Gość: Raf IP: 151.92.176.* 13.06.06, 08:22 Za jaką minimalną pensję netto zdecydowalibyście się zostać w kraju? Niech wpisują się też ci którzy już wyjechali i coś osiągnęli. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: ff Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: *.ipt.aol.com 13.06.06, 08:32 pieniadze to nie wszystko ja po prostu nie lubie polski i tego narodu :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pat&Co Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.06, 08:39 ja lubie Polske, natomiast nie przepadam za naszymi elitami politycznymi i ich niezwykle mądrymi wyborcami ;-) moglbym zostac za 6000 netto w mojej obecnej sytuacji (bronie pracy magisterskiej), pod warunkiem ze na przymusowa emigracje trafiliby politycy wraz ze swoimi programami. proponuje ich wyslac do Rosji, w koncu jej nie lubimy, a nic gorszego trafic by sie jej nie moglo od czasow Dzierzynskiego ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
javus Re: Pytanie do Wyjeżdżających 13.06.06, 14:55 ja chyba wolalbym pracowac w rosji niz w polsce. Rosja tak czy inaczej byla, jest i bedzie potega tylko ma przejsciowe problemy. Choc tak serio to w polsce bym zostal za 5tys/mies netto, bo tutaj po skonczeniu moich studiow nie polece wiecej niz 20tys Funtow / rok z tym ze po 2-3 latach doswiadczenia mam szanse na 30-40 tys a w polsce nie ma takich wzrostow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zenek Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: *.bulldogdsl.com 13.06.06, 09:25 Ja się w Polsce męczę szanowny panie i pieniędzmi mnie do powrotu nikt nie skusi. Jak mam chodzić smutny i wku..ony całe dnie - co jest w ojczyźnie normą niezależnie od uposażenia - to wolę tutaj spokojnie sobie na zmywaku pomykać. Bo tutaj nawet Rosjanom (nie mówiąc już o rodakach) w miejsce tradycyjnych mord ludzkie twarze się pojawiają. Zjawisko niezwykłe i samo w sobie stanowiące powód aby nie myśleć o powrocie. W Polsce w ciągu tygodnia od wylądowania na Okęciu dostałbym mordy. Mogę się założyć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaro Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: *.md.uwcm.ac.uk 13.06.06, 10:24 Zostalbym w PL o ok. 5 lat dluzej nawet za 1500zl brutto na uczelni (jestem po doktoracie). Niestety szans na to nie mialem z czego bardzo sie teraz ciesze. Teraz pewnie bym sie zdecydowal za 15tys. brutto, ale pieniadze to nie wszystko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hehe Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: 217.33.252.* 13.06.06, 11:00 Za zadne pieniadze. Jak pisalam juz wielokrotnie tutaj, nie chce mi sie wracac. W Polsce dobrze stalam finansowo, ale pieniadze to nie wszystko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andrzej Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: *.its.it 13.06.06, 11:45 To co cię skłoniło do wyjazdu? Przecież wszyscy wyjeżdżają za kasą i gdyby mieli tu stałą posadkę to by się nie decydowali. Niektórzy tu piszą że nie cierpią polaków tak jakby próbowali wyładować całą złość na każdego kto jest polakiem. Nie sądzę aby niemiec, włoch czy anglik byli lepszymi ludźmi. Oni żyją tylko w lepszych warunkach i przy braku pieniędzy byliby takimi samymi wrednymi, złośliwymi ludźmi. I tak wszystko sprowadza się do pieniędzy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DRAB Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: 192.193.245.* 13.06.06, 11:51 Andrzej poczytaj to forum - tu masz odpowiedzi. Ludzie glosuja nogami przeciw: (1) Zaklamanym jelopom u wladzy; (2) Urzedasom, udoopiajacym male biznesy (3) Wysokim podatkom i niskim placom; (4) Braku wolnosci slowa; (5) Brzydkiej pogodzie; (6) Braku kultury na ulicy, w pociagu i telewizji; (7) Najgorszym drogom w Europie; (8) Szans na ciekawa i rozwojowa prace, dobre studia Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
eeela Re: Pytanie do Wyjeżdżających 13.06.06, 11:54 > (5) Brzydkiej pogodzie; To o Polsce? ;-) Ja nie wroce juz zapewne, chocby nie wiem za jakie pieniadze, bo nie mam sily na kolejne "zakorzenianie sie". W Polsce wiekszosc znajomych praktycznie juz nie funkcjonuje jako znajomi, tutaj zaczynam odnajdywac wokol siebie coraz blizszych mi ludzi. A rodzine mozna odwiedzac. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DRAB o pogodzie IP: 192.193.245.* 13.06.06, 11:59 Definicja brzydkiej pogody w miescie to wszystko ponizej +5 :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sdf Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: 62.69.102.* 13.06.06, 12:30 > To o Polsce? ;-) A co ci sie w polskiej pogodzie podoba? Mrozne zimy z -20 stopniami albo snieg z deszczem? Czy moze upalny tydzien w lecie, ktorego nie da sie wytrzymac? A moze nagle skoki temperatur i cisnienia? Lato w polsce jeszcze jest ok ale zima to juz tragedia. Odpowiedz Link Zgłoś
eeela Re: Pytanie do Wyjeżdżających 13.06.06, 12:56 Wlasnie upaly mi sie podobaja - bardzo je lubie :-) Lubie tez snieg, ale mroz juz mniej, wiec rzeczywiscie milo jest wpasc na dwa tygodnie, dziwu temu atmosferycznemu sie poprzygladac, a potem wrocic do przyzwoitszych temperatur ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andrzej Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: *.its.it 13.06.06, 12:12 No ale to co piszesz skądś się bierze. Gdyby każdego polaka było stać na to co chce wtedy by się nie zajmował cudzym życiem i nie próbował "udupiać" innych. No chyba że to taki naród, że nawet żyjąc w bogactwie będzie wiecznie niezadowolony. Sam się spotykam codziennie z szujami i zawistnymi osobami ale w głównej mierze wynika to z ich sytuacji materialnej i osoby te zazdroszczą każdego sukcesu u innych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DRAB Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: 192.193.245.* 13.06.06, 12:22 mysle ze buractwo nie wynika z braku pieniedzy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ff Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: 62.69.102.* 13.06.06, 12:28 tym polak bogatszy tym wiekszy burak i wiecznie chce wiecej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DRAB Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: 192.193.245.* 13.06.06, 12:38 Ja osobiscie upatruje problemu PL w: (1) wiecznym uzalaniu sie nad soba: wszyscy winni tylko nie my, dookola wrogowie uciemiezajacy wspanialych Polakow (2) postawie roszczeniowej: patrz gornicy na ulicach, chlopak, ktory idzie do samoobrony zeby sobie zalatwic prace (3) brakuy szacunku dla pieniedzy - vide bogaty to zlodziej; biedny jest ok (4) a przede wszystkim wtracaniu sie panstwa w zycie jednostki: nie dosc ze powoduje to odplyw odwaznych i ambitnych jednostek z kraju, to jeszcze powoduje ze rosna kolejne pokolenia mentalnych inwalidow; Pzd Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: palejo Do Drab IP: *.server.ntli.net 13.06.06, 12:59 W pelni sie z toba zgadzam. pozdro Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hehe Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: 217.33.252.* 13.06.06, 13:34 Tez sie zgodze z Toba. Do tego ta mentalnosc. Ogladanie sie kto co kupil, za ile, a skad mial na to pieniadze. Musze miec lepszy samochod niz sasiad, musze miec samochod, chociaz mnie na to nie stac w ogole itp. Teraz mam swiety spokoj i nikogo nie interesuje moje zycie prywatne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DRAB Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: 192.193.245.* 13.06.06, 14:01 mieszkasz na Orkadach i nie masz polskich sasiadow? ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hehe Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: 217.33.252.* 13.06.06, 14:19 A co to sa Orkady? Nie sugeruj sie moim IP. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DRAB Orkady IP: 192.193.245.* 13.06.06, 14:23 Orkady (ang. Orkney Islands) – archipelag na północ od wybrzeży Szkocji, na granicy Morza Północnego i otwartego Oceanu Atlantyckiego. W jego skład wchodzi 67 wysp o łącznej powierzchni 975 km². Ok. 20 z nich jest zamieszkałych. takie zadoopie:) Mysle ze tam jeszcze rodakow nie ma (na razie oczywiscie) D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hehe Re: Orkady IP: 217.33.252.* 13.06.06, 14:26 Jest jeszcze pare innych miejsc gdzie ich nie ma i nie spodziewam sie ich nalotu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fab Re: Orkady IP: *.40.71.61.threembb.co.uk 08.11.15, 13:33 Od dawna sa tu nasi rodacy:) Odpowiedz Link Zgłoś
kicior99 Re: Pytanie do Wyjeżdżających 13.06.06, 18:39 no z ta brrzydka pogoda przegiales zdrowo =)))))))))))) Reszta -= swieta prawda! Odpowiedz Link Zgłoś
vierablu Re: Pytanie do Wyjeżdżających 13.06.06, 12:06 Nawet jezeli wyjezdzaja z powodow ekonomicznych, to zostaja za granica z calkiem innych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hehe Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: 217.33.252.* 13.06.06, 13:30 Mialam stala ciepla posadke, na ktorej zapewne moglam siedziec jeszcze pare dobrych lat, jak inni, ktorzy zostali w mojej sekcji/dziale/firmie. Mialam tez nowy samochod, ktory postarzal sie w miedzyczasie do 3 lat. Mialam rowniez mieszkanie nie obciazone zadnym kredytem, bo zdazylam je splacic dzieki dobrej posadce. Moj maz siedzial na jeszcze cieplejszej posadce (bo lepiej platnej) w tej samej firmie. Ale... nie moglam juz patrzyc na to ciagle ciecie kosztow, brak jakichkolwiek szans na rozwoj zawodowy, nie moglam sluchac narzekania kolegow jak to coraz gorzej w firmie, ale nie ma gdzie zmienic pracy (bo gdzie ktos tyle zaplaci) itp. Nie widzialam tez ani jednego ogloszenia, ktore dawaloby mi mozliwosc zmiany pracy. Mozna powiedziec wiec, ze przyczyna wyjazdu byl brak wrazen i dalszego rozwoju zawodowego. Jasne, moglam zostac i grzac swoje krzeslo w pracy, ale chyba bym umarla z nudow albo od sluchania narzekania kolegow. Poza tym cofnelabym sie totalnie w rozwoju. Londyn ma o wiele ciekawszy rynek pracy, ofert pracy do wyboru do koloru, a przy okazji nowy kraj do poznania, nowe miejsca do zwiedzenia itd. Nie pisze, ze ten kraj jest super i cudowny, bo jak kazdy ma swoje wady i zalety, ale akurat ja odnajduje sie tu jak ryba w wodzie i jest mi ok. Odpowiedz Link Zgłoś
kicior99 Re: Pytanie do Wyjeżdżających 13.06.06, 18:38 Gość portalu: Andrzej napisał(a): > To co cię skłoniło do wyjazdu? Przecież wszyscy wyjeżdżają za kasą wybacz ale wiekszej bzdury dawno nie slyszalem... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: 194.187.32.* 13.06.06, 11:56 ja bym wrocil nawet za 1500 'do reki'-choc tu zarabiam tyle w likend:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaro Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: *.md.uwcm.ac.uk 13.06.06, 12:04 Jest jeszcze kwestia dlaszej przyszlosci, zwlaszcza gdy sie ma lub planuje dzieci. Obawiam sie ze Unia moze sie rozleciec np. za 15 lat a w Polsce bedzie albo krwawa dyktatura albo rewolucja albo i jedno i drugie. Srodowisko naturalne bedzie zniszczone, zdrowe jedzenie bedzie dostepne tylko dla najbogatszych, podobnie jak dobre szkoly i leczenie. A ci najbogatsi beda zmuszeni mieszkac na strzezonych osiedlach i drzec zeby im dziecka dla okupu nie porwali. Ja wole spac spokojnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: palejo Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: *.server.ntli.net 13.06.06, 12:57 Oj Jaro, ales sie chlopie nakrecil. Bez przesady. Za 15-20 lat, bedziemy ekonomiczna "potega" porownywalna do dzisiajszej Portugalii albo Grecji i tyle. Wlasnie wtedy wroce do kraju. Ale juz nie po to zeby ktos mi wyplacal smieszna pensje. Pozdro Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sdf Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: 62.69.102.* 13.06.06, 14:30 zebys sie nie rozczarowal Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaro Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: *.md.uwcm.ac.uk 13.06.06, 14:39 Przepasc miedzy bogatymi i biednymi sie poglebia a to nie wrozy dobrze dla stabilizacji chyba ze bedzie dyktatura. Potega gospodarcza w sensie PKB moze i bedziemy (Chiny tez sa), ale to nie zmniejszy frustracji spolecznej, bo ta potega sie bierze m.in. z prawie darmowej sily roboczej, niszczeniu srodowiska itp. Rozwoj Polski bedzie postepowal w kierunku Ameryki Lacinskiej a nie Europy Zachodniej bo mamy globalizacje, Dyrektywe Bolesteina itp, a to zwiekszy roznice spoleczne i napiecia, takze na tle etnicznym. Natomiast cofam to o rewolucji, zadnej rewolucji w PL nie bedzie, bo wszyscy mlodzi ambitni rewoluconisci wyjada za granice bo nikt ich w PL nie bedzie chcial finansowac. I cale szczescie :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dsf Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: 62.69.102.* 13.06.06, 16:07 uwazaj z takim tekstami bo tutaj sa kumentatorzy pokroju qwintestencja, moga cie namierzyc i postawic przed oblicze kaczora Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaro Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: *.server.ntli.net 13.06.06, 19:10 Ja o kaczorze ani innych ptakach sie nie wypowiadalem, zjawiska maja szerszy wymiar i ten czy inny rzad czy prezydent maja czy beda tu mieli wplyw zgola kosmetyczny. Mnie to generalnie nie martwi, podobnie jak wspomniana dyrektywa Bolkesteina, ktora z pewnoscia zostanie odswiezona w bardziej prorynkowej formie. Globalne zjawiska generalnie sprzyjaja mlodym, zdolnym i ambitnym (czego przykladem jest mozliwisc pracy w UK), natomiast beda powodowac rosnaca frustracje mas, co moze byc niebezpieczne gdy igrzyska nie wystarcza i masy beda chcialy wiecej chleba (lub chocby wiecej pizzy czy hamburgerow). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: 212.160.172.* 14.06.06, 12:37 Czytam Wasze opinie. Całkowicie się z Wami zgadzam. Chyba jednak pomijacie jeden ważny aspekt sprawy emigracji całej rzeszy Polaków jak i ewentualnego ich powrotu. Otóż mało kto chce zostać w Polsce bo poprostu jest zmęczony nagonką na niego, że mało i za krótko pracuje. Ciągła presja, straszenie oraz głodowa pensja wręcz zmuszają do ucieczki. Perspektyw żadnych!!! Próżno szukać jakiejkolwiek nadziei. Czy w takim kraju mozna żyć albo do niego wrócić!? Gdy tymczasem nasi czołowi przywódcy, wybrani przez naród, nie potrawią nawet zaśpiewać hymnu a inni szykują sobie tu i ówdzie wroga, żeby móc zaistnieć w mediach. Zero zainteresowania narodem, zero spojrzenia na los prostego człowieka!!! Działają w myśl hasła "dostałem się do władzy mam Was gdzieś drodzy wyborcy". Zero etyki, zero naromalności. Po co w tym kraju mieszkać i żyć. A patriotyzm? owszem, ale gdy masz być z czegoś dumny! Ja nie jestem, wręcz się wstydzę. Nie tylko za polską drużynę, ale za nas i co u nas się dzieje!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pat&Co Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.06, 17:22 ha, nigdy nie potrafiłem zrozumieć Polaków którzy narzekaja na dyrektywę Bolkesteina ;-) niedlugo w swojej solidarności z francuskimi i niemieckimi obibokami beda zadac zeby utrzymac zamkniecie rynkow pracy wyzej wspomnianych krajow ;-) nota bene, po tym jak PE zajal sie dyrektywa, nie pozostalo z niej wiele z wyjatkiem nazwy Odpowiedz Link Zgłoś
korkix78 Re: Pytanie do Wyjeżdżających 13.06.06, 17:34 Jeszcze przed wyjazdem mialem zaawansowane rozmowy z jednym potencjalnym pracodawca, i gdybym mial 1100-1200 netto - zostalbym (2 lata temu). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sdf Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: *.ipt.aol.com 13.06.06, 20:27 1100 netto nie osmieszaj sie Odpowiedz Link Zgłoś
korkix78 Re: Pytanie do Wyjeżdżających 14.06.06, 11:36 No ale tak bylo !! Nie bede tu robil z siebie wyimaginowanego dumnego bohatera,ze wyjechalem, mimo ze moglem pracowac za milion piecset 100 dziewiecset bez licznych premii,sluzbowych telefonow, domofonow, komorek rurek i innych bzdur. Nie moglem, bo nikt mnie nie chcial. Zalozylem,ze przez pierwsze 3-6 miesiecy na tyle sie zgodze i bede potulnie pracowal i na zarobki nie narzekal, o ile otrzymam w miare ciekawa prace. Coz, nie dostalem. Teraz ja mam. (wlasnie w niej siedze :) . Wlasnie za mniej wiecej tyle ile chcialem,tyle ze w innej walucie..:) Odpowiedz Link Zgłoś
kicior99 Re: Pytanie do Wyjeżdżających 13.06.06, 18:37 Wyjechalem nie tylko z powodow ekonomicznych. Sadze z enie ma takiej sumy za ktora bym wrocil. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kris Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.06, 07:40 Ja od dwóch lat mam 1400 netto - bez szans na więcej, tak więc szlifuje angielski i szukam pracy w Irlandii. Może uda mi się choć załapać na 'data entry' czy coś takiego. Mam wykształcenie ekonomiczno-informatyczne no i 10 lat różnej pracy w Polsce na styku informatyka/finanse/marketing. Odpowiedz Link Zgłoś