Dodaj do ulubionych

Dziwny przetarg wojewody lubuskiego

IP: *.pop.e / *.pop.e-wro.pl 30.12.03, 05:03
To jakaś parodia... kto wydał decyzję o przyznaniu temu pana wygranej?

A co gdyby ktoś zaproponował 10 miliardów? czy cena 10.5 mld była by uznana
za wygraną od tego pana?

A co gdyby jeszcze jeden z oferentów napisał, że XXX PLN albo 5% więcej niż
najwyższa oferta? w najśmieszniejszej interpretracji licytacja nigdy by się
nie skończyła... bo A) przebił zwycięzcę o 5%, B) przebił A) o 5%... z koleji
znowu A przebił B, ale dalej B przebija A...

Ogłoszenie wyników na podstawie hipotetycznego przbicia oferty jest żałosne...

coś tu śmierdzi...

i jeszcze okazuje się, że lokal jest podwynajmowany władzom...

ech...

Polnische Wirtchsaft... ;)
Obserwuj wątek
    • Gość: MAX Re: Dziwny przetarg wojewody lubuskiego IP: *.zgora.dialog.net.pl 30.12.03, 08:51
      Czego chceta ,od dawna wiadomo ze najlepsze interesy robi sie na styku biznesu
      z władzą ( vide Kulczyk Krauze)to i nasi lokalni BIZNEZMENY przykład biorą, a i
      przy okazji kilku urzedników zadowolonych jest ....
    • Gość: damian Re: Dziwny przetarg wojewody lubuskiego IP: 62.87.223.* 30.12.03, 09:06
      zauwaz, ze w propozycji JE Andriu B. bylo "lub". Jesli ktos zaoferowalby 10
      miliardow, to pewnie obowiazywalaby wtedy podana w ofercie cena 460 tys. Dziwne
      jest to ze podczas formalnego przetargu nikt nie licytowal 675, a potem cena
      zostala przebita. A skoro wszystko zalezy od "ineterpretacji" czlonkow komisji
      to najwyzsza oferta jest teraz propozycja AB - moze warto doliczyc do niej 5%
      itd...
      • Gość: pion Re: Dziwny przetarg wojewody lubuskiego IP: *.zgora.dialog.net.pl 30.12.03, 10:04
        Jednym słowem: Przychodzi Apexim do Korskiego.
        • Gość: hahaha Re: Dziwny przetarg wojewody lubuskiego IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 31.12.03, 11:27
          teraz czas na sejmikową komisję śledczą?
      • Gość: znachor Re: Dziwny przetarg wojewody lubuskiego IP: *.dip.t-dialin.net 31.12.03, 10:04
        Słuszna uwaga. Ale moim zdaniem nie można dowolnie interpretować oferty.
        Oferta była precyzyjna. 5 procent więcej niż najkorzystniejsza oferta. Skoro
        oferta firmy Hydrobiel przestała być najkorzystniejszą, to błędne jest
        naliczanie 5 procent do tej oferty. To przecież prosta matematyka. Tak jak na
        przetargu ustnym - do najkorzystniejszej oferty należy dodawać 5 procent i tak
        w nieskończoność. Urzędnicy dowolnie (nieprawidłowo) zinterpretowali ofertę
        Baranowskiego, ponieważ dosłowna interpretacja unaoczniała dobitnie, że taka
        oferta jest niedopuszczalna.

        Takie "relatywne" oferty do przetargów nie mogą być dopuszczone, ponieważ
        pojawienie się co najmniej jednej takiej "relatywnej" oferty w przetargu
        zawsze prowadzi do nieskończenie wielkiej sumy.


    • Gość: dove78 :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.03, 11:09
      Adama Baranowskiego poprostu wie jak wykorzystać 'system'. Ze Adam śmierdzi to
      wiemy, no ale co zrobić? Taki zawsze znajdzie sposób nato aby sam Siebie
      oczyszcić. Nie jest ważne to kim jesteś, tylko to kogo znasz kto Ci plecy
      kryje...
    • Gość: adam niezgodka [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.03, 12:53
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: AMG [...] IP: *.zgora.dialog.net.pl 30.12.03, 13:54
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • Gość: BOLIEK Re: Dziwny przetarg wojewody lubuskiego IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 30.12.03, 17:33
      Bo w zielonej są równi i równiejsi
    • Gość: ojbiadabiada Re: Dziwny przetarg wojewody lubuskiego IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 30.12.03, 19:30
      Przecież ten gangster ma mnóstwo afer na sumieniu, przetarg działki
      na ul. Fabrycznej, paliwową, a nawet strzelał do ludzi i parę prokuratór ma
      z niego chleb, a on chodzi, uśmiecha się i zawija w te sreberka sreberka
      • Gość: brum Re: Dziwny przetarg wojewody lubuskiego IP: *.leszno.cvx.ppp.tpnet.pl 30.12.03, 19:54
        Problem tylko w tym, że to wcale nie był przetarg, a konkus ofert, a to rzecz
        zupełnie inna. Autorzy artykułu nie widzą różnicy pomiędzy przetargiem a
        konkursem. Ogłaszający konkurs chce otrzymać jak najwyższą cenę i otrzymał.
        Skarb Państwa był zainteresowany jak najwyższą ceną i ją dostał. Skarb Państwa
        nie został narażony na szkodę a wręcz przecinie otrzymał więcej pieniędzy. Ot
        Afera! A może to zwykłe cwaniactwo i to ono zadecydowało o tym kto jedzie
        dalej, ale już z nieruchomością. Czasami przydaje się znajomość prawa i
        umiejętność rozróżniania pojęć. Tego również i autorom życzę!!!
        • Gość: ojbiadabiada Re: Dziwny przetarg wojewody lubuskiego IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 30.12.03, 23:39
          To nie odosobiony przypadek cwaniactwa który tolerują władze, dlaczego
          zdziwiony jest pan Romankiewicz że kasa pusta? Czy to nazywa sie tylko "
          zwaniactwo"?
          Nie ma usprawiedliwienia dla takiego wydawania naszych pieniędzy.
          A ciekawe w ogóle czy ktoś sie tym zajmie? Czy to tylko następny temat na
          forum? Kto odda pieniądze podatnikom za te wydatki wypychające kieszenie
          prywatnym zamiast gospodarnie wykorzystać pustostany miasta?
    • Gość: zdziwiony bis Re: Dziwny przetarg wojewody lubuskiego IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 30.12.03, 21:32
      Lepsza oferta dla Apeximu to / 475 tyś. lub 1 złoty polski/
      od najwyższej oferty przystępującej konkurencji.
    • Gość: pytanie Re: Dziwny przetarg wojewody lubuskiego IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 31.12.03, 12:01
      i znów SLD?
    • Gość: :) Re: Dziwny przetarg wojewody lubuskiego IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 31.12.03, 16:10
      :))))
    • Gość: słuchaczka Prawidłowo, że wygrał Nasz sponsor a nie jakiś IP: *.lubin.dialog.net.pl 01.01.04, 11:09
      liberał z PO czy SLD, nie po to mamy Naszą Panią Prezydent ze słusznej opcji by
      komuchy rządziły miastem.
    • Gość: znachor Re: Dziwny przetarg wojewody lubuskiego IP: *.dip.t-dialin.net 01.01.04, 11:42
      Zawsze w ogłoszeniach o takich przetargach zawarty jest warunek, że oferty
      wariantowe nie są dopuszczalne. Jak było w tym przypadku? Dlaczego o zgodności
      z prawem tego przetargu nie ma merytorycznej opini prawnika niezależnego od
      wojewody.

      Sprawa druga. Na jakich zasadach marszałek podjął decyzję o wynajęciu właśnie
      tego lokalu. Czy był również przeprowadzony konkurs ofert i czy oferta pana
      Baranowskiego była najtańsza? Być może w tym wypadku pan Baranowski również
      złożył wariantową ofertę - 5% taniej niż najkorzystniejsza dla marszałka
      oferta?

      Dlaczego wojewoda nie wynajął willi marszałkowi, lub dlaczego marszałek nie
      kupił willi od wojewody? Dlaczego w interesach miedzy wojewodą i marszłkiem
      pośredniczy prywatna osoba czerpiąca z tego nienormalnie wysokie zyski?
      Oczywiście można to wytłumaczyć animozją między Zieloną Górą, a Gorzowem i że
      wszystko jest zgodnie z prawem - bo każdą głupotę można mądrze uzasadnić - ale
      podatnikowi takie tłumaczenie nie powinno wystarczyć. W Rosji powstały
      miljardowe fortuny i mafijne układy dlatego że ropa naftowa była eksportowana
      za pośrednictwem prywatnych osób. Czy ten rosyjski system zamierzają
      wprowadzić wojewoda i marszałek w województwie lubuskim?

      Jako płatnik podatku, uprzejmnie proszę, aby GW uzyskała odpowiedź od wojewody
      i marszałka na pytanie: Dlaczego na operacjach finansowych na styku majątku
      skarbu państwa i majątku samorządu województwa bogacą się prywatne osoby co
      prowadzi do marnotrawienia pieniędzy uzyskanych z podatków?

      Mam pełną świadomość, że należę do tych nielicznych którzy protestują
      przeciwko zakamuflowanemu finansowaniu z podatów działalności prywatnych osób.
      Zdecydowana większość dyskutantów popiera takie marnotrawienie pieniędzy
      podatnika i jest za ustawianiem przetargów. W telewizyjnej dyskusji "Sprawa
      Starego Browaru." -

      www.poznan.tvp.pl/_internet/Kto_ma_racje/fram_kto_ma_racje.htm


      - wszyscy uczestnicy dyskusji byli zgodni, że kierunki rozwoju miast powinny
      wytyczać prywatne osoby latające małymi szybkimi samolocikami, a przetargi
      powinny być ustawiane. (W dyskusji, jedna radna miała tylko inny pogląd niż
      znawcy tematu, na sposób w jaki przetarg powinien być ustawiony.) Być może za
      wolą większości w przyszłych demokratycznych wyborach Rywin zostanie
      prezydentem, a Jaskiernia premierem - zanim to jednak nastąpi to ja bym chciał
      uzyskać odpowiedź od marszałka i wojewody - czy po to zabiegają o fundusze aby
      bogacić prywatne osoby?



    • Gość: Figo Re: Dziwny przetarg wojewody lubuskiego IP: *.zgora.dialog.net.pl 01.01.04, 22:57
      moze ktos sie pogubil w ustawie o zamowieniach publicznych?? Wybaczcie im!!!
      • Gość: :)) Re: Dziwny przetarg wojewody lubuskiego IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 03.01.04, 13:41
        :))))
    • Gość: jaja Re: Dziwny przetarg wojewody lubuskiego IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 04.01.04, 16:47
      ciekawym kto pociągnie ten temat....
    • Gość: gość Re: Dziwny przetarg wojewody lubuskiego IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 07.01.04, 12:27
      i cisza, nikt nie komentuje i nie poczuwa ssie do tego?
    • Gość: ;) Re: Dziwny przetarg wojewody lubuskiego IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 13.01.04, 18:34
      no i co dalej?
      • Gość: XXX Re: Dziwny przetarg wojewody lubuskiego IP: *.gorzow.mm.pl 15.01.04, 20:44
        Za czasów wojewody Majchrowskiego takie przekręty by po prostu nie przeszły.
    • Gość: gość Re: Dziwny przetarg wojewody lubuskiego IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 18.01.04, 19:44
      czy jest forum dla CBŚ aby zapytać się ich czy wiedzą a śpią?
    • Gość: marek Re: Dziwny przetarg wojewody lubuskiego IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 23.01.04, 00:41
      i dlaczego wszyscy się tak plujecie? trzeba mieć plecy, jak nie macie to
      udajecie kryształy!! zakłamancy sami
    • Gość: klepka Re: więcej o nich http://www.klepka.blog.pl/ IP: *.zgora.dialog.net.pl 24.01.04, 11:39
      to Cię wzruszy
      www.klepka.blog.pl/
      • Gość: klepka2 Re: więcej o nich http://www.klepka.blog.pl/ IP: *.gala.net.pl / *.gala.net.pl 26.01.04, 12:42
        wciąz te same teksty! napiszcie coś nowego! Leniuszki
    • Gość: gość Re: Dziwny przetarg wojewody lubuskiego IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 28.01.04, 00:54
      a co z baranowskiego apeximem i "lubturem'?
    • Gość: xyz Re: Dziwny przetarg wojewody lubuskiego IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 03.02.04, 19:15
      a wszyscy śpią spokojnie
    • Gość: hihihi Re: Dziwny przetarg wojewody lubuskiego IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 08.02.04, 18:06
      popluliście sie wszyscy i dalej ani kasy ani sprawiedliwości nie macie
    • Gość: cwaniaki Re: Dziwny przetarg wojewody lubuskiego IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 09.02.04, 14:35
      cwaniaki
    • Gość: kiss Re: Dziwny przetarg wojewody lubuskiego IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 12.02.04, 20:36
      podobno to nic w porównaniu jaki przekręt zrobili na Lubtorze!!!!!!!!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka