Dodaj do ulubionych

Czy Wam, jak mnie, wydaje się, że Boga nie ma?

18.12.12, 14:12
czy Wam, czytającym to forum, jak mnie, wydaje się, że Boga nie ma?
o opinię proszę osoby, które ciągle się nad tym zastanawiają, nie tych którzy nie mają co do ww. wątpliwości, np. ateistów czy wierzących ale tych którzy zwyczajnie, bez jakichś uprzedzeń, się nad tym zastanawiają...
także nie: tzw. agnostyków, tzn. tych co tak zawodowo tego nie wiedzą( jak np. b. prezydent Kwaśniewski)
w powodzi bieżących tematów, sporów dwubiegunowych, np. PO - PiS, brakuje mi takiej zwyczajnej, pozbawionej kaznodziejstwa pro- (wyznawców deizmu) jak i anty- (ateistów) dyskusji na ten temat
----------------
jako przyczynek do dyskusji:
obudziłem się pewnego dnia, po kilkudziesięciu latach rozmyślań nad tematem wątku, kilkudziesięciu latach przynależności do wspólnoty wierzących i pomyślałem sobie, że:
Boga nie ma.
Tak zwyczajnie, bez jakichkolwiek uprzedzeń.
doznałem swoistego olśnienia.
Ulżyło mi.
Wszystko wydało się proste.
PS. wątek ten nie jest z założenia agresywny jakiś, wierzący niech sobie wierzą, zachęcam do wymiany myśli osoby, które, jak ja, przestały wierzyć w Boga i im się wszystko poukładało.
Obserwuj wątek
    • teen69 Re: Czy Wam, jak mnie, wydaje się, że Boga nie ma 18.12.12, 14:16
      Skoro jest Kaczyński, Żiobro i inne Rydzyki to znaczy, że boga nie ma. O ile to osobniki na Jego podobieństwo to znaczy , ze albo Go nie ma albo jest kretynem.
    • ziner Re: Czy Wam, jak mnie, wydaje się, że Boga nie ma 18.12.12, 14:19
      Nie to forum.

      spróbuj forum Religia

    • skomar102 Re: Czy Wam, jak mnie, wydaje się, że Boga nie ma 18.12.12, 18:56
      feelek napisał:

      > [u]czy Wam, czytającym to forum, jak mnie, wydaje się, że Boga nie ma?[/

      Bóg jest, gdyby nie było to nikt by tak wiele o Jego istnieniu
      nie zaprzeczał.

      Mówi głupi w swoim sercu: «Nie ma Boga».




      • grgkh Re: Czy Wam, jak mnie, wydaje się, że Boga nie ma 18.12.12, 19:26
        skomar102 napisał:

        > feelek napisał:
        >
        > > [u]czy Wam, czytającym to forum, jak mnie, wydaje się, że Boga nie ma?
        >
        [/
        >
        > Bóg jest, gdyby nie było to nikt by tak wiele o Jego istnieniu
        > nie zaprzeczał.

        To podaj dowód, że istnieje Twój bóg (a nie istnieją inni bogowie, bo ich współistnienie jest przecież sprzecznością).

        > Mówi głupi w swoim sercu: «Nie ma Boga».

        Mówi głupi, że bóg istnieje.

        PS. Nie chciałeś uszanować prośby autora wątku? Dlaczego?
      • kolter-xl Re: Czy Wam, jak mnie, wydaje się, że Boga nie ma 28.06.13, 20:51
        skomar102 napisał:

        > Bóg jest, gdyby nie było to nikt by tak wiele o Jego istnieniu
        > nie zaprzeczał.

        On jest a ty jego wierca dowodem , ale nie wiem czemu rozumem cie nie obdarzył ??
    • feelek Re: Czy Wam, jak mnie, wydaje się, że Boga nie ma 19.12.12, 02:01
      ten wątek jest z niezawinionych przez nikogo okoliczności zmultiplikowany i występuje gdzieś tu obok, za co, mimo wszystko, przepraszam
    • qqww1122 Boga nie ma , buk to ściema...n/t 26.06.13, 19:53
      • feelek Re: Boga nie ma , buk to ściema...n/t 28.06.13, 16:52
        Qmklw*) mógłbyś/ mogłabyś dokończyć poniższe:
        Powód podniesienia tego wątku to...?
        bom jako jego założyciel ciekawy
        ---------
        *) sorry za przekręcenie nicka ale chyba można zrozumieć kogokolwiek jak się sobie nadało takiego nicka ;) ?
        • karbat Re: Boga nie ma , buk to ściema...n/t 28.06.13, 21:04
          feelek napisał:
          > *) sorry za przekręcenie nicka ale chyba można zrozumieć kogokolwiek jak się so
          > bie nadało takiego nicka ;) ?

          hallo feelek , byles jestes i bedziesz feelek .
          czy feelek jest do zrozumienia dla kogokolwiek,
          kto sie posluguje normalna ludzka elementarna inteligencja ...
          • feelek Re: Boga nie ma , buk to ściema...n/t 29.06.13, 14:22
            Na to pytanie odpowiedz mi gdy zmienię sobie nicka np na ....
            zdfrg9345.....
            cokolwiek przyznasz. .... niepowtarzalnego,
            w sensie: nie do powtórzenia
            pzdr.
            Twój
            Zdfrg9345
        • tekla.ja feelek... 28.06.13, 21:13
          ja mialam podobnie..
          zastanawiałam się, rozmyslalam i któregos dnia..zrozumiałam, ze nie ma Boga, bo to niemożliwe, by był...i tyle...
          • chasyd_666 Re: feelek... 29.06.13, 22:29
            > nie ma Boga, bo
            > to niemożliwe, by był...

            Dlaczego ?
            • qqww1122 Re: feelek... 29.06.13, 22:34
              chasyd_666 napisał:

              > > nie ma Boga, bo
              > > to niemożliwe, by był...

              Ło matko , on znowu będzie żądał udowodniania.

              A nie umie powiedzieć , dlaczego Bóg się wk*****ił na budowniczych
              wieży Babel , a nic Boga nie obchodziły piramidy w Egipcie.....
            • kolter-xl Re: feelek... 29.06.13, 22:47
              chasyd_666 napisał:

              > > nie ma Boga, bo
              > > to niemożliwe, by był...
              >
              > Dlaczego ?

              Bo ponoć człowieka stworzył ,a ciebie nim nazwać nie można
        • qqww1122 Re: Boga nie ma , buk to ściema...n/t 29.06.13, 22:31
          feelek napisał:

          > Qmklw*) mógłbyś/ mogłabyś dokończyć poniższe:
          > Powód podniesienia tego wątku to...?
          > bom jako jego założyciel ciekawy
          > ---------
          > *) sorry za przekręcenie nicka ale chyba można zrozumieć kogokolwiek jak się so
          > bie nadało takiego nicka ;) ?


          Odświezyłem , bo

          1) Bo jest ciekawy oraz bez wpisów na żenująco niskim poziomie umysłowym,
          którymi okraszają inne wątki wybitni domorośli teologowie - Oszołom i Chasyd.
          2) Nie ma także wpisów Nehsy , do zrozumienia których potrzeba się nawąchać
          butaprenu .

          Mój nick wynika z chęci maksymalnego uproszczeni logowania :
          q,w,1,2 są klawiszami blisko siebie. Ot , cała tajemnica.



          Dlateg

          • feelek Re: Boga nie ma , buk to ściema...n/t 29.06.13, 23:13
            Dzięki qqww*) za wyjaśnienie...
            Wiesz tylko....
            Gdzieś Ty był jak ten wątek:
            1. się powielił
            2. było tam cóś 500. wpisów, sporo ciekawych, ba nawet arcyciekawych....

            prosiłem Admina jak kogo dobrego:
            skleić 2 wątki o tej samej nazwie....
            a tak.... trafiłeś na ten z 5 wpisami

            Dopadła nas klątwa zmultiplikowanego wątku**)

            PS.nie wiem po co są
            Admini niby....

            Wróć Giwi z FKraj wiem po co jest: mały człowieczek z malutkim kawałeczkiem władzki kwalifikowania co jest/ nie jest na temat kraju

            ------------
            *) faktycznie fajnie się wpisuje qwerty pewno zarejestrowane w UPatent
            **) fajna nazwa dla kryminału epoki postinternetowej
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka