Dodaj do ulubionych

Stopa cukrzycowa

20.12.12, 14:58
Interesują mnie mozliwości leczenia stopy cukrzycowej w Zielonej Górze. Czy ktoś ma doswiadczenia w tym temacie? Zauważyłem, że w Szpitalu Wojewódzkim nie ma już ośrodka leczenia tego schorzenia.
Obserwuj wątek
    • Gość: anna_h Re: Stopa cukrzycowa IP: *.net.pbthawe.eu 30.12.12, 13:24
      Jesli chodzi o stopę cukrzycową, to bardzo dobry jest krem z colostrum Genactiv Colostrigen R. Colostrum przyspiesza gojenie się ran, zwalcza bakterie i grzyby, dzięki czemu infekcja znika. Mozna go kupic tutaj: www.genactiv.eu/pl/offer/21/colostrigen_r_krem. Smarowałam nim raze na stopię rano i wieczorem, juz po tygodniu pojawiła się ziarnica i rana zaczęła się goic. Teraz już jest znacznie lepiej. Naprawdę szczerze polecam Ci ten krem
    • Gość: syla Re: Stopa cukrzycowa IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.09.13, 01:08
      wiem że to było już dawno i to co napisze może wydawać się śmieszne ale jeśli naprawdę wszystko zawodzi to warto spróbować drogiego dość płynu dermacyn można to zamówić w firmie kikgel i zażywać przy okazji bellise ponieważ zawiera ona dużo składników które przyspieszają gojenie się ran min skrzyp który niszczy bakterie i witaminy b które odgrywają dużą role w odbudowie tkanek mojej bliskiej osobie to pomaga.
    • Gość: natur vit Skuteczne Leczenie Stopy Cukrzycowej IP: 193.151.100.* 25.11.13, 02:31
      W Centrum Naturoterapii Natur Vit w Będzinie skutecznie leczymy m.in stopę cukrzycową.Obecnie medycyna niekonwencjonalna ma sprawdzone metody leczenia zespołu stopy cukrzycowej. Są to : larwoterapia i hirudoterapia czyli leczenie larwami much oraz pijawkami lekarskimi. Obie metody nie są tak popularne w Polsce jak zagranicą . W niektórych krajach są nawet refundowane. Znajdują miejsce w wielu klinikach w Niemczech czy Wielkiej Brytanii. W naszym kraju zarówno hirudoterapia jak i larwoterapia przeżywa swój renesans od kilku lat.

Stopę cukrzycową leczymy poprzez inkubację larw w martwej tkance stopy w celu jej oczyszczenia z martwicy oraz wysięków. Dodatkowo stawiamy pijawki (hirudo medicinalis) w okolicy rany w celu poprawienia drożności żył i tętnic oraz ukrwienia zainfekowanej części ciała.

Liczba larw potrzebna do zabiegu to 15-25 szt na 1 cm kwadratowy rany.
      Dodatkowo 1-4 zabiegi z użyciem 2-8 pijawek w zależności od wielkości rany.
      Leczenie jest bardzo trudne i wymaga indywidualnego podejścia do każdej rany.

Zabieg wykonywany jest przez specjalistkę medycyny naturalnej , certyfikowaną naturoterapeutkę -hirudoterapeutkę - larwoterapeutkę
      -biochirurga .
      Wykorzystujemy wyłącznie atestowane , laboratoryjne pijawki lekarskie i larwy muchy plujki zakupione w specjalistycznej i kontrolowanej hodowli jaka jest firma BIO GEN .
      Każda z pijawek i larw wykorzystywana jest wyłącznie raz i po zabiegu poddawana w obecności Pacjenta utylizacji.

Zapraszamy

Centrum Naturoterapii Natur Vit
      Al. Kołłątaja 38
      42-500 Będzin
      ( I p. w budynku Polikliniki )

Rejestracja telefoniczna
      519-790-190
      731-023-300

• Gość: Salus-kosmetyka Re: Skuteczne Leczenie Stopy Cukrzycowej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.14, 08:41
          Kraków,
          Zabieg pielęgnacji stóp – pedicure, z dojazdem do Pacjenta.

zabiegi w domu, szpitalu, domu opieki . . .

obszar działania gabinetu:

Kraków, Zabierzów, Krzeszowice, Trzebinia, Chrzanów, Liszki, Skawina i okolice

Kontakt tel. 537 050 232

* * * Pielęgnacja stopy cukrzycowej:

Przy takiej stopie zalecana jest specjalistyczna kosmetyka zapobiegająca infekcją. Wykonanie w sposób fachowy, przez doświadczoną pedicurzystkę zabieg pielęgnacyjny daje pewność, że stopom nie grożą powikłania.

Badania dowodzą, że regularna i właściwa pielęgnacja stopy cukrzycowej aż w 75% pozwala przeciwdziałać wystąpieniu powikłań.

Najczęstsze obrazy chorobowe to:

modzele /odciski/,palce pałeczkowate,
          miejsca nadmiernie rogowaciejącej skóry, nadmierna suchość skóry,
          pęknięcia, szczeliny np. w okolicy pięt ,zaburzenia /brak/potliwości,
          owrzodzenia i inny rodzaj ran,
          zapalenie tkanek miękkich-obraz czerwonej , nadmiernie ciepłej stop

Czynniki bezpośrednio wpływające na wystąpienie zmian na stopie:

uraz, otarcie,ciało obce, powstanie pęcherza na stopie, stosowanie niedozwolonych maści, zbyt krótkie obcinanie paznokci, nieumiejętne usuwanie modzeli, stosowanie termoforu, poduszek elektrycznych, zbyt ciepłej wody, grzejników.

( cytat: Dr med. Teresa Koblik diabetolog, Katedra i Klinika Chorób Metabolicznych UJ Kraków )

vitamedium.pl/zdrowie/co-mozesz-zrobic-ty-by-zapobiec-stopie-cukrzycowej

* ocena stanu stóp i określenie potrzeb pielęgnacyjnych dla stopy cukrzycowej

* preparaty i środki dezynfekujące i pielęgnujące, zalecane przy stopie cukrzycowej,

* * * Pedicure leczniczy,

* * * Pedicure kosmetyczny,

* * * Manicure kosmetyczny,

Kontakt:

* * * * * * * * * tel. 537 050 232 * * * * * * * * *

Dojazd do pacjenta na obszarze:

Kraków, Zabierzów, Krzeszowice, Trzebinia, Chrzanów, Liszki, Skawina i okolice

* * *
        • Gość: Maja Re: Skuteczne Leczenie Stopy Cukrzycowej IP: *.as13285.net 15.10.14, 01:22
          ZABIEGI PODOLOGICZNE NA CHORE STOPY
          MASZ PROBLEM ZE STOPAMI?

POSIADASZ ODCISK, KTÓRY DOKUCZA CI OD PARU LAT

MODZEL, KTÓRY PIECZE I UTRUDNIA CHODZENIE

A MOŻE WRASTA CI PAZNOKIEĆ

WSTYDZISZ SIĘ SWOICH POPĘKANYCH PIĘT

PRZYJDŹ DO NAS ULŻYMY CI W BÓLU!

Gwarantujemy profesjonale zabiegi, poprzedzone bezpłatnymi konsultacjami w gabinecie pracującym wg europejskich standardów.

Centrum Podologiczne na Zdrowiu
          ul.Michałowicza 18
          94-306 Łódź
          tel. 42 611 12 15

Filia w Rzeszowie
          ul. Hetmańska 62/4
          35-078 Rzeszów
          tel. +48 17 780-71-93

Filia w Tarnowie
          ul. Lwowska 32 B lok.7
          33-100 Tarnów
          tel. 14 639-19-66

Filia w Nowym Targu
          ul. Sikorskiego 51
          34-400 Nowy Targ
          tel. +48 18 542-69-36

Więcej szczegółów dostępne na stronie: www.podologic.org
    • olaszek0 Re: Stopa cukrzycowa 17.03.14, 16:41
      Niestety również cierpię na tę przykrą dolegliwość. Moja diabetolog poradziła mi smarować stopę żelem curiosin. Co prawda stosuję go dopiero od miesiąca ale już zauważyłam niewielką poprawę stanu skóry.
        • Gość: MS Re: Stopa cukrzycowa IP: *.dynamic.chello.pl 24.07.14, 15:27
          Dziennik Łódzki - "Polska The Times" przeprowadził wywiad z Chirurgiem Przemysławem Lipińskim z Łódzkiego Centrum Medycznego Argo. W rozmowie z dziennikarką Joanną Barczykowską Doktor Lipiński wspomina o problemie trudno gojących się ran oraz nowoczesnych metodach leczenia. Do jednej z nich zalicza terapię larwalną - o właściwościach biochirurgii oraz współpracy z firmą Biomantis, szerzej w artykule:

www.dzienniklodzki.pl/artykul/3517105,lodzki-chirurg-leczy-rany-larwami-much-chetnych-pacjentow-nie-brakuje,id,t.html
    • Gość: tina Re: Podologia Zielona Góra IP: *.dynamic.chello.pl 24.07.14, 17:48
      W Zielonej Górze jest bardzo mało osób , kosmetyczek wykwalifikowanych w leczeniu , pomocy kosmetycznej osobą ze stopą cukrzycową.
      Ja po długich poszukiwaniach trafiłam do gabinetu P. Dukat na ul.Słowacka 10A/10 , nr tel: 500 577 000 ... No, wrażenie średnie,ceny b.wysokie ... Za zrobienie stóp , moczenie,pięty,paznokcie (trudne i b. bolesne) i pomalowanie 120 zł. Pani używa żyletki do pięt , gdzie powinna użyta być frezarka, pełno takich w sprzedaży. Efektem czego zrogowaciała skóra rosła mi ze zdwojoną siłą.

Przy bolesnym zabiegu paznokci, pani ta powinna mieć przynajmniej jakiś miejscowy środek chociaż lekko znieczulający (żel,spray) ... Przy ciężkich,chorych nogach pani kosmetyczka każe je unosić ! Nie ma podpórki na uda i stopy trzyma w ręce i "obrabia" :-)
      Mało rozmowna, niezbyt przyjemna ale skupiona na pracy.Bo to ciężka praca ! Zwłaszcza,ze trzyma stopy w dłoniach.
      Ogólnie i tak polecam ta pania,bo wie co robi i zna sie na rzeczy. Młode kosmetyczki ani myślą robić brzydkie stopy ;-)
      Proponuje kosmetyki dość drogie podam nazwę, średnio skuteczne : z serii : Allpresan pedicure niemiecka linia dla diabetyków. Dużo taniej w Eu w Niemczech.

Ja sama odkryłam bardzo fajną linię kosmetyków specjalistycznych POLECAM SKUTECZNE!
      z firmy LOPALMED , świetny żel chłodzący nawilżający,super preparat ze szpatułką do ściągania i rozpuszczania starego naskórka pięt. i watka jak mgiełka do tego zabiegu ! Nic nie szczypie nie boli !
      Żadne kremy z mącznikiem mi nie pomagały .. Polecam miesięczną kurację tabletek z rodzaj Hydro ( przy pęknięciach piet) pięknie się zasklepiają i spryskanie pęknięć Avilinem w sprayu (balsam Szostakowskiego) Uwaga bardzo się klei, trzeba zakładać co raz to nowe skarpety bawełniane na noc zużyte wyrzucać,bo nie dopierzecie! Ale warto. polecam tez smarowanie kremem mlecznym z nagietka - na Allegro jak i masłem shea .
      Avilinem można też leczyc paradontozę smarując dziasła patyczkiem do uszu i myć zęby pasta (koncentratem) niemieckim Ajona - na Allegro Kilka lat krwawiących dziąseł i po miesiącu regularnego szczotkowania przestają krwawic. wiem że cukrzycowcy też mają ten problem...

Mam nadzieje,że trochę pomogłam :-) Pozdrawiam i życzę zdrowia!

www. zadbanestopy.com.pl

Ps. kolejny adres : Pedikiur leczniczy - medyczny
      Anna Kalinowska
      ul. Nowojedrzychowska 21
      Zielona Góra
      tel: 607 108 015 , (68) 327 17 15
      • Gość: KaNila Re: Podologia Zielona Góra IP: *.static.chello.pl 24.08.14, 16:27
        Byłam 2 tygodnie temu, bo nikt w ZG do tej pory mi nie pomógł (przy okazji Pani Sylwia zmieniła adres - teraz jest na Wyszyńskiego 38d/20) i jestem pod ogromnym wrażeniem!! Ona nie używa żadnych żyletek - śmiała się kiedy jej powiedziałam o Twoim wpisie, bo frezarkę ma od samego początku, a w trudnych sytuacjach używa skalpela. A jaka czystość - w Zielonej nie widziałam gabinetu tak czystego i zadbanego - do sterylizacji jest autoklaw, w gabinecie zabiegowym lampa UV (bakteriobójcza, do sterylizacji całego pomieszczenia), przy zabiegach używa maseczek, osłon twarzy - wszystko jak w szpitalu. Ceny takie jak gdzie indziej, może trochę wyższe, ale przynajmniej wiem, że niczym się tam nie zarażę. No i na koniec najważniejsze - przez dwa lata męczyłam się z moimi stopami, właściwie nie nosiłam sandałków i szpilek, a teraz żałuję że nie poszłam wcześniej, bo na urlopie w Hiszpanii nie musiałabym człapać w gumowych klapkach - ona ma naprawdę złote ręce!! Wreszcie mogę założyć normalne buty i pokazać ładne, zdrowe stopy. Dziewczyny, jeśli macie jakieś problemy, to w Zielonej Górze jest tylko jedna osoba, która wam pomoże - i tylko jedna uwaga, czasie zabiegu było u niej kilkanaście(!!) osób, które się zapisywały i tak właściwie, to trzeba dzwonić z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem. Pozdrawiam, Kamila.
        • Gość: tina Re: Podologia Zielona Góra IP: *.dynamic.chello.pl 25.08.14, 08:04
          > Ona nie używa żadnych żyletek - śmiała się kiedy jej powiedziałam o Twoim wpisie, bo frezarkę ma od samego początku, a w trudnych sytuacjach używa skalpela. >

Oj używała,używała żyletki, teraz się z tego śmieję... ? No bo to nerwowy śmiech,co miała ci powiedzieć ?? A frezarki na oczy nie widziałam. Nie po to ją poleciłam, aby kłamać co się odbywało podczas MOJEGO 'zabiegu'
          Nie musisz niczego prostować,bo ja wiem co było podczas mojej wizyty, ty wiesz co było podczas twojej :-)
          Teraz frezarki ma każda Pani kosmetyczka,więc i widocznie już i ona...

Cieszę się że w jakimś stopni pomogłam i tobie.
      • Gość: ola Re: Podologia Zielona Góra IP: *.ssp.dialog.net.pl 30.03.15, 13:25
        nie rozumiem z twojego wpisu widać, ze przyszłaś ( zostałaś przysłana ) na przeszpiegi Doświadczony specjalista zajmuje się pacjentem a nie gadaniem o d...lach. A każdy pracuje jak mu wygodnie. jak pisałaś ten wpis to jak trzymasz klawiaturę na stole czy pod biurkiem. A dlaczego.... bo ci wygodnie ot cała filozofia odnośnie sposobu wygody.
        Ja byłam u pani Sylwii na zabiegu gdzie inne pseudo- kosmetyczki nie umiały mi pomóc . A tam znalazłam pomoc i mogę się cieszyć pięknymi stopami. Do Pani Sylwii mogą spokojnie udać się osoby, które nie mogą sobie poradzić ze swoimi piętami, paznokciami. Wyjdą zadowolone bo przecież o to chodzi.
    • kamil-t Re: Stopa cukrzycowa 24.08.14, 22:46
      Bardzo dziękuję za wszystkie wpisy. Problem już rozwiązałem. Niestety, widzę, że niechcący stworzyłem pretekst do zamieszczania mnóstwa reklam - bardzo przepraszam, naprawdę miałem problem i chodziło mi o poradę a nie o zainicjowanie marketingowego "never-ending story" na forum.
      Prócz sensownych porad znalazłem tu wielce podejrzane wg mojego najlepszego rozeznania. Moja rada: bądźcie sceptyczni wobec reklam, spytajcie lekarza, kogo i co poleca. Jakiego lekarza? Nie będę robił nikomu reklamy - okazuje się jednak że w Zielonej Górze jest niezły specjalista od stopy cukrzycowej. Spytajcie innych lekarzy kto to, nakierują.
    • stop_cukrzyca Re: Stopa cukrzycowa 06.10.17, 12:53
      Część pacjentów uważa, że zespół stopy cukrzycowej jest przeciwwskazaniem do jakiegokolwiek wysiłku fizycznego. Inni przeżywają pewien dysonans – z jednej strony pacjenci z cukrzycą powinni ćwiczyć, a z drugiej przecież teraz stopy są tym miejscem newralgicznym. Korzystajmy z pięknej pogody - spacerujmy. Najlepiej 2 razy dziennie po 1 godzinie. Dowiedz się więcej na www.stopacukrzycowa.org.pl
    • piotr.b545 Re: Stopa cukrzycowa 01.12.20, 13:53
      Witam, przy leczeniu stopy cukrzycowej polecam przychodnię leczenia ran. Ich nazwa to Centrum Stopy, są w Łodzi i w Warszawie. Bardzo fajne miejsce dla osób z trudno gojącymi się ranami. Polecam!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka