Dodaj do ulubionych

Wyszło na croolickowe?

11.10.06, 21:25
Oto ustawiono dzis rusztowanie przy fasadzie przyrynkowej "Jamnika". Nie wyglada to na wielkie roboty "stylizacyjne", wiec zapewne skonczy sie na malowaniu fasady.
Obserwuj wątek
    • p.e.k.o Re: Wyszło na croolickowe? 11.10.06, 21:34
      croolick napisał:

> Oto ustawiono dzis rusztowanie przy fasadzie przyrynkowej "Jamnika". Nie
      > wyglada to na wielkie roboty "stylizacyjne", wiec zapewne skonczy sie na
      > malowaniu fasady.

W TeleŻecie o tym mówili. Będzie też "stylizacyjnie".
    • boberzary Re: Wyszło na croolickowe? 15.10.06, 19:57
      croolick napisał:
      Nie wyglada to na wielkie roboty "stylizacyjne",

A jak według Ciebie wyglądają te roboty??
      • goahead1 Re: Wyszło na croolickowe? 15.10.06, 20:10
        tak jak wiadomosci w TELE ZET stylizacyjnie
      • croolick Re: Wyszło na croolickowe? 15.10.06, 20:22
        boberzary napisał:

> A jak według Ciebie wyglądają te roboty??

Latwiej bedzie mi powiedziec, jak nie wygladaja. Mianowicie zbliza sie jesien a wraz z nia aura nie sprzyjajaca pracom z uzyciem tynku, kleju, styropianu i farb. No ale widac, ze jednak musi byc po staremu - na 22 lipca tez wszystko musialo blyszczec i 120% normy wykonane, niewazne w jakim pospiechu oraz jak...
        Blok mozna pomalowac w tydzien a porzadne roboty przy fasadzie powinny IMHO trwac o wiele wiecej, jesli maja byc porzadnie wykonane.
        • p.e.k.o Re: Wyszło na croolickowe? 15.10.06, 21:33
          croolick napisał:

> Blok mozna pomalowac w tydzien a porzadne roboty przy fasadzie powinny IMHO
          > trwac o wiele wiecej, jesli maja byc porzadnie wykonane.

Tak sobie teoretyzujesz z negatywnym nastawieniem. Tylko o co Ci chodzi? Jesteś
          przeciwny temu, żeby południowa część rynku zmieniła nieco wygląd? A może
          chodzi Ci po prostu o to, że nie wyszło na croolickowe? :)

ps. Aleś wyszarpał medali za jednym zamachem. Gratulacje.
          • croolick Re: Wyszło na croolickowe? 15.10.06, 23:24
            p.e.k.o napisał:

> Tak sobie teoretyzujesz z negatywnym nastawieniem. Tylko o co Ci chodzi?

po prostu nie moge uwierzyc, ze dreams come true ;-) Jak nie robia remontow i tlumacza sie, ze nie robia, bo aura niesprzyjajaca to wszystko jest ok. No ale jak wybory sie zblizaja to nawet pogode mozna przeglosowac, nie? Moj blok na ten przyklad nie ociepla w tym roku, bo wlasnie tlumacza sie, ze pogoda niesprzyjajaca i nie zdarza przed nadejsciem mrozow... Jak to wytlumaczysz? Przeciez sprawa ocieplenia bloku to pikus w porowaniu ze porzadnym "stylizowaniem", nie mowiac juz ze wszelkie formalnosci (m.in. zgoda wspolnoty, kosztorys) na ocieplenie mojego bloku sa jest dawno zalatwione, a co do Jamnika to jeszcze niedawno nawet zgody wspolnoty nie bylo...

> Jesteś przeciwny temu, żeby południowa część rynku zmieniła nieco wygląd?

Jestem, bo nie przekonuja mnie styropianowe stylizacje, zwlaszcza, ze projekt nie przewiduje zadnej zmiany okien. Moim zdaniem projekt, ktory pokazywal mi b. wiceburmistrz jest kiczowaty. Bedzie znosnie, bo czysto, poki to bedzie nowe. Ale kiczem pozostaje, bo kiczem jest udawanie przez rzecz, czegos czym nie jest.

> A może chodzi Ci po prostu o to, że nie wyszło na croolickowe? :)

wiesz, ja w wielu rzeczach nie chcialbym by wyszlo na moje. Pamietasz, jak besztales mnie, zem malkontent i panowie, ktorzy dzieki burmistrzowi kupili zespol palacowo - zamkowy przystapia z kopyta do remontu???

> ps. Aleś wyszarpał medali za jednym zamachem. Gratulacje.

dziekuje
            • p.e.k.o Re: Wyszło na croolickowe? 15.10.06, 23:36
              croolick napisał:

> Jestem, bo nie przekonuja mnie styropianowe stylizacje, zwlaszcza, ze projekt
              > nie przewiduje zadnej zmiany okien. Moim zdaniem projekt, ktory pokazywal mi
              > b. wiceburmistrz jest kiczowaty. Bedzie znosnie, bo czysto, poki to bedzie
              > nowe. Ale kiczem pozostaje, bo kiczem jest udawanie przez rzecz, czegos czym
              > nie jest.

Taaa, najlepiej byłoby rozwalić i wybudować coś zupełnie innego, ale tak się
              nie da. Pozostaje więc udawanie. Lepiej żeby zrobić cokolwiek, niż pozostawić
              tak jak jest teraz.

> wiesz, ja w wielu rzeczach nie chcialbym by wyszlo na moje. Pamietasz, jak
              > besztales mnie, zem malkontent i panowie, ktorzy dzieki burmistrzowi kupili
              > zespol palacowo - zamkowy przystapia z kopyta do remontu???

Nie mówiłem, że z kopyta. Mam nadzieję, ze wcześniej czy później przystąpią.
              • croolick Re: Wyszło na croolickowe? 15.10.06, 23:49
                p.e.k.o napisał:

> Taaa, najlepiej byłoby rozwalić i wybudować coś zupełnie innego, ale tak się
                > nie da.

da sie! Dawalem tu kiedys link do wroclawskiej GW, gdzie archtekt miejska stwierdzila, ze nie warto inwestowac w gomulkowskie bloki by zmienic ich oblicze. I ja sie z nia zgadzam, bo bloki z lat 60. maja zbyt niski, jak na wspolczesne standardy metraz oraz wiele innych ograniczen wynikajacych z faktu budowy ich w siermieznych czasach (oszczedzanie na kazdym kroku msci sie po latach). W ciagu ostatnich lat powstaly trzy niezle plomby przy rynku. A wiec sa ludzie, ktorzy maja pieniadze i chca miec porzadne kamienice przy rynku. Ale trzeba bylo o tym myslec, zanim sprzedano ludziom mieszkania. Obawiam sie jednak, ze w kwestiach urbanistycznych i mieszkaniowych brak umiejtnosci i przewidywania przez obecna ekipe sie msci...

> Pozostaje więc udawanie.

wolalbym, by bylo to udawanie z przymrozeniem oka (jak elblaska starowka) a nie na sile proba odtworzenia wygladu przedwojennego, bo tego nie da sie zrobic.

> Lepiej żeby zrobić cokolwiek, niż pozostawić tak jak jest teraz.

Dlatego wolalbym docieplenie budynku, ladne pomalowanie fasady i pomoc w remoncie budynku dla wspolnoty, ktora nie ma pieniedzy na remont zdekapitalizowanego budynku, ktory im miasto sprzedalo...

> Nie mówiłem, że z kopyta. Mam nadzieję, ze wcześniej czy później przystąpią.

nadzieje to i ja mam, ale wieszczylem, ze wbrew publicznym zapewnieniom obecnego burmistrza, remont nie zacznie sie od razu.
                • lech_galik Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 00:03
                  Zabawne są te wasze dywagacje. A najgorsze że wszystko sporowadzacie do wycyganienia jakiejś kasy z budżetu miasta. Pod byle pretekstem, czy tam szczytnym uzasadnieniem :)
                  • croolick Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 00:08
                    lech_galik napisał:

> Zabawne są te wasze dywagacje. A najgorsze że wszystko sporowadzacie do
                    > wycyganienia jakiejś kasy z budżetu miasta. Pod byle pretekstem, czy tam
                    > szczytnym uzasadnieniem :)

Slucham, to na co w takim razie kandydat TiM przeznaczylby miejskie pieniadze?
                    • lech_galik Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 00:10
                      Zainwestowałbym je tam gdzie dadzą największe zyski oczywiście.
                      • croolick Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 00:16
                        lech_galik napisał:

> Zainwestowałbym je tam gdzie dadzą największe zyski oczywiście.

konkretnie?
                      • lech_galik Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 00:19
                        Mam przeczucie że najwiekszych zysków dla budżetu miasta należy szukać w inwestycjach Gminny Żary prowadzonych na przestrzeni ostatnich kilku kadencji.
                        Wydaje mi się, że każda złotówka zainwestowana w kosztorys powykonawczy może dać nawet kilkutysięczne stopy zwrotu w bardzo krótkim czasie :)
                        • croolick Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 00:23
                          No zes wyjasnil :-)))
                          • s_ares Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 21:39
                            "Mam przeczucie że najwiekszych zysków dla budżetu miasta należy szukać w
                            inwestycjach Gminny Żary
                            prowadzonych na przestrzeni ostatnich kilku kadencji.
                            Wydaje mi się, że każda złotówka zainwestowana w kosztorys powykonawczy może
                            dać nawet kilkutysięczne stopy
                            zwrotu w bardzo krótkim czasie :)"
                            ----Padlam na kolana!
                            A do jeszcze masz w planach???

• boberzary Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 22:11
                              > "Mam przeczucie że najwiekszych zysków dla budżetu miasta należy szukać w
                              > inwestycjach Gminny Żary
                              > prowadzonych na przestrzeni ostatnich kilku kadencji.
                              > Wydaje mi się, że każda złotówka zainwestowana w kosztorys powykonawczy może
                              > dać nawet kilkutysięczne stopy
                              > zwrotu w bardzo krótkim czasie :)"

Najlepiej nic nie robić i złożyć kasę w banku, niech pula rośnie i rośnie...
                              • lech_galik Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 22:24
                                Jak można pozwolić zarządzać kasą miasta ludziom, którzy przez całe lata nie potrafili nawet rozwiązać problemu psich kupek na chodnikach i trawnikach?
                                • p.e.k.o Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 22:27
                                  lech_galik napisał:

> Jak można pozwolić zarządzać kasą miasta ludziom, którzy przez całe lata nie
                                  > potrafili nawet rozwiązać problemu psich kupek na chodnikach i trawnikach?

To bardzo ciekawa kwestia. A Ty masz na to receptę?
                                  • lech_galik Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 22:38
                                    p.e.k.o napisał:

> lech_galik napisał:
                                    >
                                    > > Jak można pozwolić zarządzać kasą miasta ludziom, którzy przez całe lata
                                    > nie
                                    > > potrafili nawet rozwiązać problemu psich kupek na chodnikach i trawnikach
                                    > ?
                                    >
                                    > To bardzo ciekawa kwestia. A Ty masz na to receptę?
                                    >

Oczywiście:) Zwolnię połowę urzędników, a potem uruchomimy dla nich roboty interwecyjne żeby nie stracili prawa do zasiłku.
                                    • p.e.k.o Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 22:40
                                      lech_galik napisał:

> Oczywiście:) Zwolnię połowę urzędników, a potem uruchomimy dla nich roboty
                                      > interwecyjne żeby nie stracili prawa do zasiłku.

A ja naiwny myślałem, że może tym razem usłyszę coś mądrego.
                                • boberzary Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 22:27
                                  > Jak można pozwolić zarządzać kasą miasta człowiekowi który chce dbać o
                                  trawniki przy blokach?
                                  • lech_galik Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 22:33
                                    jak można pozwolić zarządzać kasą miasta ludziom, którzy nie potrafili przez kilka kadencji nawet uporać się z problemem psich kupek na trawnikach i chodnikach????
                                    • boberzary Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 22:37
                                      > jak można pozwolić zarządzać kasą miasta człowiekowi który piszę takie tutaj
                                      rzeczy???
                                      • lech_galik Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 22:44
                                        Właśnie na takiego społeczeństwo czeka kto pogoni od koryta pasożytów i darmozjadów.
                                        • boberzary Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 22:50
                                          lech_galik napisał:

> Właśnie na takiego społeczeństwo czeka kto pogoni od koryta pasożytów i darmozj
                                          > adów.

Jasne, czekamy na ludzi którzy dorwą się do stołków i to samo będą robić co
                                          twoja ukochana władza.
                                        • idealny_kandydat_dla_zar Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 22:51
                                          lech_galik napisał:

> Właśnie na takiego społeczeństwo czeka kto pogoni od koryta pasożytów i
                                          darmozj
                                          > adów.

To brzmi ciekawie, ale tylko do momentu, w którym zadamy sobie pytanie: I co
                                          dalej?
                                          Puste, rewolucyjne hasła to za mało. Proszę o konkrety, ale tylko te
                                          nieoderwane od rzeczywistości.
                                          • boberzary Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 22:54
                                            idealny_kandydat_dla_zar napisał:

> Puste, rewolucyjne hasła to za mało. Proszę o konkrety, ale tylko te
                                            > nieoderwane od rzeczywistości.

hahahhahahahahahahhaha, jakbyś ty pisał o konktretach LOL-ek
                                            • idealny_kandydat_dla_zar Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 22:57
                                              boberzary napisał:
                                              > hahahhahahahahahahhaha, jakbyś ty pisał o konktretach LOL-ek

"Lolek" to nie ja. Różni nas na przykład mój program, który buduje, a nie burzy.
                                              • boberzary Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 23:02
                                                idealny_kandydat_dla_zar napisał:
                                                > "Lolek" to nie ja.

A kto napisał że ty??
                                                Idź spać bo nie wiesz co piszesz LOL-ek
                        • p.e.k.o Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 22:22
                          lech_galik napisał:

> Wydaje mi się, że każda złotówka zainwestowana w kosztorys powykonawczy może
                          > dać nawet kilkutysięczne stopy zwrotu w bardzo krótkim czasie :)

Mamy kolejny mistrzowski pomysł!
                          Ciekawe, że "idealny kandydat dla żar" nie podkupuje Twoich pomysłów :)
                          • lech_galik Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 22:27
                            Widocznie moje pomysły nie pasuja "IDEALNEMU KANDYDATOWI" z jakiegoś powodu. Dla mnie to mało ciekawe bo nie trudno się domyślić z jakiego. <lol>
                • p.e.k.o Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 22:18
                  croolick napisał:

> p.e.k.o napisał:
                  >
                  > > Taaa, najlepiej byłoby rozwalić i wybudować coś zupełnie innego, ale tak
                  > > się nie da.
                  >
                  > da sie!

No to rozwal ten budynek. A co powiedzą obecni mieszkańcy?

> Dlatego wolalbym docieplenie budynku, ladne pomalowanie fasady i pomoc w
                  > remoncie budynku dla wspolnoty, ktora nie ma pieniedzy na remont

A może każdej wspólnocie w mieście ratusz będzie dopłacał do dociepleń? Nie
                  zagalopowałeś się za daleko?
                  • lech_galik Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 22:28
                    Dopłacajcie ile chcecie i komu chcecie. Byle ze swoich własnych.
                  • croolick Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 22:44
                    p.e.k.o napisał:

> No to rozwal ten budynek. A co powiedzą obecni mieszkańcy?

Staraj sie czytac uwazniej. Napisalem, ze moza bylo myslec o jego wyburzeniu zanim pare lat temu miasto go sprzedalo. Po prostu obecnej (od lat) ekpie brakuje wyobrazni. Wtedy mozna bylo to zrobic, dzis nie stad te problemy ze wspolnota, ktora dostala od masta zrujnowany budynek na wlasnosc a ta ruine miasto chce teraz upudrowac nowa fasada, podczas, gdy blok ten sie sypie. Nowa fasada to tez zaden prezent ale kredyt! Ja tez nie bylbym zychwycony "chojnoscia" urzedu...

> A może każdej wspólnocie w mieście ratusz będzie dopłacał do dociepleń? Nie
                    > zagalopowałeś się za daleko?

Widzisz powtarzasz ten sam blad myslowy, co obecna ekipa. IMHO srodmiescie to strefa specjalna - tu dbalosc o wyglad budynkow powinna byc kwestia troski miasta. No ale ekipa, ktora terminowala u "il padre Tarnasore" dalej traktuje srodmiescie jak zwykle blokowisko, dlatego srodmiescie wyglada jak wyglada i czasem wstyd przyjezdnemu pokazywac. W srodmiesciu nie mieszkaja zamozni ludzie a sprzedano im zdekapitalizowane budynki, wiec gdy wymiany wymaga stolarka okienna czy piony, to kto bedzie myslal o estetyce budynku???!!! A zatem miasto powinno bic sie w piersi i odpokutowac za lata zaniedban i szczegolnie wspierac mieszkancow srodmiescia, bo tu budynki wymagaja najwiekszych inwstycji - takich pienidzy nie potrzebuja wspolnoty, ktore sa wlascicielami nowszych budynkow z lat 70 czy 80. XX w.

p.s.
                    Prosze Cie na przyszlosc, bys nie stosowal tej swojej figury retorycznej polegajacej na tworzeniu wydumanych dopowiedzen moich slow. Naprawde Twoje nadinterpretacje nie sluza marytorycznej dyskusji.
                    • lech_galik Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 22:54
                      Jakoś tak się dziwnie składa na tym świecie, że najestetyczniej i najmądrzej wyglądają centra miast, w którym urzędnicy do niczego się nie wtrącają. Jakby urzędasy nie wprowadzali swojego durnego socjalizmu, to jamnik w ogóle by nie powstał :) i problemu nie byłoby w ogóle. Widać dopóki oni istnieją, on też jakoś przetrwa, oklejony pizdrykami czy innymi czeczotami. Czy ktoś jeszcze pamięta ile natrąbiono durnej ideologii w związku z jego budową? Wtedy w modzie było surowe piękno bez żadnych drobnomieszczańskich ozdobników? <lol>
                      • croolick Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 22:57
                        No racja, bylo jak bylo. Ale dzis trzeba cos z tym zrobic.
                        • lech_galik Re: Wyszło na croolickowe? 16.10.06, 23:17
                          Poprostu trzeba odebrać urzędnikom jakikolwiek wpływ na ten obiekt. Na wszystkie obiekty!!! Za przyznawanie dotacji powinien być prokurator. To jest przecież zwykłe złodziejstwo!!! Niech wspólnota główkuje samodzielnie co z tą budą zrobić. Może niech poszukają inwestora zagranicznego i niech mu budę sprzedadzą z zyskiem? Sama goła działka jest więcej warta niż razem tą budą :) Albo niech tam sobie robią co chcą. W końcu są włascicielami!! W golfa niech grają.
                          To jest samo centrum miasta! To wstyd, żeby opodatkowywać biednych a dofinansowywać tych co bez problemu sami mogą się utrzymać!!!
                          Proponuję zamiast marnować pieniądze na inwestycje prowadzone przez niekompetentnych urzędasów zainwestować kase w kilka dobrych funduszy inwestycyjnych, a z zysków ufundować coroczną nagrodę, dla autora najlepiej przeprowadzonej i zakończonej rewaloryzacji w mieście. Wysoką nagrodę pieniążną, dla człowieka sukcesu który pokaże że można coś zrobic dobrze pomimo tego całego burdelu. Nagrodę której nie będzie przyznawać jakaś skorumpowana komisja lecz społeczeństwo w drodze referendum :)
                          • p.e.k.o Re: Wyszło na croolickowe? 17.10.06, 08:17
                            lech_galik napisał:

> Niech wspólnota główkuje samodzielnie co z tą budą zrobić. Może niech
                            > poszukają inwestora zagranicznego i niech mu budę sprzedadzą z zyskiem? Sama
                            > goła działka jest więcej warta niż razem tą budą :)

Jeśli bedziesz prowadził swoją kampanię bezpośrednio wśród ludzi, to nie
                            zapomnij odwiedzić mieszkańców tego bloku i sprzedać im tego wspaniałego
                            pomysłu! Na koniec poproś, żeby na Ciebie głosowali:)
                            • lech_galik Re: Wyszło na croolickowe? 17.10.06, 09:17
                              Drogi peko przedstawię i zagłosują na mnie i na TiM. Mam o ich odpowiedzialności i uczciwości lepsze zdani niż Ty. Każdy człowiek w głębi duszy chce być niezależny i radzić sobie o własnych siłach. Nawet taki jak Ty. System kupowania przychylności wyborców za pomocą dotacji to zwykła korupcja. To patalogia którą trzeba wykorzeniać z naszego życia społecznego. Nie mówiąc już o towarzyszących jej zazwyczaj przkrętach i złodziejstwie. Mam nadzieję, że margines zdemoralizowanych ludzi którzy nie widzą nic nagannego w zaspokajaniu na cudzy koszt swoich potrzeb życiowych nie jest tak wielki jak sądzisz Ty i twoi lewicowi towarzysze. Gdybyście mieli rację nasza gospodarka całkiem by już upadła. A jednak żeje, jednak nadal ktoś swą cieżką pracą utrzymuje ją prz życiu. I nie jest to na pewno urzędnik tylko przedsiębiorca i robotnik. Być może mieszkańcy jamnika mając obraz zepsudzia codzinnie przed oknami trochę stracili orientację w sprawach dobra i zła, ale sądzę, że to powierzchowna przypadłość.
                              • p.e.k.o Re: Wyszło na croolickowe? 18.10.06, 01:22
                                lech_galik napisał:

> Drogi peko przedstawię i zagłosują na mnie i na TiM. Mam o ich
                                > odpowiedzialności i uczciwości lepsze zdani niż Ty.

Taaa, pójdą mieszkać do namiotu w imię lepszego wyglądu Rynku :)

> jak sądzisz Ty i twoi lewicowi towarzysze.

A co sądzą o sprawie Twoi towarzysze z wariatkowa? (ot, taka głupota za głupotę)
                                • lech_galik Re: Wyszło na croolickowe? 21.10.06, 10:18
                                  p.e.k.o napisał:
                                  A co sądzą o sprawie Twoi towarzysze z wariatkowa? (ot, taka głupota za głupotę
                                  > )

bez komentarza
                    • p.e.k.o Re: Wyszło na croolickowe? 17.10.06, 08:11
                      croolick napisał:

> Staraj sie czytac uwazniej. Napisalem, ze moza bylo

Czytam bardzo uważnie. Piszesz "da się", ale za chwile sam piszesz że nie da
                      się, bo już za późno. Mówisz, że parę lat temu dałoby się to zrobić. A gdzie
                      parę lat temu pogoniłbyś tych wszystkich mieszkańców?

> Nowa fasada to tez zaden prezent ale kredyt!

I bardzo dobrze. Dlaczego miasto ma dawać prezenty prywatnym właścicielom?

> Ja tez nie bylbym zychwycony "chojnoscia" urzedu...

Mimo wszystko miasto jednak dopłaca do remontu (dbając o wygląd Rynku),
                      dlaczego mieszkańcy nie mają się cieszyć z tego powodu?
                      • croolick Re: Wyszło na croolickowe? 17.10.06, 08:56
                        p.e.k.o napisał:

> Czytam bardzo uważnie.

a jednak nie

> Piszesz "da się", ale za chwile sam piszesz że nie da
                        > się, bo już za późno.

bo fizycznie to jest mozliwe, ale praktycznie nie

> Mówisz, że parę lat temu dałoby się to zrobić. A gdzie
                        > parę lat temu pogoniłbyś tych wszystkich mieszkańców?

a co miasto nie buduje juz mieszkan socjalnych???

> I bardzo dobrze. Dlaczego miasto ma dawać prezenty prywatnym właścicielom?

rownie dobrze mozna zapytac dlaczego za 5,5 mln. remontuje sie rynek...przeciez
                        z tego korzystaja "prywatni mieszkancy"

> Mimo wszystko miasto jednak dopłaca do remontu (dbając o wygląd Rynku),

no wlasnie, czy zatem fasady przy rynku nie sa integralna czescia tego
                        wygladu???
                        • lech_galik Re: Wyszło na croolickowe? 17.10.06, 09:22
                          To że miasto buduje jakieś mieszkania socjalne to kolejna patologia. Na koniec takiego przedsięwzięcia zawsze sie okazuje, że było drogie, nieprzemyślane i przyniosło korzyści jedynie cwaniaczkowatym kombinatorom.
                          • bimberstein Re: Wyszło na croolickowe? 18.10.06, 01:14
                            lech_galik napisał:

> To że miasto buduje jakieś mieszkania socjalne to kolejna patologia. Na
                            koniec
                            > takiego przedsięwzięcia zawsze sie okazuje, że było drogie, nieprzemyślane i
                            p
                            > rzyniosło korzyści jedynie cwaniaczkowatym kombinatorom.

Dowodem na to są mieszkania socjalne w Kunicach. Pisałem już o tym w swoim
                            wątku. Pytam więc dla kogo te mieszkania? Bo przecież nie dla ubogich.
                          • p.e.k.o Re: Wyszło na croolickowe? 18.10.06, 01:27
                            lech_galik napisał:

> To że miasto buduje jakieś mieszkania socjalne to kolejna patologia.

Jesteś zwolennikiem wyrzucania rodzin na bruk?
                            • lech_galik Re: Wyszło na croolickowe? 21.10.06, 10:27
                              p.e.k.o napisał:
                              > Jesteś zwolennikiem wyrzucania rodzin na bruk?

Pomiędzy wyrzucaniem rodzin na bruk, a fundowaniem willi kolesiom partyjnym i rodzinnym na koszt budżetu jest wiele rozsądnych możliwości rozwiązania problemu.
                              Pierwszym najprostszym krokiem jest zwiększenie dostępności gruntów dla średniozamożnych obywateli poprzez zniesienie monopolu urzędników na spekulację cenami nieruchomości.
                        • p.e.k.o Re: Wyszło na croolickowe? 18.10.06, 01:27
                          croolick napisał:

> bo fizycznie to jest mozliwe, ale praktycznie nie

Czyli jednak nie da się i tyle (liczy się praktycznie). Po co mydlisz oczy?

> rownie dobrze mozna zapytac dlaczego za 5,5 mln. remontuje sie rynek...
                          > przeciez z tego korzystaja "prywatni mieszkancy"

Bzdura. Z Rynku korzystają wszyscy mieszkańcy, w przeciwieństwie do tego
                          jednego bloku w mieście.

ps. Nie mówiłeś, że kandydujesz do Rady Miasta z ramienia PO. To miała być
                          tajemnica czy niespodzianka? Masz już swój program?
                          Chciałbym, żeby Ci się udało.
                          • croolick Re: Wyszło na croolickowe? 20.10.06, 22:03
                            p.e.k.o napisał:

> Czyli jednak nie da się i tyle (liczy się praktycznie). Po co mydlisz oczy?

nie mydle oczu, tylko wskazuje jak krotkowzroczna jest rzadzaca ekipa

> Bzdura. Z Rynku korzystają wszyscy mieszkańcy, w przeciwieństwie do tego
                            > jednego bloku w mieście.

Idac Twoim tokiem myslenia, z wygladu tego budynku korzystaja wszyscy mieszkancy. A propos "korzystania" - ile Ty czasu "korzystasz" z Rynku? Mieszkalem w tej okolicy 15 lat i wiem, kto "koooerzysta, hyppp" z rynku ;-)))

> ps. Nie mówiłeś, że kandydujesz do Rady Miasta z ramienia PO.

a co w tym dziwnego?

> To miała być tajemnica czy niespodzianka?

niespodzianka? Ja bym rzekl jedyna alternatywa :-)

> Masz już swój program?

pewnie

> Chciałbym, żeby Ci się udało.

dzieki
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka