Dodaj do ulubionych

Kto porządzi Palmiarnią

04.04.08, 21:28

To dla mnie jakiś absurd. Miasto biedne, mlodzi wyjeżdżają w
pośpiechu, a ci budują Palmiarnię, i nie jako atrakcję turystyczną,
ale jako miejsce na dancingi i bale. Palmiarnie w innych miastach to
kolekcje egzotycznych roślin, w naszej nawet nie ma co zwiedzać,
palmiarnią jest jedynie z nazwy, z kilkoma palmami. Nie ma nawet
ścieżki zwiedzania, przecież to komunalna restauracja a nie
palmiarnia. Milo by bylo mieć w tym mieście choć jedną atrakcję
turystyczną. Palmairnia, ale taka prawdziwa, moglaby nią być, ale
szanse zmarnowano. W Libercu, w Walbrzychu, w Poznaniu jakoś mogą
mieć pamiarnie- atrakcje turystyczne, u nas nie.
Obserwuj wątek
    • Gość: strrr Re: Kto porządzi Palmiarnią IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.04.08, 22:00
      Owszem, Liberec, Wałbrzych, Poznań mają swoje palmiarnie, a Zielona Góra ma
      restaurację z palmami. To ewenement na skalę kraju, ba, nawet Europy. Po co
      powielać to, co już gdzieś jest, jak można stworzyć coś oryginalnego?
      • Gość: a to ja Re: Kto porządzi Palmiarnią IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.04.08, 22:10
        Oryginalna to ona jest i to bardzo! Czas tam się zatrzymał na początku lat
        70-tych... Mam nadzieję, że po remoncie będzie lepiej...
        • deerzet Re: Czas tam się zatrzymał [w ortografii] 07.04.08, 13:00
          À propos "czasu_się zatrzymywania"

          Gość portalu: {a to ja} napisał(a):

          [... Czas tam się zatrzymał na początku lat 70-tych... Mam nadzieję,
          że...]

          Dziś napisałbym, jak i w świecie się to zapisuje:
          "na początku lat 70."

          Konserwatyzm jest elegancki, ale taki nie za bardzo opóźniony...

      • Gość: XYZ Re: Kto porządzi Palmiarnią IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.04.08, 22:18
        Czekam tylko na proponowaną przez p. Ronowicz kolejkę linową z Focus Parku do
        Palmiarni :) Śmiech na sali normalnie, jeszcze 3 miesiące do obrony pracy i na
        szczęście opuszczam to smutne miasto szukać innego miejsca do życia, bo tu
        kompletnie się nic nie dzieje. Trochę szkoda, bo pochodzę spod Zielonej Góry i
        zawsze będę czuć sentyment do tego miejsca. Niestety tutaj nie wyobrażam sobie
        życia. Nic sensownego nie powstaje, żadne nowe firmy, zakłady, miejsca pracy.
        Najzabawniejsza jest strefa ekonomiczna z Makro. Jak opowiadam o tym znajomym
        spoza regionu to pękają ze śmiechu :D Palmiarnia to będzie kolejna jedna wielka
        padaczka, gdzie nie będzie można nawet zjeść smacznego deseru w niedzielne ładne
        popołudnie nie mówiąc o zobaczeniu czegoś ciekawego.
        • Gość: ad XYZ Re: Kto porządzi Palmiarnią IP: *.zgora.dialog.net.pl 04.04.08, 22:24
          Przejedź się na strefę i zobacz ile powstało i powstaje nowych
          firm.Tu się dzieje tylko ty tego nie widzisz.Takich z zacma w
          zielonej Gorze nie potrzebujemy, możesz wyjeżdżac.
          • Gość: ABC Re: Kto porządzi Palmiarnią IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.04.08, 22:30
            Hehe tak naprawdę jest super. Codziennie przeglądam sobie z ciekawości
            ogłoszenia o prace, i codziennie potrzebują przedstawiciel medyczny, manager
            produktu, kierownik terenu, konsultant handlowy, pełnomocnik ds. ekspansji,
            regionalny kierownik sprzedaży, doradca ds. leasingu, manager ds. ekspansji,
            inżynier procesu (to też przedstawiciel handlowy:))))) No nie ma co, jest w czym
            wybierać, sami domokrążcy i naciągacze.
            • Gość: Zenek Re: Kto porządzi Palmiarnią IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.04.08, 22:33
              Powstają firmy 5 osobowe z Wielkim Panem Prezesem, 2 nastoletnimi sekretarkami i
              2 przedstawicielami, mające swoją siedzibę w M3 na jednym pokoju bo w 2
              pozostałych są inne poważne firmy.
              • Gość: qwertyui Re: Kto porządzi Palmiarnią IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.04.08, 22:37
                ...zapomniałeś dodać, że owe wielkie firmy najczęściej proponują umowę zlecenie,
                umowę o dzieło lub inny bull shit. Znam to z doświadczenia.
        • Gość: Laska Nebeska do xyz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.08, 01:42
          Rzygać mi sie chce jak czytam wypociny takich magików jak ty.
          Młody pewnie jeszcze zdolny i czeka aż mu podsunie ktoś
          wszytsko pod leniwy nochal!:(
          Wyjedz i leń się gdzie indziej!
          a jak chcesz tu zostać to zabieraj sie do roboty!
          Zacznij robić cos dla tego miasta a nie narzekaj beznadziejny malkontencie !!!!!!!
      • Gość: winiarz Re: Kto porządzi Palmiarnią IP: *.zgora.dialog.net.pl 04.04.08, 22:19
        Panie Zasada niech pan wynajmie krokodyla do zarządzania Palmiarnią.
        Nie można czytac tych bredni, które pan wypowiada. Schodzi pan do
        poziomu Haręźlak.Spółka miejska zarządzana zgodnie z prawem
        handlowym i uczciwie nie tylko zarabia na pokrycie kosztów
        utrzymania, ale osiąga zyski.Prezydent Ronowicz ma rację. Słuchajcie
        jej, tym bardziej,że to ona wyprowadzila wszystkie spółki miejskie z
        zadłużenia i bałaganu finansowego zostawionego przez sldowską ekipę(
        CB,Palmiarnia za jej kadencji przynosiła zyski,KTBS, Zaklad
        Pogrzebowy, a nawet utworzyla nowa spłólke ZWiK).
    • Gość: Kucharz Re: Kto porządzi Palmiarnią IP: *.ztpnet.pl 04.04.08, 22:13
      Zasada z PO chce Palmiarnię dać w ręce prywatne-Gazeta Wyborcza,
      Kamiński z PO-wokól ratusza kablówka, chce aby Palmiarnią zarządzało
      miasto.Typowa dla PO jedność poglądów.
      • Gość: palma Re: Kto porządzi Palmiarnią IP: *.ztpnet.pl 04.04.08, 23:36
        nesterowicz juz mówił,ze mysla o zoku-super pomysł,.Najlepsze by były wodociagi
        -E.Markiewicz szef a Gorska A artystyczna dyrektorka.Tancbuda zajebis..swiatowy
        poziom.A KLUBOWILUBUSKIEMU SIE ROSLIN ZACHCIEWA-PO RZADACH OBECNYCH TO SIE
        FIZYCZNIE I PSYCHICZNIE NIE POZBIERAMY-WIEC OSZCZEDZMY ROSLINY.Takiego
        zamordyzmu dawno nie było,nawet Listek wyłazi na plus
    • Gość: nagus z konika Wg Kubickiego rządzić będzie Palma IP: *.zgora.dialog.net.pl 05.04.08, 09:43
      Rządzic będzie Palma Daktylowa, ta która przebiła dach starej
      palmiarni.Wszak jest najwyższa, góruje nad innymi w
      palmiarni.Posiada więc wszelkie kompetencje do rządzenia.Ale siara!!!
    • Gość: ktoś Re: Kto porządzi Palmiarnią IP: 217.98.103.* 05.04.08, 12:37
      chyba w Wałbrzychu nie byłeś tam czas zatrzymał się jakieś 20 lat
      temu parę roślin w niszczejących obiektach
    • Gość: ret Re: Kto porządzi Palmiarnią IP: *.ztpnet.pl 05.04.08, 15:56
      Palmiarnia będzie piękna ,dużo obiektów ,do zwiedzania,i
      wypoczynku,.nie mogę się doczekać.Zawsze znajdziecie coś nie tak.
    • Gość: zielonogórzanka Kto porządzi Palmiarnią IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.04.08, 11:14
      Narzekacie jak stare dziady!!! Kto z was oststnio był w PAlmiarni na
      dancingu??! ze tak jazgoczecie...........
      Ja z przyjemnościa nie moge sie doczekac dancingu wsród roslin-to
      najlepszy klimat w Z-G. Gdzie chodzicie potanczyc? w studio nie
      wpuscili na oststki kilkadziesiąt osób bo nie miały skonczonych 30
      lat! to skandal. Bardzo dobrze ze rozbudowali Palmiarnie, kloejka
      tez byłaby atrakcja-choc ja osobiscie uwazam ze to zbyt kosztowna
      inwestycja. Najwazniejszym punktem byłby wagmostaw-tam mozna zrobic
      kąpielisko, dancingi, tory do pływania kajakami, łodkami, zawody
      wetkarskie (MIEJSCE DO WYPOCZYNKU)-zamiast kolejki. I oczywiscie
      BASEN (kryty i odkryty). pozdrawiam. Acha i jeszcze jedno miasto
      powinno tetnic zyciem po 24, anie o 22 cisza nocna! Ludzie w
      grobach będziecie miec spokój i cisze. Ja tez mieszkam wcentrum i
      nie moge doczekac sie wrzawy winobraniowej.
      • deerzet Re: Luisental 07.04.08, 12:52
        Najpierw trzeba by doprowadzić do NIEZATRUWANIA cieków w Zielonej
        Górze, by wasz Wagmostaw nie wymagał ciągłej walki o jakość wody.
        Ciek w dolinie Luizy zbiera wszystkie ścieki z okolicy...

        [...tĘtniĆ Życiem po 24, a nie o 22 cisza nocna...]

        Wycie po północy i BRAK UMIEJĘTNOŚCI zabawy nie przeszkadzającej
        innym, to takie polskie...
    • Gość: Mieszkaniec pani Ronowicz zejdz pani na ziemię! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.08, 01:38
      Pusty śmiech mnie ogarnął po przeczytaniu
      wypowiedzi pani Ronowicz.
      Spółka CB nigdy dobrze nie radziła sobie z prowadzeniem Palmiarni!
      Zawsze to był knot i tyle.
      I za listowskiego i za Ronowicz.
      Do prowadzenia dobrej restauracji i wogóle takiego reprezentacyjnego miejsca
      trzeba mieć zdolności i wyczucie.
      Z całym szacunkeim ale brakowało go urzędnikom.
      A nie jeden dostawał szansę!

      Jeśli dostanie to w łapy kolejny urządol bez doświadczenia w branży to spartaczy
      wszytsko.
      Nie lepiej zaproponować prowadzenie komuś kto sie zna na tym biznesie?
      niech zarobi ale niech prowadzi to miejsce tak zebyśmy się go nie musieli wstydzić.
      Są przecież dobre restauracje w Zielonej.
      Moze warto zrobić konkurs ?
      Może inna forma.Ale tylko doświadczeni restauratorzy mogą stanąć na wysokości
      zadania.
      Jakoś innych opcji sie boję.
      Macie jakiś pomysł????
      • Gość: bob wyburzyć, wyciać, spalic i nie będzie problemu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.04.08, 07:22
      • Gość: palma Re: pani Ronowicz zejdz pani na ziemię! IP: *.ztpnet.pl 08.04.08, 10:06
        ma Ronowicz rację,ma.Miał Warsicki prowadzic działalnosc w Hali Ludowej-i
        co?strach patrzec.Taki obiekt-odbudowałabym.BACHUS -i co,serce miast miało
        tetnic kultura.pamietam,jak w plesni na scianach RUTKOWSKA z zokiem ta
        działała.byłam na GERTNER I monodramach,ale w prywatne poszło.Jezeli ma to być
        restauracja z palmami i dancingami bo na imprezy artstyczne to nie dobre
        miejsce-akustyka-to niech bedzi konkurs ofert,a ASPE-ulubieńcy pani prezydent
        nie chcą?-prezydent nie zaryzykuje,on woli pełniacych obowiązki,i tak sie stanie
        pewnie,Poważnie;społka miejska.konkurs propozycji-od szarych obywateli też,byly
        wice M,WOZNIAK NA SZEFA lub oddac WINIARZOM....MYSLENIE TERAZ KOMU-to tak jak
        dom kryc dachem na koncu--
    • Gość: lubeka Re: Kto porządzi Palmiarnią IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.10.08, 12:19
      i juz wiadomo kto rzadzi palmiarnia :) i jakie efekty tego
      rzadzenia :)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka