwdziałać
                narkomani świetlica środowiskowa w jezierzycach czy glinicy a to że w tej
                ustawie piszą że chcą przeciwdziałać i wymieniają punkty i cele jakie chcą
                osiągnąć np ograniczenie używania narkotyków, itd ; takie ogólne chasła są dobre
                tylka że tu jest potrzebne konkretne działanie a nie patetyczne hasła, poza tym
                zwróć uwagę na to że ta cała ustawa ma 4 strony w tym pierwsza tytułowa i jest
                pisana dużą czcionką to co tam może być zawarte jak nie same bzdury;
                po trzecie czytelniku czy od 31 stycznia w jordanowie zrobiono coś według tej
                ustawy, jakieś działanie nic, zupełnie nic
                pobawmy się w przepowiadanie przyszłości pytanie brzmi co się zmieni? ja stawiam
                na odpowiedź : NIC (jedynie w podstawówce i w gimnazjum zrobią jakieś akcje a co
                z licealistami , studentami czy pozostałą młodzierzą , co zrobiono z problemem
                panków , to co oni zażywali to cała tablica mendelejewa -budapren, leki i inne
                wynalazki- i co zrobiono przez lata -NIC)
                nie oszukujmy się urzędnicy/nauczyciele/czy radni nie mają świadomośmi jak duży
                to problem tu trzeba rewolucji
                wynikiem jest ostatnia tragedia , pobicia , afery z narkotykami
                pozdrowienia
                • Gość: szakal Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.06, 11:37
                  troszke panowie przesadzacie ja tez znam p sekretarza i on nie jest taki zły
                  na początku smiali się zniego sami jego koledzy ale teraz przestali moze w nim
                  jest nadzieja bo chyba nie w tym co teraz jest na tej stronie pogadajmy o
                  sposobie na czubow a nie kto będzie brał pensje wójta czy mozna pomóc tym
                  iinnym zeby było bezpiecznie w wszystkich małych wiaskach i nie doszło do
                  takiej tragedi
                  • Gość: sz Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.06, 11:42
                    powinni spodkac się radni starosta policja nauczyciele ksiądz i przyznac się ze
                    nikt nic nie zrobił zeby takiej tragedi zapobiegac to powinni przemislec
                    wszyscy i wsiąsc sie do roboty a moze do kija i troszke kar
                    • Gość: sprawiedliwy Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.06, 16:07
                      plot wokól gminy i po2 wioski z boku dymisja wszystkich dyrektorów wojtow
                      komendantów ksiedza sprowadzenie obcych na ich miejsce postawienie szubienicy i
                      po woli tak samo jak jego mordowac tych starszych a młotszych 05 godziny
                      wolniej mieszkam niedaleko i tez jest mi wstyd ze takich ludzi matka ziemia
                      nosi
          • Gość: wielbiciel wsi Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.03.06, 20:58
            slyszałem ze w jordanowie cpali juz dawno na dyskotekach szkolnych i
            popijali tak ze chyba sa ponad srednia krajowa nawet karetka kogoś zabrała ze
            szkoły na cpane a pare lat temu dziewczyną poucinąlo nogi przy dyskotece i
            tez nie wiadomo jak się skonczyło
            • Gość: gość Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.06, 21:54
              a jak myslisz przejechał te dziewczyny ale miał kase i się wykupił sprawa
              ucichła
        • Gość: sasiad Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.06, 20:32
          po przemysleniach zauwazyłem ze w pieknym jordanowie niema posterunku policji
          to absurd to kpina borów mma sobótka ma łagiewniki mają kondratowice maja
          kobierzyce mają a jordanów ma rewir nie wiem jak to okreslic nie stac jordanowa
          na posterunek moze trzeba się tu zastanowic a moze zrobic straz ale słuszałem
          ze mieszkancy sami pilnują złodzieji to moze niech wezną władze w swoje rece
          bo cos jest nie tak w tym jordanowie ale z drugiej strony to wspólczyje
          mieszkancą tak wszedzie mówi sie negatywnie o jordanowie ze współczuje
          mieszkancom a miałem kupic działke cos chyba czułem i kupiłem w kobie4rzxycach
          udało mi się
      • Gość: motylek;( Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.06, 18:40
        nie usprawiedliwialam ich i napisalam przeciez ze nalezy im sie kara.... a z tym
        kto jest bez winy... uwazam ze wiedzac co robili(nie chdzi tylko o nich ale inne
        podobne grupy) powinnismy zareagowac..????? czyz nie tak, i wcale nie chodzilo
        mi o to ze kogos zabilam ale mialam swiadomosc tego co robia na dyskotekach..
        ale gdybym byla na tej nieszesnej dyskotece napewno probowalabym cos zrobi
        chocby zadzwonic po policje albo pogotowie albo cos, wiem ze o to aby policja
        przyjechala ciezko ale bym probowala a nie udawala ze nie widze co robia bo
        napewno wiele osob to widzialo........pozdrawiam
        • Gość: hhhhhhhh Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 30.03.06, 19:27
          motylku przeczytaj sobie taką książkę Alberta Camusa (tego od Dżumy) 'Upadek' a
          ostatnie kilka wersów przeczytaj parokrotnie , może wtedy czegoś nowego się
          nauczysz (mi ta książka dużo dała) i inaczej spojrzysz na to co byś zrobiła
          gdybyś tam była
          • Gość: gość Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.06, 21:56
            napewno nic by nie zrobiła teraz to można mówić jak juz po wszystkim i juz za
            poźno na gbybanie
        • Gość: HUJ CI DO TEGO Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 16.04.06, 20:06
          JAK gdybyś chciała wiedzić to gapiło sie na to 30 osób!!!!!!!!
          I kórwa odpie..się!!!!
          A może twoja droga MAMUSIA CO SIę PUSZCZA ZKIM POPADNIE TEż TAM BYłA I JESZCZE
          GO WYRUCHAłA!!!!!!!!!!
          i OBLAłA !!!!
          pIE..IE SIę WSZYSCY!!!!!!!!!
          SZKODA KLAWIATURY!!!!!11
          WYPIE..ć !!!!!!!!!!!!!!!!11
          • hhhhhha Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa 19.04.06, 20:18
            psycha ci siadła , ja to mam już w dupie
    • Gość: jordanow wiocha IP: *.greenlan.pl 30.03.06, 01:11
      jordanów to wiocha podobnie jak tyniec czy owsianka
      bez kultury , bez tożsamości , po prostu margines życia
      nie chodzi mi o ludzi ale o możliwości jakie mają na rozwój wenętrzny , na
      zobaczenie czegoś ciekawego, na uczestnictwo w czymś doniosłym , choć wiem że
      czasami próbują zrobić coś niezwykłego , poprostu uciec od rzeczywistości, a ich
      rzeczywistość jest szara bo nie mają innej altetnatywy czasami komuś uda się
      uciec do wrocławia lub za granice i pożyć godnie , lub wyjachać na krócej na
      urlop czy do rodziny,
      w jordanowie życie toczy się powoli niemal sielankowo,
      rytm nadaje cotygodniowe spotkanie przed kościołem, później mecz nefrytu ,
      wieczorem spotkanie w barze lub u znajomych w lecie spacer na cmentarz , od
      poniedziałku do piątku ciężka, solidna praca, wieczorem m jak miłość lub we
      wtorki i środy liga miszczów a jak ktoś ma cyfre lub polsat to jeszcze coś
      innego., piątek łykendu początek, sobota sprzątanie obejść , praca w ogródku a
      młodzież wieczorem do dyskoteki a tam bania do rana,
      i tak ciągle czasami jakaś wywiadówka , jakiś pogrzeb lub wesele
      i obraz jest pełny jakie to tradycyjne nie jest to żaden pgr czy jakaś inna
      patologia choć są i takie momenty
      kłamałem pisząc że jest to pełny obraz , jordanów ma inne wyjście nią taka
      ciągła wegetacja, efekty są widoczne to afera z narkotykami, pobicie, to jakieś
      zabójstwo
      w każdym środowisku są jakieś elity które jakby powinny kierować życiem
      społeczności w jordanowie są to urzędnicy , nauczyciele , sprawni przedsiębiorcy
      ich działalność powinna prowadzić do jakiegoś rozwoju ekonomicznego ,
      kulturalnego mieszkańców którym powinni nieść "óświaty kaganek" w jordanowie
      elity są zepsute do szpiku , urzędnicy mają chociażby problemy alkoholowe ,
      nauczyciele stali się obojętni, a ci ludzie którzy mają jakieś inicjatywy są
      skutecznie tłamszeni przez pozostałych ludzi układu , bo układ jest widoczny
      dochodzimy do drugiego cyklu -wyborczego , czyli wielka kłótnia co cztery lata
      udowodnie zaraz że układ-elity obecnie rządzące są i świetnie funkcjonują
      jak to jest że przewodniczącym rady gminy jest brat kobiety która została dzięki
      ,jak domniemam, układowi dyrektorem gimnazjum , wcześniej dyrektorem podstawówki
      była żona radnego z okolicznej wioski, sekretarką została córka kandytata na
      radnego z opcji układu, bibliotekarką jest bliska rodzina dawnego najbliższego
      współpracownika wójta, wreszcie obecnym sekretażem jest ktoś kto ma matkę radną
      a ojciec pracuje również w urzędzie, obecna dyrektorka podstawówki jest w bardzo
      bliskich stosunkach z władzą (np zawsze jest w komisjach wyborczych jako
      strażnik układu),patrząc na nowy plan zagospodarowania przestrzennego aż razi to
      co wymyślił wójt mianowicie to że planuje przeznaczyć pod przemysł działki
      należące do swoich radnych na takich zadupiach gdzie nawet pożądna droga nie
      dochodzi zamiast gdzieś przy planowanej autostradzie,
      i tutaj jest patologia układ w układzie i inne zależności jak może być dobrze
      jak wszyscy z poza obecnego układu są zastraszani , wyśmiewani nie ma
      konstruktywnej syskusji jest tylko nagonka i tak cały czas,


      efekty są widoczne brak kultury brak perspektym a możliwości mamy bardzo dużo ,
      szlak mnie trafia jak słyszę że np w kobieżycach budują nowe fabryki , sklepy,
      zakłady , gminy biorą pomoc z UE inwestują a u nas zbudowali sale gimnastyczną
      któtą ciężko ogrzać i zapłacić rachunek za prąd nie mówiąc już że cała pęka i
      przecieka choć jest nowa, to z czego weźmiemy kase na inwestycje z podatku rolnego?
      pytanie jest prosto kochani mieszkańcy kiedy się obudzicie???

      w jor
      • Gość: Skrajność Re: wiocha IP: *.greenlan.pl 30.03.06, 21:50
        Nawiązując do Twoich przemyśleń, zastanawiam się, czy aby z taki wywodami
        myślowymi, w których dominują sprawy polityczne, nie powinieneś wystąpić na
        forum politycznym. Pewnie jest, że ludzie ludziom sami zgotowali taki los...,
        ale nie przesadzałbym z tym niesympatycznymi stwierdzeniami i zarzutami pod
        kątem niektórych osób. Jordanów jeszcze nie jest prowincją, trzeba zdać sobie
        sprawę, iż są miejscowości gdzie "diabeł mówi dobranoc" i ogólnie panuje tam
        całkowity marazm. Sam (a) piszesz, że życie toczy się u nas sielankowo, a
        później sobie zaprzeczasz, powołując się m. in. na fakt, że uciekając do
        Wrocławia lub za granicę i godnie żyć. Czyli wg Twojego uznania w Jordanowie
        chyba jest koniec świata. Poza tym większość ludzi z Jordanowa jakoś sobie
        radzi, nie są takimi tetrykami jak Ty... Nie każdy też mieszkaniec prowadzi
        takie życie jak Ty..., kościół, mecz itd. Ukierunkowywać jest bardzo łatwo, jak
        się jest od pewnych rzeczy daleko. Wegetacja... , ciekawe stwierdzenie ale
        chyba nie na miejcu, nie żyjemy w krajach tzw. ,,czarnej Afryki", gdzie ludzie
        rzeczywiście wegetują. Prawda, że pewna grupa osób (władza, szkoła, kościół)
        powinna prowadzić szeroko pojętą edukację społeczno-kulturalną. Jednak chyba
        społeczeństwo też powinno brać w tym udział, a wiem z autopsji, że niektóre
        inicjatywy nie znajdują zrozumienia. Wszyscy powiiniśmy być dla siebie
        partnerami, a tak nie jest i czy to jest wyłącznie wina elit? A tak na
        marginesie kogo określasz mianem zepsutych do szpiku elit? Jesteś pewnie młodym
        człowiekiem i życzę Ci, abys kiedyś powiększył grono osób z elit. Może wtedy
        będziesz miał możliwość w praktyce przeciwdziałać patologii. Sądzę, że
        twierdzenie o problemach alkoholowych urzędników jest lekką przesadą, bo wynika
        z Twoich sugestii, iż każdy z urzędników to alkoholik... Łatwo jest oskarżać,
        jeżeli jest się po ,,drugiej stronie barykady". Gdyby nie "obojętni
        nauczyciele" pewnie wtedy dopiero byś wegetował, a tak sobie myślę, iż jeśli
        się troszkę poświęciłeś w szkole będzie to tylko z korzyścią dla Ciebie. W
        ocenie lokalnej polityki to się strasznie zagmatwałeś (aś). Jeden wielki
        układ..., to chyba jakaś mafia jest w Jordanowie grupą trzymającą władzę. Ktoś
        przecież wybrał radnych a podejrzewam, że Ty też brałeś w tym udział i coś mi
        się wydaje, że czujesz się niespełniony przede wszystkim w polityce. Ale
        wszystko przed Tobą... Posługując się jakimiś lapidarnymi tezami nie
        doprowadzisz do "zbawienia" naszej społeczności. Może spróbuj wykazac się jakąś
        inicjatywą. Sądzę, że nie zostaniesz od razu stłamszony... Odnosząc się do
        Twoich aluzji skierowanych w stronę dyrektorek, śpieszę wyjaśnić: stanowisko
        dyrektora gimnazjum i szkoły jest obsadzane w drodze konkursu (każdy kandydat
        musi spełniać pewne kryteria). W komisji konkursowej zasiadają przedstawiciele
        różnych ciał (kuratorium, związków zawodowych). Wytłumacz mi, wobec tego, jak
        można przedstawiać sądy o jakichś układach (będąc daleko mozna zawsze
        krytykować, byle konstruktywnie). Nie za bardzo rozumiem zdanie "wcześniej
        dyrektorem podstawówki była żona radnego z okolicznej wioski", bo jeśli już to
        ta osoba jest dalej dyrektorem i nie wiem jakie przełożenie ma funkcja radnego
        na wybór dyrektora (może mi wyjaśnisz, jak jesteś tak dobrze
        zorientowany...,prezentując takie poglądy). "Sekretarką została córka kandydata
        na radnego z układów". Widzę, że jesteś pełen wiedzy i szykujesz się do walki o
        władzę, bo skąd dysponujesz wiedzą, iż ojciec ww. sekretarki będzie próbował
        swoich sił w wyborach na radnego... Wygląda na to, że naszą gminą rządzą klany.
        Bibliotekarce też się dostało, a jak inaczej, przecież pracuje bo jest w
        układzie. Nie omieszkałeś też skierować swoje wywody w kierunku Sekretarza
        Gminy. Sądzę, że nie znasz tego cżłowieka. Wierz mi, że on bardzo dużo zrobił i
        robi dla tej gminy. Poza tym znam go i wiem, że dawno już nosi się zamiarem
        rezygnacji z tej funkcji, zamierzając rozwinąć się na gruncie prawniczym.
        Mam propozycję, abyś Ty został strażnikiem układu, może wtedy z naszej gminy
        zrobisz drugie Kobierzyce... Nie znając istoty tematu, nie powinno przedstawiać
        się swoich niesprawdzonych, nieprawdziwych domniemań. Nadto, będąc człowiekiem
        spoza układu, ciągle jesteś zastraszany, dlatego proponuję abyś stworzył nowy
        układ, bynajmniej nie wprowadzisz terroru i nie bedziesz gnębił ludzi nie
        powiązanych z decydentami. Gwoli pogłębienia Twojej wiedzy informuję, że planu
        zagospodarowania nie uchwala wójt lecz radni, na których Ty tez oddałeś głos,
        jak mniemam (bo jest to obywatelski obowiązek każdego z nas).
        Przykre jest to, że takie tematy roztrząsasz w miejscu, gdzie jest mowa o tak
        strasznej tragedii. Szukać trzeba różnych rozwiązań, aby w przyszłości zaradzać
        takim problemom, Ty jednak chyba tego nie dostrzegasz, bo w Twoich
        wypowiedziach polityka jest wszechobecna. Licząc na to, że będziesz w stanie
        obudzić i pobudzić naszą społeczność ze stagnacji, sympatycznie, być może
        trochę złośliwie radzę następnym razem jak bedziesz rozwodził się na forum,
        zwrócić uwagę na ortografię (pewnie to wina tych obojętnych nauczycieli...,
        jeżeli tak, to przepraszam)
        Pozdrawiam
        • Gość: jordanow Re: wiocha IP: *.greenlan.pl 31.03.06, 01:16
          Przyznaje się do błędu , może trochę się zagalopowałam. Opisałam tylko to co
          widzę i o czym słyszałem . Wyciągnąłem przy okazji parę wniosków i może mi
          drogi(a) SKRAJNOŚĆ wyjaśnisz kilka rzeczy, o co bardzo Ciebie proszę.

          1. Ilu radnych z komitetu wyborczego obecnego Wójta jest w obecnej Radzie Gminy?
          2 Kto przedstawił Plan Zagospodarowania Przestrzennego radnym, Wójt który dał
          wskazówki odpowiedniej firmie która zajmuję się tworzeniem takich planów , czy
          może radni sami napisali ten plan. Bo to że radni przegłosowali ten dokument nie
          jest podważalne, ale to nie oznacza że mieli jakiś realny wpływ nad jego
          powstaniem. A jeśli już to czy spotkali się na jakieś roboczej dyskusji przy
          powstawaniu planu oraz czy później zgłaszali jakieś poprawki i ile ich było?
          3. Czy będąc na miejscu radnych z komitetu wyborczego Wójta zagłosował(a) byś
          przeciw niemu. Przypomnij w ilu głosowaniach nad ustawami stworzonymi przez
          Wójta wraz z Urzędnikami radni zagłosowali inaczej i czy można to policzyć na
          palcach dwóch dłoni?
          4. Dlaczego według Planu w Jezierzycach i w Mlecznej ma powstać strefa
          przemysłowa akurat na działkach radnych? Czyżby przypadek?
          5. Czy w Jordanowie naprawdę nie ma marazmu ? Wymień jakieś imprezy takie typowo
          kulturalne (nie dożynki – których poziom swoją drogo jest żenujący , co dwa lata
          te same zespoły disco polo +piwo i karuzela; ani dzień babci robiony w szkole,
          itp), wymień jakiś cykl imprez takich dla ludzi powiedzmy
          dwudziesto-trzydziestoletnich czy studentów. Czy była jakaś oferta skierowana
          dla młodzieży chociażby w ferie zimowe dwa lata temu czy rok temu.
          6. Ile osób wyjechało stąd za granice i wcale nie chce wrócić ? Ile osób już
          wykształconych pozostało ? Kto?
          7.Co innego ciekawego robią mieszkańcy ?
          8. Piszesz , że społeczeństwo powinno brać udział w szeroko pojętej edukacji ,
          być partnerem. Tylko gdzie jest ta edukacja społeczno-kulturalna?
          -dożynki?
          -dyskoteka?
          -teatr ?
          Pewnie , że musi być partnerstwo ale inicjatywa musi wyjść od. elit, ja jej nie
          widzę. Tu nie ma dla mnie i dla wielu takich jak ja żadnej alternatywy poza
          meczem, kościołem czy barem.
          9. Zgadnij jakiego urzędnika często widziałem pijanego (czy to w barze , czy po
          dożynkach lub jakiś zawodach samorządowych) do nieprzytomności?
          Zgadnij o kim mówili mi znajomi urzędnicy z ościennych gmin , opisując sytuację
          w której ta osoba przynosiła mieszkańcom Gminy , którą reprezentuje na zewnątrz,
          po prostu wstyd?
          10. Jeśli chodzi o wybór dyrektorów to czy ich wybór naprawdę jest taki czysty ?
          Co może powiedzieć przedstawiciel kuratorium o kandydacie o którym zupełnie nic
          nie wie ? Czy nie konsultuję się wcześniej z władzą która przeznacza środki na
          szkoły? A wreszcie kto ma tak naprawdę decydujący wpływ na wybór dyrektorów Wójt
          a może ktoś inny ?-nauczyciele?
          11. Czy to przypadek, że obecnie dyrektorem gimnazjum jest siostra
          Przewodniczącego Rady Gminy , który jest wybrany z listy wyborczej stworzonej
          przez Wójta?.
          12. Czy to przypadek że jednym z radnych jest mąż dawnej dyrektorki podstawówki?
          13. Czy w tak dużej bibliotece jak w Jordanowie potrzebnych jest dwóch
          pracowników (jedna z pracownic jest bliską rodziną dawnej Sekretarz Gminy-
          przypadek?)?
          14. Czy Sekretarz ma matkę, która jest radną wybraną z listy stworzonej przez
          Wójta , i czy w gminie pracuje również jego ojciec?
          15. Czy te wszystkie personalne koligacje to przypadek ?
          16. Co zrobił Sekretarz dla tej gminy? –stronę internetową?
          17. Wytłumacz mi jak doszło do tej strasznej tragedii? Powiedz mi co zrobiono z
          problemem panków ? Co zrobiono z ostatnią aferą narkotykową w gimnazjum? Co jest
          przyczyną?
          18. Czy naprawdę nie ma żadnego ekonomiczno-rodzinno-politycznego UKŁADU?

          Odpowiedz mi proszę na te pytania może wpadniemy wspólnie na jakieś ciekawe
          przemyślenia?
          PS. Przepraszam za ortografię i składnię.

          • Gość: Stoik Re: wiocha IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 31.03.06, 08:51
            Na wstępie, odnosząc się do całokształtu Twoich wywodów informuję, że niektóre
            podane tu fakty nie zawierają w sobie absolutnie krzty prawdy i padające tu
            oskarżenia są poniżej pewnego poziomu. Sama odpowiedz sobie na pytanie: co Ty
            zrobiłeś dla tej gminy, aby było w niej lepiej... Dlaczego, jeżeli masz takie
            przekonania nie przezentujesz ich publicznie, boisz się stłamszenia przez
            władzę? Siedząc cicho jak mysz pod miotłą, nigdy nie będziesz miał możliwości
            odcisnąć swojego piętna w tej gminie.
            Teraz po kolei:
            ad. 1. Nie zamierzam zabierać głosu w sprawie radnych. Jeżeli wybrano tych, a
            nie innych, to otrzymali oni mandat zaufania od naszej społeczności. Ponadto
            każdy mieszkaniec ma prawo kandydować. Mniemam, że osoby, które popierałaś nie
            uzyskały odpowiedniego poparcia...., wnioskuję tak, opierając się na Twoich
            sądach.
            ad. 2: Wójt nie daje wskazówek odpowiedniej firmie, gdyż takowa firma
            realizująca projekt planu, wybierana jest w drodze przetargu. Chyba tego nie
            wiesz... Radni mają prawo do wprowadzania zmian do planu, przecież głosując na
            sesji, wcześniej dysponują wszystkimi projektami uchwał.
            ad. 3: Pewnie ty posiadasz większą wiedzę, ile projektów uchwał znalazło
            zrozumienie wśród radnych. Jednocześnie widzę, iż nie masz pojęcia o procedurze
            przygotowywania uchwał...
            ad. 4 Proszę przedstawić dowody na okoliczność, iż na terenie projektowanej
            niby strefy przemysłowej w Jezierzycach i Mlecznej właścicielami działek są
            radni.
            ad. 5: Wydaje mi się, że jakość imprez kultutalnych zależna jest od posiadanego
            zaplecza finansowego a takiego pewnie gmina nie ma. Nadto, mając na względzie
            dożynki, to opinia większości osób o nich jest pozytywna. Przynajmniej ja z
            takimi opiniami się spotkałem.
            ad. 6: Rozumiem, że większość mieszkańców to nieuki, gdyż większość z tych
            wyedukowanych wg Ciebie wyemigrowała za granicę.
            ad. 7: może Ty masz propozycję ciekawego spędzania wolnego czasu przez
            mieszkańców (z tego co wiem, to w gminie istnieją: klub piłkarski,UKS "Młodzik"
            schola, Caritas, Stowarzyszenie Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie "Wszystko dla
            Gminy" (to chyba nie tak mało na taką gminę...).
            ad. 8: Proszę o sugestie odnośnie form edukacji kulturalno-oświatowej. W ogóle
            to masz możliwość sam stworzyć podstawy pod taką edukację, tylko powinieneś
            wykazać się inicjatywą.
            ad. 9. Powiem tak, domyślam się kim jesteś. Zresztą nie tylko ja mam takie
            przypuszczenia. W świetle tego śmiem twierdzić, że też nieraz można było Cię
            spotkać w stanie wskazującym na spożycie alkoholu... Jeżeli dobrze kojarzę, to
            chyba nawet jesteś wytwórcą jednego z gatunków alkoholu... (jeśli się mylę,
            przepraszam).
            ad. 10. Proszę zapoznaj się z przepisami o wyborze dyrektorów szkół, bo
            strasznie kluczysz. Wójt, wg mnie, nie ma absolutnie bezpośredniego wpływu na
            wybór takiej osoby.
            ad. 11. Ten zarzut jest dla mnie śmieszny. Opierając się na mojej wiedzy,
            pragnę Cię powiadomić, Dyrektorkę wybrała komisja a Przewodniczącego RG
            pośrednio Rada Gminy.
            ad. 12. A kto który radny jest dawnym mężem dyrektorki podstawówki? Ja takiego
            nie znam... i przypominam, iż poprzednią dyrektorką podstawówki była pani
            Wdowiak.
            ad. 13. Z uzyskanej przez mnie informacji, taka liczba personelu biblioteki
            jest niezbędna (patrz na czas pracy w oparciu o kodeks pracy.
            ad. 14. Wiedz o tym, że obecny Sekretarz wcześniej został zatrudniony przez
            obecnego Starostę. Nikt nie narzucał wyborcom, aby głosowali na jego matkę.
            Jeżeli Sekretarz miałby wielu takich oponentów jak Ty,to nie poparli by jego
            matki w wyborach samorządowych. Uzupełniając, obecnego Sekretarza wybrano
            jednogłośnie, a to znaczy, że miał także poparcie opozycji, a to o czymś
            świadczy...
            ad. 15 Nie odnoszę się do tej tezy, bo dla mnie jest tragikomiczna.
            ad. 16. Rozszerzam Twoje zasoby wiadomości, Sekretarz jest odpowiedzialny w
            Urzędzie za kadry, nie reprezntuje gminy na zewnątrz tak jak choćby Wójt czy Z-
            ca Wójta, któego u nas ze względu na oszczędności nie powołano. Jednocześnie,
            co Ty możesz wiedzieć na temat obowiązków Sekretarza? Znasz jego zakres
            obowiązków? Chłopak bardzo dużo robi dla tej gminy, zarówno w samym Urzędzie
            jak i służy pomocą klubowi piłkarskiemu (chyba efekty są widoczne, mimo tego,
            że niektórzy zawodnicy z Jordanowa nie mieszczą się w składzie, gdyż
            przegrywają konkurencję i później mają pretensje do całego swiata....) Redaguj
            tak stronę, jak Sekretarz, to cię pochwalę na forum publicznym. Są darmowe
            serwery, każdy może się wykazać...
            ad. 18. Sądzę, że Ty jesteś bliżej problemu punków, dlatego wiesz dokładniej,
            jak można im pomóc. Narkotyki są wszechobecne i jest to problem
            ogólnospołeczny, dlatego jestem tego zdania, że profilaktyka tego problemu
            powinna zaczynać się od rodziny i szkoły.
            ad. 19. Nic nie wiem na temat jakiegoś układu. Może ty sobie coś uzmysłowiłeś,
            a może nie zrealizowałeś się politycznie, dlatego masz takie stanowisko (to
            jest bardzo prawdopodobne)?

            Ciekawi mnie jedna rzecz, krytkować jest łatwo, byle konstruktywnie, a wydaje
            mi się, iż twoja krytyka taka nie jest. Może się mylę, jeśli tak, to wyprowadź
            mnie z tego błędu i przedstaw swoje zasługi dla dobra gminy.

            Pozdrawiam
            • Gość: kontroler Re: wiocha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.06, 12:13
              Do Stoika
              Niechże Pan zajmie się pracą w Urzędzie, a nie anonimowymi komentarzami. Warto
              byłoby spojrzeć na Pańskie obowiązki.
              • Gość: Do kontrolera Re: wiocha IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 31.03.06, 13:03
                Przede wszystkim nie pracuję w Urzędzie. Jeżeli chodzi o anonimowość to Drogi
                konwersancie, chyba Ty też się nie przedstawiłeś... I proszę troszczyć się o
                swoje obowiązki.
            • Gość: jordanow Re: wiocha IP: *.greenlan.pl 31.03.06, 13:20
              Stolik każda dyskusja zawsze wnosi coś do poznania otaczającej nas
              rzeczywistości. Pod warunkiem, że jest oparta na szacunku do rozmówcy. Bo jeśli
              zaczniemy się obrzucać błotem to do niczego nie dojdziemy.

              Zadałem ci kilka prostych pytań, ja nie na wszystkie znam odpowiedzi więc
              spróbuj mi to wytłumaczyć w prosty sposób abym wszystko dobrze zrozumiał i nie
              musiał pisać nieprawdy o którą mnie oskarżasz . Proszę cię abyś logicznie
              wytłumaczył wszystkie moje niejasności. Ale nie tak jak to zrobiłeś odpisując na
              moje pytania , bo tak naprawdę na niewiele pytań odpowiedziałeś konkretnie .
              Kluczyłeś gdzieś obok zupełnie daleko od meritum sprawy.

              Napisałeś : „Siedząc cicho jak mysz pod miotłą, nigdy nie będziesz miał możliwości
              odcisnąć swojego piętna w tej gminie.” Chciałbym ci przypomnieć co oznacza
              odcisnąć piętno. Kiedyś dawno temu jak ktoś popełnij jakąś zbrodnie to mu
              panująca władza odciskała rozżarzonym żelazem piętno na ciele. Zapewniam cię ,
              że nie mam zamiaru biegać po Jordanowie i przypalać ludzi.

              Oto moje niejasności:

              1 Pytanie było proste : „Ilu radnych z komitetu wyborczego obecnego Wójta jest w
              obecnej Radzie Gminy?” zamiast odpowiedzieć ilu powiedzmy 3 albo 15 ty zbywasz
              to pytanie i wysuwasz swoje mniemania odnośnie mojej osoby a ja ani razu na tym
              forum nie określiłem się na kogo głosowałem . Ja też mogę domniemywać , że to
              albo tamto ale czy jest to konieczne aby odpowiedzieć na tak proste pytanie ?
              2.Piszesz, że Wójt nie daje wskazówek czyli z tego wynika, że przetarg wygrywa
              jakaś firma czasami zupełnie z bardzo daleka , następnie ta firma nie znająca
              naszych REALIÓW, KIERUNKU W KTÓRĄ STRONĘ CHCIELIBYŚMY PODĄŻAĆ Z ROZWOJEM GMINY I
              INNYCH NIEZBĘDNYCH OKOLICZNOŚCI tworzy Plan , i jakiś pracownik tej firmy ma
              kaprys i wymyśli sobie: tu na południu zrobimy lotnisko, a tam na wschodzie
              zrobimy Park Narodowy .Czy tak to działa czy może to ktoś daje takiej firmie
              pewne sugestie: słuchajcie to jest blisko droga krajowa tu najlepiej zrobić
              przemysł , a tam jest jedyne siedlisko w Polsce chronionego gatunku jakieś
              roślinki tam nie możemy zrobić lotniska
              Opisz cały proces powstawania tego planu. Napisz ile zmian wprowadzili radni
              przy powstawaniu Planu.
              3 Jakoś nie odpowiedziałeś również i na to proste pytanie. A szkoda.
              Jednocześnie proszę cię abyś opisał cały proces powstawania uchwał
              5.Piszesz, że nie ma pieniędzy na inne imprezy niż dożynki, których poziom
              artystyczny jest dyskusyjny, więc zgadzasz się , że jest marazm, który jest
              spowodowany według ciebie brakiem środków.
              (moim zdaniem to właśnie ten marazm , brak dostępu do jakieś szerszej kultury
              przez lata doprowadził do ostatniej tragedii)
              Mam takie pytanie : jaka jest twoja opinia czy lepiej zrobić jedne dożynki i
              zapłacić ‘artystom’ z zewnątrz czy może lepiej byłoby zrobić cykl jakiś imprez i
              dać te środki mieszkańcom którzy by to zorganizowali?
              6. Nie napisałem , że nasi mieszkańcy to nieuki ale ty nie odpowiedziałeś na
              moje pytanie.
              Popatrz chociażby na doktorantów urodzonych w naszej gminie czyli ludzi , którzy
              posiadają pewien niepodważalny statut. Kto tu z nich pozostał. Dlaczego nikt nie
              wykorzystał ich wiedzy, znajomości aby propagowali jakieś idee , aby pomagali
              chociażby młodym uczniom w przyszłych karierach.
              7. Piszesz o różnych stowarzyszeniach , to czy idea stowarzyszenia nie polega
              na tym , że to właśnie mieszkańcy próbują na własną rękę poza Urzędem Gminy
              zrobić coś samemu , a Urząd może wesprzeć tylko w jakiś ograniczony sposób pewne
              inicjatywy. Co takiemu trzydziestolatkowi zaoferuje UKS czy Stowarzyszenie
              Niepełnosprawnych a co Caritas???
              Pytasz czy to mało jak na taką małą Gminę , to zależy do kogo się porównamy jak
              do przeciętniaków do akurat wystarczy, ale jeśli chcemy się porównać do
              najlepszych to jest bardzo mało.
              8. Edukacja społeczno-kulturalna. Ja to rozumiem jako wieloletni, konsekwentny
              ciąg pewnych działań mających na celu rozwój duchowy, społeczny, ekonomiczny
              społeczeństwa.
              Piszesz , że mogę wykazać się inicjatywą , oczywiście ale raz może dwa razy w
              roku , bo moja rola nie polega na organizowaniu tych inicjatyw , ja nie mam
              instrumentów , które posiada Urząd Gminy , Gimnazjum itd. Ja nie mam czasu,
              pieniędzy aby przez lata coś robić ale wyżej wymienione posiadają te
              instrumenty a nawet są zobligowane to tej działalności tylko jaki jest efekt tej
              pracy. To jest ogromny problem, wyniki widać gołym okiem ty (co jest nie do
              podważenia). Jeśli spytamy o przyczynę ostatniej tragedii ja na pierwszym
              miejscu stawiam brak tej edukacji , szeroko pojętej edukacji począwszy od
              podstawówki przez rodziców aż do braku czegoś co może zastąpić młodym ludziom
              alkohol czy narkotyki.
              9. Kolejne proste pytanie i brak odpowiedzi, zamiast której insynuujesz,
              domyślasz się a może masz przekonanie, że widziałeś mnie pod wpływem alkoholu
              oraz że coś wytwarzam,
              Więc sam pomyśl jak ma wyglądać nasza dyskusja jeśli insynuujesz jakieś
              nieprawdziwe oskarżenia i co one mają wspólnego z moim pytaniem .Po prostu
              proszę cię o konkretne odpowiedzi a ty mniemasz jak w pytaniu pierwszym coś na
              mój temat choć to nie moja osoba jest tematem dyskusji. Ponawiam pytanie .
              10, Stolik pomyślmy nad całym procesem wyboru dyrektorów . Czy naprawdę nie ma
              wcześniej pewnej gry pomiędzy Wójtem , nauczycielami, Kuratorium . Czy nie ma
              jakiś narad dyskusji, przemyśleń . Nie wierzę , że oto przychodzi paru ludzi z
              zamiarem wyboru jakiegoś kandydata i sobie wybierają nie wiedząc nic o tych
              ludziach (czy kurator nie konsultuję się wcześniej z władzą która przeznacza
              środki na szkoły?).
              11. Czyli uważasz, że to przypadek . Pytanie czy Przewodniczącego wybrano
              również (podobnie jak dyrektorów) spotykając się na sesji i bez żadnych
              wcześniejszych ustaleń . Co byś zrobił na miejscu jakieś większości jak np. w
              RG. Czy nie było wcześniej jakiegoś nieformalnego spotkania na którym
              zdecydowali kto zostanie Przewodniczącym a kto wejdzie w skład różnych komisji.
              Albo drugie pytanie jeśli budowałbyś od podstaw komitet wyborczy, jak zrobił
              Wójt, czy od razu nie podzieliłbyś stanowisk aby zachęcić ludzi do startowania z
              twojej listy.
              13, Wytłumacz mi to . Biblioteka czynna jest w poniedziałki i czwartki 8 godzin
              , w piątki i wtorki 11 godzin ,w środę jest praca wewnętrzna jak sądzę trwa
              również 8 godzin, w soboty i niedziele biblioteka jest nieczynna, Razem wychodzi
              46 godzin pracy . Czy naprawdę potrzeba aż 2 pracowników? Nie można zatrudnić
              kogoś społecznie i nie płacić za niego ZUSu i innych obciążeń, a pieniądze
              przeznaczyć na coś innego niż dożynki?
              14. Wcześniej jak wybrano Sekretarza jego matka nie była radną? Po prosty chodzi
              mi o to jak to jest, że prawie cała rodzina jest związana tak głęboko z Urzędem?
              16, Piszesz, że chłopak bardzo dużo robi dla Gminy, pytanie no to na czym polega
              jego praca, jak sądzę właśnie na tym aby dużo robił dla Gminy.
              Jakie są efekty tej pracy ?
              Już wcześniej doszedłem do wniosku, że to w kompetencjach Sekretarza jest dbanie
              o edukacje o której pisałem wcześniej
              • prowadzenie całokształtu spraw dotyczących kultury, kultury fizycznej i sportu,
              Następne , skoro to sekretarz ma piecze nad innymi urzędnikami
              • opracowywanie w porozumieniu z wójtem zakresów czynności dla poszczególnych
              stanowisk pracy i bieżąca ich aktualizacja
              To gdzie są efekty , bo to , że urzędnik wyda jakiś zaświadczenie czy coś
              takiego to w naszej gminie funkcjonuje ale są inne ważniejsze sprawy.
              Najważniejszą jest obecnie pozyskiwanie pieniędzy z różnych funduszy pomocowych,
              UE itd. Powiedz ile pieniędzy pozyskali urzędnicy naszej Gminy którym dyryguje
              Sekretarz?. Ile wniosków zostało napisanych?
              Tymczasem piszesz o jakiś zawodnikach , którzy nie mieszczą się w składzie, ale
              co to ma wspólnego tematem. Chyba, że skład zespołu oraz ci którzy się nie
              mieszczą oraz ich pretensje są kluczowym aspektem pracy Sekretarza???
              • Gość: Stoik Re: wiocha IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 31.03.06, 13:36
                Przepraszam, ale to nie jest miejsce na polityczne dysputy. Dlatego nie
                zamierzam kontynuować tematu. Stała się tragedia i trzeba zastanowić się jak
                można zapobiec, aby takie wydarzenie w naszej gminie nigdy już nie miało
                miejsca. Proponuję przenieść się na forum polityczne bądź samorządowe. Tam z
                pewnością można zaprezentować swoje przekonania polityczne i będzie to etyczne.

                Pozdrawiam
                • Gość: Do Stoików... Re: wiocha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.06, 19:35
                  Do Stoików, Korektorów i Skrajności: Panowie do władzy! (Chyba, ze już nią
                  jesteście...)Posiadacie szczegółową wiedzę merytoryczną. Uprzątnijcie to g...
                  • Gość: szakal Re: wiocha IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.06, 20:00
                    dziękuje kolego chyba ty zakonczysz te wybory jestem twoim fanem
                    • Gość: zsdfgsdrgh Re: wiocha IP: *.greenlan.pl 31.03.06, 20:22
                      po co te nerwy dla uspokojenia przeczytjcie sobie tekst pewnej piosenki
                      SYSTEM

                      {ludzie, ludzie, ludzie winni,ludzie,
                      tak,ludzie winni,tak proszę pani,ludzie,
                      tylko i wyłącznie ludzie} :)

                      Jesteś dzieckiem więc systemu
                      Żyjesz w kraju bez problemu
                      Od lat mieszkasz w tym burdelu
                      Jesteś ty, jest nas wielu
                      Jesteś ty, jest nas wielu
                      Od lat mieszkasz w tym burdelu
                      Żyjesz w kraju bez problemu
                      Jesteś dzieckiem więc systemu

                      Teraz znów czasy się zmieniają x4

                      Jeden kłamie drugi kradnie
                      Społeczeństwo już jest na dnie
                      Ręka rękę w dół bez celu
                      Jesteś ty, jest nas wielu
                      Jesteś ty, jest nas wielu
                      Ręka rękę w dół bez celu
                      Społeczeństwo już jest na dnie
                      Jeden kłamie drugi kradnie

                      Teraz znów czasy się zmieniają x4

                      Są tu równi i równiejsi
                      Są bogaci i biedniejsi
                      Tylko świń tutaj przybywa
                      Jedna drugiej łeb obrywa
                      Jedna drugiej łeb obrywa
                      Tylko świń tutaj przybywa
                      Są bogaci i biedniejsi
                      Są tu równi i równiejsi

                      Teraz znów czasy się zmieniają x4
                • Gość: jordanow Re: wiocha IP: *.greenlan.pl 04.04.06, 01:10
                  drogi stoliku to forum nie jest po to aby rozprawiać o moralności bo od tego są
                  jakieś religijne portale, my tu mówimy o ostatniej tragedi i nie mówimy (mam
                  nadzieję) tego co inni chcieli by usłyszeć ale staramy się spojrzeć na ten temat
                  o wiele szerzej , z pewnym dystansem do siebie , do polityki , do tego zabujstwa
                  , do tragedii rodziców przynajmniej taką mam nadzieję , ja staram się spojrzeć
                  na sprawę dogłębnie, bez emocji, bo pośrednią przyczyną, co już udowadniałem tej
                  głupiej śmierci nie było to że paru młodych ludzi kogoś pobiło , ale to że cały
                  system nawalił , i tu w dyskusji zaczyna się polityka, nie można tego uniknąć,
                  ja uwarzam , że w naszej gminie panuje układ rodzinno-ekonomiczno-towarzyski
                  ,dzięki czemu powołuje się nieprzygotowane i niekompetentne osoby na różne
                  odpowiedzialne stanowiska, pozatym nikt przez lata nie rozpoczął jakiegoś
                  działania abyśmy czyli się bezpieczniej, moją tezę popieram chociarzby ostatnimi
                  wydarzeniami , jednocześnie w naszej duskusji staram się wedle moich możliwości
                  przedstawiać sensowne argumenty i tezy, ty podjełeś się udziału w dyskusji,
                  bronisz w jakiś sposób tego co ja nazwałem układem , stąd można dojść do wniosku
                  że być może masz coś wspólnego ze szkołą, urzędem a może jesteś radnym, i
                  próbujesz się bronić , mi właśnie chodzi o taką merytoryczną dyskusję , niestety
                  próbujesz uniknąć rzuconego przeze mnie wyzwania , szkoda myślałem , że jest
                  ktoś "po tej drugiej stronie" na tyle umysłowo sprawny ,że włączy się do
                  rozmowy , która może przynieść nam jakieś nowe spostrzeżenia, pomysły, zawsze
                  coś pozostanie, dlatego stoliku nie poddawaj się , ufam w twoją chęć sensownej
                  polemiki, teraz piłka jest po twojej stronie, do dyskusji zapraszam innych
                  mieszkańców gminy w szsczególności urzędników , którzy mogą najwięcej nam wyjaśnić,
                  • Gość: Abstrakcja Re: wiocha IP: *.greenlan.pl 04.04.06, 16:43
                    Piszesz Forumowiczu ,,jest ktoś o tej drugiej stronie na tyle umysłowo
                    sprawny...". Wygląda na to, że chyba tylko Ty pozostałeś taką jednostką trzeźwo
                    myślącą i stąpającą po ziemi. Wybacz, ale nie łączy mnie nic tym układem, który
                    Ty przedstawiasz, lecz sądzę, że jesteś wielu rzeczy bliże niz Ty. Tylko musi
                    to być merytoryczna dyskusja a nie jakieś autorytatywne, subiektywne i
                    bezprzedmiotowe oskarżenia. Sądze, że jesteś przygotowaną i kompetentną osobą,
                    która może zająć odpowiedzialne stanowisko i będzie świecić przykładem. Tak się
                    zastanawiam dlaczego nie próbujesz włączyć się do lokalnej polityki, przecież z
                    przytoczonych przez Ciebie tez wynika, że bardzo dobrze odnajdujesz się w
                    krytyce wszystkich wkoło. Może tak samemu spróbowałbyś aktywnie działać i
                    realizować wszystkie swoje koncepcje np. z pozycji radnego gminy, gdyż jest to
                    funkcja wybieralna... Twoje wyzwanie jest nie na miejscu. Któryś raz upieram
                    się, iż to nie jest czas na polityczne dywagacje. A co do Twoich wcześniejszych
                    twierdzeń i zarzutów, każdy z nich jestem w stanie obalić, tylko podczas
                    bezpośredniej rozmowy w cztery oczy, a nie anonimowo.
                    I jeszcze jedna rzecz mnie śmieszy, cytuję "drogi stoliku to forum nie jest po
                    to aby rozprawiać o moralności bo od tego są
                    > jakieś religijne portale, my tu mówimy o ostatniej tragedi i nie mówimy (mam
                    > nadzieję) tego co inni chcieli by usłyszeć ale staramy się spojrzeć na ten
                    temat". Czy tematy polityczne wchodzą w ramy tej dyskusji? Sam sobie
                    zaprzeczasz.
                    Liczę też, że zrewolucjonizujesz ten system, kóry nawalił...
                    • Gość: jordanow Re: wiocha IP: *.greenlan.pl 08.04.06, 01:15
                      kochana Abstrakcji , dopiero teraz odpisuje , nie miałem czasu aby ci wcześniej
                      odpowiedzieć,
                      - no właśnie wygląda na to , że jestem tą jedyną jednostką logicznie myślącą,
                      nie będę ci tego tematu bardziej rozwijał, może nawet nie z tego powodu że być
                      może nie był byś w stanie tego pojąć i przyswoić , ale po prostu nie chcę budzić
                      w tobie złych emocji ,
                      -piszesz że nic cię nie łączy z układem ??? wyjaśnij skąd masz taką wiedzę oraz
                      dlaczego bronisz układu
                      -piszesz , że snuję subiektywne i bezprzedmiotowe oskarżenia czyżby??? przeciesz
                      pytałem cie tylko o odpowiedź na kilka pytań oraz o twoją ocenę o twoje zdanie
                      na kilka nurtujących mnie pytań, to nie mogą być oskarżenia skoro są to pytania !!!
                      -dlaczego nie prubuję włączyć się do lokalnej polityki ???? z dwóch powodów
                      pierwszy jest taki że włączyć to się można tak REALNIE tylko co 4 lata podczas
                      kampani wyborczej a drugi jest taki : jeśli chciałbym z kimś rozmawiać czy coś
                      zrobić to z kim mam rozmawiać z zalkoholizowanym, przemądrzałym, śmiesznym
                      krasnalem, czy może z niekometentnymi urzędnikami lub radnymi, przecierz oni
                      wszyscy są tak groteskowi , że mnie żal bierzę , oni nie rozumieją idei
                      SAMORZĄDNOŚCI a ty czy to rozumiesz ,
                      -kochany to jest właśnie czas na polityczne dywagacje , opisywałem tezę w której
                      to właśnie cały samorząd i szkoły sa odpowiedzialne za stan min. bezpieczeństwa
                      którego nie ma w naszej gminie a puźniej dochodzi do tragedii, i to ja stawiam
                      pewne sądy, tezy w których dowodzę swoich racji lub w których proszę cię o twoją
                      opinię a ty to nazywasz bezpodstawnymi oskarżeniami , i chowasz głowę w piasek
                      zasłaniając się jakąś mową ,że to nie czas i nie miejsce, swoją drogą twoje
                      działanie jest typowe jeśli załorzymy że jesteś związany z układem: brak
                      konkretnych odpowiedzi, uciekanie od tematu , odwracanie kota ogonem, zamiast
                      tego mógłbyś po prostu odpisać na mój post z pytaniami np na jakimś nowym
                      temacie na stronie forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=38919 (może to
                      będzie dla ciebie miejsce, więc zaloguj się i odpisz )
                      - bardzo dobrze znajduję się w krytyce , tu sie zgodzę z tobą ale nie krytykuję
                      wszystkiego naokoło
                      -skoro jesteś w stanie obalić moje "zarzuty i oskarżenia" to proszę zrób to na
                      podanej przeze mnie powyżej stronie
                      (forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=38919),
                      nie chcę z tobą rozmawiać w 4 oczy bo się boję a w internecie jestem anonimowy,
                      -systemu nikt za mało szalony nie ZREWOLUCJONIZUJĘ , a ja na to nie mam choty ,
                      bo ja system mam w d...., i nie sądzę aby trzeba go było zrewolucjonizować, bo
                      co nowego wymyślisz , wystarczy tylko zamienić paru ludzi o niskich choryzontach
                      ,ludzi bez polotu wymienić na kompetentnych, wykształconych ,
                      problem systemu który nasz otacza nie jest żadnym problemem ale tylko dla
                      silnych ludzi, którzy mają to gdzieś , pozostali nawet nie zauwarzają ,
                      ja jestem ponad systemem bo jestem sobą , mam swoje zasady i nikt nigdy mnie nie
                      złamał, mam swoje marzenia , mam problemy , i nie łudzę się że system jest w
                      stosunku do mnie obojętny , ja też jestem pod swegorodzaju presją o której nie
                      chcę tu pisać,
                      zawsze interesowało mnie jak to jest jak np. z ludźmi z układu (o którym
                      pisałem), którzy uczestniczą w oraz tworzą nasz lokalny system, jak to jest że
                      sprzedają się za kilka marnych złotówek, za jakąś iluzoryczną władzę , gdzie ich
                      moralność , jakiś honor , być jak przysłowiowe psy na komendę, wypełniać czyjąś
                      chorą wizję , takimi pogardzam bo dla kasy sprzedają się wogóle sie nie ceniąc.
                      a gdzie jest w tym wszystkim twoje miejsce?

                      no Panie stolik, abstrakcja czy jak tam chcesz, zapraszam do dyskusji , mam
                      nadzieję że nie zrobisz uniku
              • Gość: do jordanow Re: wiocha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.06, 20:38
                A czy uważasz że obie dyrektorki źle pełnią swoją funkcje?? bo ja nie widze
                lepszych osób na ich miejsce!!! a mąż dyrektorki podstawówki nadal jest radnym
                jak nie masz dokładnych info to sie nie wypowiadaj, a swoją drogą to zgłoś sie
                do pracy w bibliotece za dramola:)
                • Gość: obrońca Re: wiocha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.06, 21:17
                  Jest radnym - bezgłośnym. Do biblioteki go.
                • Gość: snejk Re: wiocha IP: *.greenlan.pl 04.04.06, 00:43
                  jeśli w gimnazjum jest problem z narkotykami , przyjeżdża policja, jacyś
                  terapełci i nie wiadomo kto jeszcze, i dyrektorka nie potrafi sobie poradzić z
                  problemem no to o czym to świadczy , być może idąc twoim tropem świadczy to o
                  jej niezwykłym przygotowaniu i profesjonaliźmie bo przecież są ważniejsze sprawy
                  niż naćpane dzieci takie jak zaopatrzenie szkoły w spinacze albo katrki do
                  ksera, zapewne nie ma lepszej kandydatury , bo być może niektórzy są
                  niezastąpieni ale ja mam bardzo dobrą kandydaturę na dyrektora gimnazjum, jest
                  to jeden z dawnych nauczycieli naszej szkoły, człowiek wykształcony,
                  doświadczony w pracy w zespole, człowiek mogący pochwalić się niezwykłymi
                  wynikami w prowadzeniu innej instytucji, znający funkcjonariuszy policji,
                  prokuratorów i innych ludzi mogących wspomóc nas w rozwiązaniu problemu z
                  narkotykami, kradzieżami itd. człowieka który sam rozpoczynając swoją niezwykle
                  owocną i bogatą karierę, zaczynał od zera ,niczym amerykański pucybut, wykazał
                  się niezwykłą determinacją, przenikliwością, pomysłowością aby teraz gdy
                  rozwiązał już wszystkie najważniejsze problemy gminy w której żyje się nam już
                  tak wspaniale ,bezpiecznie, bogato, kulturalnie, mógłby na starość rozprawić
                  się z piętnastoletnimi gimnazjalistami aby wychować ich w szacunku do bliźnich ,
                  prawa,
                  chodzi mi oczywiście o krzysia iwankowa, tylko taki gminny AUTORYTET może
                  zapobiec większej eskalacji brutalności i agresji w gminie ,w co święcie wierzę,
                  i co powiesz na tę kandydaturę
              • Gość: rzyczliwa Re: wiocha IP: *.greenlan.pl 04.04.06, 01:29
                nie rozumiem tego ataku na sekretarza , znam go od pieluch , nieraz rozmawiałem
                z jego matką, to że został pracownikiem urzędu dzięki radnej matce to żedna
                tajemnica ale co w tym złego, skoro jest dobrym prawnikiem (może jedynym
                prawnikiem w gminie więc po co zatrudniać kogoś z zewnatrz) i społecznikiem, nie
                wiem czy pamiętacie , a może nie chcecie pamiętać, jak długo i jak dobrym był
                ministrantem jak pięknie czytał pismo święte, a w tych czasach pełnych
                nienawiści, rozpusty i kurestwa taka religijna i wykształcona osoba to skarb, to
                co się dzieje w naszym kraju to wielki dramat, wszędzie złodzieje ,korupcja i
                nawet ostatnie bastiony normalności , patryjotyzmu, polskości czyli nasze Radio
                Maryja jest atakowane przez wszystkich,
                sterasznie go lubię, jak został sekretarzem byłam pełna nadzieji, myślałam że
                pociągnie swoim zapałem cały urząd do działąnia, grzesiek miał i ma pełno wiary
                i konsekwencji w tym co robi ale musi współpracować z ludźmi o miejszych
                choryzontach i to oni blokują rozwój, ale wszystko przed nim
          • edi994 Re: wiocha 31.03.06, 21:35
            am moze porozmawiamy jeszcze o meczach bardzo kulutralnych w ioskach tez
            fajnie bija sie moze nie stakimi skutkami nawet piłkarze kibice propaguja
            imprezy alkoholowe walki nawet kiedys wybili zęby w borowie sędziemu tak ze
            tez fajna impreza
        • edi994 Re: wiocha 31.03.06, 20:52

          • Gość: wiocha Re: wiocha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.06, 21:19
            A kto tam tak cierpi? Sami sobie winni. Taką mają szkołę, taką władzę. Sami
            wybierali!
            • edi994 Re: wiocha 31.03.06, 21:42

              tu tez sa normalni kazdy czeka moze ktos zrezygnuje i będa normalne wybory i
              cos sie zmieni i bedzie normalnie ale i lekarza maja chorego tak ze jes tu
              cyrk ciagły i masz racje
          • Gość: do wszystkich Do wszystkich!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.06, 22:44
            czytam te wasze wszystkie wypowiedzi tutaj na forum i jeszcze na dwoch innych
            forach poswieconych temu tematowi.. i zaczynam sie tym wszystki brzydzic... a
            dlaczego?? - mianowicie dlatego ze sama jestem mieszkanka, nie samego jordanowa
            ale jednej z okolicznych miejscowosci.. irytuje sie kiedy czytam te wszystkie
            opinie.. nie wiem dlaczego wiekszosc ludzi krytykuje cala gmine w obliczu tej
            tragedii.. krytykujecie szkole.. urzad gminy.. bibliotege.. policje..
            dyskoteke.. to krytykujcie dalej- kazdy ma prawo wyrazac swoje opinie na temat
            dzialalnosci danych instytucji.. ale nie rozumiem dlaczego piszecie... ze cala
            gmina i wszyscy jej mieszkancy to ludzie z marginesu... krytykujecie
            wszystkich.. nie macie chyba pojecia jak to w naszej gminie jest naprawde... u
            nas sa ludzie i ludzie .. ci pierwsi.. ucza sie koncza jordanowska podstawowke,
            gimnazjum, ida dalej studiuja, pracuja (sama jestem studentka i tez pracuje),
            zyja w spokoju ze swoimi rodzicami, maja znajomych, maja rodziny i nic sie nie
            dziej, a ci drudzy ludzie to osoby ktore mialy mniej szczescia, mniej chceci,
            mniej ambicji... nie wybili sie za wysoko i teraz tulaja sie gdzies po swojej
            miejscowosci... to co sie stalo- ta cala tragedia nie jest powodem do tego
            abysmy sie na wzajem oczerniali i klocili miedzy soba... winni zostali zlapani-
            jesli to oni to sad to roztrzygnie i poniosa kare... mniejmy nadziej ze
            adekwatna do tego co zrobili.. po co przez glupote i zachowanie kilku czy
            kilkunastu osob pisac coikolwiek na temat calej gminy.. wszedzi ejest tak jak u
            nas.. co z tego ze w kobierzycach czy sobotce jest inaczej- a wlasciwie to nie
            do konca inaczej bo o tym co sie dziej czy dzialo w gimnazjum w sobotce tez
            bylo glosno i to przez dlugi czas... po co porownywac nasza gmine do innych
            miejscowosci.. jesli nie pasuje wam wladza o niedlugo beda wybory i bedziecie
            mogli sie wykazac.. ja tez nie jestem zadowolona z rzadow
            naszych "przywodcow"... ale nie krytykuje przez to mieszkancow ... wiem ze
            wiekszosc ludzi zamieszkujacych ta gmine to pozadni obywatele... a to co sie
            stalo.. i to co sie dzieje to efekt jakiegos nasladownictwa przyniesionego nie
            wiadomo skad... mieszkancy nie sa winni tej tragedii.. winnni sa Ci ktorzy
            zabili i oni musza poniesc kare... a jesli chodzi o wladze to tak jak pisalm
            wczesniej beda wybory.. kazdy moze oddac swoj glos wedlug uznania.. ale teraz
            nie mieszajmy polityki z tym co sie stalo.. wogole to te fora- po co one
            istnieja?? piszecie pierdoly na necie i inne organizacje na tym zarabiaja a
            ludzie chocby z dalekich regionow czytaj te glupoty i mysla ze nie wiadomo co
            sie u nas dzieje....
            • Gość: wolny Re: Do wszystkich!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.06, 22:50
              Żyjemy w wolnym kraju! Jeżeli ktoś ma potrzebę i czas pisać na Forum - niech to
              robi. Po to są Fora, by ulżyć niezadowolonym. Jeśli Cię to razi, nie wchodź
              tutaj. Albo użyj wyłącznika w kompie:) Dla mnie to interesujące źródło opinii
              mieszkańców. Karmię się różnymi zdaniami i wymyślną ortografią. Tacy jesteśmy.
              Warto popatrzeć!
              • Gość: Chwila refleksji.. Re: Do wszystkich!! IP: *.greenlan.pl 02.04.06, 13:18
                Tak się zastanawiam na niektórymi przedstawionymi przez Ciebie tezami. Nie wiem
                czy to Forum ma być pożywką dla krytyki wszystkiego co nas otacza. Chyba są też
                inne możliwości, dzięki którym można zapoznać się z opiniami mieszkańców.
                Poglądy i przemyślenia, zgoda, ale tylko odnoszące się bezpośrednio do głównego
                wątku. Jak sądzę, tematem tej dyskusji jest wielka tragedia, zarówno dla tych
                młodych chłopców, ich rodzin, rodziny zamordowanego. Rozgoryczenie jest
                zrozumiałe,ale chyba nie powinniśmy mieszać do tej dyskusji wszystkich, a tak
                się dzieje. Moim zdaniem powinniśmy wypracować jakąś platformę współpracy i
                szukać rozsądnych rozwiązań zapobieżeniu takim sytuacjom w przyszłości.Teraz
                można kierować zarzuty pod adresem każdego: rodziców, nauczyciela, urzędnika,
                księdza itd., ale co to pomoże. Te oskarżenia tylko zaogniają te polemiki.
                Spróbujmy naprawdę odnieść do meritum, powodów tego dramatu z pewnością jest
                dużo. Coś zawiodło, ale z drugiej strony zarzewie tego wszystkiego sięga gdzieś
                daleko. Chłopcy byli pewnei tacy sami, jak każdy z nas, ale pod wpływem pewnych
                czynników zamienili się w bestie (nie obawiam się użyć tego określenia, gdyż
                trzeba nazywać to "po imieniu") i posunęli się do tak okrutnej zbrodni.
                Potępiam ich za to, znałem ich, dlatego uważam, że karę powinny ponieść, lecz
                trzeba też dać im szansę. Młoda, nieukształtowana psychika, to wszystko miało
                znaczenie. Wolny kraj, demokracja to nie powody, aby z tej tragedii robić
                użytek i poruszać na forum tematy polityczne. Są do tego przeznaczone inne
                miejsca. Poza tym stwierdzenie "Karmię się różnymi zdaniami i wymyślną
                ortografią" jest chyba przesadzone. Domyślam się, że nie każdy jest prof.
                Miodkiem czy Bralczykiem. Zważ na to, że jedni mają predyspozycje humanistyczne
                a domeną drugich są inne dziedziny życia.
                • Gość: forum Re: Do wszystkich!! IP: *.greenlan.pl 04.04.06, 00:04
                  napisałeś: ". Moim zdaniem powinniśmy wypracować jakąś platformę współpracy i
                  szukać rozsądnych rozwiązań zapobieżeniu takim sytuacjom w przyszłości.Teraz
                  można kierować zarzuty pod adresem każdego: rodziców, nauczyciela, urzędnika,
                  księdza itd., ale co to pomoże. Te oskarżenia tylko zaogniają te polemiki.
                  Spróbujmy naprawdę odnieść do meritum, powodów tego dramatu z pewnością jest
                  dużo. Coś zawiodło, ale z drugiej strony zarzewie tego wszystkiego sięga gdzieś
                  daleko."
                  zgsdzam się co do pierwszego stwierdzenia, że powinniśmy wszyscy pomyśleć co
                  zrobić aby do takiej tragedi już nigdy nie doszło. nie zgadzam się jednak co do
                  tego iż nie powinniśmy oskarżać , jeśli w całą sprawę jest ponoć zamieszane 11
                  osób to nie jest to jakiś odosobniony przypadek ale to caly system wychowawczy
                  szwankuje tym bardziej że już wcześniej dochodziło do afer z narkotykami,
                  kradzieżami czy pobiciami, coś jest nie tak. i aby dojść do przyczyny tej
                  tragedi musimy spojrzeć krytycznie na wychowanie młodzierzy lub braku tego
                  wychowania
                  • Gość: szukamy przyczyny? Re: Do wszystkich!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.06, 00:09
                    A gdzie można spotkać "narkotyki, kradzieże i pobicia"?
                    • Gość: asnyk Re: Do wszystkich!! IP: *.greenlan.pl 04.04.06, 00:24
                      w każdym normalnym mieście na drugi dzień po takiej zbrodni po dyskotece
                      pozostało by tylko wspomnienie ale nie u nas, dlaczego tak jest nie potrafie
                      pojąć, może jakiś urzędnik odpowie dlaczego ,
                      • Gość: to znaczy... Re: Do wszystkich!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.06, 19:27
                        że ma im sie upiec??? i wszystko ma byc tylko wspomnieniem życie tego chłopaka
                        też??? ja ich znam i źle im nie życze ale muszą odpowiedziec za to co zrobili
            • Gość: rtsyrj Re: Do wszystkich!! IP: *.greenlan.pl 01.04.06, 10:24
              nikt nie pisze że cała gmina to margines, bo są różni ludzie jak wszędzie,
              tylko jak czytam w piątkowej wyborczej jak przebiegało całe morderstwo to
              przypominają mi się gry komputerowe w których rozpiepszasz wszystko,
              ktoś tych ludzi musiał wychować - rodzice , szkoły;
              wychowanie zawiodło i jest duży problem dla rodziców, nauczycieli,
              zrozumiałbym gdyby było to jakieś jedno przypadkowe morderstwo ale zbrodnie i
              inne wykroczenia oraz wątki z narkotykami pojawiają się w gminie bez przerwy ,
              przewijają się te same osoby, a cały system od szkół przez urzędników stoi
              BEZRADNY. nikt nie ma jaj aby coś zmienić , więc o czym to świadzy?, o kim to
              świadczy? jak to jest że czternasto-piętnastolatki idą na dyskoteke i kupują tam
              alkohol i prochy i nikt nie reaguje ,
              ciekawe czy zamkną dyskoteke?
    • Gość: o; Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 30.03.06, 15:11
      hhhh zastanow sie com piszesz jakie narkotyki ahahah chyba ludzi pomyliles
    • Gość: jor... Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 30.03.06, 17:19
      hhhhhh to lekka przesada co ty piszesz? co ty z nich jakis ćpunów robisz ...
      poryty jestes ... pewnie sprzedales skoro tak piszesz ... huj ci w dupe ...i
      twoim pomyslom tez.. fuck off
      • Gość: hhhhhhhh Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 30.03.06, 18:21
        co nie ma narkotyków , nie ma żadnego problemu a koleś się przewrócił i zamarzł
        tak to spoko ,i nie widziałeś i nie słyszałeś o innych przypadkach a może nie
        chcesz zauważyć czegoś niewygodnego , same twoje słownictwo świadczy o twoim
        poziomie i nie liczę nawet że to o czym piszę do ciebie dotrze tylko nie
        chciałbym abyś obudził się za jakiś czas z przykrą świadomością że zrobiłeś coś
        złego że wyżądziłeś komuś krzywdę a później dotrze do ciebie jedno bezwględne
        poczucie mianowicie ODPOWIEDZIALNOŚĆ , odpowiedzialność za swoje czyny , pomyśl
        o tych łepkach którzy parę dni temu siedzieli sobie sielankowo przy obiedzie
        jedli rosołek lub grali na konsoli a dziś siedzą w areszcie ,rozumiesz co znaczy
        siedzieć w ciupie czy nie , wiesz co przechodzi taki 16latek być może twój
        kolega , co ty byś zrobił na ich miejscu, pomyśl o rodzicach o rodzinie ,
        wychowawcy ,
        a jak coś skapujesz to myśl dalej , skoro jedynym zajęciem jest dyskoteka
        -ćpanie ,picie itd , to co z tego może wyjść dobrego
        pozatym nie robię z wszystkich narkomanów bo tak nie jest , ale problem jest
        ,problem z narkotykami niestety , dla ciebie to być może fajna zabawa , nie
        przecze bo takie jest ich działanie ale jest i druga strona ta zła strona o
        której jak mi się zdaje nie chcesz pamiętasz,
        mam więc pytanie czy zaprzeczysz żę ćpali i pod wpływem nieraz kogoś przekopali
        albo że coś rozwalili lub ukradli, cwaniaku
        • hhhhhha Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa 30.03.06, 19:49
          wątpiący napisz do mnie hhhhhha@gazeta.pl
        • Gość: do hhhh Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 01.04.06, 16:30
          dam ci dobra rade nacpaj sie i zobacz czy bedziesz mial ochote kogos pobic
          czlowieku myslisz ze oni cpali?? nieprzesadzaj za reke ich niezlapales zeby tak
          pisac
          • Gość: kudlaty Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 01.04.06, 18:57
            człowieku wtrące się w ten wątek , ja znam ich od dzieciństwa i nieraz widziałem
            jak ćpali czy dzielili działki, jak nie wiesz jak działają dragi zarzuć sobie
            białko a jak zaśniesz po 40 godzinach intensywnego działania i się porządnie
            później wyśpisz i najesz to napisz coś mądrego
    • edi994 Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa 30.03.06, 20:15
      panowie zaczeła sie polityka wykorzystujecie bardzo powazny problem w celach
      wyborczych jordanów jest jak wiele wiosek nalezy się zastanowic czy u ciebie
      nie będzie takiej draki czy na dyskotece byli tylko ludzie z jordanowa i czy
      nikt nie miał telefonu zeby zadzwonił na pogotowie lub na policje czywiedzac ze
      jak ktos pisze walki były co tydzien tez nik nie zadzwonił a moze i ciebie
      pobija czy prokurator wiedząc ze na dyskotece jest patologia nie nalezało ją
      zamknąc po andzrzejkach wszedzie wrzało kto mógł to zrobic było ich 5-6 teraz
      okazało sie ze 2 było trafionych jest to dramat rodziców tego chłopaka który
      przyjechał na dyskoteke zeby byc zamordowanym i rodzicami tych którzy mordowali
      nalezało by się zastanowic dlaczego otóz jak sie bija w 0 nikt nic nie robi bo
      to wstyd dla przedszkola gdy w podstawówce no jak pedagodzy nie radzą sobie
      wstyd a wgimnazjum to juz w ogóle poraszka no i powstał potwór który nie jest
      do opanowania rodzic pracuje nie widzi problemu i sa dyskoteki dwa piwa i
      bestia gotowa jak by trafiło na syna prominęta to może juz wszystko było
      załatwione ale to tylko zwykły chłopak to tzeba było az 5 miesiecy a czy
      policja nie powinna zobaczyc jak dzieci się bawią
      • Gość: też czytelnik Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.06, 20:24
        Każda chwila jest dobra, by zastanowić sie nad tym co Ja mógłbym tu zrobić.
        Także dla innych.
    • Gość: Internauta Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.SERVER / *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.06, 16:06
      Mam nadzieję,że wymiar sprawiedliwości pod kierownictwem min. Ziobro stanie na wysokości zadania i uchroni wielu z nas przed spotkaniem z tymi bandytami z Jordanowa. Będzie bardzo dobrze jeżeli będą mogli kopać, ale więzienny mur przez długie lata,czego im życzę.
      • Gość: obcy Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.06, 16:10
        potrzeba zastanowic się nad karą smierci chyba juz najwyzszy czas
      • Gość: obcy Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.06, 16:19
        tragedia dla wszystkich rodziców ale po przeczytaniu gazety dzisiejszej nalezy
        zapomniec ze się miało takie dzieci i starac się zeby sie znimi nie spotkac bo
        moze byc to ostatnie spodkanie im niezalezy na nikim
        • Gość: do obcy Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.06, 20:44
          ale pieprzysz ciekawe czy ty zapomniałbyś o sowich dzieciach nawet w takiej
          sytuacji, a jeśli tak i jeszcze nie masz dzieci to ich lepiej nie miej,
          natomiast jesli masz dzieci to im cholernie wspolczuje takiego rodzica
      • Gość: do internauty Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.06, 20:42
        no faktycznie już powinienies przed nimi uciekac bo to bardzo groźni bandyci;
        hehe
        • edi994 Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa 31.03.06, 21:16

          kolego posłuchaj teraz o nich bco robili ile bijatyk zaczeli oni po pijaku to
          już nie zabawa i dla tego doszło do takiej tragedi ilu chłopaków pobili
          zapytaj się teraz mówia jak pluli na gosci tak ze zastanów sie ile razy
          ochraniarze wyganiali ich ile razy sam szef klaskał w twarz ich ile problemów
          robili w drugim barze jak tam siemianów wilków jak chodziłes to widziałes jacy
          byli oczywiscie nie wszyscy którzy teraz sie załapali ale trzon był bardzo
          wsciekły koles 50 latek przechodzac po piwie został opluty przez 2 z nich takze
          ok spij spoko a wręku trzymaj rózaniec bo moze to ostatni sen a zostało jeszcze
          2 którzy byli za mocno pijani zeby załapac się na ta impreze
    • Gość: szczery Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 31.03.06, 18:22
      wyglada na to ze zamiast rozmawiac o tym co sie stalo wy mowicie o ksiedzu
      wojcie i calej reszcie tych zlodzieji oskarzacie chlopakow ze kradli a to
      nieprawda bo kazdy z nich pracowal nawet 16latek w wakacje zarabial pienaiadze
      wiec zamiast oskarzac ich o kradziesz sami spojzcie na siebie bo to wy jestescie
      zlodziejami!!
      • hhhhhha Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa 31.03.06, 18:54
        szczery czy ty rozumiesz o czym tu piszemy ,jordanów to mała wioska i zapewne
        wiesz co tu się dzieje więc przypomnij sobie o ostatnich aferach : narkotyki,
        pobicia, niszczenie cudzej własności;
        może cie zainteresuje ile młodych ludzi w jordanowie ma lub miała już kuratora,
        próbuje sobie wytłumaczyć jak to jest, że przez tyle lat nie zrobiono nic abyśmy
        nie musieli teraz tutaj pisać , skoro dochodzi do tragedii to musi być jakaś
        przyczyna , więc co spowodowało to że co roku mamy nowe rewelacje dotyczące
        jakiś przestępstw na terenie gminy, myślę że każdy człowiek musi mieć jakieś
        zajęcie jedni pracują inni grają inni śpiewają i wtedy młody człowiek który
        jest najbardziej narażony na niebezpieczeństwa ma alternatywe inną niż alkohol,
        dragi, czy u nas w jordanowie mamy taką alternatywę ?, a pomyśl co mogą robić
        ludzie w karolinie czy w pożażycach , przecież tam nic się nie dzieje, młodzieży
        trudno jest znaleźć pracę czy inne zajęcie i pojawiają się niebezpieczeństwa,
        i to właśnie urząd gminy czy szkoły muszą bo to jest ich obowiązek zapewnić
        taką inną drogę , odpowiedz co tu się dzieje , w tym roku nie zrobiono nawet
        WOŚP, jedyna impreza "kulturalna" to dożynki na które zaprosi się jakiś zespół
        dosco polo jako gwiazde wieczoru i jakiś nędzny kabaret i co dalej czy to ma być
        naprawdę szczyt możliwości tej gminy , dzieje się tu dużo złych rzeczy i
        oczywiście to konkretny xxxx albo yyyy zrobił coś złego więc możesz powiedzieć
        że to cie nie dotyczy ale wcześniej czy puźniej problem dotknie ciebie, twoich
        dzieci albo przyjaciół , co jest tego przyczyną ? kto jest odpowiedzialny ?
        zadaj sobie pytanie co ty jako młody człowiek (mam wrażenie że jesteś młodym
        mieszkańcem gminy)możwesz tu robić ciekawego ? można pójść na dyskoteke , do
        baru , do kościoła , na mecz i nie masz więcej możliwości , czy tak duży wybór
        ciebie satysfakcjonuję??/ a może chciałbyś pójść na kurs tańca, może na jakieś
        regowisko, jakiś koncert charytatywny, zawody szachowe i wiele innych???????
        to wszystko się dzieje , tak jest np w kobierzycach, w sobótce ale nie u nas
        dlaczego? można powiedzieć nie ma kasy , dobra odpowiedź ale kasa jest tylko
        niewłaściwie rozdysponowana, np radni biorą 350 zł co miesiąc za jedno spotkanie
        czy naprawdę muszą brać te pieniądzę , policz 350zł x 15radnych x 12 miesięcy =
        63 000 zł, wiesz ile to kasy, za te pieniądze można już dużo zrobić, więc
        zastanów się tak logicznie czy pieniądze są problemem , myślę że nie ale trzeba
        mieć ochotę ,
        • Gość: Korektor Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 31.03.06, 19:20
          Chciałbym sprostować podane przez Ciebie informacje o Radnych. Mianowicie nie
          biorą oni diety od posiedzenia tylko ryczałt miesięczny. Jednocześnie z mojej
          wiedzy wynika, iż radni z Sobótki czy Kobierzyc biorą dużo większe diety.
          Natomiast trzeba zwrócić uwagę na jeszcze jeden fakt, wysokośc budżetu gminy.
          Porównaj sobie budżet naszej gminy do budżetu gminy Sobótka bądź Kobierzyce.
          Sądzę, że rzeczywiście problem leży w czymś innym (wychowanie rodzinne i
          szkoła).
          • Gość: Do Korektora Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.06, 19:24
            Populistyczna spychologia. Kto Ty jesteś? Wiejski psycholog? Poczytaj
            dzisiejszą wyborczą. Tego uczyli ich w domach i szkołach?
            • Gość: Riposta Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 31.03.06, 19:32
              Nie mam zamiaru podszywać się pod wiejskiego psychologa, bo chyba ty rościsz
              sobie do tego prawa... Poza tym chyba nie rozumiesz moich intencji. Nie
              zamierzam nikogo bronić, gdyż współodpowiedzialnych za tę tragedię jest wiele
              osób. Poza tym, dla Twojej wiedzy, czytałem dzisiejszą "Wyborczą". Twoja
              retoryka też pozostawia wiele do życzenia...
          • Gość: szakal Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.06, 19:54
            kolego rodziców juz sie nie zmieni oni nie uwierza nawet po wyrokach powiedzą
            ze ich dzieci to nie ale szkoła podlega kuratorowi pisza ze 3 uczniów
            gimnazium 3 absolwentów gimnazium czy to nie fabryka takich chłopców co na to
            kurator moze jest lekko slepy nic nie robi a moze juz czas moze jest jakis
            problem szukajmy go nikt niewie jaj wyjsc z tego a moze zamknąc szkołe a moze
            wybudowac jeszcze lepsza moze wtedy bedzie wiecej takich spraw moze mają za
            dobrze teraz gdzies jest problem ale przez pół roku nikt nie zauwazył
            • Gość: wszyscy Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.06, 19:58
              Wszyscy byli uczniami tutejszych szkół. Wy też.
              • Gość: ja też Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.06, 20:01
                Ja także jestem absolwentem gimnazjum. Nie używam przemocy ani fizycznej, ani
                psychicznej. Takie były tam wzorce. Przysięgam.
              • Gość: szakal Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.06, 20:17
                nie wszyscy były małe szkoły bardzo dawno temu i młodziesz miała po 18 lat
                ichodziła do podstawówki ale autorytet nauczyciela był ogromny nikt nie widział
                nauczyciela pijanego wulgarnego i był mniej wyłuczony ale był normalny normalny
                zył razem z nami przezywał masze problemy przylał jak trzeba było ale i tez
                przytulił porozmawiał poradził nawet prosili ich na wesela wiedział jak wygląda
                ucznia zycie biedne nawet pomógł a teraz mowi jestes głupi jak twoi rodzice
                idioci itp mam wnuczka i to opowiada lekcji niema tygodniami kiedys mowiło sie
                ze nauczycielka umarła i nienauczyła mnie czytac a teraz mowi sie ze niema
                czasu bo to wycieczka zawody choroba konferencja moze rekolekcje no i wyszło a
                moze łączone o moze kino no a moze śleza i tak przerobimy 20 kartek z ksiązki
                no a potem będa wakacje i odpoczynek ale poczym moze tu jest to
          • hhhhhha Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa 31.03.06, 20:00
            masz rację przyznaję się do pomylki ale w wyliczeniach podałem 12 miesięcy,
            swoją drogą warto było by sprawdzić ile jest tych sesji w roku, wyjdzie pewnie 1
            i trochę w miesiącu,
            nie jest ważne to że w kobierzycach biorą jeszcze większe diety, a jak już
            chcesz się porównywać to należy przypomnieć że nawet w naszej gminie kiedyś
            radni nie dostawali nic, działali społecznie, a ja podałem skąd można wziąć
            pieniądze.
            ale poruszasz ważny temat mianowicie to, że gminy kobierzyce czy sobótka są
            bogatsze, dlaczego ? zastanówmy się jaka jest tego przyczyna. przecierz
            położenie tych trzech gmin jest niezwykle atrakcyjne (choć węzeł bielański to
            potęga) , bliskość wrocławia, autostrada + ta planowana, przy drogach krajowych
            , kolej,
            tylko w co inwestuje się w jordanowie a w co w kobierzycach
            -jordanów:za ogromne pieniądze zbudowaliśmy sale gimnastyczną , czy jest nam
            potrzebna taka duża hala- ile zapłacimy za prąd , ogrzewanie itd a ile
            dostaniemy za wynajem, pozatym czy jest ona w ogóle wykożystywana maksymalnie a
            co roku ponosimy koszty amortyzacji
            -kobierzyce ; na początu podobnie biedna gmina jak my , więc zainwestowali w
            drogi prowadzące do przemysłowych dzialek, podłączyli media, zainwestowali masę
            pieniędzy w promocję (choć zaraz po przewrocie nie mieli ich nieskończenie
            wiele), ile jest pieniędzy na promocję w jordanowie?
            co kobierzyce dostały w zamian ??? znowu podam małe wyliczenia jeśli jakaś
            fabryka zajmuje powiedzmy 1ha (10 000 m2) to gmina po 5 latach dostaje podatku
            od nieruchomości przy stawce powiedzmy 15zł za 1m2 10 000m2X15zł = 150 000 zł
            za te pieniądze budują szkoły, chodniki mają na edukacje , profilaktykę , bo
            dobrze zainwestowali a u nas mamy ogromną sale ale nie mamy chodników oraz na
            kulturę
            piszesz jednocześnie że problem leży w wychowaniu przez rodziców i szkoły mam
            inne zdanie , rodzice i szkoła muszą być wspierani przez właśnie urząd gminy
            który da pieniądzę (no ale aby je mieć musi dobrze zainwestować) na naukę ,
            szkolenia, profilaktykę , na zawody sportowe które zmobilizują dzieci do
            działania, który wesprze prawnie , ekonomicznie wszystkie działania które mają
            za zadanie wychować i tu jest ogromna rola urzędu gminy który ma możliwość
            kreowania i wspomagania dobrych inicjatyw, tylko że czasami dochodzi do
            konfliktów interesów i wtedy wpadamy w STAGNACJĘ , bo władza nie możne czasami
            pogodzić dobra społeczności z dobrem jednostki , jednostki która wspiera włądzę
            i koło się zamyka, w jordanowie jest stagnacja i to już od dłuższego czasu bo
            jeśli życie publiczne , społeczne ,kulturowe ogranicza się do spotkań
            przedwyborczych co 4 lata, do dożynek co roku , i paru innych rzeczy no to o
            czym mówimy,
        • Gość: sąsiad Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.06, 19:41
          kiedys ci komunisci nie brali wynagrodzenia moze i teraz nie powinni i moze
          tak by sie nie bili o mandat radnego i ktos by myslał o tym zeby było
          bezpiecznie chociaz słyszałem ze radni tez sa dobrzy inaczej w wszystkich
          gminach osciennych tez
      • Gość: szakal Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.06, 19:35
        kolego nie chodzi o kradziesz tyxch chłopaków tylko o czyn gdyby okradli bank
        narodowy to nic oni zamordowali chłopaka przez 5 godzin ich katowali i tu jest
        problem to ze on pracował to duma ale moze za te pieniadze kupował alkochol
        który im pomogl to zrobic
      • Gość: popieram szczerego Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.06, 20:47
        ja tez sama widziałam jak 16latek w wakacje pracował, ale jak ktoś gó.. wiem
        tylko pisze głupoty co mu do głowy wpadają to tak jest
        • edi994 Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa 31.03.06, 21:51
          praca daje szacunek dla siebie i innych ale jak pracował to był trzezwy i nie
          miał tych dobrych kolegów koło siebie on sam na pewno nie zrobił by tego
          ostatnio zrobili zadyme koło cpn to niewiedzieli jak uciekac dlaczego bo nie
          byli bezimienni na i ktos nie dał sie zastraszyc
        • Gość: SZCZERY Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 01.04.06, 15:16
          GAZETA WYBORCZA PODKOLORYZOWALA CALE TO ZAJSCIE JAK TO MOZLIWE ZE ADWOKACI ANI
          RODXINA NIC NIEMOGA SIE DOWIEDZIEVC O TEJ SPRAWIE A GLUPIA GAZETA PISZE KLAMSTWA
          WIADOMO ZE STALO SIE ZABILI TEGO CHLOPAKA ALE NIGDY SIE NIEDOWIEMY JAK TO
          NAPRAWDE BYLO CHYBA ZE SAMI OPOWIEDZA WAM JAK TO BYLO PISZE WAM BO MNIE TO
          NIEOBCHODZI ONI TO ZROBILI I NIECH ONI PONIOSA TEGO KONSEKWENCJE ACZKOLWIEK
          DZIWIE SIE ZE ZAMIAST WZIASC SIE ZA ZALATWIENIE NARASTAJACEGO PROBLEMU BRAKU
          ZAJEC DLA MLODZIEZY WY SIEDZICIE [PRZED KOMPUTERAMI I PASTWICIE SIE NAD LOSEM
          TYCH CHLOPAKOW ONI JUZ MAJA KONIEC NORMALNEGO ZYCIA... NAWET JAK WYJDA TO ICH
          ZYCIE BEDZIE KOSZMAREM...WIEC ZROBCIE COS TO NAJLEPSZY CZAS
    • Gość: gosc Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.04.06, 08:43
      tutaj powinno chodzic oto ze pozabojstwie mówiono o kilku młodych ludziach
      którzy mogli to zrobic 2 siedzi a 4-6 ktorzy mogli to zrobic nie i pytanie
      wyglata tak co trzeba zmienic zeby skonczyła sie głupota na dyskotece w
      jordanowie i wszedzie jechałem pksem opowiadaja młodzi ludzie o bijatykach z
      OLESZNĄ STRZEGOMIANAmi LAGIewnikami TYncem i trzeba trzezwo zastanowic się Z
      nam ludzi z jordanowa którzy sa ponad przecietnymi polakami ale rozmawiajac o
      tym wydarzeniu jest im przykro ze wiele ludzi decydujących o losach gminy nie
      zauwazyli problemu który napewno nie zgasnie sam ostatnio grali chłopcy w karty
      moze koledzy w pks moze z jordanowa moze z łagiewnik tak się wyrazali o zajsciu
      jak byłby to piknik tak ze to jest do przemyslenia a odnosnie sobótki
      gimnazium to dyrektor osiagnął sukces ale kurator dyrektor nauczyciele rodzice
      policja wymyslili jakis sposób na dziecinna głupote i może i tu cos sie zmieni
      a prokurator powinien zamknąc sale na jakis czas tak robiono kiedys w olesznie
      i był efekt taki ze chłopcy z oleszny sami pilnowali /chociaz na jakis czas był
      spokoj/ no i dlaczego tak wielu młodych ludzim pije brak pracy brak
      zainteresowan gry komputerowe kóre promoja przemoc brak wiary niechec nauki
      dobrze ze to jest tylko jakis procent ale popartrzec na malunki po jordanowie
      brak szacunku dla czyjes pracy i to tez ktos widział a w małych społeczenstwach
      wszyscy sie znaja powinno byc lepiej a jest tak samo jak w miescie poopatrzcie
      na mecze młodzi ludzie idą na zadyme niemysla ze komus zrobią krzywde bierze
      tasak na impreze i nie jest chłopakiem chorym to co odbieraja dzieciom w
      szkołach w polsce to tez problem do zastanowienia ostatnio wgłogowie młodzi
      zabili faceta tez z gimnazium byli razem bezimienni moze teraz sa na topie
      kamery moze pozakładajmy i te słynne sady 24 to moze jest sposób i to pownini
      zauwazyc ludzie którzy decydują o bezpieczenstwie teraz wychodza ludzie z tynca
      którzy zabili dawno temu taksówkarza mieszkancy nie chcą zeby mieszkał z nimi
      bo wiedza ze on nie jest lepszy po wyroku i tez cała wioska wiedziała jak się
      zachowywali ale nikt nie reagował i tez była tragedia i zadnych madrosci nie
      nabrali mozna pisac godzinami ale to tylko zal smutny i moze lepiej napic sie
      piwa i odpocząc a moze to tylko sen
      • Gość: pytanko Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.04.06, 14:17
        mam pytanko a w jakiej gazecie to było opisane i kiedy??
        • Gość: mieszkaniec Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.04.06, 19:46
          wyborcza wydanie piątkowe nie osiągalna z tym opisem wydarzen napewno gazeta
          przesadziła chce miec wiecej klientów ale o sikaniu juz sie mówiło wczesniej
          tragedią bedzie wizja na której bedzie widac kazdego udzial im nie pomozemy
          juz ani nie zaszkodzimy ani oni sie przyznali powinni to zrobic w nocy zeby
          nikt nie widział i spał w spokoju ale pare przemyslen trzeba zrobic u siebie i
          o swoich dzieciach i zapytac sie czy ja lub moje dzieci niemogłem załapac sie
          na ofiare lub na kata przykrwe ale prawdziwe pozdrawiam mieszkanców
    • Gość: Megi Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.04.06, 21:10
      Śmierć za smierć. Chyba sprawiedliwe? Ja w każdym razie tak uważam!!!
      • Gość: szczery Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 01.04.06, 21:15
        jestes pusta.. zastanow sie jesli twoj brat albo chlopak byl w takiej sytuacji
        jak oni wiadomo stalo sie ale dziewczyno ty jestes glupia jak but .... jak
        chcesz smirc za smierc to wypier**** z tego kraju
        • Gość: szakal Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.04.06, 15:15
          kolego zwolni widzisz i ty jestes za nerwowy ona przedstawia swoj pogląd a ty
          jestes za mało wyrozumiały i tez choroba zwolnij a jak ofiarą byłby twoj brat???
          • Gość: m Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 02.04.06, 19:30
            mam nadzieje ze to wszystko skonczy sie sprawiedliwie i dobrze. kare poniosą
            winni, a nie winni bedą mogli zyc na wolności. najpierw trzeba udowodnic kto nie
            ma z tym nic wspólnego, a to jest trudne.
            • Gość: d*u*c*k: do ''m'' Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.06, 15:17
              Osoby ktore zostaly zatrzymane przyznaly sie do winy.I nie ma co tu wiecej
              wyjasniac, wiec pogodz sie z tym wreszcie...bo taka jest prawda!!!
              • Gość: Winni czy niewinni Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 03.04.06, 17:03
                Sznowny Forumowiczu, nie powinno się ferować wyroków, kiedy jeszcze nie odbyło
                się posiedzenie sądu. Wiedz, że w polskim prawie karnym obowiązuje zasada
                domniemania niewinności. Notki i artykuły prasowe mają zawsze w sobie to, że
                nie zawsze są do końca wiarygodne. Wobec tego, prosiłbym nie osądzać ich winy
                (pewnie część z nich poniesie większą odpowiedzialność a inni mniejszą).
                Wystarczającą tragedią na obecną chwilę jest dramat ich rodziców.

                Pozdrawiam
                • Gość: kika Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.06, 18:03
                  powinas byla/ienes byl pisac ksiazki, dobrze by Ci w tym szlo!!!
                  • Gość: Literat Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 03.04.06, 18:17
                    A Ty powinnaś (powinieneś) pomagać mi przy pisaniu książek, w których będzie
                    wiele z science-fiction, bo chyba jesteś jasnowidzem...
              • Gość: m Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 03.04.06, 19:32
                do: d*u*c*k
                nie wszystkie osoby sie przyznały, bo niektore nie mają do czego........

                Moze rzeczywiście nie umiem pięknie pisać, ale to juz mój problem.
            • Gość: do "M" Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.06, 18:08
              Jak juz cos napiszesz, to zanim to wyslesz przeczytaj to przynajmniej z 10
              razy, bo piszesz jak analfabeta!!!
              • Gość: Vive versa Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 03.04.06, 18:20
                Nie przypominam sobie, abym w szkole był analfabetą, być może Ty masz jakieś
                przykre doświadczenia z lat szkolnych...
                • Gość: sasiad Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.04.06, 20:45
                  oni juz wiedza jak to wszystko wyglada młodzi są w poprawczakach nie razem tak
                  ze poznają brak wolnosci oni tez napewno przemysleli co im grozi adwokaci kasa
                  koledzy /ostatnie podpalenia w poprawczkach to swidnica wałbrzych /ktorzy tam
                  siedzą pare lat naucza ich głupot wiekszych takze jak ktos z nich jest bez
                  winy sedzia powinien jak najszybciej zrobic sprawe ze by zwerefikowac udzialy
                  i w [przypadku małego udziału nalezy dac im szanse na wolnosci z młodego
                  chłopaka mozna zrobic wszystko a katów osadzic sprawiedliwie i młodzi powinni
                  chodzic do szkoły bez szkoly jak wyjda beda stali na moscie i wymyslali nowe
                  głupoty kazdy po przeczytaniu gazety był nerwowy ale i gazeta tez musi z czegos
                  zyc takze poczekajmy i troszke zwolnijmy i szkada tu przedewszystkim rodziców
                  co musza przechodzic takze pisząc o zbrodni traszkę tonujmy bo naprawde jakbyło
                  to wiedza tylko oni amy bedziemy wiedzieli po wizji lokalnej pozdrawiam i
                  współczuje wszystkim powodzenia
                  • Gość: swoi Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.04.06, 20:54
                    ci co siedza mają rodzenstwo jest normalne mozna powiedzie ze sa spoko takze
                    ciezko powiedzic dlaczego do tego doszło takze w stosunku do tych rodzin musimy
                    zachowywac tez spoko b o my wszyscy znienawidzimy sie a zycie pedzi dalej nie
                    róbmy za kata poczekajmy pozdrowienia
                    • Gość: nie kat Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.06, 21:32
                      Nie ma podstaw do tego by Forumowiczów nazywać katami. Zabieramy głos wokół
                      sprawy, by wyjaśnić sobie przede wszystkim przyczyny. Każdy ma prawo zapytać:
                      dlaczego? Każdy ma prawo poszukiwać odpowiedzi. Jeśli sugestie odpowiadających
                      są błędne, nie ma potrzeby ich oceniać! Wystarczy wyjaśnienie, komentarz. Nie
                      krzyczmy na siebie, nie oburzajmy się. Wolność słowa to odpowiedzialność za
                      słowo. Nawet, jeśli wypowiadamy się anonimowo.
    • Gość: !!!!!!!!!!!!!!! Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.06, 14:46
      jesli ona jest pusta to pomysl jak tobie by ktos brata zabil??pozwolilbys tym
      chlopakom normalnie zyc??moim zdaniem oni sa nienormalni!!wydawalo sie ze to
      normalni chlopacy...do czasu az nie wypili wodki lub zaćpali!!i nie mowcie ze
      oni nic nie biora bo to juz naprawde mnie rozsmieszy!!!wyjda za jakies 10 lat i
      co z tego ze wyjda jak nikt ich nie bedzie chcial znac,a z kartoteki mozna taka
      zbrodnie wymazac po uplywie 10 lat(po wyjsciu z wiezienia) i wydaje mi sie ze
      nikt nie zatrudni mezczyzne ktory nawet gimnazjum nie ukonczyl!!KARA SMIERCI
      JEST WYKLUCZONA ALE DLA TAKICH LUDZI KARA SMIERCI JEST ZA NISKA KARA(choć
      powinna byc przywrocona,bo tych przestepcow my utrzymujemy,zyja z naszych
      podatkow.nic nie robia a zycie maja jak w Madrycie)dobrze ze nie zyjemy w
      czasch sredniowiecznych bo ci gowniarze by juz wisieli!!!!! niech sie meczą
      tam,mogli myslec!! a jesli wam wojt czy dyrektorka nie pasuje to droga
      wolna,idz wpizdu stad,a jesli tu nie mieszkasz to sie nie wypowiadaj (bo
      niewiesz jak jest)!!! a zmowa milczenia byla..niestety.z tego co teraz slysze
      to bardzo duzo osob wiedziala co jest grane ale nic nie mowila bo przeciez
      kolegow do paki nie posla!!....k****zeby meczyc przez 4 godziny faceta...az sie
      ryczec chce!!a te gnoje tam siedza i sie smieja,zero skruchy,nic na nich nie
      dziala!!!powinni jeszcze wpierdziel dostac tak zeby poczuli sie jak tamten
      chlopak. poprostu lek ogarnia jak sobie pomysle z kim mamy do czynienia!!!!!!
      • Gość: imka Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 03.04.06, 16:48
        zastanów się nad tym co piszesz bo raczej nie zansz sprawy nie wiesz jak jest i
        nie pisz ze się śmiją.. koloru dodajesz sprawie gratulacje
    • Gość: ninja mieszkancy Jordanowa to sku..syny IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 03.04.06, 22:31
      Trzeba to glosno i otwarcie powiedziec! Mieszkancy Joradanowa to sku..syny!
      Tchorzliwy motloch srajacy pod siebie w imie solidarnosci z bandytami. Co to
      znaczy "zmowa milczenia"? Kazdy kto cos wiedzial a nie poinformowal policji
      dorzucil swoj kamyczek do calej sprawy. Ch.. im na grob!
      • Gość: do Ninji Re: mieszkancy Jordanowa to sku..syny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.06, 22:40
        Głośno wypowiedziałeś swoje zdanie. OK. Teraz wysłuchaj mojego. Nie wiedziałem!
        Policja nie udzielała żadnych informacji, nawet proboszczowi! On sam
        wykrzykiwał z ambony do nas o zmowie milczenia już tydzień po zdarzeniu. We wsi
        powtarzano, że to porachunki narkomanów. Nikt z moich znajomych nie
        przypuszczał, że to miejscowi. Sprawców znam. Widywałem ich po zbrodni w
        różnych okolicznościach. Zdumiewające, że człowiek widzi i nie rozpoznaje
        mordercy. Dr Jekyll i Mr Hyde?
        • Gość: jordanowiczan Re: mieszkancy Jordanowa to sku..syny IP: *.greenlan.pl 03.04.06, 23:45
          po co ty na takie posty wogóle odpisujesz chcesz z ludźmi , którzy piszą jak
          chamy ,konwersować, miej szacunek dla siebie
          tak przyznaję cała wioska, tysiąs chłopa i kobit, wiedziała kto co i jak, moja
          dziewiędziesięciodwuletnia sąsiadka z aidshajmerem też wie bo była na miejscu
          zbrodni akurat w ten feralny dzień między 24 a 4 dodziną rano no ale nic policji
          nie zeznała choć ją przyciskali, bo postanowiliśmy zrobić zajeb...stą zmowę
          dotyczącą milczenia, no i po co to ukrywać przecież trzeba być idiotą aby nie
          wiedzieć że te 1000 ludzi musiało się zmówić w milczeniu, ale to nic na drugi
          dzień wiedziała już cała gmina 3000 ludzi bo między sobą to nie mamy tajemnic
          ale policji broń borze nikt nic nie powiedział, tacy już jesteśmy zjednoczeni w
          zmowie że sam już dokładnie nie wiem przeciw czemu czasami się zmawiamy,
          ostatnio jak sobie przypominam 1000 jordanowiczan zmówiło się w milczeniu i nic
          nie powiedziało choć każdy wiedział ,ze mnoja sąsiadka czteroletnia basia
          ukradła z ogródka sąsiadów parę kwiatków , policja do dziś prowadzi śledztwo ale
          nikt ją nie zakapował
          • Gość: zgadzam sie Re: mieszkancy Jordanowa to sku..syny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.06, 19:40
            z jordanowiczanem należe do gminy jordanów i też o wszystkim wiedziałam hehe...
            tylko że musialam trzymać z 3000; ludzie ale brednie piszecie we wszystko
            wierzycie gazetom, jak ktos wiedział to tylko ich najbliżsi znajomi bo gdyby
            wiedział cały jordanów to okolica też, a ja nic nie wiedzialam i moi znajomi z
            jordanowa i okolic tez nie
        • Gość: eyryrth Re: mieszkancy Jordanowa to sku..syny IP: *.greenlan.pl 03.04.06, 23:50
          ja też mam wiedzę że wczoraj ktoś zgłosił kradzież szyn z torów kolejowych,
          policja przyjeła meldunek ale zapomnieli spytać gdzie i kiedy doszło do
          kradzieży, a złodzieje i tak wiedzą żę policja nie zapyta informatora w którym
          miejscu bo w tym dniu był wyścig kolarski , to jest model pracy naszej policji
          co wiem z własnego doświadczenia
      • Gość: ninja Re: mieszkancy Jordanowa to sku..syny IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 04.04.06, 11:11
        A czy ja napisalem ze wszyscy co do jednego wiedzieli i ze wszyscy byli
        swiadkami? Jest chyba oczywiste ze operuje uogolnieniem, od ktorego moga byc
        wyjatki. To tak jakbym powiedzial ze "Polacy to zlodzieje" - tez wiadomo ze nie
        wszyscy, ale z drugiej strony nie badzmy naiwni, to nie przypadek ze mowi sie to
        wlasnie o nas, a nie np. o Szwajcarach.
        Piszecie o tym ze mnostwo ludzi nie wiedzialo, a co z tymi, ktorzy wiedzieli?
        Rozumiem ze w takiej metropoli jak Jordanow ludzie pozostaja anonimowi i nikt
        nic nie wie o swoich sasiadach, ale moze chociaz jakies plotki byly, jakies
        podejrzenia? Zadnych? To skad to cale gadanie o zmowie milczenia?
        • Gość: jordanowiczan Re: mieszkancy Jordanowa to sku..syny IP: *.greenlan.pl 04.04.06, 16:00
          napisałaś Mieszkancy Joradanowa to sku..syny! a to nie oznacza to samo co
          prawie wszyscy mieszkańcy to s...., poza tym zastanów się ile osób wiedziało o
          zajściu - pewnie sami sprawcy, czy ty chwaliłabyś się o tym że kogoś skatowałaś
          każdej napotkanej osobie, pewnie że były plotki ale to tylko plotki ,
          • Gość: karina Re: mieszkancy Jordanowa to sku..syny IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 04.04.06, 16:50
            A plotki sie sprawdzily czy nie? I o co wlasciwie poszlo, bo nie bardzo wierze
            ze o nic?
          • Gość: imka Re: mieszkancy Jordanowa to sku..syny IP: *.greenlan.pl 04.04.06, 17:14
            Tak najlepiej pisac tak ze jordanow to dziura a ludzie to sku..syny! Ludzie
            którzy tak piszą tak myslą reprezentują sobą dno intelektualne. Są bardzo
            ubodzy w racjonalne rozumowanie. Sprawa się wyjaśni za pare miesiecy do tego
            czasu co niektórzy powinni dać sobie na wstrzymanie albo niech zrobia sobie
            dobrze moze to im wystarczy na jakiś czas. Winni sa zatrzymani! Tak pozatym to
            patrzmy się na siebie i na swoje błędy
        • Gość: do ninja Re: mieszkancy Jordanowa to sku..syny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.06, 19:42
          to cale gadanie to tylko sensacja, gazeta nie miała co napisać musieli artykuł
          na strone wydłużyć
          • Gość: m Re: mieszkancy Jordanowa to sku..syny IP: *.greenlan.pl 04.04.06, 21:00
            gazeta zawsze napisze cos czego nie było albo jakieś brednie aby sprzedac wiecej
            egzemplarzy, czyz nie??
            poczekajmy pare miesiecy i wszystko bedzie jasne... a teraz nie ma o czym pisac
            bo niektórzy znają tylko ploty, które opowiadają sasiedzi, niezbyt mądrzy, nie
            znają sprawy. Z tych plotek mozna sie tylko smiać, ja juz sie z taką spotkałam.
            • Gość: mieszkaniec Re: mieszkancy Jordanowa to sku..syny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.06, 14:43
              Ty nazywasz plotka to, ze 17 latek oddal mocz na niezyjacego juz chlopaka!
              jestes smieszna...
              • Gość: do "mieszkaniec" Re: mieszkancy Jordanowa to sku..syny IP: *.greenlan.pl 05.04.06, 17:38
                sam jesteś smieszny.
                prawdą jest to ze oddał mocz ale nie 17latek.
                • Gość: do "mieszkaniec" Re: mieszkancy Jordanowa to sku..syny IP: *.greenlan.pl 05.04.06, 17:44
                  wszyscy którzy to zrobili zmówili sie, ustalili własną wersje tego co sie
                  zdarzyło. dzięki temu niektórzy z nich mysleli ze ich nie aresztują. wrobili
                  kogoś i tan ktos powiedział jak było i zamkneli tych co mysleli ze ich nie zamkną
                  • Gość: do "mieszkaniec" Re: mieszkancy Jordanowa to sku..syny IP: *.greenlan.pl 05.04.06, 17:45
                    to nie jest amerykański film to jest zasrana polska
                    • Gość: cwaniak Re: mieszkancy Jordanowa to sku..syny IP: *.greenlan.pl 05.04.06, 18:50
                      czy wy jesteście takimi idiotami, młodzierz się napiła i naćpała później
                      skatowali człowieka , na początku wpi....lili mu najsilniejsi wiadomo o kogo
                      chodzi, gdy się na dyskotece wiadomość rozniosła, do gościa zrobili podjazdy
                      młodsi, parę razy go katowali, bo koleś był nieprzytomny a oni chcieli
                      poćwiczyć, i jaka tu filozofia, pie...cie o niewiadomo czym, wszystko jest proste,
                      na drugi dzień się spotkali , chcieli się zmówić co i jak mówić później policji,
                      ale co takie durnie i mięczaki mogą się zmawiać , jak policja jednego czy
                      drugiego przycisła to się posypali , jeden na drugiego posypał bo co taki
                      15latek może język za zębami trzymać? jak go fachowcy z milicji przycisneli a
                      nie z takimi dają sobie radę jak z tymi szczulami, pierdzielicie o policji że
                      tak długo cała akcja trwała są dwa powody pierwszy to to że zbierali informację
                      czyli podsłuchy na telefon i takie inne działania operacyjne, drugi nieoficjalny
                      (nie mam dowodów ale mam sygnały że nasza władza usilnie się starała aby sprawę
                      zatuszować, bo tam dzieci związane z radnymi były związane)
                      • Gość: ,,,,,,,,,,,,,,,,,, nie wierzcie do konca gazeta!!!!!!!!!!!!!!! IP: *.greenlan.pl 06.04.06, 17:11
                        no np. w gazecie byla wersja ze to Punki zrobiły byla tez wersja ze
                        brama....byla wersja w gazecie ze to porachunki narkomanów...i jeszcze pewnie
                        niejedna bzdure napisane zostaly...i co z tego bylo prawdziwe ...odpowiedzcie
                        sobie sami....wogóle napisane ze nie byla to dyskoteka tylko...zabawa
                        andrzejkowa w REMIZIE hehe;]jesli takich rzeczy nie wiedza redaktorzy to po
                        hu...im wierzyc?????prawda zawsze lezy gdzies po srodku....
                        • Gość: imka Re: nie wierzcie do konca gazeta!!!!!!!!!!!!!!! IP: *.greenlan.pl 06.04.06, 17:23
                          nie rozumiem ludzi którzy wypowiadają sie nic nie wiedząc.. niestety ta
                          tragedia dotyczy osób z którymi znam się od piaskownicy. Powinni poniesc kare
                          ale, to co ludzie robią z tego, gazeta to paranoja, prawda ma dwie twarze i
                          tylko oni znają te dwie twarze. To co przezywaja rodzice zamordowanego i
                          rodzice morderców to koszmar tragedia a ludzie wzbogacaja im to przezycie..
                          zwracam sie do wszystkich by mysleli co piszą bo kiedys moze to was spotka taka
                          tragedia i wtedy to w bedziecie miec dosc
                          • Gość: cwaniak Re: nie wierzcie do konca gazeta!!!!!!!!!!!!!!! IP: *.greenlan.pl 06.04.06, 23:12
                            tagedia to spotkałe ofiarę, a rodzice ponieśli tylko konsekwencje tego jak
                            wychowali swoje dzieci , choć jest to dla nich bolesne ale nie nazwał bym tego
                            TRAGEDIĄ , jak pomyślę kogo zamkneli to KAŻDY z nich sprawiał zajebiste
                            problemy wychowawcze więc nie chrzańcie , że rodzice są zupełnie bez winy, jak
                            nie potrafili ukształtować za wczasu to teraz będą płacić tysiące za adwokatów ,
                            psychologów i psychiatrów, a za kilkanaście lat wróci z pierdla recydywa ,
                            dopiero wtedy zacznie się lament i płacz,

                            pismaki zawsze piszą co chcą bo coś muszą pisać, coś co się sprzeda, najlepiej o
                            jakimś gwałcie, zabójstwie, pobitych noworodkach i innej korupcji, a ich
                            wiarygodność to druga mniej ważna sprawa, ważne żeby choć naświetlili problem
                            sami się do tego przyczyniacie kupująć jakąś fakcine , nie czy trybunę
                            (poczytajcie sobie takie gazety i zawsze jak nie nakieś plotki to czyjaś
                            tragedia albo polityczny teatr ) ,
                  • Gość: wymowka Re: mieszkancy Jordanowa to sku..syny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.06, 21:11
                    Jesli ten ktos, kto nie mial z tym nic wspolnego, a go wrobili, wiedzial o tym
                    i nic nie mowil, jest podobnie karany jak osoby ktore mialy z tym cos
                    wspolnego. A zreszta... osoby ktore zostaly zatrzymane przyznaly sie do
                    winny... wiec nie ma co tu wiecej walkowac, ze ktos kogos wrobil, ta wymowka
                    zaczyna byc juz nudna!!!
                    • Gość: * Re: mieszkancy Jordanowa to sku..syny IP: *.greenlan.pl 08.04.06, 15:55
                      huj z wami. mam was i wasze opinie w dupie. wcale nie wiecie jak to było.
                      • Gość: do- * Re: mieszkancy Jordanowa to sku..syny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.06, 16:27
                        miej je sobie gdzie chcesz...
                      • Gość: do gościa * Re: mieszkancy Jordanowa to sku..syny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.06, 17:35
                        Nie wiemy , jak było i h... z nami. Owszem, ale ty wobec tego powinieneś
                        opowiedzieć jak było naprawdę, żeby zapobiec plotkom i domysłom i takiej
                        bzdurnej dyskusji, jaka ma tu miejsce.
          • Gość: ciekawy Re: mieszkancy Jordanowa to sku..syny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.06, 23:34
            Skąd wiesz, że gazeta musiała "wydłużyć" artykuł? Co jest nieprawdą w GW?
            • Gość: ja do wszystkich IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.06, 00:26
              Forumowicze!! czy warto siedziec i roztrzasac te wszystkie kwestie ktore
              poruszacie na tym forumowisku..? czy warto mowic sobie w niektorych dysputach
              niemile slowa i obrazac sie nawzajem?? moze lepiej zostawic kwestie dotyczaca
              zmowy milczenia czy tez funkcjonowania UG w jordanowie, szkoly, biblioteki czy
              tez parafii i zastanowic sie nad soba samym.. pomyslec o tym ze to co sie stalo
              moze byc dla nas przestroga.. przestroga przed unikaniem sytuacji mogacych
              doprowadzic do tragedii.. a takze przestroga to unikanai niepowolanego
              towarzystwa.. i do kontrolowania wlasnych zachwian i czynow... jak widzimy nie
              trzeba miec broni aby zabic.. wystarczy sila fizyczna i to nieznaczna jesli
              jest sie wytrzymlym..
              wezcie to co sie stlo do siebie.. popatrzcie co soe mowi co sie pisze.. co
              przezywa rodzina zamordowanego.. rodziny winnych i sami skazani... i niech to
              bedzie dla nas przestroga.. jesli wezmiemy to co sie stalo fo sibie i naprawde
              zastanowimy sie nad wlasnym zyciem.. to nie bedziemy potrzebowali zadnych
              wyspecjalizowanych programow.. Na swiecie sa pewne zla.. dostepne dla ludzi-
              unikajmy ich!!
      • Gość: ale ty Re: mieszkancy Jordanowa to sku..syny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.06, 19:33
        głupi jestes myslisz ze jak jestezs z Wrocka to wolno ci obrażaci inny znasz
        chociaz jedna osobe z Jordanowa??? nie sądze a ja znam bardzo dużo a jak nie
        masz pomysłu na koma to nie pisz bzdur i nie obrażaj nie winnych bo wtedy ty
        jestes sku..synem
        • hhhhhha Re: mieszkancy Jordanowa to sku..syny 05.04.06, 02:13
          zapraszam
          forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=38919
      • Gość: szakal Re: mieszkancy Jordanowa to sku..syny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.04.06, 20:29
        kolego jestes bardzo nerwowy a czy ty jak sie bija to dzwonisz na policje czy
        ty kiedykolwiek pomogłes bitemu a czy nie byłes natej dyskotece nikt niezrobił
        nic bo takie bijatyki sa normalką tylko nie zawsze tak się konczą wszyscy
        maja wine ze nikt nigdy nie dzwoni na policje a policja sama narzuciła teorie
        ze go podrzucili a opinia mieszkanców była ze to mogło zrobic 6 a 2 znich
        załapało sie na ten mord a czy policja szukała
      • Gość: d Re: mieszkancy Jordanowa to sku..syny IP: *.greenlan.pl 14.04.06, 12:32
        zycze wszystkim zjebom ktorzy pisali te glupoty na tym forum wesolych swiat i
        zeby wam nigdy sie niezdazylo to co przytrafilo sie tym chlopakom. To wy
        przyczyniliscie sie do tego zeby ich rodziny mialy jeszcze bardziej zje..e
        swieta pozdro dla was
    • Gość: imka do steku Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 06.04.06, 19:39
      Dobrze ze nauczyłeś się pisać i czytać gratulacje steku!!! Twoj umys bardzo sie
      wysilił
      • Gość: do imka Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.06, 21:56
        pisze się umysł, a nie umys:) pozdro
    • Gość: mts Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 06.04.06, 22:21
      Poprostu to wszytsko jest smieszne!!dowiedziałem sie dziś ze na dyskoteke nie
      moga chodzic osoby NIEpelnoletnie!!naraz policje sciagaja ,pedagogow,ksiadz
      krzyczy na wszystkich,powstaja tematy o ktorych wczesniej nikt nawet nie mowil
      w jordanowie!!Ale dlaczego dopiero teraz??kazdy ma do kazdego pretensje,policja
      jak nigdy wkroczyla do akcji(jesli to jest akcja).JESZCZE 2 TYG TEMU POLICJIA
      NIE ZWRACAŁA UWAGE NA TO ZE NA DYSKOTEKE CHODZA 15LATKI!!DLACZEGO??Pewnie by
      odpowiedzieli ze wszystko bylo pod kontrola!!przeciez oni sa zawsze z obrebie
      dyskoteki i o wszystkim wiedza,tylko czekaja na wlasciwy moment!!UDZIELAJA NAM
      ZAWSZE POMOCY ..TYPOWA GADKA SZMATKA,NIC WYROZNIAJACEGO SIE,NIC NIE DOCIERA.
      TO MIEDZY INNYMI PRZEZ WAS.I NIE OBWINIAJCIE TYLKO RODZICOW!!Gdzie młodzież ma
      sie bawic??moze powinna jednak siedziec w domu I wymyslac niestworzone
      rzeczy,bo tak bylo by lepiej. PRZECIEZ NIEPELNOLETNI NIE MOGE SIE BAWIC NA
      DYSKOTEKACH!!ZABRONIONE!!! I baRDZO DOBRZE!!DZIECIAKI BEDA SIE BAWIC W
      MIEJSCACH O KTORYCH NAWET NIE BEDZIECIE MIELI POJECIA I BEDA ROBIC CO IM SIE
      PODOBA I I TAK NIE BEDZIECIE MIELI NA TO WPLYWU!!!!bo nikt w tej gminie nie
      potrafi zorganizowac zadnych zabaw,imprez,tak poprostu na legalu(chyba ze
      dozynki,choc tam tez jest "Smiesznie") nikt nie potrafi nawet dogadac sie z
      młodzieża,chyba nawet nie probuje!!i tak sie dzieje jak sie dzieje...
      • Gość: szakal Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.04.06, 09:27
        naareszcie młodzi dobrze pisza bo sa problemy ale ich nikt nie widzi ta strona
        pokazuje ze sa tez ludzie normalni bo co młodziez nie ma zajec w szkole tylko
        do południa biblioteka tez w szkole jak sie cos madrego powie to zaraz problem
        nikt z rodzicow nie mówi bo syn czy córka ma problem z nauczycielami a czy
        nieraz trzeba przyjac krytyke a nie obrazac sie czas zaczac normalnie pracowac
        i zyc szkoła mówi o rodzicach a szkoła co zrobiła szukajmy winnych i nie r ó
        b t a nic jest ok a moze ksiedza zmienic ale juz jest nowy a moze ksiądz mało
        krzyczał moze niebił i to jest problem moze moze
      • Gość: do Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.06, 21:20
        Tak juz jest w tej gminie kazdy dba o wlasny zad, zamiast myslec z
        przyszloscia, o konsekfencjach nie dopilnowania czegos, "oni" czekaja az cos
        sie wydazy a potem jeden na drogiego zwala wine, bo zamiast zajac sie tym co
        nalezy, robia wszystko zeby tylko od tego uciec...
      • Gość: bvvvb Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 08.04.06, 09:16
        z niektórych waszych wypowiedzi wynika tylko tyle .....komuno wróć;]hehe ludzie
        bez przesady jesli rodzice maja nie puszczac swoich córek i synów na dyskoteki
        do 18 roku zycia .....no to co dopiero wtedy wyrosnie z nich????? zamknieci pod
        kluczem..w wieku 18 lat sie wyrwa i nie beda w stanie w realnym swiecie sie
        odnaleźć ...ile lat wy mieliscie gdy na dyskoteke poszliscie?????perspektywy
        jaklies imprezy w jordanowie sa mikre prawie równe zeru...ej co wy policja ma za
        kazdym chodzic i pilnowac go????chcecie czuc oddech policjanta na plecach????a
        moze jego pałe;]moze godzine policyjna chcecie wprowadzic????dajcie spokój!!
        ludzie nie ograniczajmy sie sami!!!!!!!!!!!!
        • Gość: do bvvvb Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.06, 23:43
          spoko moze do 18 nie, ale czy dla gó..arzy, ktorzy mają po 13 czy 14 lat to
          odpowiednie miejsc???
          • Gość: (*+*) Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.06, 14:54
            teraz juz nigdzie nie jest bezpiecznie...takie czasy, wiec jak dla mnie bez
            rożnicy ile kto ma lat, wiadomo przeciez ze sa jakies ograniczenia, ale jak dla
            mnie to taki 15 latek to jeszcze gowniarz!!!
            • Gość: ^ Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.greenlan.pl 10.04.06, 17:04
              czasami 15latek jest mądrzejszy od 18latka i kto jest wtedy gó..arzem??
              • Gość: do-: ^ Re: Areszt dla młodocianych katów z Jordanowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.06, 20:39
                jak sam/ma dobrze napisales CZASAMI, ale to nie znaczy, ze zawsze i wszyscy 15
                tkowie. Domyslam sie po tej twojej wypowiedzi, ze sam/ma jestes w tym wieku i
                pewnie musiales/las chodzic na dyskoteke...
                • Gość: ^ Re: To wszystko to jedna wielka bzdura!!!!!!! IP: *.greenlan.pl 11.04.06, 16:51
                  nigdy nie byłam na baletach w ambie. teraz trzeba pokazywać dowody osobiste jak
                  chcesz wejsć.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka