Dodaj do ulubionych

Zielona Góra: parking tylko dla parafian

06.05.09, 09:58
Wystarczyło by do znaku 'zakaz parkowania" dołaczyć info, ze
obowiązuje w niedziele i dni świąteczne, kiedy jest najwięcej mszy.
Podobne rozwiązanie spotkałem podczas zwiedzania Nowego Yorku. Zakaz
parkowania na niektórych odcinkach ulic obowiązywał w konkretne dni
tygodnia, kiedy np. zaplanowano wywożenie śmieci.
Obserwuj wątek
    • Gość: Tumry Re: Zielona Góra: parking tylko dla parafian IP: *.tpn.ceron.pl 06.05.09, 12:25
      Dotacja w wyskości 50% inwestycji wytypowanych w ramach konkursu przez komisję
      do zadań wspólnych między innymi na wniosek Kościołów:


      392.935 zł na wniosek Parafii Rzymskokatolickiej pw.M.B.Nieustającej Pomocy ul.
      Jędrzychowska 53 - budowa parkingów i ciągów pieszych przy ul. Szmaragdowej,
      243.075 zł na wniosek Parafii Rzymskokatolickiej pw.Ducha Świętego ul. Bułgarska
      30 - likwidacja barier architektonicznych (budowa parkingu dla osób
      niepełnosprawnych oraz pochylnie dla niepełnosprawnych) przy ul. Bułgarskiej,
      20.000 zł na wniosek Parafii Greckokatolickiej pw.Opieki Matki Bożej ul.
      Grunwaldzka 35 - budowa ciągu pieszo-jezdnego przy ul. Boduena,
      101.295 zł na wniosek Parafii Rzymskokatolickiej pw.Miłosierdzia Bożego oś.
      Kaszubskie 7 - budowa ciągu pieszego na os. Kaszubskie 7,
      247.305 zł na wniosek Parafii Rzymskokatolickiej pw.Podwyższenia Krzyża Świętego
      ul. Aliny 17 - remont ciągów pieszych przy kościele oraz przy Katolickim Liceum
      Ogólnokształcącym,
      359.485 zł na wniosek Parafii Rzymskokatolickiej pw.św.Alberta Chmielowskiego
      ul. Źródlana 33 - budowa ciągu pieszego i parkingów przy ul. Źródlanej,
      30.941 zł na wniosek Kościoła Chrześcijan Baptystów ul. Długa 8a - budowa
      parkingu i chodnika przy ul. Długiej.
      • Gość: nierealne Re: Zielona Góra: parking tylko dla parafian IP: *.aster.pl 06.05.09, 13:43
        to jest nie realne.Bo co innego jeżeli w Nowym Jorku nikt w tym
        czasie nie parkuje bo wywożą śmieci.A kto sprawdzi czy kierowca
        zaparkowanego samochodu był na mszy czy nie.
      • lucjusz1987 Re: Zielona Góra: parking tylko dla parafian 06.05.09, 13:44
        Czyli ja tez mogę sobie postawić przed domem znak zakaz parkowania bo
        mnie denerwuja parkujacy? No to bo podjazd tez jest wspolny, ziemia
        nalezy do miasta, a kostka brukowa do mnie, wiec co do cholery z tym
        krajem gdzie obowiazuja podwojne standardy dla obywateli i dla ksiezy
        obywateli, blagam, niech ktos zaint interweniuje w sprawie tego
        parkingu i niech postawia sprawe jasno, lud chce wiedziec czy zyje w
        panstwie wolnym czy satelickim.
        Szpital zielonogorski podobno zadluzony, a na koscioly zawsze jest
        kasa. jest tez parking przy kosciele, ale parking przy dworcu to jak?
        • Gość: owad Re: Zielona Góra: parking tylko dla parafian IP: 188.33.78.* 07.05.09, 09:20
          Tylko że tu fakt wspólnego parkingu wygląda trochę inaczej: ziemia należy do
          parafii, a 50% kostki brukowej do parafii. A zresztą nikt Ci nie broni tam
          parkować, tylko musisz wybrać się do kościoła, chociaż na chwilę.
    • flyingberni Zielona Góra: parking tylko dla parafian 06.05.09, 15:09
      Niech zwróci dotacje skoro o nią nie prosił, i po zawodach, może wtedy się rządzić.
      • Gość: papiez po co miasto sie pakuje we wspolne inwestycje? IP: *.demon.nl 06.05.09, 15:38
        zwlaszcza, ze to jest inwestycja na terenie nalezacym do kosciola.
        Jezeli juz to miasto powinno miec dokument mowiacy o dostepnosci
        parkingu dla wszystkich mieszkancow.
        Wiadomo, ze kosciol zaraz przygarnie wszystko i pieniadze z budzetu
        miasta pojda na marne. Bo niekoscielni mieszkancy miasta nie beda
        mogli z tego korzystac.
        • Gość: avekawe Re: po co miasto sie pakuje we wspolne inwestycje IP: 78.8.222.* 06.05.09, 17:38
          Sukienkowi zawsze mieli przywileje i do dzisiaj tak im zostało.Pamiętam kilka
          lat temu gdy księżulowi z tego kościoła nie podobało się to że wolontariusze
          Orkiestry Światecznej Pomocy zbierali pieniądze za blisko kościoła.
        • Gość: PSYCHIATRA Re: po co miasto sie pakuje we wspolne inwestycje IP: *.aster.pl 06.05.09, 20:46
          <pieniadze z budzetu
          miasta pojda na marne. Bo niekoscielni mieszkancy miasta nie beda
          mogli z tego korzystac.>
          A Ci co chodzą do kościoła to nie Obywatele tego miasta? Nie płacą
          podatków i jeżeli z czegoś (za swoje podatki) korzystają to -
          MARNUJĄ. CHORA ARGUMENTACJA.
      • drojb Re: Dotacje zwrócą wierni, nie ksiądz 06.05.09, 22:02
        księża nie przysparzają majątku (zwłaszcza społecznego), lecz go uszczuplają.
        Proponuję stajczek niedzielno-mszalny - to będzie skuteczniejsze.
    • frontkampfer Re: Zielona Góra: parking tylko dla parafian 06.05.09, 18:00
      Parking został wybudowany z specjalnie przeznaczeniem dla parafian tak ?! Teraz
      ma tam sobie zrobić miejsce do parkowania całe osiedle ?! Niech administracja
      wybuduje swoje parkingi, parafie swoje. Tak to będzie burdel jak w radzieckim
      czołgu. To jest parking parafii, która też za niego zapłaciła. Skorzystała z
      dofinansowania z budżetu miasta, bo miała do tego pełne prawo (wystartowała w
      konkursie, większość jej mieszkańców chodzi do kościoła). To jest próba zamachu
      na czyjąś własność (wszystko wspólne) plus nagonka na Kościół -
      charakterystyczne zachowanie dla bolszewików. Wyborcza i niektóre komentarze
      tutaj sięgnęły bruku.
      -----------------------------------------------------
      Forum dolnośląskich regionalistów : ads.iq24.pl/
      • Gość: Deptakwalker Re: Zielona Góra: parking tylko dla parafian IP: *.aster.pl 06.05.09, 18:28
        frontkampfer 06.05.09, 18:00 - Wypraszam sobie. To że nie jestem wyznawcą
        jedynej, słusznej religii w tym kraju to nie znaczy że jestem bolszewikiem....
      • Gość: autor Re: Zielona Góra: parking tylko dla parafian IP: *.swi.vectranet.pl 06.05.09, 19:20
        Używanie określenia bolszewik wobec przeciwników kleru to po prostu
        poziom rynsztoku. Równie dobrze prokościelnych możnaby określać
        mianem inkwizytorów.
        A odnośnie parkingu. Ksiądz mógłby go udostępnić w dni powszednie w
        godzinach wieczornych i nocnych, czyli wtedy kiedy na osiedlu jest
        potrzebne najwięcej miejsc do parkowania. W kościele nie ma w tym
        czasie żadnych uroczystości, więc parking stoi pusty. Tyle, że
        problem jest inny - księdzu będą przeszkadzały na parkingu plamy
        oleju i inne zabrudzenia. Widać, liczy na to, że parking będzie
        zajmowany tylko przez parafian przyjeżdżających na mszę nowymi
        samochodami. Nowy samochód = właściciel z pełnym portfelem = większy
        datek na tacę. Przykro mi, ale innaczej nie potrafię tego
        zinterpretować.

        Poza tym z artykułu wynika, że zgodnie z prawem, parking powinien
        być udostępniony DLA WSZYSTKICH przez 5 lat. Ksiądz w tej chwili po
        prostu łamie prawo - czy to czasem nie jest grzech? W każdym razie
        napewno jest to dobry dobry przykład dla parafian. Pan Jezus kazał
        się dzielić, ale kogo to obchodzi.
    • Gość: za bramę Zielona Góra: parking tylko dla parafian IP: *.aster.pl 06.05.09, 19:17
      Każda instytucja,banki,szkoły,urzędy i inne mają parkingi dla
      swoich klientów,petentów,pracowników itd.I Kościół też ma i będzie
      taki parking miał.Bo ja przywożę na msze chorych mających trudności
      z poruszaniem się Rodziców.I mam prawo domagać się aby tam było
      wolne miejsce. I nie bęzie jakiś cwaniaczek tego wykorzystywał. Bo
      ogrodzony,niemalze dozorowany i to mu leży.Tutaj wszyscy anonimowi
      mocni przed kompem.A idżcie do spółdzielni aby parkingi zrobiła.Tam
      już bohaterstwo się kończy.Lepiej pluć anonimowo zza ekranu.Mało
      tego ksiądz powinien bramę postawić i nie ceregielić się z
      dziadostwem.Jednego dnia ryczy że dzwony za głosno biją a drugiego
      dnia skamle o garażowanie nie na swojej posesji.
      • Gość: autor Re: Zielona Góra: parking tylko dla parafian IP: *.swi.vectranet.pl 06.05.09, 19:25
        Zgodnie z prawem, parking powinien być udostępniony dla wszystkich
        przez pięć lat. Jak ksiądz chciał mieć wyłączność, to powinien
        zbudować parking tylko i wyłącznie za swoje pieniądze.
        Rodziców możesz odstawić pod kościołem i zaparkować samochód dalej,
        korona ci z głowy nie spadnie, a i spacer sprawi, że dłużej będziesz
        zdrowy.
        • Gość: za bramę Re: Zielona Góra: parking tylko dla parafian IP: *.aster.pl 06.05.09, 20:40
          Rodziców możesz odstawić pod kościołem i zaparkować samochód dalej,
          korona ci z głowy nie spadnie
          Nie bardzo to rozumiem. Chodzi Ci o to abyś mógł garażować pod
          kościołem i wtedy zrobi się wolne miejsce pod Twoją klatką i ja tam
          mam jechać i parkować.Np.na osiedle Słoneczne.Tak? A jeżeli jesteś
          kierowcą to pomyśl ile trzeba dodatkowo drogi zrobić aby na to
          Słoneczne dojechać i ja po Mszy pójdę po auto a rodzice na następną
          mszę zostaną tak? Wg Twojej "argumentacji" to może będą zdrowsi jak
          na tę drugą Mszę zostaną.
          • Gość: autor Re: Zielona Góra: parking tylko dla parafian IP: *.swi.vectranet.pl 06.05.09, 21:10
            Według mojej argumentacji - jak ksiądz wziął kasę na budowę parkingu
            w zamian za udostępnienie terenu na pięć lat dla wszystkich to niech
            go udostępni, albo zwróci pieniądze. RIO zakwestionowała właśnie
            takie wspólne inwestycje (budowa częściowo za miejskie pieniądze na
            nie należącym do miasta terenie) z tego powodu, żeby organizacja
            typu kościół, spółdzielnia, wspólnota nie bogaciły się kosztem
            miasta. Te pięć lat dostępu dla wszystkich, do wspólnie zbudowanej
            inwestycji to kompromis, który w ogóle pozwolił na
            takie "kombinacje". Ksiądz się na niego zgodził, a teraz, mówiąc
            wprost, "pali głupa".

            Myślę, że jakby ksiądz okazał trochę dobrej woli, to bez problemu
            znalazłby z miastem kompromis. Chociażby taki o jakim pisałem w
            jednym z postów powyżej, czyli udostępnienie parkingu dla wszystkich
            wieczorem i w nocy w dni powszednie. Wtedy właśnie ludzie z okolicy
            mogliby tam parkować, tak, żeby rano, kiedy śpieszą się do pracy,
            samochód byl blisko. Na weekend mogą sobie go parkować gdzieś dalej
            od domu. Nikomu nie zależy, żeby parkować akurat pod kościołem.
            Chodzi o ogólny brak miejsc na osiedlu - przeczytaj artykuł który
            komentujesz i wypowiedź mieszkańca w nim zawartą.
      • leszekes Niech oddaje miejską kasę i stawia bramę 06.05.09, 20:07
        Byle szybko, bo będą odsetki od kredytu:D

        Gość portalu: za bramę napisał(a):

        > Każda instytucja,banki,szkoły,urzędy i inne mają parkingi dla
        > swoich klientów,petentów,pracowników itd.I Kościół też ma i będzie
        > taki parking miał.Bo ja przywożę na msze chorych mających trudności
        > z poruszaniem się Rodziców.I mam prawo domagać się aby tam było
        > wolne miejsce. I nie bęzie jakiś cwaniaczek tego wykorzystywał. Bo
        > ogrodzony,niemalze dozorowany i to mu leży.Tutaj wszyscy anonimowi
        > mocni przed kompem.A idżcie do spółdzielni aby parkingi zrobiła.Tam
        > już bohaterstwo się kończy.Lepiej pluć anonimowo zza ekranu.Mało
        > tego ksiądz powinien bramę postawić i nie ceregielić się z
        > dziadostwem.Jednego dnia ryczy że dzwony za głosno biją a drugiego
        > dnia skamle o garażowanie nie na swojej posesji.

    • Gość: ?? 194 KK IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.05.09, 19:41
      w ten sposob czuje sie dyskryminowany ze wzgledu na moją
      przynależnośc wyznaniowa lub bezwyznaniowosc.......
      • lucjusz1987 Re: 194 KK 06.05.09, 20:28
        Jak rozumiem parking dla parafian? tak? ok, przyznaje ksiadz jest
        smieszny, niech wstawi szlaban i bramki na pilota dla
        najwierniejszych parafian, niech to zrobi! Kazdemu radze parkowac na
        tym parkingu, a jak ksiadz lub inne sluzby beda sie "pluly" to
        kazdemu bolszewikowi (debil to napisal chyba) radze wejsc do
        kosciola, pomodlic sie moment, wyjsc i splunac gnida pod nogi!
        Zabraniac ludziom parkowac na parkingu... beznadzieja!
        • Gość: xyz Re: 194 KK IP: *.aster.pl 06.05.09, 21:39
          lucjusz 1987 jak tak ciebie czytam na tym forum to mam jeden
          wniosek.jestes jakimś pier... komuchem
          • lucjusz1987 Re: 194 KK 07.05.09, 02:36
            no wspaniale, raz nie umiesz czytac, dwa nie rozumiesz, trzy jestes zapewne idiota - a komuch wg ciebie to kazdy kto walczy przeciwko rozdawnictwu pieniedzy, jest przeciwko faworyzowaniu jednych kosztem drugich i oczywiscie ponad wszelka watpliwosc uwaza wlasnosc prywatna za najwieksza wartosc - tak, w takim razie jestem pie...nym komuchem! Ale skoro mylisz socjalizm z liberalizmem, to pewnie kazdy kto kto powie ze ksiadz jest be to komuch, komuch i wredny bolszewik, morderca nienarodzonych ksiezy, sodomita i najprawdopodobniej narkoman. Wnioski o pier... zostaw tym ktorzy ciebie tak skrzywdzili.
    • Gość: Łukasz Brutal IP: 78.8.222.* 06.05.09, 21:13
      Plebanek ma problem ciekawe czemu. Czyżby koleś nie przeczytał umowy zawartej z
      miastem?? Moim zdaniem ten znak zakazu ojczulek może sobie w d...(pupę) wsadzić
      (to on popełnił wykroczenie stawiając na drodze miejskiej znak do którego nie
      miał prawa) jakby mi odholowali auto to bym do sądu podał za kradzież z
      wnioskiem o odszkodowanie.
    • Gość: harcerz Zielona Góra: parking tylko dla parafian IP: *.acn.waw.pl 06.05.09, 22:43
    • Gość: harcerz Re: Zielona Góra: parking tylko dla parafian IP: *.acn.waw.pl 06.05.09, 23:28
      Co to znaczy parkować. Jeżeli jest parking i "ktoś"
      zostawia samochód na kilka miesięcy wiedząc , że jest konkretny
      właściciel tego parkingu, to trzeba najpierw zapytać tego "ktosia"
      o kulturę a potem czy ma prawo czy też nie. Właściciel jest
      odpowiedzialny za to co się dzieje na jego posesji. Jak można żyć
      normalnie, jeżeli z parkingu robi się garażowanie.Znam ten parking i
      ks. proboszcza i mam przewagę nad większością oskarżycieli. Sam
      osobiście słyszałem w kościele jak proboszcz prosił , by nie
      garażować a z wielkim zrozumienie pochodził do sytuacji parkowania.
      Co moża robić niekatolik na parkingu przykościelnym. Przekonany
      jest ,że przyjechał po to by prowokować, by dzienmnikasz miał za co
      żyć. Sytuacja zmusza do stosowania środków zaradczych. Miasto
      zafundowało kamery ze względu na czętotliwość dokonywanych aktów
      wandalizmu. Sam miałem problem kiedyś z parkowaniem i wystarczyło
      nawet przez domofon zapytać, czy nie będzie to przeszkadzało, jeżeli
      dłużej postoi sacmochód. Spokałem się z wielkim zrozumieniem.Wiem,
      że działa IFT, są konferencje , zjazdy, wydarzenia kulturalne etc.
      Zainteresuj się najpierw co tam się dzieje a potem "pluj".Postawa
      krytyczna jest b. ceniona. Jak umiesz liczyć to zmierz m2 i policz,
      czy za 250 000zł można wyłożyć polbrukiem tak wielką przestrzeń
      wokół kościoła.Jest wiele innych spraw organizacyjnych, które trzeba
      by poruszyć, ale dorosnąć trzeba by je widzieć , rozumieć i
      uszanować.
      • Gość: Tumry Re: Zielona Góra: parking tylko dla parafian IP: *.tpn.ceron.pl 07.05.09, 08:10
        Jak się wzięło publiczne pieniądze to nie na 5 lat ale na zawsze parking ma być
        publiczny. Tak jak jest teraz to przez te 5 lat bym wpuszczał wszystkich a potem
        wypad no ale ksiądz niecierpliwy i wypad mówi już teraz. Oni wcale nie tacy
        biedni żeby sobie samemu tego nie sfinansować no ale po co jak osiołki dają to
        oni biorą - proste.
    • an_konta Zielona Góra: parking tylko dla parafian 07.05.09, 12:03
      Jeżeli miasto dofinansowało budowę parkingu na terenie kościelnym (patrz umowa konkordatowa pomiędzy państwem polskim ,a watykańskim) to musi mieć umowę , w której powinno być określone co i komu wolno. Jeżeli takiej umowy nie ma to trzeba rozliczyć władze miasta za ten fakt! Patrząc jednak na to z drugiej strony to należy księdza proboszcza zapytać: co jego postawa ma wspólnego z nauczaniem Kościoła, co ma wspólnego z duchem nauk Jezusa i w ogóle gdzie tu jest pro ludzkie podejście? Jak ten kapłan chce odnaleźć zagubione ze stada owieczki ? Wstydzę się że jestem członkiem tego samego co on kościoła, ale wszędzie są czarne owce , a niektóre nawet w sutannach! No cóż fałszywych proroków poznacie po owocach ich działalności, a taka postawa księdza proboszcza może wydać cierpkie!
      Mam nadzieję ,że w mojej parafii u ojców Franciszkanów taka rzecz byłaby niemożliwa... bo inaczej Kościół po 2000 lat istnienia dzięki takim egoistycznym "pasterzom" w krótkim czasie upadnie z braku chętnych do altruizmu, bo gdzie jak nie w kościele mają się go uczyć?
      • Gość: tak trzymać Re: Zielona Góra: parking tylko dla parafian IP: *.aster.pl 07.05.09, 12:49
        Fajnie się pisze takie "umoralnienia" jeżeli problem piszącego nie
        dotyczy.Kościół (proboszcz-człowiek instytucja) potrafił to
        zrobić.I zbudował przy pomocy miasta. A w tym mieście właśnie też
        mieszkają i płacą podatki Ci co przyjeżdżają na parking pod
        kościół.Teraz kilku cwaniaków zwietrzyło okazję aby zrobić sobie
        miejsce do GARAŻOWANIA auta.A zarządcy spółdzielni chichoczą pod
        swoimi biurkami,że nic nie muszą robić a parking jest.Popatrzcie co
        jest koło byłego Sportowca,koło Tesco i za stacją benzynową-jeden
        wielki syf.Dlaczego nikt nie krzyczy,że chce garażować pod Urzędem
        Miejskim też parking wybudowany w całości za nasze wszystkich
        pieniąze.Po godzinie postoju trzeba tam PŁACIĆ i słusznie bo to
        jest parking dla ludzi którzy tam coś załtwiają.Tak samo jest pod
        innymi urzedami,sklepami,bankami i zakładami pracy.I tak samo jest
        na ziemi która jest własnością Parafii.Tam ludzie przyjezdżają w
        konkretnym celu i parking jest dla nich.Proboszcz ma rację bo chce
        dla nas tam przyjeżdżających aby było tam miejsce.On tego dla
        siebie nie chce bo Jemu to nie potrzebne.
        • an_konta Re: Zielona Góra: parking tylko dla parafian 07.05.09, 13:13
          To dlaczego nie udostępni parkingu w zwykłe nieświąteczne dni z zastrzeżeniem
          kilku miejsc dla interesantów Parafii?

          A poza tym śmieszne jest to jeżdżenie autem na mszę (mam na mysli ludzi
          zdrowych), a co będzie jak bogaci zdrowi parafianie zajmą w niedzielę wszystkie
          miejsca parkingowe , a przyjedzie jeden lub kilku niepełnosprawnych parafian???
          Czy wtedy proboszcz będzie interweniował w interesie słabszych owieczek przeciw
          tym pierwszym-silniejszym?
    • Gość: iza Zielona Góra: parking tylko dla parafian IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.05.09, 22:39
      wypowiedz ksiedza jest arogancka , bezczelna i nijak nie przystoi
      osobie duchownej . po raz kolejny mamy dowod na to ze ksieza bywaja
      baaardzo ulomni niestety .
      • Gość: obiektywny Re: Zielona Góra: parking tylko dla parafian IP: *.aster.pl 08.05.09, 23:20
        Po co tyle piłeś jutro będziesz żałował za to co napisałeś.Skoro
        piszesz tak marnie o proboszczu Parafii św.Ducha to Go nie znasz i
        bardzo Twoje słowa są krzywdzące.Typowo narodowe cechy posiadasz-
        aby kogoś obrazic dokopac mu znieważyc.Każdy człowiek ma swoje
        ułmności,ale Ty masz ich dużo więcej od księdza proboszcza.
        • Gość: Proboszcz Re: Zielona Góra: parking tylko dla parafian IP: *.acn.waw.pl 14.05.09, 14:13
          Wszystko poszło nie w tym kierunku. Dziennikarka wykazała , że daleko jej do
          pisania artykułu(ona jest chyba z tych, co myślą tylko o tym , jakby dokopać
          księdzu). Nie ma problemu parkingu ponieważ pieniądze Magistratu przydzielone
          zostały na(tytuł umowy) -"Wykonanie pochylni i parkingu wraz z drogą dojazdową
          dla osób niepełnosprawnych w obiekcie parafii". Pieniądze (po wielu problemach)
          wykorzystane zostały do wykonania w/w zadania po prawej stronie wjazdu na
          posesję parafii, gdzie niema tablic, ograniczeń itd.(patrz projekt
          architektoniczny). Tablica ograniczająca parkowanie, dotyczy części
          przykościelnej wykonanej w całości za pieniądze parafian.
          • Gość: awekawe Re: Zielona Góra: parking tylko dla parafian IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.05.09, 14:25
            Chej sukienkowy !!ja Ci nie wierzę
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka