Gość: Anrzej32
IP: *.zgora.dialog.net.pl
08.03.02, 13:21
Zielonogórski PKS próbuje usunąć z rynku prywatne firmy transportowe,
świadczące usługi przewozu osób. Pragnę w tym miejscu odnieść się do artykułu,
który ukazał się w Gaziecie Wyborczej - dodatek lokalny - Zielona Góra w dniu
08.03.2002 pt. "Wyścig autobusów". Jestem mieszkańcem Nowogrodu Bobrzańskiego i
korzystam codziennie z komunikacji autobusowej. Do grudnia ubiegłego
roku "zmuszony" byłem do jazdy często niedogrzanymi, zdezelowanymi autobusami
PKS - Zielona Góra. Sytuacja radykalnie się zmieniła, kiedy 10 grudnia ub.r.
prywatny przewoźnik wprowadził na w/w trasę swoje autobusy, komfortowe,
klimatyzowane, czyste i jak wydaje mi sie w b. dobrym stanie technicznym. Cena
przejazdów jest także niższa niż w PKS i to o 1,20 PLN co w skali miesiąca daje
mi oszczędności rzędu 50 PLN. W tym miejscu kończy sie sielanka, ponieważ
siermiężny monopolista PKS próbuje spowodować cofnięcie koncesji prywatnemu
przewoźnikowi pisząc na niego skargi do Urzędu Marszałkowskiego. Pragnę gorąco
zaprotestować w swoim imieniu jak i imieniu wielu mieszkańców Nowogrodu
Bobrzańskiego. Dlaczego mamy płacić za nieudolność i beznadziejne usługi firmy
PKS - Zielona Góra, skoro są firmy, które w oczywisty sposób wydają się być
lepsze? Dlaczego ograniczać konkurencję na rynku przewozu osób, skoro w krótkim
czasie zmusiła ona PKS Zielona Góra do obniżki cen biletów ? Czy tylko dlatego,
że PKS "musi trwać" zmuszony będe do korzystania z jego usług w przyszłośći?
Proponuję by kierownictwo PKS zajęło się bardziej poprawą kiepskiej jakośći
swych usług i obniżeniem cen biletów niż nieuczciwym "obsmarowywaniem"
konkurencji. Jestem gotów zebrać podpisy większości mieszkańców Nowogrodu,
którzy są zadowoleni z nowego przewoźnika i udać się z taką listą do Urzędu
Marszałkowskiego.