Dodaj do ulubionych

Pytanie do Wyjeżdżających

IP: 151.92.176.* 13.06.06, 08:22
Za jaką minimalną pensję netto zdecydowalibyście się zostać w kraju?
Niech wpisują się też ci którzy już wyjechali i coś osiągnęli.
Obserwuj wątek
    • Gość: ff Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: *.ipt.aol.com 13.06.06, 08:32
      pieniadze to nie wszystko
      ja po prostu nie lubie polski i tego narodu :-)
      • Gość: Pat&Co Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.06, 08:39
        ja lubie Polske, natomiast nie przepadam za naszymi elitami politycznymi i ich
        niezwykle mądrymi wyborcami ;-)

        moglbym zostac za 6000 netto w mojej obecnej sytuacji (bronie pracy
        magisterskiej), pod warunkiem ze na przymusowa emigracje trafiliby politycy wraz
        ze swoimi programami.
        proponuje ich wyslac do Rosji, w koncu jej nie lubimy, a nic gorszego trafic by
        sie jej nie moglo od czasow Dzierzynskiego ;-)
        • javus Re: Pytanie do Wyjeżdżających 13.06.06, 14:55
          ja chyba wolalbym pracowac w rosji niz w polsce. Rosja tak czy inaczej byla,
          jest i bedzie potega tylko ma przejsciowe problemy.

          Choc tak serio to w polsce bym zostal za 5tys/mies netto, bo tutaj po skonczeniu
          moich studiow nie polece wiecej niz 20tys Funtow / rok z tym ze po 2-3 latach
          doswiadczenia mam szanse na 30-40 tys a w polsce nie ma takich wzrostow.
    • Gość: Zenek Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: *.bulldogdsl.com 13.06.06, 09:25
      Ja się w Polsce męczę szanowny panie i pieniędzmi mnie do powrotu nikt nie
      skusi. Jak mam chodzić smutny i wku..ony całe dnie - co jest w ojczyźnie normą
      niezależnie od uposażenia - to wolę tutaj spokojnie sobie na zmywaku pomykać.
      Bo tutaj nawet Rosjanom (nie mówiąc już o rodakach) w miejsce tradycyjnych mord
      ludzkie twarze się pojawiają. Zjawisko niezwykłe i samo w sobie stanowiące
      powód aby nie myśleć o powrocie. W Polsce w ciągu tygodnia od wylądowania na
      Okęciu dostałbym mordy. Mogę się założyć.
    • Gość: Jaro Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: *.md.uwcm.ac.uk 13.06.06, 10:24
      Zostalbym w PL o ok. 5 lat dluzej nawet za 1500zl brutto na uczelni (jestem po
      doktoracie). Niestety szans na to nie mialem z czego bardzo sie teraz ciesze.
      Teraz pewnie bym sie zdecydowal za 15tys. brutto, ale pieniadze to nie wszystko.
    • Gość: hehe Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: 217.33.252.* 13.06.06, 11:00
      Za zadne pieniadze. Jak pisalam juz wielokrotnie tutaj, nie chce mi sie wracac.
      W Polsce dobrze stalam finansowo, ale pieniadze to nie wszystko.
      • Gość: Andrzej Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: *.its.it 13.06.06, 11:45
        To co cię skłoniło do wyjazdu? Przecież wszyscy wyjeżdżają za kasą i gdyby mieli
        tu stałą posadkę to by się nie decydowali. Niektórzy tu piszą że nie cierpią
        polaków tak jakby próbowali wyładować całą złość na każdego kto jest polakiem.
        Nie sądzę aby niemiec, włoch czy anglik byli lepszymi ludźmi. Oni żyją tylko w
        lepszych warunkach i przy braku pieniędzy byliby takimi samymi wrednymi,
        złośliwymi ludźmi. I tak wszystko sprowadza się do pieniędzy.
        • Gość: DRAB Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: 192.193.245.* 13.06.06, 11:51
          Andrzej poczytaj to forum - tu masz odpowiedzi.

          Ludzie glosuja nogami przeciw:
          (1) Zaklamanym jelopom u wladzy;
          (2) Urzedasom, udoopiajacym male biznesy
          (3) Wysokim podatkom i niskim placom;
          (4) Braku wolnosci slowa;
          (5) Brzydkiej pogodzie;
          (6) Braku kultury na ulicy, w pociagu i telewizji;
          (7) Najgorszym drogom w Europie;
          (8) Szans na ciekawa i rozwojowa prace, dobre studia

          Pzdr
          • eeela Re: Pytanie do Wyjeżdżających 13.06.06, 11:54
            > (5) Brzydkiej pogodzie;

            To o Polsce? ;-)

            Ja nie wroce juz zapewne, chocby nie wiem za jakie pieniadze, bo nie mam sily na
            kolejne "zakorzenianie sie". W Polsce wiekszosc znajomych praktycznie juz nie
            funkcjonuje jako znajomi, tutaj zaczynam odnajdywac wokol siebie coraz blizszych
            mi ludzi. A rodzine mozna odwiedzac.
            • Gość: DRAB o pogodzie IP: 192.193.245.* 13.06.06, 11:59
              Definicja brzydkiej pogody w miescie to wszystko ponizej +5 :)
            • Gość: sdf Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: 62.69.102.* 13.06.06, 12:30
              > To o Polsce? ;-)

              A co ci sie w polskiej pogodzie podoba? Mrozne zimy z -20 stopniami albo snieg z
              deszczem? Czy moze upalny tydzien w lecie, ktorego nie da sie wytrzymac? A moze
              nagle skoki temperatur i cisnienia?

              Lato w polsce jeszcze jest ok ale zima to juz tragedia.
              • eeela Re: Pytanie do Wyjeżdżających 13.06.06, 12:56
                Wlasnie upaly mi sie podobaja - bardzo je lubie :-)
                Lubie tez snieg, ale mroz juz mniej, wiec rzeczywiscie milo jest wpasc na dwa
                tygodnie, dziwu temu atmosferycznemu sie poprzygladac, a potem wrocic do
                przyzwoitszych temperatur ;-)
          • Gość: Andrzej Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: *.its.it 13.06.06, 12:12
            No ale to co piszesz skądś się bierze. Gdyby każdego polaka było stać na to co
            chce wtedy by się nie zajmował cudzym życiem i nie próbował "udupiać" innych. No
            chyba że to taki naród, że nawet żyjąc w bogactwie będzie wiecznie
            niezadowolony. Sam się spotykam codziennie z szujami i zawistnymi osobami ale w
            głównej mierze wynika to z ich sytuacji materialnej i osoby te zazdroszczą
            każdego sukcesu u innych.
            • Gość: DRAB Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: 192.193.245.* 13.06.06, 12:22
              mysle ze buractwo nie wynika z braku pieniedzy
            • Gość: ff Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: 62.69.102.* 13.06.06, 12:28
              tym polak bogatszy tym wiekszy burak
              i wiecznie chce wiecej
            • Gość: DRAB Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: 192.193.245.* 13.06.06, 12:38
              Ja osobiscie upatruje problemu PL w:
              (1) wiecznym uzalaniu sie nad soba: wszyscy winni tylko nie my, dookola
              wrogowie uciemiezajacy wspanialych Polakow
              (2) postawie roszczeniowej: patrz gornicy na ulicach, chlopak, ktory idzie do
              samoobrony zeby sobie zalatwic prace
              (3) brakuy szacunku dla pieniedzy - vide bogaty to zlodziej; biedny jest ok
              (4) a przede wszystkim wtracaniu sie panstwa w zycie jednostki: nie dosc ze
              powoduje to odplyw odwaznych i ambitnych jednostek z kraju, to jeszcze powoduje
              ze rosna kolejne pokolenia mentalnych inwalidow;

              Pzd
              • Gość: palejo Do Drab IP: *.server.ntli.net 13.06.06, 12:59
                W pelni sie z toba zgadzam.
                pozdro
              • Gość: hehe Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: 217.33.252.* 13.06.06, 13:34
                Tez sie zgodze z Toba. Do tego ta mentalnosc. Ogladanie sie kto co kupil, za
                ile, a skad mial na to pieniadze. Musze miec lepszy samochod niz sasiad, musze
                miec samochod, chociaz mnie na to nie stac w ogole itp.

                Teraz mam swiety spokoj i nikogo nie interesuje moje zycie prywatne.
                • Gość: DRAB Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: 192.193.245.* 13.06.06, 14:01
                  mieszkasz na Orkadach i nie masz polskich sasiadow?
                  ;)

                  • Gość: hehe Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: 217.33.252.* 13.06.06, 14:19
                    A co to sa Orkady?
                    Nie sugeruj sie moim IP.
                    • Gość: DRAB Orkady IP: 192.193.245.* 13.06.06, 14:23
                      Orkady (ang. Orkney Islands) – archipelag na północ od wybrzeży Szkocji, na
                      granicy Morza Północnego i otwartego Oceanu Atlantyckiego. W jego skład wchodzi
                      67 wysp o łącznej powierzchni 975 km². Ok. 20 z nich jest zamieszkałych.

                      takie zadoopie:)

                      Mysle ze tam jeszcze rodakow nie ma (na razie oczywiscie)

                      D
                      • Gość: hehe Re: Orkady IP: 217.33.252.* 13.06.06, 14:26
                        Jest jeszcze pare innych miejsc gdzie ich nie ma i nie spodziewam sie ich
                        nalotu.
                      • Gość: fab Re: Orkady IP: *.40.71.61.threembb.co.uk 08.11.15, 13:33
                        Od dawna sa tu nasi rodacy:)
          • kicior99 Re: Pytanie do Wyjeżdżających 13.06.06, 18:39
            no z ta brrzydka pogoda przegiales zdrowo =)))))))))))) Reszta -= swieta prawda!
        • vierablu Re: Pytanie do Wyjeżdżających 13.06.06, 12:06
          Nawet jezeli wyjezdzaja z powodow ekonomicznych, to zostaja za granica z
          calkiem innych.
        • Gość: hehe Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: 217.33.252.* 13.06.06, 13:30
          Mialam stala ciepla posadke, na ktorej zapewne moglam siedziec jeszcze pare
          dobrych lat, jak inni, ktorzy zostali w mojej sekcji/dziale/firmie.
          Mialam tez nowy samochod, ktory postarzal sie w miedzyczasie do 3 lat. Mialam
          rowniez mieszkanie nie obciazone zadnym kredytem, bo zdazylam je splacic dzieki
          dobrej posadce.
          Moj maz siedzial na jeszcze cieplejszej posadce (bo lepiej platnej) w tej samej
          firmie.

          Ale... nie moglam juz patrzyc na to ciagle ciecie kosztow, brak jakichkolwiek
          szans na rozwoj zawodowy, nie moglam sluchac narzekania kolegow jak to coraz
          gorzej w firmie, ale nie ma gdzie zmienic pracy (bo gdzie ktos tyle zaplaci)
          itp. Nie widzialam tez ani jednego ogloszenia, ktore dawaloby mi mozliwosc
          zmiany pracy.
          Mozna powiedziec wiec, ze przyczyna wyjazdu byl brak wrazen i dalszego rozwoju
          zawodowego. Jasne, moglam zostac i grzac swoje krzeslo w pracy, ale chyba bym
          umarla z nudow albo od sluchania narzekania kolegow. Poza tym cofnelabym sie
          totalnie w rozwoju.

          Londyn ma o wiele ciekawszy rynek pracy, ofert pracy do wyboru do koloru, a
          przy okazji nowy kraj do poznania, nowe miejsca do zwiedzenia itd. Nie pisze,
          ze ten kraj jest super i cudowny, bo jak kazdy ma swoje wady i zalety, ale
          akurat ja odnajduje sie tu jak ryba w wodzie i jest mi ok.

        • kicior99 Re: Pytanie do Wyjeżdżających 13.06.06, 18:38
          Gość portalu: Andrzej napisał(a):

          > To co cię skłoniło do wyjazdu? Przecież wszyscy wyjeżdżają za kasą

          wybacz ale wiekszej bzdury dawno nie slyszalem...
    • Gość: m Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: 194.187.32.* 13.06.06, 11:56
      ja bym wrocil nawet za 1500 'do reki'-choc tu zarabiam tyle w likend:)
    • Gość: Jaro Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: *.md.uwcm.ac.uk 13.06.06, 12:04
      Jest jeszcze kwestia dlaszej przyszlosci, zwlaszcza gdy sie ma lub planuje
      dzieci. Obawiam sie ze Unia moze sie rozleciec np. za 15 lat a w Polsce bedzie
      albo krwawa dyktatura albo rewolucja albo i jedno i drugie. Srodowisko
      naturalne bedzie zniszczone, zdrowe jedzenie bedzie dostepne tylko dla
      najbogatszych, podobnie jak dobre szkoly i leczenie. A ci najbogatsi beda
      zmuszeni mieszkac na strzezonych osiedlach i drzec zeby im dziecka dla okupu
      nie porwali. Ja wole spac spokojnie.
      • Gość: palejo Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: *.server.ntli.net 13.06.06, 12:57
        Oj Jaro, ales sie chlopie nakrecil. Bez przesady. Za 15-20 lat, bedziemy
        ekonomiczna "potega" porownywalna do dzisiajszej Portugalii albo Grecji i tyle.
        Wlasnie wtedy wroce do kraju. Ale juz nie po to zeby ktos mi wyplacal smieszna
        pensje.
        Pozdro
        • Gość: sdf Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: 62.69.102.* 13.06.06, 14:30
          zebys sie nie rozczarowal
        • Gość: Jaro Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: *.md.uwcm.ac.uk 13.06.06, 14:39
          Przepasc miedzy bogatymi i biednymi sie poglebia a to nie wrozy dobrze dla
          stabilizacji chyba ze bedzie dyktatura. Potega gospodarcza w sensie PKB moze i
          bedziemy (Chiny tez sa), ale to nie zmniejszy frustracji spolecznej, bo ta
          potega sie bierze m.in. z prawie darmowej sily roboczej, niszczeniu srodowiska
          itp. Rozwoj Polski bedzie postepowal w kierunku Ameryki Lacinskiej a nie Europy
          Zachodniej bo mamy globalizacje, Dyrektywe Bolesteina itp, a to zwiekszy
          roznice spoleczne i napiecia, takze na tle etnicznym. Natomiast cofam to o
          rewolucji, zadnej rewolucji w PL nie bedzie, bo wszyscy mlodzi ambitni
          rewoluconisci wyjada za granice bo nikt ich w PL nie bedzie chcial finansowac.
          I cale szczescie :)
          • Gość: dsf Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: 62.69.102.* 13.06.06, 16:07
            uwazaj z takim tekstami bo tutaj sa kumentatorzy pokroju qwintestencja, moga cie
            namierzyc i postawic przed oblicze kaczora
            • Gość: Jaro Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: *.server.ntli.net 13.06.06, 19:10
              Ja o kaczorze ani innych ptakach sie nie wypowiadalem, zjawiska maja szerszy
              wymiar i ten czy inny rzad czy prezydent maja czy beda tu mieli wplyw zgola
              kosmetyczny. Mnie to generalnie nie martwi, podobnie jak wspomniana dyrektywa
              Bolkesteina, ktora z pewnoscia zostanie odswiezona w bardziej prorynkowej
              formie. Globalne zjawiska generalnie sprzyjaja mlodym, zdolnym i ambitnym
              (czego przykladem jest mozliwisc pracy w UK), natomiast beda powodowac rosnaca
              frustracje mas, co moze byc niebezpieczne gdy igrzyska nie wystarcza i masy
              beda chcialy wiecej chleba (lub chocby wiecej pizzy czy hamburgerow).
              • Gość: gość Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: 212.160.172.* 14.06.06, 12:37
                Czytam Wasze opinie. Całkowicie się z Wami zgadzam. Chyba jednak pomijacie
                jeden ważny aspekt sprawy emigracji całej rzeszy Polaków jak i ewentualnego ich
                powrotu. Otóż mało kto chce zostać w Polsce bo poprostu jest zmęczony nagonką
                na niego, że mało i za krótko pracuje. Ciągła presja, straszenie oraz głodowa
                pensja wręcz zmuszają do ucieczki. Perspektyw żadnych!!! Próżno szukać
                jakiejkolwiek nadziei. Czy w takim kraju mozna żyć albo do niego wrócić!? Gdy
                tymczasem nasi czołowi przywódcy, wybrani przez naród, nie potrawią nawet
                zaśpiewać hymnu a inni szykują sobie tu i ówdzie wroga, żeby móc zaistnieć w
                mediach. Zero zainteresowania narodem, zero spojrzenia na los prostego
                człowieka!!! Działają w myśl hasła "dostałem się do władzy mam Was gdzieś
                drodzy wyborcy". Zero etyki, zero naromalności. Po co w tym kraju mieszkać i
                żyć. A patriotyzm? owszem, ale gdy masz być z czegoś dumny! Ja nie jestem,
                wręcz się wstydzę. Nie tylko za polską drużynę, ale za nas i co u nas się
                dzieje!!!
          • Gość: Pat&Co Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.06, 17:22
            ha, nigdy nie potrafiłem zrozumieć Polaków którzy narzekaja na dyrektywę
            Bolkesteina ;-) niedlugo w swojej solidarności z francuskimi i niemieckimi
            obibokami beda zadac zeby utrzymac zamkniecie rynkow pracy wyzej wspomnianych
            krajow ;-)
            nota bene, po tym jak PE zajal sie dyrektywa, nie pozostalo z niej wiele z
            wyjatkiem nazwy
    • korkix78 Re: Pytanie do Wyjeżdżających 13.06.06, 17:34
      Jeszcze przed wyjazdem mialem zaawansowane rozmowy z jednym potencjalnym
      pracodawca, i gdybym mial 1100-1200 netto - zostalbym (2 lata temu).
      • Gość: sdf Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: *.ipt.aol.com 13.06.06, 20:27
        1100 netto
        nie osmieszaj sie
        • korkix78 Re: Pytanie do Wyjeżdżających 14.06.06, 11:36
          No ale tak bylo !!
          Nie bede tu robil z siebie wyimaginowanego dumnego bohatera,ze wyjechalem, mimo
          ze moglem pracowac za milion piecset 100 dziewiecset bez licznych
          premii,sluzbowych telefonow, domofonow, komorek rurek i innych bzdur.
          Nie moglem, bo nikt mnie nie chcial.
          Zalozylem,ze przez pierwsze 3-6 miesiecy na tyle sie zgodze i bede potulnie
          pracowal i na zarobki nie narzekal, o ile otrzymam w miare ciekawa prace.
          Coz, nie dostalem.
          Teraz ja mam. (wlasnie w niej siedze :) .
          Wlasnie za mniej wiecej tyle ile chcialem,tyle ze w innej walucie..:)
    • kicior99 Re: Pytanie do Wyjeżdżających 13.06.06, 18:37
      Wyjechalem nie tylko z powodow ekonomicznych. Sadze z enie ma takiej sumy za
      ktora bym wrocil.
      • Gość: kris Re: Pytanie do Wyjeżdżających IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.06, 07:40
        Ja od dwóch lat mam 1400 netto - bez szans na więcej, tak więc szlifuje angielski i szukam pracy w Irlandii. Może uda mi się choć załapać na 'data entry' czy coś takiego. Mam wykształcenie ekonomiczno-informatyczne no i 10 lat różnej pracy w Polsce na styku informatyka/finanse/marketing.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka