Dodaj do ulubionych

Co to były za placuszki...????!!!

09.02.06, 16:39
Dawno temu byłam na basenach termalnych na Węgrzech. Oprocz tego ze bylo duzo
fajnych basenów pamiętam jeszcze stamtąd PLACUSZKI.A właściwie placki-bo były
wielkości malej pizzy,podawane na tekturce z serwetko-dodatki ktore mozna
sobie było wybrac to np.majonez i ser zółty,mozna było tez na słodko i duzo
roznych mozliwosci.
Moze ktos wie o jakie placki mi chodzi i jak je zrobic.Z cała pewnościa sa
smazone w duzej ilisci oleju i wydaje mi sie ze sa miedzy innymi z mąką
ziemniaczaną.

kto pomoze odzyskac mi ten smak:)???
Obserwuj wątek
    • ticoqp Re: Co to były za placuszki...????!!! 09.02.06, 16:41
      langos
      • perla222 Re: Co to były za placuszki...????!!! 09.02.06, 16:56
        dziekuje....teraz jak mam nazwe to znalazłam i przepis i kilka informacji o
        plackach!
        dzieki raz jeszcze i miłego popołudni
        placki dzisiaj jeszcze zrobie....
    • Gość: sławek Re: Co to były za placuszki...????!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.02.06, 16:57
      To były langosze, znane też na południu Słowacji.Zobacz czy to było coś takiego:
      www.budapeszt.infinity.waw.pl/qchnia/langos.html
      • perla222 Re: Co to były za placuszki...????!!! 09.02.06, 17:02
        tak,tak,tak...az mi sie humor poprawił jak juz wiem jak zrobic te
        pyszności:).Jestem w domu na zwol lekarskim i cuduje,wymyslam i szukam sobie
        roboty w domu,,,bede robic placki:))))
      • ampolion Re: Co to były za placuszki...????!!! 10.02.06, 04:09
        I obrazki:
        andviser.notlong.com
      • Gość: ewa Re: Co to były za placuszki...????!!! IP: *.111.180.179.chello.no 11.02.06, 17:01
        no i dzisiaj to zrobilam. wyszly naprawde pyszne, aczkolwiek nigdy wczesniej
        tego nie jadlam,wiec nie wiem jak smakuje orginal, mam nadz, ze kiedys bede
        miala ku temu okazje. przepis prosty, ale mialam problem z formowaniem reka
        placuszkow i kladzeniem ich na patelnie-ciasto strasznie sie kleilo. w koncu
        wzielam lyzke i kladlam nia ciasto na patelnie i rozsmarowywalam-wyszly takie
        racuszki. polecam:)
    • Gość: maćko langos IP: *.si11.com 09.02.06, 19:04
      Pycha, langoski wegierskie z twarozkiem i serem zoltym. Pycha a jakie tluste ;)
      • Gość: knga Re: langos IP: *.chello.pl 09.02.06, 19:06
        z żółtym serem i majonezem(ale bardzo cieniutko rozsmarowane).
        Pozdrawiam i spróbujcie jakie to dobre:)
    • ampolion Re: Co to były za placuszki...????!!! 10.02.06, 04:24
      Przepis po angielsku:
      www.geocities.com/orangecountyhungarians/Langos.html
      • Gość: ...::: ja :::... Re: Co to były za placuszki...????!!! IP: *.chello.pl 10.02.06, 11:04
        :)))))

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka