Dodaj do ulubionych

Nowy papież

23.01.20, 22:08
Owacje na stojąco dla Paolo Sorrentino za to 4-odcinkowe arcydzieło! Na HBO, polecam bardzo. Mistrzowskie zdjęcia, elementy surrealistyczne, ale przede wszystkim - jak to u Paolo Sorrentino - filozoficzna analiza. Tym razem schyłku i absurdalności papiestwa w XXI wieku. Kto ma uszy do słuchania niech słucha. Kto ma oczy do patrzenia niech patrzy. Warto.
Obserwuj wątek
  • privus Re: Nowy papież - to kwestia egzystencji Krk 23.01.20, 23:28
   Kościół zupełnie się już zaputał wyciszając i przemilczając nie tylko przepiękne okolice Sorrento. Otóż obecnie funkcjonuje dwóch papieży, z których jeden pozornie pełni funkcje oficjalne a drugi dzierży swe funkcji nieoficjalne pełni i w ukryciu podpisując oficjalne dokumenty Watykanu.
   Absurdalizm sytuacji polega na tym, że po raz pierwszy w historii tego Kościoła doprowadzając do wyboru nowego papieża trzeba by było usunąć ich obydwóch i wybrać kolejnego, który z kolei byłby obciążony prawomocnym wyrokiem 25 lat więzienia wynikającego z orzeczenia Międzynarodowego Trybunału d/s Zbrodni Kościoła i Państwa do ścigania powołanego szczególnie odrażających zbrodni.

   W dokumencie skazującym Benedykta XVI opisano trzy przestępstwa przeciwko ludzkości, za które dr Joseph Ratzinger, jako były kardynał, a później papież jest odpowiedzialny karnie i ścigany dożywotnio, bez przedawnienia z mocy Prawa Międzynarodowego:
   1. Utrzymywanie i kierowanie ogólnoświatowym totalitarnym, przymusowym reżimem, który uciska swoich członków za pomocą gróźb budzących strach i szkodzących zdrowiu.
   2. Utrzymywanie siejącego śmierć zakazu używania prezerwatyw także wtedy, kiedy istnieje zagrożenie zakażeniem HIV/AIDS.
   3. Utworzenie i utrzymywanie ogólnoświatowego systemu tuszowania i ułatwiania przestępstw seksualnych przez księży katolickich, co jest pożywką dla coraz to nowych przestępstw.
   4. Odpowiedzialność za ludobójstwo indiańskich, niechrześcijańskich dzieci w Kanadzie.
   • wawrzanka Re: Nowy papież - to kwestia egzystencji Krk 24.01.20, 10:20
    privus napisał:

    > Kościół zupełnie się już zaputał wyciszając i przemilczając nie tylko przepiękne okolice Sorrento.

    To prawda, zresztą nawet w tym serialu jest scena, gdy do Watykanu przybywa polityk z Rzymu i informuje nieoficjalnego szefa Watykanu (który zlecił zabójstwo zbyt franciszkańskiego Franciszka, fikcyjnego papieża przypominającego nieco z wyglądu Jana Pawła Pierwszego) o tym, że rząd wycofuje dotacje, czy znosi przywileje podatkowe, nie pamiętam. Polityk mówi kardynałowi, że czasy się zmieniły. Ten odpowiada wzburzony: "Chcesz mi powiedzieć, że jestem stary???" Polityk odpowiada: "nie, nie stary. Archaiczny."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka