Dodaj do ulubionych

Katolickie wojsko

02.05.23, 17:13
Żołnierzu, do Biblii, marsz! MON odgórnie organizuje żołnierzom czytanie Pisma Świętego.
(www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/do-biblii-marsz-mon-odgornie-organizuje-zolnierzom-czytanie-pisma-swietego/g0513ly,79cfc278)

Resort obrony polecił dowódcom, by zaangażowali żołnierzy we wspólne czytanie Biblii w jednostkach wojskowych. Mamy, wolność wyznania, jeśli ktoś chce czytać Pismo Święte, to po prostu je czyta i tyle. Dowódcom, oficerom wychowawczym, a już na pewno ludziom z departamentu MON nic do tego. .

Dowódcy jednostek wojskowych 19 kwietnia dostali na burka zaskakujące pismo od Pawła Dychta zastępcy dyrektora Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ministerstwa Obrony Narodowej. Więcej rozsądku by wykazał wyprowadzając wojsko na kremówki :)
Obserwuj wątek
  • qwardian Re: Katolickie wojsko 02.05.23, 17:35
   Oprócz semitów na białoruskiej granicy nie mamy żadnych wrogów wokoło. Biblia uczy, że kto mieczem wojuje od miecza ginie, nie zamierzam strzelać, ani nawet celować do białego człowieka.
   • antares504 Re: Katolickie wojsko 02.05.23, 18:07
    Spokojnie ~qwardian, jak się chce to wroga zawsze się znajdzie. Wystarczy, że ktoś ma inne odmienne zdanie od polskiego żołnierza. Poszukaj sobie w Biblii ten fragment, jak Mojżesz już po turnieju czarnej magii prowadzi sobie tych Izraelitów przez pustynię. W pewnym momencie jeden z nich uważał inaczej niż Mojżesz, ale nie chciał się sprzeciwić Bogu, więc wyciągnął kadzielnicę i poprosił Boga by ten przyszedł i powiedział który z nich ma rację. Który przekazuje wolę Boga. No to Bóg gościa i jego postronnych zamordował.
    • qwardian Re: Katolickie wojsko 02.05.23, 19:48
     Od tego momentu minęły trzy milenia z hakiem i nie modlę się o śmierć przeciwników plemiennych, albo militarne zwycięstwa nad sąsiadami. Życzę wszystkim szczęścia dookoła, wysyłam mnóstwo serduszek i kwiatków. Jeżeli moi sąsiedzi chcą maszerować przez terytorium PL, to wyślę im całuski i będę rozrzucał cukierki.
     • antares504 Re: Katolickie wojsko 03.05.23, 00:51
      Witaj Kumplu ~qwardian, widzę, że jesteś dobrym człowiekiem, wiesz ja też jestem dobry. Tylko tutaj jest jedna ciekawa kwestia... w dzisiejszym świecie, czyli tej darwinowskiej dżungli, bycie dobrym człowiekiem się nie opłaca, zawsze i wszędzie ktoś Cię zrani albo wykorzysta. Oczywiście nie myl pojęcia dobrego człowieka z naiwnością. Ale i tak dobry człowiek musi mieć twardą pupe. Powiem Ci ~qwarian, że wśród naczelnych na wysokim poziomie rozwoju społecznego, tylko taktyka altruizmu jest najkorzystniejsza - dla dobrych być dobrym, dla złych złym.
      • privus Re: Katolickie wojsko 17.05.23, 09:14
       https://pbs.twimg.com/media/Fui7Xv3X0AkXfIl?format=jpg&name=medium
  • antares504 Re: Katolickie wojsko 02.05.23, 17:58
   Hejka ~privus, twierdzę, że czytanie Biblii żołnierzom jest wskazane, zwłaszcza w tych czasach w których żyjemy. Bo żołnierz musi być brutalny jak Stary Testament. Przecież psycholodzy już dawno zbadali poziom agresji u osób wierzących i niewierzących, którym dano do przeczytania Biblię. Agresja była szczególnie wysoka w grupie czytającej fragment, w którym Bóg wprost wzywał do odwetu, przy czym poziom agresji był najwyższy w grupie osób wierzących. Nasza armia to przecież Kościół Rzymski, czyli organizacja która w czasach inkwizycji w imię miłości bliźniego utworzyła wzgórza z trupów i rzeki z krwi. Do tego żołnierzowi zbrodnie łatwiej jest przełknąć jeżeli dokonał ich z poparciem tego który jest po jego stronie; z kim się identyfikuje - czyli z Bogiem. Wiesz ~privus, ludzki mózg ma zapisane coś co budzi się około 6 roku życia co można w skrócie opisać "nie rób drugiemu co tobie nie miłe", a po przeczytaniu Biblii to zanika.
   • privus Re: Katolickie wojsko 03.05.23, 13:00
    Nigdy nie zajmowałem się problemem porównywaniaa agresji środowiskowej członkow społeczeństw w zestawieniu z religiami. Wydaje się, że normy etyczne mają swoje podłoże biologiczne i na ogół instynktownie rozróżniamy dobro od zła. Dobre jest to, co służy zachowaniu naszego gatunku i jego środowiskowego otoczenia, złe zaś to, co niszczy nasze społeczeństwa.

    Sięgając do zasad chrześcijańskiej moralności możemy zadać sobie pytanie: dlaczego cywilizacja, która miała wyrosnąć z umiłowania dorobku intelektualnego ludzkości i dojrzałości duchowej,
    wynosząca na piedestał dobro drugiego człowieka, szarpana jest nieustannymi
    wojnami, które przez wieki nie tracą na sile – zmienia się jedynie układ sił
    i broń używana do zabijania ludzi.

    Pewne wątpliwości nasuwa i odpowiedź na pytanie, czy religia nie stanowi porzynajmniej pewnego mechanizmu wprzęgniętego w służbę tej agresji. Nawet w ostatnich czasach analiza stanu pozycji etycznej Kościoła katolickiego w Polsce, Chorwacji czy Cerkwi prawosławnej w Serbii w kontekście teorii ewolucyjnej wręcz sugeruje, że tym religijnym światem rządzi Kain.

    Można oczywiście dowodzić przytaczając jakieś wysublimowane słowa czy zdania z NT twierdzące o czymś innym. Są to jednak tylko słowa zaprzczające całej historii chrześcijaństwa. W uproszczeniu w daleko idącym uproszczeniu można wnioskować, że człowiek jest „oswojoną bestią”, która w sprzyjających warunkach aktywuje swe mordercze instynkty, hamowane na co dzień przez intelekt, aż po Jeana Jacques’a Rousseau, który twierdził, iż człowiek jest z natury dobry.

    Osobiście postawił bym na po ośrodku poglądy usytuowane wśród takich uczonych jak Karol Darwin, mówiące o ludzkim zaprogramowaniu na walkę, ale i na miłość. Odhylenia w jedną lub w drugą strone obserwowane są do dzisiaj i uzależniine są głównie od wzorców i atmosfery panującej w poszczegolnych środowiskach.
  • snajper55 Re: Katolickie wojsko 03.05.23, 04:48
   privus napisał:

   > Żołnierzu, do Biblii, marsz! MON odgórnie organizuje żołnierzom czytanie Pisma
   > Świętego.

   Rosyjscy żołnierze na pewno czytali Biblie, bo postępują z Ukraińcami zgodnie z zaleceniami Jahwe.

   S.
   • qwardian Re: Katolickie wojsko 03.05.23, 10:07
    Państwa mordują w imię praw świeckich i chlubią się, że są świeckie. Rosja, ani Ukraina nigdy nie powinny nawzajem się mordować, Papież Franciszek ma rację..
    • privus Re: Katolickie wojsko 03.05.23, 13:12
     Nie tylko wyprawy krzyżowe temu porzeczą.
     • qwardian Re: Katolickie wojsko 03.05.23, 13:24
      Zapominasz o wyprawach Islamistów na Hiszpanię, Portugalię i Ziemię Świętą, okupację oraz zniszczenie pół tuzina starożytnych cywilizacji, oraz ich języków. W Europie malutkie państwa jak Litwa, czy Łotwa nadal mają swoją tożsamość. Mowa o cywilizowanych państwach, a nie buldożerach, które niszczą i burzą jak łotry z Czerskiej.
      • privus Re: Katolickie wojsko 08.05.23, 20:17
       Jeśli masz na myśli wyprawy, to chyba tylko krzyżowe. Islam znajdując oparcie w perskiej kulturze asymilował w ciągu 100 lat tereny, na które chrześcijaństwu potrzeba było 500 lat. Ba, nawet Konstantynopol zdobywali wspólnie z wysłaną wyprawą krzyżową. Świadectw dokonanego rabunku przez krzyżowców znajdziesz w Bazylice św. Marka w Wenecji. O finale zdobycia Jerozolimy przez krzyżaków lepiej nie wspominać.
       • qwardian Re: Katolickie wojsko 09.05.23, 12:54
        Kultura pracy niezbyt dynamiczna, inicjatywa ograniczona do budki z kebabem. Wątpię, że perska, bo ta starożytna była kulturowo i lingwistycznie związana z indoeuropejską, inaczej zwana Aryjską..
        • privus Antycywilizacyjni postępowcy 11.05.23, 11:52
         qwardian napisał:

         > Kultura pracy niezbyt dynamiczna, inicjatywa ograniczona do budki z kebabem. Wą
         > tpię, że perska, bo ta starożytna była kulturowo i lingwistycznie związana z in
         > doeuropejską, inaczej zwana Aryjską..

         Taką postawą wpisujesz się w linię antycywilizacji postępu religijnego holującgo negacji i nienawiści do innych cywilizacji, opartej na:
         - fluktuacyjnej dogmatyce tzw. politycznej poprawności zmienianej w zależności od aktualnych zapotrzebowań
         dyktujących obowiązujące trendy;
         - totalitarnej i antywolnościowej omnipotencji przenikającej i kontrolującej wszelkie sfery życia publicznego i
         prywatnego z życiem duchowym jednostki włącznie, dążąc do zatarcia różnicy między sferą prywatną i
         publiczną;
         - zakłamaniu pojęć charakterystycznych dla cywilizacji poza katolickiej świadomie wytwarzając „zapaść”
         rozmywając w ten sposób lub podkładając pod swoje tradycyjne pojęcia nową treść sprzeczną z pierwotnym
         ich znaczeniem;
         - ekonomicznym ubezwłasnowolnieniu poddanych i ich uzależnieniu w praktyce od silnie zideologizowanej kasty
         polityczno–biurokratycznej wpływając w ten sposób na stan ludzkich umysłów wytwarzając w ten sposób w
         społeczeństwach mentalność quasi–niewolniczą.

         Dlaczego takie zjawisko określane jest mianem anty – cywilizacji?
         Otóż dlatego, że taka antycywilizacja postępu nie buduje żadnego programu pozytywnego. Postulaty swoje opiera wyłącznie na negacji innych zjawisk postępu cywilizacyjnego.
         - pierwszym takim spektakularnym wybuchem sprzeciwu przeciwko "cywilizacji katolickiej" były czasy
         Oświecenia i rewolucji francuskiej;
         - drugim byla kontrkulturowa rewolta lat ’60 ub.w.. Od tamtej pory katolicki napór antycywilizacyjny przynajmniej
         w Polsce wciąż narasta.

         Nietrudno jest zauważyć, że wszelkie zagrożenia ze strony pozakościelnych „zewnętrznych” zdobyczy cywilizacji – bizantyjskiej, judaistycznej, arabskiej, turańskiej itd., traktowane są jako poważne zagrożenie dla całej
         katolickiej struktury prowadzącej niemal do jej zrakowacienia tego organizmu ze szczętem, gdy nie uda się
         zwalczyć tej nieuniknionej choroby zdolnej do rozkładania „od wewnątrz” tej cywilizacji religijnej.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka