Dodaj do ulubionych

Plan Stauffenberga

21.07.10, 11:16
Po zamachu 20 lipca 1944 roku Hitler uznał, że czuwa nad nim opatrzność. Opatrzność rzeczywiście czuwała nad nim, ale tylko po to, aby jego i innych zbrodniarzy dosięgła pełna sprawiedliwość. Hitler został w pełni ukarany i ujrzał całkowitą zagładę faszyzmu (Por. 2Krl.22:20; 23:29,30; Jer.51:20-24).

Przytoczę tu też komentarz pewnego internauty: "Plan Stauffenberga zakładał granice na wschodzie z 1914 roku. Pozostawione miały być pod panowaniem niemieckim: Wielkopolska, Pomorze Gdańskie, Górny Śląsk. Austria i Sudety miały pozostać częścią Niemiec. Alzacja i Lotaryngia miały otrzymać autonomie przy jednoczesnej odmowie wydania zbrodniarzy wojennych aliantom. Odsuwać to miało walki na terenie Niemiec i zniszczenia. Nie przewidywał żadnych reparacji. Czyli był to plan, jak przekuć przegraną wojnę w pokój, zatrzymując przy okazji spore zdobycze terytorialne i chroniąc zbrodniarzy wojennych. W sumie należy się cieszyć, że to się nie udało". Inny internauta tak to skomentował: "zamachowcy nie chcieli uwolnić świat od nazizmu tylko układać się z przeciwnikami, bo widzieli przegraną wojnę".

"Poglądy wobec Polski i Polaków
Uznawany współcześnie Stauffenberg w demokratycznych Niemczech za bohatera narodowego, był konserwatywnym nacjonalistą. Jego poglądy względem niemieckiej wojny na Wschodzie i przeciwko Polsce były zgodne z ideologią niemieckiego nacjonalizmu o długiej tradycji, który nie ograniczał się wyłącznie do ideologii nazistowskiej. Podczas kampanii 1939 roku wyraził szereg nacjonalistycznych uwag na temat polskiego społeczeństwa oraz zadowolenie z użycia pracy niewolniczej przez Niemcy. W liście do swojej żony Niny pisał m.in.: 'Ludność to niesłychany motłoch, tak wielu Żydów i mieszańców. To lud, który czuje się dobrze tylko pod batem. Tysiące jeńców wojennych posłuży nam dobrze w pracach rolniczych'.

Poglądy te nie ograniczały się do prywatnie wyrażanych opinii, lecz znalazły miejsce także w założeniach programowych spiskowców Stauffenberga. W książce "Germans against Hitler. 20 July 1944", jaką napisali Erich Zimmermann i Hans-Adolf Jacobsen, omówione są cele jakie stawiali sobie po zwycięstwie, współtowarzysze Stauffenberga oraz on sam. Należały do nich warunki, pod jakimi rozpoczęłyby się negocjacje z Aliantami. Spiskowcy domagali się panowania nad ziemiami polskimi, zamieszkanymi przez miliony Polaków, takimi jak Wielkopolska z Poznaniem, Górny Śląsk i Pomorze Gdańskie, co potwierdzał podany przez Stauffenberga punkt ósmy, głoszący m.in. Granice Rzeszy z roku 1914 na wschodzie.

Warunki zawieszenia broni wg Stauffenberga

W maju 1944 r. Stauffenberg proponował: utrzymanie przez Niemcy Austrii oraz Kraju Sudeckiego, autonomię Alzacji i Lotaryngii, przyłączenie Tyrolu (do Bolzano), granicę wschodnią Niemiec wg stanu z 1914 r. Stauffenberg swą ofertę wysuwał jedynie do Aliantów Zachodnich, operacje wojskowe Niemiec na Wschodzie miały trwać dalej. Odmawiał także wydania niemieckich zbrodniarzy wojennych Aliantom" (Wikipedia, wolna encyklopedia).
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka