Gość: JP IP: *.zgora.dialog.net.pl 12.03.04, 20:18 Mały kret żył w lesie nieopodal Kretynowic. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: GW Re: Prokurator ściga internautę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.04, 20:25 w Kretynowicach mieszka niejaki kostrzewski Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Icek Re: Prokurator ściga internautę IP: *.ztpnet.pl 12.03.04, 20:30 Typowy Kostrzewski.Specjalista od odgrzewanych tematów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: d Re: Prokurator ściga internautę IP: 5.5R* / *.kodak.com 12.03.04, 20:47 hahaha cenzura internetu ...what next ronowicz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Salem Re: Prokurator ściga internautę IP: *.ztpnet.pl 12.03.04, 20:50 Tak się zastanawiam co za czerwona menda ubecka steruje tym chłopakiem.Zawsze odpala teksty anty-ronowiczowskie, gdy pali się dupa SLD-vide poczatek procesu o eksmisję Sojuszu.W poniedziałek pewnie przypomni sprawę Dabrówki,a we wtorek Castoramy.Stara ubecka metoda-temat zastępczy.Może Pan Panie redaktorze napisze coś o zielonogórskiej Ordynackiej.Niech Pan tam posprawdza wątki i powiązania.Chyba,że towarzysze zabronili. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rafał Re: Prokurator ściga internautę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.04, 21:59 Sporo wpadek Pan wymienił, to chyba świadczy o Pani Prezydent. A swoją drogą pytania do Najwyższej to chyba też przez studenta teologii od spotkań. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czytelnik Re: czy prokurator sciga kostrzewskiego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.04, 20:55 mnie tez sie wydaje ze chlopczyna juz doniosl na siebie do prokuratury; Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: boni Re: Prokurator ściga internautę IP: *.zgora.dialog.net.pl 12.03.04, 21:06 Kostrzewski, jesteś zwykły mały, szarak, od którego bije nienawiść dla Ronowicz. Czy silne baby cię w dzieciństwie biły? A może jakaś dziewucha do dzisiaj cię klepie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mike Re: Prokurator ściga internautę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.04, 22:03 Skoro tak na redaktora napadacie, to pochwalacie działania Pani Prezydent. A ten Pan ma prawo a nawet obowiązek napisania o tym co się dziej, bo ja mam prawo o tym wiedzieć a skąd się dowiem, chyba nie ze strony Urzędu Miejskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: logik Ale wybraliście sobie czrną Łukaszenkę IP: *.lubin.dialog.net.pl 12.03.04, 21:23 toż to niżej dna i z metropolii grajdoł powiatowy uczyniła. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gazer Re: Ale wybraliście sobie czrną Łukaszenkę IP: *.ztpnet.pl 12.03.04, 21:33 Siedz wale na dupie i pilnuj miedzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cezary Czy gazeta udostępniła dane internauty? IP: *.us 12.03.04, 21:50 Nie podoba mi się, gdy ktoś kogos anonimowo nazywa kretynem. Jeszcze bardziej nie podoba mi się, że pani prezydent usiłuje złapać kogos, kto ją tak nazwał i używa do tego prokuratury. To jest tłumienie wolności słowa tej nawet pokracznej. Do szewskiej sprawy doprowadza mnie zajmowanie się ta sprawą miejskich urzedników, na koszt mieszkańców Zielonej Góry. Myślę, że panią Polak nie wynajmowano do tego, by wydzwaniała po różnych urzędach i instytucjach. Rozumiem, że przejmuje się nastrojem pani Ronowicz, ale wydzwanianie w tej prywatnej sprawie nie powinno należeć do obowiązków urzędnika. Myslę też, że nie jest to najlepsza metoda promowania naszego miasta. Brnąc w ten temat wychodzimy wszyscy na kretynów. Niestety. Dziwie się, że redakcja cytuje wypowiedzi pani Polak opowiadającej, co jej ktos inny na ten temat powiedział. Ciekawa forma dziennikarstwa. Jeśli już jestem przy redakcji: chciałbym się dowiedzieć, czy udostępniliście IP komputera nadawcy? Dla wielu piszących tutaj to istotna informacja. Udostępniliście czy nie. Rozumiem, że tak skoro prokuratura go zna. Chyba biegły nie był hakerem i nie włamał się na serwer gazety??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xy Re: Prokurator ściga internautę IP: *.dal1-4-13-058-189.dsl-verizon.net 12.03.04, 23:22 prokuratura ma za duzo pieniedzy albo......juz nie wiadomo ,kogo tu nazywac kretynem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pioklon Re: Prokurator ściga internautę IP: *.lubin.dialog.net.pl 12.03.04, 23:54 Prokuratura wyłapała już wszystkich wielkich przestępców, więc by nie zostać bez zajęcia teraz zajmuje się tymi kretynami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: boom buahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 IP: *.sympatico.ca 12.03.04, 23:59 Ronowicz, ty kretynko, opamiętaj się, nie badz taka obrazalska! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: urwis W Zielonce to nawet "afera" nie jest aferą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.04, 01:33 Jakie miasto, taka afera (niech to wyrażenie będzie nazwane "prawem urwisa"). Czym lub kim się tu podniecać ? Bohaterka "afery" jak przystało na ciało pedagogiczne po prostu ściga tego "kto powiedział". To takie ludzkie. Zapewne jej marzeniem jest złapać takiego winowajcę, położyć na kolanku i po pupasku, po pupasku przylać takiemu kabelkiem od żelazka, potem przeprowadzić pedagogiczną, matczyną rozmowę i przebaczyć, oczywiście oznajmiając to "Ubi et orbi". Po takim zdarzeniu delikwent będzie swójk i w ramach zadośuczynienia będzie wymyślał w imieniu "aferzystki" np. na urwisa, no może na Kostrzewskiego. A wszystko to będzie działo się w ramach ogólnopolskiej kampanii promocyjnej miasta Zielona Kura - Czerwony Dół. Odpowiedz Link Zgłoś
tezgucio Re: W Zielonce to nawet "afera" nie jest aferą 13.03.04, 19:36 Gość portalu: urwis napisał(a): > Jakie miasto, taka afera (niech to wyrażenie będzie nazwane "prawem urwisa"). > > Czym lub kim się tu podniecać ? > Bohaterka "afery" jak przystało na ciało pedagogiczne po prostu ściga > tego "kto powiedział". To takie ludzkie. Zapewne jej marzeniem jest złapać > takiego winowajcę, położyć na kolanku i po pupasku, po pupasku przylać takiemu > kabelkiem od żelazka, potem przeprowadzić pedagogiczną, matczyną rozmowę i > przebaczyć, oczywiście oznajmiając to "Ubi et orbi". > Po takim zdarzeniu delikwent będzie swójk i w ramach zadośuczynienia będzie > wymyślał w imieniu "aferzystki" np. na urwisa, no może na Kostrzewskiego. > A wszystko to będzie działo się w ramach ogólnopolskiej kampanii promocyjnej > miasta Zielona Kura - Czerwony Dół. > nieźle Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gdzie ja żyję Re: Prokurator ściga internautę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.04, 07:13 POZAMYKAĆ DZIENNIKARZY DYSKUTANTÓW Dla mnie szokiem jest fukcjonujący do dzis specprzepis, o obrażaniu funkcjonariusza publicznego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szaf Re: Prokurator ściga internautę IP: *.uz.zgora.pl / *.uz.zgora.pl 13.03.04, 09:51 A dlaczego prezydent Ronowicz nie poskarży się na tygodnik WPROST, który jeszcze w roku ubiegłym stanął murem za owym wulgarnym internutą i poparł go? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Adam Re: Prokurator ściga internautę IP: *.zgora.dialog.net.pl 13.03.04, 11:05 Czy Ronowicz będzie ścigała z pomocą prokuratury także tego internautę, który nazwał ją na tym forum "kretynką" ? Żałosne jest zachowanie władz, które przy braku sukcesów zajmują się tematami zastępczymi. Żal mi tego miasta, które marnuje się przy takim poziomie władzy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Icek Re: Prokurator ściga internautę IP: *.ztpnet.pl 13.03.04, 12:07 Pewnie! Lepiej mieć afery Listowskiego.To dopiero był kaliber. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aaaa Re: Prokurator ściga internautę IP: 212.244.166.* 13.03.04, 12:35 "Jezus Maria". Koniec cytatu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bronka Kto podnosi ręke na władzę, temu ta ręka będzie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.04, 14:27 Cały czas aktualne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kamil Re: Prokurator ściga internautę IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 13.03.04, 18:17 mała polska :-( Odpowiedz Link Zgłoś
fridjof Re: Prokurator ściga internautę 13.03.04, 20:00 błąd i nie widać chęci poprawy :-( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adas Re: Prokurator ściga internautę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.04, 14:19 ktos nazwal pania ronowicz "kretynka"? Odpowiedz Link Zgłoś
sk561 Re: Prokurator ściga internautę 14.03.04, 15:24 kto? niech sie natychmiast przyzna i szczerze przeprosi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jerzy Szydlowski Re: Prokurator ściga internautę IP: *.dip.t-dialin.net 14.03.04, 17:18 > Prawie 5 milionow Euro rocznie wyrzuca Lubuskie > Czy nie interesuje Pania Prezydent ze to jednak > duza kwota, udzial w tym ma Pani miasto. > Pisma wyslane do wojewody i marszalka potwierdzone > 01 marca 2004 sa dowodem na lekcewazenie przez > Platforme Obywatelska bedaca we wladzach miasta > swoich wyborcow. Dzienna strata 13 698 euro to do > dzisiaj jest 13698 x 14 = 191 772 euro a przyjmujac > 1 euro 4,5 PLN. Od Pisma wyrzucono 862 974 PLN > Czy lubuskie jest tak bogate ???????? > Jako dowod zalaczam list, podobny otrzymal > Wojewoda Andrzej Korski. Jerzy Szydłowski, Brieger Weg 4, D - 53 119 Bonn Tel/fax 0049/228 / 66 50 17, e-mail olivartos@gmx.de Marszałek Lubuski Bonn,01 marca 2004 gabinet@um.lubuski.pl; (68) 4565274 ANDRZEJ BOCHEŃSKI Dotyczy : 4 999 862 € traci lubuskie w/g KPGO str. 15, dlaczego nie zarabia ? Dzienna strata 13 698 € - pomogę jej uniknąć, / www.sortownia- kompostownia.prv.pl / ? 1. Polityka Ekologiczna Polski – Biuletyn 61 Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska z dn. 27.02.2003 druk 1236 oraz Biuletyn 17 z dn. 10.04.2002 i Krajowy Plan Gospodarki Odpadami dalej pisany jako KPGO stanowią podstawę do poniższego opracowania. 2. Analizując tabelę 3.1.1.11 ze strony 38 i tabelę 3.1.1.13 ze strony 42 odczytamy że Polska do 2015 roku na zagospodarowanie odpadów organicznych, modernizację starych i budowę nowych składowisk w latach 2006 – 2013 przewiduje wydatkowanie kwoty 5 085 mln PLN 3. Analizując tabelę 3.1.1.4 str. 17/18 KPGO zauważyłem straty podstawowych surowców wtórnych do roku 2020 składowane na wysypiskach zgodnie z akceptacją UE na okresy przejściowe dla Polski i zakładając stałą cenę według minimalnych cen giełdy surowców wtórnych i kompostu na grudzień 2003 ( tłusty druk ), z czego wynika strata : a/ papier / tektura ...................48 550 000 Mg x 44 € Mg = 1 500 840 000 € b/ tworzywa razem .................40 429 000 Mg x 6 € Mg = 165 894 000 € c/ szklo razem .......................25 885 000 Mg x 9 € Mg = 150 570 000 € d/ metale razem ......................10 718 000 Mg x 50 € Mg = 365 150 000 € razem ............. 2 182 454 000 € Przyjmując 1 € około 4,5 PLN Polska wyrzuca na śmietnik 9 821 043 000 PLN Zgodnie z prawem Unii Europejskiej wolno spalać do czerwca 2005 dlatego już ukazują się oferty sprzedaży spalarni, które po tym okresie będą musiały być zamknięte, jak nie znajdzie się kupiec np. z Polski, po prostu oddane na złom jak wyjeżdżony samochód. 4. Żeby pomóc swoim UE zastosowała Machiawelską politykę „ POZWALAJĄC „ biednym np. Polsce na okresy przejściowe kiedy to można będzie jeszcze przez kilkanaście lat spalać w Polsce zgodnie z prawem UE, w spalarniach po prostu przeniesionych za odpowiednie pieniądze lub udziały do Polski zamiast wyrzuconych na złom. 5. Dodatkowa pomoc UE to zezwolenie na import / eksport od 2008 grupy odpadów przeznaczonych do odzysku i recyklingu (demontaż spalarni w Niemczech, zezwolenia i montaż w Polsce to około 3 lata) wszystko zaplanowane 2005 plus 3 lata to rok 2008, czyli zamiast wyrzucać na złom sprzedamy za akcje i Niemcy będą udziałowcami. 6. Od 2013 roku nastąpi pełna liberalizacja w imporcie / eksporcie odpadów, znów dzięki zrozumieniu zacofania nowo wstępujących państw na co UE „łaskawie” zezwala a polskie długoterminowe plany gospodarki odpadami zakładają robienie śmietnika w Polsce zgodnie z łaskawą zgodą Unii Europejskiej do roku 2020. Będzie jak z krową, którą „ Razem z UE ciągneliśmy, Polska za ogon to ma g...., a UE za cycki to ma mleko”. Stosując się do Dyrektywy 1999 / 31 / EC i okresów przejściowych, ( str. 21 KPGO) Polska do roku 2020 straci ponad 60 mln.Mg, organicznego naturalnego czystego kompostu III / IV klasy (tab. 3.1.1.4 str. 17/18). Równolegle przy produkcji 60 mln.Mg kompostu przerobimy na kompost minimum 15 mln.Mg suchej masy ściekowej ( jedna osoba rocznie produkuje 18,257 kg s.m. (suchej masy) GUS 1999, tab. 3.1.3.2 str. 70. Wykorzystanie dla celów : rolniczych-naturalne uprawy i hodowla, zalesianie nieużytków lub rekultywacja zdegradowanych terenów przemysłowych to równocześnie nowe miejsca pracy. Podsumowanie: w roku 2015 Polska po stracie około 15 miliardów PLN i 75 mln.Mg czystego organicznego kompostu posiada składowiska mogące przyjmować odpady do składowania, kompostować i spalać czyli nic się nie zmieniło poza wolniejszym zaśmiecaniem Polski, płaceniem kar za składowanie 13,80 za tonę rocznie, pisaniem następnych programów, szkoleniami, seminariami, konferencjami, monitoringiem, rekultywacją i inną nie nazwaną, ale kosztowną agencją czy fundacją. Państwa starej UE dysponując nowoczesną technologią sortowania i kompostowania każą przywozić do siebie za narzuconą odpowiednią cenę odpady komunalne, kiedy minie czas okresów przejściowych, dostosowawczych, u siebie sortować, kompostować, a gotowy wyrób, uszlachetniony kompost sprzedawać na wschód. Wtedy spalarnie można zamykać bo się wyeksploatowały i wielokrotnie spłaciły. Nie trzeba głośno protestować, że Polska nie chce być państwem drugiej kategorii, bo Polska chce być państwem trzeciej kategorii nie chcąc wykorzystać szansy i razem ze starymi członkami UE stosować nowe technologie. Polska nie musi korzystać z okresów przejściowych wygodnych i korzystnych dla UE, ale kosztownych jak wykazałem dla finansów Polski. Mam świadomość, że straty, które wykazałem to minimum kosztów, które poniesie Polska przez najbliższe lata, ale już to wystarczy, żeby uświadomić błędy w polityce gospodarczej. Pokazałem cząść negatywną, ale wskażę na pozytywy, nigdy nie jest za późno ! Korzystając tylko z kwoty strat 9 821 043 000 PLN ( 2 182 454 000 €) należy spełnić wymagania BAT ( Best Available Technique) – koszt szacunkowy około 100 miliardów PLN. Najlepsza Dostępna Technika to także projektowanie, organizacja i przygotowanie produkcji Zaczynając od krótkiej oferty, można rozwiązać problem i zamienić odpady w złoto A / - przerób 150 tys.Mg/rok odpadów komunalnych (3 zmiany) pozostałość 10% balastu B / - na 3 zmianie przerabia się stare odpady z wysypiska, min. 50 tys.Mg/rok C / - kompostowanie 3-5 dni, kompost III / IV klasy o wartości komercyjnej D / - zatrudnienie minimum 120 osób również niepełnosprawnych E / - wykonanie pod klucz 12 miesięcy F / - produkcja dużej części maszyn i urządzeń w polskich fabrykach np. Huta SW Oferta zawarta w literach A- B-C-D-E-F kosztuje około 10 milionów €. Polska rocznie wytwarza około 13,5 mln. Mg odpadów komunalnych 135 kompletnych inwestycji kosztuje 1 350 milionów €, przerabiając wszystkie odpady zostaje rocznie 1 350 mln. Mg balastu oraz 2 182 454 000 – 1 350 000 000 = 832 454 000 € OSZCZĘDNOŚCI 832 454 000 x 4,5 (~cena €) = 3 746 043 000 PLN OSZCZĘDNOŚCI 135 inwestycji przerabia na nocnej zmianie,(brak dowozu) minimum 6 750 000 Mg rocznie. Największe polskie wysypisko Łubna, około Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krakowiak Re: nie ma ZERA nad Milera IP: *.ceron.pl 14.03.04, 18:27 i jego kolegów oczywiście Odpowiedz Link Zgłoś