Dodaj do ulubionych

Bolące kolana

07.07.06, 10:16
od jakiegoś czasu mam problem - mam dopiero ( ? ) 28 lat a...potwornie bolą
mnie kolana. Nie cały czas, ale często kilka dni pod rząd... w Zasadzie to
kości ( ? ) w łydkach też mnie bola, ale nie aż tak, jak kolana. Kolana bola
tak, ze wczoraj aż plakalam. Nie mam nadwagi, nie pracuję na stojąco, dużo
spaceruję, nie dzwigam nic cięzkiego. Lekarz twierdzi, ze w tym wieku to nie
reumastyzm ( zresztą teraz nie pada, a boli :( )
Obserwuj wątek
      • monika_jo Re: Bolące kolana 07.07.06, 12:03
        Kolana zaczęły mnie boleć w wieku 18 lat w taki sposób jak ty opisujesz. Lekarz
        rodzinny mnie wyśmiał, że taka młoda i marudzi, że przejdzie. Dwa lata później
        poszłam do ortopedy. Zlecił mi badania aby wykluczyc reumatoidalne zapalenie
        stawów, które (jak powiedział) zdarza się w każdym wieku. Wyniki były ok i dalej
        nic nie było wiadomo. Postanowiłam zdecydować sie na sterydowe zastrzyki do
        stawów chociaż wiem, że na sterydy nie leczą, a pomagaja na krótko. Od razu
        przestało boleć i był spokój prawie dwa lata. Potem znowu trochę bolały, a potem
        zaszłam w ciążę i przestały boleć :-) Od tego czasu nie mam większych problemów
        z kolanami (córeczka ma 4 latka). Szczerze mówiąc to nie interesowałam się
        specjalnie co mogło być powodem tego, że nagle ból się skończył. Nie wiem czy
        ciąża mogła mieć na to wpływ czy też był to tylko przypadek. Czy ma to związek z
        gospodarką hormonalną organizmu czy nie. Wiem tylko, że reumatoidalne zapalenie
        stawów jest możliwe nawet w bardzo młodym wieku.
        Pozdrawiam i życzę zdrówka.
    • aga-83 Re: Bolące kolana 07.07.06, 23:00
      hahahaha
      Nigdy wiekszych bzdur nie czytalam. Dalas sie zbyc lekarzowi, ktory nie chce
      dac skierowania na badania. Zawsze mówią ze za młada na chorobe reumatyczna.
      Kobieto dzieci 2 letnie na to chorują i umierają czasem!
      hehe
      A tak w sumie to nie smieszne. Lekarze to jedak ciołki czasem...
    • isz5 Re: Bolące kolana 08.07.06, 09:16
      kolana bolaly mnie od zawsze. np. w 3 klasie podstawowki mialam 3 tygodniowe
      zwolnienia z wf bo tak mnie bolalo ze nie moglam cwiczyc. w wieku 14 lat na
      obozie pod namiotem nagle zaczely bolec mnie wszystkie stawy, nie moglam sie
      ruszac a do siebie dochodzilam przez ponad miesiac i przy okazji spedzilam kilka
      tygodni w szpitalu na badaniach.. i co? dlugo , dlugo nic. wszystkie badania w
      porzadku. nikt nie potrafil stwierdzic co mi jest.. w koncu wyslali mnie na
      badanie densytometryczne i powiedzieli ze to przez to ze wyszla mi osteopenia na
      granicy osteoporozy.. teraz mam 18 lat i czasem biodra bola mnie nadal tak ze
      nie moge chodzic (ba! nawet siedziec) i szprycuje sie przeciwbolami... mimo ze
      gestosc kosci mi sie poprawila :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka