Dodaj do ulubionych

PKS - Drogi monopolista - zerowa jakość usług

IP: *.zgora.dialog.net.pl 08.03.02, 13:21
Zielonogórski PKS próbuje usunąć z rynku prywatne firmy transportowe,
świadczące usługi przewozu osób. Pragnę w tym miejscu odnieść się do artykułu,
który ukazał się w Gaziecie Wyborczej - dodatek lokalny - Zielona Góra w dniu
08.03.2002 pt. "Wyścig autobusów". Jestem mieszkańcem Nowogrodu Bobrzańskiego i
korzystam codziennie z komunikacji autobusowej. Do grudnia ubiegłego
roku "zmuszony" byłem do jazdy często niedogrzanymi, zdezelowanymi autobusami
PKS - Zielona Góra. Sytuacja radykalnie się zmieniła, kiedy 10 grudnia ub.r.
prywatny przewoźnik wprowadził na w/w trasę swoje autobusy, komfortowe,
klimatyzowane, czyste i jak wydaje mi sie w b. dobrym stanie technicznym. Cena
przejazdów jest także niższa niż w PKS i to o 1,20 PLN co w skali miesiąca daje
mi oszczędności rzędu 50 PLN. W tym miejscu kończy sie sielanka, ponieważ
siermiężny monopolista PKS próbuje spowodować cofnięcie koncesji prywatnemu
przewoźnikowi pisząc na niego skargi do Urzędu Marszałkowskiego. Pragnę gorąco
zaprotestować w swoim imieniu jak i imieniu wielu mieszkańców Nowogrodu
Bobrzańskiego. Dlaczego mamy płacić za nieudolność i beznadziejne usługi firmy
PKS - Zielona Góra, skoro są firmy, które w oczywisty sposób wydają się być
lepsze? Dlaczego ograniczać konkurencję na rynku przewozu osób, skoro w krótkim
czasie zmusiła ona PKS Zielona Góra do obniżki cen biletów ? Czy tylko dlatego,
że PKS "musi trwać" zmuszony będe do korzystania z jego usług w przyszłośći?
Proponuję by kierownictwo PKS zajęło się bardziej poprawą kiepskiej jakośći
swych usług i obniżeniem cen biletów niż nieuczciwym "obsmarowywaniem"
konkurencji. Jestem gotów zebrać podpisy większości mieszkańców Nowogrodu,
którzy są zadowoleni z nowego przewoźnika i udać się z taką listą do Urzędu
Marszałkowskiego.
Obserwuj wątek
    • Gość: Anja@z Re: PKS - Drogi monopolista - zerowa jakość usług IP: *.zgora.dialog.net.pl 08.03.02, 13:39
      Jeśli chodzi o sprawę podpisów to wyrażam gotowość swego protestu przeciw PKS-
      owi. Proponuje także skontrolować jakość techniczną autobusów, które jeżdżą
      w "barwach" PKS-Zielona Góra. Myśle, że taka kontrola wyeliminowała by PKS-
      Zielona Góra jako przewoźnika pasażerskiego. Często autobusy którymi wożeni są
      ludzie powinny co najwyżej służyć do transportu zwierząt i trzody chlewnej!!!!
      Popieram w 100% mojego poprzednika i proponuje odebranie możliwości transportu
      PKS-owi a nie jego konkurencji!!!!!!
    • Gość: Ania B. PKS - Drogi monopolista - zerowa jakość usług IP: *.zgora.dialog.net.pl 08.03.02, 15:40
      POPIERAM!
      czemu mamy placic za nieudolnosc PKS-ow, za ich nadmiernie rozbudowana
      administracje, nie moga pogodzic sie z konkurencja bo uwidacznia ze ich ceny sa
      zawyzone. A poza tym to nie tylko cena ale takze kultura kierowcow,i ogolnie
      jakosc uslug pozwala nam pasazerom decydowac i wybierac.
    • Gość: .. PKS - Drogi monopolista - zerowa jakość usług IP: *.zgora.dialog.net.pl 08.03.02, 15:42
      ....
    • Gość: wicher Re: PKS - Drogi monopolista - zerowa jakość usług IP: *.zgora.dialog.net.pl 08.03.02, 16:55
      szkoda słów. wystarczy się przejechać i porównać. pks musi paść i czy to bedzie
      teraz czy za rok, z taką jakością to pewne...
    • Gość: Dr Re: PKS - Drogi monopolista - zerowa jakość usług IP: 213.134.139.* 08.03.02, 17:11
      Walczyc z PKS? Powodzenia. Ja w to nie wierze. Ale kibicuje
      • Gość: kolejarz Re: PKS - Drogi monopolista - zerowa jakość usług IP: *.from.poznan.pl 08.03.02, 18:53
        Mozecie jezdzic pociagiem. :))))) Tabor nie za ciekawy, ale moim zdaniem zawsze
        jest wygodniej pociagiem niz autobusem. No chyba ze chodzi o czas.
        • Gość: LINK LINK do ARTYKUŁU IP: *.zgora.dialog.net.pl 09.03.02, 16:04
          czy dyskusja dotyczy tego artykułu???

          wyborcza.gazeta.pl/info/artykul.jsp?xx=730280&dzial=ziz010100

          • Gość: ania Re: LINK do ARTYKUŁU IP: *.zgora.dialog.net.pl 09.03.02, 16:06
            tak to ten, dzieki że znalazłeś (aś)
          • Gość: introm Re: LINK do ARTYKUŁU - nieaktualny !!!!!!!!!!!! IP: *.zgora.dialog.net.pl 12.03.02, 09:41
            czyżby na prośbę PKS Zielona Góra
      • Gość: siedem PKS - monopolista IP: *.zgora.dialog.net.pl 12.03.02, 09:29
        dzieki za życzenia nie rozumiem czemu nie wierzysz w walkę z PKS-em

        czy to strach przed komunistycznym skostniałym molochem?!
        za którego utrzymanie i złe zarządzanie musimy wszyscy płacić!
    • Gość: firma p wolny rynek !!! IP: *.zgora.dialog.net.pl 09.03.02, 16:09
      nie chodzi o walkę ale przecież mamy wolny rynek (chyba) o to walczyły
      pokolenia a te ...... myślą że im wszystko wolno i nie mogą się odnaleść w
      wolnorynkowej gospodarce!!! Dziwne wydaje się stanowisko urzędnicze??? To oni
      reprezentują wolę narodu (teoretycznie) a popieraja monopol!!! komiczne

      przewoźnik
    • Gość: luku jaka WALKA ??? IP: *.zgora.dialog.net.pl 09.03.02, 16:17
      Na trasie Zielona Góra-Nowogród Bobrzański rozgorzała walka o pasażerów
      pomiędzy PKS-em a prywatną firmą przewozową.

      to cytat z tego artykułu, jeżdże czasem PKS-em a czasem z MARVELEM, owszem
      Marvel jest bardziej kameralny i komfortowy ale nie wszystkie połaczenia mi
      pasują - uważam ich autobus za doskonałe uzupełnienie rozkładu jazdy PKS a
      walki nie zauważyłem. Niepradą jest to iż marvel niepunktualnie odjeżdża z
      przystanków to bzdura, po prostu PKS nie może sięm pogodzić z faktem iż traci
      pozycję monopolisty !
    • Gość: pasażer miesięczny kosztuje 130 zł IP: *.zgora.dialog.net.pl 09.03.02, 16:19
      miesięczny kosztuje 130 zł a nie jak stwierdza autor 150 !!!

      nie wprowadzajmy opinii w błąd

      kiedy sprostowanie?
      • tom_tom Re: miesięczny kosztuje 130 zł 09.03.02, 17:06
        To „ciekawa” dyskusja. Wszyscy nadają z Dialogu. Może jeszcze z jednego
        komputera?
        • Gość: Bartek Re: miesięczny kosztuje 130 zł IP: *.issi.uz.zgora.pl 10.03.02, 09:01
          Tak mniej nt PKS...
          A skad maja nadawac? Od kolejnego monopolisty - telekomuny?
          pozdro
        • Gość: albin Re: miesięczny kosztuje 130 zł IP: *.zgora.dialog.net.pl 11.03.02, 09:10
          złamać wszystkich monopolistów!
          • Gość: antymono monopoliści !!! IP: *.zgora.dialog.net.pl 12.03.02, 09:37
            własnie ile jeszcze monopoli zostało nam do przełamania?!

            TPSA - jasne i pewnw
            PKS - po przeczytaniu tego forum - też pewne
            .
            .
            .
            tworzymy listę monopolistów wspieranych przez Państwo ?!
            • Gość: Anatol Re: monopoliści !!! IP: 192.168.100.* 12.03.02, 12:25
              Gość portalu: antymono napisał(a):

              > własnie ile jeszcze monopoli zostało nam do przełamania?!
              >
              > TPSA - jasne i pewnw
              > PKS - po przeczytaniu tego forum - też pewne
              > .Dołaczylbym monpolistów miejskich sponsorowanych z naszej kieszeni tj:
              PEDIZ , MZK, MZEC , MZGGK iM .
              > .
              > .
              > tworzymy listę monopolistów wspieranych przez Państwo ?!


              • Gość: czergóra Re: monopoliści !!! IP: *.zgora.dialog.net.pl 12.03.02, 12:59
                może ktoś ma tyle odwagi aby stworzyć konkurencję dla MZK :))))))))
                niemożliwe,

                tak jak to, aby z czerwonego zrobić człowieka prawego

                (a przetarg ogłosiliby w winnicy hehe)

                czerwonogórzanin
        • Gość: mich_z 2 monopole PKS i TPSA IP: *.zgora.dialog.net.pl 12.03.02, 12:54
          pozdruffka dla gazety co pisze takie bzdety,
          wspierając dwa monopole funkcjonujące w tym padole !!!

    • Gość: andi Re: PKS - Drogi monopolista - zerowa jakość usług IP: *.zgora.dialog.net.pl 12.03.02, 09:17
      ale jaja!

      ale gdzie dwóch się bije tam może klient skorzysta!!!

      • Gość: Fred Re: PKS - Drogi monopolista - zerowa jakość usług IP: 192.168.100.* 12.03.02, 12:20
        A czy to nie jest podyktowany sztucznym naświetleniu konfliktu aby obniżyć cene
        bo ponoć nasz PKS ZIELONA GÓRA sie prywatyzuje?????????????
        • Gość: opinia w PPKS możliwe jest wszystko IP: *.zgora.dialog.net.pl 12.03.02, 12:49
          Wszystko jest możliwe, ale czemu kosztem innych ?!
          Nie chodzi mi tutaj o konkretną firmę ale o pasazerów, którzy ponoszą przecież
          koszty tego że PKS obniża ceny na danej trasie z 5,8 na 5,2 gdyż podniesie na
          innej!!! A poza tym to chwała prywatnym przewoźnikom, którzy uświadomili mi że
          faktycznie mamy monopolistów wspieranych dodatkowo przez Państwo na naszym
          wolnym (prawie europejskim) rynku. ;))
    • Gość: sędzia sprawiedliwość ??? ! IP: *.zgora.dialog.net.pl 14.03.02, 09:45
      ludzie problemów nie macie?

      w tym kraju nie było i nie będzie sprawiedliwości,
      po co się stresować, prawdy i tak nie znajdziecie nawet w sądzie!!!
      • Gość: sędzia d Re: sprawiedliwość ??? ! IP: *.zgora.dialog.net.pl 20.03.02, 13:24
        zgadzam się czego jak czego ale sprawiedliwości w tym kraju nie znajdziemy
    • Gość: antol Re: PKS - Drogi monopolista - zerowa jakość usług IP: *.zgora.dialog.net.pl 08.04.02, 12:29
      to chyba dobrze bo ponoć gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta (klient)i w
      ten sposób bilet w PKS-ie kosztuje (na wybrane kursy) 3,60 zł a nie jak na
      początku stycznia 5,80 zł.
      A czyim kosztem to sie dzieje to mnie nie obchodzi z punktu widzenia klienta
      oczywiście.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka