Gość: ZIELONKA IP: 80.51.222.* 20.06.05, 12:27 Chce mieszkac tylko tu!!!!! To moje ukochane miasto!!! Kocham stolice Lubuskiego, Zieloną Góre. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: zg Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: *.ztpnet.pl 20.06.05, 12:28 :) JA TEZ!!!!!! Zielona Góra moje miasto. PZDR Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kaninchen Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.05, 15:14 Ja tez kocham Zielona Gore! Piekne dolnoslaskie miasto, wkrotce znowu w granicach maciezy: dzielnicy dolnoslaskiej! Na pochybel, tfu "lubuszanom", ktorzy powstali w glowach propagandzistow rodem z PZPR!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zuzanna Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 20.06.05, 15:48 nie niszcz dumy prawdziwych Lubuszan, lepiej zamilcz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kaninchen Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.05, 16:09 Gość portalu: zuzanna napisał(a): > nie niszcz dumy prawdziwych Lubuszan, lepiej zamilcz Hehe :-))) ROTFL! A kto to jest "prawdziwy Lubuszanin?" w Zielonej Gorze? Jacys Lubuszanie? A jakim cudem? Ziemie Lubuska, ktorej stolica byl Lubusz, dzis Lebus w RFN przehandlowal slaski ksiaze Boleslaw Rogatka w polowie XIIIw. Brandenburczykom i wlasnie wtedy skonczyly sie dzieje tej krainy jak i ich mieszkancow, ktorych mozna by nazywac Lubuszanami. W sumie to i tak nie ma znaczenia, bo Zielona Gora od zawsze lezala na Slasku, wiec skad tu Lubuszanie? Importy mamutow z dawnego gorzowskiego?;-) Jakas tam Ziemie Lubuska stworzyli propagandzisci z PZPR na okreslenie obszaru dawnego duzego woj. zielonogorskiego obejmujacego skrawki takich krain jak: Dolny Slask, Luzyce, region Kozla, Wielkopolska, Ziemia Santocka i Barandenburgia. Ba nawet wymyslili stroj ludowy. Mega ROTFL:-)))) Mieszancy zas tego obszaru niczym nie roznia sie od wspolczesnych mieszkancow Dolnego Slaska czy Pomorza Zachodniego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zuzanna Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 20.06.05, 16:17 mówiłam - lepiej zamilcz Odpowiedz Link Zgłoś
cancro Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó 20.06.05, 16:19 Gość portalu: zuzanna napisał(a): > nie niszcz dumy prawdziwych Lubuszan, lepiej zamilcz "Prawdziwi Lubuszanie" wymarli jakieś 600 lat temu. Czy chcesz, czy nie, Zielona Góra to dolnośląskie miasto. Ziemia Lubuska również była częścią Ślaska, tak jak Ziemia Zielonogórska, Ziemia Żagańska, Ziemia Nowosolska i jakie tam jeszcze chcesz. Poza tym większa część Ziemi Lubuskiej z jej stolicą (Lebus) należy dziś do Niemiec. Tak więc Zielona Góra nie może leżeć na Ziemii Lubuskiej, a conajwyżej w "województwie lubuskim", a to - przyznasz - nie to samo. Jeśli więc urodziłaś się w ZG to żadna tam z ciebie Lubuszanka, a jeśli akceptujesz to co stało się z Polską w 1945 roku - jesteś Dolnoślązaczką. Witaj więc w klubie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: van [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.05, 12:05 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZIELONKA Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: 80.51.222.* 20.06.05, 16:11 Ale jednak Zielona Góra ma coś z lubuskiego bo.... EX Lubuszanin kończy bieg w Zielonej Górze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zg Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: *.ztpnet.pl 20.06.05, 16:41 LUBUSKIE,ZIELONA GORA,LUBUSKIELUBUSKIE,ZIELONA GORA,LUBUSKIELUBUSKIE,ZIELONA GORA,LUBUSKIELUBUSKIE,ZIELONA GORA,LUBUSKIELUBUSKIE,ZIELONA GORA,LUBUSKIELUBUSKIE,ZIELONA GORA,LUBUSKIELUBUSKIE,ZIELONA GORA,LUBUSKIELUBUSKIE,ZIELONA GORA,LUBUSKIELUBUSKIE,ZIELONA GORA,LUBUSKIELUBUSKIE,ZIELONA GORA,LUBUSKIELUBUSKIE,ZIELONA GORA,LUBUSKIELUBUSKIE,ZIELONA GORA,LUBUSKIELUBUSKIE,ZIELONA GORA,LUBUSKIELUBUSKIE,ZIELONA GORA,LUBUSKIELUBUSKIE,ZIELONA GORA,LUBUSKIELUBUSKIE,ZIELONA GORA,LUBUSKIELUBUSKIE,ZIELONA GORA,LUBUSKIELUBUSKIE,ZIELONA GORA,LUBUSKIELUBUSKIE,ZIELONA GORA,LUBUSKIE Na zlosc wszystkim ZDRAJCA!!!!!!!:) PZDR Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: postronny Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: *.zgora.dialog.net.pl 20.06.05, 17:41 Zaiste poraza poziom intelektualny ripost "Lubuszan". Byc moze to tlumaczy zamoznosc wojewodztwa w mysl powiedzenia: Czegoś biedny? Boś ...! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kaninchen Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: *.zgora.dialog.net.pl 20.06.05, 18:29 Gość portalu: ZIELONKA napisał(a): > Ale jednak Zielona Góra ma coś z lubuskiego bo.... EX Lubuszanin kończy bieg w > Zielonej Górze. A tak! I to jest rozwiazanie!!! Lubuszaninami sa pasazerowie ekspresu Lubuszanin ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PKP Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: *.zgora.dialog.net.pl 20.06.05, 20:50 Gość portalu: ZIELONKA napisał(a): > Ale jednak Zielona Góra ma coś z lubuskiego bo.... EX Lubuszanin kończy bieg w > Zielonej Górze. Pospieszny "SLĄZAK" rowniez. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: haha Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: *.gorzow.mm.pl 26.06.05, 22:06 Bo w Zielonce wrony zawracają i dalej nie ma torów Odpowiedz Link Zgłoś
marekkl Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó 20.06.05, 20:31 Witam, Przeglądając Waszą dyskusję postanowiłem dorzucić swoją cegiełkę do tego tematu. Także jestem patriotą lokalnym zakochanym w Zielonej Górze. Nasze miasto od zawsze jest śląskie, ale to nie przeszkadza aby było stolicą województwa lubuskiego. Po prostu dla nas jest to korzystniejsze. Miast śląskich jest wiele, ale miast śląskich będących stolicami województw tylko 4 (Katowice, Opole, Wrocław, Zielona Góra). Mentalnie bliżej nam do Wrocławia niż do Gorzowa Wielkopolskiego, lecz patrząc na miejsca pracy (urzędasy)i prestiż to lepiej być stolicą tego mieszanego województwa. Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zg Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: *.ztpnet.pl 20.06.05, 22:43 Dobrze powiedziane. Moze wkoncu ten zdrajca kaninchen to zrozumie! PZDR Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: urwis Skończcie z tymi pseudohistorycznymi argumentami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.05, 14:06 Zartobliwie - nie zapomnij o najbardziej śląskim mieście Lwowie. Ciągłość historyczna została przerwana w 1945 roku. Śląskość Wrocławia jest śląskością miejsca, a nie ciągłości, nie ślaskością świadomości, mentalności. O ciągłości śląskości mozemy powiedzieć powiedzieć w przypadku Górnego Śląska, czy części Opolszczyzny. Odpowiedz Link Zgłoś
marekkl Re: Skończcie z tymi pseudohistorycznymi argument 21.06.05, 14:29 Ludność Wrocławia i Zielonej Góry jest podobna mentalnie do siebie ze względu na to, iż w obu miastach żyją ludzie, którzy mają podobne pochodzenie. Olbrzymia część ludzi pochodzi z terenów województw Lwowskiego i Wołyńskiego. Potomkowie niemców także zamieszkują nasze tereny. W ZG dochodzą jeszcze poznaniacy. Nie jest to typowe społeczeństwo od pokoleń śląskie, ale ze względu na miejsce zamieszkania ludzie identyfikują się z tymi terenami. Urodzeni w Zielonej Górze czy Wrocławiu nie powiedzą przecież, że są lwowiakami:) Utożsamiają się z tymi terenami dlatego są zielonogórzaninami mieszkającymi na Dolnym Śląsku w woj. lubuskim. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fux Lubuskie na zawsze lubuskie IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 20.06.05, 22:24 i tyle Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hufu Re: Lubuskie na zawsze lubuskie IP: *.ztpnet.pl 20.06.05, 22:52 I ja kocham Zielona Górę. Ale ten samosraniec kaninchen nie rozumie co to kochać swoje miasto! Nie rozumie chyba w ogóle : co to znaczy kochać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kaninchen Re: Lubuskie za WSZE lubuskie IP: *.zgora.dialog.net.pl 20.06.05, 23:16 Gość portalu: hufu napisał(a): > I ja kocham Zielona Górę. > Ale ten samosraniec kaninchen > nie rozumie co to kochać swoje miasto! > Nie rozumie chyba w ogóle : co to znaczy kochać. Chlopie! ty sie marnujesz! Z takim talentem lirycznym bylbys najlepszym teksciarzem w kregach Disco - Polo :-))) p.s. A co ma wspolnego komunistyczna propaganda "lubuskosci" z miloscia do miasta? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zg [...] IP: *.ztpnet.pl 20.06.05, 23:18 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bartoo ... IP: *.poczta.poznan.pl 21.06.05, 08:20 Zastanawia mnie dlaczego wielu z Was, z taką lubością dodaje przymiotnik "Wielkopolski" do nazwy Gorzowa, skoro wszystkim (chyba) wiadomo, że jest to totalna bzdura. Rozumiem, że ma to być swego rodzaju przytyk umniejszający rolę miasta nad Wartą w województwi lubuskim. Wizja komunistycznego propagandzisty przeżyła system:) Przypomnę, że to właśnie Gorzów jest obecnie najwiękzym miastem leżącym na historycznej Ziemi Lubukiej, a następnie Nowej Marchii. Z Wielkopolską Gorzow zawiązany byl może.. 700 lat temu, a Zieloną Górę odłączono od Dolnego Śląska ... 60 lat temu. Nawet herby obu miast wykazują pewną ciągłość historyczną. Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
marekkl do Bartoo 21.06.05, 08:43 Gość portalu: Bartoo napisał(a): > Zastanawia mnie dlaczego wielu z Was, z taką lubością dodaje > przymiotnik "Wielkopolski" do nazwy Gorzowa, skoro wszystkim (chyba) wiadomo, > że jest to totalna bzdura. Bartoo przecież pełna nazwa miasta nad Wartą brzmi Gorzów Wielkopolski. To analogicznie wg Twojego rozumowania powinno się mówić Zielona, Jelenia, Nowy, Nowa, zamiast Zielona Góra, Jelenia Góra, Nowy Sącz, Nowa Sól.... Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bartoo Re: do Bartoo IP: *.poczta.poznan.pl 21.06.05, 09:14 Argument ciekawy ale nie do końca prawidziwy. Większość mieszkańców grodu nad Wartą mówi po prostu "Gorzów" a Wlkp. dodają przede wszystkim w pismach urzędowych, ponieważ taki jest wymóg. Poza tym ile mamy w Polsce Gorzowów o randze wojewódzkiej, miast powyżej 50 tyś mieszkańców, a szczególnie w województwie lubuskim?????? Po odjęciu z nazwy przymoitników Zielona, Jelenia od Góry - powstałby rzeczywisty problem. Poza tym człony ten mają uzasadnienie historyczne (Gruneberg), tymczasem "Wielkopolskość" w nazwie GORZOWA ma uzasadnienie rodem z najczarniejszych lat komunistycznego stalinizmu, kiedy na siłę polonizowano ziemie włączone w 1945 roku w granice Polski. To, że do tej pory nie zmieniono nazwy miasta wynika wyłącznie z powodów oszczędnościowych i prawnych. Pociągnęłaby ona konieczność całościowej wymiany dokumentow, tablic, pieczątek etc. Nie mogą funkcjonowć dwie nazwy jednocześnie w okresie przejściowym. Jesli zmieni się prawo - zmieniona zostanie nazwa na bardziej odpowiadającą rzeczywistości historycznej. A kto wie, że jeszcze nie tak dawno mówiło się Leszno Wielkopolskie... Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bartoo Re: do Bartoo IP: *.poczta.poznan.pl 21.06.05, 09:36 Ps. I ja uważam że ZG jest miejscem ciekawym do życia. Odpowiedz Link Zgłoś
marekkl Re: do Bartoo 21.06.05, 09:54 Bartoo, przypomnij sobie referendum w Gorzowie w celu usunięcia drugiego członu Wielkopolski (referndum odbyło się z 3-4 lata temu). Mieszkańcy Gorzowa wyrazili wolę, aby ich miasto nosiło nazwę Gorzów Wielkopolski. Pozdrawiam!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bartoo Re: do Bartoo IP: *.poczta.poznan.pl 21.06.05, 10:13 Plebiscyt który miał miejsce kilka lat temu, daleko odbiegał od zasad referendum. Urny rozstawione zostały w kilku punktach miasta, bez nadzoru, i każda osoba mogła oddać DOWOLNĄ ilość głosów bez względu na to, czy posiada prawa wyborcze. Znaczna część głosujących opowiedziała się przeciw, właśnie za względu na konieczność natychmiastowej wymiany dokumentów - za własne pieniądze oczywiście. Równie wartościowe głosowanie można było przeprowadzić online, na stronie www Urzędu Miasta, a koszty były by 100 razy mniejsze. Już jakiś czas temu postawiłem na formum gorzowskim tezę, żeby przeprowadzić prawdziwe referendum o zmianie nazwy miasta razem z wyborami parlamentarnymi. pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
marekkl Re: do Bartoo 21.06.05, 10:23 Także uważam, że człon Wielkopolski powinien być usunięty. Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: van Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.05, 12:06 zreszta, idiotyczny wątek Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja A ja tak sobie IP: *.uz.zgora.pl 21.06.05, 13:11 Ładnie zielone miasteczko i tyle... jakiś szczególnych powodów do dumy nie widzę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZIELONKA Re: A ja tak sobie IP: 80.51.222.* 21.06.05, 14:39 A Gorzów to brzydkie miasteczko. Natomiast Zielona Góra to faktycznie piękne miasto A człon "wielkopolski" powinien zostać, ponieważ gdyby go nie było to nikt by nie wiedział gdzie jest gorzów a tak to kazdy wie ze to wielkopolskie miasteczko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: RIKI Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: *.gorzow.mm.pl 21.06.05, 19:42 Ależ się mieszkańcy powiatowej zielonej górki dowartościowują... Buhahahhaha!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZIELONKA [...] IP: 80.51.222.* 21.06.05, 19:45 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: RIKI Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: *.gorzow.mm.pl 21.06.05, 20:11 No... teraz to mnie rozbawiłeś. CZekam na kolejną porcję twoich kabaretowych wypocin. Buhahahha!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość GW Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: *.gorzow.mm.pl 21.06.05, 21:50 ZIELONKA puknij się w łeb i zamiast pisać głupoty przeczytaj jaki jest tytuł forum baranie. Odpowiedz Link Zgłoś
hiro [...] 21.06.05, 21:54 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZIELONKA Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: 80.51.222.* 22.06.05, 07:09 Sam sie puknij!!! Ale wy w gorzofie macie kompleksy! Odpowiedz Link Zgłoś
bobdywro Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó 22.06.05, 09:50 Lubiłem mieszkać w Zielonej Górze ( lata 60-85 ) bo to fajne miasto z ciekawymi ludźmi . Dzisiaj gdy odwiedzam Zieloną to wydaje mi się że miasto jeszcze bardziej wypiękniało . Mimo to uważam że moja decyzja o zmianie miasta na większe ( Wrocław ) była jedną z najlepszych w moim życiu . Chyba nie umiał bym już mieszkać w Zielonej Górze mimo jej urody , za "ciasna" ( nie tylko wielkością ). A ponadto nie uważam żeby miało sęs likwidowanie lubuskiego . Dla Dolnego Śląska i Wrocławia to raczej kłopot niż zysk a dla Zielonej Góry utrata prestiżu . Zielona Góro promuj sie ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: RIKI Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: *.gorzow.mm.pl 22.06.05, 19:40 Myślisz, że to nie ma "sĘsu"? Buhahahahahahhahah!!!! Ach ci wykształceni zielonogórzanie. Hahahahha!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :-)))))))))))) Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: *.zgora.dialog.net.pl 22.06.05, 21:09 Noooooooooooooo, alem sie usmiala......chaaaaaaaaaaaaaaaaaa Wiadomo, zagłębie kabaretowe, tak trzymac! Chaaaaaaaaaaaaaaaaa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ir Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: *.gorzow.mm.pl 26.06.05, 22:02 Jeżel;i chcesz dalej mieszkać w stolicy lubuskiego województwa, to musisz się niestety przeprowadzić do Gorzowa. pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pipol Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: *.ztpnet.pl 26.06.05, 22:23 Ty i tutaj? Wszędzie Cię pełno na stołecznym forum. A co forum powiatowe nie "pasi"? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GORZÓW Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: *.gorzow.mm.pl 27.06.05, 21:59 Coto za wiocha tego na mapie niema . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pipi Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: *.ztpnet.pl 27.06.05, 22:16 Ale na mapie pogody jest! A gorzowa nie ma! hihihi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zg Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: *.ztpnet.pl 27.06.05, 23:28 I na mapie tele pizzy haha Sory ze sie do tego odwoluje ale ost. podjeli ten temat w gw obuzeni ze ZG zaznaczyli lepiej niz gw-ojeeeeejjjjjjjjjj:) PZDR Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZIELONKA Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: 80.51.222.* 29.06.05, 09:04 riki i wszystkie gorzowiaki: dajcie sobie spokój! I tak jestescie denni! A ta wasza mieścina..... he gorzów - a co to jest? Wies gminna? A nie juz wiem przeciez gorzów to proszek do prania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Niezależny Suche Fakty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.05, 14:36 1. Zielona Góra ładniejsza jest. 2. Gorzów WIELKOPOLSKI jest, bo tak się już przyjęło, to taka pseudo-tradycja jest i bez sensu zmieniać to jest. 3. Gorzów WIELKOPOLSKI starszy jest, miastem jest i prawa miejskie od dawna ma. 4. A Zielona Góra nie. 5. Chyba, że faktycznie macie dokumenty(czyt. prawa miejskie). Oryginalne oczywiście. 6. Gorzów WIELKOPOLSKI tramwaje ma, a Zielona Góra nie. 7. I GORZÓW, I ZIELONA GÓRA STOLICAMI RÓWNOPRAWNYMI WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO SĄ. 8. I tyle. 9. Lecz i tak Poznań jest najlepszy, najciekawszy, no może nie najładniejszy, ale zawsze, i ma o wiele więcej tramwajów!!! PS. Przeczytajcie w encyklopedii co piszą o tych miastach. Niech moc(z) będzie z wami wszystkimi! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Niezależny Suche Fakty kontratakują IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.05, 14:39 Mosina (18 km od Poznania) też jest OK. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZIELONKA Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: 80.51.222.* 29.06.05, 14:49 1. Zielona Góra ma lotnisko / Gorzów nie ! 2. Zielona Góra ma bardzo dobre połączenia PKP, PKS / Gorzów nie ! 3. Zielona Góra dłuzej niz Gorzó jest stolica woj (Gorzów był kiedys w zielonogórskim) 4.W Zielonej Górze kończą bieg pociąg międzynarodowe, posp i EX / W Gorzowie tylko osobówki (i chyba dwie dziennie) 5. Zielona Gra ma wiOgólnokształcące Liceum Wojskowe w Częstochowiej fajnych knajpek, sklepw i marketw niz Gorzow. 6. W Zielonej Gorze jest bardziej rozwiniety przemysl (mamy browar winiarnie i duuzo wiecej) 7. Zielona Gora jest wiszym wezlem kolejowym i drogowym niz Gorzow ! 8. W Zielonej Gorze znajduja sie wszystkie organy wojewodzkie (np. GDDKiA, NFZ, RDLP, PKP PR, i inne) Dlugo wymieniac..... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZIELONKA Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: 80.51.222.* 29.06.05, 14:50 1. Zielona Góra ma lotnisko / Gorzów nie ! 2. Zielona Góra ma bardzo dobre połączenia PKP, PKS / Gorzów nie ! 3. Zielona Góra dłuzej niz Gorzów jest stolica woj (Gorzów był kiedys w zielonogórskim) 4.W Zielonej Górze kończą bieg pociąg międzynarodowe, posp i EX / W Gorzowie tylko osobówki (i chyba dwie dziennie) 5. Zielona Gra ma wiecej fajnych knajpek, skleow i marketw niz Gorzow. 6. W Zielonej Gorze jest bardziej rozwiniety przemysl (mamy browar winiarnie i duuzo wiecej) 7. Zielona Gora jest wiszym wezlem kolejowym i drogowym niz Gorzow ! 8. W Zielonej Gorze znajduja sie wszystkie organy wojewodzkie (np. GDDKiA, NFZ, RDLP, PKP PR, i inne) Dlugo wymieniac..... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: NIezależny Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.05, 11:13 Sorewicz, ale chyba nie wszystkie...(ot, wojewoda na przykład, ale to przecież mało ważne.) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: @_@ Re: Jestem dumny z tego ze mieszkam w Zielonej Gó IP: 80.51.222.* 01.07.05, 14:48 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=165&w=25792747&a=25852014 Odpowiedz Link Zgłoś